Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22 zář 2023, 19:47Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 ARDENY 2012 - 28.1. 
Autor Zpráva
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2009, 16:47
Příspěvky: 198
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek ARDENY 2012 - 28.1.
Díky všem za účast. Nebylo to dnes na 100%, ale myslím že jsme si to všichni náležitě užili. Hoďte sem jak dopadlea ta pochroumaná noha. Takže ještě jednou díky a za rok na ARDENÁCH 2013. ZDAR

_________________
Airsoftu 18+ a zdravému rozumu ZDAR


28 led 2012, 18:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Za nás spokojenost, žádný hádky, žádnej problém, dobře jsme si po dlouhej době zastříleli a protáhli nohy :-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 led 2012, 18:20
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2009, 15:39
Příspěvky: 36
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
http://plzenskagarda.cz/fotogalerie/cat ... den-ardeny

tady zasílám odkaz na fotogalerii

Mitchell


28 led 2012, 19:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Koukám že ste taky bez sněhu.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


28 led 2012, 19:15
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2008, 18:28
Příspěvky: 144
Bydliště: The villige of Dražejov
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Tak noha má jeden šroub od kolene až do míst kde končí kanady + 2 šrouby které fixují zlomeninu kolmo. Zatím netušíme jak dlouho co potrvá, ale snad se mezi námi Pepa brzo objeví. Nakonec jsme jeli na Locháč, hodně mě překvapilo že jsme hned jeli na RTG a dál, večer operace. Největší hlína byla když jsme do nemocnice nalítli jak dvě gorily v maskáčích :D až si mysleli že jsme armáda. :lol: ale pochválena byla i fixace nohy. :wink:

Jinak akce nezklamala, trochu menší účast, ale jinak příjemné. Jen škoda že než jsem vyměnil pastorek, stala se ta noha, takže jsem moc nehrál.

Ale dík a ještě poděkuji za odvoz Jeepem, ten pomohl hodně.

_________________
Člen: 69. Jednotka Speciálních Sil Strakonice - http://www.69jss.cz
[Last man standing],[Koumák],[Specialista na krycí palbu],[Kutil]


30 led 2012, 10:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2011, 07:54
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Já teda nevím, zda jsme byly na stejné akci :shock: Úvod na parkovišti OK (byly jsme přiděleni do posil US, tedy na bod 4), po dosažení shromaždiště jsme čekali na povel posílit 101. Opět nekázeň některých airsofťáků na shromaždišti (později i na mrtvolištích), kdy střelba do okolí a ladění hopu atp. došla tak daleko, že frajer si ladil kontakt na baterce s odjištěnou M4 namířenou na můj obličej ve vzdálenosti cca 2m :evil: Po upozornění se jen pousmál...pak probíhalo vše celkem v pohodě, až do doby, kdy nás (mě a mého kolegu) vyndal frajer asi z 10m do zad, který byl dle slov spolubojovníků zastřelen 2x ještě před tím, než se nám objevil v zádech. To se holt stává, za to organizátor nemůže. Po lehkém obědě na mrtvolišti jsem se přesunuli jako obránci. Zřejmě jsme neuspěli, vzhledem k tomu, že jsme se všichni asi za 20 minut sešli na mrtvolišti. Ale být svědkem akce typu: ,,máme kontakt!!!,, a bez výstřelu celá skupina opustila pozici (z mé pozice levé křídlo) působila dost komicky. Ale OK i to se stává. Co ale poté následovalo mě skutečně překvapilo. Z mrtvoliště proveden neorganizovaný přesun, kdy z mého okolí nikdo netušil, kam vlastně jdem. Poté sporadické přestřelky typu, stoupneme si za strom a schválně kdo padáčkem dostřelí dál (ležel jsem za stromem + nějaké chroští přede mnou a zásah jsem dostal padáčky na nohy, přesto jsem zahlásil a odešel). No a teď to začalo být teprve zajímavé. Dle info od organizátora se mělo mrtvoliště zřídit poblíž bojů a refresh 15 min. Po 5 minutách se refresh změnil na ,,sejde se 10 lidí a jde se,, poté se opět změnil na refresh 15 minut atd. Došlo to tak daleko, že když jsme se skupinou okolo (nějací ve woodlandu, multicam a pár vz.95) refreshli po 15 minutách (a bylo nás i cca 10), tak jsme po cca 30m narazili na podivnou skupinu 4 lidí, kdy 2 měli kvéry na zádech, čili jsme předpokládali, že jsou mrtví a tedy na ně nestříleli a druzí 2 kvéry v rukou a vyšlapávali si jak na procházce. Na ně byli kladeny dotazy přesně takto: Jste mrtví? NE! Jste s námi? NE! Tak se kryjte. Po dalších cca 5 vteřinách na ně někteří spustili palbu do nohou. Celé to vyvrcholilo obrovskou hádkou a nadávkami, které tu nebudu ani popisovat. Čili za mě/za nás akce o tom, kdo má lepší kvér (byly jsme schopni někoho dostat jen složitými obchvaty) a dle mě i toho co jsem slyšel okolo sebe, tak strana US na této akci dělala jen pohyblivé terče. Jen rada pro příště: lépe rozdělte strany dle maskáčů a nebo alespoň 2 identifikační pásky, mnohokrát se stalo, že nebylo poznat kdo je s kým. Přesto chci poděkovat organizátorům za to, že jsme na akci mohli přijet a poprvé si letos protáhnout nohy

Blackwater Praha(účastnili jsme se ve dvou lidech, snad jediní v coyote brown komplet, to jen aby nedošlo k tomu, že mě někdo obviní z anonymity přízpěvku)

_________________
email: dexxi86er@gmail.com
krejza@antikorcz.cz


30 led 2012, 12:18
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2009, 16:47
Příspěvky: 198
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Odpovím trochu na poznámky Dexxiho, to jak se každý jednotlivec na akci chová je zcela neovlivnitelné to máš pravdu a na této akci se opravdu sešlo mnoho rozdílných lidí od různých skupin, teamů a jednotlivců. Každý rok a není tomu jen tento, strana US dojíždí na neschopnosti jakékoliv skupinové organizace a vedení útoků. Počet US byl přes 80 lidí a za WM cca 50 lidí. Já nevím nebyl jsem u toho, ale zkuste se zamyslet zda před jednotlivými fázemi na US straně někdo zvolil nejakou taktiku a snažil se útoky koordinovat, zadával pokyny kdo kam půjde, komunikovali jste jednotlivé skupiny pomocí vysílaček ....?
To k tomu zmatenému refreši - já jsem nebyl schopen se s nikým z US strany spojit, abych zjistil kolik je za US mrtvol, neboť útok na naši kruhovou obranu byl opět neorganizovaný a různě útočili skupinky, které když se na ně vystřelilo tak utekli 20m zpět do lesa. Z minulých ročníků vím, že pokud mrtvola dlouho stojí na mrtvolišti, tak přemýšlí jestli to náhodou nezabalí a nepojede domů. Z tohoto důvodu, aby měla hra spád a trochu jste nám zatopili nevrhl jsem refreše po 15 minutách. Toto jsem sdělil jedinému člověku kterému jsem se dovolal. Když ani poté k žádnému útoku nedocházelo. Zavolal jsem dotyčnému ať prostě se refrešujete když Vás na mrtrvolišti bude alespoň 10 a nečekat 15 min. I potom se nic nedělo a z tohoto důvodu jsme zvolili protiútok. To že v tuto dobu bylo již několik US doma nebo na cestě domů, není náš problém. Myslím že na straně US bylo mnoho lidí, kteří se mohli velení ujmout. Při poslední fázi jste dostali jako posilu Havrany Plzeň (v Marpatech) a nijak zásadně rozdílně tato fáze nedopadla. Zvolili jsme cílený ústup do lepších pozic a vpád záloh do boku US strany. Myslím že poté co byli zlikvidováni všichni němci, US zbylo tak 3-5 lidí a to bylo US jednou tolik než nás. Byla to cíleně vymyšlená a dohodnuté obrana a načasování a komunikace probíhala po vysílačkách a dle mého názoru to dopadlo pro nás velmi dobře.
K rozdělení skupin - vždyť US strana měla o více jak 30 lidí přesilu, to je málo? Na straně US bylo několik výborných teamů, kteří nehrajou s kvérama v základu. Na straně WM bylo cca 8 lidí nynějších a bývalých členů JPP, cca 12 Havranů, cca 5 Tygrů Rakovník a zbytek byli náhodní střelci, které jsem ani neznal (sorry zda jsem na někoho zapoměl). Na straně US byly silné teamy jako jsou PG, Strakonický kluci, Klatováci, Kočár, Bundášovci, Grifonovci...... NIKDO z nich nemá kvér v základu. Už skutečně nevím jak moc výhodně pro US stranu to rozdělit, aby se necítili ukřivděný. Jen na okraj můj kolega-parťák má plastového kalacha od CYMA se 120 pérem a to by jste se divili kolik za akci má killů, ale nekempí, běhá, přemýšlí...... Není to jen o silných kvérech !!! Je to o koordinaci a né jít jak stádo na porážku.
ARDENY jsou vždy taková masovka, jde spíše se potkat a zastřílet si, to že na akci přijede pár nesmrtelnejch spešláků, tomu se nezabrání. My jsme taky ve třech stříleli na 30m na jednoho maníka za hubeným stromem, kterému čuměl batoh, ten jich musel schytat, potom se sebral a odešel a to nevíš jestli je mrtvej nebo ne. Je to naprd s ukázněností, mrtvoli se motají mezi živolami a naopak, nikdo se neobtěžuje zařvat MÁM, nebo zvednout ruko s kvérem, nebo si vzít reflexku. Je to těžké pak s takovýmhle materiálem něco dokázat.
ALE CO. Mě se to celkem líbilo, furt lepší neš doma čučet na TV.
Tak doufám že za rok minimálně všichni jako letos přijedete

Pepanovi s ulomenou nohou přeju brzké uzdravení bez následků.

ČAU

_________________
Airsoftu 18+ a zdravému rozumu ZDAR


30 led 2012, 16:48
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Yenkee má recht.
US dostali na prdel, díky chaotickému postupu, nejednotnému velení a špatné komunikaci.

Třetí armáda se už tušim po třetí ztratila a to se jedná vždy o jeden a tentýž prostor o velikosti většího fotbalového hřiště.

Mi jsme nebyli vyjímka, drželi jsme se raději co nejdál od ostatních i když nám bylo jasný, že sami ničeho zásadního nedosáhneme.

Prostě Ardeny 8)


30 led 2012, 18:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Je naprostá pravda, že nějaký funkční velení, koordinace a organizace na US straně jako každoročně chyběly, ale nemůžeš čekat, že si to vytvoří americká strana sama od sebe, když je složená z takovýhle směsky rozličnejch lidí, co se navzájem povětšinou ani neznají. To chce prostě jasně a ideálně ještě před akcí vybrat někoho dostatečně starýho, zkušenýho, schopnýho a s dobrou vysílačkou, aby tomu velel. Já jsem to ze začátku pochopil tak, že nám má velet Malej Šaman, jenže ten se staral spíš o vlastní jednotku a potom odpadnul úplně, když mu přestal fungovat kvér a bylo po velení dokonale...z několika desítek lidí, které čítala třetí armáda, nás po necelej čtvrthodince zbylo ani ne deset. Zbytek se neznámo kam odpařil, na vysílačku nereagovali, na pořádný pěšácký zařvání taky ne. Mně se potom podařilo rádiem spojit s nějakou částí 101. a následně se s nima spojit i fyzicky, společně s někým ve vz.95 (asi 69.JSS?) jsem se tak nějak ujal velení a chvíli to i fungovalo, nicméně po jednom povedenym útoku se to zase rozsypalo a opět jsem v lese zůstal s těma pár lidma, co se mnou byli od začátku. Pokud to budou číst, tak bych tímto taky rád poděkoval tříčlennej skupince mladších kluků (jeden měl SVD, druhej kalacha pokud se pamatuju), co se mnou jako jediní vydrželi po celou dobu, poslouchali mě i když nemuseli a díky nimž jsme alespoň trochu fungovali...nevim co byli zač, každopádně mě hodně příjemně překvapili a jak říkam, díky chlapi ;-) Náš pokus o útok na německou linii pak opravdu neměl velký šance na úspěch, nicméně alespoň jsme to zkusili a když jsem potom viděl, jaká lajna proti nám stála, tak to, že jsme Němcům v pěti lidech sebrali (asi) tři bojovníky považuju za slušnej úspěch :D

Potom v druhej části, kdy jsme bránili, to ze začátku vypadalo líp, ale pak se to naprosto neuvěřitelně rozdrobilo, je prostě vidět, jak obrovská část lidí má problém s jednoduchým úkolem "hlídej si svuj perimetr dokud ti nebude řečeno jinak" a má neustálou potřebu se přesouvat sem tam podle toho, kde se zrovna střílí, což je samozřejmě průser. Kdyby fungoval velitel, kterej by jasně řekl, kde má kdo bejt, bylo by to možná lepší, ale to si odhadovat netroufám, třeba taky ne.

Každopádně z našeho neúspěchu v žádnym případě neobviňuju palebnou převahu nepřítele, i když tam samozřejmě byla.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


30 led 2012, 18:51
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Jenom ještě reakce na pepého, my jsme se tentokrát kupodivu neztratili :D My jsme šli dobře, jenže jak jsem psal v tom slohu nad tímhle příspěvkem, víc jak třičtvrtě lidí se prostě v půlce cesty, když jsme poprvé narazili na německej odpor (pokud se nepletu, tak jste to byli asi zrovna přímo vy) kamsi vypařilo a dokud se k nám nepřiblížila 101. a nepovedlo se nám s nima spojit, tak nám prostě nezbylo než ležet na místě, protože já fakt s půltuctem lidí celej wehrmacht porazit nezvládnu :lol:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


30 led 2012, 18:55
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Já vim, že zrovna vy jste se neztratili a dokonce se s námi spojili přes rádio.My jsme byli ta skupinka s polečně s kluky ze Strakonic co vám šla na pomoc.Jak to bylo dál netušim, potože mě smetl střelbychtivý spolubojovník
Pro upřesnění byly jsme za 101.
Jinak kámen úrazu je a bude to, že lidi dávají přednost osobnímu úspěchu před úspěchem celku.Viz. to co si psal o hlídání určeného perimetru zůstat i za cenu, že se tam prostě nic neděje, protože jak mile ho opustíš pro "lukrativnější post", tak se můžeš vsadit, že se začne dít.
Nemá cenu se tim nějak zvlášť zabývat, páč pro spoustu lidí jsou Ardeny spíš společenská, než bojová akce a tak do toho prostě nedají všechno.


01 úno 2012, 13:41
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: ARDENY 2012 - 28.1.
Joaha, já už v tom mam taky slušnej bordel :D No, každopádně nemam co bych dodal...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 úno 2012, 14:24
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz