Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26 dub 2024, 03:23




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu? 
Autor Zpráva
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
CharlitoCZ píše:
Ale pravdou je, že už u zápisu jsem si tak nějak potvrdil, že ji vidím tak na půl roku a vykašlu se na ni,

Tak proč ses tam hlásil ? By asi měli zavést nějaké zálohy na vysoké školy, aby se omezili takoví ti co to jdou jen zkusit s tím že dopředu ví že neuspějí.


22 zář 2012, 08:45
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Hlavně, že když potom někde prohlásim, že jsem pro zavedení školnýho, tak se na mě všichni koukaj jak na kapitalistickýho vraha malejch dětí. Přitom přesně tohle je důvod, proč je školný dobrej nápad.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 zář 2012, 12:35
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2010, 12:05
Příspěvky: 77
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Griffon píše:
tak se na mě všichni koukaj jak na kapitalistickýho vraha malejch dětí.

No a nejsi ? :lol: :D
Jinak pro školné u nás nejsou zatím podmínky, všude po světě si za školné student platí kvalitu školy. U nás by si student za školné neplatil nic. To co by škola vybrala na školném o to by ji stát ubral na rozpočtu. Jsou tu vysoké školy kde se platí, jen pár z nich je dobrých, ve zbytku si lidi spíš platí školné, aby na konci dostali titul. Zatím jsou lepší jiné mechanismy, které by se měli zavést jako první, až potom zavádět školné v té klasické podobě.


22 zář 2012, 13:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Jenže všude po světě má školné výši tisíců Euro, u nás by to byly tisíce korun, to nemůžeš srovnávat...to jsou peníze skutečně spíš motivační, aby tam lezli jen ti, co maj skutečně zájem tu školu dělat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 zář 2012, 13:32
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Tak já bych to s dovolením uvedl na pravou míru, pochopitelně, že tu školu udělat chci, ale snažím se to vidět reálně, už to, že nám řekli, že 2/3 žáků to nedokonční, že máme větší "odpad" než matfyz je prostě fakt.. Pokud jste se chytli za slovo vykašlat, tak to je v tom smyslu, že už nemám u zaměstnavatele podmínku ji mít, abych mohl pracovat na své pozici - proto bych neupřednostnil školu před prací, teď už ne, mám poměrně dost dobré místo, které spousta vysokoškoláků nikdy mít nebude, tak proto. Nikdy jsem nebyl jedničkář, takže se na to snažím nahlížet trošku reálněji, ale neberu se jako jednoho z těch, co by je bavilo zabírat místo jiným..

K těm poplatkům - osobně proti tomu také nejsem, já si střední také platil (a nebyl to typ školy, kde se platí za ten papír...), na druhou stranu bych to trošku upravil a sice tak, že lidé, kteří prostě ještě nezačli pracovat nemají prostě na to, aby dávali za půl roku 30tisíc, proto bych se osobně přikláněl k variantě, že to budou mít jakousi "půjčkou" a splácet po dostudování...

e: teď snad mluvíme stejnou řečí

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


22 zář 2012, 17:20
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Griffon píše:
Jenže všude po světě má školné výši tisíců Euro, u nás by to byly tisíce korun, to nemůžeš srovnávat...to jsou peníze skutečně spíš motivační, aby tam lezli jen ti, co maj skutečně zájem tu školu dělat.


Motivační ano, ale taky je rozdíl škola od školy - nemůžeš chtít aby nějakej mladej kluk platil školné jak blázen když na to prostě jeho rodiče nemají a je jedno že je chytrý a hravě to dá.
- stipendia u nás asi také nejsou v té míře, jako ve světě.

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


22 zář 2012, 17:25
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Prostě z toho, jak jsi to napsal to vyznělo jako "tak jsem se tam zašel podívat, proč by ne, když je to zadarmo a teď se na to vymrdám," což je přístup, za kterej bych vraždil. Protože přesně jak jsi napsal, takoví lidé akorát zabírají místo a plýtvají penězma, co by se jinak daly investovat do lidí, kteří tu školu vážně chtějí dělat a udělat.

Ad školné...samozřejmě, že to můžu chtít, ve spoustě států to tak funguje. Třeba pár dnů zpátky jsem se bavil se slečnou ze Španělska, kterou její studium na průměrnej vejšce stojí tisíce euro ročně a nikdo jí na to nedá ani nepůjčí. Buďto jí na to dají/půjčí rodiče, nebo si na to zvládne vydělat při škole, nebo ať jde napřed makat, našetří si a pak si školu dodělá a nazdar. A je úplně jedno, jestli je chytrá nebo není, pokud by neměla prachy, tak smůla, nikoho to nezajímá. Navíc u nás se od začátku počítalo se školným v řádech tisíců korun, pokud se nepletu, tak v žádnym návrhu nemělo překročit 10k za semestr, což je částka, kterou si při škole zvládne vydělat každej, i kdyby měl doplňovat regály v Penismarketu za pade na hodinu. Navíc by stoprocentně spousta škol školný výrazně snížila nebo úplně odpustila, aby natahla lidi, takže alespoň by se trošku přelil zájem z těch debilních filosofickejch a podobnejch fakult na skutečně užitečný školy, který se potýkaj s nezájmem.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 zář 2012, 17:56
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Griffon píše:
"tak jsem se tam zašel podívat, proč by ne, když je to zadarmo a teď se na to vymrdám,"


Když to po sobě čtu, tak ano, máš pravdu, ale tak to myšlené nebylo :wink:

No, hele, i těch 10 tisíc.. Je fakt, že sice ušetříš na školu, ale dál? Nájem, jídlo, atd? Mě tohle dost hraničí s tím, že buď máš prachy, nebo budeš prostě nestudovanej, ačkoliv bys chtěl a měl na to.

Krom toho, jak nám dnes říkali, tak průměrně 1kredit = 27 hodin učení x 180 :D = když pracuju, 40-50hodin týdně, tak to mám fakt celkem přesně práce, škola, spánek.

Mě už čoveče táhne na 30, takže za mě neplatíš ani sociální/zdravotní - a brzo ještě další hovadiny, jako to rádoby důchodové...

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


22 zář 2012, 18:40
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Hele, tohleto, že to chudším lidem sebere možnost studovat, je klasickej argument odpůrců školnýho a já ho považuju za naprosto nesmyslnej, protože to prostě není pravda. Při maximální výši školnýho to vychází na necelejch 1700Kč měsíčně, což dneska není likvidační fakt pro nikoho, to měsíčně víc prochlastáš nebo projezdíš v autě...jsou to tři dny podprůměrný studentský brigády. Mi neřikej, že tohleto může bejt pro někoho vážnější problém. Jako, já jsem za to samozřejmě rád, že ty prachy dávat nemusim a můžu je radši prochlastat, projezdit nebo proairsoftovat, ale kdybych musel, tak je milerád zaplatim, protože to je prostě nejlepší investice, jakou člověk může udělat. Tedy za předpokladu, že studuje užitečnou školu a ne nějakou píčovinu na fildě.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 zář 2012, 18:58
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Nesouhlasim, jsou lidi, co nemají ani čim jezdit, takže nemůžou nic projezdit, nějaký érsoft je pro ně cizí slovo..

Osobně tohle mám a beru to jako jakýsi standard, ale když vidím občas nabídky práce za 15hrubého, tak to fakt nechápu, to dám víc v čistém za měsíční poplatky (pravda, mám i alimenty), ale i tak..

A jen mimochodem, ty jsi zaujatej vůči fildě? :D já tomu taky moc nerozumim a ani nehledám podstatu té školy, ale něco tam asi taky užitečného a nějakym způsobem podstatného bude :)

No nic, na nějakých věcech se asi neshodnem, ale každý má právo na svůj názor. Jdu zas šít, jen co dodělám pár blbostí, tak hodim vedle pár fotek :)

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


22 zář 2012, 19:32
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Sorry, ale pokud jsem tak chudej, že je pro mě 1700Kč měsíčně zásadní problém, tak mam určitě jiný starosti, než studium vysoký školy. A když pominu fakt, že to jsou vážně tři dny blbý víkendový brigády, tak spousta škol nabízí prospěchový stipendia, takže ten klasickej modelovej případ "hodně chytrej, ale hodně chudej kluk nebude moct kvůli penězům studovat" bere za svý, protože pokud je fakt chytrej a na tu vejšku se hodí, tak pro něj nebude velkej problém si školný pokrejt ze stipendia. Já jsem třeba poslední rok měl 500Kč měsíčně a to jsem se absolutně nesnažil, kdybych bejval chtěl (nebo dokonce potřeboval), mohl jsem mít několik tisíc, stačilo by ve škole víc zabrat. Prostě jsem si jistej, že možností by bylo tolik (školy, co budou nahánět lidi nulovym školnym, brigády, stipendia...), že případů, ve kterejch by někdo kvůli penězům nemohl studovat, by bylo naprostý minimum, a tam by se to dalo řešit individuálně, jako se dneska řeší třeba poplatky za přetaženou standardní dobu studia.

A jsem zaujatej proti zbytečnejm "humanitně" zaměřenejm školám obecně a filda mi mezi nima připadá jako takovej nejlepší příklad :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 zář 2012, 20:02
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Ale to je právě ono, oni mají jiný starosti, musí se najíst a bydlet, proto pro ně výdaj 1700kč/měs nepřipadá v úvahu - ačkoliv by rádi a třeba i kvalitně studovali :)
Ono když bydlíš u rodičů a stačila by ti brigádka na školu, tak se to kecá :) (netrvdím, že to je tvůj případ, vím o tobě kulový)

Toe fuk, už bych se opakoval... :D

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


22 zář 2012, 21:09
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Tak si na to vydělaj na brigádě, nebo půjdou na školu s nižším školným, nebo půjdou na školu nabízející stipendia a zaberou (když už chtějí tak hrozně moc studovat), aby si to zaplatili z nich. Prostě kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody...všechno jde nějak zvládnout, jenom člověk musí chtít. A hlavně, mně prostě přijde, že spousta lidí bere vysokou školu jako samozřejmost, jako něco, na co má nárok bez výjimky každej...ale to vůbec není pravda. Vysokoškolský vzdělání je nadstandard, kterej ti v budoucnu značně zvýší šance vydělat nějaký prachy...v principu je to investice do sebe sama, která se v budoucnu zhodnotí, je to asi nejlepší investice, jakou člověk může v životě udělat. Kdyby bylo po mym, tak ve vysokym školství zavedu čistě tržní systém, prospělo by to v první řadě kvalitě vzdělání.

A nebudu kecat, nejsem člověk, kterej by každou korunu vydělal vlastní prací, rodiče mě slušně podporujou...na stranu druhou nejsem ani člověk, kterej by měl o co si řekne a k práci v životě nečuchnul, hodně peněz jsem si vydělal vlastníma rukama, prošel jsem si od práce IT technika, přes taxíkáře po operátora lopaty/krumpáče na stavbě :D A prostě vim, že kdybych musel, tak si ty prachy na to školný bez problémů vydělam. Musel bych se omezit v jinejch věcech, to rozhodně, ale jak už jsem psal...všechno jde, pokud člověk chce.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 zář 2012, 22:33
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Ehm Griffone jako student VŠ o tom neco vím a tak víš jaká je nejčastejší otázka absolventů humanitních oborů?
Ad 2, s tím, že to pak zůročíš, brácha je Ing. Kvality diplom s vyznamenáním a trvalo mu to rok a půl než našel niakou slušnou práci a není to žádná sláva.


23 zář 2012, 10:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Myslíš "dáte si k těm hranolkám kečup?" :D

Jinak samozřejmě, že titul neni samospásnej, zvlášť v tejhle podělanej době, ale určitě to tvoje šance znatelně zvyšuje.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 zář 2012, 11:40
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Haluziak píše:
Ehm Griffone jako student VŠ o tom neco vím a tak víš jaká je nejčastejší otázka absolventů humanitních oborů?
Ad 2, s tím, že to pak zůročíš, brácha je Ing. Kvality diplom s vyznamenáním a trvalo mu to rok a půl než našel niakou slušnou práci a není to žádná sláva.


Hele ono to bohužel je dost podobné u všech VŠ, znám více případů co nemůžou najít "odpovídající" práci. Třeba soused, 40let, ing čehosi technického a přes rok dělal ve výkupu lahví. Pak znám další, kteří sice práci mají, ale je absolutně jedno co vystudovali, protože jsou v naprosto odlišném oboru.

A když to vezmu podle sebe, tak VŠ nemám, ale díky praxi a jazykovým předpokladům jsem na místech, kam bych ani nesnil se někdy dostat. Je to o štěstí. A taky o tom, nebát se někam se přihlásit a vyzkoušet to.

Dále spousta lidí očekává od Bc., že už jsou velcí páni a všude píšou své slavné Bc., ale co mi říká spousta starších kolegů, tak za ně bylo "bc" nedostudovaná vejška, dneska si to bohužel velká většina dodělává na pofidérních oborech/školách, jako třeba slavné MBA, místo toho, aby si dodělali ing/mgr.

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


23 zář 2012, 15:49
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Griffon píše:
Myslíš "dáte si k těm hranolkám kečup?" :D

Jinak samozřejmě, že titul neni samospásnej, zvlášť v tejhle podělanej době, ale určitě to tvoje šance znatelně zvyšuje.


toe extrém :D , mekáčem jsem si po rozvodu taky krátce prošel, ale většina lidí si tak právě vydělává na studium/kapesné, druhá část (většina trvalých zaměstnanců) jsou obvykle nepříliš chytří, nebo se jim prostě nedaří najít něco odpovídajícího

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


23 zář 2012, 15:52
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Ono Bc. neni nedostudovaná vejška? :D Jinak ono s těma titulama to je všelijaký, MBA je alespoň mezinárodně uznávaný, s Mgr. se ti za hranicema vysmějou, ať si napřed pořídíš opravdickej vysokoškolskej titul a pak se vrátíš...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 zář 2012, 16:04
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Griffon píše:
Ono Bc. neni nedostudovaná vejška? :D Jinak ono s těma titulama to je všelijaký, MBA je alespoň mezinárodně uznávaný, s Mgr. se ti za hranicema vysmějou, ať si napřed pořídíš opravdickej vysokoškolskej titul a pak se vrátíš...


No dneska už je prej Bc. taky něco, MBA sice uznaj, ale není to to samé jako ING, to jestli Mgr uznají nebo ne nevím, ale je to stejné jak Ing, pouze v jiném směru, mladá je taky Mgr a stačilo by ji dodělat si doktorát a je z ní cosi, nerad bych kecal, ale tušim PhD (dřív CSc.).

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


23 zář 2012, 16:18
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Tak MBA s Ing., nemůžeš srovnávat, MBA je ekonomicko/manažerskej titul, ne technickej. A popravdě řečeno, u nás takovej titul dost chybí, protože to je přesně problém titulu Mgr....dostane ho jak člověk, kterej vystudoval kvalitní ekonomku, tak člověk, kterej udělal nějakej přiblblej pedák nebo fildu. Ano, měl by to bej titul srovnatelnej s Ing., ale z tohohle důvodu to bohužel v praxi dost často neplatí a Ing. je považovanej za víc. I v zahraničí, Ing. ti uznaj alespoň po Evropě, Mgr. neberou jako titul fakt skoro nikde.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 zář 2012, 17:30
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
jo, srovnávat nemůžeš jiný obor, ale hlavně není vysokou školou, MBA máš relativně zadarmo, znám spoustu lidí (osobně) co ho mají a s nadsázkou je to spíš za docházku a školné

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


23 zář 2012, 21:33
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
Tak jasně no, to je problém soukromejch vysokejch škol u nás...bohužel ten titul je v zahraničí fakt mnohem uznávanější, než ty naše, co si vydřeš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 zář 2012, 22:38
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 19 čer 2012, 17:42
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Vidíte? Aneb jaké brýle a jak vidíte školu?
CharlitoCZ píše:
...Dále spousta lidí očekává od Bc., že už jsou velcí páni a všude píšou své slavné Bc., ale co mi říká spousta starších kolegů, tak za ně bylo "bc" nedostudovaná vejška...


...no tak to si mi dal :D ja som pred týždňom obhájil Bc. na FEI v Košiciach, som externista a mám prácu v odbore čo študujem v podstate odkedy som nastúpil na ext. štúdium (predtým 2 roky denného na inej škole, kde ma to nebavilo)...

Ináč môj osobný názor, že až tak o ten titul nejde (ak človek nechce byť lekár, právnik či architekt), skôr ide o to ako sa človek vie pri pohvore odprezentovať a aký je v práci šikovný (samozrejme, že aj skúsenosti a prax sú obrovská výhoda, no to absolventi obvykle nemajú). Nemasný-neslaný nemá šancu v tejto dobe. Ja si napr. robím školu len aby som mal titul k tomu, čo v práci robím. Len ma mrzí, že mi neotvorili Ing. (musím to skúsiť niekde inde).


24 zář 2012, 07:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz