Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 13 dub 2024, 15:54
Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 24 bře 2014, 11:39
Příspěvky: 8
Nový příspěvek LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Rozhodl jsem se založit tady téma ohledně LEXu a jeho aktivit. Přítomní aktivní střelci a vlastníci ostrých zbraní toto občanské sdružení nepochybně znají. Vzhledem k tomu, že i airsofotvé zbraně spadají pod zákon o zbraních a pod státní regulaci, jsme do značné míry na stejné lodi. Byl bych rád, kdyby zde byly prezentovány pouze relevantní příspěvky o činnosti LEXu a jiných ekvivalentních organizací a případná diskuze se vedla v jiném sousedním tématu.

Obrázek

Co mě k tomu všemu vede? Jako střelce, držitele zbrojního průkazu a člena LEXu mě poněkud zklamala část příspěvků na tomto fóru ohledně nebezpečí omezení možnosti vlastnit zbraň. Část z vás toto nebezpečí marginalizovala s tím, že takových pokusů už byla spousta a stejně nikdy neprošly... to je hloupost.

V českých podmínkách takových pokusů mnoho nebylo a na úrovni Evropské unie také ne. Ale je třeba si uvědomit, že pokud se mluví o harmonizaci předpisů v rámci Evropské unie, tak nejčastěji dochází k aplikaci nejpřísnějšího z předpisů. To znamená v oblasti zbraní aplikaci předpisů z prostoru např. Velké Británie, kde se za nedovolené ozbrojování s nepodmíněným několikaletým trestem odnětí svobody považuje i držení vzduchovky, delšího nože, luku a samozřejmě také airsoftové zbraně. Můžete tedy vidět, že otázkou není jestli zakázat můžou. I v demokratické a svobodné společnosti, jakou se západní Evropa proklamuje, je možné zakázat lidem jejich koníčky. Přirozeně je tato otázka mnohem aktuálnější pro střelce-držitele zbraní na zbrojní průkaz. Přesto si myslím, že řady z vás se může potenciálně do budoucna nebo i pro aktuální zájem dotýkat (o to víc mě zklamalo prohlášení v jednom tématu, že dotyčnému je jedno, jestli si někdo může pořídit ostrou zbraň nebo ne - střeleckým organizacím nejsou airsofťáci ukradení, tak proč by měli být vám střelci?).

Snaha zabránit Evropské komisi v harmonizaci předpisů pro zbraně (o čemž návrh eukom. Malstömové je) je vázaná na reakci občanů Evropské unie, kteří se tomuto populistickému pokusu postaví (šířením povědomí, podporou petic nebo jiných kroků odporu, výběrem kandidátů ve volbách,...). Civilní EU je malý trh, aby zde hrála dostatečnou roli lobby zbrojařů a zdaleka není radno na ni spoléhat.
Zároveň si nemyslím, že by v reakci střelecké veřejnosti byla hysterie. Velká Británie, Francie, Irsko a další země "západní Evropy" ukazují, že jde spíš o důvodnou obavu, proti níž je potřeba racionální mobilizace všech dotčených, což bez rozsáhlé prezentace nejde.


17 kvě 2014, 12:29
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 bře 2014, 11:39
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Zde je adresa na internetové stránky sdružení LEX:
http://www.gunlex.cz/

Zde adresa na jejich FB profil s častou aktualizací a aktuálními informacemi nejen ohledně činnosti LEXu, ale obecně z prostředí střelných zbraní a ozbrojených složek a jejich současnosti a dějin:
https://www.facebook.com/gunlex


17 kvě 2014, 12:35
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 bře 2014, 11:39
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
LEX se ve svých činnostech i prohlášeních snaží být apolitický, což však nesouvisí s tím, že některé strany se o problematiku možnosti držení zbraní (ať už kategorie A, B nebo C nebo zbraní kategorie D) nezajímají nebo jsou vyloženě proti jakékoliv možnosti civilního držení jakékoliv zbraně nebo její imitace.

Před volbami proto LEX oslovuje strany s důležitými otázkami týkajícími se držitelů zbraní. Přirozeně někteří kandidáti odpovídají s přihlédnutím k zájmu tazatele a je proto dobré sledovat konzistentnost dlouhodobých názorů jednotlivých stran a kandidátů

Pro aktuální volby do Evropského parlamentu:
http://www.gunlex.cz/volby-do-evropskeho-parlamentu-2014/

Pro obecnější rozhled se můžete podívat na odpovědi např. rakouského sdružení IWÖ:
http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/otazky-iwo-na-kandidaty-ve-volbach-do-epfragen-der-iwo-an-die-kandidaten-zur-eu-wahl/
Najít ekvivalenty rakouských stran u nás nebo jejich české partnery v evropských frakcích je již snadné.Pro další informace o hrozícím nebezpečí nahlédněte např. zde:
http://www.zakazzbrani.eu/index.php

A hlavně přemýšlejte, jestli těch pár okamžiků čtení informací, přemýšlení, práce na prezentaci zbraňových koníčků (AS, střelectví, myslivosti, sběratelství,...) mezi veřejností a práce na boji proti omezování svobodného provozování našich koníčků nestojí za to, abychom pak nemuseli s pláčem jít odevzdávat airsoftové a jiné střelné zbraně na policii.


17 kvě 2014, 12:47
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Jsem držitel ZP a majitel zbraně a strach z toho mám, zbraně mi odjakživa patří k životu, ať už jsou to kvéry na soft, nože, sebeobranné pomůcky nebo teď už i zbraně na zbroják, určitě o právo zbraň vlastnit nechci přijít. Nejsem někdo, kdo by vyvolával potyčky, ale mám respekt z toho, že se někdy může stát něco, se diplomacie nevyřeší...a pořád říkam, že je lepší mít a nepotřebovat než nemít a potřebovat.

Z mýho pohledu je to dokonce nepochopitelný, proč se něco takovýho vůbec řeší, kolik lidí zahyne v evropě legálně drženou zbraní??? ....a na druhou stranu, kolik lidí umře třeba kvůli nemocem z cigaret atd?? Tím, že seberou lidem legálně držený zbraně, by přece zločinci nezačali používat klacky.....trestný činy se přece nepáchaj legálně drženejma zbraněma!!!

Nějak si nedokážu představit, jak by takový odzbrojování probíhalo, lidi maj ve zbraních obrovskej majetek, to snad nemůžou jen tak zabavit :o


Demokracie je, když dva vlci a jedna ovce hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojená ovce odmítá hlasovat.

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


17 kvě 2014, 15:46
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 bře 2014, 11:39
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Právě třeba Velká Británie nebo Austrálie ukazují, že to jde. Nic se nebude zabavovat, prostě se změní zákon o zbraních a dnešní zbraně B a C budou najednou třeba A, a dnešní Dčka nebo úplně volné budou B. A ty budeš muset žádat o výjimku na každou pistoli, revolver, malorážku nebo brokovnici, které máš, a o zbroják a povolení na každou airsoftku, vzduchovku, znehodnocenku a repliku. A bude dán předpis, že výjimky se neudělují a povolení jenom jedno z deseti... Výjimku či povolení nedostaneš, tudíž pozbudeš způsobilosti vlastnit dotyčnou zbraň a coby řádný a zákonadbalý občan ji dobrovolně zaneseš do úschovy na PČR, protože jinak ses dopustil nelegálního ozbrojování.

Nebo jiná verze - místo dnešních 4 kategorií budou zavedeny 2: povolené a zakázané. Povolený bude nůž do 7,5 cm, zbytek bude zakázaný... Tedy pozbudeš způsobilosti svoje zbraně (vč. AS, dlouhých zálesáckých nožů nebo nijak nestřílející plastové pistolky svého syna) vlastnit, tudíž jako zákonadbalý a řádný občan opět pomažeš na PČR.

Nic se nezabavuje, proto se žádné peníze se nekompenzují. Je to tvůj problém. Přesně takhle to proběhlo v VB nebo Austrálii.

Nebo jiný způsob: Každý rok povinné obnovování ZP. Zkouška za 10000 kč, nutné psychologické vyšetření za 10000 kč, za obnovení průkazu zbraně na každý kus kolek za 5000 kč. Povinná certifikace střelnic (pro 2 střelnice v republice, cena za vstup 1000 kč, povinné střelby každý měsíc) s povinným uložením zbraně na střelnici za 1500 kč měsíčně. Nutnost mít zbraň s ochranými elektronickými prvky (biometrické, vzdálenostní čip,... v tuhle dobu pistole bratru za 7000E, nebude-li jiná volba cena poroste). Ještě ty zbraně můžeš/chceš mít? Já už dávno ne.

To, že to povede k nárustu nelegálních zbraní je očividné. Řadě dosavadních legálních držitelů budou "ukradeny", protože ta pokuta či přestupek za to budou stát... Jak jsem se bavil u nás na inspektorátu: "radši ať to nechají povolené, jak to je, protože to funguje"

Pořád nevěříte? Tak se podívejte na zbraňovoou amnestii, kterou nechcete zažít, ale pro Brity nic nového:
"...Nottinghamshire Police held its first gun amnesty in a decade.
More than 200 weapons were handed in, including 46 shotguns, 17 rifles, 34 air rifles, 78 handguns/pistols/revolvers, 2 stun guns, 2 airsoft weapons and 4 imitation/replica weapons."
http://www.youtube.com/watch?v=PF5KdThudvE&list=UUcZyArYwEcl0q37J1cMS8SQ&feature=share&index=3

S hořkostí je třeba konstatovat paradox, že zrovna brit George Orwell řekl: "Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala." Právo na vlastnění zbraní civilisty je podle mě integrální součástí svobodné společnosti. Nakolik je dnešní "svobodná a demokratická" západní Evropa tedy svobodná a demokratická? Česká republika má možná chyby, ale je jedním ze zbraňových rájů v Evropě, tak si toho važme a bojujme za to.


17 kvě 2014, 18:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz