Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 29 lis 2023, 19:14Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Výroba dýmovnice 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 19 říj 2007, 17:43
Příspěvky: 139
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Výroba dýmovnice
Dnes již patří k standardnímu vybaveni sil zvláštního určení. Pomůže vám v mnoha na první pohled bezvýchodných situacích. Když potřebujete ustoupit před přesilou, vtrhnout do místnosti, rychle zmizet... Zkuste si představit akční průnik do místnosti bez použití dýmovnic, ve většině případů sebevražda. Navíc bojiště částečně zahalené v dýmu vypadá velice efektivně (a opravdově ). Možnosti použití dýmovnic je velice rozsáhlé. Ale ne každá jednotka má přístup k tomuto velice praktickému vybavení. Tento článek vám přináší návod na výrobu vcelku jednoduché a určitě zajímavé dýmovnice. Jedná se o dýmovnici plněnou WP50 nebo WP45. Jednoduchá slož, snadno vyrobitelná, relativně odolná vůči vlhkosti a bezpečná (nejedovatá, není výbušninou). Zvládne ji vyrobit i naprostý začátečník bez chemických znalostí. Na druhou stranu dost rychle hoří (než jak by se na dýmovnici slušelo). Protože se jedná o slož jednoduchou, tak nepočítejte že s ní vše zahalíte neprůhlednou clonou. Nejvíce se uplatní při boji v budovách, kde se ne tak často vyskytují zapalitelné látky.

Bezpečnost:
Vytváří a pracuje se s hořlavou látkou. Platí tak obecná bezpečnost práce: Žádné kouření, alkohol a drogy. Při práci nejezte, to vydržíte. Soustřeďte se na to co děláte, jen tak bude váš výtvor použitelný.
Zapálená dýmovnice je velice horká (!až 700 stupňů celsia!) proto na ni nikdy nesahejte. Pokud ji použijete v OS tak se vždy přesvědčete, že nezpůsobila vznícení okolních materiálů! ( OS = Open Space - otevřený prostor, opak CQB)

Použité chemikálie:
Moučkový cukr: Bílá práškovitá hmota sladké chuti, není jedovatá, absorbuje vodu z ovzduší a tvoří tak hrudky. Je používán v potravinářství, zejména cukrářství. Lze jej běžně koupit v obchodě s potravinami. Pokud jej neseženete, postačí i cukr krystal, směs má pak horší zapalitelnost.
Dusičnanu draselný (salnitr, sanitr): Bílá práškovitá hmota (kupodivu), nezdravá. Absorbuje vodu z ovzduší a tvoří velmi pevné hrudky. Používá se jako hnojivo, nejčastěji s příměsí, a v potravinářství v uzenářském odvětví jako rychlosůl na uzení. Lze jej koupit v klasických drogeriích (žádné parfumerie).
Hydrogen uhličitan sodný (jedlá soda): Bílá práškovitá hmota (pro změnu), nejedovatá, zvláštní chuti. Absorbuje malé množství vody z ovzduší a tvoří malé hrudky. Používá se v potravinářství, lékařství, atd. Má příznivé účinky na překyselení žaludku. Lze ji koupit v jakékoliv v drogerii nebo potravinách.

Postup výroby dýmavé slože:
Potřeby:Cedník, naběračka, váha, velká nádoba
Nejdřív se potřebuje rozmělnit salnitr, nasype se ho trochu do cedníku (množství záleží na velikosti cedníku, naběračkou se pak krouživými pohyby rozmělňuje. Případně je nutné použít trochu brutální síly aby došlo k rozmělnění hrud. Sítem už bude propadávat pouze jemný prášek (záleží na jemnosti cedníku). Stejným způsobem se rozmělní i moučkový cukr. Nyní se promíchá cukr a dusičnan v poměru 1:1 (500g dusičnanu, 500g cukru). Tím se získá jednodušší slož WP50. Ze 1000g WP50 se odebere 100g, které se dá stranou. Ke zbylým 900g se přimíchá 100g sody. Tím se získá WP45, která se vyznačuje pomalejším hořením a je proto vhodnější jako náplň do dýmovnice. Pozor: Kvalita a intenzita dýmu je závislá na kvalitě jemnosti slože, promísení (jemnější = lepší)! Hotová slož se může nechat vysušit na teplém místě (max. tep. sušení 60 stupňů). Ale muže se plnit rovnou, neboť i po naplnění směs absorbuje vodu z ovzduší.


Konstrukce obalu: Vhodný obal dýmovnice umocňuje efektivitu dýmavé lože. Proto se věnuj obalu mimořádná pozornost. Bude se potřebovat válec s přibližně 8mm otvory spirálově po celém obvodu. Poměr vnitřního průměru a vnitřní délky je nejvhodnější 1:4 (nesmí být menší než 1:2). K celkovné délce se samozřejmě přičtá délka ucpávky, + 1cm z každé strany. Nejsnáze proveditelná je následující konstrukce, kterou zvládne opravdu každý.


Použité potřeby:
Krabicový karton (vlnitá lepenka)
Lepidlo Herkules - toto lepidlo absorbuje vodu a vytváří tak ohnivzdornou vrstvu.
Noviny
Děrovadlo 8mm (ostrý špičatý předmět - v nouzi i šroubovák)
Zápalnice - Je těžké ji sehnat, ale vyplatí se to. V nouzi se můžete vyrobit ze silnějšího brčka naplněného WP50, požít prskavku.
Sádra - není nutná ale podstatně urychlí výrobu
Izolepa
Kovbojské zápalky
Smirkový papír
Sekundové lepidlo


Velikosti kartonu
- Pro různé dýmovnice, první číslo je pro šířku kartonu a druhé pro výšku. Tedy v případě střední dýmovnice vznikne tubus 5 cm široký a 20 cm dlouhý.
60x16 pro dýmovnici širokou 4 cm (malá)
72x20 pro dýmovnici širokou 5 cm (střední)
80x25 pro dýmovnici širokou 6 cm (velká)

Pás z kartonu se natře z jedné strany Herkulesem, stočí se do válce aby strana měla alespoň 2 vrstvy. Vytvoří se první ucpávka: vystřihnutá kolečka z kartonu, případné netěsnosti se ucpe kousky novinového papíru natřeného lepidlem (k urychlení se může použít sádra). Nechá se zaschnout, poté se vytvoří děrovadlem díry. Do válce se nyní vloží natěsno menší papírový válec (nemusí být lepený). Tento druhý "plášť" drží náplň pohromadě aby se nevysypala z otvorů (může být použit též mikrotenový pytlík). Nyní se válec naplní. Po naplnění se udělelá druhá ucpávka, kartonové kolečko + papír na netěsnosti. Pokud se použije sádra tak se musí vložít mezi směs sádru malá vrstva novinového papíru. ten částečně zabrání navlhnutí směsi od sádry. Nakonec se do obalu malým hřebíkem vytvoří otvor, do kterého se vloží zápalnice a zajistí se izolepou. Otvor je lepší umístit dále od ucpávek směrem do středu dýmovnice (náplň u ucpávek může být navlhlá). Tím vznikne jednoduchá dýmovnice.

Obal no.1
Tento obal je velice jednoduchy a výrazně sníží čas potřebný pro stavbu jedné dýmovnice. Ale bude se k němu potřebovat úzká plechovka od limonády o obsahu 0,33l (malá a úzká). Pokud se použije plechovka široká tak dýmovnice nebude mít takový efekt. Do plechovky se udělají otvory nožem, ale musí se opatrně abyse nerozmačkala, plechovka dost měkká. Čím více děr se udělá tím je plechovka křehčí, vzdálenost mezi dírami by měla být přibližně 1 cm. Až se vytvoří všechny díry tak se plechovka celá olepí izolepou (ucpou se tím díry). Otvor ve vršku plechovky se zvětší, aby se lépe plnila. Nemusíte se plnit celá, stačí tak 1-2 cm pod horní okraj, zbytek prostoru se vyplní zmačkaným novinovým papírem a přelepí izolepou, možná se bude směs trochu odsypávat ale to moc nevadí. Zápalnici se ohne do pravého ůhlu a prostrčte libovolnou spodní dírou vplechovce a zalepí izolepou. Do jedné plechovky se vejde přibližně 200g slože.

Odpal (všeobecně):
Zápalnici zapálíme a odhodíme min. 0,5 metru od naší osoby.
Pro zjednodušení odpalu se použijí "kovbojské" zápalky (jdou škrtnout o drsný povrch). Odříznou se dvě hlavičky a přilepí (sekundovým lepidlem) z obou stran k zápalinci na těle dýmonice. Ze smirkového papíru se odstřihne proužek široký tak, aby pokryl obě hlavičky (cca 6 mm), dlouhý 2 cm. k němu se přilepí delší proužek ze silného papíru (ten bude mít funkci táhla). Smirkový papír se položí drsnou stranou směrem k hlavičkám. Přes něj se dá pruh ze silného papíru, který přilepíme pouze k dýmovnici, tak aby ělo s táhlem ztuha pohybovat. Tento pruh tlačí táhlo k hlavičkám a snadněji tak dojde k jejich zapálení. Může se též použít elektrického odpalování, jeho konstrukce už ale přesahuje rámec tohoto článku. O nich někdy příště.


Upozornění pro Policii ČR a případné mravokárce (udavače): Tento článek nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu navádění a podněcování k výrobě a držení nebezpečných látek (výbušnin a jedů)! Článek slouží pouze pro informativní účely. Autor článku se tak zříká a distancuje od jakékoliv odpovědnosti a nenese rizika za případné zneužití zde uvedené informace!

from afghanec@seznam.cz


19 říj 2007, 21:33
Profil YIM
Site Admin
Site Admin

Registrován: 19 říj 2007, 16:00
Příspěvky: 1237
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Ukázka
Zde nějaká ukázka dýmovnice z cukru, sanitru a jedlé sody.


Přílohy:
Air soft-oblst Doubrava 2 046.jpg
Air soft-oblst Doubrava 2 046.jpg [ 34.48 KiB | Zobrazeno 13621 krát ]
Air soft-oblst Doubrava 2 045.jpg
Air soft-oblst Doubrava 2 045.jpg [ 30.36 KiB | Zobrazeno 13618 krát ]
Air soft-oblst Doubrava 2 009.jpg
Air soft-oblst Doubrava 2 009.jpg [ 64.31 KiB | Zobrazeno 13599 krát ]
Air soft-oblst Doubrava 2 008.jpg
Air soft-oblst Doubrava 2 008.jpg [ 65.69 KiB | Zobrazeno 13593 krát ]
29 říj 2007, 10:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz