Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 08:13




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Manuální zbraň pro začátečníka 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Ale řeč byla o ČZ75, ne? :wink:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


22 kvě 2010, 17:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2009, 15:02
Příspěvky: 386
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Ta to nemá, určitě ;)

_________________
Jen někdo hraje s manuální pistolí proti AEG. Není to proto, abych se cítil hardcore, je to proto, že nemám peníze.


23 kvě 2010, 11:27
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 09 kvě 2010, 16:15
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Tak se nám nakonec podařilo splašit pár manuálních zbraní (jsou na cestě), 3 z toho jsou mp5 - 2x TM a 1x Cybergun. Chtěl jsem se zeptat - zásobníky různých výrobců asi nebudou navzájem kompatibilní že? Ta mp5 od Cybergunu prý používá klasické zásobníky pro AEG, ale Marui asi bude mít svoje vlastní, nebo ne?


05 čer 2010, 12:17
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
jj manualni mp5 od tm maji specialni dvoukomorovy zasobniky, sehnat se ale daji v pohode

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


05 čer 2010, 12:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 09 kvě 2010, 16:15
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Ještě bych se rád zeptal na pár věcí - kamarád uvažuje o nákupu nějaké levné brokovnice (nejspíše http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=2000), ale k mému i jeho překvapení brokovnice nemá žádná mířidla.

1. Dá se s takovou zbraní vůbec účinně střílet? Pořizovat na podobnou zbraň kolimátor mi přijde jako trošku drahý luxus vzhledem k ceně zbraně...

2. Jak je to s laserovými zaměřovači? Dá se to považovat za dobré mířidlo? Prý jsou u nás zakázané, ale normálně se prodávají, tak jak to je?

3. Kromě výše zmíněné brokovnice jsme našli na BAS spoustu dalších, které již mají kolimátor přímo od výroby - je to použitelné nebo je to jen pro okrasu? Spousta lidí totiž v reakcích psala, že to hned po rozbalení raději zahodili a hrajou bez toho.

4. Máte nějaký tip na jinou levnou brokovnici?

Díky za odpovědi. 8)


20 čer 2010, 13:30
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Mířidla se u brokovnice moc často nepoužívají, když se naučíš mířit celou zbraní, tak se budeš v pohodě trefovat taky.
Kolimátor přidávaný k čínským brokárnám je snaž vždycky atrapa, která nekolimuje, funguje jejn jako svítící bod. Ale střílet se podle toho dá taky.
Použitelný kolimáor seženeš za osm nebo devět stovek, to není tak moc.
Čínské brokovnice střílí buď po jedné nebo po třech kuličkách. Osobně bych doporučil tříhlavňové a s pažbou, těm není prakticky co vytknout. Marui to sice není, ale střílet se z nich dá taky.


20 čer 2010, 15:15
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
A laserové zaměřovače zakázané jsou, to že se prodávají je ošetřené tím, že se prodávají jakožto laserová ukazovátka a zákon tedy porušíš až ty, když to dáš na kvér. A jen tak mimochodem to je vcelku na prd, použitelné maximálně tak na hodně krátké vzdálenosti do budov.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 čer 2010, 16:24
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Chtěl bych začít hrát, jen tak s pár kamarády s manuály. Přemýšlím, co zvolit,protože mám určitý finanční limit (do 1000). Přemýšlím, že si vyberu buď cg mossberg m500 cruiser nebo cg mossberg m950 tactical. Která z nich je lepší, nebo existuje i pro začátečníka lepší volba ? Třeba mp5 nebo tak, ale ta se nenatahuje tak rychle jako brokovnice (předpažbí). A bude pak taková zbraň použitelná i na velkých akcích ?(kromě těch s lidmi co mají 130+ pružinu?)


21 čer 2010, 11:12
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Četl jsi tento článek? Psal jsem se s ním právě pro lidi jako ty.


21 čer 2010, 15:14
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Ok, takže článek jsem prošel a vyčetl jsem z toho, že se pro začátečníky hodí manuály(z hlediska peněz). Kamarád má Colt 1911 od TokyoMarui(manuál) a je to celkem solidní zbraň, akorát se z něho špatně střílí, protože nemá pažbu. Proto se právě rozhlížím po něčem s pažbou, a jak to tak čtu, tak je lepší kvalitní manuál, než nekvaltiní elektrika. Proto jsem si "předvybral" tyto dvě brokovnice (asi bych bral verzi tactical) , ale potřebuji někoho zkušeného, kdo by mi s výběrem pomohl, nebo alespoň řekl něco ve smyslu nekupuj to, je to krám, nebo naopak-super zbraň. Co jsem o brokovnicích četl, tak ta 3dávková je horší(na dálku) než jednodávková. Líbí se mi taky Škorpion, ale tam mám strach o přepínání komor zásobníku a následného zasekávání kuliček. Navíc jsem docela silný v rukou, a tak bych mohl střílet z brokovnice poměrně rychle.
Ještě mám dotaz ohledně zákonné stránky věci->zbraň nemůžu nosit na ulicích, ale co když mě s ní uvidí třeba Policie? A musím mít nějaký zbrojní pas, nebo stačí, když jsem plnoletý?


21 čer 2010, 16:06
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Brokovnice střílející po třech má možná o něco kratší dostřel než jednohlavňové zbraně, ale je rozhodně použitelnější a to i proti elektrikám, když se dostaneš blíže. Mám i manuální karabinu, která dostřleí velmi daleko (nosím na ní optiku), ale proti elektrikám je to stejně těžké, pokud se netrefím na první ránu.

Škorpion je v pohodě, i začátečník se s ním naučí v pohodě zacházet, aniž by se mu zasekával zásobník, jen jsem tuto možnost zmínit pro manuálně nezručné a zbrklé jedince.

Jinak základní pravidlo airsoftu zní, že nejlépe se ti bude střílet ze zbraně, která se ti líbí (a která ti sedí v ruce). Jestli chceš spíše snadno natahovatelnou pušku, kup si jednohlavňovou brokovnici, pokud chceš palebnou sílu na kratší vzdálenost, ber tříhlavňovou, a jestli chceš kombinaci obojího v kompaktním balení, ber Škorpa.

Zbraň nesmíš nosit odhalenou na veřejnosti, takže by tě s ní policajti neměli mít kde vidět. A pokud přijedou na odlehlé místo, tak už velmi pravděpodobně jedou na základě hlášení a stejně budeš muset vysvětlovat (ale co jsem slyšel, tak většinou jsou v pohodě). Jiná varianta mě nenapadá.


21 čer 2010, 18:08
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Ok, díval jsem se na ty 2 brokovnice, co z nich vybrat?
http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1915
nebo
http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1912
?
nebo je to úplně zcestná volba?
A mám s touto broksnou šanci si zahrát na větších akcích (časem)


21 čer 2010, 19:13
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
spíš si trošku přišetři a kup si tříhlavňovku tuhle http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ductId=782 nebo tuhle http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ductId=782 Osobně se mi líbí víc ta druhá a má i lištu na zaměřovač.


21 čer 2010, 19:41
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Xatra píše:
Ok, díval jsem se na ty 2 brokovnice, co z nich vybrat?
http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1915
nebo
http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1912
?
nebo je to úplně zcestná volba?
A mám s touto broksnou šanci si zahrát na větších akcích (časem)

Je - na to že střílí po jedné mají dost malý zásobník, "kolimátor" na zbrani za sedm stovek nebude víc než kus plastu s diodou a o pevnosti výsovné pažby bych si v tomto případě dovolil pochybovat. Navíc ani úsťovka nijak zvlášť nepřevyšuje tříhlav'nové brokovnice, a na větších akcích se s ní zřejmě chytat nebudeš - proti brokovníci co postoval Seals má jedinou malou výhodu ve dvojnásobném množství výstřelů na jedno nabití, ale to je tak všechno. Osobně bych rozhodně vsadil na trojnásobou palebnou sílu v této podobě, i když taky nevím, jak moc je tahle výsuvná pažba odolná (jen mám rád zbraně, které mají rozumnou délku)


21 čer 2010, 20:22
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Pěkná brokovnice,je ale DEKORACE, což znamená, že střílí, ale na střelbu není záruka. A po špatných zkušenostech s ostatními zárukami říkám jednoznačně NE.
Ideální by bylo, aby firma, kde bych to kupoval, byla v Brně(bydlím zde), potom aby měla STAVITELNÝ hop-up, a aby nyla záruka na střelbyschopnost. Cena by měla být tak do dvou tisíc maximálně.
Dívám se po tomto:
http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=2064 -škorpíka fakt nevím(jsem zbrklý)

http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1757 -trojka, akorát do tisícovky

http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=2072 -asi ne, nemá pažbu, ani mušku a s tím nic netrefím

http://www.armymarket.cz/brokovnice-fra ... -asg-d2661 -to stejný, ale na CQB asi OK

http://www.airsofthouse.cz/TM-Scorpion- ... -5065.html -marui škorp

http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=2719 MP5

http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=2717 AK47-asi větší MP 5 :D

http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... cts_id=693 škorp od ASG



A dá se s tou 3kou brokovnicí střelit a hlavně trefit se třeba i z 15 metrů?
A co s tou mp5, ak47, nebo škorpem?

Ovšem otázka je, co kalach a mp5, nebo škorp MANUAL na velkých akcích. Chápu, mám do toho nastrkat víc, ale nejsem milionář. Jenže jestli koupím elektriku za 2,5k, se kterou mi to suprově půjde, nebo manual za 1k, kterej je k ničemu...to radši elektriku. Ze začátku skusíme hrát s kamarádama, proto elektriku ne. Ale kdyby jsme časem jeli na nějakou akci (kamarád má auto a sežene si řidičák) tak jestli by se s tím dal střelit i někdo s elektrikou.
A ještě: pro začátek mi na ochranu a maskování bude stačit toto? Pro začátek?
tmavězelené boty
černé tepláky
šedá mikina
maskovací vesta
šátek na obličej
pokrývka hlavy
a brejle


Naposledy upravil Xatra dne 21 čer 2010, 21:24, celkově upraveno 1



21 čer 2010, 21:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Z tohohle výběru rozhodně škorpa od TM, nebo tu třírannou brokovnici od DE. Hlavně si kup brejle s atestací co splňujou normy pro ochranu proti letícím částicím, jinak můžeš hrát pomalu i v pyžamu. Ale hodí se pevný boty (běhej po lese nebo rozvalinach budov v teniskach a hodně brzo skončíš minimálně s vyvrtnutym kotníkem), kolenní chrániče, helma a alespoň nějaký levnější maskáče.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 čer 2010, 21:23
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 17:10
Příspěvky: 202
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Ty levny manualni brokovnice nejsou spatny, kamos si ji koupil , parkrat sem ji mel v "nájmu" a strili dost hezky , tech 50m to flusne , s trochu stesti se i trefis a s 0,28 to melo sice o neco mensi , ale jinak krasnou rovnou krivku, jen to leti pomalu, takze strilet do zad, nebo invisible kule, videl sem i rezervni zasobniky zvlast, primo v actionshopu.cz :)
kolimator co je k tomu je naprosto k nicemu, muzes si zkusit vypizlat naky homemade miridla nebo strilet jako spravnej tvrdak od boku :D

tu trihlavnovku sem taky videl , parkrat sem si z ni strelil 0,23 ... ta presnost je dost kolisajici - na les slaba , taky dostrel se mi zdal o neco slabsi, ale vedle sebe sem je nemel pro objektivnejsi porovnani

proti tlupe jinych manualek bych bral tu trihlavnovku, konkurovat (cinskym!!!) aegum v lese bych ale radsi zkousel s tou klasickou, na CQB jinak urcite 3hlaven

bryle jinak doporucuju otestovat co nejsilnejsi zbrani co najdes, lepsi mit rozbity bryle nez oko a testovat bryle doporucuju dycky vsem , protoze uz se mi stalo ze sem si bryle rozstrelil svym SVDckem (M160) pozdejc na akci sem zkousel ty stejny bryle a vydrzely i M190 z metru , takze ty predtim byly asi nakej vadnej kus, bacha na to

_________________
MOA - Moravská Osvobozenecká Armáda


21 čer 2010, 21:24
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Xatra píše:
Pěkná brokovnice,je ale DEKORACE, což znamená, že střílí, ale na střelbu není záruka.
No jestli ymslíš, že ti někdo uzná reklamaci na čínu, až ti přestane střílet, a nenapíšeou třeba "reklamace zamítnuta z důvodu nesprávného užívání", tak tomu můžeš věřit. Snad nikdy jsem neviděl potřebu reklamovat manuál, ani normální čísnký ne (o levných šmejdech nemluvím).
Nicméně pokud chcceš záruku a kvalitu, kup si TM škorpiona.
Stavitelný HOP up je na houby, zejména tím šoupátkem - pořád se to rozštelovává. To raději pevný.

skreat píše:
tech 50m to flusne ,
Brokovnice dostřelí tak 25 - 30 metrů, aby se s ní dalo trefit, 50 ani náhodou.

Citace:
A dá se s tou 3kou brokovnicí střelit a hlavně trefit se třeba i z 15 metrů?
A co s tou mp5, ak47, nebo škorpem?
S brokovnicí v pohodě. Se Škorpionem na 25 metrů do hlavy první mířenou ranou s opěrkou. MP5 a AK47 jsem v ruce nedržel.
Na velkých akcích v lese se nebudeš chytat ani s jedním. S trojhlav'novou brokovnicí můžeš fungovat jako palebná podpora ostatních, do budov vcelku v pohodě. Ne že by to bylo úplně jednoduché, ale když vystřílíš třicet ran za pět vteřin, tak to udrží u země docela dobře.

Pokud jde o oblečení, tak černé tepláky jsou to nejhorší, v čem se můžeš maskovat, tedy kromě červené. Zelená a hnědá jsou ok, černá demaskuje. Pod šátkem se ti velmi pravděpodobně budou mlžit brýle a není potřeba, pokud hraješ s rozumnými kamarády. Jinak je lepší barakuda. Certifikované brýle jsou nutností.


21 čer 2010, 21:40
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Takže mám vít tuto trojku?
http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1757

A na CQB, a jako podpora na větších akcích bude stačit.Dostřelit se s tím dá daleko(15-20m), přesnost-dá se to(podle tohoto fóra) a kolimátor a tak je hloupost.Teda podle toho co jsem četl. Škorpík je na vetší akce a CQB nanic. Nebo je to jako budoucí sekundár. Rozhodně je ale lepší cokoliv s pažbou, než pistole, ne?
Vzhledem k tomu, že by ze mě byl docela masitej terč, je asi nějaké maskování zbytečné :D

Nebo ohledně těch zbraní existuje snad ještě lepší možnost co se týče výběru zbraně?

A ještě, když na někoho budu střílet, tak kam? u sapíku je to jedno, ale u 3ky..když ho střelím do obličeje, můžu ustřelit zuby, nebo střelit do nosu. Do nohou by to fakt bolelo a ten člověk by nemusel potom moc chodit. Do trupu-asi jedině tam, nebo fakt, kam střílet? Asi do zadku :D Ale vážně. Kam střílet, abych co nejméně ublížil? A maskování-to s tím terčem byla sranda, aspoň trochu se zamaskovat musím, to je jasné.


Naposledy upravil Xatra dne 21 čer 2010, 22:09, celkově upraveno 2



21 čer 2010, 21:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Xatra píše:
Vzhledem k tomu, že by ze mě byl docela masitej terč, je asi nějaké maskování zbytečné :D


Vyhráváš soutěž o nejhloupější výrok měsíce, gratuluji :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 čer 2010, 22:06
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Xatra píše:
Do nohou by to fakt bolelo a ten člověk by nemusel potom moc chodit.

já hlasuji pro tenhle

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


22 čer 2010, 11:00
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Xatra píše:
A ještě, když na někoho budu střílet, tak kam? u sapíku je to jedno, ale u 3ky..když ho střelím do obličeje, můžu ustřelit zuby, nebo střelit do nosu. Do nohou by to fakt bolelo a ten člověk by nemusel potom moc chodit. Do trupu-asi jedině tam, nebo fakt, kam střílet? Asi do zadku :D Ale vážně. Kam střílet, abych co nejméně ublížil?


Tak tohle je taky dobrý no. Střílej tam, kam můžeš a kam se trefíš, chci tě vidět, jak si v boji vybíráš, kam toho člověka střelíš. Je milý se hlavně na kratší vzdálenosti vyhnout hlavě a xichtu, ale občas to je to jediný co kouká a když nemáš v prackach nějakej prasokvér, tak se ani toho bát nemusíš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 čer 2010, 11:33
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Tak prostě kamkoliv do živýho a do té nohy si myslím, že by to mohlo dost bolet. Se zbraní beru asi toto http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1757
Definitivně. Otázka je, jestli se s tím dá střílet i po jedné kuličcce(do zásobáku prostě naplním jen jednu řadu)


22 čer 2010, 13:24
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 črc 2009, 21:00
Příspěvky: 243
Bydliště: kousek od Klatov
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Xatra píše:
Tak prostě kamkoliv do živýho a do té nohy si myslím, že by to mohlo dost bolet. Se zbraní beru asi toto http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1757
Definitivně. Otázka je, jestli se s tím dá střílet i po jedné kuličcce(do zásobáku prostě naplním jen jednu řadu)

Naplnit jednu řadu nejde. Kuličky jsou tam stočený do spirály. Leda, že bys nabil jenom jednu. Pak by to fluslo jednu :-)

_________________
"We need a stronger government, bring back capital punishment" - Rapist (Combat84)

"It's better to be dead than a fucking red!!" - Right to choose (Combat 84) - Neplést s Combat18!!


22 čer 2010, 15:12
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Xatra píše:
A na CQB, a jako podpora na větších akcích bude stačit.Dostřelit se s tím dá daleko(15-20m), přesnost-dá se to(podle tohoto fóra) a kolimátor a tak je hloupost. Teda podle toho co jsem četl.
Nevím u koho jsi to četl, já kolimátor na brokovnici používám často s rozhodně si na něj nestěžuju.

Citace:
Nebo je to jako budoucí sekundár. Rozhodně je ale lepší cokoliv s pažbou, než pistole, ne?
Lépe se s tím míří na větší vzdálenost, víc to překáží v malých prostorech.

Citace:
Vzhledem k tomu, že by ze mě byl docela masitej terč, je asi nějaké maskování zbytečné :D
Pokud chceš dostat zásah jako první, tak je rozhodně zbytečné.

Citace:
Nebo ohledně těch zbraní existuje snad ještě lepší možnost co se týče výběru zbraně?
Neexistuje žádná jendoznačně lepší možnost, když lze zbraně posuzovat podle desítky parametrů.

Citace:
A ještě, když na někoho budu střílet, tak kam? u sapíku je to jedno, ale u 3ky..když ho střelím do obličeje, můžu ustřelit zuby, nebo střelit do nosu.
Já do obličeje nestřílím jen holky, pokud z nich nic jiného není vidět. Jinak i ze SPASky (což je asi nejlepší manuální brokovnice) na pět metrů do obličeje není nic tragického, stejně toho hodně chytnou brýle. A jestli myslíš, že to z brokovnice bolí, tak jsou i horší zbraně. Ostatně zkus si střelit do sebe a uvidíš.


22 čer 2010, 15:24
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Takže jsem se střelil čtyřikrát s půjčeným Coltem 911 od TokyoMarui. Nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal, a to bylo jen přes tepláky. Potom se nabídl bratr jako pokusný subjekt a inkasoval zásah do kolena. Taky v pohodě. A kolimátor a takový ty taktický věcičky přijdou na řadu později, ale pro 3ku (když je to asi? méně přesné) nebude asi kolimátor nutný. Naopak budou nutné zásobníky(broky). A brýle. Maskování samozdřejmě. I když budem hrát asi s kámošema CQB tak je asi? lepší se zamaskovat.


22 čer 2010, 15:45
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Vždycky mám rád, když mi někdo oponuje domněnkami proti mým zkušenostem. Navíc tu nikdo nepsal, že by byl kolimátor nutný.


22 čer 2010, 16:17
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Tak jsem se díval na další brokovnici
http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=3079
http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1757

Tak kterou byste spíš brali?
Já asi tu prvníé, protože přece jenom, s tím se dá i něco trefit na delší vzdálenosti


22 čer 2010, 18:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
Info ohledně tý první zde: viewtopic.php?f=51&t=2945

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 čer 2010, 18:59
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 21 čer 2010, 08:50
Příspěvky: 106
Nový příspěvek Re: Manuální zbraň pro začátečníka
jistě, ale když kliknu na viewtopic.php?f=51&t=2945 tak mi napíše, že nejsem oprávněn


22 čer 2010, 19:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz