Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 03:39




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Optika na SVD Dragunov-PSO-1 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
A teď co je sovětský blok, jestli to platí i pro český a východoněmecký kukátka :lol: (EDF, Di6...)

Ikdyž to moc nechápu jak to může být jinak (to jako v sssr není 1mil 10cm/100m?), tak by to byla chyba asi 3%.
Podobnejch chyb ale může být víc, třeba už jen při přepočtu palců/yardů na náš bělošskej systém apod.
A pak je tu otázka jaký chyby se dopouští ten co do optiky kouká, na kolik je schopnej rozeznat 9.97mil a 10mil :lol:, myslím že se nemusíme znepokojovat.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


22 úno 2012, 16:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
jasne, je to zanedbatelne, [irony]ale kdyz nekomu budes chtit ustrelit na kilak cigaro od huby tak by se to mohlo hodit :-D [/irony]

psal jsem to jako takovou perlicku a male bezvyznamne plus :D


22 úno 2012, 16:34
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
No jo takže sme se dopracovali k tomu že Čína PSO-1 má ůplně jinou stupnici čísel u korekčních tlačítek.Podle mě tzn. že číňani upravili PSO-1 tak aby se dal seřídit na airsoft??jinak nevidím jinej důvod než proč dávat na PSO-1 kliki v MOA

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


22 úno 2012, 18:23
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Trueman píše:
Podle mě tzn. že číňani upravili PSO-1 tak aby se dal seřídit na airsoft??jinak nevidím jinej důvod než proč dávat na PSO-1 kliki v MOA

No to rozhodně ne prostě to tak udělaly páč to je cool. Je znám příklad kdy dostaly 4kolky na obšlehnutí a oni je měly do dvou měsíců hotoví. Když se zadavatelé smály tak se ptaly proč se mějou no a oni jim vysvětlily že je okopírovaly i se stejně ojetejma pneumatikama.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


22 úno 2012, 18:27
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Tak tak, oni nad tím prostě nepřemejšlí jako my, prostě vezme optiku, rozebere na atomy, zkopíruje tak aby to bylo levný na výrobu, co neví to si domyslí... a když na všech optikách vidí napsaný 1/4 MOA, tak proč by to nenapsal i na tuhle. Klidně je reálně možný že tam prostě vrazily věžičky z jiný optiky co měli zrovna na vedlejší lince (možná by stálo za to prohlídnout fotky jestli fakt nejsou stejný jako na něčem jiným).

Navíc když se podíváš jak vypadají věžičky na číně a jak na originálu, tak je jasný že to nemá vůbec nic společnýho, na číně vidím jen jednu stupnici na věžičce, u originálu máš dvě pro jemný a hrubý štelování (viz. ten návod co jsem semka dával a ty fotky od Vanhoutena). Navíc rusové fakt nepoužívaj slova jako UP, nebo CLICK :lol: , dokonce i na POSPu s MilDotem je azbuka.

Ještě mě napadá že číňani nezkopírovali ruskej originál, ale nějakou třeba licenční kopii... to by pak mohlo vysvětlovat jak absenci azbuky, tak i ty další nepřesnosti, ale to se, ale stejně tomu moc nevěřím.

<slintající smajlíl> POSP na RIS s MilDotem http://kalinkaoptics.com/rifle-scopes/p ... rsion.html

_________________
http://www.Sniperblog.cz


22 úno 2012, 18:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
reyes - ja mel na SVD POSP DM6 Pro (trosku odlisne od te co jsi posilal - zoom jen 6x, nemela US mildot a mela montaz na SVD) a taky to bylo slint slint :-) Nemelo to primo mildot, ale nejakou dilcovou osnovu "by vychod" a byl ot luxus (za ty prachy). obraz naprosto cisty, dobra svetelnost, hlavne to byla 6x42, takze zadny pruhled skrze propisku s cockama. Dodnes lituju ze jsem ji prodal :(


Přílohy:
Poznámka: Posp DM6 Pro
IMG_0881m (2).jpg
IMG_0881m (2).jpg [ 83.37 KiB | Zobrazeno 21789 krát ]
22 úno 2012, 19:23
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Mě na tom hlavně zaujala ta montáž na klasickou RIS (a taky mildot samozřejmě)...ono se to pak dá snadno hodit na cokoliv. Akorát těch s Weaverem u nás asi moc nebude, takže doufat v nějakou slušnou bazarovku asi nemá velkej smysl... a nová je za 7200kč, ikdyž možná by to za ty prachy stálo :roll: :)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


22 úno 2012, 19:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
weavera jsem na bazaru snad jeste nevidel, vsichni to cpou na kosy, saigy atd, takze tam bude ta bocni montaz. Pochybuju ze by si tohle nekdo koupil na nejakou M700, Sako, M4 nebo nec podobneho :lol: urcite to je lepsi na weavra, protoze to fakt muzes hodit kam chces a pokud bys to sehnal za dobre prachy tak to je robustni dobra optika, ale 7200 bych za to nedal, za ty prachy bych se dival uz po necem lepsim. je to fajn optika kdyz to koupis za 4000 kc, pac za ty prachy sezenes malokdy a s velkym stestim nejakou lepsi optiku.


22 úno 2012, 20:28
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Takže jediný co mi vlastně zbývá je zjisti kolik je jeden klik a podle toho si vyrobit svoje elevační tabulky,ale pořád nechápu jakej je v tom systém u opravy toho větru,na tohle jsem fakt dub

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


22 úno 2012, 20:41
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
A tu příručku ČSLA jsi četl? Tam je všechno popsaný (neprojížděl jsem to slovo od slova, ale přijde mi to jako hodně komplexní návod).

_________________
http://www.Sniperblog.cz


22 úno 2012, 20:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Pročítám si jí a jsem za to velmi vděčný,je to věc kterou jsem hledal přez rok :D

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


22 úno 2012, 20:55
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
vanhouten píše:
weavera jsem na bazaru snad jeste nevidel.

Jen tak z nudy jsem zkusil armyburzu a ono měsíc starej inzerát skoro uplně ideální, POSP 6x42 s Weaverem za 4000kč :mrgreen: ... ponaučení, nehledat tyhle věci když člověk nemá našetřeno, to pak jenom naštve. Ale dobrý vědět že to s kapkou štěstí sehnat jde.
http://www.armyburza.cz/Detail/puskohlad-6x42/399568/

_________________
http://www.Sniperblog.cz


22 úno 2012, 21:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
tak to je presne o tom stesti jak jsem psal. rekl bych ze sis ho zrovna vycerpal :-)


22 úno 2012, 21:22
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Vyhrabal jsem starej papír o soustřelu na 20m.
Rozptyl (průměr)-10 cm
Rozdíl bodu záměru a bodu nástřelu-43cm
Šířka od bodu záměru po bodu dopadu-5cm

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


23 úno 2012, 17:53
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Ještě jsem zjistil že abych se dostal na konec otáček elevační věžičky potřebuju 7,5 otáčky, u věžičky stranové opravy to činí 6,5 otáčky.
U elevační věžičky jsou čísla 0-55, a u věžičky stranové opravy jsou čísla 0-15/15-0

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


23 úno 2012, 20:00
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Trueman píše:
Ještě jsem zjistil že abych se dostal na konec otáček elevační věžičky potřebuju 7,5 otáčky, u věžičky stranové opravy to činí 6,5 otáčky.
U elevační věžičky jsou čísla 0-55, a u věžičky stranové opravy jsou čísla 0-15/15-0

Jenže co teď našteluješ a zbraň odložíš a druhej den už to nemužeš použít páš je to porát érsoft. Hop vychladne, hlaveň němá závit a tak dále.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 úno 2012, 20:13
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
No jo ale když si to zapamatuju tak budu vědět na kolik to nastavit,ale nevím jestli se mám teda řídit podle ele. tabulek na 1/4MOA a ta korekce větru pořád nevím jakej je v tom systém když tam jsou čísla 0-15/15-0.

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


23 úno 2012, 20:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Trueman píše:
No jo ale když si to zapamatuju tak budu vědět na kolik to nastavit,ale nevím jestli se mám teda řídit podle ele. tabulek na 1/4MOA a ta korekce větru pořád nevím jakej je v tom systém když tam jsou čísla 0-15/15-0.

Cháopeš že to nemá cenu? Prostě tak jak to nastavíš ti to další den střílet nemusí. Změní se teplota, vlhkost a je to jinde u airsoftu to fakt nemá cenu. Tohle fakt dělat jen tak pro zábavu pokud nemáš ostrou. Na airsoftovou střelbu to je nepoužitelný.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 úno 2012, 20:48
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
To je jedno že to pokaždý bude střílet jinak ale alespoň budu střílet s pocitem že jsem to zkusil,navíc existují vzorečky který počítaj s teplotou vzduchu,vlhkostí obtékání projektilu vzduchem( pokuď člověk zná koeficient tvaru).Chci to vědět je jedno jestli to tak bude střílet nebo ne ale když uiž to tak je měl bych tu optiku pochopit,řiká mi každej že to nemá cenu ale kdyby mi někdo misto přesvědčování že to nemá cenu řekl jak to seřídit.

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


23 úno 2012, 20:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Trueman píše:
To je jedno že to pokaždý bude střílet jinak ale alespoň budu střílet s pocitem že jsem to zkusil,navíc existují vzorečky který počítaj s teplotou vzduchu,vlhkostí obtékání projektilu vzduchem( pokuď člověk zná koeficient tvaru).Chci to vědět je jedno jestli to tak bude střílet nebo ne ale když uiž to tak je měl bych tu optiku pochopit,řiká mi každej že to nemá cenu ale kdyby mi někdo misto přesvědčování že to nemá cenu řekl jak to seřídit.

Chápeš že na ostrou ti to lidi zdělí ale na airsoftovou ne ? není jak jak chceš to co si napal počítat u BB kuličky? To je blbost.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 úno 2012, 21:03
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Co je na tom,ať je to letící gumovej medvídek nebo kulička či cokoliv zákony balastiky platí pro vše co letí od gravitace až po nadmořskou výšku,lze to zpočítat ano hlaveň zbraně nemá vývrt tudíš nebude nikdy tolik přesná ale zle dosáhnou takové přesnosti aby bylo možné udělat následnou rektifikaci obou věžiček na potřebný stupeň.Vím že v airsoftu je blbost brát ohled na nadmořskou výšku,ale co vítr a gravitace vždy lze nejít něáký bod od kterého se dá předpokládat další let projektilu.Navíc u této diskuze jsme dospěli k závěru že kopie PSO-1 od čínského výrobce použil naprosto odlišné věžičky k rektifikaci tudíš nevím jak si stím pohrát (nechal původní osnovu v miliradiánech a na věžičky dal úhlové minuty)proto nevím co stím dál,chcii znát jenom ten systém u stranové opravy

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


23 úno 2012, 21:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Ok končím to nemá cenu. Snaha byla

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 úno 2012, 21:24
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Vím že jsem tvrdohlavej,ale něák to musí jít

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


23 úno 2012, 21:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Trueman píše:
Vím že jsem tvrdohlavej,ale něák to musí jít

TO není o tvrdohlavosti to je o možnostech a realitě.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 úno 2012, 21:49
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
jak to seřídit?

dej si zbraň do svěráku, seřiď si hop, dej si terč na 25m a nastřílej skupinu (třeba 5) zmeř si vzdálenost mezi místem kam si miřil a středem těch zásahů.

Pak aniž bys hýbal se zbraní, tak změň nastavení věžičky (třebas o 10 kliků)
nastřílej další skupinu a jdi si změřit rozdíl, vyděl 10 a máš zhruba systém.

tak samo, na změřenou vzdálenost si změř známé velikosti a spočítej si, velikosti co patří k dílkům v optice.

Ale protže maj softky tak skvělou balistickou křivku, a neskutečnou přesnost tak si nejsem jistý úspěchem téhle metody... Taky když vezmu v potaz hop up, který nezměříš, nespočítáš v realných podmínkách tak hodně štěstí, prostě pokaždé zabírá jinak, a kulový s tím naděláš. kdyby to šlo spočítat, tak už ti lidi dávno běhají s tabulkama, ale prostě pokuď během dne 4x přenastavíš hop tak pokaždé dosáhneš jiné trajektorie, nemluvě o tom, že jen blbé pásy s různou teplotou vzduchu ovlivňují dráhu, každý sebemenší vánek a sebemnší výkyv čehokoliv, protože AS projektil je neskutečně lehký...

Edit: a v podsatě jde jen o to, aby si byl podle optiky schopný určit odchylku kterou cheš korigovat, takže je ejdno jaký má systém, dokuď z toho dokážeš vyčíst velikost / vzdálenost...)

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


Naposledy upravil ježo dne 24 úno 2012, 01:36, celkově upraveno 1



23 úno 2012, 21:57
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Optika v mildotu a věžičky v MOA jsou přeci naprostej standart na většině optik, něco si o tom na netu přečti ;), návodů je na to na netu množství limitně se blížící k nekonečnu :mrgreen:

Balistický tabulky pro 6mmBB už pár lidí zkoušelo a co jsem slyšel tak to zkrátka a dobře nejde. Ale samozřejmě ti nikdo nebrání v tom aby ses o to pokusil, třeba se dobereš k nějakým výsledkům který pro tebe budou užitečný.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


24 úno 2012, 00:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Trueman píše:
Co je na tom,ať je to letící gumovej medvídek nebo kulička či cokoliv zákony balastiky platí pro vše co letí


mozna plati u vseho, ale naproto rozdilne. kdyz budes pocitat ochylky drahy u .50cal a 0,36g bb tak ver ze se nikdy u te BB nedopocitas kloudnym cislum.

Monty to rekl jasne, a ver mi ze on sakra dobre vi o cem mluvi, jelikoz ma hodne odstrileno (a nejen z airsoftek).

Co se tyce optiky, tak to ze ma naznak horizontalni osnovy v miliradianech, jeste neznamena ze ot tak je. zase to muze byt cinske "baj voko miliradian sem, baj voko miliradian tam".

jestli si opravdu chces hrat s optikou a nechces se ztracet v prevodech jednotek a doufat ze osnova je v poradku, tak tu cinu zahod/prodej a kup si original. vzhledem k cene ciny se divim ze to lidi vubec kupujou - tech par stovek navic myslim nezabije a kvalita je nekde uplne jinde a hlavne budes vedet ze vsechny osnovy a tocitka fungujou tak jak maji.

reyes102 píše:
Balistický tabulky pro 6mmBB už pár lidí zkoušelo a co jsem slyšel tak to zkrátka a dobře nejde. Ale samozřejmě ti nikdo nebrání v tom aby ses o to pokusil, třeba se dobereš k nějakým výsledkům který pro tebe budou užitečný.


no udelat to moc opravdu nejde. ale teoreticky by to nebyl az takovy problem, krom toho ze to bude +- autobus :-D


24 úno 2012, 08:10
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
právě, měl sem jich 6 a furt ne a ne nešla použít jedna 2x.

Během léta budu mít půjčenou mašinku, co umí měřit teplotu, vlhkost a tlak vzdcuhu a chystám se píchnout pušku na lavičku do svěráku, dát před ní terč a měřit - zapisovat - střílet... Nicméně už teď vím, že abych pak byl schopný ty tabulky aplikovat, tak bych musel mít tu mašinu u sebe abych se mohl rozhodnout kterou tabulku použít, a vyjebal by mně pak lidský faktor při nastavování hopu, protože to je "by oko" a navíc dvěma červíkama což znamená 2x větší šance že to nenastavím tak jako při tvorbě tabulky :-D

Jinak jak pise vanhouten u pušky máš úplně jinou hmotnost projektilu, jeho tvar, energii a výslednou balistickou dráhu s minimálníma odchylkama (poku´d pominem chladnou hlaveň) u AS dík těm kulatým ultralightům stačí fakt minimální rozdíl v okolní vlhkosti, teplotě vduchu, tlaku, aby to lítalo jinak, s jinou dráhou... to abys měl tabulku pro změnu každé desetiny hodnoty každé jedné veličiny... to by vydalo na zlaté stránky:-D

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


24 úno 2012, 15:39
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
ježo píše:
to by vydalo na zlaté stránky:-D


balisticky ottuv slovnik naucny spise :-D


24 úno 2012, 15:41
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2010, 13:42
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optika na SVD Dragunov-PSO-1
Já nepopírám že má nastříleno více než já a má více zkušeností,ale na vše lze udělat něáký závěr.To mi chcete říct že na to mám kašlat,a jenom si prostě říct že to nejde?Sorry to není můj přístup a dokuď bude jakákoliv možnost či náznak toho že to jde tak to budu rozebírat.Navíc všichni mi tady píšete že to nemá cenu,ať se na to prostě vykašlu a jdu dál,že prostě budu střílet podle oka....Vždy lze nalézt něáký systém ať je sebevíc složitější či nikoliv

_________________
Pokuď se lidstvo nevrátí ke kořenům našich předků nemá smysl dále existovat neboď vše co známe zanikne...jednou.


24 úno 2012, 16:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz