Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:42




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 256 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
 3. světová válka 
Autor Zpráva
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 úno 2009, 08:30
Příspěvky: 338
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Daimler píše:
pete-11 píše:
ano v tomto mas pravdu ale když to tak vezmem tak na nějakou případnou war, budeme 100% líp připraveni než řadový občan, většiná nás tu ví co můžeme čekat od různých tipů zbraní a jak je používat, plynové masky také máme takže různých otravných zbraních atd se bát nemusíme.A nějakou tu taktiku boje tu zvládne každý ,,sofťák´´. Co výc si přát, válka stejně někdy bude, taky jde jen o to zda se toho dožijem nebo ne.


Zajímavý názor. Nicméně ono mluvit o válce a být ve válce je značnej rozdíl. Dále ty sice znáš možná teorii zbraní ale pochybuju že jsi někdy střílel z nějaké automatické pušky a určitě nemáš nastřílen to co voják. Možná máš doma plynovou masku, kevlarovou helmu možná i tu balistickou ochranu ale kd oti zaručí že filt v masce neni zastralý ? že vesta či helma neni nějak porušená ? Kdyby přišla válka , se svojí balistickou výstrojí a plynmaskou bych sakra váhal jestli radši nenafasuju nový ;). Když už mluvíš o taktice tak málo, hodně málo sofťáků má strategické zkušenosti na úrovni vojáka!


02 bře 2010, 23:15
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
pete-11 píše:
ano v tomto mas pravdu ale když to tak vezmem tak na nějakou případnou war, budeme 100% líp připraveni než řadový občan, většiná nás tu ví co můžeme čekat od různých tipů zbraní a jak je používat, plynové masky také máme takže různých otravných zbraních atd se bát nemusíme.A nějakou tu taktiku boje tu zvládne každý ,,sofťák´´. Co výc si přát, válka stejně někdy bude, taky jde jen o to zda se toho dožijem nebo ne.


velice rychle bys zmenil nazor na pripravenost "sofťáka" na valku. staci at ti kolem palice proleti davka z .50 cal (a ani ta .50 to nemusi byt) nebo par set metru od tebe pristane par LGBcek, pak velice rychle zmenis nazor na sve predchozi slova typu: "ok takze tak jak jsme to delali na trenalu - to kulometne hnizdo vemte zprava my pujdeme zleva a vy nam delejte kryci palbu". Spise se zmeni na "co se to kur*a deje, do prde*e, neeeee". Tak nejak bych to videl.

Co se tyce 3. valky, tak tezko rict jestli uz byla nebo nebyla. kazdopadne takova jako byla WWI a WWII uz asi zadna dalsi nebude. Kdyby nahodou neco zacalo, tak bych si rozhodne nehral na hrdinu. Ono si staci projet fotky na http://www.unseenwar.com a tam uvidite jak by dopadli ti hrrr airsoftaci v prvni linii. Ja osobne bych se zpakoval a odjel nekam do hor a cestou bych zakopal svoje airsoftky.

Jak rikam - ano, hrat si na valku je zabava, tim myslim decka na placku, bezne ejrsoft kropice, military softaky i reenactory, pro vsechny je to zabava. Ale zazit valku musi byt tvrdy orisek pro vsechny vyse zminene. Airsoft ma totiz tu nevyhodu ze u nej chybi strach ze smrti, na ten se proste nepripravis.

Ted me klidne kamenujte, ale kdo zazil ze mu kolem hlavy prosvistela kulka vi o cem mluvim.

edit: jeste k te plynove masce - chtel bych videt jak by ses tvaril v plynove masce kdyby byl kolem tebe sarin, VX nebo podobne chutovky. To ze to je plyn a mas plynovou masku vuuuuuubec nic neresi


Naposledy upravil vanhouten dne 02 bře 2010, 23:59, celkově upraveno 1



02 bře 2010, 23:49
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Proč házet šury pravdu díž. :wink:

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


02 bře 2010, 23:52
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
CrocHunter píše:
Už byla, jen se jí říká "Studená" válka. :wink:


To by znamenalo , ze sa ideme bit palicami a kamenovat :lol:

vanhouten : velmi dobre si to vystihol a s tým gulometnym hniezdom az prilis presny :D

Mike9386 : Mozno budu mat niektorí z nas cerstvo kupene veci podobne tým vojenskym :) a s pocitom nesmrtelnosti budu bojovat proti vsetkym ako Velky Rambo :lol: :lol:


03 bře 2010, 14:05
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 03 bře 2010, 18:44
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
muzu rict ze jsem bohuzel nebo bohu dik zazil na vlastni kuzi jake to je bejt tim kteremu jde vo kejhak ... jsem vysokej a hubenej klucina .... moje prvni prace po ukonceni skoly byla ochranka .... jednou ti takhle v noci na obhlidce obusek za pasem majster sveta jak cip ... jdu ti kolem brany bylo asi tal 10 vecer normalni frekventovana cesta za dne jde mi naproti typek a ze jestli mu nepripalim rikam promin nekourim natoz on z niceho nic do me strcil pritisknul me l brane a na brichu jsem ucitil nuz ...ten kluk byl celej upocenej snad zfetovanej ci so a jeho komplic skocil za branu a snazil se otevrit bedny s nastroji...vrtacky a podobne blbosti .... jedine stesti bylo ze zrovna sla kolem hlidka tak utekli .... reknu ti ze to byla moje prvni sichta jako ochranka ... byl jsem podelanej az za usima v prvni chvili jsem ani nechapal co se deje docvaklo mi to az jsem ucitil ocel u bricha ...nedokazu si predstavit jake to muze bejt kdyz olovo lita vzduchem .... ale mam celkem slusnou predstavu jake to je mit strach o holej zivot .... imho pro zajimavost ochranku jsem delal pak jeste rok a ctvrt a byl jsem dvakrat napadnutej skupinou lidi a takly me pekne zkrupali a jednou porezanej nastesti ziju :D


12 bře 2010, 12:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
No to musela cvakat prdelka hezky to věřím.
Vzpomínám si na svuj první nástřel budete se divit ale já se strašně chechtal jek blázen :lol: . Koukaly na mě jak na blbca. Od té doby 4 postřelenej, 6krát bodnuej ale nikdy mi nedonutily padnout. Lidi si držím od těla zvlášť ty co neznám jak kemě příde někdo koho neznám na blíž než metr automaticky du krok dozadu. Jistota je jistota.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


12 bře 2010, 13:12
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 03 bře 2010, 18:44
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
monty zajimala by me jedna vec .... strilim obcas s klukama na strelnici ostrejma a byl jsem jednou na nejake akci kde nejakej bobik kecal prvni pomoci a taky se zminil o "soku ze zraneni" ze je to udajne az smrtelne ikdyz samotne zraneni nemusi bejt nejak osklie ... co je na tom pravdy ?


12 bře 2010, 13:25
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
RudySanErik píše:
monty zajimala by me jedna vec .... strilim obcas s klukama na strelnici ostrejma a byl jsem jednou na nejake akci kde nejakej bobik kecal prvni pomoci a taky se zminil o "soku ze zraneni" ze je to udajne az smrtelne ikdyz samotne zraneni nemusi bejt nejak osklie ... co je na tom pravdy ?

Pravda to je to měl recht. Jenže tady hodně záleží na tom kdo to koupí myslím člověka jak na tom je psichycky. Poslední sem koupil naprosto neakčně na střelnici od ženský do hrudníku zastavilo se to o žebra. Jediný co sem udělal že sem začal řvát kdo mi skurvil tryčko až pak sem se kouk pod tryčko a čučel na mě kus pláště ze střely. Vytáhl sem to a tradááááááá už to stříkalo.
Jde oto jak si na to připravenej. Problém je ale hlavně i v druhu střeliva zrovna .223 je prasárna nějvětší.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


12 bře 2010, 13:37
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Teda.... som ani netusil , ze tu su nejaky ´Tvrdí Chlapi´.


12 bře 2010, 13:50
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
AnDy píše:
Teda.... som ani netusil , ze tu su nejaky ´Tvrdí Chlapi´.

Tady vubec nejde o tvrdost. Zapomeň na akční filmy. Jednu sem koupil do ruky cítil sem jen takovej jako tvrdej náraz a dál nic. Až tělo vyplavilo adrenalín tak to začalo teprve bolet. Jde taky hlavně oto jak to dostaneš pokud to jede přes sval bez zásahu do kosti je to vždicky ok jak to ale veme kost to už je problém.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


12 bře 2010, 13:53
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
RudySanErik píše:
monty zajimala by me jedna vec .... strilim obcas s klukama na strelnici ostrejma a byl jsem jednou na nejake akci kde nejakej bobik kecal prvni pomoci a taky se zminil o "soku ze zraneni" ze je to udajne az smrtelne ikdyz samotne zraneni nemusi bejt nejak osklie ... co je na tom pravdy ?


to myslel hydrosok ne? staci at dostanes treba do ruky a muze dojit k zastave srdce, vsechno zpusobuji telni tekutiny. najdi si na netu "hydrošok", najdes toho docela hodne - jak to vznika, priciny, proc to tak je atd.


12 bře 2010, 14:36
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 03 bře 2010, 18:44
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
jezis to ta baba sermovala s tou zbrani ze te trefila ci co ? :D kazdopadne poprve kdyz jsem ucitil smrtaka za rohem byl jsem vystrasenej ale v den kdy jsem byl napaden utocnikem kterej mel nuz a povedlo se mu me celkem sikovne riznout do ramene jsem uz tak vystrasenej nebyl ...ti menchci rict ze se ze me stal borec ala rambo co si svetlici vystreli kulku z tela nekde v prikope ... ale nevim neco se zmenilo ...kazdopadne dekuji monty za postreh ze zivota :)


12 bře 2010, 14:41
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Monty píše:
AnDy píše:
Teda.... som ani netusil , ze tu su nejaky ´Tvrdí Chlapi´.

Tady vubec nejde o tvrdost. Zapomeň na akční filmy. Jednu sem koupil do ruky cítil sem jen takovej jako tvrdej náraz a dál nic. Až tělo vyplavilo adrenalín tak to začalo teprve bolet. Jde taky hlavně oto jak to dostaneš pokud to jede přes sval bez zásahu do kosti je to vždicky ok jak to ale veme kost to už je problém.


Myslel som to v tom zmysle , ze to niekto uz zazil - az prilis blizko smrti.
Pocul som co sa niekomu podarilo : naboj presiel do hrudneho kosa , zacal narazat na kosti a medzitym sa rozpadol na niekolko malych kuskov. Uz sa nenadychol...


12 bře 2010, 17:27
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 18 led 2010, 14:46
Příspěvky: 24
Bydliště: Ústí nad Labem
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
AnDy píše:
Teda.... som ani netusil , ze tu su nejaky ´Tvrdí Chlapi´.


Ty si z toho děláš prdel,ale sám dělám u policie.1 probodnuté břicho a tvář,na 2x zlomená ruka a zlomený nos po jednom útoku narkomanů.

_________________
Pokud chceš mír,připrav se na válku.


12 bře 2010, 18:32
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Medik26 píše:
AnDy píše:
Teda.... som ani netusil , ze tu su nejaky ´Tvrdí Chlapi´.


Ty si z toho děláš prdel,ale sám dělám u policie.1 probodnuté břicho a tvář,na 2x zlomená ruka a zlomený nos po jednom útoku narkomanů.


Akurat som si spomenul na jednu bizardnost. Ale som rad (myslim , ze by som aj mal byt) , ze mne sa taketo nieco nestalo.


12 bře 2010, 20:00
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 črc 2010, 07:48
Příspěvky: 145
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
V dnešní době mám spíš strach z Koreji, která si neustále zkouší svoje rakety (i přes veškerý zákazy) a teď potopila i tu válečnou loď.. Toho ...... Kong jong ila (nebo jak se to píše) by mněl někdo už zabít.

_________________
Nestřílejte, kdyť tam sou lidi ! :D ´´Švejk´´


22 črc 2010, 09:12
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Hele a Japonci dál ve velkém loví světově chráněné velryby.( I přes veškeré zákazy) :o .
Nechtěl bys tam zajet a picnout jim třeba císaře, toho Akihita, nebo jak se to píše ? :mrgreen:

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


22 črc 2010, 10:40
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 črc 2010, 14:00
Příspěvky: 19
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
pouzitie konvencnych strelnych zbrani sa v 3. svet. vojne obmedzi na partizansky boj vo vidieckych oblastiach resp. v mestach zrovnanych so zemou po utokoch zbrani hromadneho nicenia. Partizansky boj spociva v jednorazovych uderoch zameranych najma na narusenie zasobovania nepriatela. Po utoku sa partizani co najrychlejsie stahuju do bezpecia pretoze svojou vyzbrojou a vystrojou nemozu konkurovat okupantom.
Je kazdopadne hlupe nazerat na toto obdobie ako na cas ked vyuzijes svoje zrucnosti s airsoftu. Ja osobne hram airsoft viac s popudu mojich hormonalnych zliaz ako s toho ze ma k nemu priviedol rozum. A rozum by mi povedal zachran svoju rodinu a zmizni do bezpecia. Pri strazeni mojej rodiny na bezpecnom mieste sa mi airsoftova zrucnost moze pokojne zist.


22 črc 2010, 11:31
Profil
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2010, 16:25
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Zdravím! Píšu poprví tak mě hned nekamenujte :D . Jako záklaďák jsem sloužil u vojenského ůtvaru v Chrudimy, je to 13 let zpátky. Měly jsme strážní službu s dlašímy 4 kluky u muničáku na letišti a takhle v 1 ráno nám tam nějakej vtipálek tam začal střílet na cvičné tunelové střelnici. Ta střelnice byla cca 100m od strážního prostoru tak si představte jak nám asi bylo. Jinak na stráži jsme měly každej nafasovaný 4 zásobníky ostrýho střeliva. No můžu vám říct že jsme byly posraný až za ušima (obrazně). Jinak byl jeden magor (nadrotmistr) kterej měl službu jako pomocník devéťáka.Do té chvíle byla tato služba docela leháro každej to většinu prospal. Pro neznalé to u nás na utvaru chodilo tak : 2h hlídka v strážným prostoru , 2h spánku , 2h bděl. Ten 4 kluk byl velitel strážního oddílu a ten chodit nemusel. Nikdy sem teda nezažil že by mě kulky lítaly kolem hlavy nebo dokonce byl potřelený ale tento noční zážitek se mě vryl do paměti a myslím si že vetšina airsofťáků by byla ve skutečné válce během pár minut kaput. K té ostré střelbě : není to žádná sranda se trefit do terče když ho máte nějakejch 50m daleko a chce to hodně cviku.

_________________
All_Bunda


23 črc 2010, 07:36
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 čer 2010, 12:59
Příspěvky: 14
Bydliště: Mléčná dráha
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
http://budoucnost-sveta.xf.cz/

Ja ńevim co si o tom myslíte ale jde z toho strach. A souhlasím s tím, že 3. světová by byla apokalypsa. Buďme rádi za to, že můžem v klidu žít a nechápu některý pitomce který si myslí, že světová válka by byl skvělej adrenalin a že by to určtě zvládli. Zkus ňáký filmy nebo knihy ze života lidí, kteří válku prožily. Rychle změníš názor... Momontální mír nám zajistila atomová zbraň(podle mě nejgeniálnější zbraň lidstva, protože zbraň má plnit tento účel: být tak strašná, aBY NEMUSELA BÝT POUŽITA), která byla použita jednou a de facto zajistila mír na půl století a modleme se, aby to nebylo jen to půl století, ale víc.


23 črc 2010, 11:11
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
zažil jsem na vojně jak pohodář kluk kterej v klidu pálil ze 58-čky atd. se poté co dostal do ruky na cvičení ostrý granát rozklepal jak ratlík a složil k zemi ...ani já jsem nebyl zrovna v pohode než jsem ho hodil to v klidu přiznám ...

na doupově jsem zažil ostrou palbu zhruba 30 tanků + doprovodu , přeorání kopce hindy, SU25-tkama a 120mm minometama ale stejně bych asi v případě války někam zalez a čekal co se bude dít

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


23 črc 2010, 14:25
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Daimler -> Japonci jsou možná vážnou hrozbou pro velrybí populaci, ale KLDR vybavená nukleárnim arzenálem a příslušnejma nosnejma raketama je poměrně vážnou hrozbou pro populaci lidskou, a z tohohle důvodu mi to první taky vadí o něco víc :D Ale rozhodně to neber tak, že se stavim za ten blábolpříspěvek od HonzyKovandy, je to jen takovej postřeh :wink:

CheGuevara -> Baba Vanga je víceméně novinářská kachna, ty její údajný předpovědi jsou založený z velký části na Nostradamových proroctvích, pak ještě na pár dalších zdrojích a ze slušný části taky na lidskej fantazii.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 črc 2010, 21:42
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 11 bře 2010, 19:46
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Muj osobni nazor je ze valka jeste dlouho nebude, zatim se to zdaleka nevyvyji tak, jako pred WW2 napriklad. Severni Korea a Čína sou komousi uz buh vi jak dlouho a nic neudelali, doopravdy se boji nas vic nez my jich, takze tohle podle me nehrozi. Navic konflikt v Koree uz byl, za dalsich 50 let se vubec nic nezmenilo. Ty teroristi uz jsou horsi, jenze tam to funguje taky trosku jinak, protoze vetsina udajnejch duvodu proc to delaj je, ze tam jsou spojenecky jednotky. Jenze nechat je tam = sebevrazda... Abych rek pravdu, tak tohle bych rozhodovat nechtel, protoze at clovek udela co udela bude to spatne. Viz. Bush: Posle jich vic, a hned je to spatne, protoze umiraj vojaci blabla... No kdyz je posle domu, tak si za dva mesice vsichni budou stezovat, ze nikdo nic nedela...
Co se tyce WW3, tak JESTLI nekdy bude, tak si myslim, ze se DLOOOUUHO bude bojovat, ze to bude o tom, kdo driv zmackne cudlik, je hovadina... Jako ceho by vitez dosahl, kdyz by znicil planetu? Meli byste si precist naky knizky o valce, ne jen o tom, co tam je za zbrane, ale spis z politickyho hlediska. Ja teda kdyz si tohle tema tak se mi zda, ze jste z toho airsoftu nak zfanatizovany, jakoby jste se na valku tesili, ze si zahrajete AS v realu...


23 črc 2010, 23:59
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
No Griffe, já spíš úsměvně narážel na ty "veškerý zákazy".
Ony ty "veškerý zákazy" jsou vůči suverénním zemím, které s nimi nesouhlasí, jednoduše k ničemu.
Ani mi tak nevadí, že ti Japonci "porušují nějaké mezinárodní zákazy" jako spíš to, že s jejich přičiněním postupně z planety mizí populace největších tvorů, kteří nás nijak neohrožují, sami to vědí ale nechtějí to díky svému apetitu vidět.
A je smutné, že jedinní, kdo se snaží s tím něco udělat jsou leda tak ti "ekoteroristi z Greenpeace".

Dokud severokorejský národ bude dál tolerovat diktaturu, kterou tam mají a činy svých představitelů (stále je to ale suveréní stát), dotud to tam bude stále stejné jaké chtějí a mezinárodní zákazy, které neuznávají, budou stejně k ničemu. Ať si tam ty rakety klidně dál vyrábějí.
Dokud ji nevystřelí směrem k jinému státu, dotud jim nemůže nikdo nic říci - páchají to samé co jiné státy které je už dávno mají.

K té potopené lodi HonzoKovando, je třeba to vidět komplexněji, než jen vypouštět zkazky o tom, že sever potopil jihu loď.
O tu námořní hranici vedou sever a jih neustále spory, protože si nejasnou interpretaci ze "smlovy o příměří" z r.1953, každá strana vykládá po svém a samozřejmě ve svůj prospěch.
Smlova o příměří není mírová smlova, tudíž jsou obě Koreje neustále vůči sobě ve válečném stavu.
Udělali by nejlépe, kdyby do vyjasnění, každá strana respektovala vidění hranice té druhé - jihokorejci tak z nějakého důvodu tentokrát neučinili, což možná sever bral jako provokaci nebo útok, a jelikož jsou v tom válečném stavu, je možné, že je ztrestali (Kdyby výsostné vody USA před lety nerušila válečná loď pod vlajkou Saddámova Iráku, dopadla by stejně) .... nicméně se k tomu seveřané nepřiznali a popírají to.
Klidně to mohla být provokace jiného státu a klidně i samotných USA .... kdo zná pravdu, kromě samotných aktérů ?? :)

To samé Írán s Mahmúdem Ahmadínežádem, dokud jen mele pantem a hrozí pěstičkou (jeho národ to má asi rád) tak to není nic proti ničemu. Nikdo se pak ale nebude divit, že za tu svou hubu nevymáchanou, mu ty jeho továrny, Izrael vybouchá letecky.

Oba ale moc dobře vědí, že zkusí-li zaůtočit jaderně na někoho jiného, budou vymazáni z planety. Tohle fungovalo i za studené války.

Stejně tak se můžete neustále bát Číny, Indie, USA, Pákistánu, Izraele, Francie, Ruska, Velké Británie.

Všechny tyhle státy jaderné zbraně mají a stále je zdokonalují (jen je lépe o tom moc nemluvit).

Proč se nebát Pákistánu ?
Mají celkem problém s radikálnímy muslimy v příhraničních oblastech na hranici s Afghanistánem.
Co až se jim povede, "utěrkám radikálním", pákistánské armádě nějakou jadernou bombu odcizit nebo obsadit byť jen dočasně nějakou základnu a poslat raketu s hlavicí kamsi, kamkoliv ... ?

Proč se nebát Indie ?
Navzájem se s Pakistanem často "kočkují" o území Kašmíru. (zbraněmi)
A když se podíváte na Youtube, co produkuje ten jejich Bollywood, musíte občas pochybovat o jejich mentalitě a duševním zdraví. :mrgreen:

Podívejte se na stát který ze všech nejvíce produkuje a zásobuje svět zbraněmi. (v r.1934 jsme to byli my 8) )
Podívejte se, který stát na světě nedokázal za posledních 100 let žít déle než 10-15 let bez toho, aby někde ve světě vedl válku v cizí zemi, ať už byly důvody jakékoliv.

Co vám vyšlo, koho byste se měli bát ? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=VHn1zogeyO4&feature=related

Možná, že bychom se měli víc bát států/mocí/náboženství, které pod různými zástěrkami prosazují SVÉ MOCENSKÉ, EKONOMICKÉ nebo NÁBOŽENSKÉ ZÁJMY celosvětově, popřípadě těch, od kterých se to dá v budoucnu předpokládat, protože k tomu mají prostředky, moc či motivaci. (Islám, USA, Čína ?, Rusko ?) .... Severní Korea si hnije ve svých problémech s elektřinou, jídlem a vším a je proti nim .... prd.
Vědí, že útokem na jiný stát, by se pohřbili.
Čína ani Rusko by se za ně už nepostavily - raději dnes obchodují po celém světě.



Pokud bude člověk myslet na lidstvo, třetí světová nebude.

D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


24 črc 2010, 11:36
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 čer 2010, 12:59
Příspěvky: 14
Bydliště: Mléčná dráha
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/2 ... alkou.html

takových zpráv je mnoho, nevim co si o tom myslet, aleasi by nebylo dobre jen tak to prehlizet


24 črc 2010, 13:41
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Čínani mají pravdu, pořádáním demonstarace síly severokorejcům u plotu to tam jižané s USA určitě nevylepší, jen ještě víc zvýší nervozitu a napětí.
A bylo by docela dobré se jich zeptat za jakým účelem a proč to námořní cvičení musí pořádat zrovna u Severní Koreje ?
Domnívat se, že předem nemohli tušit jak sever zareaguje by bylo naivní.
Jak už jsem uvedl, obě Koreje jsou stále ve válečném stavu a tydýti ze severu musí nějak zareagovat aby národu a světu ukázali, že jsou i přes dlouholetá embarga a blokády stále silní a jejich odpor a sílu to nikdy nezlomí.

Jak by se asi líbilo amíkům, kdyby námořnictvo Severní Koreje, Venezuely, Kuby a třeba Ruska připluly k jejich námořní hranici a začaly tam střílet a cvičit ..... ?
To by bylo řevu, alarm, protestních nót a keců na nejvyšší úrovni ..... :)


Severu určitě nefandím ale metr by měl být jeden stejný na všechny ......

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


24 črc 2010, 21:13
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2009, 10:40
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Myslím, že 3.WW zatím nehrozí. Rozpoutat ji jsou schopny pouze velké země a ty jsou nyní natolik ekonomicky provázané, že to není jejich zájem (pro rozpoutání je též důležité nejdříve umrtvit demokracii a opozici v dané zemi). Mimochodem jejich soupeření mezi sebou probíhá stále, je to taková tichá válka o ekonomickou nadvládu. Korporace a koncerny získávají ekonomickou a politickou moc v určitých regionech a zemích a většinou za vydatné podpory mateřské země.
Země se bude v blízké budoucnosti potýkat zejména s asymetrickými konflikty jaké se vyrojili v poslední době, kdy se pravidlené armády střetávají s nepravidelnými jednotkami vojáků, povstalců, teroristů a banditů. Brutální frontové zbraně se příliš nedají použít, težko se určuje, kdo je ozbrojenec a kdo civilista. Stupeň ovládnutí daného území je těžko měřitelný, skoro neexistuje fronta, jen sféry vlivu, které se mohou překrývat.
V poslední době má obrovskou rozhodovací sílu veřejnost manipulovaná médii a to takovou, že přijde doba, kdy bude veřejnos jednat zmanipulovaná tendenčníma lžima medií a postaví se proti spravedlivým a důležitým operacím, protože bude v zájmu mediálních magnátů a úzkých mocenských skupin, aby ty jejich bordýlky nechali armády napokoji a oni si tam operovali se svými soukromými armádami.

_________________
Legion of Blue Hills


27 črc 2010, 16:43
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 21 črc 2008, 12:40
Příspěvky: 86
Bydliště: Krkonoše-Vysoké n. Jiz.
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Dá se říct, že pokud nějáká válka vypukne, tak se to už možná nedozvíme, protože stejně někdo ty jaderné zbraně použije.Typuju, že válku by mohlo začít Rusko, napadlo by zbytek Evropy, která by jse stejně nesjednotila a zabrali by nás po menších bojích.Británie a Amerika by pouze vyhrožovli, co by všechno mohli udělat, když se Rusové nestáhnou, Francie by začala takticky ustupovat(jako to dělala skoro vždycky) a jediný kdo by dělal odpor tak to by byly Němci, k Rusku by jse připojili Čína a Korea...Ťoť pouze můj názor.Můžete jsi o tom myslet kdo, co chcete :-)

_________________
"Když lidé potřebují pomoc zavolají policii, když policie potřebuje pomoc zavolají BOPE"
(kapitán Santos)


27 črc 2010, 21:30
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Šmarja to je zase názor informovaného. "Myslím že války by začalo rusko"
Pane Ruská armáda je tak v dezolátním stavu že by nenapadla ani mongolsko. Nemám to z časopisů ale rovnou od zdroje. Daleko větší hrozba je Čína a proč? Si to vemte Ruská armáda má 150 000vojáků v činné službě Čina 3 miliony plus zálohy a to si vemte že jich je jak much. Co sem se bavil s ruskýma vojákama z vyšších postů tak povídaly stím že je čína stejně tak jako tak napadne a to čistě kuly území. No ne nadarmo se tomuu řiká žlutý zlo.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


27 črc 2010, 21:44
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 21 črc 2008, 12:40
Příspěvky: 86
Bydliště: Krkonoše-Vysoké n. Jiz.
Nový příspěvek Re: 3. světová válka
Já to pouze typoval :) , Rusko teď dávalo dost peněz do modenizace armády, ale to bude asi na dlouho, než se vůbec něco začne.S čínou s vámy souhlasím, to bude asi hlavní aktér.Netušil jsem, že Rusko bude až takto oslabeno, myslel jsem, že budou mít okolo 250 000 aktivních vojáků plus zálohy.Díky za objasnění.

_________________
"Když lidé potřebují pomoc zavolají policii, když policie potřebuje pomoc zavolají BOPE"
(kapitán Santos)


27 črc 2010, 22:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 256 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz