Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 kvě 2024, 06:11Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Lizard III - komentujte 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 21 úno 2012, 06:39
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Lizard III - komentujte
1. nepřiznávání ze strany Talibanu
2. neorganizovanost vedení ISAF
3. nepřipravený scenář a jestli byl připravený tak už se z jakýchkoliv důvodů nedodržoval, dle mého uvážení chyběly Briefingy a to znatelně
4. přecházení minových polí, přestřihávání drátů minových polí, nedodržování pravidel minových polí - Talibancema
5. rozdílné podmínky ubytování - Taliban ohně a chlast a mi prej nasrat
6. Talibanci vůbec nereagovali na výzvu držet se dál i přes to že v role playingu by tak činit na varovný výstřel měli
7. nesmyslné zákazy z vedení ISAF, které napomohli k jeho zlikvidování - tipu "nešacovat jen v klidu nechat projít" "do toho baráku nechoďte" apod.
8. arogance a namyšlenost lidí u HQ - všichni tam stáli jak největší frajeři a vlastně hovno že jo .... vozili si prdel v autech a hejbali figurkama na šachovnici. Příklad: Přijedu v pátek asi ve dvě a říkám tomu frajerovi co staví stan u brány..."můžu se projít se tam podívat ? NE ! až budeš mít kartu ! říkám OK újdu dvacet metrů k autu otočím se a dva Talibanci u HQ ISAFu, hlavně že v oprodu ISAF bylo "zvažte komu ho ukážete". Nezlobte se na mě, ale ten tlustej týpek co to tam rádoby šéfoval čuměl jak nejv. kápo a udělal velké nic
9. cena 250,- nasrat na prachy, ale prachy jste vybrali a nesplnili jste ani ty pos..ný mapy
10. coffe shop - tak čekám čekám, registrace se protáhli což jsem věděl už den předem a říkal jsem to i přesto mi bylo řečeno že vše začne v pohodě, tak v dobré vůli příjdu ve dvanáct a frajer mi říká, mi se teď najíme tak hoďku .... hoďku ???? kdo si ku..wa dovolí v bitvě hodinu žrát ? Radši nepoukazuji na ceny suchý hambáč za 30,- a kafe jsem nikdy víc kyselý nepil
11. Jednoznačně a na 100% říkám, že na Lizardu mě už nikdy nikdo neuvidí.
12. Trénink Nordic warriors a dětí v teplákách z Vápenky je daleko, 1000x více organizovaný než to co jste předvedli - tím myslím to namyšlené vedení
13. Briefing .... :DDD tahle akce znala Briefing jen z vyprávění, jediný opravdový Briefing měli MPci, trval 30 minut a fakt jim řekli všechno, bohužel byly úplně k hovnu, protože se po hodině po MPcích slehla zem a nic, nikdo neobcházel teritorium, nikdo nehlídal dodržování pravidel, nikdo nekontroloval nic. A co se plánovanejch časů týče tak první v sobotu v 7:00 pak 8:30 pak 9:00 na parkovišti ten hlavní a nakonec nebyl žádnej.
14. hurá do akce !! jdem do akce, po 200 metrech odbočíme do lesa, po 20 metrech vychází průzkum, průzkum je pryč, velitel je pryč, RTO je pryč, kontaktuju velitele, rozkaz projít mezi domy a podpořit Cobru, projdeme mezi domy a cobra v nedohlednu, kontaktuju velitele, bez kontaktu, vyčkáváme, kontakuju velitele, bez kontatku, vyčkáváme Cobra se vrací z širokého horizontu.
15. 1. Mírová mise roty A - nejvíc pecka na světě - takhle měla vypadat celá akce, nevim co to bylo za kluky z toho velkýho "pornostanu :D" ale jejich styl se mi velice líbil a klidně bych s nima šel do squadu či roty znova stejně tak Task force 7x předvedlo maximální výkon a taktiku. 2. Mírová mise - tato mise pohřbila celý ISAF.... ze sektoru pro ubytování a skupinu A (oblast obrany brány B, oblast kde se našli přestříhnuté dráty minového pole) byly všechny squady vyslány do vesnice jménem "vesnice", vskutku vístižné...dojdem jakýmsi způsobem do prázdné vesnice :D , Zjistíme, že naše brána B byla proražena a máme spěchat na base bránit. takticky se posouváme a v tu chvíli přišel rozkaz světla dolu a 20 metrů od BASE skupina s halogenem. Nevyslal se průzkum a tak jsme z 10 metrů dostali halogenem a salvou kuliček, v tu chvíli jsem to vzdal, řekl jsem a dost pak jsem dostal znova od Talibanců, kteří se váleli v příbytku mých přátel a squad memebers.
16. Petardy - kdybych to věděl mám sebou 4 sety CKM a bylo by po prdeli, jak se úkazalo pravidla platila jak pro koho, repsektive pro toho kdo je chtěl dodržovat, stejně jako chlast a oheň

Celkově bych shrnul svůj pohled asi takto:Akce byla Neorganizovaná, neférová, dráhá, měla nesmyslná pravidla a celkově nízkou úroveň jak jednání tak provedení.

OOC: ztratil jsem baterku 9,6V do AK-tactical "dlouhá štangle" 1600 mAh oranžovo černá, dostal jsem info od kluků z našeho squadu, že se našla, musel být z Áčka, jestli jí někdo našel a chtěl by jí vrátit, prosím napište mi nebo zavolejte, dohodnem se, byla rozlomená.


Za případné hrubky se omlouvám. Nejsem dobrý češťinář.

nick: Aiks
hodnost: Chief Warrant Officer CW5 of Nordic warriors
rota: A
squad: 2
email: jiri.stehno@email.cz
tel.: 608945545


08 dub 2012, 15:28
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
No tak pohled ze strany PMC HD (hydra, deimos) grupe/v podstatě jsme byli jedna ze 3 skupin PMC, zbyté dvě tvořil ,,Blackwater" v MC a jakýsi ISAF PMC/:
Před akcí se k nám orgové nechovali moc hezky naše připomínky k úkolům brali spíš jako útok než jako konstruktivní kritiku (no jsme fakt tak náročný když chcem dělat úkoly které dělají v realu a né věci pro SF?).
Na místu jsem dorazili už ve čtvrtek po poledni (nebyla jasná poloha našeho HQ ani úkoly) vytypovali vhodnou pozici (vybrali jsme pozici zápandě od OFFzony).Po příjezdu zbytku HD (celkem náas bylo 23) jsme vytvořili pár obranných pozic (čekali jsme že budou potřeba). V sobotu ráno se posunul začátek akce o hodinu a na briefingu jsme se taky nic moc nedozvěděli.V podstatě celou akci jsme se věnovali budování dobrých vztahů z vesničany, stavěli domy,záchody,nosili jídlo.Díky tomu jsme se nemuseli tolik obávat Talibanu který poměrně poslušně poslouchal příkazy guvernéra a jeho ,,pomocníka" Šáfy.Hledaným osobám jsme nevěnovali moc pozornosti (identifikovali jsme část ale rozhodli jsme se je nechat být - dobrý vztah z vesničany byl důležitější).
Za celou akci jsem nevystřeli (jen jednou taliban napadl naší bázi ale byl bez problémů odražen) a jsem za to rád.O ISAF jsem se nestaral protože oni se nestarali o nás, ale nikdy by jsme nešli proti nim...
Akce se mi líbila, né díky orgům, ale díky vesničanům kteří to hráli pěkně, a díky našemu diplomatickému přístupu k řešení neshod + volnosti kterou jsme měli:,,Víte proč se nám Lizard zdála jako dobrá akce? Protože jsme si dělali co jsme chtěli... a víte proč? protože jsme mohli..."

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


08 dub 2012, 16:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
1. Taliban určitě komentuje nepřiznávání ze strany ISAF. Tohleto je vždycky a není na tom co řešit, prostě na podobnejch akcích se setkáš jak s nepřiznávánim, tak s obviňovánim z nepřiznávání a následnejma hádkama a nic s tim neuděláš.
2. Velení organizovaný bylo, jenže většinu času řešilo průsery způsobený organizátorama (jeden příklad za všechny - prvních cca pět hodin se prakticky v kuse tiskly ID karty pro lidi, kterejm je orgové nebyli schopní dodat) a tudíž skutečný velení jednotkám ISAFu bohužel docela utrpělo no.
3. Nemyslim si, že by to bylo blbě připravený, bylo tam dost prostoru a pak už je to na lidech, jak ho využijou. Takovouhle akci nemůžeš naplánovat přesně po hodinách, co se bude a nebude dít.
4. Teď už s tim nic neuděláš. Ano, dělo se to, viděl jsem to na vlastní oči, ano, sere mi to, protože kvůli tomu padlo spousta lidí a ve finále i celá základna, kdy člověk naběhnul do HQ baráku skrz minový pole a pokosil obránce z jeho střechy. Měli bejt na místě orgové a lidi co to očividně porušili prostě vyrazit, bohužel se tak nestalo.
5. Deal with it. Jednou si hrajem na vojáky, tak je potřeba se s timhle prostě smířit. O chlastu nemá smysl diskutovat, ten na airsoftový akce nepatří a tečka, ohně jsou zvlášť v takhle zkurvenym počasí diskutabilní, ale prostě na americkou vojenskou základnu táboráčky fakt nepatřej taky. Navíc to bylo řečený dostatečně dopředu a byly povolený grily (a klidně i ohně na grilech), takže to myslim stačí bohatě. Z toho, že Arabové chlastali i během akce vskutku radost nemám a zajímalo by mě, proč to ANA nezatrhla, ale to nebyl náš problém a holt to tak je, oni jsou ti "divoši" co můžou dělat co chtěj, my jsme vojáci.
6. To už je o jednotlivcích, ale myslim, že ti Arabové, co nám panáčkovali kolem HQ a dělali civily to hráli nadmíru dobře. Popravdě řečeno jsem naopak asi poprvé zažil, že skutečně utíkali před zvukem střelby, i když jim to mohlo být v principu jedno.
7. Pokud to HQ řeklo, tak k tomu mělo asi nějakej důvod. Ze strany Talibanců mam info o tom, že se nejmenovaní lidé z ISAFu chovali k Arabům jako naprostí kreténi, takže to mohla být reakce na tohleto, prostě jim chtěli dopřát klid. Ale to už je spekulace, těžko říct, jak to bylo doopravdy.
8. Odkdy je tohle tvoje věc? Opakuju, hrajeme si na vojáky, tak někdo holt dělá špinavou práci a plní rozkazy (ano, i ty debilní) a někdo si sedí v klídku na štábu a hejbe špendlíkama po mapě, takhle to prostě je. Jestli se ti to nelíbí, jezdi na airsoftový akce, kde nic takovýho nenajdeš a všichni jsou si rovni že.
9. Agreed, hlavně že na webu bylo napsáno, že kdo nedostane podklady, nebude platit vstupný. Mam pocit, že by měli vrátit všechno do koruny, protože komplet to nedostal snad nikdo, ani ty posraný ID karty který byly kurevsky důležitý nedovedli udělat dobře.
10. Rovněž agreed, funkčnost coffee shopu byla příšerná, ale abych tě parafrázoval, kdo si kurva dovolí nemít s sebou v boji něco k rychlýmu sežrání a spolejhat se na nějaký stánky v offzoně? Pokud bojuju nebo obecně mam nějakou "práci" (i kdyby to mělo bejt sezení na prdeli na základně a čekání, jestli se nestane průser), tak nechodim do offzony na burgra. Holt se nažeru až budu mít volno nebo budu tuhej, pokud už teda nemam nic u sebe.
11. Tak jako, na takhle velikou freeopen akci to byla vcelku klasika, viz třeba cokoli v Milovicích, to zpravidla vypadá dost podobně, akorát už tam odpadly takovýty totální záseky jako byla tady třeba absence ID karet. Zvlášť po minulejch dvou ročníkach jsem fakt nečekal, že by to proběhlo nějak dobře.
12. Organizátory, ISAF HQ nebo co máš na mysli? Ale každopádně, tak či tak, uorganizovat dvacet nebo třicet lidí je "lehce" jednodušší než několik stovek.
13. Nebyl jsi náhodou na jinej akci? MPs fungovali celou dobu, brány byly obsazený neustále, v po základně se patrolovalo v rámci možností. Ono když půlka MPs je na mrtvolišti po dalšim nástřelu brány od Talibanu a brána je stále pod palbou, tak je trochu problém zajistit lidi na to, aby se procházeli po základně a hlídali, jestli někdo nechlastá nebo nedělá táboráčky. Každopádně tohle si beru osobně - nemluv, když nevíš, MPs fungovali od začátku až do pádu základny a to s radostí odpřísáhnu.
14., 15. To se prostě stává, klasickej bordel ve chvíli, kdy má spolupracovat tuna lidí, co se v životě nejspíš neviděli, natož potom, aby se dalo mluvit o nějakej sehranosti. Když nemáš sjednocený pravidla komunikace, zvolání, formace ani cokoli jinýho, tak je bordel prakticky nevyhnutelnej, to se nedá ukočírovat i kdyby ses posral. Je to na houby, ale na freeopen akci se tomu nevyhneš.
16. Agreed, hlavně třeba takový kulový pumy při finálnim útoku na základnu byly na akci se zakázanym pyrem fakt super.

Celkově: Naprosto klasická masivní freeopen akce, nečekal jsem nic lepšího ani nic horšího. Jaký si to uděláš, takový to máš, což je za 250Kč docela drsný, ale bohužel to tak je. Nicméně v Milovicích se za ty prachy člověk alespoň frajersky sveze na OTčku, tady by mi věru zajímalo, za co že se ty prachy utratily.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 dub 2012, 22:15
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
Každopádně, my za MPs jsme si to docela užili. Když pominu 250Kč vleznýho v principu za nic (není to moc peněz, ale vyloženě debilní byla absence hromady ID karet, což nám prakticky znemožňovalo pořádně fungovat, dokud to ISAF nevyřešil sám za sebe...alespoň to za ty prachy mohlo bejt ok), tak sobota byla fajn, Arabové dělali dobrý divadlo u bran, občas se něco dělo, občas výjezd, občas patrola, prostě jsme se docela vyblbli. Co to vyloženě kazilo byl fakt, že někteří Arabové si celou akci vyložili jakožto boj o ISAF HQ a namísto toho, aby zkusili někoho propašovat dovnitř, poslat na nás sebevražednýho atentátníka nebo cokoli podobně zábavnýho, tak prostě neustále ostřelovali brány. Což byla samozřejmě otrava, protože my jsme nemohli dělat svojí práci a akorát pouštěli dávky do křoví z okopů, ISAF nemohl dělat svojí práci protože vylezl ze základny a akorát čistil okolí od Talibanu, civilové nemohli blbnout a hrát divadlo protože by se dostali do křížový palby a Taliban díky minovýmu poli neměl kudy nás obejít a vysekat. Takže to bylo o ničem, což byl ale původní plán, aby to lidi odradilo od neustálýho boje o základnu a dělo se něco i jinde...nicméně útočníci namísto toho, aby si akci udělali zábavnější tim, že půjdou dělat něco jinýho, začali porušovat pravidla a lézt přes minová pole, čímž se to dojebalo totálně a byl z toho opět klasickej střílecí megaball s hromadou nepřiznávání a hádek. Vyjednanej klid zbraní to na chvíli vyřešil a akce zase alespoň z našeho pohledu jela, ale večer z mě neznámých důvodů hromada lidí z ISAFu odjela a nechala tak základnu pekelně oslabenou, přišel další útok ve stylu "občas projdem minovym polem, občas nepřiznáme a nějak je vysekáme" kterej ultimátně skončil pádem ISAF HQ, což se dalo čekat. V jedenáct večer tak bylo hotovo, po totálním chaosu a hromadě odjetejch lidí nebylo co dělat dál, ačkoli akce měla končit až za více než 24 hodin. Zbytek už byl jenom totální chaos a radši to komentovat nebudu, co vedlo neznámé jedince k tomu, že na HQ rozházeli odpadky a zničili brány opravdu nechápu a nepochopím asi nikdy, ale jak říkám, komentovat to raději nehodlám. Dneska ráno jsme si ještě užili fajnovou modelkovací patrolu s klukama ze 173ky a jejich vozidlama a jeli dom.

Sečteno a podtrženo, nebýt toho, že část Talibanu měla naprosto zásadní problém pochopit, že tahle akce není o dobývání ISAF HQčka a svojí snahou nám prakticky znemožnila dělat to, proč jsme tam přijeli a donutila nás se účastnit dementního přestřelování se z okopu do křoví a nazpátek, který se omrzí asi tak po prvním odraženym útoku (protože každej další je pak prostě úplně stejnej...tedy pokud nějaký kouzelník neprojde minovým polem bez úhony) tak to byla vynikající sranda. Užili jsme si to i tak, bylo to takový "od každého trochu", ale mohlo to být lepší a stačilo by k tomu tak málo.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 dub 2012, 22:51
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 09 dub 2012, 13:46
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
For Aiks - To jsi ty ten samotný frajer v těch multicamech?
Ten humbuk kolem té inkriminované mírové mise č. 1 jsme byli my kluci z "pornostanu" A Co. 1st. Bn. 5th SFG ODA 516 (Vsetín)
http://www.vsetin-sfg.tym.cz
Děkujeme za slova uznání. . . To vždycky potěší.
Bohužel i nás akce Lizard III. organizačně zklamala. Nic méně když pomineme sobotní dopoledne tak jsme si našli svoje a akci si celkem užili.
A nějaké nepřiznávání a podobné kryviny jak už bylo řečeno nemá smysl řešit. . .


09 dub 2012, 13:58
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 18 úno 2012, 17:18
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
Akce byla ze začátku výborná, nicméně se zvrhla moc brzy. Já byl za ISAF B company. Šli jsme jednu patrolu kolem jedné vesnice, kde nás slušně dali, něják sme se odtamtud dostali, pak přijeli auta a velení napadlo že se probijeme (celá patrola pošla :-D). Že bylo nějáké jednání s vesničany jsme nikdo nevěděli, respektive nás nikdo neinformoval o žádných výsledcích. Po druhé jsme šli na tu nejvzdálenější vesnici, zkusit najít hledané osoby. Kousek od vesnice jsme se opevnili a čumákovali. Po nějáké době jsme se otočili a vrátili na základnu. Takže bez výstřelu a žádná kontrola vesnice, na což jsem se těšil. Jinak jsme celou dobu pouze hlídali a bránili základnu. Jak níže zaznělo, že se isafáci báli vyjít ven, tak to bylo dle rozkazů. Velení toto bohužel nezvládlo. Na základně jsme nesměli rozdělat oheň, přitom v každé vesnici byl oheň jako kráva. S tím, že co jsme slyšeli, tak nějáká vesnice byla v sobotu navečer celá ožralá, zhulená a nevim co ještě. Na večer to pak začalo všechno kolabovat a hromada lidí odjíždět. Noční útok talibanu byl také průser. My je obcházíme a vlastní nás osvítí a pár nás vlastních sundají. Následně se všichni zastavili a čumákovali, do předu jsme šli jen v 5ti. Pár nás sundali a zbytku bylo řečeno od isafu, že jsou kreténi a jakto, že jsou tak vepředu. Za mně teda musím říct, že velení ISAFu stálo za dvě věci. Byly jsme na první akci Nikoly a teď jsme zkusili znovu její akci, jestli je to lepší. Jelikož ne, tak nevím, jestli nás ještě někdo na její akci uvidí.
Naposled bych chtěl poděkovat tomu debilovi, co tam jezdil na čtyřkolce mezi auty a minimálně mě vzal zadní nárazník (sobota dopoledne), a také všem kdo hrál mezi auty, nebo na ně střílel.

Osobně sem již nepojedu.

deli
OSO - Oddíl Speciílních Operací


09 dub 2012, 20:59
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
Mam dotaz, nevite nekdo co za kluky v ceskejch maskacich jeli v sobotu na patrolu s klukama z 173ky? Osobne sem na akci nebyl ale prej se s nima dobre spolupracovalo tak nas velici hleda na ne kontakt.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


10 dub 2012, 14:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2011, 07:54
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
Za nás již vše řekl Jacob (byly jsme 3 z Blackwateru Praha povětšinou v Coyotu a jeli v rámci HD Group), takže jen ve zkratce. Organizace příšerná, jen kůli ID kartám se naše naplánované akce posunuli o cca 2 hod. a pak následovalo spoustu dalších bot...

Kontrakty jsme od ISAF žádné neměli, tak jsme se snažili dělat divadlo pro vesničany, snad se všem líbilo (voda, bonbony, hasičáky, stavění stanu, latríny a jine...) :wink:

Ze soboty na neděli jsme byly pomoci s obranou HQ ISAF, bohužel tam panoval velký zmatek a vzhledem k tomu, že jsme neznali rozložení sil ISAF a celkové proporce základny, nebyly jsme schopni výrazně pomoci, nakonec se nás ujal jeden ISAFák v ACU (nejspíše zástupce Oneila), který se nás ujal a jednal s námi velice slušně, za což mu děkuji. Dostali jsme od něj statickou pozici a snažili se držet bránu (ta blíž k parkovišti), bohužel naše pozice to příliš nedovolila (a to jsme i položili stoly jako kryty) a po cca 20-25 minutách pro nás boj skončil.

Veliká škoda, že nás ISAF více nevyužívalo, snad příště.

Jinak chtěl bych za náš tým poděkovat HD Group, která nás vzala pod svá křídla, Filipovy, jenž měl na starosti PMC a dle mého pro nás udělal co šlo a nakonec Harrymu a klukům ze 173rd za to, že nás nesejmuli u třetí vesnice :lol: a za zapůjčení kompresoru.

_________________
email: dexxi86er@gmail.com
krejza@antikorcz.cz


10 dub 2012, 15:59
Profil
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
Původně jsem chtěl napsat velice rozhořčený report, ale po těch třech dnech sem se už sklidnil, a proto mi dovolte se podělit o „zážitky „ z Operace LIZARD III.
Nejdříve začnu pozitivy.Největší plus celé této akce byl jednoznačně prostor.Ralsko je nádherná oblast přímo stvořená pro tyto aktivity.
A tím bych to tak něják ukončil.Teď tedy ta negativa.
Rozhodli jsme se vyrazit již v pátek po práci, jelikož registrace byla ( jak bylo uvedeno na webových stránkách akce ) až do 2200, proto bylo vcelku jedno v kolik přijedeme.Chtěli sme se v klidu registrovat a prohlídnout si prostor a pokecat se známýma.
Na místo jsme dorazily v 1915 a k registraci se odebraly v 19222.K našemu údivu nám bylo řečeno, že registrace jsou pouze do 1900.Na další dotazy v kolik je registrace zítra nám bylo řečeno nejdřív „ NEVÍME“ A POTÉ, ŽE ASI V 0600 NÁSLEDUJÍCÍHO DNE. Nu dobrá, poté sme se vypravili na prohlídku okolí.O tom, že nebyl otevřen Cofe Shoop jak bylo uvedeno v informacích nás moc netrápilo, inu „ voják se stará voják má „.

Ráno proběhla registrace vcelku bez problémů, nicméně chyběli již zmiňované ID karty.Nebudu to zbytečne dlouhosáhle popisovat ID karty o které sme zažádali v 0615 sme ani v 1215 neměli a čekat na ně dalších 6 hodin ??? Ty obstrukce, které kolem toho byli nebudu raději ani popisovat.Briefing před začátkem akce nebyl zrovna vyčerpávající, akorat zopakování toho co bylo v propozicích – COŽ BYLA CHYBA !!! Jak se později ukázalo.
Proč to byla chyba ? dvě vesnice se zrušily a vůbec v prostoru nebyli kvůli dohadování s PČR o prostoru.Ono když strávíte 4 hodiny průzkumem prostoru kde nic není stane se z toho taková pěkná procházka  Ale dle mého mínění docela drahá…
Po příchodu k HQ ISAFu na tuto otázku organizátoři odpovídali každý jinak.Další věc byl alkohol snad všudy přítomný, což bych byl ještě ochotný skousnout, i když s tím taky nesouhlasím ,ale co mě dostalo jako poslední věc byla přítomnost drog ( marihuana) u pořadatelu.Poté co někteří z nich byli značně „ mimo „ a po otázce jeden na druhýho „ VOLE NEVÍŠ KDE MAM TĚCH 6 GRAMŮ ??? „ sem řek že toho mam dost a jal se tuto akci velmi rychle opustit.
Ono všeho moc škodí a co doopravdy nesnesu jsou drogy na softu po mých negativních skušeností.
Takže ono né že na LIZARDA, nebo do RALSKA už né, ale na akci kterou pořádá naprosto neschopný team pořadatelů.Je to těžká práce o tom žádná, sám to znám jakožtočlověk co se de facto organizací živí, ale když na to nemám tak to nedělám.Tato akce mě bohužel připomínala akce ve stylu BIG COMBATU z milovic, akorát že Big Combat byl lepší.Zde bylo jasně cítit od pořadatelů vybrat many a pak se poserte, nic nevím.
Takže abych to shrnul.
Jediný kdo se dobře bavil byli Talibanci a pánové ve vozítkách (/ přeju jim to, nicméně je to docela malé % )
Problémy s PČR, přítomnost alkoholu a drog, nedodržené podmínky = registrace = mapa pro každého ID karta.
Kdybych byl mladší a impulzivnější trval bych na vrácení vstupného, takhle na to kašlu, ale silně negativní dojmy z této akce budu šířit nadále.
Bohužel, toto není jediná vícedenní akce za poslední rok o které mám takto negativní dojmy.Snad jediné akce které jsou pravým opakem jsou akce u „strýčka MONTYHO „.
Takže na vícedení akce už jenom tam.

PS: Jen takové zamyšlení ( čímž nechci vyvolat nějakou bouřlivou diskusi ) ke kterému mě navádí Monty rezolutní a správný postoj, že černé akce soft zabíjí.Ono otázka jestli raději akce na černo, kde vše proběhne v klidu a bez přítomnosti PČR, alkoholu a drog, nebo akve povolené kde stejně je přítomna PČR v negativním důsledku a o alkoholu a omamných látek ani nemluvím…

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


10 dub 2012, 16:01
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
O tejhle akci jsem se dozvěděl mam takovej pocit ve čtvrtek bylo mi vcelku líto že tak pozdě protože shánět věci narychlo stojí za pytel mrzelo mě že jsem nejel ale jak tady tak čtu tak to byla velice "povedená" akce :D a shrnudí darka mě opravdu rozesmálo začnu pozitivy.. ralsko je krásný přímo stvořený pro tyhle aktivity a tím bych asi zkončil :D

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


11 dub 2012, 10:21
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 20 pro 2011, 12:09
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
Zdravím, zde par fotek a videi z akce od nas:

http://www.asvitezna.estranky.cz/fotoalbum/akce/operace-lizard-iii---7.-8.-4.-2012-ralsko/

http://pz82.rajce.idnes.cz/Operation_Lizard_2012

http://127radar127.rajce.idnes.cz/Lizard_2012/

http://www.youtube.com/asvitezna


15 dub 2012, 11:49
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 21 úno 2012, 06:39
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Lizard III - komentujte
Ahoj, jsem rád, že se nám tu debata nezvrhla a objevují se zde kladné osvětlující komentáře. Na dotaz, ano jsem to já, ten sám v multicamu. Doufám, že tato kritika pomůže při organizaci další akce .... ještě jednou díky. JS


01 kvě 2012, 08:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz