Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 08:01




Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 343 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
 Začiatočnícke rady 
Autor Zpráva
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
stojí 23eur + poštovné to je možno aj 30€
radšej kupim priamo z comanda v prešove

Citace:
vyměnit kabely za nový s mosfetem


aké kabely myslíš? su tam nejaké ktore treba časom meniť? to mi pride čudné no nevyznam sa v tom.... a ten MOSFET čo to je? absolutne neviem


07 dub 2013, 18:09
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern píše:
stojí 23eur + poštovné to je možno aj 30€
radšej kupim priamo z comanda v prešove


ja ted bral z hobbykingu obyc nabijecku s balancerem na lipolku+turnigy 11,1v lipol baterii a platil i s postovnym do CR 534kc.


07 dub 2013, 18:19
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern píše:
stojí 23eur + poštovné to je možno aj 30€
radšej kupim priamo z comanda v prešove

Citace:
vyměnit kabely za nový s mosfetem


aké kabely myslíš? su tam nejaké ktore treba časom meniť? to mi pride čudné no nevyznam sa v tom.... a ten MOSFET čo to je? absolutne neviem


Stojí 23 dolarů + poštovné, tedy cca těch 23 eur včetně poštovného. Jediná výrazně levnější nabíječka na comandu je ten obyč adaptérek od ASG, kterejžto je naprostej nesmysl kupovat. Nemá funkci vybíjení, nemá automatický odpojení při plně nabitym akumulátoru, lipolky s ním samozřejmě nabíjet nejdou...v dnešní době naprosto nesmyslně vyhozených 11 eur.

Kabely myslím kabely ve zbrani, mosfetovej spínač je zařízení, který zabrání opálení kontaktů při použití lipol baterky.

Jinak řečeno, máš dvě možnosti:
- Koupit zmiňovanou nabíječku za cca 23E, nějakej čas používat původní baterku a až odejde, tak vyměnit kabely za nový s mosfetem a koupit lipol baterku, což přijde na dalších cca 30-40E.
- Vyměnit kabely rovnou a rovnou koupit lipolku s obyč nabíječkou, což dohromady přijde na cca 50E.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 dub 2013, 19:36
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 06 dub 2013, 10:49
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Nepatří to sem, ale jsem taky začátečník, tak se zaptám :)
Je tohle "Čína": http://airsoftshop.cz/product_info.php/ ... ts_id/4834 ? Protože nechápu co je pod tím pojmem myšleno (protože jsem zatím nenašel zbraň, nevyráběnou v Číně pod 20 kolíků)


08 dub 2013, 13:19
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
A prepáčte že vas zatažujem mojimi nevedomostami pretože sa v tom fakt nevyznám, som z mesta a nemám žiadnu dielnu čiže v mechanickej práci niesom až tak zručný a nevyznam sa v elektrike, technike až tak... ak vám vadí to že vas stale otravujem na tomto fore stačí povedať.

dalšia vec ak mi chcete nadalej radiť poradte mi ako mam nastaviť toto forum aby ma stále neodhlasovalo stale sa musim prihlasovať po každom zrušení stranky :)

Dnes som v škole zistoval viac o tých bateriach počul som niečo v tom zmysle že by stačilo kupiť obyčajnú nabijačku na baterie a ktomu kupiť tie klasické tuškové baterie pospajať to dokopy a samozrejme musia byť nabijateľné :) a že by to fungovalo tak isto...


08 dub 2013, 16:26
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
a tu nabijačku z hobbykingu zobrať nemožem tuším nato treba paypal alebo platbu kartou a ja nemam kreditku :)


08 dub 2013, 16:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ernesto píše:
Nepatří to sem, ale jsem taky začátečník, tak se zaptám :)
Je tohle "Čína": http://airsoftshop.cz/product_info.php/ ... ts_id/4834 ? Protože nechápu co je pod tím pojmem myšleno (protože jsem zatím nenašel zbraň, nevyráběnou v Číně pod 20 kolíků)


ano mas, to tam i napsany.
na Thaiwanu vyrabi treba SRC, aimtop, GG, GP
Japonsko je Tokio marui, maruzen
v honkongu vyrabi CA (uplne mezi cinu se neradi)
a dalsi...


Lantern: tuzkove baterie nedokazou dat takovy proud, aby s nima fungovala AEG. Tak si bud kartu zarid nebo vyuzij od rodicu ci znamych

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


08 dub 2013, 17:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2010, 18:40
Příspěvky: 607
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern píše:
ak vám vadí to že vas stale otravujem na tomto fore stačí povedať.

Forum tady je od toho aby se lidi ptali

Lantern píše:
dalšia vec ak mi chcete nadalej radiť poradte mi ako mam nastaviť toto forum aby ma stále neodhlasovalo stale sa musim prihlasovať po každom zrušení stranky

při přihlášení zaškrtni přihlásit automaticky při návštěvě stránky
Lantern píše:
a tu nabijačku z hobbykingu zobrať nemožem tuším nato treba paypal alebo platbu kartou a ja nemam kreditku


Dají se koupit i v ČR, třeba emotors.cz na slovensku by mohla bejt podobná stránka, zkus najít nějáký modelářský obchody.

_________________
Jak na lipolky
__________________________________________
M4A1 G&P SHS M130 - 1.99J 17bb/s
AKS-74U Cyma M120 - 1.58J 25bb/s


08 dub 2013, 17:48
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Mam uja čo chodí robiť do honandska neviete či by sa to dalo lahko niekde kupiť? myslím tá nabijačka http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ories.html ...
ešte mám aj tak také dva mesiace na premišlanie čo si kupim kedy kupim a kde kupim:) no veľa ste mi pomohli pravdepodobne zoberiem to AK47 od CYMA a už dopredu kupim tu nabijačku a tamtu nebudem ani použivať ...ak my tie baterie prestanú fungovať kupim nejaké lepšie ktore mi poradíte :)


08 dub 2013, 19:06
Profil
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 06 dub 2013, 10:49
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Asi to bude dost povrchní, ale vždycky jsem Japončíky, Vietnamce a Číňany házel do jednoho pytle... Je to na kvalitě zbraní vůbec znát? :)


08 dub 2013, 19:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
vetsinou ano

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


08 dub 2013, 19:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ernesto píše:
Asi to bude dost povrchní, ale vždycky jsem Japončíky, Vietnamce a Číňany házel do jednoho pytle... Je to na kvalitě zbraní vůbec znát? :)


japonske zbrane vetsinou patri k velice dobre vyrobenym a odpovida to i cenove - napr. tanaka. japonci zbrane vyvijeji (viz marui, ktere prislo s prvni AEG) a cinani to pak zkopirujou, tkaze usetri za vyvoj a ojebou to materialech, cemuz potom odpovida i cena. Ale neni to tak vzdy a u vseho. existujou i vyjimky, kde za spoustu penez clovek koupi shit :)


08 dub 2013, 21:15
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
A rozmíšlal som že či by som radšej nekupil nejaku M4 namiesto AK47 totiž vyzualne vyzeraju lepšie len či ak vykon bude ten istý...alebo pevnosť... su v tom rozdiely alebo ani nie?


09 dub 2013, 16:07
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Rozdíly jsou v MBoxech, M4 má MB v2. Jejich + a - tu někde byly sepsány. Od ICS ty M4 jsou taky docela pěkné a funkční.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


09 dub 2013, 16:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2012, 16:53
Příspěvky: 141
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
M4 se podstatne snadneji rozebira, cisti a maze.... Jedine co bych M4ce vytknul je ten dvojkovej mechabox, ale s tim MBlockem je to celkem jedno....

_________________
sniper

mb-04 ,pruzina M160, AS pro upgrade


09 dub 2013, 16:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
tak to jsi ted moc kalachu nerozebiral, protoze ty jsou lepsi na servis

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


09 dub 2013, 16:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
No, tim bych si nebyl tak jistej, zvlášť v případě třeba CM.028, která má TM-like rozborku. A ani obecně bych s tim nesouhlasil, vyndání mecháče je sice snadnější, ale zase pokud se člověk potřebuje dostat jenom k hlavni a hopu, tak je to jednodušší u M4ky. Oboje má svoje pro a proti.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 dub 2013, 17:04
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Taky je možnost děleného MBoxu jako mám já u své ICS. Fakt stačí 3 minuty a máš venku pružinu a vzduchotechniku, komoru vyndáš za 30 sekund ani ne. Ale záleží.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


09 dub 2013, 17:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
ten mechanizmus verzia je horší ako verzia ? alebo ako si to myslel? :)
tak mi tiež poradte nejakú dobru m4 z comando.sk v cene okolo 100€ :)


09 dub 2013, 17:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Hele, jestli je lepší mecháč 2 nebo 3 je otázka, ohledně který už se vedl nespočet dlouhejch diskuzí, flamewarů a hádek. Tudíž rozhodně nečekej jednoznačnou odpověď. Každopádně je nesmysl to řešit, vyber si takovej kvér, kterej se ti líbí a na verzi mecháče nekoukej. Nicméně za 100E kvalitní M4ku nekoupíš, pokud chceš M4ku, budeš muset zvýšit svuj rozpočet min. na 150E čistě za zbraň.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 dub 2013, 18:09
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Když tak přemýšlím, nechceš si projet slovenské bazary ? Možná že se nějaká výhodná nabídka dobré zbraně najde.
Třeba tahle vypadá dobře, osobně jsem koupil za dobré peníze 2 snipy, ale to je fakt třeba hledat.
http://ostatne.bazos.sk/inzerat/23680405/m4a1.php

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


09 dub 2013, 18:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
jit jako zacatecnik do bazarovy zbrane je vetsinou cesta do pekel, vetsinou je potreba zbran doladit, aby spolehlive fungovala, nekdy proste prodavaji vraky, ktery je nejlepsi vyhodit do popelnice.

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


09 dub 2013, 18:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
celé mi to pride také drahe najme pre mna študenta to nieje len tak dať toľko penazí na airsoft...očakaval som že za 100eur budem mať funkčnu zbraň aspon na jeden rok no treba dokupovať hned tu nabijačku a neskor aj baterie...
a ako hovoríš jeff z bazaru to je fakt veľký risk pride ti domov a možeš to dať akurat tak opraviť.


09 dub 2013, 19:58
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
a ako to je s plinovými zbranami niesu lepšie? :)


09 dub 2013, 20:01
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 bře 2012, 18:03
Příspěvky: 332
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Pre zaciatocníka nie.


09 dub 2013, 20:07
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
v dnesni dobe je to hodne levny, ja jsem pres cca 6 lety kupoval svoji prvni AEG v prepoctu za 200 Eur a to byl bazar, nova stala 300 Eur

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


09 dub 2013, 20:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Taky jsem student, ale nikdy nepochopím, kde na ten airsoft ty peníze beru :)

Jinak zainvestuj do toho víc, tu baterku a nabíječku nemusíš kupovat hned, stačí koupit až ti odejde ta co k tomu je zdarma. Já jsem si koupil novou baterku a nabíječku teďka nedávno, prakticky po dvou letech aktivního hraní.

Kup si třeba to AK, něco s tím odehraj, a jak ti tam něco odejde tak se rozhodneš či do toho ještě chceš investovat.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


09 dub 2013, 20:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2012, 16:53
Příspěvky: 141
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ja jsem taky student a stejne jako Jeryk netusim kde ty penize beru. Ja jsem behem prvniho pul roku hrani dal do airsoftu asi 8 000, temer vse co jsem za nekolik let naschromazdil, ale vubec toho nelituju. :D
Kazdopadne, airsoft je proste pro nektere drahej, hlavne pro nas studenty, ale jestli s tim chces rok a vic hrat bez dodatecnych nakupu dilu, tak si urcite priplat, v budoucnu to ocenis. Kamarad chtel setrit tak si koupil plastovy AK, po necelych dvou mesicich se mu podarilo zakoupnout s nim a utrh si zadni cast tela, na ktere je pazba a potom musel draze kupovat nove kovove telo za 2500, kdyby si hned na zacatku vzal hned kov, tak by usetril 1200,-

Co z toho plyne - pokud vis ze se tomu chces fakt venovat, tak si hned na zactku nekupuj to nejlevnejsi co najdes, ale radsi si jeste pul rok pockej, cekal jsi do ted, tak to jeste chvili vydrzi :D

_________________
sniper

mb-04 ,pruzina M160, AS pro upgrade


09 dub 2013, 20:35
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tiež som na VŠ ale do softu som za posledný rok dal toľko že sa až čudujem že som už mohol mať nejaký ten WV Golf :D a pritom ešte aj niečo našetrím.

Holt kto nesedí a maká popri škole tak si vpohode sám zaplatí aj drahší koníček.
To koľko do toho dáš je len natebe. Tiež som si prvú zbraň kúpil bazarovku a trochu som sa oje*abral no čo už :D .
AK si začiatočník tak si kúp zbraň novú čo ti poradia tu na fóre , alebo ak jazdenú tak si nájsť nejaého technika v okolí a mať ho pri preberaní zbrane kedže sa ešte nevyznáš.

_________________
Strelec bez zbrane :)


09 dub 2013, 22:06
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ale bacha, nie je kov ako kov... moje plastové TM AK-47 mám tuším 7 rokov a telo stále drží ako pribité, a to som ho občas nešetril. Naproti tomu mám aj CM.035 (telo z nejakej zliatiny) a po roku hrania som urval zámok pažby, vrátane pántu na tele. Ten pánt zo sebou vzal aj kúsok zo spodnej časti tela. A to ani nebol veľký náraz... vyplnil som to epoxidom, pažba je tam napevno ale zatiaľ chvalabohu drží. Mechanicky je to dobrá zbraň, ale mne to ohľadom dôveryhodnosti čínskych kovových liatinových tiel (minimálne na AK, nemám ani jednu AR-15 aby som porovnal) stačilo... :D Mohol to ale byť aj chybný kus, vo všeobecnosti si ale myslím, že dobré plastové telo vydrží kľudne viac ako lacné kovové.

Keď už kovové telo na AK, tak oceľové - CM.045, 048, 050 alebo nejaké oceľové Dboys AK. Treba sledovať popis tej - ktorej zbrane, väčšinou je tam materiál písaný. V prípade osobného prevzatia stačí mať pri sebe magnet :)

Ak by si ale predsa chcel kúpiť zbraň a začať hrať už teraz bez ďalšieho šetrenia tak by som zobral na začiatok AK-47 CM.028 s pevnou pažbou s tým, že ešte predtým by som si zistil či v Tvojom okolí nepôsobí nejaký DOBRÝ technik a po kúpe mu dal tú zbraň "na doladenie" (väčšinou to nie je veľká suma). Vážne by som uvažoval aj o okamžitej výmene kabeláže a ideálne aj konektorov na zbrani a baterke (napr. Dean T). Keď Ťa to po čase chytí môžeš investovať ďalej - mosfet, li-pol baterka, výkonnostný upgrade...

K tej nabíjačke čo tu "spoluhráči" písali. S tým musím plne súhlasiť, tá dodávaná je dobrá naozaj maximálne ako núdzové jednorázové riešenie :) Nejaká overená "inteligentná" sa naozaj zíde a keď budeš hrať aj ďalej, rozhodne sa nestratí.
Lantern píše:
Mam uja čo chodí robiť do honandska neviete či by sa to dalo lahko niekde kupiť? myslím tá nabijačka
to vážne nemám páru, v Holandsku som ešte nenakupoval :D


09 dub 2013, 22:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz