Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:33




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Digitální maskování pro AČR 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Digitální maskování pro AČR
Dnes jsem našel toto - http://zpravy.idnes.cz/cesti-vojaci-se- ... r_nato_inc
Víte něco víc, než je napsáno v tom článku?

_________________
IN OMNIA PARATUS


11 dub 2010, 12:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2008, 13:27
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Zase utrácejí prachy za blbosti, zavedeny stejnokroj vzor 95 je plně vyhovující.


12 dub 2010, 06:02
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Afghánec píše:
Zase utrácejí prachy za blbosti, zavedeny stejnokroj vzor 95 je plně vyhovující.


Podle čeho soudíš, že je plně vyhovující a přechod na digitální maskování je "blbost"?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 dub 2010, 09:21
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Griffon píše:
Afghánec píše:
Zase utrácejí prachy za blbosti, zavedeny stejnokroj vzor 95 je plně vyhovující.


Podle čeho soudíš, že je plně vyhovující a přechod na digitální maskování je "blbost"?

tak přece maskáče vz95 je "hodně dobrej" na naše prostředí ne ?? Po MARPATu a CADPATu ne :D :D já to měl na érsoft a poskytlo mi to skvělou kamufláž :D

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


12 dub 2010, 09:41
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Osobně si myslím že AČR nepotřebuje nový barvičky a kostičky, ale hlavně nový hadry!!! A pokud by při zavádění nových uniforem s lepším střihem než mají montérky udělali i novej potisk, tak ok. Aspoň budem taky světový ... kostičkový maskáče a plastový kvéry, vývoj prostě nezastavíš ;)

A jestli je to vyhazování peněz? To jsou sociální příspěvky v některých komunitách taky a platíme je.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


12 dub 2010, 10:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
reyes102 píše:
Osobně si myslím že AČR nepotřebuje nový barvičky a kostičky, ale hlavně nový hadry!!! A pokud by při zavádění nových uniforem s lepším střihem než mají montérky udělali i novej potisk, tak ok.

S tím naprosto souhlasím, vylepšit střih a je to plně dostačující, i když ty kostičky by nebyly na škodu :D

_________________
IN OMNIA PARATUS


12 dub 2010, 15:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Pokud vím, tak u nás se s tim jednou už zaexperimentovalo. Viděl jsem fotky TATRY 810 a tanku T-72 (ale to nwm jistě). Bylo to cca 1-2 roky zpět, ale zkusim někde to foto vyhrabat. Na nich byl použit jakýsi digitální vzor (pouze první vzorek; černý-hnědý-2 odstíny zelený kostičky) vycházející ze vz.95. Ovšem digitály našich slovenských bratrů mě vůbec nenadchli ... Otázkou je, jak ovšem maskují ...

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


12 dub 2010, 19:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2009, 17:11
Příspěvky: 107
Bydliště: Týnec nad Sázavou
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Wrtak píše:
Pokud vím, tak u nás se s tim jednou už zaexperimentovalo. Viděl jsem fotky TATRY 810 a tanku T-72 (ale to nwm jistě). Bylo to cca 1-2 roky zpět, ale zkusim někde to foto vyhrabat. Na nich byl použit jakýsi digitální vzor (pouze první vzorek; černý-hnědý-2 odstíny zelený kostičky) vycházející ze vz.95. Ovšem digitály našich slovenských bratrů mě vůbec nenadchli ... Otázkou je, jak ovšem maskují ...

Myslíš toto?: http://news.auto.cz/?sekce=foto&ga_uid= ... 12b54f1b10

_________________
JG G36C + HFC P99
Challenges (Výzvy): Ženijní práce a demolice, Zkrvavené BB, Sběratel hmyzu, Tail end Charlie, Nešika, Koumák, Die Hard, Zásobovací důstojník, Křehký, Banzai!, Válečný zpravodaj, Tancuj!, Evropské směrnice


12 dub 2010, 19:51
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
to Marcus_Fenix: Jo to jsem taky dřív viděl.

_________________
IN OMNIA PARATUS


12 dub 2010, 21:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2008, 20:24
Příspěvky: 118
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Marcus_Fenix píše:
Wrtak píše:
Pokud vím, tak u nás se s tim jednou už zaexperimentovalo. Viděl jsem fotky TATRY 810 a tanku T-72 (ale to nwm jistě). Bylo to cca 1-2 roky zpět, ale zkusim někde to foto vyhrabat. Na nich byl použit jakýsi digitální vzor (pouze první vzorek; černý-hnědý-2 odstíny zelený kostičky) vycházející ze vz.95. Ovšem digitály našich slovenských bratrů mě vůbec nenadchli ... Otázkou je, jak ovšem maskují ...

Myslíš toto?: http://news.auto.cz/?sekce=foto&ga_uid= ... 12b54f1b10



Tohle je slovenský vzor digitálů.

_________________
Scout Airsoft Team - S.A.T.
http://www.scout-airsoft-team.cz
Email: cepek.michal(zavináč).gmail.com
Mobil: +420 777 002 002
ICQ: 176-963-174


12 dub 2010, 21:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2008, 13:27
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Griffon píše:
Podle čeho soudíš, že je plně vyhovující a přechod na digitální maskování je "blbost"?


Soudím dle toho, že v přírodě nic takového jako kostičky neexistuje. Lze na to lépe udělat vyhledávací sofware/hardware. A nebude to trvat dlouho a budou. Pokud má digitální maskování rozbít tvary, tak stejnou funkci dělá i stávající (nehledě na to, že rozbití tvaru se ještě umocňujě osobním maskováním). Jeho jedinou výhodou je to, že jde lépe navrhnout na počítači, ale v zhledem k výkonům dnešních počítačů je tato výhoda zanedbatelná. Tak že v podstatě žádnou výhodu nevidím. Vídím jen jednu nevýhodu, a to, že si na tom někdo hodně namastí kapsu, ostatně jako na většině státních zakázkách.

Trochu OT: Pokud chtějí nové maskáče, tak ať upraví střih stávajících (někdo už to zmiňoval) a udělají je z Gore-Texu. To by se ocenilo daleko více než "módní digitál".


12 dub 2010, 21:36
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Myslim si, že sem se vyloženě hodí jeden obrázek, kterej jsem objevil před pár tejdnama a strašně se mi líbil.

Obrázek

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 dub 2010, 22:01
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Afhánce: Díky, díky, díky, díky. Pěkně jsem se po ránu pobavil.
Smysl kostiček není ten že by v přírodě byly kostičky, ale to už bylo řečeno mnohokrát a je zbytečný to furt dokola opakovat.
Maskáče jenom z goretexu? Pochybuju že by to někdo opravdu ocenil, naprostá zbytečnost když existujou GTX převelčníky.

Jinak když jsi nakousl ten GTX, tak už by měl být navrženej novej typ (střih i materiál) českejch goráčů a mělo by to být na testovačce na útvarech, tož su zvědavej.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


13 dub 2010, 05:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Afhánce: Četl jsi vůbec ten článek, jak jsem postoval?

_________________
IN OMNIA PARATUS


13 dub 2010, 05:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2008, 13:27
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Stále si myslím, že je to zbytečné. Řeší, zda závést do armády nový vzor polního stejnokroje a stále jsou problémy se zásobováním toho stávajícího (Zkuste si sehnat ve výstrojáku GTX :lol: ).

For reyes102, tomasrom: Přečtěte si prosím můj nick pořádně ať víte jak se píše.


13 dub 2010, 13:49
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2010, 23:16
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Vzhledem k tomu, ze zanedlouho vyprsi kontrakt na stavajici maskovaci vzor (ano, maskovani neni majetkem armady, ale kohosi kdo jej vymyslel a za "par korun" pronajal armade na dobu urcitou), tak pokud nebudeme chtit chodit v khaki uniformach, tak asi bude novy maskovaci vzor za potrebi.
Otazkou zustava jaky maskovaci vzor zavist. Tady se nazory zasadne lisi. Nekdo (malokdo) by radeji zustal u osvedcenych "beztvarych" fleku pro jednotlive oblasti. Druha moznost jsou prave "dogitaly", je to moderni a ve vetsine pripadu velice dobra moznost. Samozdejme pokud se to nezku*vi jako v pripade slovenskych, nebo UCP. Ale podobne se daji zmrsit i klasicky maskovaci vzory. Naopak vyborny maji kandani a nase by mohli byt velice podobne. Samozrejme u nich je stale nutnost vyroby dvou druhu. Treti moznost je univerzalni vzor jako multicam. Sam jsem tomuhle vzoru moc neveril, ale osobni zkusenost me presvedcila, ze je to opravdu kvalitni vzor. Pokud by bylo na me byl by to favorit. Mimochodem momentalne jsou stale casteji videt na sestkarich, kteri je zatim testuji.

Jak uz tu nekdo zminoval dulezitejsi by v pripade moznosti zachovani stavajiciho potisku byla zmena strihu a materialu. Strih by mel byt do znacne miry podobny ACU. Hlavni rozdily by meli byt v usporadani kapes + par dalsich uprav. Co se tyce noveho strihu goretexovych prevlecniku, tak uz se testuji.

Citace:
Pokud chtějí nové maskáče, tak ať upraví střih stávajících (někdo už to zmiňoval) a udělají je z Gore-Texu. To by se ocenilo daleko více než "módní digitál".

No to si snad deklas PRDEL!! (tohle nejde cenzurovat) Mel si nekdy goracovku na sobe?? Ja goracovku mam ale vetsimu casu travi v batohu. A to jsem od podzimu absolvoval sest celotydenich cviceni. Goracovka ve vetsine situaci neni absolutne zapotrebi.. Pokud by se nekdy objevil na funkci takovej kok*t kterej by si myslel to co ty a opravdu by se zavedli jenom gorace, tak okamzite odchazim, protoze to by bylo o zdravi..
Problemy nejsou ani tak se zasobovanim jako spis s vydavanim.

_________________
Sic vis pacem, para bellum
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu
102pruzkumnyprapor.cz pprap.Yetti

http://battlegroup.eu/ Czech-Slovak Battlegroup, military reenactors alliance


18 dub 2010, 21:11
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2008, 13:27
Příspěvky: 47
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Yetti napsal:
Citace:
No to si snad deklas PRDEL!! (tohle nejde cenzurovat)


ale jde:-)

Citace:
jsem od podzimu absolvoval sest celotydenich cviceni. Goracovka ve vetsine situaci neni absolutne zapotrebi..


více rozepiš, tohle má informační hodnotu nul, nula, nic. :-)

Citace:
Pokud by se nekdy objevil na funkci takovej kok*t kterej by si myslel to co ty a opravdu by se zavedli jenom gorace, tak okamzite odchazim, protoze to by bylo o zdravi..


proč prostě nenapíšeš: " aby nebylo všechno z Gore-texu" Pak to vypadá že v AČR slouží samá hovada, co jsou agresivní a vyhledávají konflikty za každou cenu. Škoda...

Citace:
Problemy nejsou ani tak se zasobovanim jako spis s vydavanim.


S tím nelze jinak, než souhlasit.


22 dub 2010, 19:26
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Po Vysokým Mýtě běžne jezdí tatry (obyč zelené) s přívěsem v digitálním vzoru. Kostky jsou teda docela velké na můj vkus ale nevypadá to zase tak zle ovšem kde ty plachty vzali to netuším, páč AČR jde mimo mě..

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


22 dub 2010, 20:22
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2010, 23:16
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Citace:
ale jde:-)

Ne. Proti nekterym postum by to nevyznelo tak jak ma..
Citace:
více rozepiš, tohle má informační hodnotu nul, nula, nic. :-)

Co, ze jsem za celou zimu goracovku skoro nevytahl?? Co na tom chces rozepisovat?? Nebyla potreba, pokud moc nefoukalo, tak se dalo bez problemu vydrzet v celorocni bluze..
Citace:
proč prostě nenapíšeš: " aby nebylo všechno z Gore-texu" Pak to vypadá že v AČR slouží samá hovada, co jsou agresivní a vyhledávají konflikty za každou cenu. Škoda...

Tady bych prosil o vysvetleni co je na tom agresivniho a konfliktniho..
Clovek se vyjadruje jak mu huba narostla a ty ho mas hned za konfliktniho?? :? Tvuj nazor me nastval, protoze si dokazu zive predstavit nejakyho sulina co sedi cely dny v kancelari a dvakrat za rok vyjede na strelnici ve sve uzasne GTX bunde a nahodou ma rozhodnout o maskacich.. A ve svym presvedceni, ze je GTX nejuzasnejsi vec se ji rozhodne zavist jako standartni maskace.. Proste vojenska logika..
A jestli se ti zda, ze jsem hovado, tak asi opravdu v ACR slouzi prevazne hovada, protoze az tady jsem se naucil rikat co si myslim bez nejakejch pardonu kolem..

_________________
Sic vis pacem, para bellum
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu
102pruzkumnyprapor.cz pprap.Yetti

http://battlegroup.eu/ Czech-Slovak Battlegroup, military reenactors alliance


22 dub 2010, 20:57
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 27 pro 2009, 20:14
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Myslím že je dobře že se naše armáda "modernizuje".


24 kvě 2010, 17:10
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
jak už tady někdo zmiňoval , stačil by změnit stříh a pokud jde o kamufláž tak tu bych neměnil , ne že by se mi nelíbilo digitální maskování , ale taky jak už tady někdo zmiňoval kostičky v přírodě nenajdete a proto se mi zdá mnohem přirozenější klasické maskování vz.95.Takže za mě změnit střih - maskování neměnit.Ale to je u každého individuální ... takže to byl jen takový můj názor na toto téma :D


24 kvě 2010, 18:51
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Už zase. Lidi, to vam fakticky nedochází, že funkčnost digitálních maskovacích vzorů opravdu nespočívá v tom, že by měly splývat s nějakejma čtverečkama v přírodě? Samozřejmě že v přírodě nejsou čtverečky, ale princip funkčnosti digitálního maskování spočívá v něčem úplně jiném. A pokud někdo máte za to, že tomu rozumíte víc, než lidi v US Army, US Marines a mnoha dalších ozbrojených složkách z různých částí světa, tak fakticky nemám slov...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 kvě 2010, 20:48
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 18 zář 2009, 12:39
Příspěvky: 52
Bydliště: Nový jičín
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Ok už mlčím ... :)


24 kvě 2010, 21:17
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 25 lis 2009, 21:19
Příspěvky: 579
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
mě ale z ty myslenky ze digitaly v prirode nejsou napadlo neco jinyho, co takhle mit na nohach nakresleny koprivy apod. Udelat z obleceni takovej velkej herbar :D

Jen blbej napad, neberte to vazne:)


25 kvě 2010, 08:07
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Griffon píše:
A pokud někdo máte za to, že tomu rozumíte víc, než lidi v US Army, US Marines a mnoha dalších ozbrojených složkách z různých částí světa, tak fakticky nemám slov...

No já nevím, ale zrovna ty velmi oblíbené americké "univerzální" digitály jsou krásně demaskující. Na druhou stranu by to nebylo poprvé, co nějací chytří vědátoři nacpou armádě svůj nápad, který se ukáže jako naprosto k ničemu. A v minulosti bylo vcelku běžné, že kdejaký debil v poli rozunměl maskáčím víc než "odborník" v kanclu, protože tomu idiotovi mohly maskáče zachránit život.

Krezz píše:
napadlo neco jinyho, co takhle mit na nohach nakresleny koprivy apod. Udelat z obleceni takovej velkej herbar Jen blbej napad, neberte to vazne:)

Nejsi první takový, tyhle vzory se normálně dělají pro myslivce - mají na bundách normálně celé kmeny a vyšité listy. Jen si nejsem jist, jak moc to maskuje, ať proti lidem nebo proti zvěři.


25 kvě 2010, 09:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Jerson -> Nejsou obecně demaskující, v prostředích ve kterých se teď primárně používají (pouště, polopouště, města...) fungujou víc než dobře. Ovšem univerzální rozhodně nejsou, to je pravda. A určitě nechci tvrdit, že ti, kdo mají na svědomí nové kamuflážní vzory musí mít vždycky pravdu, ale že by byl špatně celý trend současného vývoje maskovacích vzorů jednotlivce se mi opravdu nezdá.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 kvě 2010, 09:44
Profil ICQ
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 14 dub 2010, 14:51
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Předem vám říkám, že se v tom moc nevyznám, ale z pohledu laika:
1) V přírodě nenajdete ani maskovací vzory. Ano, samozřejmě, že jeden strom v republice má lišejník tvaru maskování, ale i přes to to není žádný argument.
2) To, že vzor 95 není náš jsem nevěděl - díky za info.
3) Ani nevím, zda je to nějaký maskovací vzor, možná je to pouze vzor nějaké módní firmy, ale někde jsem viděl maskáče, kde na neutrálním podkladě byly dubové listy velikosti dlaně.
Pohled stratégů a vojáků se bude od toho mého pravděpodobně lišit, ale já jsem jen airsofťák a také mi záleží na vzhledu maskáčů. Vz 95 se mi neobyčejně líbí a navíc v současné době se nechystám jinam, než do lesů mírného pásu, kde normální vzory dobře poslouží.

_________________
Nemůžu za to, že mluvím spisovně...


25 kvě 2010, 15:13
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Tak ohledně digitálů a jejich boomu, je trošku vtipné poznamenat, že Vz.60 jehličky na tom v oblasti maskování před NVG nejsou také tak špatně, může za to právě ten málo postřehnutelný několika barevný spodní potisk. Zda to bylo tak provedeno kvůli tehdejším NVG přístrojům? To je otázka, spíš je to převzaté z neměckého druhoválečného bahňáku a jeho variací, které se v ČSLA používali.

Zda nové maskování musí být přímo digitální? No, čtverečky mají své kouzlo (Dá se hrát Tetris - toto je jen vtipná poznámka, sám používám marpaty), ale obdobně by stačilo mít spousty menších nepravidelných ploch - obdobně jako na flektarnu. I když to je jen otázka vzhledu potisku a osobních preferencí, člověk se s tím stejně sžije.
Důležité jsou hlavně barvy maskování, v čem můžeme jen doufat, že nevznikne žádná blamáž a opravdu bude vybráno to nejlepší.

Griffon: Ohledně celého směru vývoje maskáčů to může být tak, že se projevuje zase "Co má USA to musí být nejlepší" a tak se to v širokém kopíruje, protože vzít a barevně pozměnit již zavedlé maskovací vzory je jednodusší a levnější, než vytvářet nové.


25 kvě 2010, 20:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
CrocHunter -> Tenhle trend ale rozhodně nezačaly USA...první byli Kanaďani s CADPATem ;-) A digitální vzory zavádí i země, který rozhodně nemají USA za vzor :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 kvě 2010, 20:51
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Digitální maskování pro AČR
Co je mi známo, v průběhu vývoje CaDpatu si toho všimli v USMC a tak se po nějakých dohodách s kanadou vyvynul Marpat, tak je mi to známo, zda tomu tak je opravdu nemohu zaručit.

A pro většinu lidí je to spíš známo z vlastnictví US, než kanady. Krom toho, aplikování digitálních vzorů i jinde rozhodně neznamená, že by dané země museli mít USA za vzor. Prostě vidí, že to mají ostatní, že to má nějakí výhody, tak se to prostě okopíruje. :wink:


25 kvě 2010, 20:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz