Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 08:54




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Informace o organizování akcí 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Informace o organizování akcí
Možná blbej název, ale to je jedno... Potřeboval bych poradit co všechno je potřeba zařídit při organizování nějaký větší akce. Slíbil jsem jedný jednotce že jim s tím trošku pomůžu, protože u nich na takový zařizování nemá nikdo moc čas. Tak zjišťuju co a jak... Nechci to řešit úplně konkrétně, takže spíš teoreticky... řekněme že by šlo o orientační pochod na tři-čytři dny pro asi 50 lidí, který by se v určitým prostoru (les cca 20x20km - něco jako Beskydy, Vysočina, Hostýnský vrchy, Drahanská vrchovina atd... takže žádný národní parky) pohybovali v malých skupinkách (4 lidi). Měli by za úkol se pokud možno skrytě a rychle přemisťovat podle souřadnic mezi asi 20ti Checkpointy. Měli by kompletní výstroj (maskáče, vesta, batoh) a airsoftovou, nebo znehodnocenou zbraň. Nešlo by o airsoft a v lese by se nestřílelo. Pyrotechnika maximálně na úrovni nejmenší dýmovnice a pouze na předem určeným místě.
-Takže za kým ke potřeba zajít když chci něco takovýho udělat pokud se jedná o státní, obecní, nebo soukromý les a co mám po daným úřadu chtít?
-Kde zjistím komu ten les vlastně patří?
-Je potřeba to řešit s policií a je možnost získat povolení na několik dní k nošení zbraně kat.D v lese?
-Jak je to s povolením ke vjezdu do lesa? Docela by se hodilo mít v prostoru auto, samozřejmě jen na polních a lesních cestách - do terénu ne.
-Je lepší vystupovat jako soukromá osoba, nebo se hodí když se jedná o občanský sdružení?

Pokud má někdo zkušenosti s organizováním větších akcí (myslím že takových lidí tu je dost) tak se prosím podělte o informace, myslím že se to nebude hodit jenom mě. :-) Jinak pokud je potřeba zařídit víc věcí než jsem zmínil a nebo je potřeba si dát na něco pozor, tak dejte vědět.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


23 dub 2010, 09:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
Pokud to bude jak to píšeš tak je to jednoduchý. Pokud jde o 4 až 10 člené skupinky tak odpadá jakákoliv nahlašovací povinnost a to na jakejkoliv úřad je to dané zákonem tam je limit do 20 lidí.
S autem to je horší stím bych moc nepočítal páč sou na o a vzvlášť v tech oblastech co jsi vyjmenoval dost alergičtí.
Jedná se tedy o prostor 20 na 20 km což při počtu celkovích 50 lidí je jen kapka v moři.
Jediné co bych ale ošéfoval tak policajty. Jen knim dojít a říct že v dané oblasti se bude pohybovat asi 20 lidí ten a ten den.
Hlavní je prostě v lese nic neudělat pak to budete mít bez problémů.
Hlavní je prostě na sebe neupozorňovat jak hlukem tak chováním což si myslím že zrovna uvás nehrozí.

-pokud se ale jedná o akci s větší koncentrací lidi na jednom prostoru to už je horší. Tenhle návod ale nechceš tak to tu nebudu zasí.at.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 dub 2010, 09:37
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
Díky. Víc lidí na jednom prostoru bude jen na začátku a na konci což budou zřejmě soukromý prostory.
S autem vím že bude problém, ale asi to nějak zkusíme... mohlo by třeba pomoct kdyby tam někdo známej měl v okolí nějakou chatu, ne?

A jak je to s těma zbraněma? Sice se lidi nebudou nikde moc ukazovat, ale i pro jiný akce mě docela zajímá jestli je možný získat nějakou vyjímku na nošení na veřejným místě(les). Na historickejch ukázkách vím jak se to řeší, ale to je na podobných akcí pasé - z lesa asi střelnici pro kat.D neudělám.
Jak je to s nošením zbraní a střelbou vyřešený třeba na klasických AS akcích?

Jo a ještě mě tak bokem napadá... slaňovat se může jen na určených místech (označený skály s lezeckejma trasama), nebo kdekoliv? Samozřejmě nebudu slaňovat přírodní památku, ale byl by problém si na nějakou neoznačenou skalku (nebo na most nad řekou) v lese přivázat lano a slaňovat? Jasně že když nebudem dělat bordel, tak na nás nikdo ani nepřijde, ale kdyby se tam náhodou nějakej myslivec aktivista objevil, mám se obávat pokuty?

Jinak pomalu asi začnu studovat nějakej ten lesní zákon... doporučil bys ještě nějaký zákony k přečtení?

_________________
http://www.Sniperblog.cz


23 dub 2010, 10:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
reyes102 píše:
Díky. Víc lidí na jednom prostoru bude jen na začátku a na konci což budou zřejmě soukromý prostory.
S autem vím že bude problém, ale asi to nějak zkusíme... mohlo by třeba pomoct kdyby tam někdo známej měl v okolí nějakou chatu, ne?

A jak je to s těma zbraněma? Sice se lidi nebudou nikde moc ukazovat, ale i pro jiný akce mě docela zajímá jestli je možný získat nějakou vyjímku na nošení na veřejným místě(les). Na historickejch ukázkách vím jak se to řeší, ale to je na podobných akcí pasé - z lesa asi střelnici pro kat.D neudělám.
Jak je to s nošením zbraní a střelbou vyřešený třeba na klasických AS akcích?

Jo a ještě mě tak bokem napadá... slaňovat se může jen na určených místech (označený skály s lezeckejma trasama), nebo kdekoliv? Samozřejmě nebudu slaňovat přírodní památku, ale byl by problém si na nějakou neoznačenou skalku (nebo na most nad řekou) v lese přivázat lano a slaňovat? Jasně že když nebudem dělat bordel, tak na nás nikdo ani nepřijde, ale kdyby se tam náhodou nějakej myslivec aktivista objevil, mám se obávat pokuty?

Jinak pomalu asi začnu studovat nějakej ten lesní zákon... doporučil bys ještě nějaký zákony k přečtení?

No s lezením po skalách ti nevím čeče jak to je pokud to není nějakej chráněnej útvar tak je to asi bez omezení ale na vlastí ryziko. Slaňování mostu to taky nevím.
Se zbraněma to je takoví divoký někde nad tím lesák mávne rukou a někde se rozčiluje vono pokud to sou zavářky tak je dobré mít sebou doklad o znehodnocení což jim většinou stačí se softkamy říkat že to sou hračky a uvidíme no. Stímhle sem zatím nikdy problém neměl než zbraň jim vadím pohyb v lese.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 dub 2010, 10:15
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 17:18
Příspěvky: 629
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
uz sem nejaky akce zarizoval za a, musis s domluvit s majitelem pozemku pokud je to terba obec tak se s nim domluv na podminkach ja jsem treba mel zakaz lezeni do oplocenek a podobny veci co stoji v lesnim zakone a vymezili mki a mape kam nesmime pote musis nahlasit na policii a esli budes pouzivat pyrotechniku tak na hasice........vse je jenom o domluve kdyz tam nebude zadnej bordel a na obci nesedi zrovna nejakej vylozenej kreten tak vam to povoli a nikdo si vas vsimat nemuzu....nech si od obce radsi vystavit papir kdyby to nekdo behem akce kontroloval.....a bude vsechno ok da se to obehat za den

_________________
my neustoupíme.....průzkum pičo
http://www.hpkolinec.webnode.cz

Hloubkouvý průzkum Kolinec


23 dub 2010, 13:04
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
jirihoffman píše:
uz sem nejaky akce zarizoval za a, musis s domluvit s majitelem pozemku pokud je to terba obec tak se s nim domluv na podminkach ja jsem treba mel zakaz lezeni do oplocenek a podobny veci co stoji v lesnim zakone a vymezili mki a mape kam nesmime pote musis nahlasit na policii a esli budes pouzivat pyrotechniku tak na hasice........vse je jenom o domluve kdyz tam nebude zadnej bordel a na obci nesedi zrovna nejakej vylozenej kreten tak vam to povoli a nikdo si vas vsimat nemuzu....nech si od obce radsi vystavit papir kdyby to nekdo behem akce kontroloval.....a bude vsechno ok da se to obehat za den

Těžko budou zjištovat a obcházet obce když budou v prostoru 20 na 20 km. Krom toho jak sem psal pokud to budou malé skupinky do počtu 20 lidí tak zákon hovoří jasně že odpadá nahlašovací povinnost.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 dub 2010, 18:12
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 17:18
Příspěvky: 629
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
to se pletes chlpe ...pokud tam bude nekde pozemek soukromnika a vy tam nebudete mit povoleni tak na vas klidne muzu podat trestni oznameni za vniknuti na cizi pozemek.....myslim ze budes mit lepsi si zensit prostor abys mel co nejmin majitelu a se vsema to MUSIS domluvit

_________________
my neustoupíme.....průzkum pičo
http://www.hpkolinec.webnode.cz

Hloubkouvý průzkum Kolinec


23 dub 2010, 19:32
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
jirihoffman píše:
to se pletes chlpe ...pokud tam bude nekde pozemek soukromnika a vy tam nebudete mit povoleni tak na vas klidne muzu podat trestni oznameni za vniknuti na cizi pozemek.....myslim ze budes mit lepsi si zensit prostor abys mel co nejmin majitelu a se vsema to MUSIS domluvit

:lol: :lol: :lol: No tak to se pleteš ty. Je danej zákon že i soukromník vlastnící les musi umožnit vstup do svého lesa jinejm osobám. Raděj si o pořádně přečti pak mluv. Tak stej ně se naněj vztahují zákony v lesním právu a zákony o vstupu. Pokud chce jakkoliv omezit vstup do lesa musí mít na přístupovích cestách jasně napsáno na dostatečne čitelnejch cedulích dané omezení. Pokud to tak nemá a pozemek nemá označen jakým koliv způsobem( nevím fáborek,cedule atd. Plot nesmí páč mu to zákon zakazuje) tak tě muže žalovat třeba u štrasburku a prd mu to pomuže. Pokud ovšem počet lidí v akci nepřesáhne danej počet pro nahlašovací povinnost.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 dub 2010, 19:38
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 22 úno 2009, 20:52
Příspěvky: 98
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
Monty píše:
Pokud jde o 4 až 10 člené skupinky tak odpadá jakákoliv nahlašovací povinnost a to na jakejkoliv úřad je to dané zákonem tam je limit do 20 lidí.


Můžu mít dotaz, který zákon konkrétně stanoví limit do 20 lidí? Hledal jsem, však neúspěšně.

_________________
Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum


23 dub 2010, 20:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
Jarmil píše:
Monty píše:
Pokud jde o 4 až 10 člené skupinky tak odpadá jakákoliv nahlašovací povinnost a to na jakejkoliv úřad je to dané zákonem tam je limit do 20 lidí.


Můžu mít dotaz, který zákon konkrétně stanoví limit do 20 lidí? Hledal jsem, však neúspěšně.
To je ohledně jak to napsat no sdružování lidí já nevím jak to napsat no když chceš udělat demonstraci tak je o taky od určitého počtu lidí. Mi to dost používaly na tábor páč nás bylo míň než 20 tak sme nehlásily nic na higienu,obec a tak dále páč nám o zákon umožňoval. Stejně tak že sme hlásily že se jedná o rodinou sešlost soukromého rázu.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 dub 2010, 20:08
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
S tím lesem souhlasím s Montym, do našeho lesa může jít kdokoli, třeba sbírat houby apod., ale mi ho musíme udržovat a obnovovat. Proto, když je překročen limit osob, tak se to musí hlásit, aby když udělají bordel (neříkám že všichni) si to šli uklidit. Nerad bych jezdil do našeho lesa uklízet po někom bordel. Samozřejmě jde o přístup k lidem a jestli dodrží to co slíbily (uklidí případný nepořádek). K nám domů kdyby přišel hajný a řekl, že máme v lese neskutečný bordel (pet lahve apod.), tak bych je roztrhl.
Proto je lepší lidem nějak danou situaci blíže osvětlit a dát jim nějakou záruku, protože ne každý je tak důvěřivý (myšleno, tak že jim podepíšu, že za případný nepořádek, zničené stromky apod. nesu plnou zodpovědnost v daném datu a všechno si ohlídám.)

_________________
IN OMNIA PARATUS


23 dub 2010, 20:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
Nadále sem to teď hledal že každá obec město má možnost si nahlašovací povinnost upravit. Což jim bylo dáno zákonem kuli pořádámí různejch technopárty a tak dále což se jim člověk nemuže ani divit.
Prostě pokud jich bude jen 10 a jen na začátku se združej do počtu 50 a pak se rozprchnou nemusí nikde nic hlásit. Pokud by ale celou dobu postupovaly v počtu 50 kousků am už je potřeba žádat o povolení. No a to jek majitele pozemků tak, Policie,Higiena ,ochrana přírody. Vše doporučuju vyřizovat tak měsíc dopředu páč si často berou čas na rozmyšlenou. Jak ale řikám vás tolik pohromadě nebude.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


23 dub 2010, 20:32
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 lis 2008, 12:40
Příspěvky: 102
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
Něco z mých zkušeností. Pár akcí jsme již pořádali. A nebyli to jen airsoft akce. Různý navigačky atd. Děcka od 8-20. nebo airsofťáci nad 15. A vždy se mi osvědčilo jak v soukromých lesích, tak v státních nikomu nic neříkat. Jediný co bylo vždy domluveno mezi účastníky "k se nám neznat a ničeho se neuastnit". Jediné co bych si pošéfoval jsou místa konce a začátku kde vás víc jak těch 10 najednou být může, ale to už zmińoval Monty

_________________
"Krtek"

21. průzkumná skupina "RAPAX"

***Koupím VRAK AK 74 SU***


24 dub 2010, 08:39
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 18 pro 2009, 17:23
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Informace o organizování akcí
Čus, Zrovna oběhávám povolení na místo kde chci pořádat akci. Takže vyjmenuju. Povolení CHKO, Povolení Lesy ČR, Oznámení Hajnýmu + slivovička, Oznámení na příslušným obvodným oddělení PČR, Oznámení na 2 Obecních úřadech (mají přilehlej katastr). A k tomu se váže označení místa na příjezdových (lesních cestách) cedulema o varování že na daném místě hrajeme paint a zákaz vstupu bez ochraných brýlí.

Doporučuju jít stejnou cestou. Ono se taky může jednou stát že se někomu něco stane chytnou se toho média a bude po pr... pro nás i vás, kór před volbama (snad nemusím rozebírat proč).


26 dub 2010, 06:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz