Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 08:27




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 414 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další
 batohy 
Autor Zpráva
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 10 srp 2011, 11:35
Příspěvky: 113
Nový příspěvek Re: batohy
No, lidská hloupost, nedávno jsem koupil BW oliv 65litrů.. a nenapadlo mě si přečíst recenze.. a ted když jsem to četl, lituji toho, pokusím se ho prodat, popřípadě ho vrátit, jelikož to jsou 4 dny od koupi.. tak uvidíme..


16 led 2013, 14:39
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
no ty BW batohy jsou des, zvlaste miltec kopie.

pokud budes mit stesti tak na armyburze se obcas objevi 50L batohy od fy. Gala ve vz.95 a byvaji kolem litru. mel jsem nekolik let 40l a byl paradni. akorat se mi v nem roztekl hermelin a jak jsem ho dostaval pryc, tak jsem to vzal i s gumovym poterem.

edit: tak momentalne na armyburze nic od Galy.


16 led 2013, 14:43
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 10 srp 2011, 11:35
Příspěvky: 113
Nový příspěvek Re: batohy
no přesně mám tenhle.. http://www.army-shop.cz/produkty/batohy ... v/508.html co jsem koukal, tak se mi vracení nevyplatí.. když už teda.. můžu se zeptat, na co si dát pozor a kolik si tam dát nejvíc kg, abych si ho hned nezkurvil.. ? a nebo takhle.. proč jsou tak strašný?..


16 led 2013, 15:42
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
Ousko píše:
no přesně mám tenhle.. http://www.army-shop.cz/produkty/batohy ... v/508.html co jsem koukal, tak se mi vracení nevyplatí.. když už teda.. můžu se zeptat, na co si dát pozor a kolik si tam dát nejvíc kg, abych si ho hned nezkurvil.. ? a nebo takhle.. proč jsou tak strašný?..


proc se ti nevyplati vracet? je to Miltec nebo MFH? jestli jo, tak pocitej tak max 10 kg aby ti vydrzel. ja mel tu 55l verzi od miltecu a vydrzel asi tak 2/3 25km pochodu s nalozenymi 20kg. opravdu nic prijemneho kdyz se ti napul cesty rozsype batoh.


16 led 2013, 18:53
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 10 srp 2011, 11:35
Příspěvky: 113
Nový příspěvek Re: batohy
právě, by mě taky zajímalo, jestli to je Miltec nebo MFH.. protože to mám do kamennýho obchodu daleko, a komunikace, bylo by s tím strašně starostí, ale asi budu muset si s tím ty starosti dát a domluvit to.. a co se ti urvalo přitom báglu, foto asi nemáš vid? jelikož sousedka šije.. tak by mi to mohla zpevnit.. kdyby se to dalo nějako vymyslet..


16 led 2013, 19:16
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
urval se jeden nosny popruh nahore a potom druhy dole. u toho dole se to zacalo trhat cele od uchyceni toho popruhu az k zipu te spodni kapsy. nicmene, kdyz ten batoh hodne nalozis, tak se ani pohodlne nenosi. aspon ten muj mel strasne uzke a tvrde popruhy, bederni pas byl popruh s trojzubcem (jinak vycpany), takze to rezalo do boku. priste fakt radeji cti, nez koupis takovou tragedii.

jestli jsi to kupoval v kamennem obchode, tak ti to nemusi vzit zpet. vraceni do 14 dni lze uplatit jen pri obchode uzaviranem na dalku (pres internet, zasilkovy prodej). takze kdybys tam jel, tak by to bylo jen na benevolenci prodejce. ale normalne mu zkus zavolat, ze it batoh nesedi dobre na zadech, jestli ho muzes vratit, ze neni noseny ani poskozeny. readeji to pores pres telefon, nez abys jel zbytecne.


16 led 2013, 19:26
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: batohy
Já jenom doplnim, že jestli je to Miltec nebo MFH je úplně jedno, je to prakticky to samý.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 led 2013, 21:26
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2011, 21:39
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: batohy
Griffon píše:
Já jenom doplnim, že jestli je to Miltec nebo MFH je úplně jedno, je to prakticky to samý.



Souhlas, z blata do louze.

Pokud nekdo nema na poradnej bagl podle predlohy, tak at se na kopirovani predlohy vykasle. Pokud nekdo nema predlohu, tak doporucuju koupit Mkovej nebo Lkovej ALICE batoh, je to nesmrtelny a cena 600kc bez ramu, 1000kc s ramem a nekdy i levneji. Chapu, ze to neni tak cool, ale aspon je zaruka, ze to vydrzi. Jen si chce pohlidat, ze jsou popruhy origo a v cajku, nicmene vsechno se da poresit dodatecne;-)


18 led 2013, 20:32
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: batohy
máte niekto skúsenosti z týmto 20l od SPMka?
http://earmyshop.cz/batoh-spm-2-sportturistika

chcel by som nejaký batoh na civilné nosenie škola/práca prípadne kratšie túry , na farbe mi nejako extra nezáleží či to bude desert/woodland skôr mi ide o pomer cena/kvalita
aby to vydržalo aspoň pár rokov a nosilo sa to pohodlne.

Nakladal by som do toho tak 10kg asi maximum.

Vďaka za odpoveď.

_________________
Strelec bez zbrane :)


21 led 2013, 08:25
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
s timhle ne, ale na bazarech za ty penize koupis SPM vojenskou 20ku, coz bude asi lepsi volba


21 led 2013, 08:45
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: batohy
a čo sa týka výdrže SPMka v danej kategórií? oplatí sa do toho ísť alebo radšej zháňať ALP prípadne OSSR digi batoh? Alebo niečo podobné? kľudne aj v coyote alebo tak čo by malo zmysel kúpiť na podobný účel.

_________________
Strelec bez zbrane :)


21 led 2013, 10:44
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: batohy
Mechanická odolnost je na nejvyšší možný úrovni, používaj víc heavy duty matroš a technologii než je potřeba. Tohle vypadá jako kopča ALP TL30, jestli to je uplně stejný a z jejich matroše, tak to asi bude nezničitelný, ale na druhou stranu alp možná lehčí a pohodlnější.

OSSR nevím jestli má podobnej batůžek, pokud jo tak to bude ALP TL30 a jen by jsi zbytečně platil za maskáč pokud je ti to jedno. vz95 bude levnější (na burzách od 500 do 1000kč). Vím že se u vás tahá TL30Mk2, ale to je v naprosto jiný cenový kategorii.

Každopádně všechno jsou to základní batohy s mizernejma zádama (až na tu Mk2), táhnout v tom 10kg na delší trase už je za trest. Na druhou stranu v týhle cenový kategorii si moc nevybereš.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


21 led 2013, 10:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: batohy
OSSR som myslel niečo takéto http://www.armyburza.sk/index.php?a=inz ... tal-25l-70
mal by ich vyrábať ALP

Veľkosť fakt asi len tých 20-25l nech to nieje zbytočne veľké kedže aj tak by to bolo často naložené možno tak na 10-20% objemu .

Ideál by teda bol ak by sa nosil príjemne.

_________________
Strelec bez zbrane :)


21 led 2013, 11:05
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: batohy
Originál dělá alp, tohle je kopie od spm, resp. spm k vám nic nedodává, ale v ossr potisku ti ušijou naprosto cokoliv.
http://alp-army.cz/cz/katalog-vyrobku/1 ... -30/EBA010
http://alp-army.cz/cz/katalog-vyrobku/1 ... -ii/EBA011
jak jsem psal, nejsem si jistej jestli tu jednoduchou tl30 u vás vubec máte, nebo jen tu lepší mk2.

tady máš ten malej v ossr
http://www.spm-liberec.com/cs/army/8_ba ... 82516.html

Jde o to kolik na to máš peněz, ale třeba Source Patrol jsou slušný za 2600kč včetně hydrovaku http://alp-army.cz/cz/katalog-vyrobku/1 ... 30l/EHY050 Celej batoh a hlavně záda jsou uplně někde jinde.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


21 led 2013, 11:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
ono je taky hodne o tom co komu sedi. ja treba mam ten SPM co jste tu zminovali a i kdyz ty zada nejsou zadna hitparada, i kdyz je nalozeny tak mi na zadech sedi maximalne dobre - narozdil treba od 40l Galy, ktera byla taky fajn, ale zada mela fakt spatne udelane a nedrzela tvar (kdyz nebyla naplnena po okraj).

nejlepsi je asi vyzkouset.

ta TL30MKII vypada paradne, ale ta cena uz je taky docela mazec za "maly batuzek".


21 led 2013, 11:29
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: batohy
tak nejako finančne obmädzený niesom ale rád by som sa vošiel pod 60euro za takýto menší batoh na civilné nosenie , iné už mám TL60tku .

_________________
Strelec bez zbrane :)


21 led 2013, 11:32
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: batohy
Měl jsem tady nachystanou A4 textu, proč je TL30 lepší jak SPM20, ale bylo to tak haterský, že kdybych s tím vyšel ven, tak by implodoval vesmír :lol:

Stačí mrknout na ten bederák na tom 20l sportturistika a pochopíš celou filosofii SPM.

Osobně jsem měl SPM20l, měl jsem to používat jako grabbag, ale i když mám TL120, tak to tam prostě nešlo slušně narvat, všechno je 10x vyztužený a prošitý, na všechno je 10m popruhu a všechno k ničemu. Ležel ve skříni a asi čekal na svou chvíli nebo co :D cokoliv tam dát, nebo vyndávat, mě předem nebavilo.

Teď mám jetou TL30, ve který je díra, na dvou místech se páře a záda má prošoupaný do běla a používám ji od grabbagu přes batoh na fotovýbavu (to už míň, na to jsem koupil výbornej Bagmaster ML14) až po batoh do školy. Takže když ALP napíše "TL30 pro denní používání", nekecá.

100 kilometrů popruhů mi nechybí. Vrchní kapsička, do který se pořádně nic nevleze taky ne. Bederák (WTF, ten jsem nikdy nepochopil, na TL30 aspoň nezavazí a nevypadá, že by se z něj dalo ušít řemení pro půlku armády) většina lidí obtočí kolem batohu a zapne vpředu, takže ten mi taky nechybí.
A vlastně celý SPM mi nikdy nechybělo...

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


21 led 2013, 11:39
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
Nox: klidne to tu napis jestli to nekde jeste mas, me by to docela zajimalo (kdyz tak PM). SPM taky nemusim a vlastne jedine co jsem kdy od nich mel je ten batoh, ktery mi kupodivu sedi az moc dobre. pravda ze kilometry popruhu jsem vyuzil parkrat a vicemene prekazeji, ale uz se mi stalo, ze kdybych je nemel musel bych shanet vetsi bagl.

na druhou stranu je pravda ze bych radeji taky bral TL30ku nez to SPM, akorat ty TLka se docela blbe schaneji, resp. jak jsem ji schanel po bazarech ja, tak nikde nic strasne dlouho nebylo


21 led 2013, 11:50
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 kvě 2012, 13:29
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: batohy
Já třeba naprosto souhlasím s Noxem, koupil sem si novou spm20, tu jakože lepší verzi...a po dvou dnech sem ju vyměnil za TL30 :lol: Vadilo mně, že je o třetinu težší, má na sobě hromadu cipovin a hlavně se nedá nějak lidsky složit, aby se nějak vešla do velkýho báglu. O tom si lidi s tou spm20 nechávají zdát... Možná je ta Tl30 taková jednoduší, ale o to právě de. No a ta kopie TL30 od spm mně přijde jako blbej vtip, něco jako vzít nevýhody obou


21 led 2013, 11:51
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: batohy
S tou A4 to bylo nadnesený, vesměs je to to, co jsem semka napsal, akorát tam je víc sprostých slov :lol:

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


21 led 2013, 11:57
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: batohy
Já mám SMPkovou variantu TL30 http://www.spm-liberec.com/cs/army/8_ba ... 85616.html
A na jednu stranu je lepší jak tím že popruhy na předku batohu jsou tak dlouhé že se pod ně dá hodit karimáma, záda jsou ze stejné látky jako celý batoh takže tam nedochází k prošoupání na spodku a boční malé kapsičky se dají i použít narozdíl od alpu :D ale ne druhou stranu je o trochu menší a je to hnusné pos... SPMko které má barvy lesklé jak psí kulky :D Pro mě je tahle verze lepší než alpácká navíc se dá bez větších problémů sehnat nová za 700Kč

Jako velký batoh jsem si před pár měsíci pořídil TL60 od ALPu a tam se můžou jít všechny velké batohy od SPM zahrabat proti ní jsou zbytečně těžké, neforemné a ty bederáky škoda mluvit..


21 led 2013, 13:04
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 kvě 2012, 13:29
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: batohy
Ještě me napadlo, že alp vlastně šije/šil víc verzí TL30, já mám třeba tu s maskáčovýma zádama, dlouhýma popruhama a těma hnusnýma plastama na bocích (stejný jak je na tom spm). Vzpomněl sem si na ty verze, který měli tak krátký popruhy, že byly na větší lidi krátký :lol:

\\ fotka za tisíc slov

Obrázek


21 led 2013, 17:46
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: batohy
Jo, TL30 má obecně krátký popruhy, já je třeba mám roztažený tak, že je v tý sponě nemám skoro ani za co chytit :) a je to tak akorát... ale kdybych to chtěl řešit, tak je to otázka 2m popruhu z řempa a pěti minut práce ;)

edit: ah, tak podle fotky mám tu verzi vpravo, akorát bez toho žlutýho nápisu.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


21 led 2013, 17:55
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říj 2010, 15:43
Příspěvky: 36
Nový příspěvek Re: batohy
Tairo píše:
máte niekto skúsenosti z týmto 20l od SPMka?
http://earmyshop.cz/batoh-spm-2-sportturistika

chcel by som nejaký batoh na civilné nosenie škola/práca prípadne kratšie túry , na farbe mi nejako extra nezáleží či to bude desert/woodland skôr mi ide o pomer cena/kvalita
aby to vydržalo aspoň pár rokov a nosilo sa to pohodlne.

Nakladal by som do toho tak 10kg asi maximum.

Vďaka za odpoveď.



Teraz má Warrior nejaké menšie výpredaje, assault pack čo udávajú veľkosť 35l majú cca za 50e, rozmýšlam, že ho sám zoberiem.


29 led 2013, 15:14
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 led 2012, 21:45
Příspěvky: 85
Nový příspěvek Re: batohy
Čaute, potřeboval bych vědět, zda je tento batoh ( http://www.armymarket.cz/batoh-takticky ... --d2628-OD ) stejný jak tenhle? ( http://www.armymarket.cz/batoh-takticky ... -d2628-TAN ). A jestli lze ten olivovej připnout na vestu pomocí molle?

_________________
M24 SW 160m/s
G36 CYMA 130m/s
M23 socom TM manuál s 0,12g cca 70 m/s


31 led 2013, 13:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: batohy
Pokud uvažuješ o koupi, tak si to hodně rychle rozmysli a kup namísto toho radši něco normálního.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


31 led 2013, 14:20
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 04 bře 2012, 18:50
Příspěvky: 93
Nový příspěvek Re: batohy
Ahojte, chtěl bych si koupit batoh na více denni akce(pátek-neděle). Nyní používám TL30 a vím ze mi to staci na jeden den.
Potřebuju co nejlevnější ale přitom pohodlný . Dříve jsem četl ze ACR používala batohy bergen a tak se chci zeptat co je natom pravdy. No proste jestli je to koser ;) nechci alici ale přijímám nejaké jiné nápady ale musí se to hodit k ACR .


31 led 2013, 14:27
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
jestli co nejlevneji tak asi z barazovek levnejsi od fy. Gala 50l (+10 maji bocni kapsy) - galu jsem mel 40litrovku a byl jsem s ni hodne spokojeny. site to je pry ze stejneho materialu jako starsi Alp batohy. problem je, ze se blbe schani. ale za posledni rok jsem jich par na armyburze videl.

ale spise bych sel do TL60ky, sice stoji vice, ale myslim ze se to vyplati.

co se tyce bergenu, tak to bych rekl ze to byly nejake individualni nakupy, nez aby to bylo nejak masove zavedene. spise co jsem cetl na netu i podle vzhledu, tak si SPM upravilo bergen podle sebe sije to pod nejakym svym nazvem ne hrisne prachy (tusim dost pres 10k).


31 led 2013, 14:51
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: batohy
Kdysi dávno se tahali americký CFP90 a lidi to chybně označovali jako Bergen, myslím že britský Bergeny se oficiálně nenosily, ale indiviuálně určitě jo. Každopádně je to starej pěchotní bágl, kterej za ty prachy svoji práci udělá, ale nemůžeš od toho čekat moc pohodlí.

Co konkrétně znamená "co nejlevnější"? Jestli na to máš aspoň 2500kč, tak použitou TL60 seženeš, bez bočních kapes, nebo v horším stavu i pod 2000kč.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


31 led 2013, 14:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2009, 17:41
Příspěvky: 237
Bydliště: Karlovy Vary
Nový příspěvek Re: batohy
reyes102 píše:
Kdysi dávno se tahali americký CFP90 a lidi to chybně označovali jako Bergen, myslím že britský Bergeny se oficiálně nenosily, ale indiviuálně určitě jo. Každopádně je to starej pěchotní bágl, kterej za ty prachy svoji práci udělá, ale nemůžeš od toho čekat moc pohodlí.

Co konkrétně znamená "co nejlevnější"? Jestli na to máš aspoň 2500kč, tak použitou TL60 seženeš, bez bočních kapes, nebo v horším stavu i pod 2000kč.

ale jo za 2500 sežene i s bočníma uplně v pohodě, sice používanou, ale neprodřenou a v dobrým stavu (u nás si kluci dokonce sehnali 2 šedesátky fungl za 1500. byla to spíš šťastná náhoda, která se 2x zopakovala, ale možný to je)


31 led 2013, 16:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 414 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz