Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 08:21




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 
 Vybavení na více denní akci.... 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík

Registrován: 24 srp 2009, 17:52
Příspěvky: 96
Nový příspěvek Vybavení na více denní akci....
Zdravím. jelikož s kámošema hrajeme teprve chvíli( byli sme zatím je na pár jednodeních stříleček) a chtěli by jsme se zúčastnit něčeho většího, tak mám pár otázek. Týká se to hlavně vybavení, co všechno si na takovou akci vzít, nevzít a tak? Chtěli bychom se podívat na tuhle akci. http://bitvaoplzen.webnode.cz/
Pokud sem něco někde přehlídl a je to jen pro zvané, nebo pro kompletní týmy(jsme 3) tak tak se omlouvám. Jelikož vůbec nevíme jak to na takových akcích chodí, tak by sme byli rádi za každou radu.Co si vzít za věci s ohledem na to že by sme cestovali skoro přes celou republiku vlakem a tak.


14 zář 2010, 20:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Všechno co taháš na jednodenní akce +

- Něco proti dešti (parker, pončo...)
- V závislosti na roční době teplý oblečení (zateplená parka, mikina/svetr, komplet termoprádla...) a hlavně nepodcenit to, že i v letních měsících bejvá v noci kosa
- Náhradní fusekle, trička, trencle (min 1x na každý den, hlavně fuseklí pokud možno ještě víc)
- Spacák, karimatka, celta, kus provázku
- Svítilna, nůž, zapalovač
- Základní lékárnička (dezinfekce, náplasti, prášky proti bolesti a horečce, obvaz)
- Hajzlpapír
- Zásoby vody (cca 3l na den)
- Zásoby jídla (sušenky/čokolády, suchej salám/paštika + chleba, nějaká ta konzerva nebo MRE/BDP apod., čínský nudle, kafe/čaj)
- Ešus nebo něco podobnýho, vařič, lžíce

A to všechno zabalit tak, abys s tím mohl pochodovat. Dát si to do igelitek, českýho jezevce nebo tak je kravina, protože s tím nikam nedojdeš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


14 zář 2010, 20:35
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
BlackF!re píše:
Zdravím. jelikož s kámošema hrajeme teprve chvíli( byli sme zatím je na pár jednodeních stříleček) a chtěli by jsme se zúčastnit něčeho většího, tak mám pár otázek. Týká se to hlavně vybavení, co všechno si na takovou akci vzít, nevzít a tak? Chtěli bychom se podívat na tuhle akci. http://bitvaoplzen.webnode.cz/
Pokud sem něco někde přehlídl a je to jen pro zvané, nebo pro kompletní týmy(jsme 3) tak tak se omlouvám. Jelikož vůbec nevíme jak to na takových akcích chodí, tak by sme byli rádi za každou radu.Co si vzít za věci s ohledem na to že by sme cestovali skoro přes celou republiku vlakem a tak.


Pro zvané to není ale musíš se zaregistrovat a podívej se na vstupné a připočítej je k jízdnému a k dalším výdajům. Nevim tedy v kterých místech v Milovicích to bude probíhat ale tam se dám přespat i v nějaké budově, kterých je tam dost a dost, ale nelze se na to spoléhat. takže pribalit i nějakou celtu jak radí Griffon.


15 zář 2010, 10:03
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 24 srp 2009, 17:52
Příspěvky: 96
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
seals píše:
BlackF!re píše:
Zdravím. jelikož s kámošema hrajeme teprve chvíli( byli sme zatím je na pár jednodeních stříleček) a chtěli by jsme se zúčastnit něčeho většího, tak mám pár otázek. Týká se to hlavně vybavení, co všechno si na takovou akci vzít, nevzít a tak? Chtěli bychom se podívat na tuhle akci. http://bitvaoplzen.webnode.cz/
Pokud sem něco někde přehlídl a je to jen pro zvané, nebo pro kompletní týmy(jsme 3) tak tak se omlouvám. Jelikož vůbec nevíme jak to na takových akcích chodí, tak by sme byli rádi za každou radu.Co si vzít za věci s ohledem na to že by sme cestovali skoro přes celou republiku vlakem a tak.


Pro zvané to není ale musíš se zaregistrovat a podívej se na vstupné a připočítej je k jízdnému a k dalším výdajům. Nevim tedy v kterých místech v Milovicích to bude probíhat ale tam se dám přespat i v nějaké budově, kterých je tam dost a dost, ale nelze se na to spoléhat. takže pribalit i nějakou celtu jak radí Griffon.


Je mi jasné že bez výdajů to nepůjde.Děkuji ted za všechny rady.


15 zář 2010, 13:37
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Zdar nechci zasírat forum novym topikem tak se zeptam tady je zbytečný kupovat ty specíalní balíčky s jídlem nebo prostě vzít ešus a čajna polivky (na více denní akci) ??


02 led 2011, 20:09
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 02 zář 2010, 17:20
Příspěvky: 390
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
žrádlo v balíčcích za 200kč v e-shopech je dobrý akorát tak na celodení akci kdyz ses nenazranej... v tom sácku není jídlo skoro na ani jeden den.. po rozdeláni to v tom okorá a je to humus ( aspon u US polní strava).. být tebou nakoupím 3-4plechovky párků,fazolí nebo tak něco a lihovej vařič k tomu.. tak to dělám já a jsem spokojen,.. :wink:


02 led 2011, 20:12
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
ok díky


02 led 2011, 20:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
C4R -> Jako pokud máš prachy, tak balíčky jsou rozhodně lepší, a to hlavně z praktickýho hlediska. Ono když máš dostatek času (sedíš na základně na zadku, nebo hodinka na mrtvolišti nebo podobně), tak bohatě stačí ešus, vařič (doporučuju turistickej s bombou, oproti lihovejm tabletam o 1000% lepší, rychlejší, spolehlivější a pohodlnější) a konzervy/čínský polívky. Zase ale když celej den někde pochoduješ a/nebo lítáš a nezastavíš se dýl jak na párminutovou pauzu, tak se prostě nenajíš, protože vyhrabávat ešus s vařičem, otevírat konzervu, ohřejvat to, žrát to, pak to zase čistit atd. je fakt na půl hodiny. Tady mají balíčky ohromnou výhodu, že to připravíš (vybalíš a začneš ohřávat) za nějaký dvě minuty a nažranej jsi do deseti minut, nebo si to klidně můžeš dát do kapsy a dožrat to jindy, třeba i za pochodu. Já to kombinuju, taham s sebou většinou dvě až tři MRE a k tomu normální vařič a konzervy/polívky a pokud mam čas, tak MRE šetřim a žeru normální věci.

wowe -> MRE se dá koupit za 100-120kč a na den člověku vystačí vcelku v pohodě, jako nenajíš se tolik co by ses najedl doma, ale je toho dost na to, abys bez problémů vydržel. Ale na jednodenní akci to je kravina, to je tak akorát na machrování, jednodenní akci vydržíš klidně o rohlíkach udělanejch doma, nebo třeba i tyčinkach/sušenkach, na to nepotřebuješ teplý jídlo z vojenskýho balíčku. A po rozbalení ti okorá cokoliv, to je dělaný na to, abys to otevřel a sežral, tak velký dávky abys to nesnědl na posezení v tom fakt nejsou. A humus to neni, zrovna americký MRE jsou chuťově fakt dobrý...některý víc, některý míň, ale obecně to dobrý je a ty blivajzy z klasickejch českejch konzerv tomu nesahaj ani po kotníky.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 led 2011, 20:47
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010, 19:50
Příspěvky: 32
Bydliště: Dačice, Jichočeský kraj
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Tak MRE je celkem dobrý ale na den se doporučují 2 tak se nemůžeš divit ze se z 1 nenajíš :wink: . Není to sice nějak moc chutný ale dá se to jíst (mě MRE chutnají) Výhoda je že tam máš ohřívací pytel a nemusíš rozdělávat oheň. cena 200 je celkem vysoká dá se sehnat kolem 100 (burza atd.)
Pak se daj sehnat FRS (vydají za 3 MRE) cena 250.
Koukni na http://www.mreinfo.com/ tam máš o tom info.
Jinač zkus si koupit jedno na jednodenní akci a uvidíš jak ti to bude vyhovovat (jsou lidi co z toho dostali sra**u jak trám :lol: ).
Pak si můžeš koupit český BDP to je taky dobrý.
Edit: Griffon byl rychlejší :)

_________________
Obrázek
Obrázek
Infidel


Naposledy upravil Prochy dne 02 led 2011, 21:00, celkově upraveno 1



02 led 2011, 20:57
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
ok díky moc za názory hlavně tobě griffe prachy nejsou problém 2x do měsíce těch 150 dam


02 led 2011, 20:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Na den se fasujou dokonce 3 pokud vim :D Ale to je v našich podmínkach těžkej luxus, jako 2 na den jsou bohatě, že to člověk ani všechno nezpracuje...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 led 2011, 21:00
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 02 zář 2010, 17:20
Příspěvky: 390
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
no na letní akcičky je to jídlo v sáčcích asi lepší (já to moc nepreferuju).. ale např. jsme byly na zimní přežití.. v tom sáčku to jídlo zmrzlo .. :lol: kdežto když máš čajnupolívku tak to hodíš do ešusu a pěkně zapáliš lihovej vařič a aji se u toho ohreješ..můžeš si na tom klidně udělat kafe,čaj atd.. :wink: navíc je dost netypický že hrábneš do sáčku a najdeš např. kuře.. :lol: :lol: a pak jak říká prochy,.. jsou to zahraniční jídla náš organizmus na ně není zvyklí a chytit s*ačku uprostřed akce není zrovna nejlepší.. :lol: :lol:


02 led 2011, 21:06
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010, 19:50
Příspěvky: 32
Bydliště: Dačice, Jichočeský kraj
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
To jídlo je stavěni nato abys tu s... nedostal.
Z china polévek se nenajíš! možná tě zasití ale za 1H máš zase hlad a nějakou velkou výživovou hodnotu nemaj.
Jinač ja letos hodlám zkusit FRS http://www.mreinfo.com/us/fsr/first-strike-ration.html vypadá celkem sympaticky a asi to ušetří místo v baglu :lol: .

_________________
Obrázek
Obrázek
Infidel


02 led 2011, 21:10
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Tak ho holt necháš v ohřejváčku o pár minut dýl, aby stihlo rozmrznout, to vcelku neni problém...zato bych tě chtěl vidět, jak budeš v zimě ve vánici rozdělávat lihovej vařič a vařit si čínskou polívku. Kafe nebo čaj je samozřejmě něco jinýho, jako udělat v ohřejváčku se dá taky (dokonce tam máš spešl pytlík na ohřátí vody), ale v našich podmínkach je vyplejtvat si ohřejváček na blbý kafe krajně nepraktický. Ale kafe/čaj prostě nepotřebuješ, to si uděláš když máš čas a v pohodě si vybalíš vařič a všechno. Zato když nebudeš mít celej den čas se nažrat, tak večer padneš na držku.
A samozřejmě než to vytahneš na třídenní akci, tak to chce si vyzkoušet, jestli ti po tom nebude zle, ale to platí i pro jakýkoliv jiný jídlo...mně osobně třeba po jídlu z MRE nebylo blbě nikdy, ale po levnejch konzervach jsem párkrát měl pocit že umřu na místě.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 led 2011, 21:13
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
jj budu doufat že to u nás v armyku budou mít abych ušetřil na poštovnym jinak ty čínský plechovky za 15 kč bych do ruky nevzal jednou jsem si ji na akci vzal dá se říct že už jsem si ten den nezahrál :D


02 led 2011, 21:21
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2010, 23:05
Příspěvky: 311
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
no s MRE zatím pozitivní zkušenost, akorát ty "špagety" chutnaly jak ze školní jídelny, ale zase to zachránila ta třešňová s*ajda :) , akorát je někdy nešťastný to luštění, co je v kterým pytlíku :)
toť moje malá zkušenost s MRE

Prochy píše:
Jinač ja letos hodlám zkusit FRS http://www.mreinfo.com/us/fsr/first-strike-ration.html vypadá celkem sympaticky a asi to ušetří místo v baglu :lol: .

tohle vypadá testuhodně, nedá se to splašit v našich podmínkách?

_________________
Perci
Evropské směrnice
Nenápadný
Chrabrá oběť
Zkrvavené BB
G3A3(JG)
ČZ 75(TM)

AK47(CM)

Viking!
SPM retine !


02 led 2011, 21:22
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
hele takže co na resp to je jasný ale ještě potřebuju něco skladnýho a výživnýho co mi pomůže od hladu když ležim třeba hodinu někde v křoví a čekám na cíl


02 led 2011, 21:25
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Mě se osvědčila kombinace namazané rohlíky/housky, nějaká sušenka nebo tyčinka s nějakou polévkou v pytlíku, konzervou apd. a jako „záchrana“ energy drink. Výhodou je, že pokud není čas tak rohlík je snězený během chvilky a teplé jídlo si můžu dát, až když je čas.

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


02 led 2011, 21:26
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010, 19:50
Příspěvky: 32
Bydliště: Dačice, Jichočeský kraj
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
->Axelama: Jindrulák je má.

_________________
Obrázek
Obrázek
Infidel


02 led 2011, 21:28
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
C4R píše:
hele takže co na resp to je jasný ale ještě potřebuju něco skladnýho a výživnýho co mi pomůže od hladu když ležim třeba hodinu někde v křoví a čekám na cíl


nějaká tyčinka popřípadě rohlík ale problém je v tom, že s hodně věcmi budeš šustit

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


02 led 2011, 21:30
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
no právě přemejšlel jsem o sušenym masu a hodit ho prostě do kapsy ale to nevim jestli bych strávil :D


02 led 2011, 21:33
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2010, 23:05
Příspěvky: 311
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
třeba tohle?
http://www.jerky-shop.cz/?gclid=CKqE_J6wnKYCFUco3wodBVQ9oA

_________________
Perci
Evropské směrnice
Nenápadný
Chrabrá oběť
Zkrvavené BB
G3A3(JG)
ČZ 75(TM)

AK47(CM)

Viking!
SPM retine !


02 led 2011, 21:39
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
no hele mě každej koho jsem se na to ptal řikal že je to největší hnus co může bejt tak nevim


02 led 2011, 21:41
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2010, 23:05
Příspěvky: 311
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
tak pak já říkám že nejni :)
holt nezbejvá než zkusit...

_________________
Perci
Evropské směrnice
Nenápadný
Chrabrá oběť
Zkrvavené BB
G3A3(JG)
ČZ 75(TM)

AK47(CM)

Viking!
SPM retine !


02 led 2011, 21:46
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Přesně tak, nezbývá než to zkusit. A to nejen to jerky (nejlepší jídlo co znám), tak i všechno ostatní. Každýmu vyhovuje něco jinýho a těžko se u tohodlo radí. Rozhodně ale zastávám názor že na akci není potřeba vařit ani nic ohřívat.

Jinak doporučuju tento topic ;) šest stránek o jídle na akci:
viewtopic.php?p=80025

_________________
http://www.Sniperblog.cz


02 led 2011, 21:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Sušený maso je dobrá věc, nicméně pro mě má zásadní nevýhodu kterou je to, že mi svinsky zalejzá do mezer mezi zubama. Což je na akcích, kde nemam šanci si ty zuby vyčistit, docela průser, protože do druhýho dne mam tak bolavou hubu, že bych se nejradši na místě odprásk. Ale jako chuťově to je moc dobrá věc, alespoň z mýho pohledu...a nic ti nebrání si koupit balíček a zkusit ho sežrat doma u kompu (sám to dělam často) :D
Potom rohlíky...jako jo, dobrý, výživný, slaný, nepotřebuje přípravu, ale druhej den jsou gumový a třetí den se spíš pobleješ než aby ses jich najedl. Z mýho pohledu ideální na akce <24 hodin, to dost často nosim ze slanýho jídla akorát právě z domova udělaný rohlíky s něčim.
Ideální mi připadaj sušenky, sladký tyčinky, müsli tyčinky a podobný věci. Když je člověk hladovej, tak na sladký sice moc chuť nemá, ale energie to dodá dost, žaludek to zaplní, sníst to můžeš kdykoliv a vejde se to kamkoliv.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 led 2011, 22:05
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008, 13:41
Příspěvky: 682
Bydliště: Mělník
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
C4R píše:
no hele mě každej koho jsem se na to ptal řikal že je to největší hnus co může bejt tak nevim


cožéééé??
Obrázek

_________________
Johny Perez


02 led 2011, 22:17
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 10 lis 2010, 21:07
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Taky už jsem žešil tento problém a hodně mi pomohlo toto: http://www.armed.cz/vojenska-potravinov ... 308-c-932/


08 led 2011, 17:06
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vybavení na více denní akci....
Raméz píše:
Taky už jsem žešil tento problém a hodně mi pomohlo toto: http://www.armed.cz/vojenska-potravinov ... 308-c-932/


To jsou s prominutím kurvy, prodávat polský dávky a značit je MRE...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 led 2011, 17:15
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 29 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz