Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27 črc 2024, 15:14




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 2.světová válka USA-pomoc 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 22 říj 2011, 10:02
Příspěvky: 1
Nový příspěvek 2.světová válka USA-pomoc
Čau chtěl bych dělat 2 světovou válku(USA) o 2 světové válce a celkově o uniformách USA v 2 světové válce vím kulovy proto sem píšu potřeboval bych poradit.Jestli se daj někde sehnat věci v ČR nebo se to všecko bere z ciziny :?: dále bych se chtěl zeptat jestli není náká stránka o přehledu výstroji a uniforem USA v 2 světové potřeboval bych vědět tak celkově aspon něco o výstroji a uniforem jaky se třeba použivali v pacifiku,normandii...dále jestli by se náky zaklad(blůza,kalhoty,boty,výstroj,helma,atd...) :wink: měl bych zájem spíše o originály dal sehnat do 10,000tisíc.Moc vám děkuji o náke odpovědi :P :twisted:


22 říj 2011, 10:16
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2011, 07:27
Příspěvky: 195
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
shopy sou třeba tenhle http://www.whshop.cz/ nejsem si jistej jestli ti na to bude těch 10 000 stačit to spíš záleží jak do hloubky to chceš dělat.Kort ty origo věci jsou drahý... O těch uniformách si zkus něco najít v knihkupectví nebo v antikvariátu já osobně mám knihu Americká pěchota za 2.světové války
je přehledná máš tam popisky jednotlivim částem uniformy i různý drobnosti jako třeba co má s sebou za cigarety,žvíkačky a pod. na deskách píšou objednávejte na http://knihy.cpress.cz tak se tam podívej :)


22 říj 2011, 10:48
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008, 13:41
Příspěvky: 682
Bydliště: Mělník
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Tak to je fajn, že chceš dělat něco o čem víš kulový :twisted:

_________________
Johny Perez


22 říj 2011, 11:09
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Chci originály do 10 000... :D WAKE UP!!! :D

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


22 říj 2011, 11:34
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Maty37 píše:
Čau chtěl bych dělat 2 světovou válku(USA) o 2 světové válce a celkově o uniformách USA v 2 světové válce vím kulovy proto sem píšu potřeboval bych poradit.Jestli se daj někde sehnat věci v ČR nebo se to všecko bere z ciziny :?: dále bych se chtěl zeptat jestli není náká stránka o přehledu výstroji a uniforem USA v 2 světové potřeboval bych vědět tak celkově aspon něco o výstroji a uniforem jaky se třeba použivali v pacifiku,normandii...dále jestli by se náky zaklad(blůza,kalhoty,boty,výstroj,helma,atd...) :wink: měl bych zájem spíše o originály dal sehnat do 10,000tisíc.Moc vám děkuji o náke odpovědi :P :twisted:


a jakou jednotku by jsi si přál dělat? za 10000,-- se možná tak oblékneš. O WW2 víš asi opravdu kulový tak si něco nastuduj a pak přijď s nějakou kloudnou otázkou ne otázkou ve stylu: jsem líny něco hledat a tak mi to koukejte sehnat. Najdi si fotku vojáka z jednotky kterou chceš dělat a mi ti poradíme.


22 říj 2011, 12:12
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Originály: Tak max. helmy, za cokoli jiného by tě mohla celá řada lidí ukřižovat, protože originály mizejí a aby se ničili při běhání skrz křoví je toho škoda.
Takže, co by jsi potřeboval (letmý přehled):

Dejme tomu, typický vzhled pěchoty pro Normandii
M37 vlněné kalhoty
kalhotový látkový opasek
košile s kravatou
blůza M41
Opasek M36 (jako platforma na sumky pro samopal, či karabinu)
Opasek M28(garand) v případě pušky
US torna 1928, pro (pod)/důstojníky je i možná M36 Mussete bag s nosnými popruhy
M1938 kamaše a pěchotní obuv
Pěchotní verze M1 přilby
Dle zbraně bajonet či nůž
Psaníčko
Polní láhev s obalem
Polní lopatka s obalem

Pro pozdější fáze války se začala zavádět nová uniforma, nicméně ne všechny jednotky ji měly.
M43 uniforma (blůza, kalhoty, boty)

Co se týče oblíběných parašutistů...
Para verze M1 přilby
Uniforma M42 a Corcorány, pro pozdější fáze valky taktéž M43 uniforma
Nepoužívali tornu, ale výhradně M36 Mussete bag
Co se týče výstroje je to obdobné jako u pěchoty.

Pokud by jsi chtěl upřesnit co sehnat, tak se klidně zeptaj, at už v tomhle tématu, či přes SZ.

Věci jdou sehnat různě, třeba na whshopu, reenactoru, něco je snad i na militaryrange.


22 říj 2011, 22:27
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 čer 2011, 23:25
Příspěvky: 74
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Už dříve jsem chtěl taky dělat WW2 (než jsem zjistil že na to nemám prachy :-D) a zjišťoval jsem si různé informace. Ohledně těch obchodů jsem psal jednomu KVH a říkali že u nás se dají sehnat jenom shity, co se týče odstínů barev a kvality šití.
Kvalitní věci se dají sehnat tady: http://www.atthefront.com/

_________________
Winston Churchill: „ Národ, který nezná svou minulost, je odsouzen k tomu, aby si ji zopakoval.“

Elie Wiesel: „ Zapomenout znamená nechat je znovu zemřít.“


23 říj 2011, 10:06
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
S ATF (Atthefront) to je ošemetné, doslechl jsem se o pár případech, kdy se člověk ohnul a jejich kalhotům povolil šev, což vzhledem k té ceně a jejich kecům je na pováženou :? (krom toho aroganci toho obchodu v některých případech je dost na pováženou) Nicméně maj tam některé zajímavé věci, co jinde zatím nemají, ale pro začínajícího je ta cena těch věcí fakt vysoká.

Osobně jsem spokojen s výrobky od Sturmu, což je většina toho, co se u nás prodává. Látka a nitě sice mají v sobě umělotinu, takže to neodpovídá době, ale co se cena/výkon týče, je Sturm na tom dobře. Případné, tu a tam párající nitě snad dokáže každý zašít, "voják se stará, voják má" :)

PS: k odstínům, věčné potíže všech reenactorů když hledaj ten jediný správný odstín je ten, že jich je ohromné množství (blednutí, jinak naředěná barva atd.) :?


23 říj 2011, 11:37
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
http://101-airborne.com/index.php?ses=ano

ach jo...

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


23 říj 2011, 17:31
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 28 bře 2011, 21:40
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Sturm nebrat!! Jediné co se na US straně dá použít je bojovej nůž.. každej kdo tomu rozumí a jezdí za kvh ti řekne že jezdí převázně v origo věcech.. a sturm se zavrhuje... opravdu kvalitově není nic moc.. je lepší schánět a schánět... ale hlavní je know how..


24 říj 2011, 17:49
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
brmby:
S tou nepoužitelností sturmu bych nepřeháněl, mám od nich komplet výstroj včetně torny,a mussetky a rozhodně s tím nebylo zacházeno šetrně (plazení blátem, prodírání křoví a ošoupávání o kameny) a stále to funguje a drží. A představa, že bych ničil originály (a že jich pár mám), to aby mě omejvali. Jediné, u čeho jsem nebyl spokojen u sturmu, byly sumky na M1 karabinu.

To používání originálů mi prosim řekni, do jaké části. U nožů a dalších kovových věcí je to i běžný, tu a tam i pár částí výstroje, ale s uniformama jsem se setkal spíš s tím, že lidé z KVH nechtěj ničit originální uniformy, neb jich je čím dál tím méně a méně. :?
Používáním originálů na KVH, takhle se v US of A, zničila kvanta originálních M42 para-uniforem, právě než se začali používat kopie, které lidé uvítali.


24 říj 2011, 19:13
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2010, 14:36
Příspěvky: 134
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Originaly do 10 000 a ještě použivat na soft :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja co dělam KVH němce , mě jenom základ replik vyšel asi na 15 000.
Sturm nebrat! některe druhotné věci jo ale uniformu NE!
Jo nejlepší obchod v Evropě je české Panther store (sice tam maji jenom němce , brity a čechoslovaky, ale skoro nerozeznatelne od originalu, za slušný peníz a každý měsíc tam mají pořádné slevy

_________________
KVH Slezsko
KVH Greif
Airsoft tým: Na volné noze mezi několika
Nečekej na přirozenou smrt, začni hrát softa v CQBčku se 150kama


24 říj 2011, 19:56
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: 2.světová válka USA-pomoc
Já sturmu ze zkušeností věřím i v uniformách (Pravda, nepotrpím si na 100% dobovosti), s M41 blůzou jsem neměl problémy (dokud mi nebyla odcizena :x ), jen boty nebrat vůbec a sehnat si kvalitní.


24 říj 2011, 21:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz