Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 04:22




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 APS Hakkotsu Hades 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek APS Hakkotsu Hades
Brouzdal sem po netu a našel sem tohle. Docela zajímavé to je a dalo by se stím udělat plno věcí. http://www.youtube.com/watch?v=4gn6Eq1GFy8

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


21 dub 2012, 20:16
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2010, 18:40
Příspěvky: 607
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Hezky to sice vypadá, ale při hře je to podle mě nepoužitelný, nebo alspoň krajně nepraktický.

_________________
Jak na lipolky
__________________________________________
M4A1 G&P SHS M130 - 1.99J 17bb/s
AKS-74U Cyma M120 - 1.58J 25bb/s


21 dub 2012, 20:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
No jak pro koho pro klasickí pic pic tralaláče určitě ne ale na scénářovky myslím že velice použitelné už jen pro efekt. Nehledě k tomu že se to dá i použít jako nosič dýmovnice třeba.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


21 dub 2012, 20:25
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2011, 11:37
Příspěvky: 357
Bydliště: 34UBA9724
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
jo viděl jsem to před pár týdny na redwolfu. vypadá to fajn, ale co je dle mě nepraktické je nutnost vždy nového kusu gumy, co přijde na konce rakety (protrhne se při vhození do hmoždíře).
Na scénařovku určitě parádní!

_________________
-Kdo tvrdí, že meč je silnější než pružina, nepoznal automatické zbraně.
-Dělat operaci bez průzkumu, je jako přecházet cestu bez rozhlédnutí.
M4A3 Bushmaster goo.gl/zfPfw
Obrázek


21 dub 2012, 21:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Já jsem ten granátomet letos viděl na IWA a mluvil jsem i přímo s výrobcem/dodavatelem. Věc je to zajímavá, ještě zajímavější je její pořizovací cena. Na scénářové akce už máme vymyšlené jak to používat. Teď už je jen otázkou, zda to půjde dostat i do čech.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


25 dub 2012, 09:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Maj to na WGC a bratru to výde na 3000kč což je cena si mysím velice příznivá.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


25 dub 2012, 10:05
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Co se konstrukce týče, zdá se mi, že by to potřebovalo větší stabilitu zajištěnou aspoň klasickou dvojnožkou. V tom provedení co to prezentují to neni zrovna nejvhodnější pro polní využití.

Co se týče bezpečnosti, osobně bych nechtěl proti tomu hrát bez helmy, a dostat tím do obličeje taky nemusí být nejlepší rozmar dne.

Myšlenka je zajímavá, ale jaké je praktické využití? Projektil dopadne na zem (pokud někoho mezitím newzasáhne) a nic. Je to tedy co se využití ve scénářovkách čistě na principu dohody, kdy je v pravidlech stanoveno, že všichni v okruhu dejme tomu 5 metrů jsou zasaženi a jdou na mrtvoliště? Záleželo by tedy dost na cti každého hráče (a poskytuje to dost místa pro argumentace stylu: "ta věc se sem jen dokutálela atd. + možnost ověření zásahu při střelbě přes překážku je nulová").

K videu samotnému: Komentář upozorňující aby to bylo používáno prouze na bezpečném airsoftovém hřišti, následovaném několika výstřely na veřejném prostranství s hromadou okolo stojících bez patřičné ochrany očí působí při nejlepším..."úsměvně".


25 dub 2012, 21:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Jako, vzhledem k debilní konstrukci minometu samotného (nevzhledná a nestabilní trubka) je super, že vlastně celá podstata spočívá v té střele a minomet je jenom roura s hřebíkem na konci...díky tomu by nebyl problém nahradit původní trubku něčím lepším, od obyčejné roury s normální dvojnožkou po repliku skutečného minometu. Na druhou stranu, tak či tak to bude mít naprosto minimální praktické využití, protože:

- Jedna střela přijde na víc jak tisícovku.
- Aby byla vůbec k něčemu, bude nutné ji upravit tak, aby po dopadu dělala alespoň nějaký efekt (kouř, rána apod.) Avšak i pak by to bylo spíše pro navození atmosféry, o tom, že by to snad někdy mohlo být k něčemu co se týče likvidace živé síly protivníka nemá smysl vůbec mluvit.
- Aby minomet byl vůbec k něčemu, bude těch střel potřeba x, když na nepřítele odpálim dvě, tak to bude absolutně o ničem a sebrat si je nazpátek asi nedojdu, že.
- Pokud to budu používat v akci, ztrácení drahých střel se nemám šanci vyhnout. Jelikož tím budu pálit na nepřátele, tak já si jí asi sebrat nedojdu, nepřítel se mi na to uprostřed boje vybodne a po akci ji už nedohledám, i kdybych se postavil na hlavu...kdo už někdy hledal ztracený brejle/zásobník/vysílačku/whatever (jako že asi každej z nás jo) moc dobře ví, že se to povede najít zřídka, i když to je ve známym prostoru a dotyčnej dobře ví, kde to cca ztratil. U zelený minometný střely, jejíž místo dopadu znám přinejlepším přibližně nemám absolutně naději, mohl bych celej další den po akci pročesávat prostor rojnicí a stejně bych o slušný procento přišel.

Kdyby to za ty prachy byla pěkná replika ostrýho minometu, tak neřeknu, zařadil bych to do kategorie airsoftovejch raketometů, plynovejch granátů a podobnejch srand, který člověk tahá spíš jako frajeřinku a doplněk vybavení a občas je někde použije, povětšinou spíš pro efekt než protože by to mělo nějakej praktickej účel...ale tohleto? Efekt mizivej, praktický využití žádný.

Jinak bezpečnost neřešim, střely asi budou relativně lehký, přímá střelba příliš nehrozí a kdo v dnešní době chodí do akce bez helmy je pro mě hazardér a sebevrah.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 dub 2012, 22:30
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Co jsem si všiml dál, ta věc se ani nedá nějak zaměřovat, ani nejde měnit kloudně náměr. Plus vzhledem k faktu, že dostřel záleží nejspíš na tom kolik se tam dá vody a plynu, znamená, že veškeré míření spočívá v udání směru a doufání, že to někam smysluplně doletí - s takovouhle variací letových drah je to ideální poztrácet.

Griffon: Dodatek k bezpečnosti - Pokud by to bylo využíváno v rámci scénáře, dejme tomu, boj regulérních ozbrojených složek proti různým povstaleckým skupinám, a do toho by byli připleteni hráči v roli civilistů, tak by nešlo zajistit, aby tu helmu měli všichni pokud by to nemělo rušit atmosféru scénáře. Pak jsou zde jisté role, kde se helma zrovna nepoužívá - viz. uživatelé hejkalů.
Projektily asi budou lehký, to ano - ale i tak by nebylo nejhezčí tím dostat zásah.


25 dub 2012, 22:55
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Jako, já si pamatuju, jak jsme jednou hledali vysílačku stoprocentně ztracenou v kruhu o průměru asi 20m (majitel se nehnul ze strongpointu) a prostě nenašli. Pokud s tim nebudeš střílet na fotbalovym hřišti nebo letišti, nedáš do tý střely GPS lokátor nebo to nespadne někomu na hlavu, tak si myslim, že už to nikdy nenajdeš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 dub 2012, 23:47
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Jo ztrácení je jasná věc...u tohohle vlastně ztratíš to nejdůležitější takže tradá naobjednat tak tisíc kusů :roll: Ale jinak se mi to zdá jako moc hezký zpestření...už jen ta představa že to někdo dotáhne na akci a jen tak mimo hru s tím střelí někde přes louku 8) taková hezká předváděčka a machrovinka...

BTW já jsem jednou moc pěkně ztratil akumulátor, kterej jsem naprosto horkej po odpálení procesorovky vyhodil z kvéru do takovýho ušlapanýho křáčí vedle sebe. No místo velký asi tak 3x3m a hledali jsme to v pěti lidech přes půl hodiny a baterka nikde...pak jsem to hledal sám, koukal z jiným úhlů a výšek a nic. Pak těsně před odjezdem přijde týpek s telefonem v ruce...řiká ženě jak nakoupí atp. a najednou v ruce drží moji baterku :D tak je toto možné?

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


26 dub 2012, 22:14
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
smolda píše:
Ale jinak se mi to zdá jako moc hezký zpestření...už jen ta představa že to někdo dotáhne na akci a jen tak mimo hru s tím střelí někde přes louku 8) taková hezká předváděčka a machrovinka...


Přesně tohle by byla pravda, kdyby to byla pořádná replika minometu a ne...trubka :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 dub 2012, 22:46
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
A jako, hlavně jsem dneska přemejšlel, jak vyrobit takovýhle "minometný granáty" doma s co nejmenšíma nákladama a najednou mi to došlo. Vždyť to v principu není nic jinýho, než tzv. water rocket, tedy klasickej dětskej pokus, kterym odjakživa začínají všechny kroužky raketovejch modelářů...akorát s COčkem namísto vzduchu a prodaný za 36 babek :D A přivedlo mě to samozřejmě na nápad minometu na bázi water rockets...munice prakticky zadarmo, snadná na výrobu, nebyl by problém jí vybavit petardou, dýmovnicí nebo podobně a princip odpalování by byl stejnej, akorát namísto balíčku záslepek za dvě kila by si člověk koupil někde kus vhodný gumy a řezal to z toho. Minomet by byla trubka s hřebíkem na konci, přičemž samozřejmě další fantazii se meze nekladou.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 dub 2012, 23:15
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Takže začneme hrát watersoft :D každej pumpičku, zásobu PET lahví a hurá pumpovat a snažit se trefit někoho jinýho :D

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


27 dub 2012, 09:33
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: APS Hokkotsu Hades
Pak se začnou dělat upgrady v podobě železnejch hlavic, speciálního vyvážení, lepších křidélek...to bude masakr :D :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


27 dub 2012, 09:41
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz