Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 08:15




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 786 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Další
 Rada s hejkalem 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
k čemu jsou pak Goráče, když je stejně tím šitím poškodíš, pak když s tím budeš po zemi vláčet, to dlouho taky nevydrží

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


30 říj 2010, 18:17
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Darken01 píše:
Koupit BW gora ( nejlevnější gora na trhu ) komplet.Musíš přemejšlet co když bude tři dny chcát a ty v tom budeš muset ležet a pozorovat tři dny.Na to nasiješ síťku z juty = pevně :!:

Sorry ale našívat něco na GTX mi přijde jako blbost... vždyť tím ten goráč naprosto znehodnotíš, pokud to teda neplánuješ ještě podlepovat, ikdyž i to mi přijde jako blbej nápad.
Radši bych to udělal z nějakýho normálního maskáče a goráčovku si pořídil samostatně pod to (třeba britskou, která je pokud vím určená pro nošení pod hadrama).

_________________
http://www.Sniperblog.cz


30 říj 2010, 18:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Darken -> Taky si myslim, že když goráče prošiješ, tak už moc dobře goráčovat nebudou :D Tohle bych spíš řešil tim, že bych udělal hejkala co nejlehčího a goráče si vzal případně pod něj.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


30 říj 2010, 18:31
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Teoreticky by to možná šlo lepit, i tak je to ale divný.
Můžeš konkretizovat síťku z juty? Já používal různý sítě jako podklad na jutu, ale žádná z juty nebyla (nechával jsem si síť dělat, byla tuším PAD).

A pro duke1994:
Za 250 korun se dá koupit BW kabát i s kapucí, tak tu nediskutuj o takových nesmyslech jako kapuce z pytle.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


30 říj 2010, 18:42
Profil
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
pánové chtěl bych vás vidět v létě ležet tři dny v hejkalovi a pod tím gora ve dne 30 stupnů v noci chcavec jako svine a ze sem tuto uz zazil...
NIcmene to ze se gora poskodi to je jasny s tim se pocita nicmene je to porad lepsi nez nic.
tady ta sitovina http://www.juteko.cz/index.php?id_document=10096

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


30 říj 2010, 21:11
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Tak jako když je podklad hejkala z rozumnýho matroše (řekněme toto: http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0 , nebo nějaká letní blůza, nebo něco podobnýho) a pod tim goráče, tak od hejkala přímo našitýho na goráčích není nějak extra rozdíl (v 30C se upečeš tak jako tak), kromě toho že skrz ty goráče nepoteče voda a můžeš si to vzít i bez gora, když se nechceš zbytečně smažit.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


30 říj 2010, 21:35
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Ta síťka z juty jako podklad je podle mě blbá, není zauzlovaná a bude se při používání třepit a nebude držet (a taky jde dobře přetrhnout). Pár dešťů a celý se ti to rozpadne. Na rozpletení a získání vláken juty ale dobrá.

Jo a goretex v hejkalovi je blbost, neexistuje hejkal do všech podmínek, kterej bude zároveň fungovat v létě, zimě a v dešti. V dešti juta zmokne a ztěžkne, v létě se v tom zase upečeš... osobně bych goráče a hejkala raději měnil, než šil k sobě.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


31 říj 2010, 11:54
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Ahoj, chtel bych se zeptat jak se s tim hejkalem pohybuje? Zajímalo by me jestli by bylo dobrý kdybych mel třeba tady toho hejkala ale nebyl sniper proste normal s aeg http://www.alfatactical.cz/index.php?Ma ... etail=3877

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


23 lis 2010, 21:38
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 27 lis 2010, 22:42
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Ahoj lidi také bych měl zájem koupit hejkala akorát mám zbraň ak-74 a nejsem si jistý, jestli se to k tomu hodí a jelikož bych měl rád reálnou výstroj i výzbroj ocením jakoukoli radu ohledně využití hejkala v armádě(jestli to je opravdu jen pro snipery nebo to nosí i ostatní) a jestli se to vůbec pro "nesnipera" vyplatí nosit. Děkuju moc za každou radu.


27 lis 2010, 22:59
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
comyxx : ghillie a věci tomu příbuzný jsou pro průzkumníky a občas i pro odstřelovače, vyplatí se mít ho (v lesech je to super) ale vyplatí se koupit si třásně a udělat si to doma... doporučuju koupit třeba starý BDU nebo nějaký BW maskáče a na něj to našít, pak už si jen sehnat klobou nebo helmu na kterou si dáš vegetaci nebo sniper šálu (takhle se tomu řiká tady v česku)... hlavně když si to lidi šijou tak je dobrý myslet na to že budeš používat určitě nějakou vestu ještě, nejlíp malej chest rig ... takže našít kompletně po celý uniformě ale dávat bacha na to aby sis pak nešlapal na třásně a nelezly ti do xichtu nebo omezovaly.... mam doma jeden takovej můžu vyfotit


28 lis 2010, 00:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Tak chest rig je k hejkalu blbost žejo, s hejkalem se předpokládá že budeš často ležet a k tomu je chestrig krajně nepraktickej.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 lis 2010, 00:04
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
griffe zalezi taky na tom jak lezis, v cem lezis... a ne vsechny chest riggy jsou stejny ...a a no kdyz si tam narves stanagy nebo rohliky tak to moc pohodlny nebude... ale kam to chceš pakovat ? mě se osvědčilo snad jen to nebo náprsní kapsy


28 lis 2010, 00:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Sice nejsou stejný, ale všechny mají kapsy vpředu, jinak by to nebyl chestrig. A kapsy vpředu při ležení překáží, to je taky fakt. Takže chestrig je pro tyhle účely krajně nevhodnej, dokonce bych si troufnul říct že cokoliv jinýho je lepší než chestrig. Většinou lidi používaj různý řemení, modulární vesty, opasky se sumkama a podobně.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 lis 2010, 00:23
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Comyxx píše:
Ahoj lidi také bych měl zájem koupit hejkala akorát mám zbraň ak-74 a nejsem si jistý, jestli se to k tomu hodí a jelikož bych měl rád reálnou výstroj i výzbroj ocením jakoukoli radu ohledně využití hejkala v armádě(jestli to je opravdu jen pro snipery nebo to nosí i ostatní) a jestli se to vůbec pro "nesnipera" vyplatí nosit. Děkuju moc za každou radu.

Pokud máš ak74, tak asi nebudeš sniper co někde hodiny leží, žejo? Spíš budeš potřebovat něco v čem se dobře pohybuje a bude tě to dodatečně maskovat když si třeba zaklekneš ke stromu. K tomu účelu se nejvíc hodí lehkej hejkal našitej jenom na blůze s kapucou, případně jen přehoz přez hlavu.
Něco takovýho: "KLIK ZDE"
Co se týká kombinace AK74+hejkal v reálu, tak něco by se našlo: "KLIK ZDE" (ruskej průzkum)

Jinak griffon má pravdu že chestrig není nejlepší volba, ale zas jestli to nechceš na dlouhý ležení, ale spíš na akčnější styl boje, tak i chestrig nebude problém.
Já bych si asi koupil nějakej nosič plátů s molle vazbou a dopředu bych dal jen placatý sumky (mapa atd.) a všechno ostatní na boky.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


28 lis 2010, 08:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 27 lis 2010, 22:42
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Děkuju všem za odpověď... ani sjem nečekal tak rychlou :) hned ráno mám radost a už vim co chci. Nejspíš dám na radu vyrobit si něco lehčího a případně jsem objevil http://www.e-army.cz/hejkal-ghillie-sui ... -e844.html kámoši mi říkali že je za dobrou cenu a přece jen je tam rovnou několik dílů a můžu někdy nosit třeba jen vršek jako přehoz. A ještě mi vrtá hlavou jaký je podklat tohoto hejkala nevíte někdo? Asi budu dělat toho ruskýho průzkumíka.


28 lis 2010, 10:12
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Tak zrovna toto není nic moc dobrýho.
Podle mě je lepší koupit pár metrů tohoto:
http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0
a přidělat to (přivázat) na toto:
http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0
Když na to časem pořídíš pár provázků juty, nebo nařezanejch tenkejch proužků starejch maskáčů, tak budeš mít skvělýho funkčního hejkala.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


28 lis 2010, 10:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
comyxx: cokoliv je lepšího než to co si našel ty ... projdeš keřem a táhneš ho za tebou nebo se nemůžeš hnout protože jseš v něm zamotanej... kupovaný hejkaly jsou tady v česku pěkně na prd... ještě jsem viděl v jednom videu že týpek si koupil leteckou kombinézu a na ní si to všechno našil, bylo to dobrý a řikal že lehký, jenom to v ní musí bolet jako prase


28 lis 2010, 11:16
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 27 lis 2010, 22:42
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
No asi bych šel toho ruského průzkumníka, ale měl bych toho hejkala woodland http://www.e-army.cz/hejkal-ghillie-sui ... -e844.html to asi moc nesedí co? :P btw. ještě přemýšlím o západu viz. minulý příspěvek ve výzbroji :)


28 lis 2010, 18:31
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
toho nekupuj, pokud vím ta dva kámoši ho měli a dost nadávali že jim "pelichá"-vypadávaly z něj třásně (samovolně a i při proběhnutí křovím apod.) udělej si svýho hejkala jak všichni radí, dřív jsem si ho chtěl udělat taky a co jsem počítal tak by mě to vyšlo na cca 600kč

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


28 lis 2010, 19:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
jo ty kupovaný to je hrůza vždyt se takový ani nepoužívaj...


28 lis 2010, 19:38
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 27 lis 2010, 22:42
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
To ano ale bojim se, že to pokazim a bude to vypadat děsivě :D pak jsem našel ještě toto: http://www.e-army.cz/hejkal-ghillie-sui ... -e410.html
ale předpokládám že to je uplně to samé jako předtim. Takže nejspíš se pokusím o vytvoření vlastního případně pak sem dám foto ať se zasmějete :D
PS: Na rusáka by asi měl být v provedení "listí" nebo mohu i třásně?


28 lis 2010, 20:09
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Ono tak nejde o "něco vytvořit" jako spíš o to vytvořit to a pak předělávat, předělávat a vylepšovat.
Byly tady kousky, který měly jednu jedinou barvu (přírodní), takže punk dobrej, ale ve výsledku hromada juty, která nemaskovala, potom dost nedodělaných v detailech (jako třeba juta na zbrani, ale zbraň pod tím černá) no a nedodělaných extrémně (špatně použitý barvy, juta na špatných místech nebo ve špatným množství)...
Takže chce to hrát si, můj první dobrej hejkal jsem dodělal tak za čtyři-pět měsíců (samozřejmě to nebyla doba čistý práce, ale člověk nepáře jutu 24 hodin denně že jo). Neustálý dokupování materiálu, dobarvování, párání, navazování třeba o týden později... Druhej zelenej jsem udělal za týden, ale to jsem měl všechen materiál připravenej předem a taky není komplet z juty, takže to šlo rychleji. Takže hodně štěstí s vytvářením :)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


28 lis 2010, 21:59
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
já vám to zejtra vyfotim z čeho to mam a jak to vypadá, myslim si že to sice nevypadá bůhví jak krásně ale funguje to.... nejlehčí je udělat to celý z třásní


28 lis 2010, 22:03
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Tak obarvit, nařezat/vypárat jutu a navazovat ji, to bych neřekl že je nejjednodušší... vzít tu prosekávanou gumotextilii, která má v podkladu už rovnou síť, kterou stačí našít, je mnohem jednodušší. Ale juta je funkčnější.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


28 lis 2010, 23:02
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
s tou gumotextilii bacha.normalne to je z jedny starny zeleny a z druhy hnedy takze aby to bylo co k cemu tak to musi vrstvit, nebo nechavat zahyby- co se pak chytaji do vseho,
a navic je ta gumotextilie (lisi se podle vyorbce) chycena na tu sit pomoci takovych malych kovovych lesklych krouzku = nic moc. po zkusenosstech s tim: zaklad gumca bez site. nerzana na "fleky" a nejak tim posity hejk. pak do tohe nejake svetle trasne (lom svetlo / stin- rozhodne lepsi nez to matlat ze zelene/zelene/hnede) par zelenych a dukladne prosit ;-)

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


28 lis 2010, 23:30
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 27 lis 2010, 22:42
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Ok díky moc a ještě jedna věc. Na ruskou armádu se asi taky nehodí vše nebo můžu udělat podle vlastního nápadu? Aby to bylo trochu reálný že :) k ruskýmu průzkumníkovi.


29 lis 2010, 09:33
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Však jasný, dělal jsem to ze dvou druhů sítí - jedna jemnější hnědá+khaki, druhá hrubší zelená+hnědá a hlavně ramena a hlava jsou plný těchle různě zohýbaných míst. Ty očka postupně vypadaly, ale síť na tom drží pořád, mám to stažený a drží to.
Comyxx: Podle tvýho svědomí... pokud to nechceš dělat (jakože podle dotazů ten reenacting ruskýho průzkumu nebude tak horkej), udělej si to jak chceš a pokud to chceš mít jako oni, tak to udělej, aby to vypadalo jak na fotkách... :roll:

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


29 lis 2010, 13:57
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 27 lis 2010, 22:42
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Nejspíš to vyrobím podle toho co jste mi poradili no a když se mi to nepovede vždycky to jde vylepšovat a měnit podle prostředí. Tak díky všem pak dám vědět jak to dopadlo :)


29 lis 2010, 16:53
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
ono ani tak nezáleží na tom jak ten hejkal je uber ale taky na tom jak se v tom pohybuješ, když s tim proskočíš keřem tak si tě všimne i hluchej

edit : respektive i slepej :D


29 lis 2010, 16:58
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 27 lis 2010, 22:42
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Rada s hejkalem
Jojo to je taky pravda :D


29 lis 2010, 17:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 786 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz