Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 05:21




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Airsoft Morava - Zkreslené informace? 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 čer 2011, 14:26
Příspěvky: 108
Nový příspěvek Airsoft Morava - Zkreslené informace?
Zdravím, často se říká že to největší je nejlepší... že ověřené obchody jsou kvalitní.
Lidé vesele nakupují a čtou krásné recenze. Chtěl bych se ale dneska bavit o zkušenosti z
Airsoftovým obchodem Airsoft Morava který se považuje za největší Airsoftový obchod na
moravě.

Airsoft Morava byl úplně první Airsoftový obchod který jsem navštívil Nabízejí převážně
zbraně značky CYMA,PJ,A&K apod.

Zkušeností s tímhle obchodem mám orpavdu mnoho a rád bych se o ně podělil dál protože
tohle mi nepříjde moc správné ale děje se to.

Chtěl bych se bavit o následujících tématech

Personál
Zbraně

Začneme tedy Personálem. Jedinci kteří nakupují pouze přes eshop tohle většinou nepoznají
protože nemají přímý kontakt s prodejcem ale pouze v elektronické podobě. (Do košílu
odelsat pošta nebo PPL přiveze.) Jednou jsem si z daného obchodu koupil pár věcí jako je
například kovový zásobník který stojí za zmíňku poslali mi totiž plastový. Dále jsem
kupoval vestu která mi ale vubec neseděla což je můj problém a né obchodu. Vraťme se ale
k zásobníku.
protože obchod sídlí zhruba 25km odemě rozhodol jsme se vydat se do obchodu osobně a
využít možnosti zákonu o vrácení zboží do 14dnů. Přišel jsem do obchodu a slučně jim
řekl můj příběh. "Ochotná" paní mi řekla že vrácení zboží nepřichází k ůvaze. Po asi
10minutách konverzace se tedy rozhodla že zboží vrátit půjde ale musím udělat protinákup
s čím jsem ale nesouhlasil a dalších 5minut jsme se dohadovali o zákonech. Když už jsem
byl opravdu vytočen neochotou a přístupem personálu řekl jsem že se tedy obrátím na
českou obchodní inspekci a vyřídíme to takhle. Paní v tu chvíli sedla za počítač vytiskla
dokument o vrácení zboží a dala mi peníze. Při odchodu ještě dodala " A příště mi
nevyhoružjte" asi myslela ČOI.
Zajímavé na tom bylo že hned vedle mě byli dva mladí kluci kteří se snažili reklamovat
zbraň kterou co jsme z doslechu slyšel vůbec nestřílela už z krabice. Personál se hájil
tím že reklamaci neuzná že do zbraně údajně zasahovali i když se kluci hájili že šli
rovnou do obchodu.. Jak tohle dopadlo už bohužel nevím.

Zajímavé na tom všem bylo že jsme vracel zboží za zhruba 1000Kč a dělalo jím to strašný
problém. Měl jsme zkušenost z obchodem ASpro kde jsem vracel zbraň za 3500,- a z obchodu
se mi ještě omluvili že mi zbraň nevyhovuje. Což jsem byl opravdu překvapený a ASpro
opravdu doporučuji.Tenhle bod Personálu jsem ale chtěl vzít pouze oklikou a jít na
zbraně.V tuhle chvíli jsme prodal svou L96 sniperku a rozhlížím se po AEG zbrani. Proto
projíždím různé ASshopy převážně ASpro a Bohémii.

Na ASpro mě opravdu zaujala zbran a kamarád mi ale vyvrací její malé FPS. Údajně totiž má
460FPS na zbrani z Moravy. Chtěl bych se tedy poděli o můj postřeh. A zajímalo by mě
zda-li opravdu AirsoftMorava upravuje skutečné informace o zbraních a nebo se pouze
pletu.

Docela mě zarazili tyhle dvě zbraně které Morava prodává a to jsou tyhle (první zbraně co jsme kliknul a chtěl protovnat.. .dalších takových je tam mnohem víc...)

http://airsoftmorava.cz/index.php?_a=vi ... ductId=975
http://airsoftmorava.cz/index.php?_a=vi ... ductId=974

Obě dvě zbraně mají totožný popis konstrukce mechaboxu a to jsou následující


V mechanismu byly použity tyto části:
-pružina 130m/s
-chromovaný válec se zvětšeným průměrem (Bore-Up)
-zesílená kovová hlava válce se zvětšeným průměrem a s tichým chodem
-zesílená směrová hlava pístu s ložiskem a tichým chodem
-kovová kluzná ložiska 6mm
-zesílený kovový trn pružiny osázený ložiskem
-nízkoodporové elektrické kabely
Všechny části jsou kompatibilní s jinými modely

Což je však zajímavé že FPS je opravdu rozdílné a to 480FPS a 450FPS


Jak je možné že je takový rozdíl ve FPS když se jedná o zdela identické vnitřnosti?

Navíc 480FPS je v přepoštu 146m/s což se mi moc nezdá že PJ ma tak kvalitní těsnění... oproti například AIMTIPu co prodává ASpro které má v základní zbrani 120m/s při 110 pružině kde se mužeme bavit o kvalitních vnitřnostech.

Příjdou mi informace z ASMorava zkreslené skoro nikdo nemá doma měřič ústovky a tak si nedokáže informace ověřit.. a myslím si že na tohle Morava vsází.. ale třeba se pletu... jaký je váš názor na tohle?

_________________
G&P SR25 M150
̶V̶S̶R̶-̶1̶0̶ ̶P̶r̶o̶ ̶S̶n̶i̶p̶e̶r̶,̶ ̶T̶o̶k̶y̶o̶ ̶M̶a̶r̶u̶i̶
̶S̶V̶D̶ ̶D̶r̶a̶g̶u̶n̶o̶v̶
̶C̶A̶ ̶M̶P̶5̶ ̶S̶D̶2̶


21 črc 2014, 18:47
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Airsoft Morava - Zkreslené informace?
pouze se vyjadrim k dotazovanym zbranim:
vzhledem k tomu ze v mechaboxu je plny valec, tak nizsi ustovka s kratsi hlavni je bezna. kazda zbran je trochu jina, kdyby sis vzal 10zbrani ze stejne serie, nebudou mit stejne ustovky. Kdysy jsem meril M4a1, tak ustovka byla 138m/s coz odpovida popisu.

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


21 črc 2014, 19:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 22 lis 2008, 13:45
Příspěvky: 363
Nový příspěvek Re: Airsoft Morava - Zkreslené informace?
Jelikož As.Morava každou zbraň odzkouší a prostřílí,tak udávaná hodnota je opravdu dodržena.Stává se samozřejmě, že bývá naměřena i vyšší,ale pokud této hodnoty nedosahuje,je potom tato zbraň rozebrána, přetěsněna a popřípadě vyměněna pružina,což se stává, když výrobce zapomene vložit Taiwangunem požadované díly a přiloží zbraň z běžné produkce.

Zásobník, pokud jsi objednával,tak muselo být napsáno,jestli je kovový,nebo plastový,proč tedy to udivení.

Vesty jsou většinou seřiditelné v dostatečném rozsahu a jsou na youtube videa,jak na to. Ale samozřejmě,nemusí někomu vyhovovat.


22 črc 2014, 08:39
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 čer 2011, 14:26
Příspěvky: 108
Nový příspěvek Re: Airsoft Morava - Zkreslené informace?
Zásobník jsem kovový obědnával dokonce byl na faktuře kovový ačkoliv zabalený byl plastový Takže chyba nebyla rozhodně u mě :) ...

Jinak zajímalo by mě jestli je to opravdu prava... to odzkoušení zbraní... protože kamarád si kupoval zbraň přímo na moravě není tomu tak dlouho.. a "velmi ochotný" pán přinesl zbraň zezadu (aniž by byla slyšet střelba (test) už jsme v obchodě byl a vím že to slyšet jde... ) Tak žádný test neproběhl pouze ukázal zbraň a zavřel krabici... Takže kdo ví :)

U vesty byl problém na mé straně ... z obrázku jsme pochopil že vypadá jinak ale na to tady slouží těch 14dní vrácení zboží :)

_________________
G&P SR25 M150
̶V̶S̶R̶-̶1̶0̶ ̶P̶r̶o̶ ̶S̶n̶i̶p̶e̶r̶,̶ ̶T̶o̶k̶y̶o̶ ̶M̶a̶r̶u̶i̶
̶S̶V̶D̶ ̶D̶r̶a̶g̶u̶n̶o̶v̶
̶C̶A̶ ̶M̶P̶5̶ ̶S̶D̶2̶


22 črc 2014, 15:33
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 22 lis 2008, 13:45
Příspěvky: 363
Nový příspěvek Re: Airsoft Morava - Zkreslené informace?
Dva technici pracují jen na předprodejní kontrole zbraní, berou je postupně a po odzkoušení a seřízení vlepí dovnitř plombu a na krabici dá štítek OK,zbraň uloží na hromadu,podle typů. Kdyby to měl dělat až tehdy,když ji někdo přijde koupit, tak by dotyčný musel čekat, někdy i hodinu. Mimochodem,některé firmy za tuto službu,předprodejní kontroly ůčtují až 500Kčs.
As-Morava ji provádí automaticky a zdarma.


23 črc 2014, 08:25
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Airsoft Morava - Zkreslené informace?
Crack: kamos si z moravy kdysi kupoval SR16 (PJ16) a na chronu jsme po vytazeni z krabice namerili 148 m/s, takze bych tem udajum veril.


25 črc 2014, 14:43
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz