Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 13:55




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 AS hraci vymiraji nebo co? 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Tak jako my si bereme jenom lidi, kteří projdou výcvikem a kteří se umějí chovat. Jinak nemají šanci.
A jako 18+ co s nimi, oni by byli starší než my a to by nešlo, to je posíláme za velitelem 9. Gorolské Divize.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


11 kvě 2012, 11:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Jeryk píše:
Tak jako my si bereme jenom lidi, kteří projdou výcvikem a kteří se umějí chovat. Jinak nemají šanci.
A jako 18+ co s nimi, oni by byli starší než my a to by nešlo, to je posíláme za velitelem 9. Gorolské Divize.


tak mi je letos 26 a nejmladsi od nas ma tusim letos 18. zadny stres :-) pokud tym funguje, tak v tom problem nevidim. narazil jsem i na tym kde byl rozdil mezi nejmladsim a nejstarsim vice jak 40 let :-)

vek smerem nahoru je podle me blbost omezovat. tim jste vicemene limitovani jen na novacky. treba kdyby se nekdo k vam prestehoval a hledal tym, tak by klidne s vama mohl hrat a mohl by vas i neco naucit.

neni to jen o tom ze tym musi ucit jedince, ale obcas i jedinec uci tym :-)


11 kvě 2012, 11:39
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Jacob píše:
Jenže grif a ostatní neshání lidi pod 18 u nich prostě není záruka jak právní zodpovědnosti tak jistý mentální úrovně ( jo jasný jsou i výjimky ale těch je fakt málo - takovejch lidí jsem za skoro 8 let potkal 5..)


Hele, věk není zase takovej problém, měli jsme a máme patnácti, šestnáctiletý kluky, co jsou fakt dobrý a spolehnul bych se na ně stejně jako na lidi o deset let starší...problém je, že málokdo má pochopení pro to, že airsoft může bejt taky něco víc, než jednodnenní střílečka někde pár kilometrů za městem. Pokud bych měl tým ve stylu "kupte si všichni stejný maskáče, zbytek je na vás," tak lidi nejsou problém, ale jakmile to člověk začne brát trochu vážnějc, tak smůla. Většina lidí nechápe, že může existovat akce, na kterej se nestřílí, nedovedou přijmout to, že výzbroj a výstroj je daná a že když jim řeknu, že tohle mít nemůžou, tak to prostě mít nemůžou, že za kvalitní akcí má smysl jet 300km do Ralska, když stejnej víkend je 5km od Plzně hustá érsoftová střílečka atd.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 kvě 2012, 12:17
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Tak jako, u nás si můžou vzít zbraně jaké se jim líbí, maskáče jaké se jim líbí, to je všechno na nich.
Ale učíme se používat vysílačky (nedivte se, ale opakované řvaní Jsem pod palbou, Kua je jich tu více atd. do vysílačky slyšet nepotřebujeme a když už, tak ať to má nějakou štavni kulturu)
Pak naučit se používat ruční signály (pro ty co nemají vysílačky, potom to je docela na prd, když někdo něco ukazuje a druhý mu nerozumí)
Pohyb v hejkalech, taky u nás základ umět.
Pak dál, alespoň trochu nováčky naučit nekropit :D , přece jenom vystřílet za akci balíček něco stojí.
Potom nějaké ty taktiky pro postup v lese.

No a objevují se taky nějaké to táboření, stanování atd. :)

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


11 kvě 2012, 14:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Co se týče lidí u nás tak jsme začínali jako 3 lidi 18+ fungovali jsme takhle cca 3 roky, po nějaké úvaze to chcem rozšířit na 6 a na tom pracujem.
Sehnat lidi je dost velký problém, nebo tedy alespoň kvalitní lidi..je tu v okolí (podle FB) cca 40 airsofťáků ale co jsem měl tu čest se s nimi bavit, tak jsme se setkali s výsměchem na co si to hrajem,jak si dovolujeme mít tým když je tady tohle uskupení a oni jsou víceméně členové jednoho rozpadlého týmu..takže snaha o komunikaci s některými z nich neměla a nemá smysl.
Zkoušel jsem to také tak že každý hned zakládá webové stránky, takže najít weby AS týmů z okolí a pokud tam jsou kontakty tak jim napsat..některé weby byli i 5 let staré, neozvou se všichni. Pár jich bylo co projevili zájem řekněme cca 5 což byl velký úspěch po náboru uspěli 2 a máme je ve zkušebí době..některým bylo méně než 18 a jen jeden projevil opravdu velkou snahu a nadšení pro to co chceme dělat..takže s tímto přístupem nemám problém i když mu nění 18, pokud dělá to co mu řeknem a chová se slušně jako člověk...
U zbytku bylo poznat řekněme během 10 minut že jejich šance na úspěch je nulová...jedou na nábor (bez výzbroje) a přijdou na místo a potom co jim řekneme co je čeká tak s udivením říkají "A to budeme jako běhat?" a nedejbože dělat nějaké cviky..člověk se občas zamyslí co ty lidé vlastně očekávali...
A cca před týdnem se nám ozval další což potěšilo,jelikož nejsme zase na netu tak vidět si myslím, nebo moc lidí o nás neví. Tak uvidíme..vlastně během cca 4 měsíců jsme byli schopni s trochou snahy doplnit stavy,zatím to vypadá že máme štěstí na výborné lidi..uvidíme :)

Co se týče povinné výstroje/výzbroje tak ty lidi upozorňujeme předem,ať s tím počítají, a většinou to pochopí a přizpůsobí se podle toho...

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


11 kvě 2012, 15:32
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Nábory hráčů jsou v posledních letech velký problém. Naše poslední přírůstky z minulého roku jsou dva kluci co teprve začali a vstali od CoD. A je to na nich hodně znát, nemluvě o jejich přístupu k fungování zbraní, kde ani jeden nechápe, že airsoftová zbraň občas může přestat fungovat a kolimátor nezaručuje 100% zásah jako v CoD.

V týmu máme jediného kluka 15 let, což je syn jednoho člena týmu, jinak převážně 19 až cca 25 let. Co jsme získali jedny z posledních stálejších členů, tak to bylo přesně jak bylo zmíněno výše. Přetáhly jsme je z jiného týmu. Jinak to ani nešlo. Rozhodně zkušení a schopní hráči jsou už dávno rozebráni a zbývají jen nadějní hráčí pod 18 let a nováčci, co teprve začali (široké spektrum věku).
Ale teď třeba řešíme to, že chceme dělat vietnam, klasické NVA a už je vidět, kdo je nadšený více a kdo méně. Je nás takřka dvacet lidí v týmu, opravdu aktivně hraje půlka (myšleno investice času i peněz), ale i z téhle půlky, jakmile šlo o nějaké vyšší ústrojové požadavky, než jen maskáče v jednom vzoru, nedej bože nějaký specifický typ zbraně, tak nás jezdí na vietnam náhle jen pět.

Lidi nejsou..

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


15 kvě 2012, 16:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
V jinym tématu jsem rozjel celkem OT, tak mi to nedá sem se to hodí víc.

Jaký máte zkušenosti s akcema? Jezdíme prakticky jen akce pá-neděle, nezáleží jaký je počasí nebo roční období. Poslední dobou je ale čím dál těžší sehnat protivníka. Ještě tak dva roky zpět jsme měli dvakrát do roka akci proti čechům kdy nás bylo dohromady přes stovku a bojovalo se od začátku až dokonce a to dost tvrdě.

Teď v únoru jsem dával dokupy komornější akci, maximálně 30 na 30. Schávlně jsem kontaktoval grupu co jezdí snad od začátku softu u nás, domlouvat jsme to začali dva měsíce předem aby byl čas na všechny možnosti. Byly velký mrazy, takže i u nás byl menší odliv na téma rýmička apod. ale jestli protivník dorazil na akci, tak jen na sobotu přes den a místo slíbenejch 20 kusů byly maximálně 4. Ok, neřešil jsem stane se, byla silná mediální masáž na téma mráz ze sibiře atd. Bohužel v dubnu byla zase akce, už nás tam bylo za brity asi 40, byla oslovena stejná strana a přesto že byly teploty kolem 30°C tak jich dorazilo 12.

Připadá mi že je čím dál těžší sehnat vůbec někoho kdo je ochotnej někam dorazit na celej víkend a tam se ještě chovat jako organizovaná parta...


24 kvě 2012, 13:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Jako, pravidlo "pokud chceš mít na akci 100 lidí, pozvi jich 150 a doufej, že ti přijede alespoň 80" platí, co já pamatuju. Vyloženě extrémy, kdy má přijet třicet kusů a nepřijede nikdo nějak nepotkáváme, spíš naprosto pravidelně na větších akcích zažíváme to, že to lidi zabalej v polovině (ať už kvůli počasí, nebo proto, že se jim na akci něco nelíbí, nebo prostě protože se jim chce) a jedou do háje, což je pomalu ještě horší. A to jak na jednodenních kropičkách, kdy se má končit v pět a rozpadne se to ve dvě, tak na celovíkendovkách, kdy se má končit v neděli a rozpadne se to v sobotu odpoledne.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 kvě 2012, 13:16
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
jo je to problem. stejne tak jako kdyz chces najit lidi do tymu - viz par prispevku vyse. prijde mi ze lidi akorat doma tuni kvery aby s nima mohli strilet doma z okna, sbirat krutovystroj aby mohli dat krutofotky na FB, o airsoftu drbat na na netu a chodi si zastrilet max na komp CODcko.

je to paradox - ac podle prepoctu airsoftaku na 1km2 jsme temer svetova velmoc, je problem nekoho najit.


24 kvě 2012, 13:29
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Jekub - tou akcí v dubnu myslíš Sniper Valley?


24 kvě 2012, 13:37
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Jo taky pozoruju zásadní úbytek zájemců. Každej rok pořádám noční akci a na té letošní byla sotva polovina lidí co vloni... no ale na obyč softech všichni jójóóóó udělej pořádnou scénářovku určitě přijedeme a vůbec velký oči a hrozný kamarádi...no a po týdnech příprav a běhání se přihlásí 10 lidí a hovno z toho.

Nejlepší jsou "sofťáci kruťáci" co hrajou akorát na PC to je fakt :D stačí je obepsat s tím, že o víkendu bude akce a obratem přijde "né tenhle víkend nemůžu (a prakticky to je tak, že nemůže vlastně žádnej víkend)". Ale na FB či ICQ jsou celej den online a kdyby se jim napsalo něco ve stylu "dáme CSko" tak to jsou hned pro a čas mají.

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


24 kvě 2012, 13:42
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
vanhouten píše:
je to paradox - ac podle prepoctu airsoftaku na 1km2 jsme temer svetova velmoc, je problem nekoho najit.


Copak o to lidi najdeš ale ne takový s kterýma bys chtěl mít něco společnýho..viz téma Videa z youtube a nejaktuálnější týpek s Ejkej fórtysevn..

Já "organizuju" akorát ty přestřelky na odpoledne pro známý nebo pro ty co nemaj do čeho kopnout, když je zrovna vymetýno po akcích .. a to se pohybuje v max 10-15 lidí ..jde spíš o to ukázat novejm lidem AS a nebo si jít jen tak zastřílet pokecat..oddechovka, chápete...

Ale když vám 2 dny před akcí začne půlka lidí měnit plány jako že nemůže že jde s klukama na fotbal nebo musí okopávat zahrádku..tak to mi jde solidně na nervy..tohle fakt nemám rád když to v takhle krátkym časovym rozmezí musim překopávat a nebo nedejbože zrušit...
Tak snad si něco domluvim a na ten den si už nic neplánuju ne? to snad neni tak těžký pochopit..
Neumim si představit že bych měl organizovat akci pro 100 lidí a víc s tim že mi každej pak bude odřikávat a já si budu odškrtávat ztráty..to vás za obdivuju že do toho jdete..na tohle jsem moc vznětlivej člověk a pak těm lidem něco řeknu a víceméně si je tim odepíšu na furt :D

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


24 kvě 2012, 15:29
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Pepé - naopak sniper valley dopadlo skvěle, byl jsi tam?

Mě štve že před cca dvěma lety byli u nás skupiny který jsi opravdu na akci pozval a fungovalo to, ať už od AČR nebo Rusové, Amíků bylo vždycky mraky (USEUR, Rančeři, SOCOM...), Němců bylo vždycky taky jako králíků... jezdili jsme dvakrát ročně na velkou akci (většinou proti čechům) plus nějaký navíc - Abcházie, Protector apod. a teď je nemožný sehnat ani 20 lidí co jezděj pod jednotnym velením a vydržej ti až do konce víkendu.

Jestli se to děje i jednodeních akcích, tak je to fakt už zoufalý, to už nás je málo těch co něco slíběj a pak to i splněj?

Vanhouten - jak jste na tom vy češi? To už není chuť jezdit na Horizonty?

Griffon - co amerika? Co vim tak u Rangers je zle, USEUR asi taky existuje jen pro prodej vybavení......

Už mě to fakt nebaví, kdybych to řešil s neozkoušenejma jednotkama, ale když to nevyjde ani u těch který jsou tu fakt roky a maj naježedný stovky akcí tak nevim kdo dál....


24 kvě 2012, 20:23
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 pro 2011, 02:20
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Tak az ted mam zase neco, k cemu se muzu pridat :)

Tema organizace lidi, to je neco katastrofalniho. Ale ze zkusenosti z pracovni praxe funguje jen jedna motivace - prachy. A je uplne jedno o co jde, prachy funguji na cokoliv. Na predem zaplaceny den si clovek najde zarucene cas, uz jen protoze to zaplatil. Ono tech 100-200 korun na AS akce jako vstup neni vubec spatna vec. Podle me to je na jednu stranu vstupne, na druhou stranu motivacni pojistka.
Horsi to je na mensi lokalni team battle akce, tam asi stovka spis zabije ucast kohokoliv. A to taky chapu, taky bych nechtel vyplaznout kilo nekomu (a hlavne komu a proc) jen abych vedel, ze urcite pujdu v sobotu nebo nedeli na seslost na kraji mesta v 8mi lidech.

Ja mam mraky veci, co delam, co musim a co jen muzu, kazdy mame neco, ale kdyz se odhodlam, ze jednou nekam pujdu, tak to taky drzim az do konce. Odreknu opravdu jen v pripade, ze to je krajni nouze (a tim nemyslim zrovna fotbal nebo tak). A nevidim v tom zadny problem.

Je to tak, ze kdo chce, tak si vzdy najde cestu - at uz duvod proc v posledni chvili zrusit/nepotvrdit ucast nebo naopak zpusob jak si to volno zajistit a udrzet/prosadit.

_________________
...byl jsem zpocatku jen Naskok, ale vypada to, ze se tu zdrzim dele


24 kvě 2012, 20:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Lidí na airsoft je dost lidí na akce je dost všeho je dost. JEn čeho je málo to sou lidi hodní následování. Těžko ti někdo příde na akci kde se pije hulí nepřiznává. Těžko ti příde někdo na akci kde ví že už od začátku budou problémy. Další věc je docela časté pomlouvní a shazování akcí které zrovna nepořádá team kterej zrovna někdo miluje. Tu není nedostatek lidí tady je dost lidí jenže s milionem přístupů k softu a k akcím.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


24 kvě 2012, 21:05
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
Jekub píše:
Pepé - naopak sniper valley dopadlo skvěle, byl jsi tam?
-
Jojo, JULIA.
Problém je ten, že DPM aliance je snad poslední grupa co šlape na 100% a proto se vám hledá špatně protivník v takovém počtu.


25 kvě 2012, 20:35
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: AS hraci vymiraji nebo co?
No tak já jsem byl u Romea - tahám gimpyho, tak se těžko dám přehlídnout. Nechci tvrdit že jsme poslední, ale sehnat protivníka co ideálně nosí stejnou uniformu, nebo aspoň ne naši a vydrží celou akci, je v poslední době nemožný. Vim že češi třeba pracujou na nějaký alianci, ale zatim stránky nefungují, tak nevim jak na tom jsou. Nevim jak amíci, ale je to taky špatný, na Sniper Valley byli skvělý rusové, ale taky to bylo jen pár kousků, JPP jsou rozštěpený....holt časy se mění, musíme najít řešení.


25 kvě 2012, 21:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz