Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22 kvě 2024, 12:38Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Pantac 3-Day Assault Pack (EN) 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Pantac 3-Day Assault Pack (EN)
Tuto recenzi napsal uživatel Faire.

This bag was bought especially for my wife (though I am sure to use it sometimes). We wanted a well-made, durable bag, which would not be too big (we already have to great hiking backpacks, but they are way too big for one-day journey), but which would be big enough for common daily things. We decided to choose Pantac 3-day assault bag in coyote brown because my wife rather likes its looks (and she isn’t the military maniac in our couple), it also comes with MOLLE strips, which give more possibilities for combination with pouches, and also because of a reasonable price (bit over 100$, shipping to Czech Republic included).

First impressions

We ordered the bag from the WGC shop and it only take 2 weeks for it to come (well packed, even with a nice promo calendar). First impression was pure awesomeness. The fabric (CORDURA nylon), as well as the plastic used on buckles and zippers all were excellent. The sewing and rest of the workmanship were flawless as well. This bags looks like it’s really ready to survive a war, the feeling from it being totally different from the cheaper bags we have.

Design

Its shape is one of the best features. It is not very tall, but quite “deep” – I mean the dimension between your back and front side of bag. This means that it’s quite compact and yet offers a lot of space divided into main compartment and two smaller compartments. I was able to get inside 3 large board games, as seen on the pictures. It definitely offers more than enough space for its height.

Strapping with buckles allows you add a rifle / other stuff to the side of bag or a smaller sleeping bag under it. The MOLLE strapping covers sides, lower front, and the bottom of the bag.

The main compartment is really big, well accessible, and includes a elastic strap for notebook, hydratation pouch and a A4 size “pouch”, which can be used for papers.

Both waist-belt and chest-belt are well designed, easily adjustable. You actually could have problem if you were very thin, as my medium size was just big enough to fit in. There is a lot of possibility of adjustment for the bigger guys, though. The chest-belt can be moved upwards a bit, which is good for women.

The two smaller compartments are simple, not divided into more pouches, but well accessible and large enough.

There is also an small, additional external bag which can be fixed to the side of bag via buckles, thus offering more space if needed.

Comfort

The shoulder straps are great, padded and hard enough to well distribute the weight. The back is not padded, which is quite bad actually, as it doesn’t fit you back very well. I guess that you will not have problem as far as:
- you are wearing a plate carrier (self-explaining, possibly also reason why there is no padding)
- or you at least do not wear hard, box-shaped object in the back, such as a large board-game :)

The discomfort is not too bad, and I guess it really depends a lot on what you actually have inside the bag.

Overall impressions

Great bag, reasonable enough, sturdy and well designed. If we will experience any problem with those non-padded back, I will tell you, but as far it was just alright (had just one small hike so far). Conclusion: great bag, especially for it’s price.

Photos

http://faimar.szm.com/images/web/bg_front.JPG
http://faimar.szm.com/images/web/bg_side.JPG
http://faimar.szm.com/images/web/side.JPG
http://faimar.szm.com/images/web/ai_front.JPG
http://faimar.szm.com/images/web/back.JPG
http://faimar.szm.com/images/web/cargo2.JPG
http://faimar.szm.com/images/web/go_bag.JPG

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 úno 2010, 11:02
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 dub 2008, 14:34
Příspěvky: 856
Bydliště: Most
Nový příspěvek Re: Pantac 3-Day Assault Pack (EN)
Volný překlad do CZ

Batoh jsem koupil hlavně pro mou ženu (i když jsem si jist, že jej někdy také použiji). Chtěli jsme kvalitní, odolný batoh, který by nebyl příliš velký, (velké turistické batohy již máme, ale jsou příliš velké na jednodenní výlet), ale byl dostatečně prostorný pro běžné denní věci. Rozhodli jsme se pro Pantac 3-Day Assault Pack v Coyote Brown, protože se mojí ženě tato barva líbila (ona není military maniak), ale také disponuje MOLLE vazbou, které dávají možnost pro ověšení dalšími kapsami, a také byl za rozumnou cenu (něco málo přes 100 $, včetně poštovného do ČR).

První dojmy

Objednávali jsme z WGC, přišlo to za 2 týdny, dobře zabalené, a to i s pěkným promo kalendářem. První dojem byl prostě skvělý. Textilie (CORDURA nylon), stejně jako plastové fastexy (spony) jyou vynikající. Šití a zbytek batohu je také bezchybně provedené. Tento batoh vypadá na to, že by opravdu přežil válku, pocity byly zcela odlišné od levnějších batohů, které máme.

Design

Jeho tvar je jednou z jeho nejlepších vlastností. Není příliš vysoký, ale oproti tomu poměrně hluboký. Takže je poměrně kompaktní, a přesto nabízí hodně prostoru. Je rozdělen na hlavní prostor a na dva menší prostory. Dokázal jsem dostat dovnitř 3 velké deskové hry, jak je vidět na fotografiích. To rozhodně nabízí více než dostatečný prostor, vzhledem k jeho výšce.

Pásky s přezkami umožňují přidat pušku nebo jiné věci na stranu batohu, popřípadně menší spací pytel pod dno. MOLLE pásky se nachází na stranách a dolní polovině přední části tašky.

Hlavní prostor je opravdu velký, dobře přístupný a obsahuje elastický popruh pro notebook, camelbag, A4 kapsu, kterou lze použít pro dokumenty.
Oba "jistící" pásy, hrudní a bederní, jsou dobře navrženy, snadno nastavitelný. Problém by jste ovšem mohli mít, pokud jste hubenější, ale moje střední postava je akorát, takže větší postavy nebodou mít žádný problém. Hrudní pás může být trochu posunut směrem nahoru, což je vhodné pro ženy.

Dva menší prostory jsou jednoduché, nejsou již dále rozděleny, ale dobře přístupné a dostatečně velké.

K dispozici jsou také menší, přídavné kapsy na MOLLE vazbu, čím je možné získat více místa.

Komfort

Ramenní popruhy jsou široké, dobře polstrované a skvěle rozkládají váhu. Záda polstrovaný nejsou, což je vlastně docela špatné, protože poté batoh nesedne tak dobře. Myslím, že nebudete mít problém, pokud:
- Máte na sobě plate-carrier (možná také důvod, proč na zádech chybí polstrování)

- Nebo si alespoň neponesete objekt, jako je velká krabice od deskové hry :)

Celkově je pohodlný, a myslím, že to opravdu záleží na tom, co vlastně mají uvnitř batohu.

Celkový dojem

Velký batoh, ?dost rozumný?, robustní a dobře navržený. Pokud zpozoruji nějaké problémy s těmi nevypolstrovanými zády, dám vědět, ale zatím se to zdá OK (jen jeden malý výlet s tímto batohem zatím). Závěr: skvělý batoh za skvělou cenu.

_________________
Obrázek
Obrázek


18 úno 2010, 20:49
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz