Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 05:25




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Prosba o rady pro nováčka 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Mack -> To se zeptej pořadatelů tábora, určitě ti řeknou co si máš dovézt vlastního a co ti tam půjčí erárního.

andy163 -> Hele, prostě nečekej, že ti tady postneme odkaz a řekneme ti "tuhle si kup a žádnou jinou"...zbraň je do značný míry individuální věc a my ti můžeme maximálně tak navrhnout možnosti.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 bře 2010, 18:25
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Mack píše:
Dobrý den.
Chtěl bych se na něco zeptat .
Jsem nováček a pojedu na airsoftový tábor abych se to naučil.
Ale kromě toho sem se chtěl zeptat na vybavení.
Potřeboval bych poradit co a jak s vybavením.

A až budu starší aji do nějakýho toho týmu. :D :D :D


Tohle je psaní o ničem, na tomhle foru je toho hodně co nosit(vesta,chrániče,maskáče,přilby atd atd...)na každou věc co je užitečná na soft je tu prostě téma zabývající se každou věcí zvlášť. Ja osobně ti doporučuji maskáče od ,,větví´´, vzhledem k tomu že jedeš na tábor kde je přístup do 18 let tak ,,plnoletej´´ asi nebudeš tudíž levné maskáče a nějaká ta tokyo marui zbraň bude pro tebe ta nejlepší investice.

!!!POZOR!!!při softu základní pravidlo ato používat minimálně tohle:

http://www.naradiprofesional.cz/ochrane ... le-aurora/


07 bře 2010, 19:51
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Griffon píše:
andy163 -> Hele, prostě nečekej, že ti tady postneme odkaz a řekneme ti "tuhle si kup a žádnou jinou"...zbraň je do značný míry individuální věc a my ti můžeme maximálně tak navrhnout možnosti.


jo jo přesně tak já navrhuji legendárního učitele mk 23 socom :D je to ůžasná zbraň, padne do ruky, zpracování na 1, poměrně velkej dostřel(až jsem byl překvapen když jsem to vyděl poprve :lol:


07 bře 2010, 19:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
pete-11 píše:
padne do ruky


Taky ne, pro spoustu lidí je příliš mohutná a blbě se jim drží. Prostě to je individuální záležitost...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 bře 2010, 20:54
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Co můžu soudit, tak se sice říká, že všechny TM HG jsou stejné, ale nejsou. Colt 1911 i Socom potřebují 0,28g kule a střílí tak o deset metrů dál. Podobně je na tom Glock 17L, obyčejný krátký už je lepší s 0,25.
Beretta i ČZ mají dost nízký závěr, málo místa na natažení a tak člověk musí mít silnější prsty, aby to utáhl. Nováčkům na tom častěji kloužou ruce a musí natahovat tak, že položí dlaň přes závěr, což je o něco pomalejší a víc namáhavé.
Rozdíl je i v mířidlech - Colt má poměrně nevýraznou mušku, zatímco u Socoma není problém navrtat dírky, vyplnit bílou barvou a hned se lépe míří. Ale i tak je ještě lepší sehnat si kopii tlumiče, namontovat ji a pak mířit celou zbraní - je to intuitivní, rychlé a díky velké délce znatelné. (Jen se se zbraní hůř manipuluje)
Co jsem viděl střílet čínskou brokovnici, tak už na svou TM SPAS nedám dopustit, do ní můžu naládovat všechno od 0,12 do 0,25 a střílí dobře, ale je to mimo cenovou relaci.

Tak nebo onak ale doporučuju ke zbrani druhý zásobník, jeden bývá ve větším počtu hráčů málo. A samozřejmě ládovačku, kdo to tam má cpát ručně.


08 bře 2010, 09:17
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
ja osobne mam dobrou zkusenost s MK23 a 1911kou. MK23 vede, ael jak psal griffon pro nekoho muze byt problem jeho mohutnost. u 1911ky jsem mel problem s vahou kuli. daval jsem 0,28 i tak jsem musel na 10 metru mirit na kotniky abych trefil hrud, ale to byl problem asi v te zbrani.


08 bře 2010, 11:59
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
vanhouten píše:
ja osobne mam dobrou zkusenost s MK23 a 1911kou. MK23 vede, ael jak psal griffon pro nekoho muze byt problem jeho mohutnost. u 1911ky jsem mel problem s vahou kuli. daval jsem 0,28 i tak jsem musel na 10 metru mirit na kotniky abych trefil hrud, ale to byl problem asi v te zbrani.

nevím no to asi spíš tou zbraní, já střílel 25 se socomem a lítalo mi to hezky rovně.


08 bře 2010, 20:40
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 17 lis 2009, 20:47
Příspěvky: 49
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
S 1911 jsem střílel a žádnej podobnej problém jsem neměl, 0,25 jsou akorát a nestalo se že by kulička letěla nahoru.

_________________
Pvt. Jack Abrams
Primary: M4A1 Carbine (G&P) w/ AimPoint
Secondary: Beretta M9 (Marui)


Komplet Wdl Marpat(Helikon)
C.I.R.A.S Coyote Brown(Pantac)
MICH 2000-NVG mount(jakási plastová čína :))


08 bře 2010, 21:51
Profil
Četař
Četař

Registrován: 05 bře 2010, 16:29
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
notak to nak zhrnte


11 bře 2010, 13:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
andy163 píše:
notak to nak zhrnte


A co jako a jak jako chceš shrnout? Máš tady spoustu informací, tak si je přečti a udělej si závěr sám...případně pokud ti to nestačí, tak hledej dál, popřípadě se zeptej...ale nečekej že ti lidi všechno nacpou až pod nos, abys to měl bez práce, takhle to nefunguje a v airsoftu už tuplem ne, musíš se prostě snažit sám.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 bře 2010, 15:22
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 05 bře 2010, 16:29
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
lidi uz sem nasel tu pravou nabidku tak dik


15 bře 2010, 19:20
Profil
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2010, 13:56
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
využiju tohoto téma, protože se mě zdá zbytečný zakládat nový...

rád bych věděl, jak je to doopravdy s HG manuálama od TM - někdo říká, že všechny střílí skoro stejně, někdo zas, že záleží na délce hlavně atd.

celkem by se mi rada šikla, protože si chci koupit buď H&K SOCOM nebo sig P228, a rozdíl ve velikosti je u nich opravdu velkej ( asi 6 cm v délce )
já bych dal přednost sigovi, protože se mi líbí a není nijak velkej kvůli přenosnosti, ale síla a přesnost taky není k zahození - takže jestli někdo ví, jak to opravdu je, ať napíše...:)


08 kvě 2010, 16:07
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Pepino píše:
rád bych věděl, jak je to doopravdy s HG manuálama od TM - někdo říká, že všechny střílí skoro stejně, někdo zas, že záleží na délce hlavně atd.

celkem by se mi rada šikla, protože si chci koupit buď H&K SOCOM nebo sig P228, a rozdíl ve velikosti je u nich opravdu velkej ( asi 6 cm v délce )
já bych dal přednost sigovi, protože se mi líbí a není nijak velkej kvůli přenosnosti, ale síla a přesnost taky není k zahození - takže jestli někdo ví, jak to opravdu je, ať napíše...:)

Prodejci sice říkají, že jsou všechny stejné, ale nejsou. Nejlepší na dostřel je SOCOM a Colt. Podle mě je SOCOM ještě o kousek přesnější, ale může to být tím, že má výrazná mířidla, která se dají navrtat a vyplnit bílou barvou. Každopádně když se na něj namontuje tlumič, tak se zlepší rychlé zamíření, protože střelec lépe vidí, kam míří.
A nemá smysl do něj dávat lehčí kuličky než 0,28g, jinak zanáší nahoru. Co vím o SIGovi, tak ten má "standardní kvalitu", tedy láduje se do něj 0,25g a dostřelí tak o pět metrů méně - i když ono je to těžké. SOCOM mi dostřelil tak daleko, že jsem přes mušku ani neviděl na člověka, i když o přesnosti se samozřejmě na tuhle vzdálenost nedá mlouvit a trefit člověka první ranou se prakticky nedá. Možná tak desátou, když bude stát.

Na druhou stranu má SOCOM velkou rukojeť, takže pokud člověk nemá velkou dlaň nebo dlouhé prsty, tak se mu z něj bude střílet hůř.
A osobně doporučuju lidem, ať si manuály od TM vybírají v prvé řadě podle vzhledu, protože zbraň, která se jim líbí bude vždycky střílet lépe (pokud jde o tu samou kvalitativní řadu).


09 kvě 2010, 08:40
Profil
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2010, 13:56
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
takže pokud chápu, nijak obrovský rozdíly tam nejsou...
ono to je tak - já bych se prostě nerad plahočil s něčím, co se mi ani nevejde do kapsy
to už si radši koupím brokádu :)

proto sem se teda rozhodl pro siga, kterej je pro mě výhodnější a taky hezčí...
jinak dík za radu :wink:


09 kvě 2010, 12:09
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 13 kvě 2010, 14:23
Příspěvky: 27
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Pokud jsi jeste nekoupil tak rada os stejne lamky xD jako jsi ty :D ja osobne mam 1911 od kwc ale pouze proto že sem ji dostal darem jinak kamarad ma tu beretu a hochu ta je skvělá neda se to srovnat jakmile me vidi a nejsem krytej okamzite eme ma a kup si do toho kule 0,25 marui 20tky se zvedaj a to hodne je to prima zbran tak hodne stesti do zacatku mezi nama co nenazenes dostrelem dozenes maskovanim a rozvaou ja zabijim klido i na 5metru do zad nebo zezhora do hlavy, málokdo je pozornej všchini se divaji ale malokdo vidí :D

teda zalezi jaky je to les


13 kvě 2010, 20:57
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
zazak píše:
.......... ja zabijim klido i na 5metru do zad nebo zezhora do hlavy..........


Noneeeee ........Panejooo :lol: :lol: :lol: jako sry ale to jsi jako dost ,,hárd kor másta´´ na 5 metru ohh shit do hlavy ???

Jako fakt sry nedalo mi to si rejpnout. Chápu hraješ tak nanejvíš pár týdnů a střelba do hlavy ,,opičím stajlem->zestromu´´ :lol: :lol:. Proto asi všem radíme man. od TM :wink:, ty totiš s kwc ,,KFC´´ srovnávat nemužeš ale dost OT :idea:


14 kvě 2010, 21:24
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 13 kvě 2010, 14:23
Příspěvky: 27
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
xD to je pravda TM je jina liga a z5 ti metru do hlavy no ono s 20kama a KFC :D to neboli ale prevazne delame kdyz uz ze jsem vepredu zalezlej na strome moji podemnou a jak se stahnou postrilim prebehliky :D ale s airsoftem se to neda srovnat tet pujdu prez prazdniny dělat hejkala a asi l96 chgun nebo jinou CH snipu tak se stromama asi bohuzel seknu a pujdu na zem :D


15 kvě 2010, 09:07
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2010, 23:05
Příspěvky: 311
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Jerson píše:
...Beretta i ČZ mají dost nízký závěr, málo místa na natažení a tak člověk musí mít silnější prsty, aby to utáhl. Nováčkům na tom častěji kloužou ruce a musí natahovat tak, že položí dlaň přes závěr, což je o něco pomalejší a víc namáhavé...

čz mám a natahuju to tak že to drapnu ve předu a zapřu se o tu plochu ve předu na konci hlavně tudíž to neklouže
ale čz teda nic moc co se týče přesnosti(0,25 lítají aspon vo metr vejš)zřejmě sem se měl vykašlat na vlastenectví...:DObrázek

_________________
Perci
Evropské směrnice
Nenápadný
Chrabrá oběť
Zkrvavené BB
G3A3(JG)
ČZ 75(TM)

AK47(CM)

Viking!
SPM retine !


13 črc 2010, 13:41
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
lítaj o metr výš s 0,25? tak proč tam nedáš 0,28 :roll: neřešitelná záhada :mrgreen:

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


13 črc 2010, 19:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2010, 23:05
Příspěvky: 311
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
vidíš to by mě nenapadlo :D

_________________
Perci
Evropské směrnice
Nenápadný
Chrabrá oběť
Zkrvavené BB
G3A3(JG)
ČZ 75(TM)

AK47(CM)

Viking!
SPM retine !


18 črc 2010, 14:30
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 25 srp 2010, 20:25
Příspěvky: 25
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
Kajky píše:
andy163 píše:
ja uz sem hral airsoft ale problem je v tom koupit tu zbran kdyz ses pod 18


nepovídej :D a že neuhodnu proč? :D


Cenzura, příspěvek obsahoval návod k obcházení zákona. Napařil bych banán, kdyby ho dotyčný už neměl. Griffon


25 srp 2010, 21:24
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 31 srp 2010, 18:15
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
cau chtel bych se zeptat co znamená tlačítko HOP.dik CM.023


31 srp 2010, 18:18
Profil
Major
Major

Registrován: 22 bře 2009, 17:08
Příspěvky: 527
Nový příspěvek Re: Prosba o rady pro nováčka
CM.023 píše:
cau chtel bych se zeptat co znamená tlačítko HOP.dik CM.023

Že máš skočit ;) ne je to hop up, a co to je hop up mas na netu to si vyhledej sám.

_________________
ICQ:388082022


Challenges: Zkrvavené BB Navigátor Sběratel hmyzu Shit hunter Slaďouš Die Hard Klidný pod palbou Kutil

viewtopic.php?f=245&t=5307


31 srp 2010, 18:24
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz