Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 14:57




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další
 airsoft vs paintball 
Autor Zpráva
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jo ok.. Ale jak chumaj001 psal, tak na tý videoprezentaci je to jako srovnávat zrezlou 120ítku a nějakou super motorku... Timhle způsobem to nejde, ale i kdyby jo, (tím myslím srovnání MPb a AS) tak oboje bude mít vždycky svoje a nic se nedá považovat za lepší, nebo horší. :wink: Ovšem tyhle videa jsou proto, že spousta lidí o MPb nemá ani zdání. Právě to se já :oops: a další z MPb komunity snaží na tomto foru trochu změnit. :wink:

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


11 pro 2008, 20:10
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Asi nerozcupovalo, spíš už jsem řek všechno co jsem chtěl, už bych se opakoval :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 pro 2008, 20:21
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2007, 16:55
Příspěvky: 133
Bydliště: Sušice
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
chumaj001 píše:
Aby tu nevznikla mýlka, nikdo se vás ti nesnaží přesvědčit, že PB je lepší než AS (i když si to třeba myslíme). Jde nám spíš o to vysvětlit vám o čem (military) pantball vůbec je, protože nás serou podobné sračko videa jako to nahoře, která jsou úplně mimo realitu. To je jako bys srovnával rezatou stodvácu a závodní motorku a tvrdil, že motorky jsou lepší.

Podle mě PB by pro některé z vás skutečně byl lepší volbou pokkud vám na AS vadí následující věci:

1. Moc trempování
2. Moc modelkování
3. Málo bojování
4. Nepřiznávání a nejasné zásahy
5. Kropení
6. Kinder airsofťáci

PB má zase nevýhody
1. Drahá munice
2. Oser s plněním vzduchu a CO2
3. Pocení masek - míň trempování


No tak 1. mMc trempování? Já to beru tak, že si rád vyrazím s klukama do přírody pod čirák a při tom si zahraju soft... proto mi to nevadí
2. Modelkování? No tak je jasný, že pojetí výstroje může být u každého jíné, já třeba nosím to, v čem se cítím dobře a je mi jedno jestli tahám něco o čem si někdo myslí že akorát tak machruju... z toho vyplívá že na nějakou modelku si nehraju, třebaže si hraju na stromeček :D
3. Málo bojování? No je jasný, že někdy se člověk setká na akci takové té línější chvilky, dkyž někdo čeká na chybu nebo akci druhého a stane se tedy, že i člověk občas pomalu někde usne... ale většinou si celý den na airsoftu užiju do sytosti a večer třeba spím jak zařezanej...
4. Nepříznávání a nejasné zásahy? No tak jak je již řečeno, jde především o fair play hru a tak uznávám každého kdo dokáže uznat že prostě ten druhej ho dostal a jde na mrtvoliště... prostě v tý vzájemný toleranci a kolektivu spřátelených lidí vidím tu sílu...
5. Kropení? Záleží na pojetí hry každého člověka... kdo kropí - asi má dost peněz a nebo se jde vyblbnout (jako se mi to občas stává), kdo municí šetří a dává si ostatní - borec, klobouk dolu...
6. Kinder airsofťáci? Raději ty menší kluky uvidím v naší společnosti, než abych je někde viděl třeba fetovat... Prostě jsem rád za každého člověka, byť mladšího věku, neboť i ten mladší se kolikrát chová lép než dospělý... Tak tedy z toho vyplývá, že s většínou mladších účastníků akcí nemám jediný problém... samozřejmě vyjímky se vždy a všude najdou...

To by asi bylo dneska vše... snad jsem tak nějak vysvětlil odpověď na otázky dle mého subjektivního přesvědčení... :D :lol: :D

_________________
Šetřete naše lesy, místo papíru používejte jako terče zvířata :-D
Email: micklin@seznam.cz
Mobil: +420 737 461 737
ICQ: 466-498-851


11 pro 2008, 20:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
To nebyly otázky.


12 pro 2008, 03:13
Profil
Podporučík
Podporučík

Registrován: 26 bře 2008, 19:03
Příspěvky: 194
Bydliště: Sušice
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mlaďas píše:
Jo ok.. Ale jak chumaj001 psal, tak na tý videoprezentaci je to jako srovnávat zrezlou 120ítku a nějakou super motorku... Timhle způsobem to nejde, ale i kdyby jo, (tím myslím srovnání MPb a AS) tak oboje bude mít vždycky svoje a nic se nedá považovat za lepší, nebo horší. :wink: Ovšem tyhle videa jsou proto, že spousta lidí o MPb nemá ani zdání. Právě to se já :oops: a další z MPb komunity snaží na tomto foru trochu změnit. :wink:

a jako ten MPb to je něco podobný ho jako airsoft ????

_________________
AK-47
UHC USP
Motto: co se plánuje, to se poser


12 pro 2008, 06:42
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
alien píše:
Mlaďas píše:
Jo ok.. Ale jak chumaj001 psal, tak na tý videoprezentaci je to jako srovnávat zrezlou 120ítku a nějakou super motorku... Timhle způsobem to nejde, ale i kdyby jo, (tím myslím srovnání MPb a AS) tak oboje bude mít vždycky svoje a nic se nedá považovat za lepší, nebo horší. :wink: Ovšem tyhle videa jsou proto, že spousta lidí o MPb nemá ani zdání. Právě to se já :oops: a další z MPb komunity snaží na tomto foru trochu změnit. :wink:

a jako ten MPb to je něco podobný ho jako airsoft ????

A zase znovu :lol: - je to tu popsané již skoro na 5 stránek - tak si dej tu práci a prečti si všechny přízpěvky :wink:


12 pro 2008, 08:40
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Wrtak píše:
Taky jsem se za to náležitě omluvil a uvedl na pravou míru :wink: ... Netušim jaký všechny varianty paintballu existujou ... Já jsem na paintball laik a nerozlišuju a nevyznam se v něm ... A vůbec to nebylo tak, že bych tím myslel, že se tady řeší nesmysly ... Bylo to myšleno tak, že tam je uveden rozdíl mezi těmito dvěma ,, sporty '' ... :wink:

Soráč za to že jsem byl poněkud ostřejší ale ta věta mě dosti namýchla a bral jsem to jako klasický příspěvek AS týpka s cílem provokace.


12 pro 2008, 08:42
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4alien: přečti si nejdřív forum od začátku... :wink: a v podstatě ano :wink: celou dobu se to tady snažíme vysvětlit a popsat... :wink:

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


12 pro 2008, 09:25
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Já jen nechci lidem kolem MP kecat do života, umí se vyjadřovat velmi slušně, pochopitelně a i pro méně chápavý softery když čtou to musí být jasný.
Jen vám nechci kazit iloze o tom co děláte/neděláte. Prostě je to jako kdybyste přišly za jágrem do šatny a řekly mu že gretzky byl lepší. No asi by se taky nechoval úplně slušně. Chápete doufám. Pokud je to tak jak to u vás píšete, je to v nejlepším pořádku. To proč já nemůže dělat MP je jasný, u mě je to právě o tom, co tohle nedovolí. Na výkend s kámošema s báglama na pěknou procházku, pozorovačku no a když to sitoace dovolí, tak se i střílí. Jenže u většiny AS komunyty je to právě naopak žejo.
No ale prostě si nedovedu představit, že bych někde stavěl stan a měl na hubě masku. Prostě to je to ,co mi na PB vadí úplně nejvíc. Bohužel s brýlema to vyřešit nejde a tím pádem je pro mě PB zabitý.

Naštěstí nás systema a inokatsu zásobuje jejich PTW a MTW, takže to do budoucna jistí bojovnícy budou mít zase o něco hezčí :wink:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


12 pro 2008, 12:00
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
S tou maskou to není tak hrozné ....

Vzhledem k tomu že se hraje v MPB se sníženou dávkou střeliva o proti komerčnímu a nebo woods paintballu, dost hráčů masku sundá a nechá jen brýle. Protože zásah do držky je opravdu málopravděpodobný :wink:
A tak ochrana není tak nutná a pokud dostanu zásah? maximálně je roztrhlej a napuchlej ret ale to sroste. :mrgreen:
Podívej se na nějaké military PB fotky a sám uvidíš že tam mají většinou už jen brýle od masky ( páč se dá maska do mrtě rozebrat. ).

Tím pádem negativní argument masky v MPB padá. Další na řadu.......


12 pro 2008, 14:23
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
To asi bude dost záležet na stylu hry - u nás jde do hlavy tak čtvrtiny všechn zásahů a do obličeje jsme dostali už každý a několikrát (a to jsme neměli automaty a hráli jen jednu sezónu). A když jsem viděl, co dokáže kulička z AS pistole a vím, jak je PB zbraň silnější, opravdu bych do takové hry bez masky nešel. K čemu je mi malá pravděpodobnost zásahu, když to chytnu druhou ranou přímo do nosu.


12 pro 2008, 14:53
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
No tak ti mohu říci že i já jsem se rozhodl po roce hraní s helmou že masku sundám a nechám si jen brýle - i když hraji woods ( a nejsem jedinej z WB ).
Prostě to mlžení skel je opravdu moc a opravdu na masku v oblasti pod brýlema jsem dostal možná tak 2x za rok. ( přece jenom se schováváme za krytama a zbytečně nevistrkujem lebky :wink:

A pokud mě někdo trefí tak to jde rovnou na helmu ( páč je tato oblast na hlavě největší ) a nebo na střed těla - holt Pblisti míří přesně. A tak se nebojím že se mi trefí tam kam nechci. A hlavně nelítají kolem mě tisíce kuliček, kde je zásah do obličeje přece jen více pravděpodobný....


12 pro 2008, 15:51
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Abych pravdu řek, ja bych se bal zasahu do ksichtu vic u AS, protoze jak je ta kulicka mala a tvrda, tak to stipe zuby a zavrtava se pod kuzi. U PB ti to sice na ksichtu udela straslivej flastr, ale to se za par dni nejak vstreba. Zuby jsou v ohrozeni podstatne min. Nos taky moc ne, protoze maska ho docela obemyka. Nejhorsi je zasah do ucha a do koulí. jeden cas kdyz jsem dostal 2x po sobe tesne vedle koulicek jsem radsi nosil suspenzor. Ted uz ne, ale zasadne si klekam tak, abych nevystavoval mezinoží na odiv :)

Par ukazek zraneni, neni to zas tak hrozny :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tady mate nejake fotky z HC military akci a nasich treninku.

http://military-paintball.cz/index.php?cat=akce_galerie&gid=122
http://military-paintball.cz/index.php?cat=akce_galerie&gid=127
http://military-paintball.cz/index.php?cat=akce_galerie&gid=128
http://military-paintball.cz/index.php?cat=akce_galerie&gid=447
http://military-paintball.cz/index.php?cat=akce_galerie&gid=381
http://military-paintball.cz/index.php?cat=akce_galerie&gid=351


12 pro 2008, 17:02
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2007, 16:55
Příspěvky: 133
Bydliště: Sušice
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
chumaj001 píše:
To nebyly otázky.

Jo, taže ty jsi pouze oznamoval, jo? No chtěl sem to uvést na pravou míru jak to beru já... no nic no... :D

_________________
Šetřete naše lesy, místo papíru používejte jako terče zvířata :-D
Email: micklin@seznam.cz
Mobil: +420 737 461 737
ICQ: 466-498-851


13 pro 2008, 09:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Tracker píše:
Prostě to mlžení skel je opravdu moc a opravdu na masku v oblasti pod brýlema jsem dostal možná tak 2x za rok. ( přece jenom se schováváme za krytama a zbytečně nevistrkujem lebky :wink:

A pokud mě někdo trefí tak to jde rovnou na helmu ( páč je tato oblast na hlavě největší ) a nebo na střed těla - holt Pblisti míří přesně. A tak se nebojím že se mi trefí tam kam nechci. A hlavně nelítají kolem mě tisíce kuliček, kde je zásah do obličeje přece jen více pravděpodobný....

Může být. Moje holka mě při druhé hře trefila z deseti ran pětkrát do hlavy, z pistole, a to jsem ležel v krytu a ani mě neviděla. O nějakých tisíci kuliček tu nemůže být ani řeč.


13 pro 2008, 11:30
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4joseff: My se tedy nesnažíme ukázat jestli je to či ono lepší. To je naprosto nemožné. Pár z nás se jen snaží pokukázat na to, že neni jen komerční paintball a nějaký běhání na prostoru 4 na 4 metry.... :wink: A NIKOHO SE NASNAŽÍME PŘESVĚČIT O TOM ŽE TO ČI ONO JE LEPŠÍ. OBOJE MÁ SVOJE.

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


13 pro 2008, 11:46
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 09 pro 2008, 15:50
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
No já nevim. Asi jsem zářnej příklad Murphyho zákonů, sundam masku a hned dostanu na kokos. Pořád jsem na vážkách, zda používat pouze brýle. Maska se zamlží a většinou mám průzor pouze v dolní části skla a tak se snažím čučet tudy, což pak vypadá, jako kdybych pozoroval prolétávající letadla :D a pak šupšup a máš pěkný cucfleky na krkru :D Na několikadenní akci bych s největší pravděpodobností vzal jen brýle.

Chumaj: Co to sem dáváš za dětský fotky zásahů :D Ta první ok, ale ten zbytek, styď se :DDD

A vůbec nejhorší zásahy jsou vesměs od kámošů z týmu.


13 pro 2008, 14:23
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:53
Příspěvky: 330
Bydliště: Hrádek-25 km od Plzne(40min vlakem)
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Zdravím,

říkal jsem si, že dříve než začnu odpovídat, přečtu si vaše příspěvky, abych tu zbytečně neopakoval. Dočetl jsem jen první stranu, a už se to tam začalo vzájemně napadat...dál jsem ani nešel protože bych četl snad do rána :-D
tak začnu tak nějak znovu, od nuly...jen čistě můj názor. Pokud tím narušuji běh této konverzace...hluboce se omlouvám...

Já začínal s airsoftem a manuálem.. Jako menšímu se mi PB hrozně líbil ale co jsem poznal airsoft, stal se u mě jasným favoritem. To bude nejspíš způsobeno tím, že co jsem dříve vídal PB, vídal jsem opravdu jen pobíhání po arénách s tyčkami a v džínách, což mě opravdu moc nebralo...airsoft skýtá spousty možností jak se přiblížit reálu....i když samozřejmě to military PB také.
Nedovolím si striktně PB odsuzovat, protože ho tak dokonale neznám. Četl jsem zde názory, jak oproti PB při sobě airsofťáci nosí miliony kulí apod....ale to je věc názoru a věc jednotlivých hráčů.
Já zastávám military airsoft spojený s reenactingem v rámci možností. To také znamená vyloučení oněch zmiňovaných milionů kulí.
V airsoftu jde o férovost a čestnost jednotlivých hráčů, což v PB odpadá zbarvováním a celkové nepotřebnosti tohoto faktu. Ale podle mě airsoft všeobecně skýtá mnohem více možností. Nevyznám se tolik v PB tudíž se omlouvám za případné chyby...ale podle mého airsoft skýtá mnohem více možností co se týče obrovské škály výzbroje a výstroje....těžko se PB zaměří na II. sv. v. například. Nevím, ale podle mého není nejlehčí sehnat takovou škálu zbraní v pb aby byly tak podobné, jako v airsoftu. Airsoftové zbraně se podle mého dají mnohem více přiblížit reálu....a to ve všech detailech kromě výkonnosti a střeliva samozřejmě. Ale kdyby se měla například napodobit nějaká udaná konkrétní bitva, airsoftem by se to podle mě dalo celkem úspěšně zrealizovat, v PB těžko...kdyby se mělo příhlížet na veškerou výzbroj použitou v reálu, těžko tohle všechno seženete v PB-tak širokou škálu zbraní apod....airsoft skýtá i daleko větší možnosti co se týče bojových oblastí, protože se dá hrát prakticky všude, kde se nepohybuje civil......kdežto když v PB zbarvíte polovinu lesa, moc lidí asi nebude nadšených. Já osobně preferuji military airsoft a odjakživa u mě byl jasným favoritem v mnoha aspektech.
Můj příspěvek Vám asi moc nedal a vše tu nejspíš již zaznělo, za což se omlouvám, jen jsem cítil potřebu vyjádřit svůj názor a své zastání k military airsoftu.

_________________
Soldier
AUDACES FORTUNA IUVAT


13 pro 2008, 22:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Možná by sis opravdu měl přečíst těch pár stránek, než něco začneš porovnávat... :wink: A ty kule tak to spíš mě příde k pláči, když všude vydím vrstvu antiperlí po zemi v lese a ty tam budou už napořád. :evil: :evil: :evil: :evil: Barvičky v PB kulích jsou přírodní barvivo a nwm co ještě. Obsah těchto kulí rozežíraj včetně obalu mikroorganismi a ty byrvičky se po dvojím zapršení smejou... :wink: S bébéčkama je to podobné, jako když vydím pet flašku atp. ležet v lese. Je mi z toho k pláči!!! Slyšel jsem něco o AS kulích, co se v přírodě rozloží, ale řekněte mi kolik lidí z vás je používáte. Téměř nikdo. A to jen proto, aby někdo ušetřil svojí peněženku o pár zasra..ch kaček!!!!!!! :evil: :evil: Ale teď sem se ročílil!! :evil:

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


14 pro 2008, 11:08
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2008, 21:19
Příspěvky: 656
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
barvy z PB seou sice nezavadne a po nějakm tom dešti bez jakychkoli problemu zmizi, ale asi bude problem s mistnimi civilisty když uvidi obarvenou pulku lesa na modro : ) jasně neni to nebezpečne ale myslim že se to hodně blbě vysvětluje mistnimu hajnemu :D
u AS to na prvni pohled zas tolik vidět nejde, ještě třeba když se použivaji zelene nebo černe BBečka. ale zase tam zustanou napořad. ale zase to akorat blbě vypada, nijak zavadne to neni a pokut se v lese nehraje co dva dny ve dvaceti lidech tak to zas tak poznat není :wink: ale beru že tohle trochu problem je. ekoBB pry nejsou na tom tak kvalitně, ale je to jista možnost

_________________
Prodam: Akumulátor Sanyo 8.4V/1700mAh - Large Type (uplně novy)


14 pro 2008, 11:28
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mlaďas píše:
Možná by sis opravdu měl přečíst těch pár stránek, než něco začneš porovnávat... :wink: A ty kule tak to spíš mě příde k pláči, když všude vydím vrstvu antiperlí po zemi v lese a ty tam budou už napořád. :evil: :evil: :evil: :evil: Barvičky v PB kulích jsou přírodní barvivo a nwm co ještě. Obsah těchto kulí rozežíraj včetně obalu mikroorganismi a ty byrvičky se po dvojím zapršení smejou... :wink: S bébéčkama je to podobné, jako když vydím pet flašku atp. ležet v lese. Je mi z toho k pláči!!! Slyšel jsem něco o AS kulích, co se v přírodě rozloží, ale řekněte mi kolik lidí z vás je používáte. Téměř nikdo. A to jen proto, aby někdo ušetřil svojí peněženku o pár zasra..ch kaček!!!!!!! :evil: :evil: Ale teď sem se ročílil!! :evil:


bio kule se řešili tady viewtopic.php?f=13&t=1222 co se tam tak píše, tak sou nekvalitní a sou s nima problémy

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


14 pro 2008, 11:31
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4bogno: Co to meleš? :? To samý je to s pet flaškou jak tvrdíš ty?... NE! Ať je zelná, nebo černá, tak tam prostě v tom lese je. A toho kre..na, kterej ji tam nechal bych nejradši zmaloval jak šaka! :evil: Nehrajeme speed, kterej se ostatně ani v lese nehraje. Hrajeme MPb (HC MPb) a při tom padne jen pár kulí. Omezování munice už sme tady taky zmiňovali. Zkrátka mě ty plastový kuličky, když to tak vezmu se.ou! :evil: Tohle bych ani nezmiňoval, ale po pár pěkně hloupých příspěvcích sem musel!! :evil: :evil: :evil:

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


14 pro 2008, 13:03
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2008, 21:19
Příspěvky: 656
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
jasně že petflašky a podobny humus do lesa nepatři stejně jako ty BBečka, ja neřikam že jo, jen řikam že na rozlohu lesa se těch par kuliček zachvilku ztrati v zemi a zas tak moc to nevadi i když by tam neměli byt, ale co stim zbirat se to neda, alespon ne všechno no :(

_________________
Prodam: Akumulátor Sanyo 8.4V/1700mAh - Large Type (uplně novy)


14 pro 2008, 14:59
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ještě jste zapomněli říct, že při paintballu se k pohonu zbraní používá CO2, který se uvolňuje do ovzduší a poškozuje životní prostředí :lol: Jako tohle je fakt diskuse...myslim si, že těch pár stovek kulí lesu uškodí méně než jedna pet lahev odhozená blbým houbařem (což nás samozřejmě neomlouvá, ale výběr 'ekologických' kulí je vskutku mizerný, takže se nedá moc dělat), a trochu potravinářského barviva a dalších zbytků kulí zmizí při prvním pořádnějším dešti (což paintballisty rovněž neomlouvá, protože než ten déšť přijde, tak les vypadá jako kdyby tam někdo hrál fotbal s otevřenými plechovkami barvy)...takže tady se opravdu nemá cenu hádat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


14 pro 2008, 19:28
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jak už jsem psal jinde - my po několika akcích na stejném místě po sobě kuličky sesbíráme (a sbíráme je i po jiných "airsofťácích", občas najdeme barvu, kterou nikdo z nás nepoužívá)

V tomhle mi AS přijde o dost horší. Kamarád jednou psal, že byl fotit nějaký opuštěný areál a doslova se musel brodit závějemi kulí.


14 pro 2008, 21:29
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Copak v lese, ale ja pravidelne vidim AS kule i treba na dvore v praci v centru Prahy a dalsich zajimavych mistech! A to si nedelam prdel. Kazdej malej sulin s tim beha po ulici a strili. Vsak tuhle na Nove uz breceli nejaky dementi, co klukovi koupili softku na pouti, ze mu kamos vystrelil oko. Kandidati na Darwinovu cenu.


15 pro 2008, 01:07
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 pro 2008, 08:56
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Zdravím,

Takže o AS se zajímám a účastnil jsem akce AS vs. PB jak zde zmiňoval Chumaj, takže si myslím, že mám nějaký přehled o AS.

Budu mluvit za sebe a naše chlapce, v MPB je ještě několik takovýchto klubů jako jsme mi. Především dbáme na uplatnění v boji, spolupráci, obětavost a nasazení, ale především boj.

"Modelkování" máme moc rádi. Povětšinou máme standardní vybavení vč. helem :-), většina z nás používá pouze brýle a testujeme navíc toto http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0

"Tremping" máme rádi. Např. 3dny na jeden život 120 ran a výsadky do prostoru po jednom. A tady ještě oto víc je třeba dbát na přežití v boji jako takovém. Plus navigace, přežití, atd...

"Střelba" všichni máme zásobníky na 30 ran a sdílíme a omezujeme munici bez problému. Opět jasné bojové předpoklady jedince a zpětná vazba na množství nesené munice. Pro příklad jsou pak celodenní akce kde vystřílíš 50 ran a máš 6 vyřazených protivníků s tím , že každá druhá kule zasáhla svůj cíl (automat s kadencí 14 ran)

Někdo zde psal, že AS je férovosti, ale to PB také stejnou měrou.

Takže v tomto rozdíl rozhodně není pokud je to tak jak zde uvádíte.

Dle mě je asi jediný rozdíl mezi AS a PB v realitě boje jako takového. Protože v PB se na toto dbá především, což je u AS trochu vedlejší.
I typy akcí o tomto takto vypovídají.

Navíc trochu úsměvné mi příjde používání slova "reál" uvědomte si, že jak AS tak PB je pouze jen a jen hra a s reálem to nebude mít nikdy nic společného. Maximálně stejné vybavení, ale zde veškerá podobnost končí. A všechny hlášky typu my jsme "reál" je jenom hloupá póza. :-). Pokud chcete reál tak proč nejdete do FCL. :-)


Edit: pár obrázků PB zbraní.... :-)
http://pictureup.cz/thumb/verejny/11081108img_0972.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/13351 ... gun018.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/10931 ... 147em9.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/95495 ... _small.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/73373312614272070.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/10931 ... 563444.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/4123941239rpk003.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/485485x7eta5.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/82282 ... _350_1.jpg

Taky žádný výrazný rozdíl.... :-)


15 pro 2008, 07:22
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 pro 2008, 17:32
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Bohužel v AS je drtivá většina SEXI mariňáků, kteří prostě nic nechtějí pochopit a jedou si svoje.
Bohužel se nemohu srovnat s tím tvrzením že vypadat reálně znamená i reálně bojovat. Pokud budu někde v lese hrát, nevezmu si " TUPĚ " na sebe černý mundůr, protože napodobuji Policejní jednotku. A nebo jiné světlé hadry. Možná jsou více in na shromaždišti, ale v boji je to jen k opět modelkování a hlídání si skvrn od jehličí a králičích bobků :D


15 pro 2008, 08:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ale no tak :roll: To že někdo shání jen origo výstroj, výzbroj a snaží se vypadat jen tak jak má, neznamená že se neušpiní :lol:

To byste možná koukaly jak vypadá krásně souboj v.z.95 / bahno

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


15 pro 2008, 08:41
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ohledně ničeho jiného se už přít nebudu, ale ty zbraně mají pořád hodně daleko k airsoftovým a ještě mnohem dál k reálným...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 pro 2008, 11:07
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz