Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:07




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Celní řízení 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Celní řízení
Lidi, Griffonek potřebuje pomoc. Dorazily mi na celnici kvéry objednaný z rsov.com, inu a dnes mi přišly doporučený dopisy, že mam doložit hodnotu. Je tam dokonce i napsaný jak, takže to zvládnu, jde mi o to, že bych rád nějak dal najevo, že to zboží je pouze pro mojí osobní potřebu, aby mi pak v celním řízení nezapočítali ještě poštovný, a to přesně nevim jak udělat. Nevim jestli stačí jim napsat tři věty, nebo jestli je potřeba např. čestný prohlášení. Proto bych chtěl požádat někoho, kdo už s tim má zkušenosti, aby mi poradil. A prosím lidi, kteří to neví z osobní zkušenosti, aby mi sem necpali domněnky a dohady. Díky.

Edit: Ještě pro info ostatním, balíky přišly označené jako gift a celnice to stopila i tak, takže na to rozhodně nespoléhat!

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 pro 2010, 17:52
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2010, 00:56
Příspěvky: 59
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Re: Celní řízení
zdarec, me se to stava v jednom kuse. poprvy sem byl priposrany strachy a smolil sem dlouhatanansky mejl co a jak (a to sem obednaval veci co sem pak prodaval :-D). ale ted uz posilam ten mejl jenom stroze..do predmetu das ty cisla co sou v dopise. a pokud si to platil prez paypal tak k tomu jenom pridas ten email co ti prisel z paypalu. neznam presne tvoji situaci, tak bliz nepovim, kdyztak hod dalsi info. ale v zaklade, pokud uz mas to postovny nauctovane v cene, tak uz s tim nic nenadelas, to je nezajima ze to je za postovny..ale pokud zas ta celkova cena nepresahla 150e (v prepoctu na dolary to je neska asi 192..ale jenom zhruba) tak to mas sumak. jenom se presvedci, ze to neni drazsi a poslou ti to dal. taky mi ted lezi m4 na celnici, ale dopis nikde, asi sou zavaleni.

EDIT: pokud si to platil nejak jinak tak proste prilozis ucet z toho jak si to platil..

_________________
homer: co budu dělat s takovou spoustou špinavých peněz? spálím je!
líza: NE! pomysli na děti v africe.
homer: máš pravdu, lízinko, musím si koupit pušku..


02 pro 2010, 18:38
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Celní řízení
Je to právě těsně pod limit (190), tak bych radši neriskoval a radši to s tim poštovnym dal najevo. Poštovný přímo v ceně zboží započítaný není (jako třeba na ebairsoftu), je to prostě další položka na seznamu a na balíku je uvedená cena bez pošty...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 pro 2010, 18:45
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2010, 00:56
Příspěvky: 59
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Re: Celní řízení
no pokud to takhle je na uctu rozepsane, tak jim to vysvetlovat nemusis, to oni si prectou, ale pak uz stejne zalezi jenom na vuli nebo zlovuli toho konkretniho celnika, jestli cenu vezme s postovnym nebo bez postovneho. Na druhou stranu urcite neuskodi, kdyz to tam pro jistotu napises. kamarad prej jednou predelal ten ucet z paypalu, ze to postovne uplne smazal, ale to byt tebou si nelajznu, pac na to kdyz prijdou tak je z toho celkem pruser. takze posli ten ucet jak je a doufej, podle me nic jineho udelat nemuzes, pokud nechces podvadet..aspon ja nic radeji nikdy nezkousel, takze to uz neporadim. ja to treba ted s tou m4 mam vyresene tak, ze jsem ji v americe obednal na sklad shipito a pak prez shipito poslal. na celni prohlaseni sem vypsal jenom cenu gunu, coz je jeden ucet z paypalu origo a druhej, na kterem je jenom postovne do cr uz neuvidi, protoze ani nevi ze ho maji hledat. aspon doufam ze to tak bude..jinak to mam lehce prez 200 dolacua taky priplatim :-D

_________________
homer: co budu dělat s takovou spoustou špinavých peněz? spálím je!
líza: NE! pomysli na děti v africe.
homer: máš pravdu, lízinko, musím si koupit pušku..


02 pro 2010, 18:52
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Celní řízení
Jenže tady jde právě o to, že pokud to zboží mam pro osobní účely a nehodlam ho obchodovat, tak se poštovný neclí (ze zákona), pokud bych ho chtěl obchodovat, tak se poštovný clí. Takže já bych potřeboval vědět, jakym způsobem musim "prokázat", že to mam pouze pro osobní účely - jestli je třeba čestný prohlášení nebo co.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 pro 2010, 19:02
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2010, 00:56
Příspěvky: 59
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Re: Celní řízení
tohle sem nasel na celnim urad
"Jedná-li se však o zásilky neobchodní povahy, tj. zboží určené výhradně k soukromému nebo osobnímu použití příjemce nebo jeho rodinných příslušníků, nezahrnuje se poštovné do celní hodnoty zboží." takze se omlouvam za dezinformaci a mel jsi pravdu s tim postovnym..

a tohle sem nasel na ceske poste
"Zbožím neobchodní povahy pro soukromou potřebu je zboží, které vstupuje do daného celního režimu:

o příležitostně,
o jeho povaha a množství prokazují, že má sloužit výhradně k soukromému nebo osobnímu použití nebo spotřebě příjemců nebo osob, které je dovážejí a jejich rodinných příslušníků nebo které má sloužit jako dárek, tj. toto zboží nesmí povahou ani množstvím svědčit o obchodním záměru." takze asi zase zalezi na tom kolik tam mas kveru a na tom jak se celnik vyspal..popripade jim tam napis ze jich mas doma uz vagon a ze to sbiras a neprodavas..

ale jestli to jde nejak dolozit oficialne pisemne uz asi neporadim. asi nic nezkazis tim, kdyz primo na tu postu zitra zavolas a zeptas se. tam by to meli vedet. kdyztak sem pak hod jak si dopadl..nebo esi poradi jeste nekdo

_________________
homer: co budu dělat s takovou spoustou špinavých peněz? spálím je!
líza: NE! pomysli na děti v africe.
homer: máš pravdu, lízinko, musím si koupit pušku..


02 pro 2010, 19:14
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Celní řízení
Griffone, máš PM (nevím, jestli by tento odkaz nebyl brán jako reklama, jestli ne, tak ho sem když tak hoď).

EDIT: Takže dát sem ten by to bylo porušení pravidel, tak kdo by měl zájem o ten odkaz, tak mi napište SZ.

_________________
IN OMNIA PARATUS


02 pro 2010, 19:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 18:53
Příspěvky: 87
Bydliště: Rokycany
Nový příspěvek Re: Celní řízení
Kdyz jsem mel jakekoliv problemy s celnici vzdy se mi vyplatilo jim zavolat a probrat to s nima. Muze se ti stat, ze ani nic chtit nebudou a rovnou to poslou. Dost casto maily ignoruji a jestli nemas trpelivost stejne si to budes muset vytelefonovat.

_________________
http://stb.ardie.cz/index.html


02 pro 2010, 20:39
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 27 črc 2009, 16:41
Příspěvky: 54
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Celní řízení
zkušenost (né z airsoft,ikdyž je to jedno), buď napsat čestné prohlášení že je to jen pro osbní účel, ale lepší zavolat jak píše kofry, udělat ze sebe "debila" a domluvit se. někdy nechtěj nic, někdy to čestné prohlášení. hodně záleží na člověku co to vyřizuje...


02 pro 2010, 23:37
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Celní řízení
zasadnes ina baliky nechavam psat "zbozi neobchodniho charakteru pro osobni spotrebu" nevim proc ale ta kouzelna funguje skoro vzdy perfektne

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


03 pro 2010, 01:46
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 23 čer 2010, 14:48
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Celní řízení
Já ti nevim, nejni tam ještě nějaká doložka o cené? Jako že nad nějakou částku se prostě clí a basta?

Já si totiž před nějakou dobou nechal poslat zbraň z Japonska a nejen, že byla sama o sobě drahá jako prase, ale ještě jsem tady musel vypláznout cca 8000,-, což fakt nepotěšilo a hlavně se mnou o tom na tý celnici nikdo ani nediskutoval.

_________________
„Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt.“ („Ztraceni jsou pouze ti, kteří se odevzdali osudu.“)


08 pro 2010, 07:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz