Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 22:19




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Airsoft-vzduchovka 

vzduchovka nebo airsoft
Můžete označit 1 možnost

Zobrazit výsledky

 Airsoft-vzduchovka 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Monty píše:
Griffon píše:
Johny--X píše:
proboha proč vytahujete půl roku starý téma ?


To by mi taky zajímalo :roll:

Tož já se jen zhoupl popravdě netušil sem že to je tak starý.


napodobne :oops:


10 bře 2010, 19:19
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 14 zář 2010, 23:49
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Když mi bylo dvanáct - třináct, žádné airsoftky u nás neexistovaly a nikdo z mých známých o nich ani neslyšel (cca rok 19867). Měli jsme vzduchovky a špejle s průměrem 4,5mm (našli jsme jich na smeťáku celý balík). Zkrátka jsme si nasdili klasické dětské lyžařské brýle československé výroby (asi Artis), za pásek pár špejlí, do ruky vzduchovky a vyrazili jsme hrát si na indiány a kovboje (tuším, že jsem byl "Oldšetrhend"). Vždycky jsme zalomili vzduchovku, ukousli kousek špejle, narvali to do hlavně a pálili po sobě ostošest. Štípalo to pěkně - zvlášť když se někdo někomu trefil do krku - ale nikdy se nikomu nic nestalo (ani z blízka při přímé trefě do brýlí - byli jsme malí a pitomí, no), občas tenký škrábanec či ťupka, jak byla špejle blbě ukousnutá. Je fakt, že ty naše vraky nebyly žádné dvěstěčtyřicítky (m/s), dokonce měly o něco kratší hlavně než Slavie (631?), ale na pětadvacet metrů (u mě s podpěrou) se trefit desítka dala. Diabolkama bychom do toho nešli (a o kinetické energii, jsme věděli prd), takže když došly špejle, skončil i tenhle náš "AirHard", ale za ty dvě sezóny jsme si užili sposty legrace.
Zbraním moc nerozumím, ale napadlo někoho střílet po sobě ze vzduchovky parafínem (či voskem)? U toho by měla být ranivost i při vysoké energii nulová - a vyčištění hlavně by snad neměl být takový problém (v nejhorším je snad dost rozpoštědel, které nechají na pokoji kov a přitom rozpustí parafin). Tuším, že voskové střely se při nácviku používaly dříve v armádě i u palných zbraní...


15 zář 2010, 00:11
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 14 zář 2010, 23:49
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Oprava:1986-7


15 zář 2010, 00:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
v dnesni dobe, kdy se da dobre AEG koupit za par tisic (manual za par stovek) jsou tyto experimenty se vzduchovkama nesmyslne. Ja jako organizator akce bych kazdyho s takovou zbrani vyhodil

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


15 zář 2010, 08:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2010, 07:48
Příspěvky: 145
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Až pudeš na akci se vzduchovkou (Pokud to neni myšlený jako vtip.) Tak ti tam každej rozbije ten tvůj :lol: a vzduchovku ti seberou. A kde, že vlastně bydlíš?

_________________
Nestřílejte, kdyť tam sou lidi ! :D ´´Švejk´´


15 zář 2010, 12:23
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 07 srp 2010, 10:31
Příspěvky: 446
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
on to nemyslel zle. (jenda m) ale dnes je to nesmysl neco se spejlí a vzduchovkou.

_________________
Colt Government 1911 A1
RK-01 kalash AK-74U

"Úsťová rychlost vaší zbraně by nikdy neměla být vyšší než vaše IQ."


15 zář 2010, 13:38
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 14 zář 2010, 23:49
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Zle jsem nemyslel vůbec nic. Jen jsem zavzpomínal na dobu, když jsme byli malí a blbí. Taky jsem chtěl trochu podotknout, že ze statistického hlediska to s tou nebezpečností vzduchovek (při volbě "vhodné" munice) není tak strašné. Jistěže airsoft je mnohem bezpečnější (většinou). Jediný dotaz, který jsem měl, se týkal parafínových střel - nebojte se neplánuji vás s tím navštěvovat na vašich srazech. Ale kdyby se někdo obtěžoval dát mi kompetentní odpověď, budu potěšen.


18 zář 2010, 08:28
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 31 kvě 2010, 04:22
Příspěvky: 44
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Ked chces hrat Airsoft kup si airsoft vybavenie ved tenis sa tiez nehra s lopatkou na uhlie. :wink:


18 zář 2010, 09:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
aimslsk píše:
Ked chces hrat Airsoft kup si airsoft vybavenie ved tenis sa tiez nehra s lopatkou na uhlie. :wink:


Teď jasně napsal, že to nechce na airsoft, ale že to dřív dělali a že by ho zajímal teoretickej rozbor. Tak nevim proč se zase pokoušíš flamovat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 zář 2010, 17:35
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2009, 10:40
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Mýho spolubojovníka táta za totáče takhle hrál jakéhosi předchůdce softu.
Měli vzduchovky, voskové náboje, všichni byli Amíci WWII a měli i nějaká historická vozidla.
Co nám vyprávěl, tak vosk se usazuje v hlavni a po každé akci je nutné hlaveň pořádně vyčistit nějakým rozpouštědlem, ale zapoměl jsem, čím to dělali.
Mám z tý hospody fotku střeliva, ale fotil jsem to blbým mobilem, tak to není moc dobré...
Fotka

_________________
Legion of Blue Hills


21 zář 2010, 10:46
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 11 pro 2010, 12:46
Příspěvky: 92
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
kejm píše:
Ahoj
nesel by hrat airsoft ze vzduchovkou dyt to ma skoro stejnou sílu a nemusim si nic kupovat D
co na to řikáte DD[


omg nechceš ještě hrát s ostrou?! :idea: :idea:


12 pro 2010, 20:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
matesd píše:
kejm píše:
Ahoj
nesel by hrat airsoft ze vzduchovkou dyt to ma skoro stejnou sílu a nemusim si nic kupovat D
co na to řikáte DD[


omg nechceš ještě hrát s ostrou?! :idea: :idea:


Děláš si srandu? Ty vytahneš téma, který bylo ukončený před třičtvrtě rokem a poslední příspěvek v něm je starej čtvrt roku takovouhle zbytečnou připomínkou?! Zatim jsi tady na fóru napsal čtyři posty a z toho tři byly naprosto mimo, s takovou tvoje přítomnost tady vezme asi rychlej konec...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 pro 2010, 21:33
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
kejm píše:
To neni špatnej napad vyvrtat hlaven na 6mm

asi už to někdo napsal předemnou ale já nejsem ochoten ted cist 7 stranek textu páč mi to nepřijde moc vtipný narozdíl od topicu s nicco 2 :D

takže 1)takovýhle vypí** si nech pro svoje kamarády ze školky pokud vim tak všechno co na zbrani uděláš musí být homologováno a to tohle rozhodně neni takže je to trestný čin

2)doufám že lidi nejsou tak b*bý aby tě s tim na nějakou akci pustily

3vyřiď tatínkovi at příště míří na hlavu děkuji

ps.griffe tohle bych raději opravdu dal do neveřejnýho archivu
ps2.uvědomuješ si že si to tu prohlíží PČR?


31 pro 2010, 17:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Tebe bych dal do neveřejnýho archivu tyvole! Kdyby se neustále nenacházeli experti jako ty, co prostě za každou cenu musí ještě jednou napsat to co už napsalo sto lidí před nima a zase to téma vytahnout nahoru, tak už je dávno zapadlý a nikdo po něm ani nevzdechne. To je tak těžký se naučit, že prostě nejlepší je takovýhle témata naprosto ignorovat a nechat je zapadnout?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 led 2011, 12:32
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 21 srp 2010, 20:09
Příspěvky: 520
Nový příspěvek Re: Airsoft-vzduchovka
Ok budu si to pamatovat pro příště :wink:


01 led 2011, 18:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz