Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 led 2020, 04:36

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Sniper pro budoucí HPA 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Nový příspěvek Sniper pro budoucí HPA
Mám taky zde běžný dotaz, přemýšlím o sniperce se "sportovnější" stavitelnou pažbou, co by nebyla do bojů, ale jen na "doma", u které bych do budoucna uvažoval o předělání na HPA. Určení je parodie na HFT, tudíž ideálně vysoká energie přes 3J kolem 200m/s. Střílel bych s nějakým BIO střelivem. Netuším teda úplně, jestli je to dobrý nápad, bo to chci porovnat s nákupem vzduchovky PCP, u které mi vadí to olověné zasírání zeleně.

Koupil bych si dopředu upgrady spoušťového mechanismu, kovový válec a nějaké další.
Pro HPA bych koupil láhev s regem na výstupu s 800/850psi + třeba
https://www.armymarket.cz/sdik-hpa-konverze-pro-mb4411-mb440-a-podobne-mancraft-d7690-4411

ale prosím Vás, co všechno bych k tomu musel ještě koupit ohledně té vzduchotechniky, nejlépe odkazem, abych to dovedl úspěšně do konce?
Neřeším rozumné peníze, protože u dotazu na M4 na vzduch mi napočítali 25000,-Kč. Mám tedy hrubou nákladovou představu.

Děkuju předem za posouzení a tipy.

14 led 2020, 11:07
Moderátor
Moderátor

Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Len doplním že do PCP sa nerobí len olovené strelivo a na tvoje účely by to bola fakt asi najrozumnejšia voľba.
Ďalej ak uvažuješ o kúpe manuálnej sniperky na prestavbu na HPA zbytočne by si do nej kupoval drahé silové diely keď by to po prestavbe na HPA bolo úplne zbytočné a vyhodené peniaze. Buď to kúp manuál a hneď sa daj na prestavbu na HPA, alebo od HPA upusti a postav silnú manuálku. Ďalšia možnosť je plynová puška, tieto už v základe vykazujú vysoký výkon no chce to trochu ladenia a laborovania a dá sa z toho vytiahnuť slušný výsledok. Na prerábku na HPA potom stačí len upraviť plynový zásobník. Ničmenej ak sa ti stým nechce babrať dajú sa kúpiť už hotové predpripravené pušky na HPA kde už len dokúpiš fľašu a regulátor. Cena je okolo tých 300-600 eur cca za zbraň s HPA kitom a hadicou. Na bazaroch sa taktiež pohybuje kopec HPA pušiek. Znovu však zopakujem že byť tebou vážne sa zamyslím práve nad PCP vzduchovkou.

14 led 2020, 11:43
Svobodník
Svobodník

Děkuju za nadhled, přece jen bazarovou vzduchovkou kolem 16000 trefím na 30m každou ránou padesátikorunu, že. Tak už jen pořeším, jestli si koupím další aku do M4 nebo novou už v "základu UPG" snipu :-D

14 led 2020, 13:13
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Silnej manual (200+) nema cenu, upgrade drahej a vydrz nerentabilni, hop uz pochybny, navic ji nemusi treba pak uz natahnout. Pokud chce ciste tercovku s HPA idalni jsou velkorazni odstrelovacky, do m82 se HPA vejde i s bombou.

15 led 2020, 11:48
Svobodník
Svobodník

Ta možnost flašku v pažbě je zajímavá, uvažoval jsem spíše zavěšení na předbažbí jak u většiny vzduchovek PCP.
Tak M82 jsem našel toto
https://airsoftpro.cz/cz/airsoftove-zbr ... ual-detail
A pak M99
https://www.armymarket.cz/ch-m99-barret ... -m99-d3509

Která by byla vhodnější pro možné budoucí HPA? Je lepší si takovou předělávku dělat sám podle možných vnějších rad obdobných kutilů nebo to rovnou svěřit pak obchodu?

17 led 2020, 11:30
Nadpraporčík
Nadpraporčík

tak urcite klasika m82, navic v ni je HPA pomerne castou zalezitosti, navic obrovska vyhoda hodne dlouhe hlavne.

HPA bych asi rohodne nechal odbornikovi, do m82 set vc prace je nejak 10k.

Jsem opomel M82 je AEG, M99 manual (uvnitr je APS2 a na to dnes sehnat dily dost nemozne)

17 led 2020, 12:54
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ]