Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 30 zář 2023, 00:50Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Operation STRANGER III 
Autor Zpráva
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 bře 2008, 21:54
Příspěvky: 55
Bydliště: Holýšov
Nový příspěvek Operation STRANGER III
Servus lovci a lovkyně,

Rádi by jsme se dozvěděli vaše hodnocení akce pro a proti.
Jakožto geologové jsme se do přímého boje nedostali a proto nemá cenu popisovat naše zážitky jako například krvelačné zatloukání kolíků nebo bezlítostné umisťování vyhodnovacích sond :wink:

Nicméně bych chtěl poděkovat:
Krsovi za bezva nápad
Jaklízovi za organizaci druhé strany
Svobodným kazachům za dobré napadání
a samozřejmě všem zúčastněným teamům a jednotlivcům na obou stranách za příkladné boje a velké nasazení.


Kočár


30 kvě 2010, 09:17
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 14 říj 2008, 08:43
Příspěvky: 152
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Zdravim..Jak už sem psal u nás akce povedená.Zaběhal sem si.(což potřebuju)Terén skvělej z kopce do kopce takže záhul.Zastřilel sem si.Nějakej skalp tam taky bude.A perfektně sem si zaumíral.Nikde sem nezaregistroval žádnej velkej konflikt.Obě strany to vzali si myslim zodpovědně.Aspoň s mojí strany,nevim jak to vidí ostatní.Protivník více než obstojnej.Organizace na jedničku a překvapení v podobě kazachšské special domobrany hh super.Pro mě parádní akce.Nezbejvá než se těšit na další.Díky pořadatelům a organizátorům.


30 kvě 2010, 09:54
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Jak napsal Kočár do přímého boje sme nezasahovali a tak můžu jen z role pozorovatele pochválit "svojí stranu" za plné nasazení.Ani jednou sem nebyl v ohrožení "života".Má soukromá ochranka (Eda a Junior) si vedli víc než dobře a v podstatě nedali nikomu šanci se ke mě přiblížit.
Hodnocení akce necham na účastnících, ale podle mě proběhla jak měla.

Pepé(Jaklís)


30 kvě 2010, 10:06
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 led 2010, 22:46
Příspěvky: 149
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Předně velký dík Kočárovi s Jaklísem. Nejenom, že to celé vzali na sebe organizačně, ale ani si za celou dobu sami nezabojovali. To zaslouží respekt.
Řekl bych, že přes drobné nedostatky to zvládli dobře.

Co se týče počtu lidí, tak na straně NATO byla dvojnásobná přesila, ale bylo to jen dobře. Výborně organizovaní JPP na straně USA tento hendikep minimálně vyrovnávali.

Po startu byl náš tým (Veselé obušky) vyslán vpřed, aby vyvolal konflikt s JPP a geolog Kočár, chráněný ostatními mohl zatím za našimi zády zabírat doly. Tahle část hry se nám docela vydařila – přes enormní ztráty na naší straně jsme zabrali o jeden důl víc než USA.

V dalších částech Strangera už excelovali spíše nepřátelé a systematickým postupem v rojnici masakrovali řady NATO. Náš tým se snažil spíše útočit z nečekaných směrů a tak způsobit amíkům nějaké ztráty.

Nejlepší akce, které se mi povedla, byla, když jsme s Čechym obrovským obloukem obešli rojnici nepřítele a začali likvidovat jejich vojáky v týlu. Odhadem jsme ve dvou lidech sejmuli snad sedm lidí, než nás dostali.

Přestože v médiích předpovídali na tento den déšť, počasí bylo parádní.
Také terén byl znamenitý - hodně kopcovitý - dost jsme si zamakali. Moje kancelářské tělo takové akce potřebuje :-)

Celkově tedy hodnotím akci velmi dobře.

Ještě prosbička: Pokud někdo fotil, hoďte sem odkaz na fotky:
viewforum.php?f=30


30 kvě 2010, 10:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Takže za JPP to zase zbyde na mě :wink: ,akce super ,scénář vypilovanej ,hlavně musím vyzdvyhnout místní domobranu,která na nás již čekala v okolí bunkrů a měla na svědomí několik "důležitých" skalpů z našeho útočného týmu a podařilo se jí náš postup a souhru o dost zpomalit,my z týmu "b",který měl za úkol hlavně chránit Jaklíse a prozkoumat každý dobitý bunkr týmem "a" to hodně zkomplikovalo práci a museli jsme improvizovat v tom,že nadále jsme museli další bunkry obsazovat sami z geologem za zády,což bylo dost riskatní vzhledem k daným úkolům,to však jen do doby než jsme se setkali z dalšími týmy USA u bunkru č. 6 a 7.,takže při troše štěstí nám první fáze celkem vyšla 8) ,při druhé fázi kdy jsem vedl "sprintující" družstvo "dobrovolníků" k místu umístění sond mne trochu zamrazilo,když ze slovy k našim klukům,že za chvíli jsme tam,slyším Kočára několik metrů od nás jak řve "dobrý,jsme tu první dávejte bacha" no krve by se ve mě nedořezal,kur.. jakto že byli rychlejší než mi :lol: :lol: ,no závěrem bych řekl,že ani letošní ročník Strangeru si nezadal ze svými předešlími ročníky a doufám,že všechny zůčastněné budu potkávat na dalších airsoftových akcích :wink: P.S. jen ty friendly fire by chtělo omezit :lol:

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


30 kvě 2010, 13:16
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 04 úno 2009, 23:22
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha - Stod u Plzně
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Zdravím všechny zúčastněné bojovníky Operace Stranger 3

Hned na začátku chci poděkovat za celý team svobodných Kazachů, organizátorům ( Kočárovi a Jaklísovi) za to, že nás i na třetí ročník pozvali a my si tak mohli bezvadně zabojovat.

Naše grupa čítala 13 partizánských bojovníků rozdělených do dvou družstev po 6 a 7 lidech.
Moje družstvo dostalo za úkol zpomalit postup Amerických jednotek a členů Blackwater.Druhé plnilo stejnou úlohu na druhé straně kde začínal Kočár.
Síla a odhadovaný počet bojovníků na straně USA nám do žil vháněl silnou dávku adrenalinu a my přemýšleli jak samotný úkol splníme. Hned na začátku jsme prováděli průzkum terénu a hledali vhodné místo pro útok, tak abychom v našem počtu mohli eliminovat co nejvíce okupantů. Při naší smůle jsme bohužel narazili na člena USA, což nám dosti ztížilo už tak těžkou situaci. Nakonec jsme si pro útok vybrali místo mezi 3 a 4 bunkrem v místě, kde byl hustší porost. Připravili jsme léčku a čekali na příchod nepřítele. Předpokládali jsme postup po cestě. O to víc jsme se začali potit, když jsme slyšeli nepřítele ze všech stran.
Ten procházel prostorem v husté rojnici a my se museli začít přeskupovat. Začali padat první vystřeli a my se pomalu dle našeho plánu začali stahovat. Cestou se nám podařilo uloupit pár skalpů a zaměstnat přibližně 15 členů Blackwaterů, kteří nás začali pronásledovat. Tím jsme zpomalili postup celé skupiny. Začali jsme obíhat rojnici nepřátel s vidinou, že se nám podaří zabít geologa. Nepřítel nás ale hnal před sebou a nedal nám jedinou možnost se k Jaklísovi dostat. Cestou jsme přišli o tři členy družstva a museli se tak stáhnout.
Ve stejnou dobu už naše druhá skupina sváděla boje s Kočárovcema a padla do posledního muže při boji za svobodu. My zatím pomalu pronásledovali nepřítele za jeho zády a v příhodnou chvíli ostřelovali.
Celá akce pro nás gradovala když jsme se spojili s Kočárem a útočili na USA. Boje byli urputné a z pušek nám šel kouř z plastového střeliva, jak jsme se snažili zachránit si život před nekompromisně postupujícími Amíky, kteří vždy zvolili bezvadnou taktiku a vybili nás do posledního muže.

Celou akci hodnotím jako velmi kladnou. Za celou dobu jsme nezažili jediný konflikt, když pominu drobné nedorozumění s tím, že jsme nastřelili mrtvoliště. Za to se odpočívajícím omlouváme. Terén který Kočár pro tuto akci vybral byl super a za operaci Stranger 3 mu tak děkujem a za team ODA 015 píšem velkou jedničku :D


30 kvě 2010, 15:54
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 27 dub 2010, 21:00
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Trochu z odstupem hodnotím akci jako povedenou.Operace Stranger má nasazenou laťku hodně vysoko. Po tom to ročníku ,vysoko stále zůstává.Změna místa a scénáře se vyvedla.
Klobouk dolu před klukama,že jse vzdali střílení ,určitě to bylo náročné COO?
Mělo to ,ale velmi pozitivní dopad na organizaci ,alespoň za stranu USA.Vždy bylo koho se zaptat na další průběh.
Co jse týče nepřítele a to jak NATO, Kazachů- byli jste opravdu tvrdý oříšek!!! Zadarmo jste nám rozhodně nic nedali . Prostředí výborné .
Snad jen škoda ,že nebylo závěrečné zhodnocení a foto všech zůčastněných .
Zato gulášek byl exceletní a posezení samozřejmě také.


31 kvě 2010, 17:25
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2008, 19:19
Příspěvky: 60
Bydliště: Kamenný újezd u Rokycan
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Tak, já jen tak krátce, akce super a tady pro zajímavost, trasa pravého křídla.
http://noradu.cz/fotky/akce/stranger3/stranger3omc.jpg
(od 45 do 52 je to "Jarinův maraton") :wink:

_________________
Omicron Airsoft Team


31 kvě 2010, 18:44
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 10 lis 2009, 22:39
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Pro Kočára a jeho pořadatelský tým.
Tvoje náročná a zajímavá akce zasazená do hustých lesů neměla chybu.Než jsme se ztratily v lese celkem zívačka (úvodní část),ale pak to nabralo na obrátkách.Zejména boje mezi 6. a 7.dolem.Atmosféra děsivá,jekot a řev JPP snad ze všech stran.Druhá a třetí fáze již čistá řež.Plán a poředatelské zajištění super.Vše klapalo a nikde žádné zmatky.Smekám helmu .


01 čer 2010, 05:56
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2009, 16:47
Příspěvky: 198
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Taktéž se připojuji k pochvale této akce, sešla se dobrá banda, pěkně jsme se postříleli, pokecali se správcem polesí. Jo a kdyby jste to nevěděli tak měl propadlou převozku !!! :D :D :D. Gulášek byl také prvotřídní.

KDO FOTIL HOĎTE NĚJAKÝ ODKAZ !!!

_________________
Airsoftu 18+ a zdravému rozumu ZDAR


01 čer 2010, 09:22
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 led 2010, 22:46
Příspěvky: 149
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Já jsem videl fotit Petřu od vás a pak někoho ve woodlandu s přilbou.


01 čer 2010, 13:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 14 říj 2008, 08:43
Příspěvky: 152
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
ve woočkích to byl kojak musim ho prásknout )) ale fota z něj doluju do teď :) :)


01 čer 2010, 14:58
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 10 lis 2009, 22:39
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Operation STRANGER III
Něco málo fotek si můžete prohlídnout na níže uvedené adrese.Omluvte sníženou kvalitu a obsah fotek.Nebylo moc času,sil a hustá vegetace taky nepřála.

http://leteckaposta.cz/543735100


02 čer 2010, 21:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz