Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26 dub 2024, 03:16




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
 Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Zdar, chtěl bych se zeptat, co si myslíte o těchto tvarovaných válečcích pro Hop-up - opravdu fungují a stojí za to je používat?

Taky by mě zajímalo, jestli je tvarovaný váleček od ASpro kopií původního Shredderu a zda-li je jedno, jaký koupím.

Zároven zde na foru někdo psal, ze je dobre odstranit bobánek na hop gumičce, otočit jí a nechat tlačit do hlavně jen samotným válečkem, aby vzniklo tohle přesně na kuličku http://img534.imageshack.us/img534/9786 ... edited.jpg Nebude pak hop-up efekt moc slabý? Co vy na to?

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


16 črc 2012, 11:01
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
ten SCS testoval Jezo, s Maruzen L96kou ve full upgradu na kryte strelnici trefoval terc na 110 metru a hodne si to pochvaloval. myslim ze ti tu hodi nejake info


16 črc 2012, 12:11
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Jop, z toho threadu jsem to právě vyčetl ;). Jde mi o to. jestli je ten tvarovaný váleček od ASpro dostatečně dobrou kopií, abych nemusel objednávat tamten ze zahraničí ;).

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


16 črc 2012, 12:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
nie som si istý..ale ten valček od AS pro je na toto moc malý..u mna to sním malo velmi slabý rozzsah regulácie hop upu pri klasickej systema energy hop gumičke s "bobánkom"myslím že na toto nebude stačit.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


16 črc 2012, 13:21
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Před chvílí jsem ten ASpro váleček koupil a máš recht, že je malej. Dokonce menší, než ten obyčejnej gumovej, co třeba přibaluje k gumám Guarder.

Takže ten SCS asi bude větší. No, takže objednat a seříznout bobana :D. Akorát vidím problém v tom, že se pak bude kulička dotýkat té seříznuté části, ne? (která bude mít trochu jiný povrch). Páč myšlenka s otočením na nepoškozenou část je hezká, ale co ta vyrovnávací vystouplá drážka?

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


16 črc 2012, 15:50
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
no musíš odrezat aj tú..ja som sa o toto pokúšal..no nejak mi to nevyšlo..ale len skrz to že moje pritlačne teliesko nebolo to SCS ale home made blbost čo mi rupla 8-D nechcela sa mi taká drobnost objednávať zo zahraničia 8-/

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


16 črc 2012, 15:55
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Hmm, uvidím až to seženu (zatím všude kolem 8 USD, ale drahá pošta, zkusím ebay).

Každopádně další možností by byla nějká spešl hop-up gumka. Třeba PDI W HOLD CHAMBER, nebo Firefly Double point Hop.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


16 črc 2012, 16:47
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
inak ma udivuje že stále sa všetko vylepšuje a vyvýja..a čo sa týka hop upu tak takmer žiadne vačšie a dostupné systémové inovácie 8-/

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


16 črc 2012, 16:56
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Myslím, že dokud budou kuličky kulatý, tak asi nelze čekat nic převratného.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


16 črc 2012, 18:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
veď jasné..len sa čudujem prečo nie sú dostupnejšie a rozšírenejšie hop up gumičky a valčeky ..teda celé hop up systémy ako je to v tom odkaze..čiže ako si už aj ty postoval :
http://img534.imageshack.us/img534/9786 ... edited.jpg

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


16 črc 2012, 18:34
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
To máš pravdu.. prodávat třeba jedny hopgumy bez bobánků speciálně na tohle... nebo přítlačná ramínka upravená na ty konkávní válečky... Ono to ale má i nevýhody (třeba dost sníženou životnost hopgumy).

A hlavně v Česku by to chtělo zabrat, aby se tolik věcí nemuselo shánět ze zahraničí.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


16 črc 2012, 19:02
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Experimentoval s tým niekto ďalej? Momentálne mám trochu voľna tak by som chcel čo to poexperimentovať a ešte trošku vytiahnuť dostrel.
Nahlodalo ma to kovové prítlačne ramienko na novú sériu Well tak som si dnes vybrúsil jedno zo zliatiny hliníka pre SIG ( na prvý pokus prekvapivo pekne pasuje a funguje :D

Příloha:
06082012704.jpg
06082012704.jpg [ 457.08 KiB | Zobrazeno 8843 krát ]


Ale ked už som sa do toho pustil tak by som si spravil aj prítlačný valček aby lepšie priliehal , teraz používam klasický rovný home made z "propisky" ale tak sa mi zdá že nezaberá tak ako by mal.

Pokiaľ po trošku priťahujem tak buď je efekt nulový. Aby bolo vidno efekt hop-upu tak musím až veľmi dotiahnuť a to už je vydieť , že príliš strčí v hlavni a pri streľbe výrazne spomaľuje BB.

(budem spokojný za každý meter navyše )

BTW dúfam že to nebude trhať gumičku pokiaľ bude valček kovový a tvrdší (pravdaže úplne vybrúsený bez ostrých hrán atď).

_________________
Strelec bez zbrane :)


06 srp 2012, 14:41
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
zatial nie..ale este som stým neskončil 8-P rád sa na to pozrem ..tak sem ked tak hoď potom foto a nejaké dojmy z výsledku.Vela zdaru 8-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


06 srp 2012, 15:27
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
oks , zajtra skočim do kamaráta ktorý má nejake Madbull H valčeky doma a podľa nich to budem skúšať vyrobiť , našiel som doma aj silon asi 3 druhy rôzne tvrdosti tak uvydíme čo bude najlepšie

_________________
Strelec bez zbrane :)


06 srp 2012, 16:21
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 12 kvě 2011, 10:45
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
To už se tady tak nějak řešilo, ale je pravda že to moc lidí nezkoumá. Já jsem asi před rokem experimentoval s as a element válečky - bohužel jsem neměl ten od polstaru - kterej šlohl tento patent Rickimu z filipín (mimochodem má celý fórum o tom) http://shredderscs.proboards.com/index.cgi?board=scs

Jinak z rúzných informací a vlastním testováním jsem zjistil, že nejlepší je na to guma od systemy (po úpravě s bobanem a lajničkou samozřejmě). Osobně v natahovačce by to mohlo fungovat dobře. Já dělal pokusy pouze na elektrikách ak, mp5. U Ak zkouška standar základ komora, winpro, shs komora, hlavně kmhead, prom, standart bronz. Ono je celkem kumšt to tam narvat aby to bylo fixní a nekyklalo se to v tom. Většina komor kromě prowindu (který musel být bohužel skamaráděn s pilníčkem) měla větší díru, prowin zase moc malou LOL. Ubíhal čas i testování. Nakonec jsem to jel v Ak na provindu a kmhead bez bobánku, COOL přesnost ale životnost značně omezena, gumu jsem brzo omr... (ústovka kolem 130) když jsem zkoušel jiné gumy jako guarder černý tak výsledný efekt válečku byl minimální protože guma je moc tvrdá a váleček prakticky netvaruje a jeho efekt se ztrácí. Z toho důvodu jsem se na přímý oblouk u válečku vykašlal.
Dnes používám váleček jen tak ze zvyku a z dobrého pocitu. Tlačím ho na bobánek. Čímž je jeho efekt značně eliminován.

Musím však říct, že tyto válečky skýtají své možnosti a fandím všem kdo si s tím chtějí hrát. V natahovacích puškách to má své místo určitě. V mém AK při 23 ranách za vteřinu :) ehm už ani ne.

_________________
Ono někdy není důležité jak vám zbraně střílejí, hlavně že nějak. A když už vůbec, vždy je prostor pro gumový nůž.


20 zář 2012, 12:18
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 15 lis 2011, 23:06
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Experimentoval jsem s tim asi od r.2008 a vystřílel na ty SCS a ASPRO válečky poměrně dost. Má to pár bonusů a mínusů:
Bonusy:
s měkkou gumou silně zvyšuje přesnost a trochu dostřel
Mínusy:
nutnost perfektní instalace jak válečku, tak úpravy gumičky
občas se úprava gumičky nepovede a rázem 200,-Kč mínus
nutné ČASTÉ čištění hlavně, v případě těsné hlavně (užíváno na 6.04 a 6.02) a trochy bordýlku dochází k zádusům (nemá tam co propružit, narozdíl od klasického válečku)
nevhodné na vyšší kadence
vysoká citlivost HOPu na teplotu. Na Filipínách, kde to vymysleli, jsou v suchu, ale už při teplotách kolem 5C dochází při delší střelbě k prohřátí HOP gumy a rotace se dost výrazně mění. V rukavicích furt štelovat HOP je opruz.
Ideálně funguje s měkčími gumičkami, takže maximální brka tak 130, lépe 120. Se silnějšími pružinami dochází k rychlému odrbání gumky.
Tvrdá guma s bobánkem + SCS funguje, avšak efekt spíše placeba.
Resumé
Vrátil jsem se ke klasickýmu válečku. Je spolehlivější, ač neposkytuje tak super přesnost. V manuálu jsem nezkoušel, ale asi to bude lepší i kvůli stabilnější teplotě HOPu.
EDIT: souhlasím s poznatkem ohledně Systema HOP gumy. Ještě GD bílá ušla, ale tam zase životnost šla hodně dolů při stejné přesnosti. Až příliš měkká.

_________________
Ničemu mechanickému nedej znát, že máš na spěch.


27 zář 2012, 09:50
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Shredder/PS Concave Hop Up Spacer vs ASpro váleček
Tak jak už je tu psáno.
C ose rozměrů týká, tak as pro a SCS jsou velikostně +/- stejné. ono na 90% zbraní je potřeba upravit přítlačné ramínko- z hopky uberete 1mm přítlačného jazýčku a sám váleček je menší = nutnost zvýšit přítlak = modifikace ramínek.

v AEG mám teď fialovou prometheusku a musím zaklepat na dřevo, že drří už 20k kulí. což se sytsemou moc nešlo, možná jen š´tastná ruka při modifikacích :-D
Na pušce je ta promy výkonostně taky lepší, ALE jde do hajzlu stejně rychle jako systema :-D

co se objednávky týká- napsat na fora rickymu (odkaz tu je nahoře)- pošle to během pár dní a v popisku budou "vzorky fazolí" :-D
K výrobě: tak ricky je soustruží (taky z toho chudák trpí na karpální tunely- bych se na to vysral takovou malou hovadinu) a ostatní to odlévají. těžko říct, v čem má co výhodu (nejde mi o výrobu ale o výkon) jestli je nějaký rozdíl v tvrdosti / pružnosti materiálu- jaký?
Každopádně mi se víc osvědčily SCS, ale taky to může být rukama, jak píšou kluci nademnou je docela PITA to usazovat v komoře. A to je ještě o level výš ta PDI komora se dvěma přítlačnýma ramínkama :-D

úprava gumičky: kámoš vymyslel "obracečku hopgumek" v podstatě válec o dvou průměrech. a hopku normálně stáhnu na stojanovce :-D sundám z ní jak jazáček, tak kolejničku a otočím ji o 90 stupňů tak aby pod válečkem byla neopracovaná část hopky. při čištění kontroluju opotřebení a když uznám za vhodné, tak přetočím a jedu znova:-D

Problém s teplotou / vlhkostí je obecně známý, je pravda, že s tímhle se akorát stupňuje. ale i s tím se dá vydrbat vhodným nastavením / volbou hopky (u manuálky zahřívání během střelby neřeším, u AEG ten jev pozoruju, ale nepouštím dost dlouhé dávky na to aby se to nějak výrazněji projevilo :-P )

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


28 zář 2012, 03:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz