Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 30 zář 2023, 01:17
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 4 ] 
 Výběr krátké zbraně PRO AIRSOFT IPSC a recenze 
Autor Zpráva
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Výběr krátké zbraně PRO AIRSOFT IPSC a recenze
Zbraně pro Airsoft IPSC

Samostatnou část výbavy střelce tvoří zbraň. Jakou zbraní začít střílet disciplíny IPSC a v jaké divizi je velmi těžké zodpovědět. Začínající střelec je většinou nerozhodný, vybírá si zbraň podle kritérií, která nejsou podstatná pro IPSC (vzhled zbraně, tvrzení kamaráda, že právě ten model, který má on je ten nejlepší a pod.) Toto jsou časté příčiny nevhodné volby a následně i zbytečné investice. Nejideálnější způsob výběru (nemusí byt stoprocentní) je požádat známé, kteří už vlastní zbraň a tu si jednoduše vyzkoušetm, čím více tím lépe. V praktické střelbě máme 4 pistolové divize - production, classic, standard a open.

S výběrem zbraně vám také může pomoci webová stránka:
http://www.justpistols.co.uk/gbb.htm
kde je řada zbraní představená přímo v recenzi.Obrázek
Obrázek

Divize Production

Zbraně převážně služebního charakteru, s malou možností úprav. Zbraň musí být dvojčinná. Max. délka hlavně 127mm. V zásobníku může mít střelec maximálně 15 projektilů po startovním signálu (po odstartovaní střelce na Stage). Zbraň se musí vejít do kontrolní krabice o rozměrech 150×225×45 mm.

Zde je seznam zbraní vhodných pro tuto disciplínu
(převzato z webu http://www.hkshooters.com - poslední update 16. 8. 2010):

01. KSC/KWA/MARUI/MESITER Glock 17
02. KSC/KWA Glock 19
03. KSC/KWA/MARUI/HFC Glock 26
04. MARUI Glock 26 Advance
05. KJW Glock 23
06. KJW Glock 27
07. KJW Glock 32
08. KSC CZ75
09. KSC/MARUI/KJW/TANAKA P226R
10. TANAKA P226
11. KSC/TANAKA/KJW USP
12. TANAKA/KJW P8
13. KSC USP Compact
14. KSC/MARUZEN/TANIO-KOBA USP Tactial
15. KSC USP P10
16. KSC SP2340
17. KSC SP2009
18. KSC/MARUI/KWA/KJW M9
19. KSC/WA M9A1
20. WA M92FS
21. WA M9IA
22. MARUI M9 Tactical Master
23. WA SIGMA 40F
24. WA M84F
25. HUDSON Jericho 941
26. MARUZEN P99
27. MARUZEN P99 Compact
28. Seznam není konečný, v případě že zbraň splňuje podmínky, může být zařazena do této kategorie.


Obrázek

Divize Standard

Zbraně s úpravami vybavené otevřenými mířidly a bez kompenzátoru (porty na vnitřní hlavni – vnější hlaveň může být s porty). Zbraň se musí vejít do kontrolní krabice o rozměrech 150×225×45 mm. Zbraně je možné ladit (upravovat podle potřeb střelce). Nejčastějšími úpravami je výměna dvojčinné spouště za vyladěnou jednočinnou, výměna pevných mířidel za stavitelné, instalace rozšířené šachty zásobníku (pro snadnější přebíjení). V zásobníku může mít střelec maximálně 18 projektilů po startovním signálu (po odstartovaní střelce na Stage). Velmi vhodná zbraň do této divize je např. Hi-Capa, 1911 atd.Obrázek

Divize Open

Zde jsou zastoupeny sportovní speciály, na které se nevztahují žádné rozměrové omezení (kromě délky zásobníku). Omezení rozměru je na všechny použité zásobníky, jejichž délka nesmí překročit 170 mm. Zbraně mohou být vybaveny optickými nebo elektronickými mířidli. V zásobníku může mít střelec maximálně 28 projektilů po startovním signálu (po odstartovaní střelce na Stage). Zde kralují jednoznačně Hi-capy.Obrázek

Divize Classic

Nová divize v IPSC, schválená v roce 2012. Zbraně v této divizi musí připomínat vzhledem klasickou 1911. Zbraň se musí vejít do krabice o rozměrech 150×225×45 mm. Povoleny jsou kosmetické úpravy (např. vlastní střenky, rytiny nebo podobné rytecké práce, rybiny, zoubkování atd.), výměna jednostranné nebo oboustranné palcové pojistky nebo jakýchkoliv otevřených mířidel (mohou být zapuštěny do závěru). Není povolen dlouhý rám (Long Dust Cover). Zbraň může být vybavena rozšířenou šachtou zásobníku. Trychtýř zásobníkové šachty nemůže přesáhnout maximální vnější šíři 35mm. Zbraň nesmí být vybavena opěrkou palce. V zásobníku může mít střelec maximálně 10 projektilů po startovním signálu (po odstartovaní střelce na Stage).

Převzato a doplněno - autor původního textu je Ondrej P.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


23 črc 2012, 17:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek KP06 KJW - DIVIZE OPEN
______________________________________________________________

ÚVOD

Zde vás seznámím s vhodnými zbraněmi pro jednotlivé disciplíny. Jako první si představíme KP06 od KJW a s její následnou přestavbou pro DIVIZI OPEN se setkáte později. Teď se pojďme podívat na tuto zbraň v dalších řádcích.
______________________________________________________________


Obrázek

Po SKYPE a následném telefonickém hovoru, jsme se s majitelem firmy AIRSOFT MORAVA, Jirkou R. dohodli, že zašle 2 krátké zbraně na testování a případnou přestavbu pro DIVIZI OPEN. Netušil jsem, že Jirka tak rychle zareaguje a další den po té jsem obdržel objemný balíček. Zvonění na domovní zvonek, vidím přede dveřmi doručovatele od PPL. Přebírám balíček a těším se na to, co bude uvnitř.
Netrpělivě balíček rozbaluji a v jeho nitru nacházím 2 krabice se zbraněmi a plynem. Jirka slíbil i kolimátor, ale ten nemohu najít. Zvedám telefon a po krátkém hovoru ho nacházím uvnitř jedné z krabic. V druhé krabici je KP-06 od firmy KJW. Celý na těšený beru krabici do rukou.

Obrázek

Obrázek

OBAL
Obal je z kartonu s fotografií KP-06 s taktickou svítilnou a opaskem. Samotná krabice se zbraní je zhotovena z polystyrenu. Je universální pro HiCapy s předlisovaným tvarem zbraně až pro 7-palcový model. Je tam také místo pro zásobník a pravděpodobně i pro vytěrák, ale ten není součástí balení. Zda ho Jirka zapomněl přibalit a nebo nebyl součástí balení nevím. V balení nacházím imbusový klíč pro povolení mušky a krabičku s kuličkami. Nalezneme v ní i přiložený návod. Je srozumitelný s fotografiemi zbraně. V první části je na kresbách znázorněno, jak se zbraní zacházet a co je nežádoucí činnost. Je zde také znázorněn postup plnění zásobníku, k zásobníku se ještě vrátíme ke konci článku. Na dalších stránkách najdeme znázorněné funkce pojistek a základní demontáž zbraně včetně nastavení HopUpu. Na konci brožurky je pak výkres rozebrané zbraně s očíslovanými náhradními díly. Krabice zaručuje svým provedením bezpečný transport a ochranu zbraně před poškozením.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PRVNÍ DOJEM
Zbraň po vyjmutí z krabice předčila má očekávání. Jako předlohu použila firma KJW skutečnou zbraň od firmy SVI, model XCELERATOR. Tuto zbraň firma SVI vyrábí v několika délkách a různých úpravách, dle požadavků zákazníka.

Obrázek
Ostrá verze Xceleratoru od SVI.

http://www.sviguns.com/

Jde o patentovou 2011. Původně jako předloha sloužila 1911 se svým klasickým designem. Jde o vysokokapacitní pistoli, využívající osvědčenou koncepci Johna M. Browninga i v 21. století. Zbraně s tímto designem byli rovněž přijaty do výzbroje ozbrojených složek (SWAT, HRT, policie). Mimo praktickou střelbu jsou rovněž používány pro téměř všechny ostatní sportovní disciplíny. Zbraně jsou postaveny na bázi patentovaného modulárního ocelového rámu s polymerovou rukojetí s hliníkovými vložkami. Díky tomu se povedlo zachovat veškeré přednosti původní 1911A1, modulární koncepce ovšem umožnila implikaci vylepšení v podobě použití vysokokapacitního dvouřadého zásobníku s jednořadým vyústěním, výměnné vylehčené plastové rukojeti s rozšířeným ústím zásobníkové šachty a z toho plynoucího snížení hmotnosti a dalšími drobnými vylepšeními. Dvouřadý zásobník se povedlo do rukojeti umístit bez nutnosti nepřiměřeného zvětšení jejího objemu, který tak zůstává srovnatelný s jednořadými 1911. Rovněž zůstal zachován původní úhel mezi rukojetí a závěrem (17°). Hlavně jsou v těžkém, terčovém provedení, z nerezové oceli a vedené v celé délce. Dostupné ráže jsou 9mm Luger, .38 SuperAuto, .40 S&W a .45 ACP. Tolik k ostré verzi. Toliko z reklamních materiálů.

Obrázek
Detail gripu a pohled ma magwell.

Obrázek
Detail gripu a pohled ma magwell.

Jde o zbraň v celokovovém provedení. Grip je zhotoven z plastu jako u skutečné zbraně. Zpracování zbraně od KJW je čisté, všechny nálitky a spoje po dělení forem jsou začištěné. V tomto směru se má Tokyo Marui co učit! Na vysoké úrovni je zhotovena i povrchová úprava, provedení je v matném černém laku. Zde očekávám delší životnost proti oděru a případnému poškození než u chemicky černěných variant. Obdobná povrchová úprava se v současné době používá i u ostrých zbraní, například známý GUNCOAT atd.

Obrázek
Výrazné značení ráže .45 ACP na hlavni.

Obrázek
Zřejmá absence drážek vnější hlavně.

Obrázek
Vnější hlaveň KP06.

Obrázek
Demontaovaná vnější hlaveň KP06, zřejmý spojovací závit.

Obrázek
Můžete porovnat zpracovaní hlavně od WE, spojení je lepené.

Obrázek
Vodící tyč s vratným perem a na konci opatřená shoock buferem.

Obrázek
Set vodící tyčky s vratným perem, shoock buferem a plugem.

Vnější hlaveň je dvoudílná demontovatelná zhotovena z hliníku. Komora je odlitek a samotná hlaveň pak soustružená. Spojení je provedeno závitem, který je na konci komory a začátku hlavně. Na ústí hlavně nejsou naznačeny drážky, což ubírá mírně na realističnosti. Na hlavni je provedeno ražení .45 ACP, což odpovídá předloze. Hlaveň je chromovaná kvůli vyšší odolnosti.
Vnější hlaveň při natažení závěru vzad krátký úsek následuje závěr a po krátkém pohybu dochází k poklesu a následnému odemčení hlavně. Při zpětném pohybu dojde opět k uzamčení hlavně do zubů závěru. Toto je pouze kosmetická záležitost a nejde o funkční prvek, jen to zvyšuje realističnost zbraně!

Obrázek
Můžete si povšimnout, že kolečko Hop Upu nema žadné vroubky, které by usnadnili nastavení, jako tomu je u konkurenčních výrobků.

Obrázek
Porovnání komory od WE a KJW.

Obrázek
Pokud chceme vyjmout komoru od WE, jsme nuceni demontovat zarážku, u KJW vyhneme komoru do strany a vyjmeme s hlavní.

Vnitřní hlaveň je mosazná, čistě opracovaná, jak na ústí, tak v komoře. Bez zjevných kazů a známek oxidace. Po opakovaných měření je vnitřní průměr hlavně 6,03 mm. Délka hlavně 138 mm. Vnitřní hlaveň je uchycena v hop up komoře a tento celek je uchycen ve zbrani a zajištěn proti vysunutí záchytem závěru. Vnější hlaveň se volně pohybuje po vnitřní hlavní. Hop UP je stavitelný. Přístup k němu je až po sejmutí závěru ze zbraně. Hop Up komora je universální, jak pro Hi Capu tak pro 1911. Je opatřena vodícím trnem.

Obrázek
Můžete si povšimnout vybraní na lučíku, které umožňuje vyšší úchop.

Obrázek
Při pohledu do šachty je zřejmé, že neunikneme úpravě gripu.

Obrázek
Pohled na Magwell.

Grip designem povrchu neodpovídá předloze. Nejlépe v tomto směru jsou na tom zbraně od WE, používají původní design gripu. Pokud by jste chtěli zvýšit realističnost, budete nuceni investovat 11 USD do nového gripu, můžete však také vzhled změnit za pomoci pájky vytvořením vlastního designu nebo nalepením smirkového papíru. Tím se přiblížíte předloze. Stávající grip se drží výborně, obzvláště pokud máte velké ruce. Úchop je pevný a ruka po něm neklouže. Už v základu má zhotovené probrání pod lučíkem a tímto je usnadněn vysoký úchop zbraně. V případě tuningu doporučuji ještě vybrání zvětšit a přidat případně i pro druhý prst. Součástí gripu je i předinstalovaný magwell. Jeho plocha je 19,2 cm a pokud uvažuji o případném vylepšení, není od věci pořídit nový s větším vstupním otvorem, kde mohu získat navíc kolem 27,5 cm2. Magwel je pouze nasazený a není zvětšen otvor v gripu, tudíž v tomto stavu jde pouze o kosmetickou záležitost a ne funkční.

Obrázek
Spoušť včetně stavěcího šroubku.

Spoušť je provedena v hliníku s dvěmi odlehčujícími otvory a stavitelným dorazem spouště usnadňující reset spouště. Drobnost která posunuje kvalitu zbraně o příčku nahoru. Barva spouště je stříbrný anodizovaný hliník. Chod spouště je čistý a kultivovaný. Odpor činní 2,2 lb. (998 g). Po deseti měřeních opakovaně vykazoval stejné hodnoty. Tady dávám jedničku za provedení.

Obrázek
Dlaňová pojistka, povšimněte si, že je bez nálitku a stop po dělení forem.

Zbraň je vybavena dvěmi funkčními pojistkami. První pojistka je dlaňová, takzvaný bobří ocas. Je bez známek nálitků a stop dělení forem. Krásně začištěná. Design odpovídá dlaňové pojistce od ED BRAWNa. Výborně se drží, dovoluje vysoký úchop a díky vystupujícímu výstupku ve spodní části snadno ovladatelná. Tudíž se nestane, že zbraň máte uchopenou a díky nestlačené dlaňové pojistce nedojde k výstřelu. V případě úprav pro AIRSOFT IPSC doporučuji její funkci odstranit.

Obrázek
Pohled na pojistku kohoutu.

Obrázek
Pohled na pojistku kohoutu a prodlouženný záchyt závěru z levé strany.

Obrázek
Pohled na pojistku a záchyt závěru z horního pohledu, můžete si povšimnout navazujících línií.

Obrázek
Porovnání standardního a prodlouženého záchytu závěru.

Obrázek
Pohled na záchyt zásobníku.

Pojistka kohoutu je oboustranná. Užšího formátu, ale stále dostačující šíře pro snadné odjištění a snadno přístupná z obou stran. Plně funkční v obou polohách (zajištěno, odjištěno) a nestává se, že při úchopu dojde k samovolnému zajištění nebo odjištění, což je důležité – bravo. K jejímu odjištění je nutno vyvinout přiměřenou sílu. Také v případě vysokého úchopu nepřekáží a nedochází k nežádoucím otlačeninám rukou, které končí případně vznikem nevzhledného a někdy i bolestivého mozolu na ruce při pravidelných trenincích. Pojistka svou siluetou navazuje na záchyt závěru, který je prodlouženy a dovoluje snadné vypuštění závěru bez nutnosti měnit úchop. Záchyt zásobníku je vyšší, ale při správném úchopu zbraně nedochází k samovolnému vypuštění zásobníku. Pokud k tomu dojde, hledal bych chybu v úchopu zbraně. V případě menších rukou může být hůře dostupný a změna úchopu bude možná nutná. V záchytu zásobníku je naznačen otvor, ten lze odvrtat a instalovat rozšířený záchyt pro snadnější ovládání záchytu zásobníku.

Obrázek

Obrázek

Rám zbraně má typický design XELERATORu. Rail lze použít k případné montáži příslušenství i když jde původně o sportovní zbraň. Z pravé strany je kulaté logo KJW (místo loga SV) a drobným písmem vyražený nápis MADEIN TAIWAN. Provedení závěru je LONG DUST COVER (rám po celé délce závěru).

Obrázek
Typický design závěru, velká škoda absence značení.

Obrázek
Pohled z vrchu na mirkometrické hledí.

Obrázek
Pohled skrze mířidla.

Obrázek
Pohled na plátek hledí.

Obrázek
Pohled na mušku, škoda že vlákno neprochází po celé délce, na druhou stranu máme možnost díky imbusovému šroubu stranové korekce mušky.

Obrázek
Pohled na mušku.

Závěr je s typickým designem drážek, i když hrany nejsou tak výrazné a úchop není zcela jistý. Na ostré zbrani bych to považoval za vadu, zde to však v podstatě ničemu nevadí poněvadž vratná pružina je slabá. V zadní části je závěr osazený mířidly se světlovodným vláknem. Pozitivem je krásně provedená základna hledí. Hledí je stavitelné, jak vertikálně, tak horizontálně mikrometricky. Hledí je osazené světlovodným vláknem. Čitelnost vláken je vynikající. Muška je osazena v rybině s možností stranové korekce. Povolením imbusového šroubu lze mušku posunout vlevo či vpravo a zajistit. Cenou za to je nízká světelnost vlákna! Zde vidím krok vedle. Díky tomu, že vlákno neprochází po celé délce mušky, ale končí v ní, s tím, že je i částečně překryto z boku, neposbírá dostatek světla a stává se méně čitelným! Zde vidím možnost případného upgrade, výměna mušky za kvalitnější. Silueta mířidel je díky tomu méně přehledná. Z mého pohledu by zasloužil větší pozornost i výřez hledí. Jeho větší šíře by usnadnila míření. Těsný výřez znesnadňuje rychlé zamíření. Osobně pak preferuji světlovodnou mušku a plný plátek hledí. Po celé horní ploše závěru je checkering o hustotě 30 LPI, zamezující nežádoucím odleskům.

Obrázek
Začištěný pískovaný kohout.

Kohout je v provedení pískovaný kov, bez známek nálitků. S výrazným palečníkem. Design kohoutu je elegantní a podtrhuje tak design a výraz zbraně. Materiál je feritická litina. Taktéž i ostatní vnitřnosti.

Obrázek
Pohled na instalovaný ventil.

Obrázek
Pohled na zásobník z boku.

Obrázek
Pohled na zásobník ze předu.

Obrázek
Celkový pohled na zadní stranu zásobníku.

Obrázek
Pohled na originální zásobník pro STI - SVI 2011

Obrázek
Plnící ventil demontovaný.

Obrázek
Přepouštěcí ventil.

Obrázek
Zásobník připravený na instalaci bombičky, k demontáži lze použít minci nebo imbusový klíč.

Obrázek
Pohled do nitra zásobníku Co2.

Obrázek
CO2 ventil.

Obrázek
Pohled z vrchu na CO2 ventil.

Obrázek
Jak demontovat, pomůžeme si jehlou.

Obrázek
Demontovaný ventil.

Zásobník je proveden ve zjednodušeném designu s absenci dvou vyztužujících vertikálních drážek na jeho stranách. Velká škoda. Dno zásobníku je opatřeno plastovým nárazníkem, zde ale očekávám nízkou životnost při pádu na tvrdou zem. K dispozici jsou zásobníky jak pro Gren Gas tak CO2.
Celkově pak zbraň po stránce vzhledové působí vyváženým a elegantním dojmem.

FUNKČNOST ZBRANĚ
Zbraň vykazuje mírné vůle mezi vnitřní, vnější hlavní a závěrem. Pro GBB typická vlastnost ovlivňující přesnost zbraně. Je to daň za technologické možnosti výroby odléváním, ale vzhledem k ceně zbraně není co řešit. S tímto problémem se potýkají všichni výrobcové, kteří tuto technologii používají včetně Tokyo Marui.
Co se týče vnitřních dílů, táhla spouště, záchytu kohoutu, kohoutu, diskonectoru a knocker valve jde o díly zhotovené z oceli, což umožňuje další jemné doladění soustavy.

Obrázek
Tryska před odpojením drží jen díky zásobníku.

Obrázek
Blowbecová jednotka s instalovaným pístem.

Obrázek
Nabíjecí vysokotlaká tryska.

Asi nejslabší částí zbraně je Hop Up komora. A není to problém pouze KJW, ale i ostatních firem, vyjímku tvoří Tokyo Marui! Větší vnitřní průměr komory způsobuje nedostatečné stažení Hop Up gumy a díky tomu dochází k předčasnému odpojení trysky, což vede k nevyužití plynu při natahování závěru a jeho zbytečným ztrátám. V případě této zbraně to supluje těsnější připojení zásobníku, jež způsobí přitlačení trysky k horní části gumy. Díky tomu můžou vznikat větší netěsnosti mezi tryskou a Hop Up Gumou, protože umístění trysky je asymetrické a opět může dojít ke ztrátám plynu a snížení výkonu zbraně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Blowbecková jednotka je velkou slabinou tohoto kusu! Při demontáži jsem zjistil, že píst není dostatečně dotažen díky delšímu trnu! Tudíž je netěsný a vede to k nestabilním výkonům a větší spotřebě plynu! Naštěstí náprava je velmi jednoduchá a postačí nám k tomu pilník. Jednotku rozebereme a za pomoci pilníku zkrátíme o nějakou desetinu trn na kterém je nastrčen píst, pak jej znovu instalujeme a píst řádně dotáhneme. Nesmí se protáčet.
Další závadu jsem objevil na zásobníku, nejde o nic tragického. Jen byl nedostatečně dotažen šroub, jenž spojuje dno zásobník s tělem zásobníku. Oprava na několik vteřin. Upozornil jsem i dovozce a ten se před odesláním zboží zákazníkovi zaměří i na tuto závadu. K dobru dovozce musím připočíst, že odesílá zbraně zákazníkům zkontrolované.
Zásobníky dodávaný se zbraní vykazuje problém, který se u plynovek vyskytuje dost často a to při prvních několika ranách. Při prvních 2-6 ranách obdržíte spršku plynu do tváře, proto je nutností nosit ochranné brýle. Je to způsobené velkým tlakem a netěsností gas route v místě přechodu mezi tělem zásobníku a gas route. Pak zbraň funguje už bez závad. Tento problém se nevyskytuje při použití zásobníků od Tokyo Marui.
Závěr během zkušebních střeleb vždy zůstal zachycen při posledním výstřelu.
Chod spouště je plynulý a hladký. Odpor činí 2,2 lb. (998 g). Bylo provedeno 10 měření a všechny vykazovali stejnou hodnotu.
Kladivo má tři polohy. První poloha je nenatažený kohout, kdy může být ve zbraní střela, ale není možnost výstřelu, je nejprve nutno kohout natáhnout do střelecké polohy. Druhá poloha nabito, kohout je v mezipoloze, kdy se kladivo nemůže ze záchytu stisknutím spouště uvolnit a pro výstřel je nutno kohout natáhnout do střelecké polohy. Třetí je střelecká poloha, nabito, kohout natažen, může dojít k výstřelu. V této poloze je zbraň zajištěna dlaňovou pojistkou. K odjištění dlaňové pojistky dochází při uchopení zbraně. Kohout lze také zajistit externí pojistkou kohoutu. Pak je nutné zbraň uchopit, uvolnit dlaňovou pojistku a odjistit pojistku kohoutu. Pak je zbraň střelbyschopná.
Kromě výše uvedeného, není co zbrani vytknout.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
· Zbraň určena pro divizi: OPEN
· Vnější hlaveň: ALU dvoudílná, s poklesem, značení ráže .45 ACP, ústí hlavně bez drážek
· Vnitřní hlaveň: mosazná 6,03 mm délka 138 mm
· Hop Up: stavitelný
· Rám a závěr: ALU slitina
· Ovládací prvky: zinková slitina
· Ris lišta: ANO
· Váha zbraně bez zásobníku: 818 g
· Váha zbraně se zásobníkem Gren Gas: 1178 g
· Váha nabité zbraně Gren Gas: 1184 g + střelivo
· Váha zbraně se zásobníkem CO2: 1192 g
· Váha nabité zbraně CO2: 1234 g + střelivo
· Váha závěr, mířidla, blowbecková jednotka, plug: 194 g
· Váha závěru: 114 g
· Váha blowbeckové jednotky bez trysky: 40 g
· Váha blowbeckové jednotky s tryskou: 44 g
· Váha PLUGu: 8 g
· Pohon: kombinovaný forane 134a, Green Gas a CO2
· Počet zásobníků v balení: 1 kus
· Váha prázdného zásobníku Gren Gas: 358 g
· Počet kuliček v zásobníku: 31 ks
· Zásobník pojme plynu Gren Gas: 6 g
· Počet ran na naplněný zásobník Gren Gasem ULTRAIR: 35 – 45 ks
· Váha prázdného zásobníku CO2: 372 g
· Počet kuliček v zásobníku: 31 ks
· Plnění: bombička CO2, 42 g
· Počet ran na naplněný zásobník CO2: ??????????
· Rozměr zbraně: 245×150×41 mm
· Spoušť: ALU odlehčená se stavitelným dorazem
· Odpor spouště: 2,2 lb. (998 g)
· Pojistky: funkční – dlaňová pojistka a pojistka kohoutu, bezpečnostní záchyt kohoutu
· Záchyt závěru: funkční – prodloužený
· Rozšířená šachta: ANO, plocha 19,2 cm2, je potřeba dokončit instalaci upravením gripu
· Mířidla: hledí mikrometrické zvýrazněné se světlovodným vláknem, muška zvýrazněná světlovodným vláknem, barva vlákna zelená
· Rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití Forane 134a: ??????????
· Rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití GG: 328,7
· Rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití CO2: ??????????
· Ostatní příslušenství: návod, balení kuliček, imbusový klíč pro povolení mušky

ZAMĚNITELNOST – NASTAVENÍ – UPGRADE
Díly zbraní od KJW, WELL, WE a TOKYO Marui jsou vzájemně zaměnitelné, až na některé drobnosti či komplikace.
Úpravy co nic nestojí:
První co doporučuji upravit, je stávající píst. Vyjmout blowbeckovou jednotku a nepatrně za pomoci pilníku zkrátit trn na kterém je nasunut píst. Nesmí se volně protáčet a musí spoj těsnit. Nedoporučuji používat DYNA PISTON (píst s protitlakými otvory). Pří střelbě dochází ke svlečení těsnící gumičky.
Doporučuji zkontrolovat Hop Up gumu, zda svírá správný úhel hopovací bobek, tak aby měl správnou horizontální polohu. Nic to nestojí a případná námaha se vám vrátí zvýšením přesnosti zbraně.
Při této příležitosti zhotovte za pomoci jehlového pilníku zářezy na nastavovacím kolečku Hop Upu pro snadnější manipulaci.
Před použitím zbraně zkontrolujte, zda je dotažen dnový šroub zásobníku a zda zásobník neuchází.
Nastavte si doraz spouště. Díky správnému nastavení získáte rychlejší reset spouště (návrat do původní polohy). Nejprve vybijte zbraň, vyjměte zásobník. Šroubek spouště dotahněte do zadní polohy. Natáhněte kohout. Při zmáčknutí spouště by nemělo dojít k výstřelu. Mějte spoušť stisknutou a povolujte šroubek dorazu spouště do té doby, než dojde k uvolnění kohoutu (kladiva). Doporučuji pak ještě mírně povolit šroub dorazu, tak aby pokaždé došlo k výstřelu.
Jedním z dílů, kde budeme nuceni provést úpravu v případě použití výrobku od jiné firmy bude grip. Rozdíl je v šíře dosedajících ploch na rám, až 1 mm v neprospěch KJW. Úprava se bude týkat trnu jenž středí zásobník. Pravděpodobně budete nuceni ubrat nějakou desetinu z levé strany trnu (viz. foto), aby šel zásobník volně vypouštět a nebyl trnem blokován nebo vypodložit vnitřní stranu gripu Tuto práci svěřte odbornému servisu.
Další díl, který nám může zkomplikovat život, je blowbeck. Pokud zatoužíte po novém lehčím, neobejde se to bez drobných úprav. Budete nuceni upravit s velkou pravděpodobností lyžiny. Jsou nepatrně vyšší, ale tato úprava je vyžadována ve většině případů.
Při výměně mušky můžete použít mušky pro Tokyo Marui.
V případě výměny závěru si moc nepolepšíte, pokud nestojíte o jiný design. Váhově odpovídá tuningovým závěrům s přesností gramu. Logo si můžete nechat zhotovit gravírováním nebo vypálit na laseru.
Pokud zakoupíte nový závěr, budete nuceni nepatrně zmenšit průměr hlavně. V tom vidím pozitivum, bude alespoň těsné spojení závěru a hlavně bez vůlí, pak je nutno dobře mazat.
Zásobníky jsou mezi sebou zaměnitelné od firem, KJW, WE, WELL a TOKYO MARUI. Ventil zásobníku jde zaměnit za ventil pro Tokyo Marui. Nezaměnitelný je ovšem plnící ventil, má jiný závit než pro Tokyo Marui, velká škoda.
U ostatních dílů jsme neshledal nesrovnalosti.

Co upravit?
· Zkrátit trn u blowbeckové jednotky tak, aby se neprotáčel píst a řádně těsnil.
· Zkontrolovat Hop Up gumu, zda je správně umístěn hopovací bobek.
· Není od věci za pomoci jehlového pilníku zhotovit na nastavovacím kolečku Hop Upu zářezy, pro snadnější manipulaci.
· Zkontrolovat dotažení dnového šroubu zásobníku a zda neuniká plyn.
· Nastavte si doraz spouště.
Co případně upgradovat?
· Za případnou investici stojí hlaveň 6,01 nebo 6,03 mm.
· Hop up guma – Nine Ball fialová na výkon, na přesnost Firefly. Kompromis budou gumy KM, PDI a A+STUDIO.
· Pro rychlejší cykliku vratné pero a bicí pružinu, výběr 120, 140, 150 a 160 % (Airsoft Surgeon. Shooters Design, Guarder, AIP…).
· Pro delší životnost shoock bufery plastové nebo tlumící pera. Zrychlí i cykliku.
· Výkon může zvýšit nový ventil zásobníku nebo úprava stávajícího.

ZÁKLADNÍ ROZBORKA
Základní rozborka slouží k čištění zbraně. Natáhneme závěr do zadní polohy, tak aby menší výřez v levé straně závěru překrývat jistící trn na záchytu zásobníku, z protilehlé strany vytlačíme záchyt ven. Závěr sejmeme z rámů vysunutím vpřed ve směru střelby. K vyjmutí hlavně bude potřeba nejprve demontovat vodící tyčku. Použijeme k tomu vhodné přípravky, které si budeme nuceni sehnat. Musí jít volně zasunout do zhotovených otvorů na vodící tyčce. Až budete mí skoro tyčku rozebranou, nezapomeňte přípravky vysunout a zbytek demontovat pouze za pomoci rukou. Po té vyjmete rozebranou vodící tyčku s perem a plugem. Hlaveň vysunete ze závěru ve směru střelby. Hop Up komoru vyjmete z vnější hlavně mírným vyosením vpravo a vytažením vzad. Tím je základní demontáž kompletní. Takto rozebranou zbraň můžeme čistit.

PRUŽINY
Měření je prováděno na kuchyňské váze s přesnosti +/- 2g. K měření je použit jednotný plug a vodící tyč. Nejprve je změřena hodnota předepnutné pružiny v desti opakováních a hodnoty jsou zprůměrovány. Následně pak stlačená do maxima, opět deset testovacích měření, následně zprůměrováno.
Tabulka síly vratných pružin:
· Stávající pružina ve zbrani předepnutá: cca 600 g
· Stávající pružina ve zbrani stlačená: cca 1300 g
· Pružina Tokyo Marui předepnutá cca 460 g
· Pružina Tokyo Marui stlačená cca 990 g
· Pružina KJW KP05 předepnutá cca 630 g
· Pružina KJW KP05 stlačená cca 1400 g
· Pružina KJW KP06 předepnutá cca 600 g
· Pružina KJW KP06 stlačená cca 1300 g
· Pružina AIP 120 % předepnutá cca 610 g
· Pružina AIP 120 % stlačená cca 1800 g
· Pružina AIP 140 % předepnutá cca 930 g
· Pružina AIP 140 % stlačená cca 2000 g
· Pružina Shooters Design 150 % předepnutá cca 860 g
· Pružina Shooters Design 150 % stlačená cca 1500 g
· Pružina Guarder 150 % předepnutá cca 940 g
· Pružina Guarder 150 % stlačená cca 1920 g
· Pružina King Arms 150 % předepnutá 1030 g
· Pružina King Arms 150 % stlačená 1950 g
· Pružina AIP 160 % předepnutá
· Pružina AIP 160 % stlačená
· Pružina Action bez označení předepnutá 1120 g
· Pružina Action bez označení stlačená 2120 g
· Pružina Airsoft Surgeon

PŘESNOST a SPOLEHLIVOST
Zbraň je testována v krytých prostorech při teplotě 22 st.C na vzdálenost 5, 10, 15 m. Na 5 metrovou vzdálenost je použit redukovaný terč na 5 m, černý střed má průměr 2 cm. Na 10 metrů je použit redukovaný terč na 10 m, černý střed má průměr 4 cm. Na 15 m je použit pistolový terč s kruhy 50/20. K nastřelování zbraně je použita pistolová nastřelovací stolice od fa Caldwell Handy Rest NXT. Jako pohon je použit plyn Green Gas UltraAir, střelivo 0,25g G&G. Hop Up je nastaven na střední hodnotu.
Zavedení zásobníku do zbraně je bezproblémové. K natažení závěru není potřeba velké síly, stávající pružiny nepatří mezi nejsilnější. Díky síle pružin a váze závěru je menší kadence, zpětný ráz je v celku výrazný. Zbraň se chová klidně. Spoušť má hladký krok, vždy se stejnou charakteristikou. Zbraň mě zklamala díky své přesnosti, která není zrovna exelentní. Uvidíme, zda dojde ke změně po úpravě zbraně. Závěr při poslední ráně zůstával zachycen na záchytu závěru. Zbraň spolehlivě podávala po celou dobu testu, žádné zádržky. První cca 6 ran jde sprška plynu do obličeje, nutno chránit zrak brýlemi. Po 6 ráně už k tomuto nedochází. Při použití zásobníku od Toky Marui se tento jev nevyskytuje!

Obrázek
Na 5 m se soustřel nachází v prostoru 25×35 mm.

Obrázek
Na 10 m se soustřel nachází v prostoru 70×95 mm.

Obrázek
Na 15 m se soustřel nachází v prostoru 87×97 mm.

VÝKON
Pro měření výkonu je použit plyn Green Gas UltraAir, střelivo od fa G&G 0,2 g. Měření je prováděno na chronografu od firmy XCORTECH X3200. Zbraň má přesně usazenou neměnou polohu. Měření je prováděno při teplotě 22 stupňů Celsia.
Výkon měřený při vyplém hopu.
· 345,2 fps
· 339,9 fps
· 336,4 fps
· 334,1 fps
· 310,8 fps
· 328,7 fps
· 326,4 fps
· 323,6 fps
· 322,3 fps
· 319,9 fps
Výkon měřený při zaplém hopu na 50 %.
· 339,3 fps
· 339,1 fps
· 338,9 fps
· 337,4 fps
· 338,6 fps
· 339,6 fps
· 337,6 fps
· 338,0 fps
· 335,3 fps
· 336,1 fps

HODNOCENÍ

+ KLADY
· Design Xceleratoru od fa SVI.
· Celokov, závěr je proveden v ALU, váha závěru 114 g.
· Kovová hlaveň s kvalitním signováním 6 palců dlouhá.
· Zbraň je bez známek nálitku a stop po dělení forem.
· Výborná odolná povrchová úprava v černém satinovaném laku.
· Stavitelná mířidla.
· Výborně fungující pojistky, s výborným designem.
· Skvěle sednoucí grip umožňující poměrně vysoký úchop.
· Výborný chod spouště s možností nastavení dorazu.
· Vnitřní součástky, kladivo, záchyt kladiva, knocker valve, diskonector, táhlo spouště jsou z oceli.
· Vcelku výrazný blowbeckový efekt.
· Zaměnitelnost dílů s ostatními výrobci.
· Až na pár drobností, které jsou snadno odstranitelné, jde o zbraň celkově výborně zpracovanou s řadou detailů, které posunují zbraň o stupínek výš před ostatní.
· Integrovany rail umožňující instalaci doplňků.
· Možnost volby pohonu.
· V základu shoock bufer.
· Skvělý základ pro zbraň v kategorii OPEN.

– ZÁPORY
· Volný píst v blowbeckové jednotce, nutno upravit.
· Zapůjčený kus měl ucházející zásobník, bylo nutno dotáhnout dnový šroub.
· S původním zásobníkem po prvních výstřelech sprška plynu do tváře, při použití zásobníku od Tokyo Marui k tomuto nedochází.
· Kolečko pro nastavení hopu nemá zářezy pro snadnější manipulaci, je hladké.
· Horší obraz mířidel, s vyměněnými mířidly daleko pohodlnější a přesnější míření.
· Zde dostává grip mínus za nereálný vzhled.
· Hlaveň nemá naznačené drážky.
· Absence značení.

______________________________________________________________

PODĚKOVÁNÍ
Tímto děkuji zástupci fa AIRSOFTMORAVA za zapůjčení zbraně k recenzi.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


22 kvě 2013, 02:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek KP05 KJW - DIVIZE STANDARD
______________________________________________________________

ÚVOD

Další vhodná zbraň pro DIVIZI STANDARD nebo vhodný adept na přestavbu pro DIVIZI OPEN je KP05 od KJW. Podívejme se nyní na tuto zbraň v dalších řádcích.
______________________________________________________________

Po obdržení KP06 od KJW a Dragona 7.1 od WELL jsem kontaktoval Jirku s tím, že zásilka došla. Jirka během komunikace po SKYPE přišel s nabídkou, zda nechci ještě vyzkoušet KP05 a případně ji vyšlechtit pro AIR IPSC. Nemohl jsem odmítnout, po té co mě namlsala KP06. Hlodala ve mně zvědavost, zda jsou všechny zbraně od KJW stejně kvalitní. Balíček opět přišel do druhého dne. Stejná situace. Doručovatel od PPL, co po mně nechce peníze. Hezký pocit a přitom si odnáším další krabici :O)


Obrázek

Obrázek

OBAL
Opět s velkou netrpělivostí strhávám obal a propracovávám se k obsahu balíčku. Najednou na mě vykukuje krabice s KP05. Obal je opět z kartonu. Na obrázku je vyfocena KP05 v aranžmá hliníkového kufříku se sluchátky, taktickou svítilnou, s tubusovým kolimátorem a hrstí .45 ACP nábojů. Samotná krabice se zbraní je zhotovena z bílého pěnového polystyrenu, jedná se o stejné provedení jako u KP06. Je universální pro HiCapy s předlisovaným tvarem zbraně až pro 7-palcový model. Je tam také místo pro zásobník a vytěrák, ale ten není součástí balení. Teď už vím, že ho Jirka nezapomněl přibalit. Prostě není součástí balení. Maličkost, která by mnohé potěšila. V balení opět nacházím imbusový klíč pro povolení mušky a krabičku s kuličkami. Nalézám i přiložený návod. Je srozumitelný s fotografiemi zbraně. V první části je na kresbách znázorněno, jak se zbraní zacházet a co je nežádoucí činnost. Je zde také znázorněn postup plnění zásobníku. Na dalších stránkách najdeme znázorněné funkce pojistek a základní demontáž zbraně včetně nastavení HopUpu. Na konci brožurky je pak výkres rozebrané zbraně s očíslovanými náhradními díly. Krabice zaručuje svým provedením bezpečný transport a ochranu zbraně před poškozením.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PRVNÍ DOJEM
Zbraň po vyjmutí z krabice drží vysoký standart KJW. Reálnou předlohu jsem nenašel. Design je hodně podobný zbraním od NIGHT HAWK CUSTOM nebo KIMBER, ale tam jde o 1911.

Obrázek
Kimber WARIOR II 1911.

Opět uvedu, že jde o patentovou 2011. Původně jako předloha sloužila 1911 se svým klasickým designem. Jde o vysokokapacitní pistoli, využívající osvědčenou koncepci Johna M. Browninga i v 21. století. Zbraně s tímto designem byli rovněž přijaty do výzbroje ozbrojených složek (SWAT, HRT, policie). Mimo praktickou střelbu jsou rovněž používány pro téměř všechny ostatní sportovní disciplíny. Zbraně jsou postaveny na bázi patentovaného modulárního ocelového rámu s polymerovou rukojetí s hliníkovými vložkami. Díky tomu se povedlo zachovat veškeré přednosti původní 1911A1, modulární koncepce ovšem umožnila implikaci vylepšení v podobě použití vysokokapacitního dvouřadého zásobníku s jednořadým vyústěním, výměnné vylehčené plastové rukojeti s rozšířeným ústím zásobníkové šachty a z toho plynoucího snížení hmotnosti a dalšími drobnými vylepšeními. Dvouřadý zásobník se povedlo do rukojeti umístit bez nutnosti nepřiměřeného zvětšení jejího objemu, který tak zůstává srovnatelný s jednořadými 1911. Rovněž zůstal zachován původní úhel mezi rukojetí a závěrem (17°). Hlavně jsou v těžkém, terčovém provedení, z nerezové oceli a vedené v celé délce. Dostupné ráže jsou 9mm Luger, .38 SuperAuto, .40 S&W a .45 ACP. Tolik k ostré verzi. Toliko z reklamních materiálů.
Jde o zbraň v celokovovém provedení. Grip je zhotoven z plastu jako u skutečné zbraně. Zpracování zbraně od KJW je čisté, všechny nálitky a spoje po dělení forem jsou začištěny, až na kohout. Ten má stopy po dělení forem. Pokud má někdo potřebu stopy po dělní forem odstranit, tak nejde o nic složitého. Postačí pilník a smirek. Jak už jsem uvedl dříve, v tomto směru se má Tokyo Marui co učit!
Na vysoké úrovni je zhotovena i povrchová úprava, provedení je v matném černém laku. Zde opět očekávám delší životnost proti oděru a případnému poškození než u chemicky černěných variant. Obdobná povrchová úprava se v současné době používá i u ostrých zbraní, jde o materiály jako například dobře známý GUNCOAT atd.

Obrázek

Obrázek
Hlaveň KP05 se šroubovacím spojením.

Obrázek
Můžete porovnat zpracovaní hlavně od WE, spojení je lepené.

Obrázek
Set vodící tyčky s vratným perem, shoock buferem a plugem.

Obrázek
Vodící tyč s vratným perem a na konci opatřená shoock buferem.

Obrázek
Demontovaná vodící tyč.

Vnější hlaveň je dvoudílná demontovatelná zhotovena z hliníku. Komora je odlitek a samotná hlaveň pak soustružená. Spojení je provedeno závitem, který je na konci komory a začátku hlavně. Na ústí hlavně nejsou naznačeny drážky, což ubírá mírně na realističnosti. Na hlavni je provedeno ražení .45 ACP, což odpovídá předloze. Hlaveň je chromovaná kvůli vyšší odolnosti.
Vnější hlaveň při natažení závěru vzad krátký úsek následuje závěr a po krátkém pohybu dochází k poklesu a následnému odemčení hlavně. Při zpětném pohybu dojde opět k uzamčení hlavně do zubů závěru. Toto je pouze kosmetická záležitost a nejde o funkční prvek, jen to zvyšuje realističnost zbraně!

Obrázek
Můžete si povšimnout, že kolečko Hop Upu nema žadné vroubky, které by usnadnili nastavení, jako tomu je u konkurenčních výrobků.

Obrázek
Porovnání komory od WE a KJW.

Obrázek
Pokud chceme vyjmout komoru od WE, jsme nuceni demontovat zarážku, u KJW vyhneme komoru do strany a vyjmeme s hlavní.

Vnitřní hlaveň je mosazná, čistě opracovaná, jak na ústí, tak v komoře. Bez zjevných kazů a známek oxidace. Vnitřní průměr hlavně je 6,03 mm. Délka hlavně 112 mm. Vnitřní hlaveň je uchycena v hop up komoře a tento celek je uchycen ve zbrani a zajištěn proti vysunutí záchytem závěru. Vnější hlaveň se volně pohybuje po vnitřní hlavní. Hop UP je stavitelný. Přístup k němu je až po sejmutí závěru ze zbraně. Hop Up komora je universální, jak pro Hi Capu tak pro 1911. Je opatřena vodícím trnem.

Obrázek
Pohled na grip v přední části, je pěkně vidět textura.

Obrázek
Pohled na hřbet gripu.

Obrázek
Detail gripu – logo.

Obrázek
Detail gripu – logo výrobce

Obrázek
Pohled na šachtu zásobníku, můžete si povšimnout skosení hran pro snadnější zavedení zásobníku.

Grip designem povrchu neodpovídá originální předloze. Je to výrobek japonského výrobce, designéra a stavitele zbraní Tanio Koby. Pažba má navozovat dojem armádní zbraně osazené střenkymi Pachmayr, což se více než zdařilo. Na první pohled budí dojem, že jde o 1911. Lučík je v přední části kulatý, díky tomu jde zbraň zasunout velmi snadno do pouzdra. Průřez pažby je oválný. Úchop je intuitivní a pevný. Zbraň se drží s jistotou.Vstup šachty zásobníku má skosené hrany, pro snadnější zavedení zásobníku. Realističnost se snažil výrobce zvýšit i přidáním dalších dvou dekoračních šroubů.
Na druhou stranu, pro některé může být grip zklamáním. Díky nemožnosti instalace MAGWELLu. V případě, že zatoužíme po zbrani pro IPSC, tak nám nezůstane nic jiného, než zakoupit nový grip, který bude toto umožňovat. Zde však bude potřeba úprava. V tomto případě není plná kompatibilita s WE a Tokyo Marui. Rám u KJW je v místě uchycení střenek nepatrně užší a při instalaci nového gripu dojde k sevření střenek. Díky tomu je znesnadněné vypuštění zásobníku a bez pomoci to nejde.

Obrázek
Pohled na detail spouště a stavěcí šroubek dorazu.

Spoušť je provedena v hliníku s třemi odlehčujícími otvory (opět tento detail navozuje dojem, že jde o 1911) a stavitelným dorazem spouště usnadňující reset spouště. Drobnost, která posunuje kvalitu zbraně o příčku nahoru. Barva spouště je stříbrný anodizovaný hliník. Chod spouště není takový, jako u KP06. Cítím lehké drhnutí spouště. Předpokládám že to je způsobeno gripem. Uvidíme po bližším ohledání. Odpor spouště u tohoto kusu je 2,5 lb. (1.134 g). Po deseti opakovaných měření vykazuje spoušť pokaždé stejné hodnoty.

Obrázek
Pohled na čistě zpracovanou dlaňovou pojistku.

Zbraň je vybavena dvěmi funkčními pojistkami. První pojistka je dlaňová, takzvaný bobří ocas. Je bez známek nálitků a stop dělení forem. Opět krásná práce. Design dlaňové pojistky je obdobný jako u EGW. Výborně se drží, dovoluje vysoký úchop a díky vystupujícímu výstupku ve spodní části snadno ovladatelná. Tudíž se vám nestane, že zbraň máte uchopenou a díky nestlačené dlaňové pojistce je zabráněno střelbě. V případě úprav pro AIRSOFT IPSC doporučuji opět její funkci odstranit.

Obrázek
Pohled na pojistku kohoutu z pravé strany.

Obrázek
Pohled na pojistku a záchyt závěru z levé strany.

Obrázek
Pohled na pojistku a záchyt závěru zezhora.

Obrázek
Detail záchytu závěru, standardní délka.

Obrázek
Pohled na pojistku a záchyt závěru.

Pojistka kohoutu je oboustranná. Širšího formátu dostačující šíře pro snadné odjištění i při vyplaveném adrenalinu a snadno přístupná z obou stran. Plně funkční v obou polohách (zajištěno, odjištěno) a nestává se, že při úchopu dojde k samovolnému zajištění nebo odjištění, což je důležité – opět bravo. K jejímu odjištění je nutno vyvinout přiměřenou sílu. V případě vysokého úchopu lehce překáží a může dojít k nežádoucím otlačeninám rukou, které končí případně vznikem nevzhledného a někdy i bolestivého mozolu na ruce při pravidelných trenincích. Design pojistky koresponduje s designem záchytu závěru, který je v normální délce. V případě menší ruky budete nuceni změnit polohu zbraně, aby mohlo dojít k uvolnění závěru. Záchyt závěru nevystupuje ze siluety zbraně, tudíž při vysokém úchopu nepřekáží a nemůže dojít k jeho samovolnému vypuštění. Nebude také zdrojem zachytávání v uzavřených pouzdrech.

Obrázek
Pohled na záchyt zásobníku.

Záchyt zásobníku má vyšší siluetu pro snadnější vypuštění zásobníku a je opatřen checkeringem (rybinou). Při správném úchopu by nemělo dojít k samovolnému vypuštění zásobníku ani uvolnění při vyjmutí z uzavřeného pouzdra.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rám zbraně má typický design 1911ky od NIGHT HAWK CUSTOM nebo KIMBER. Je vybaven designovaným railem mírně protaženým dopředu, který je určen k montáži příslušenství. Z pravé strany je část rámu, kde se uvádí logo výrobce zkosena z důvodu kompaktnějšího tvaru, s minimem výstupků, jež by mohli znesnadňovat vytažení zbraně z pouzdra. Na pravé straně rámu je pak drobným písmem vyražený nápis MADEIN TAIWAN.

Obrázek
Detail úchopových drážek.

Obrázek
Foto závěru.

Obrázek
Pohled z vrchu na hledí.

Obrázek
Pohled skkrze mířidla.

Obrázek
Pohled na hledí.

Obrázek
Pohled na hledí, které je pevné, není možna stranová ani výšková regulace.

Obrázek
Pohled na hledí.

Obrázek
Pohled na mušku.

Obrázek
Pohled na mušku, zřejmý stavěcí šroub, možno regulovat stranově.

Závěr je s typickým designem drážek NIGHT HAWK CUSTOM, jak v zadní, tak i přední části závěru. V případě této zbraně jsou hrany drážek ostré a jejich úchop je jistý. V zadní části je závěr osazený mířidly NOVAK s dvěmi bílými zvýrazňujícími tečkami. Hledí není stavitelné v žádném směru! Nepokoušejte se o to, můžete poškodit závěr! Muška je osazena v rybině s možností stranové korekce. Povolením imbusového šroubu lze mušku posunout vlevo či vpravo a zajistit. Muška je opět zvýrazněna bílou tečkou! Jen velká škoda, že není o kapánek užší. V tomto výrobce zklamal. Díky úzkému výřezu hledí a široké mušce jsou mířidla hůře čitelná a znesnadňují rychlejší a přesné zamíření. Zde opět vidím možnost případného upgrade, výměna mušky za kvalitnější nebo případné zúžení mušky, nebo rozšíření zářezu hledí. Závěr je nahoře půlkulatý hladký. Na závěru není žádné značení. Zavěr je hliníkový a váží pouhých 82 g. Nutno k tomu připočíst ještě Blowbeck s tryskou a Plugem. Ty jsou ze zinkové slitiny,

Obrázek
Povšimněte si nevzhledného švu na kohoutu.

Kohout je v provedení stříbrný lak, s nepřehlédnutelným švem po dělení forem. S výrazným palečníkem. Design kohoutu je opět elegantní a podtrhuje tak design a celkový výraz zbraně.

Obrázek
Pohled na instalovaný ventil.

Obrázek
Pohled na zásobník zezadu.

Obrázek
Pohled na zásobník z čela.

Obrázek
Originální zásobník .45 ACP.

Obrázek
Plnící ventil demontovaný.

Obrázek
Přepouštěcí ventil.

Obrázek
Zásobník připravený na instalaci bombičky, k demontáži lze použít minci nebo imbusový klíč.

Obrázek
Pohled do nitra zásobníku Co2.

Obrázek
CO2 ventil.

Obrázek
Pohled z vrchu na CO2 ventil.

Obrázek
Jak demontovat, pomůžeme si jehlou.

Obrázek
Demontovaný ventil.

Obrázek
Pohled na zbraň s původním dodávaným zásobníkem.

Obrázek
Pohled na zbraň s CO2 zásobníkem.

Zásobník je opět proveden ve zjednodušeném designu s absenci dvou vyztužujících vertikálních drážek na jeho stranách. Velká škoda. Dno zásobníku je opatřeno plastovým nárazníkem s nízkým profilem. Zde lze opět očekávat nízkou životnost při pádu na tvrdou zem. Kapacitá zásobníku je 31 ran. Ve zbrani lze také použít zásobníky pro CO2.
Celkově pak zbraň po stránce vzhledové působí vyváženým a elegantním dojmem, s prvotním určením pro ozbrojené složky :O)

FUNKČNOST ZBRANĚ
Zbraň, jak je zvykem, vykazuje mírné vůle mezi vnitřní, vnější hlavní a závěrem. Pro GBB typická vlastnost ovlivňující přesnost zbraně. Je to daň za technologické možnosti výroby odléváním, ale vzhledem k ceně zbraně není co řešit. S tímto problémem se potýkají všichni výrobcové, kteří tuto technologii používají včetně Tokyo Marui.
Co se týče vnitřních dílů, táhla spouště, záchytu kohoutu, kohoutu, diskonectoru a knocker valve jde o díly zhotovené z oceli, což umožňuje další jemné doladění soustavy.

Obrázek
Tryska před odpojením drží jen díky zásobníku.

Obrázek
Blowbecová jednotka s instalovaným pístem.

Obrázek
Nabíjecí vysokotlaká tryska.

Opět nejslabší částí zbraně je Hop Up komora. A není to problém pouze KJW, ale i ostatních firem, vyjímku tvoří Tokyo Marui! Větší vnitřní průměr komory způsobuje nedostatečné stažení Hop Up gumy a díky tomu dochází k předčasnému odpojení trysky, což vede k nevyužití plynu při natahování závěru a jeho zbytečným ztrátám. V případě této zbraně to supluje těsnější připojení zásobníku, jež způsobí přitlačení trysky k horní části gumy. Díky tomu můžou vznikat větší netěsnosti mezi tryskou a Hop Up Gumou, protože umístění trysky je asymetrické a opět může dojít ke ztrátám plynu a snížení výkonu zbraně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Blowbecková jednotka je opět velkou slabinou tohoto kusu! Při demontáži jsem zjistil, že píst není dostatečně dotažen díky delšímu trnu! Tudíž je netěsný a vede to k nestabilním výkonům a větší spotřebě plynu! Naštěstí náprava je velmi jednoduchá a postačí nám k tomu pilník. Jednotku rozebereme a za pomoci pilníku zkrátíme o nějakou desetinu trn, na kterém je nastrčen píst. Pak jej znovu instalujeme a píst řádně dotáhneme. Nesmí se protáčet. Tím zajistíme vyšší těsnost a správnou polohu vůdči nabíjecí trysce.
Kladivo má tři polohy. První poloha je nenatažený kohout, kdy může být ve zbraní střela, ale není možnost výstřelu, je nejprve nutno kohout natáhnout do střelecké polohy. Druhá poloha nabito, kohout je v mezipoloze, kdy se kladivo nemůže ze záchytu stisknutím spouště uvolnit a pro výstřel je nutno kohout natáhnout do střelecké polohy. Třetí je střelecká poloha, nabito, kohout natažen, může dojít k výstřelu. V této poloze je zbraň zajištěna dlaňovou pojistkou. K odjištění dlaňové pojistky dochází při uchopení zbraně. Kohout lze také zajistit externí pojistkou kohoutu. Pak je nutné zbraň uchopit, uvolnit dlaňovou pojistku a odjistit pojistku kohoutu. Pak je zbraň střelbyschopná.
V případě této zbraně je zásobník plně funkční bez zjevných závad na 31 ran. Pojme 6 g Gren Gasu. Do zbraně lze použít zásobníky od TOKYO MARUI (doporučuji), WELL, WE a KJW. Zbraň lze provozovat i na CO2. Zásobníky na CO2 dodává přímo KJW.
Zásobníky dodávaný se zbraní vykazuje problém, který se u plynovek vyskytuje dost často a to při prvních několika ranách. Při prvních 2-6 ranách obdržíte spršku plynu do tváře, proto je nutností nosit ochranné brýle. Je to způsobené velkým tlakem a netěsností gas route v místě přechodu mezi tělem zásobníku a gas route. Pak zbraň funguje už bez závad. Tento problém se nevyskytuje při použití zásobníků od Tokyo Marui.
Jak už jsem se zmiňoval dříve, chod spouště lehce drhne a není tak hladký jako u KP06. Odpor činí 2,5 lb. (1.134 g).
Závěr během zkušebních střeleb vždy zůstal zachycen při posledním výstřelu. Během střeleb nedocházelo k jakýmkoliv komplikacím.
Kromě několika drobností není co zbrani vytknout.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
· Zbraň určena pro divizi: STANDART
· Další určení: CQB či záložní zbraň
· Vnější hlaveň: ALU dvoudílná, s poklesem, značení ráže .45 ACP, ústí hlavně bez drážek, závit k upevnění tlumiče není k dispozici, lze dodatečně zhotovit
· Vnitřní hlaveň: bronzová
· Hop Up: stavitelný
· Rám a závěr: ALU slitina
· Ovládací prvky: zinková slitina
· Ris lišta: ANO
· Ris lišta: ANO
· Váha zbraně bez zásobníku: 654 g
· Váha zbraně se zásobníkem Gren Gas: 998 g
· Váha nabité zbraně Gren Gas: 1004 g + střelivo
· Váha zbraně se zásobníkem CO2: g
· Váha nabité zbraně CO2: g + střelivo
· Váha závěr, mířidla, blowbecková jednotka, plug: 162 g
· Váha závěru: 82 g
· Váha blowbeckové jednotky bez trysky: 40 g
· Váha blowbeckové jednotky s tryskou: 44 g
· Váha PLUGu: 18 g – zinková slitina
· Pohon: kombinovaný forane 134a, Green Gas a CO2
· Počet zásobníků v balení: 1 kus
· Váha prázdného zásobníku Gren Gas: 334 g
· Počet kuliček v zásobníku: 31 ks
· Zásobník pojme plynu Gren Gas: 6 g
· Počet ran na naplněný zásobník Gren Gasem ULTRAIR: 35 – 45 ks
· Váha prázdného zásobníku CO2: 372 g
· Počet kuliček v zásobníku: 31 ks
· Plnění: bombička CO2, 42 g
· Počet ran na naplněný zásobník CO2: ???????????????????
· Rozměr zbraně: 220×140×38 mm
· Spoušť: ALU odlehčená se stavitelným dorazem
· Odpor spouště: 2,5 lb. (1.134 g)
· Pojistky: funkční – dlaňová pojistka a pojistka kohoutu, bezpečnostní záchyt kohoutu
· Záchyt závěru: funkční – standardní délky
· Rozšířená šachta: NE
· Mířidla: hledí NOVAK s dvěmi bílými zvýrazňujícími body – pevné s nemožností nastavení. Muška s bílým zvýrazňujícím bodem.
· Průměrná rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití Forane 134a: ???????????????????
· Průměrná rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití GG: 319,9 FPS
· Průměrná rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití CO2: ???????????????????
· Ostatní příslušenství: návod, balení kuliček, imbusový klíč pro povolení mušky

ZAMĚNITELNOST – NASTAVENÍ – UPGRADE
Díly zbraní od KJW, WELL, WE a TOKYO Marui jsou vzájemně zaměnitelné, až na některé drobnosti či komplikace.

Úpravy co nic nestojí:
První co doporučuji upravit, je stávající píst. Vyjmout blowbeckovou jednotku a nepatrně za pomoci pilníku zkrátit trn na kterém je nasunut píst. Nesmí se volně protáčet a musí spoj těsnit. Nedoporučuji používat DYNA PISTON (píst s protitlakými otvory). Pří střelbě dochází ke svlečení těsnící gumičky.
Doporučuji zkontrolovat Hop Up gumu, zda svírá správný úhel hopovací bobek, tak aby měl správnou horizontální polohu. Nic to nestojí a případná námaha se vám vrátí zvýšením přesnosti zbraně.
Při této příležitosti zhotovte za pomoci jehlového pilníku zářezy na nastavovacím kolečku Hop Upu pro snadnější manipulaci.
Před použitím zbraně zkontrolujte, zda je dotažen dnový šroub zásobníku a zda zásobník neuchází.
Nastavte si doraz spouště. Díky správnému nastavení získáte rychlejší reset spouště (návrat do původní polohy). Nejprve vybijte zbraň, vyjměte zásobník. Šroubek spouště dotáhněte do zadní polohy. Natáhněte kohout. Při zmáčknutí spouště by nemělo dojít k výstřelu. Mějte spoušť stisknutou a povolujte šroubek dorazu spouště do té doby, než dojde k uvolnění kohoutu (kladiva). Doporučuji pak ještě mírně povolit šroub dorazu, tak aby pokaždé došlo k výstřelu.
Jedním z dílů, kde budeme nuceni provést úpravu v případě použití výrobku od jiné firmy bude grip. Rozdíl je v šíře dosedajících ploch na rám, až 1 mm v neprospěch KJW. Úprava se bude týkat trnu jenž středí zásobník. Pravděpodobně budete nuceni ubrat nějakou desetinu z levé strany trnu (viz. foto), aby šel zásobník volně vypouštět a nebyl trnem blokován nebo vypodložit vnitřní stranu gripu Tuto práci svěřte odbornému servisu. Po výměně gripu budete moci instalovat vámi vybraný magwell.
Další díl, který nám může zkomplikovat život, je blowbeck. Pokud zatoužíte po novém lehčím, neobejde se to bez drobných úprav. Budete nuceni upravit s velkou pravděpodobností lyžiny. Jsou nepatrně vyšší, ale tato úprava je vyžadována ve většině případů.
Při výměně mušky budete nuceni zakoupit mušku z šířkou rybiny 8 mm, dá se sehnat z reálné 1911.
V případě výměny závěru si moc nepolepšíte, pokud nestojíte o jiný design. Váhově odpovídá tuningovým závěrům s přesností gramu. Logo si můžete nechat zhotovit gravírováním nebo vypálit na laseru.
Pokud zakoupíte nový závěr, budete nuceni nepatrně zmenšit průměr hlavně. V tom vidím pozitivum, bude alespoň těsné spojení závěru a hlavně bez vůlí, pak je nutno dobře mazat.
Zásobníky jsou mezi sebou zaměnitelné od firem, KJW, WE, WELL a TOKYO MARUI. Ventil zásobníku jde zaměnit za ventil pro Tokyo Marui. Nezaměnitelný je ovšem plnící ventil, má jiný závit než pro Tokyo Marui, velká škoda.
U ostatních dílů jsme neshledal nesrovnalosti.

Co upravit:
· Zkrátit trn u blowbeckové jednotky tak, aby se neprotáčel píst a řádně těsnil.
· Zkontrolovat Hop Up gumu, zda je správně umístěn hopovací bobek.
· Není od věci za pomoci jehlového pilníku zhotovit na nastavovacím kolečku Hop Upu zářezy, pro snadnější manipulaci.
· Zkontrolovat dotažení dnového šroubu zásobníku a zda neuniká plyn.
· Nastavte si doraz spouště.

Co případně upgradovat:
· Za případnou investici stojí hlaveň 6,01 nebo 6,03 mm.
· Hop up guma – Nine Ball fialová na výkon, na přesnost Firefly. Kompromis budou gumy KM, PDI a A+STUDIO.
· Pro rychlejší cykliku vratné pero a bicí pružinu, výběr 120, 140, 150 a 160 % (Airsoft Surgeon, Shooters Design, Guarder, AIP…).
· Pro delší životnost shoock bufery plastové nebo tlumící pera. Zrychlí i cykliku.
· Výkon může zvýšit nový ventil zásobníku.
· Grip (pokud požadujeme Magwell).
· Magwell (v případě zakoupení nového gripu).

ZÁKLADNÍ ROZBORKA
Základní rozborka slouží k čištění zbraně. Natáhneme závěr do zadní polohy, tak aby menší výřez v levé straně závěru překrývat jistící trn na záchytu zásobníku, z protilehlé strany vytlačíme záchyt ven. Závěr sejmeme z rámů vysunutím vpřed ve směru střelby. K vyjmutí hlavně bude potřeba nejprve demontovat vodící tyčku. Až budete mí skoro tyčku rozebranou, nezapomeňte přípravky vysunout a zbytek demontovat pouze za pomoci rukou. Po té vyjmete rozebranou vodící tyčku s perem a plugem. Hlaveň vysunete ze závěru ve směru střelby. Hop Up komoru vyjmete z vnější hlavně mírným vyosením vpravo a vytažením vzad. Tím je základní demontáž kompletní. Takto rozebranou zbraň můžeme čistit.

PRUŽINY
Tabulka síly vratných pružin:
· Stávající pružina ve zbrani předepnutá: cca 630 g
· Stávající pružina ve zbrani stlačená: cca 1400 g
· Pružina Tokyo Marui předepnutá cca 460 g
· Pružina Tokyo Marui stlačená cca 990 g
· Pružina KJW KP05 předepnutá cca 630 g
· Pružina KJW KP05 stlačená cca 1400 g
· Pružina KJW KP06 předepnutá cca 600 g
· Pružina KJW KP06 stlačená cca 1300 g
· Pružina AIP 120 % předepnutá cca 610 g
· Pružina AIP 120 % stlačená cca 1800 g
· Pružina AIP 140 % předepnutá cca 930 g
· Pružina AIP 140 % stlačená cca 2000 g
· Pružina Shooters Design 150 % předepnutá cca 860 g
· Pružina Shooters Design 150 % stlačená cca 1500 g
· Pružina Guarder 150 % předepnutá cca 940 g
· Pružina Guarder 150 % stlačená cca 1920 g
· Pružina King Arms 150 % předepnutá 1030 g
· Pružina King Arms 150 % stlačená 1950 g
· Pružina AIP 160 % předepnutá
· Pružina AIP 160 % stlačená
· Pružina Action bez označení předepnutá 1120 g
· Pružina Action bez označení stlačená 2120 g
· Pružina Airsoft Surgeon

PŘESNOST A SPOLEHLIVOST
Zbraň je testována v krytých prostorech při teplotě 22 st.C na vzdálenost 5, 10, 15 m. Na 5 metrovou vzdálenost je použit redukovaný terč na 5 m, černý střed má průměr 2 cm. Na 10 metrů je použit redukovaný terč na 10 m, černý střed má průměr 4 cm. Na 15 m je použit pistolový terč s kruhy 50/20. K nastřelování zbraně je použita pistolová nastřelovací stolice od fa Caldwell Handy Rest NXT. Jako pohon je použit plyn Green Gas UltraAir, střelivo 0,25g G&G. Hop Up je nastaven na střední hodnotu.
Zavedení zásobníku do zbraně je bezproblémové. K natažení závěru není potřeba velké síly, stávající pružiny nepatří mezi nejsilnější. Díky nižší váze je u této zbraně kadence vyšší, zpětný ráz je v opět vcelku výrazný. Zbraň se chová klidně. Spoušť má hladký krok, vždy se stejnou charakteristikou. Zbraň oproti KP06 vykazuje vyšší přesnost, přesto jsem očekával výsledky lepší. Uvidíme, zda dojde ke změně po úpravě zbraně. Závěr při poslední ráně zůstával zachycen na záchytu závěru. Zbraň spolehlivě podávala po celou dobu testu, žádné zádržky. První cca 6 ran jde sprška plynu do obličeje, nutno chránit zrak brýlemi. Po 6 ráně už k tomuto nedochází. Při použití zásobníku od Toky Marui se tento jev nevyskytuje!

Obrázek
Na 5 m se soustřel nachází v prostoru 26×33mm.

Obrázek
Na 10 m se soustřel nachází v prostoru 53×58 mm.

Obrázek
Na 15 m se soustřel nachází v prostoru 58×64 mm.

VÝKON
Pro měření výkonu je použit plyn Green Gas UltraAir, střelivo od fa G&G 0,2 g. Měření je prováděno na chronografu od firmy XCORTECH X3200. Zbraň má přesně usazenou neměnnou polohu. Měření je prováděno při teplotě 22 stupňů Celsia.

Výkon měřený při vyplém hopu.
· 334,3 fps
· 326,8 fps
· 325,6 fps
· 322,2 fps
· 320,3 fps
· 318,9 fps
· 315,0 fps
· 313,0 fps
· 312,1 fps
· 311,0 fps

Výkon měřený při zaplém hopu na 50 %.
· 338,3 fps
· 330,9 fps
· 327,4 fps
· 324,7 fps
· 321,5 fps
· 317,1 fps
· 314,5 fps
· 313,4 fps
· 310,7 fps
· 309,2 fps

HODNOCENÍ

+ KLADY
· Celokov, závěr je proveden v ALU, váha závěru 82 g.
· Kovová hlaveň s kvalitním signováním 5 palců dlouhá.
· Zbraň je bez známek nálitku a stop po dělení forem.
· Výborná odolná povrchová úprava v černém satinovaném laku.
· Skvěle sednoucí grip.
· Velmi dobrý chod spouště s možností nastavení dorazu.
· Výrazný blowbeckový efekt.
· Zaměnitelnost dílů s ostatními výrobci.
· Až na pár drobností, které jsou snadno odstranitelné, jde o zbraň celkově výborně zpracovanou s řadou detailů, které posunují zbraň o stupínek výš před ostatní.
· Integrovaný rail umožňující instalaci doplňků.
· Možnost volby pohonu.
· V základu shoock bufer.
· Kompatibilita zásobníku Tokyo Marui.

– ZÁPORY
· Volný píst v blowbeckové jednotce, nutno upravit.
· Kolečko pro nastavení hopu nemá zářezy pro snadnější manipulaci, je hladké.
· Horší obraz mířidel.
· Zde dostává grip mínus za nereálný vzhled.
· Hlaveň nemá naznačené drážky.
· Absence značení.
· Nejde použít plnící ventil pro Tokyo Marui.

______________________________________________________________

PODĚKOVÁNÍ
Tímto děkuji zástupci fa AIRSOFTMORAVA za zapůjčení zbraně k recenzi.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


22 kvě 2013, 02:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr krátké zbraně PRO AIRSOFT IPSC a recenze
______________________________________________________________

ÚVOD

Další zbraň, kterou si zde představíme pochází z Čínské produkce od firmy WELL a jde o DRAGONa 7.1, v bbudoucnu pak popíšu přestavbu pro DIVIZI OPEN. Teď se pojďme podívat na tuto zbraň v dalších řádcích.
______________________________________________________________


Obrázek

Spolu s KP06 od KJW jsem obdržel od Jirky na otestování a vyšlechtění i Dragona 7.1 od WELLu. Jirka zbraň posílal jako vyřazenou, protože neprošla kontrolou. Měla závadu, docházelo k zasekávání závěru při střelbě.

Obrázek

Obrázek

OBAL
Zbraň od WELLu, nemá tak okázalý obal jako KP06. Obdržel jsem ji v kartónové krabici bez jakéhokoliv značení. Krabice je jednodílná, bez jakékoliv grafiky. Zbraň je uvnitř zabalena do měkké bílé fólie, aby nedošlo k jejímu poškození. Po vybalení zbraně z obalu na vás vykoukne pořádný kus železa.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PRVNÍ DOJEM
Leží přede mnou na stole DRAGON 7.1 od WELLU. Na první pohled vyniká velmi slušným zpracováním. Zbraň, kterou jsem obdržel od Jirky, byla vyřazená pro technickou závadu. Po několik ranách závěr nedokončil cyklus a kohout zůstal v bezpečnostní poloze a díky tomu byla znemožněna další střelba. Při přitlačení zásobníku, šlo opět bez závad střílet. Po důkladné kontrole jsem odhalil dvě případné příčiny. První příčinou byl chybějící šroub, jenž přitáhne grip v přední části k rámu, druhou příčinou byl pak nefungující pokles hlavně z důvodu chybějících zubů na závěru, jež by zajistili jeho funkčnost. Nechybí z důvodu výrobní vady, ale výrobce se s nimi vůbec nezabýval, neměl tušení, že budou zapotřebí.

Nakonec hlavní příčinou nefunkčnosti zbraně byl právě chybějící šroubek. Po jeho montáži začal zbraň opět fungovat. Absence způsobovala po chvíli oddálení zásobníku – gas route od nabíjecí trysky. Díky tomu nebyl dostatek plynu pro natažení závěru a došlo k selhání. Prodejce toto již po dohodě kontroluje, tak by se závada na nových kusech neměla objevovat.

Obrázek
Né vždy zcela dovřený závěr díky nefunkčnímu poklesu hlavně, Doporučuji pokles odstavit a zbraň se stane spolehlivou.

Druhá příčina, pokles hlavně a absence zubů na závěru však na spolehlivosti nepřidá. Toto je velmi slabé místo zbraně a nechápu výrobce, že něco takového byl vůbec schopen pustit do výroby. Celkově takovouto chybou zbraň degraduje na úroveň hračky, což je velká škoda. Přitom tato zbraň si právě vaši pozornost zaslouží! Je to výborný základ, jak pro běžné použití, tak jako základní stavební materiál pro tuning. A proč tomu tak je? Již v základu vyniká excelentní přesnosti za neuvěřitelnou cenu. U nových kusu, toto bude řešit Jirka a závada by měla být odstraněna. Pak půjde o kvalitní spolehlivou zbraň za velmi příznivou cenu.

Co se týče předlohy, původně jsem myslel, že jde o smyšlený design. Shodou okolností jsem narazil na několik podobných kusů na internetových stránkách, kde tyto zbraně byli prezentovány pro potřeby IPSC. Výrobce se mi však nepodařilo zjistit. Byli použity součástky pro 2011 od STI. Zbraně nebyli opatřeny paličkou na maso. Ta slouží k rozbíjení oken apod. Podrželi si sportovní charakter. Provedení zbraní bylo v nerezu.

Obrázek
Zbraň Dragon od puškaře Krebse.

REVIZE: nakonec jsem našel zbraň z obdobným designem od fa KREBS Gunsmithing, INC. Z obrázku je i patrné proč zrovna DRAGON. Autor se odchyluje od klasického pojetí 2011 a ubírá se svou vlastní cestou :o)

Zde odkaz na stránky: http://gunseditor.wordpress.com/2009/06 ... ragon-gun/

Jak už jsem uvedl u předchozích zbraní, jde o patentovou 2011. Původně jako předloha sloužila 1911 se svým klasickým designem. Jde o vysokokapacitní pistoli, využívající osvědčenou koncepci Johna M. Browninga i v 21. století. Zbraně s tímto designem byli rovněž přijaty do výzbroje ozbrojených složek (SWAT, HRT, policie). Mimo praktickou střelbu jsou rovněž používány pro téměř všechny ostatní sportovní disciplíny. Zbraně jsou postaveny na bázi patentovaného modulárního ocelového rámu s polymerovou rukojetí s hliníkovými vložkami. Díky tomu se povedlo zachovat veškeré přednosti původní 1911A1, modulární koncepce ovšem umožnila implikaci vylepšení v podobě použití vysokokapacitního dvouřadého zásobníku s jednořadým vyústěním, výměnné vylehčené plastové rukojeti s rozšířeným ústím zásobníkové šachty a z toho plynoucího snížení hmotnosti a dalšími drobnými vylepšeními. Dvouřadý zásobník se povedlo do rukojeti umístit bez nutnosti nepřiměřeného zvětšení jejího objemu, který tak zůstává srovnatelný s jednořadými 1911. Rovněž zůstal zachován původní úhel mezi rukojetí a závěrem (17°). Hlavně jsou v těžkém, terčovém provedení, z nerezové oceli a vedené v celé délce. Dostupné ráže jsou 9mm Luger, .38 SuperAuto, .40 S&W a .45 ACP. Tolik k ostré verzi.

Zbraň, co nyní držím v rukách je provedena v celokovovém provedení až na grip, který je zhotoven z plastu, jako u skutečné zbraně. Zpracování zbraně od WELLU je vcelku čisté. Jedinou stopu po dělení forem jsem objevil na kohoutu, a to až při bližším ohledání. Mírné náznaky jsou také na dlaňové pojistce. Pokud někdo bude chtít stopy po dělní forem na kohoutu odstranit, tak nejde o nic složitého. Postačí pilník a smirek. Bude však potom nuceni ponechat barvu kovu, což není na závadu. Původně je kohout pokoven stejnou barvou jako hlaveň.

Obrázek
Porovnání barvy závěru od WE vlevo a závěru DRAGONA od WELL vpravo.

Obrázek
Porovnání barvy závěru KJW a WELL Dragon.

Povrchová úprava kvalitou i vzhledem odpovídá zbraním od WE. Jde o černou barvu s metalickým efektem. U této povrchové úpravy lze očekávat delší životnost proti oděru a případnému poškození než u chemicky černěných variant. Co se týče kvality v tomto směru, překvapili zbraně od KJW. Přece jen jsou jinde.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hlaveň je jednodílná zhotovena z pravděpodobně ze zinkové slitiny. Na ústí hlavně jsou naznačeny drážky a opatřeny závitem na tlumič. Na hlavni je ražení .45 ACP, ke kraji se však vytrácí a je nečitelné. Hlaveň je pak matně niklovaná. Působí spíš podprůměrným dojmem. Je opatřena funkcí poklesu hlavně, který se stává vzhledem k absenci uzamykacích zubů závěru nefunkčním. Uzamykací zuby na hlavni nedrží vzhled skutečné předlohy, velká škoda. Pozvedlo by to vzhled zbraně na vyšší úroveň.

Obrázek

Obrázek

Vnější hlaveň při natažení závěru vzad vykonává nepředvídatelné pohyby. Je standardem, že pokaždé skončí závěr v jiné poloze a toto vede k nekonzistentním výsledků a ovlivňuje to přesnost zbraně. Původně jsem pro potřeby testovaní funkci poklesu hlavně vyřadil pomocí kousku kobercové pásky. Po této nevzhledné úpravě zbraň překvapila svými excelentními schopnostmi i přes ne zrovna nejlepší zpracování některých dílů. Dosahoval nejlepších výsledků z krabice a to opakovaně po sobě. Z jistotou jsem zasahoval terč za terčem. U žádné zbraně se mi toto nestalo.

Zpracování vnitřní hlavně mě překvapilo diletantským provedením. Hlaveň byla při kontrole z venku i ze vnitř zkorodována. Po vyčištění a vyleštění získala správný vzhled. Takže nejde o neodstranitelnou vadu. Zpracování ústí hlavně je na velmi špatné úrovni, ale paradoxně neovlivňuje přesnost zbraně. Je nepřesně zpracované. Na jedné straně uvnitř hlavně vykazuje hranu a na druhé plynule přechází do oblouku. Co se týče druhého konce, nebylo by od věci lehce srazit hrany v komoře hlavně. Hlaveň je uchycena v hop up komoře a tento celek je uchycen ve zbrani a zajištěn proti vysunutí záchytem závěru. Vnější hlaveň se volně pohybuje po vnitřní hlavní, ale jak jsem uvedl výše, je to ke škodě. Doporučuji tuto funkci odstranit. Hop UP je stavitelný. Přístup k němu je až po sejmutí závěru zbraně. Zde musím pochválit nastavovací kolečko Hop Upu. Je opatřené zoubky jež usnadňují nastavení Hop Upu. Musím vyzdvihnout dva díly a to komoru a Hop Up gumu, jde o vynikající symbiózu, jež ovlivňuje právě přesnost zbraně. Díky těmto dvěma dílům funguje zbraň ukázkově, tryska je vždy odpojena ve správný okamžik, bravo WELL. Přesnosti pak pomůže i délka hlavně tohoto 7.1 palcového modelu.

Obrázek
Pohled na grip v přední části, je pěkně vidět checkering.

Obrázek
Pohled na hřbet gripu, je pěkně vidět checkering.

Obrázek
Pohled na šachtu zásobníku, můžete si povšimnout lemu pro upevnění magwellu.

Grip designem povrchu neodpovídá originální předloze. Jde o kopii gripu fa Tokyo Marui. Provedení gripu je pak v plastu. Pokud by jste chtěli zvýšit realističnost, budete nuceni investovat přess 11 USD do nového gripu. Nebo ti co již nechtějí navyšovat ivestice, mohou vzhled změnit za pomoci pájky vytvořením vlastního designu nebo nalepením smirkového papíru. Tím se přiblížíte originálním předlohám. Stávající grip se drží dobře, obzvláště pokud máte velké ruce. Jistotě úchopu pak pomůže vytvoření právě vhodného designu za pomoci pájky nebo instalace smirkového papíru. Doporučuji zhotovit vybraní pod lučíkem alespoň pro prostředníček silné ruky. Tím získáme vyšší úchop a budeme tak snadněji ovládat zbraň při střelbě. Tento grip umožňuje instalaci magwellu, takže nejsme za každou cenu nuceni kupovat nový! Grip je přichycen k rámu šroubem s každé strany.

Obrázek
Pohled na detail spouště a je zjevná absence stavěcího šroubku dorazu,

Spoušť je provedena v zinkové slitině s třemi odlehčujícími otvory (tento detail navozuje dojem, že jde o 2011 od STI) a bez možnosti nastavení dorazu spouště. V případě potřeby, by jsme byli nuceni doraz spoušť dodatečně zhotovit. Zrychlilo by to pak reset spouště a tím i kadenci zbraně. I když vzhledem k váze spouště nepůjde o žádný zázrak. Tato drobnost by mohla posunout kvalitu zbraně o příčku nahoru. Barva spouště je shodná s barvou zbraně. Chod spouště nelze srovnávat s KP05 nebo KP06. Je velice hrubý až neotesaný a to doslova. Toto místo zaslouží pozornost servisního technika. Odpor spouště je nestejný v rozpětí 4,5–5,2 lb. (2.041–2.358 g).

Obrázek
Pohled na dlaňovou pojistku a viditelný jemný šev po dělení forem.

Zbraň je vybavena dvěmi funkčními pojistkami. První pojistka je dlaňová, takzvaný bobří ocas. Je na něm při bližším ohledání viditelná stopa po dělení formy. Design dlaňové pojistky je obdobný jako u ED BRAWNA. Výborně se drží, dovoluje vysoký úchop a díky vystupujícímu výstupku ve spodní části snadno ovladatelná. Tudíž se vám nestane, že zbraň máte uchopenou a díky nestlačené dlaňové pojistce je zabráněno střelbě. V případě úprav pro AIRSOFT IPSC doporučuji opět její funkci odstranit.

Obrázek
Pohled na pojistku kohoutu z pravé strany.

Obrázek
Pohled na pojistku a záchyt závěru z levé strany.

Obrázek
Pohled na pojistku a záchyt závěru zezhora.

Obrázek
Detail záchytu závěru.

Obrázek
Pohled na pojistku a záchyt závěru.

Pojistka kohoutu je oboustranná. Širšího formátu dostačující šíře pro snadné odjištění i při vyplaveném adrenalinu a snadno přístupná z obou stran. Plně funkční v obou polohách (zajištěno, odjištěno) a nestává se, že při úchopu dojde k samovolnému zajištění nebo odjištění, což je důležité. Design je shodný s Tokyo Marui. K jejímu odjištění je nutno vyvinout přiměřenou sílu. V případě vysokého úchopu lehce překáží a může dojít k nežádoucím otlačeninám rukou, které končí případně vznikem nevzhledného a někdy i bolestivého mozolu na ruce při pravidelných trenincích. Design pojistky koresponduje s designem záchytu závěru, který je v normální délce. V případě menší ruky budete nuceni změnit polohu zbraně, aby mohlo dojít k uvolnění závěru. Záchyt závěru nevystupuje ze siluety zbraně, tudíž při vysokém úchopu nepřekáží a nemůže dojít k jeho samovolnému vypuštění. Nebude také zdrojem zachytávání v uzavřených pouzdrech.

Obrázek
Pohled na záchyt zásobníku.

Záchyt zásobníku má vyšší siluetu pro snadnější vypuštění zásobníku a je opatřen checkeringem (rybinou). Při správném úchopu by nemělo dojít k samovolnému vypuštění zásobníku ani uvolnění při vyjmutí z uzavřeného pouzdra.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rám zbraně má design 2011 a je vybaven railem. Z pravé strany je plocha pro nápis, na které se uvádí logo výrobce. Zbraň je pak zcela bez nápisů. Zbraň má pak dodatečné protažení rámu s railem, tak aby bylo dosaženo délky 7.1 palcového modelu. V přední části je pak instalována palička na maso :o) Tu lze demontovat a tím případně pozměnit vzhled zbraně.

Obrázek
Detail úchopových drážek.


Foto závěru.

Obrázek
Foto kompenzátoru.

Obrázek
Foto kompenzátoru.

Obrázek
Pohled na mušku.

Obrázek
Pohled na mušku.

Obrázek
Pohled na hledí.

Obrázek
Pohled skrze mířidla.

Obrázek
Pohled na hledí, je možna stranová i výšková regulace.

Obrázek
Pohled na hledí, pro sejmutí blowbecku je potřeba povolit šroubek pod hledím !!!

Závěr je dělený na dva díly. Přední díl je instalován na pevno za pomoci šroubu do rámu. Je opatřen naznačením portů (kompenzátorem), porty se ale neprojevují na hlavni, čímž se snižuje reálnost zbraně. Jeho součásti je i muška se světlovodným vláknem, která budí dojem, že je nasunuta, ale opak je pravdou. Jde o jeden odlitek. Obraz mušky je pak velmi dobře čitelný. Nemožnost sejmutí mušky nás připravuje o možnost stranové korekce, případně její výměny za jinou. Zbylá část závěru je pak pohyblivá. Design je výrazně odlehčený a vzhledově nepřehlédnutelný. V zadní části je pak opatřen hlubokými drážkami pro snadnější úchop při natahování závěru. Součástí závěru je i stavitelné hledí. Základna hledí je opět součástí závěru a jen zdánlivě působí, že je do závěru vsazena zvlášť. Opět to snižuje možnosti upgrade, v případě instalace natahovací páky budeme mít omezený výběr jen na několik tipů nebo budeme nuceni základnu hledí odstranit. Závěr ač značně odlehčený vykazuje značnou váhu a to díky použití zinkové slitiny. Údaje na váze ukazují 132 g, jedná se o odstrojený závěr. Na závěru není žádné značení.

Obrázek
Povšimněte si nevzhledného švu na kohoutu.

Povrch kohoutu je pokoven, s nepřehlédnutelným švem po dělení forem. S výrazným palečníkem. Design kohoutu je elegantní a podtrhuje tak design a celkový výraz zbraně.

download/file.php?id=8124&mode=view
Pohled na instalovaný ventil.

Obrázek
Pohled na zásobník zezadu.

Obrázek
Pohled na zásobník z čela.

Obrázek
Pohled na zásobník z boku.

Obrázek
Originální zásobník .45 ACP.

Obrázek
Pohled na zbraň s původním dodávaným zásobníkem.

Zásobník je proveden s vyztužujícími prolisy na jeho stranách. Dno zásobníku je opatřeno plastovým nárazníkem s vysokým profilem. Zde lze opět očekávat nízkou životnost při pádu na tvrdou zem.

Celkově pak zbraň po stránce vzhledové působí vyváženým a elegantním dojmem, s prvotním určením pro ozbrojené složky :O)

FUNKČNOST ZBRANĚ
Zbraň, jak je zvykem, vykazuje mírné vůle mezi vnitřní, vnější hlavní a závěrem což ale výjmečně nemá výrazný vliv na přesnost zbraně. Vůle jsou daní za technologické možnosti výroby odléváním, ale vzhledem k ceně zbraně není co řešit. S tímto problémem se potýkají všichni výrobcové, kteří tuto technologii používají včetně Tokyo Marui.
Nejsilnější částí zbraně je hop up komora, hop up guma, nabíjecí tryska a píst. Vše těsní a sedí jak má, zcela ukázkově. K odpojení trysky dochází ve zcela správný okamžik, přímo učebnicově i bez zasunutého zásobníku. S tímto jsem se setkal pouze u odladěných speciálů, ale ne u továrních modelů. Díky tomu je plyn využíván do posledního okamžiku při natahování závěru.

Obrázek
Tryska před odpojením bez vloženého zásobníku!

Obrázek
Blowbecová jednotka.

Obrázek
Nabíjecí tryska.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Blowbecková jednotka je zhotovena ze slitiny zinku a je opět velkou slabinou tohoto kusu! Při demontáži jsem zjistil, že píst není dostatečně dotažen díky delšímu trnu! Tudíž je netěsný a vede to k nestabilním výkonům a větší spotřebě plynu! Naštěstí náprava je velmi jednoduchá a postačí nám k tomu pilník. Jednotku rozebereme a za pomoci pilníku zkrátíme o nějakou desetinu trn, na kterém je nastrčen píst. Pak jej znovu instalujeme a píst řádně dotáhneme. Nesmí se protáčet.
Kladivo má tři polohy. První poloha je nenatažený kohout, kdy může být ve zbraní střela, ale není možnost výstřelu, je nejprve nutno kohout natáhnout do střelecké polohy. Druhá poloha nabito, kohout je v mezipoloze, kdy se kladivo nemůže ze záchytu stisknutím spouště uvolnit a pro výstřel je nutno kohout natáhnout do střelecké polohy. Třetí je střelecká poloha, nabito, kohout natažen, může dojít k výstřelu. V této poloze je zbraň zajištěna dlaňovou pojistkou. K odjištění dlaňové pojistky dochází při uchopení zbraně. Kohout lze také zajistit externí pojistkou kohoutu. Pak je nutné zbraň uchopit, uvolnit dlaňovou pojistku a odjistit pojistku kohoutu. Pak je zbraň střelbyschopná.
V případě této zbraně je zásobník plně funkční bez zjevných závad na 31 ran. Pojme 6 g Gren Gasu. Do zbraně lze použít zásobníky od TOKYO MARUI (doporučuji), WELL, WE a KJW.
Ale pravděpodbně při častějším používaní dojde k poškození plnícího ventilku, což se i stalo, praskla gumička, která držela přepouštěcí ventil.
Jak už jsem se zmiňoval dříve, chod spouště drhne a není tak hladký jako u předchozích testovaných zbraní. Odpor činí 4,5–5,2 lb. (2.041–2.358 g). Opravdu velký rozsah.
Po úpravách závěr během zkušebních střeleb vždy zůstal zachycen při posledním výstřelu. Během střeleb nedocházelo k jakýmkoliv komplikacím.
Kromě několika drobností není v podstatě co zbrani vytknout.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
· Zbraň určena pro divizi: lze použít pro OPEN
· Další určení: CQB či záložní zbraň
· Vnější hlaveň: jednodílná litá zinková slitina s nefunkčním poklesem, značení ráže .45 ACP, ústí hlavně drážkované, závit k upevnění tlumiče je k dispozici.
· Vnitřní hlaveň: mosazná průměr 6,04 mm
· Hop Up: stavitelný
· Rám a závěr včetně ovládacích prvku: zinková slitina
· Ris lišta: ANO
· Váha zbraně bez zásobníku:
· Váha zbraně se zásobníkem Gren Gas:
· Váha nabité zbraně Gren Gas:
· Váha zbraně se zásobníkem CO2:
· Váha nabité zbraně CO2:
· Váha závěr, mířidla, blowbecková jednotka, plug: 186 g
· Váha závěru: 132 g
· Váha blowbeckové jednotky bez trysky: 36 g
· Váha PLUGu: 8 g
· Pohon: kombinovaný forane 134a, Green Gas
· Počet zásobníků v balení: 1 kus
· Váha prázdného zásobníku Gren Gas: ??????????????????????
· Počet kuliček v zásobníku: 31 ks
· Zásobník pojme plynu Gren Gas: 6 g
· Počet ran na naplněný zásobník Gren Gasem ULTRAIR: ??????????????????????
· Rozměr zbraně: 270×140×38 mm
· Spoušť: Zinková odlehčená bez stavitelného dorazu
· Odpor spouště: 4,5–5,2 lb. (2.041–2.358 g).
· Pojistky: funkční – dlaňová pojistka a pojistka kohoutu, bezpečnostní záchyt kohoutu
· Záchyt závěru: funkční – prodloužený
· Rozšířená šachta: Ne, možno doplnit
· Mířidla: mikrometrická, muška se zeleným světlovodným vláknem.
· Rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití Forane 134a: neměřeno
· Rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití GG: ??????????????????????
· Rychlost výstřelu s 0,2 g těžkou střelou při použití CO2: nepoužívat
· Ostatní příslušenství: návod, balení kuliček, imbusový klíč pro povolení mušky

ZAMĚNITELNOST DÍLŮ - NASTAVENÍ – UPGRADE
Díly zbraní od KJW, WELL, WE a TOKYO Marui jsou vzájemně zaměnitelné, až na některé drobnosti či komplikace.

Úpravy co nic nestojí:
První co doporučuji upravit, je stávající píst. Vyjmout blowbeckovou jednotku a nepatrně za pomoci pilníku zkrátit trn na kterém je nasunut píst. Nesmí se volně protáčet a musí spoj těsnit.
Dále doporučuji zamezit poklesu hlavně, zajistit jí ve střelecké poloze zakápnutím lepidla mezi hlaveň a kompenzátor, nebo instalovat do kompenzátoru červík a tím zajistit hlaveň proti posunutí.

Doporučuji zkontrolovat Hop Up gumu, zda svírá správný úhel hopovací bobek, tak aby měl správnou horizontální polohu. Nic to nestojí a případná námaha se vám vrátí zvýšením přesnosti zbraně.

Před použitím zbraně zkontrolujte, zda je dotažen dnový šroub zásobníku a zda zásobník neuchází.
Zásobníky jsou mezi sebou zaměnitelné od firem, KJW, WE, WELL a TOKYO MARUI. Ventil zásobníku jde zaměnit za ventil pro Tokyo Marui. Nezaměnitelný je ovšem plnící ventil, má jiný závit než pro Tokyo Marui, velká škoda.

U ostatních dílů jsme neshledal nesrovnalosti.

Co upravit?
· Zkrátit trn u blowbeckové jednotky tak, aby se neprotáčel píst a řádně těsnil.
· Zamezit poklesu hlavně ať za pomoci lepidla či červíku.
· Zkontrolovat Hop Up gumu, zda je správně umístěn hopovací bobek.
· Zkontrolovat dotažení dnového šroubu zásobníku a zda neuniká plyn.

Co případně upgradovat?
· Za případnou investici stojí hlaveň 6,01 nebo 6,03 mm.
· Po dobu životnosti nedoporučuji měnit Ho Up gumu. Změnou nic nezískáte, spíše ztratíte. Pokud však zatoužíte po změně, tak Hop up gumu od Nine Ball fialovou na výkon, na přesnost Firefly. Kompromis budou gumy KM, PDI a A+STUDIO. Ale zde bych k výměně přistoupil, až stávající guma doslouží, jde o kvalitní výrobek.
· Pro rychlejší cykliku vratné pero a bicí pružinu, výběr 120, 140, 150 a 160 % (Airsoft Surgeon. Shooters Design, Guarder, AIP…).
· Pro delší životnost shoock bufery plastové nebo tlumící pera AIP. Zrychlí i cykliku.
· Výkon může zvýšit nový ventil zásobníku nebo upravit stávající.
· Magwell

ZÁKLADNÍ ROZBORKA
Základní rozborka slouží k čištění zbraně. Nejprve budeme muset vyjmout dva šrouby paličky z čela, pak jeden ze spodu. Tím uvolníme a vyjmeme paličku. Dalším šroubem uvolníme kompenzátor. Následně pokračujeme obvyklým způsobem. Natáhneme závěr do zadní polohy, tak aby menší výřez v levé straně závěru překrývat jistící trn na záchytu zásobníku, z protilehlé strany vytlačíme záchyt ven. Závěr sejmeme z rámů vysunutím vpřed ve směru střelby. K vyjmutí hlavně bude potřeba nejprve vyjmout vodící tyčku. Takže vyjmete rozebranou vodící tyčku s perem a plugem. Hlaveň vysunete ze závěru ve směru střelby. Hop Up komoru vyjmete z vnější hlavně mírným vyosením vpravo a vytažením vzad. Tím je základní demontáž kompletní. Takto rozebranou zbraň můžeme čistit.

PRUŽINY
· Stávající pružina ve zbrani předepnutá: cca 620 g
· Stávající pružina ve zbrani stlačená: cca 1600 g
· Pružina Tokyo Marui předepnutá cca 460 g
· Pružina Tokyo Marui stlačená cca 990 g
· Pružina KJW KP05 předepnutá cca 630 g
· Pružina KJW KP05 stlačená cca 1400 g
· Pružina KJW KP06 předepnutá cca 600 g
· Pružina KJW KP06 stlačená cca 1300 g
· Pružina AIP 120 % předepnutá cca 610 g
· Pružina AIP 120 % stlačená cca 1800 g
· Pružina AIP 140 % předepnutá cca 930 g
· Pružina AIP 140 % stlačená cca 2000 g
· Pružina Shooters Design 150 % předepnutá cca 860 g
· Pružina Shooters Design 150 % stlačená cca 1500 g
· Pružina Guarder 150 % předepnutá cca 940 g
· Pružina Guarder 150 % stlačená cca 1920 g
· Pružina King Arms 150 % předepnutá 1030 g
· Pružina King Arms 150 % stlačená 1950 g
· Pružina AIP 160 % předepnutá
· Pružina AIP 160 % stlačená
· Pružina Action bez označení předepnutá 1120 g
· Pružina Action bez označení stlačená 2120 g
· Pružina Airsoft Surgeon

PŘESNOST a SPOLEHLIVOST
Zbraň je testována v krytých prostorech při teplotě 22 st.C na vzdálenost 5, 10, 15 m. K nastřelování zbraně je použita pistolová nastřelovací stolice od fa Caldwell Handy Rest NXT. Jako pohon je použit plyn Green Gas UltraAir, střelivo 0,25g G&G. Hop Up je nastaven na střední hodnotu.
Zavedení zásobníku do zbraně je bezproblémové. K natažení závěru není potřeba velké síly, stávající pružiny nepatří mezi nejsilnější. Díky síle pružin a váze závěru je menší kadence a zpětný ráz je nevýrazný. Zbraň se chová velmi klidně. Ovšem, při spouštění se zapotíme. Díky nepravidelnému chodu spouště není pocit ze střelby zrovna příjemný. I přes tento nedostatek zbraň vykazuje nejlepší výsledky bez jakýchkoliv úprav. Závěr při poslední ráně zůstával zachycen na záchytu závěru. Zbraň spolehlivě podávala po celou dobu testu, žádné zádržky. Nejlepší soustřel bez úprav u zbraní z krabice. Každá střela jde na své místo s naprostou přesností. Jsme schopni předvídat dopad střely, nejde o náhodné zásahy.
Se zbraní šlo pak dosahovat 6 i více soustřelů na 10 m v seskupení 4×4 cm i méně, nejlepší soustřel 2,8×2,8 cm. Na pět metrů lze zůstat v kruhu o průměru 2 cm.

Opět u této zbraně se projevuje prvních cca 3-6 ranách jde sprška plynu do obličeje, nutno chránit zrak brýlemi. Po 3-6 ráně už k tomuto nedochází. Při použití zásobníku od Toky Marui se tento jev nevyskytuje!

Obrázek
Na poprvé jsem byl zaskočen, uskupení cca 8×10 mm, horší pak 22×14 mm na 5 m 6 ran ve skupině.

Obrázek
Uskupení cca 36×14 mm 6 ran na 10 m.

Obrázek
Na 15 m 6 ran uskupení 52×20 mm.

VÝKON
Pro měření výkonu je použit plyn Green Gas UltraAir, střelivo od fa G&G 0,2 g. Měření je prováděno na chronografu od firmy XCORTECH X3200. Zbraň má přesně usazenou neměnou polohu. Měření je prováděno při teplotě 22 stupňů Celsia.
Výkon měřený při zaplém hopu na 50 %.
· 331,5 fps
· 334,7 fps
· 334,6 fps
· 321,9 fps
· 324,4 fps
· 322,1 fps
· 321,9 fps
· 318,0 fps
· 318,9 fps
· 318,8 fps
Výkon měřený při vyplém hopu.
· 329,1 fps
· 325,4 fps
· 321,6 fps
· 319,7 fps
· 324,6 fps
· 320,1 fps
· 320,4 fps
· 320,4 fps
· 317,7 fps
· 317,7 fps

HODNOCENÍ

+ KLADY
· Celokov.
· Grip s možností instalace Magwellu.
· Zaměnitelnost dílů s ostatními výrobci.
· Integrovaný rail umožňující instalaci doplňků.
· V základu shoock bufer.
· Kompatibilita zásobníku Tokyo Marui.
· Dobrý obraz mířidel.
· Výborná přesnost, zatím nejlepší přímo z krabice.

– ZÁPORY
· Závěr je proveden v zinkové slitině, váha závěru 132 g.
· Proměnlivý chod spouště, vyžaduje naladění.
· Kovová hlaveň s nekvalitním signováním 7 palců dlouhá.
· Volný píst v blowbeckové jednotce, nutno upravit.
· Nefunkční pokles hlavně, nutno odstavit jinak je zdrojem závad.
· Méně výrazný blowbeckový efekt způsobeený velkou vahou závěru.
· Absence značení.
· Nejde použít plnící ani dávkovací ventil pro Tokyo Marui.
· Méně přesvědčivá povrchová úprava.
· Proměnlivý drhnoucí chod spouště.

______________________________________________________________

PODĚKOVÁNÍ
Tímto děkuji zástupci fa AIRSOFTMORAVA za zapůjčení zbraně k recenzi.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


21 čer 2013, 12:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz