Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 04:14




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO 
Autor Zpráva
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 09 kvě 2010, 16:15
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO
Ahoj, rád bych se zeptal ohledně dvou věcí:

1) Mám základní MP5 s plastovým tělem, nyní se naskytla možnost koupit samostatné kovové tělo včetně přepínačů, čepů, pistolové pažbičky i předažbí a tak o tom uvažuju. Je to úplná blbost nebo to má smysl? Ta současná MP5 je nějaká základní čína, tělo by pocházelo z cymy. Nejsem nějak schopný předpovědět, kde všude by se mohl vyskytnout problém, ale co vidím už teď, tak ta původní MP5 má regulaci hopupu pomocí páčky u předpažbí, zatímco kovové cymy (pokud se nemýlím) mají regulaci pod okénkem výhozu. Dalo by se to nějak řešit (nabízí se prohození předpažbí, ale nevím, jestli jsou kompatibilní)? Nebo na to mám i z jiných důvodů úplně zapomenout?

2) Velká zelená baterka Sanyo mi spadla na zem a "praskla". Podle všeho je to jen ta tvrdá průhledná fólie, baterka drží pohromadě a vypadá to, že i kontakty stále drží -viz foto. Baterku jsem ukázal jednomu spoluhráči a ten říkal, že je to na odpis. Co si o tom myslíte? Já se v tom nevyznám, tak budu rád za každou radu, ale samozřejmě pokud je to nebezpečné tak hned letí do kontejneru na baterie.

Děkuji za odpovědi!


Přílohy:
baterka.jpg
baterka.jpg [ 150.03 KiB | Zobrazeno 7972 krát ]
09 lis 2012, 10:05
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO
1) Pokud k tomu není i hopkomora s hlavní, tak se na to vykašli. Plus pak ti samozřejmě může nesedět tryska atd., pokud nemáš se servisem kvérů zkušenosti a náladu si s tim trochu pohrát, tak bych se na to asi vykašlal.
2) Spoluhráč je vůl, není jedinej důvod, proč by to mělo bejt na odpis. Samozřejmě pokud se ti urvaly kontakty, tak máš problém, protože na opětovný připájení je potřeba pořádný vybavení, obyčejnou pájkou se ti to nepovede. Pokud kontakty drží, slep to pořádně páskou tak, aby to drželo u sebe a neurvalo se to při používání a je vyřešeno. Nebo si můžeš někde v modelářství/elektru za pár korun koupit smršťovací folii a celý to do ní znova zatavit.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 lis 2012, 10:24
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO
Griffon píše:
na opětovný připájení je potřeba pořádný vybavení, obyčejnou pájkou se ti to nepovede.


Klasika opatrně odděláš i ten funkční článek vedle aby si se dostal na ten poškozenej spoj a nemusel rozdělávat celou další část (jde to opatrně prohřát obyčejnou trafopájkou a odloupnout). Seženeš si měděnou páskovinu a propojíš oba ,, válečky´´ do puvodního stavu , ohneš a máš to i bez nějaké extra výkoné páječky poměrně kvalitně spojené =) .. jen si hlídat + a -

BTW: baterka tedy na odpis určitě neni. Já si předělával tímhle způsobem 8,4 V na 9,6 V tím že jsem dodal jeden další článek =) . (taky uplně obyčejnou páječkou)


09 lis 2012, 11:06
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO
pete-11: podle fotky bych rekl, ze akumulator je kompletovany pomoci plisku, takze opravdu staci jenom vymenit pruhlednou folii ci jinak zajistit proti pohybu a muze se jet dal

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


09 lis 2012, 11:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO
Mně se to právě trafopájkou nikdy nepovedlo pořádně prohřát.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 lis 2012, 12:39
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 dub 2010, 12:49
Příspěvky: 176
Bydliště: Cheb
Nový příspěvek Re: Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO
Griffon píše:
Mně se to právě trafopájkou nikdy nepovedlo pořádně prohřát.


Jde to,ale musí se ty pájecí plochy na baterii ošmirglovat,nebo je na to nějaká kapalina.Ale jde to jednoduše,když máš doma velkou páječku třeba na ocelový plechy,tou to opravdu jde dobře. :)


10 lis 2012, 09:50
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Výměna těla MP5 za kovové a zlomené SANYO
jako chce to pořádnou pájku ... když to budete pájet klasickou, tak to bude nějakou chvíli trvat a ten článek dostane záhul a není to úplně ideální

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


14 lis 2012, 19:09
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz