Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:48




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 469 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další
 Sniper 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík

Registrován: 26 dub 2009, 11:26
Příspěvky: 98
Nový příspěvek Re: Sniper
jasně, na 61m s mil-dotem :lol: pochybuji že jeden z nich má tabulky velikosti ruzných časti těla.... to asi žadný airsoft sniper.... protože je to zbytečné...

_________________
One shot, one hit.


25 říj 2009, 20:11
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Sniper
nemusíš mít tabulky různých částí těla stačí ti zjistit si průměrnou výšku člověka ale mil-dot je na velký vzdálenosti kde ti +-10 metrů moc nevadí

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


25 říj 2009, 20:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Praporčík
Praporčík

Registrován: 26 dub 2009, 11:26
Příspěvky: 98
Nový příspěvek Re: Sniper
to mi nemusíš řikat :D ty jsi tady začal mluvit o mil dotu :) a já se jich ptal jak měřili oni ty vzdalenosti těch 61m a těch 112m :) jestli použivali nějaký dalkoměr...

_________________
One shot, one hit.


25 říj 2009, 20:24
Profil
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Sniper
SmrtihlavS píše:
otázka pro darkena01 a pro 10SniperCZ - vy používáte laserové dalkoměry že tak přesně víte že jste někoho trefili na 61m a 112m? :lol:


Kdybys pořádně čet dočet by ses že sme to měřily.Je tedy fakt, že pásmo sebou neměly byo to měřeno pomocí kéru chviku to trvalo, ale chtěl sem to vědět, takže sem si tu práci dal.

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


25 říj 2009, 22:54
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Sniper
Chtěl bych ty odhady vidět v terénu, zvláště s přesností na metry.


26 říj 2009, 10:36
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 26 dub 2009, 11:26
Příspěvky: 98
Nový příspěvek Re: Sniper
Darken01 píše:
SmrtihlavS píše:
otázka pro darkena01 a pro 10SniperCZ - vy používáte laserové dalkoměry že tak přesně víte že jste někoho trefili na 61m a 112m? :lol:


Kdybys pořádně čet dočet by ses že sme to měřily.Je tedy fakt, že pásmo sebou neměly byo to měřeno pomocí kéru chviku to trvalo, ale chtěl sem to vědět, takže sem si tu práci dal.


Neboj, já jsem poctivě četl, já se jen ptal jak jste to měřili...

_________________
One shot, one hit.


26 říj 2009, 15:51
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009, 06:37
Příspěvky: 141
Nový příspěvek Re: Sniper
zdarec lidi....co bych tak měl nakoupit na uupgrade snipy?a nebijte mě hnedka....mám jí asík půl roku ae musím jí vylepšit už je starší a výkon malej...chtěl bych tam dát tu sniper pružinu z moravy takže co bych měl ještě dokoupit aby se to nerozpadlo?díky za odpověď :)

_________________
DUM SPIRO SPERO
Dokud dýchám doufám, že zvládnu utíkat

Perky

Průzkumník-Nenápadný-Zbrojíř-Sběratel hmyzu-Oko dravce-Kutil-Infiltrátor-1 z 300-Medik-Vítězství nebo smrt-Drill Sergeant-Fortunate Son


06 lis 2009, 06:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper
Green Frog píše:
zdarec lidi....co bych tak měl nakoupit na uupgrade snipy?a nebijte mě hnedka....mám jí asík půl roku ae musím jí vylepšit už je starší a výkon malej...chtěl bych tam dát tu sniper pružinu z moravy takže co bych měl ještě dokoupit aby se to nerozpadlo?díky za odpověď :)


Já bych ti navrhnul hledat. O upgradu sniperek se tu toho už napsalo fakt hodně. A když už se chceš zeptat, tak se zeptej na správnym místě a taky by bylo vtipný napsat co za zbraň máš a jaký upgrade tam chceš dát, napsat "mám snipu a chci tam dát sniper pružinu z moravy" vážně nestačí.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 lis 2009, 11:37
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2008, 09:08
Příspěvky: 135
Nový příspěvek Re: Sniper
Ne,ne a ne :D
Tento Desert Eagle neni ani AEP(tzn ze pistole pouziva bateriovy blok a je lepsi nez tento co sis vybral) ele.znamena ze to ma pruzinku cca M40(= 40m/s ustovka) a dneska koupis AEG(=Airsoft eletric gun) s M100-M120 za max 3nasobny prachy.Tento tvuj Desert Eagle je pohanen 4 AAA tuzkovymi bateriemi a dostrelem je skoro stejny jako ty cinske pstolky za 50 Kc z ,,papiraku".Jestli ti muzu doporucit zajdi na nejake stranky s AS eshopem a tam si vyber.
Ja ti ty stranky ale ted nenapisu protoze si nejsem jisty jestli to neni v rozporu s pravidly fora...
Kdyztak mu je sem prosim nekdo napiste,ty stranky zname vsichni :)
S pozdravem Knedlhans

_________________
SVD Dragunov (manu puška)
AK-47 Beta (ele.)
CZ 75D Compact (CO2)
----------------------
Vite co se stane kdyz na akci sezerete:kremrole,venecky,flak uzenyho,burty,rybi salat mleko a lahvove pivo?
Udelate si ze zadku paraadni M203 :D :D :D


23 lis 2009, 21:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Sniper
Klidně linkuj, jediný co je přísně zakázaný je warez a cílená reklama na jiný as portály (pokud někdo linkne relevantní informaci, tak to problém taky neni).

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 lis 2009, 21:38
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2008, 09:08
Příspěvky: 135
Nový příspěvek Re: Sniper
Povoleni ke startu jsem dostal takze tady mas ty e-shopy:
Zbrane a prislusenstvi :
www.airsoft24.cz
www.airsoftmorava.cz
www.airguns.cz
www.airsoftguns.cz
www.eagleguns.cz
www.armymarket.cz
Upgrade:
www.guruupgrade.cz
www.airsoftpro.cz
Vystroj:
www.army-shop.cz
www.vlkodlak.cz

Tobe bude asi nejznamejsi BAS (airsoft.cz/shop) ten bych ale nedoporucoval z duvodu pristupu k zakaznikum,cen a kvality cinskych neznackovych produktu.Tak a ted doufam ze me tady nejaky zastupce firmy Bohemia airsoft nezaslape do zeme :) To co jsem ted napsal neni nejake plache tlachani typu ,,to jsem slysel" a ,to mi rikal ten a ten" to mam (a myslim nejen ja) vyzkouseno na vlastni kuzi.Pokud timto nejak porusiji nejaka narizeni tak sry ale v pravidlech fora o tom nic neni(nebo som slepy :) )

Jeste taky ti hoodne pomuze http://www.youtube.com ,najdes tam navody na rozborku,AS videa(skus kanal scoutthedoggie,sou to videa ze skotska) a bohuzel spousty ,,odpadu" typu ze si nejaci 10-ti leti kluci natoci akcni film a pak ho blbci postnou na YTB...
Tak doufam ze sem ti poradil a ted prosim BASaky jen do me :D

_________________
SVD Dragunov (manu puška)
AK-47 Beta (ele.)
CZ 75D Compact (CO2)
----------------------
Vite co se stane kdyz na akci sezerete:kremrole,venecky,flak uzenyho,burty,rybi salat mleko a lahvove pivo?
Udelate si ze zadku paraadni M203 :D :D :D


23 lis 2009, 22:41
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 07 úno 2010, 17:15
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Sniper
Já jsem sniper ale je to stejně je to podle mě platné jen při menších akcích akcích protože když hraje hodně lidí a vzduchem svištěj desítky nebo stovky kuliček jste stejně mrtví hned. Ale kdo umí umí a kdo neumí ten čumí na mrtvolišti :D ! . A to s tim bohe**airsoftem je opravdu pravda mám zkušenost se 3-mi zbraněmi a je to fkt na pytel teď nakupuju na Airso****rava.cz a vše je v cajku levný kvalitní a dostřelí to fakt mrtě moc takže supr. A navíc nekdo na bo**mia airsoft napíše že se mu se zbraní něco stalo a oni ho hned pošlou do p******le a řeknou že si za to může sám :?: :!: to je neochvějná logika. :P


07 úno 2010, 17:20
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Sniper
112m? Co používáš za zbraň? Vono nebdem se nějak přít ale střelba na delší než 80M vzdálenost už je utopie ještě ktomu refit. Ven si to tak ty si přestřelil fotbalové hřiště což je se softkou ať už AEG nebo manuál nebo plny blbost. Věz že tomu rozumín a neříkám to nazdař bůch. Krom toho ti to BB nedovolí. Balistika ja potvora. Tím tě ale nijak nechci podceňovat.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


07 úno 2010, 19:16
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Sniper
Asik takhle.

na indoorove strelnici ses schopny dotrelit na nejakych 110m urco aji vic.
rozhodne jde o dostrel "oblouckem" (pro me to je .43g kulivo madbull a piškotek s 205 m/s)
zasahy na 70m no problemo, 80-90 je tak nejak asik nej, vzdalenost na kterou se da mluvit o soustrelu. pak uz to je jen dostrel, kule poleti diametralne nekam jinam a bude zalezet na konzistenci hopu, vychylkach, hlavni, unikach a pod. 100m bylo s puskou s klas. hopem max a to byly tak 2/10. na 110m to lital oale dejme tomu 1/20 se trefi. po instalaci SCS 2/10 a docela radikalni zvetseni soustrelu na mensi vzdalenost. rozhodne bych netvrdil ze se 100+ pocita vzhelem k soustrelu ktery ani jako soustrel nepocitam (50/50 je max., a to je tak 90)

venku... dostreli to porad stejne daleko ale sance ze neco trefim nad 90m je mala. nerikam ze to nejde, puska dostrel ma ale opakovane trefovat cil velikosti cloveka...

posledni test byl u me v hale 115m dlouha. puska na obyc skolni lavici chytnuta ve sveraku po kzadte serii precistena hlaven a znova serizeny hop a optika.
venku s lavici a sverakem sem se hlavne teda kvuli mirnemu vanku(protichudnemu na nekolika mistech, podelnemu proudeni -cesta v zalesnene oblasti) nedostal na vic jak 4/10 na 100m a to to jeste povazuju za hodne dobry vysledek, strilet z ruky tak stejnak nedam vic jak 90m. na druhou stranu, soustrel na 60-80m je fakt bomba.
v AS stejnak kolikrat nemas vhodne podminky abys neco trefil na tak velkou vzdalenost. bezne strilis na 60-80m max. a to jeste zalezi na tom co vlastne delas, kdyz uz teda strilis ;-)

venkovni vzdalenost merena pomoci "drahy na 100m sprint + 4x5m obyc metrem jen pro uplnost" podle google earth by to tak sedelo.

a jako bonus videjko strelby s mantisem na 100 yds. a to je v soucasne dobe TOP co se da sehnat. bo tam veskerou piplackoidni praci udelaji za vas :-) http://www.youtube.com/watch?v=txlh84rNLRo
jedine verohodne videjko As strelby na delsi vzdalenost. az vyresm jak nafilmovat BB tak tez se na neco podobneho chystam. hlavne kvuli zvyseni informovanosti ohledne SCS


PS: tak a ted me ukamenujte bo jak se nekde obevi tema dostrelu tak zacnou vzduchem litat dost zajimave veci :-)

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


07 úno 2010, 20:07
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Sniper
No tak CO2 to je věc jiná tam je velkej potenciál co do víkonu tak stabylity výkonu.Vem to ale tak je to pořát jenom 90m. Ikdyž na soft mi to příde už dost nebezpečný. Ikdyž vot té doby co se v ČR zabydlel Hardbol kde se střílí i na 150m sou hranice jinde.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


07 úno 2010, 20:26
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Sniper
to neni CO2. ale HPA (stlaceny vzduch) v podstate stabilita manualky, vykon lepsi. navic v predelavkach Airsoft Surgeonu to je aji v "auto" zbranich. akorat ze tam je furt ta bomba navic. sice manik v madarsku uz prodava system vice nadob s tlakomerem ktery ma "ridici jednotku) a system minilahvi v pazbe zbrane, nicmene ta cena je porad nekde jinde (bavime se o 1500-2500$ a pochopitelne je to u nas "nezakonne", leda by se u toho vyresila homologace primo na danou zbran)

Technicky ti hop nezabira nad 240m/s. tahne se to cestou dotesneni, kvalitniho kuliva, hlavne, predelavky hopu samotneho, rizenim mnozstvi vzduchu v zavislosti na teplote a vlhkosti...

tech 90m je s .29 SGM a ustovce 550fps (zakonny limit v USA).

celkove bude prdel jak bioval vytasi kvalitni bile .4 a .8. ale to uz bych odbocoval jinam

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


Naposledy upravil ježo dne 07 úno 2010, 23:04, celkově upraveno 1



07 úno 2010, 22:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Sniper
ježo píše:
to neni CO2. ale HPA (stlaceny vzduch) v podstate stabilita manualky, vykon lepsi. navic v predelavkach Airsoft Surgeonu to je aji v "auto" zbranich. akorat ze tam je furt ta bomba navic. sice manik v madarsku uz prodava system vice nadob s tlakomerem ktery ma "ridici jednotku) a system minilahvi v pazbe zbrane, nicmene ta cena je porad nekde jinde (bavime se o 1500-2500$ a pochopitelne je to u nas "nezakonne", leda by se u toho vyresila homologace primo na danou zbran)

Technicky ti hop nezabira nad 240m/s. tahne se to cestou dotesneni, kvalitniho kuliva, hlavne, predelavky hopu samotneho, rizenim mnozstvi vzduchu v zavislosti na teplote a vlhkosti...

tech 90m je s .29 SGM a ustovce 550fps (zakonny limit v USA).

celkove bude prdel jak bival vytasi kvalitni bile .4 a .8. ale to uz bych odbocoval jinam

Prdel to bude jak pro koho. Popravdě netoužím potom o už si vemem rovnou lehkou balistickou ochranu a budem se luskat malorážkama.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


07 úno 2010, 22:15
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Sniper
Konečně jsem přelouskal celý tento topic a je tu pár věcí na které bych rád reagoval a taky bych přihodil něco málo do mlýna.

Váňa píše:
No takže bez hejkala se sniperovat nedá,jako sniper bez hejkala neni sniper


Chlapci u URNY taky když leží na střeše nemají hejkala, takže se "sniperovat" i bez něj. Tím neříkám, že chlapi z URNY hejkaly nemají, ale prostě na střeše ti je k ničemu, tak proč se s tím tahat.


Kumo píše:
TAk taky přidám do mlýna.Nedávno sem jen tak s fleku přemýšlel nad tím co dělá sniper.At přemýšlím jak přemyšlím tak my vždy výjde že střelba u odstřelovače tak 10-15% práce.Zbytek jsou ty ostatní věci.A že to není jak americkém filmu.


Řekl bych, že možná ještě míň, tipoval bych takových 5%


Kumo píše:
Promiň ,ale já sem si myslel, že to je účel for, vzdělávat a dělit se o zkušenosti.Je jasně ,že na většinu věcíé příjdeš sám.Ale někdo třeba ne.


jestli na to člověk nepřijde sám, tak sorry, ale myslím že říkat každému, že je důležité se maskovat a poslouchat odpovědi typu: "šak snipeři v CSku taky nemají hejkala", není úplně správné. Co se týče dělení se o zkušenosti, tak to taky není tak růžové. Př.: "Chci být sniper, ok zajdu na airsoft-forum tam se zeptam a oni mi napišou taktiku, jak se mám maskovat, jaké vybavení si mám koupit, jaká puška je nejlepší." Ano ti lidi ti to napíšou, ale pořád to je jen základ a čuměním do monitoru se z člověka odstřelovač nestane. Jsou to dlouhé roky trénování, zkoušení, cvičení atd. Žádný odstřelovač (opravdový odstřelovač - ti kteří chodí na A-P ví o kom mluvím) vám neřekne nic. O informace se začne dělit, až když se dostanete na jeho přibližnou úroveň, a to musíte ještě hrabat prstíčkem (neříkám, že toto případ ono výše zmíněného). Jestli holt někdo chce být sniperem, musí se snažit sám dostat se aspoň někam, pak se s tebou začnou v oboru znalí bavit.


Elvis píše:
Toz abych jen tak nekecal do vetru, jedena vec co je dobry trenovat....: docela malo lidi si vsima vsech zvuku co je kolem nich... to je opodstatneny tim ze zijeme ve mestech, kde je hluk a clovek se pasivne brani tim, ze se ten sum snazi ignorovat.... Ale je dobry se umet zaposlouchat jak ve meste, tak v lese a umet urcit jakykoli zvuk co ho vydava a jak daleko....
;-)


pozorování a poslouchání je základ. Ležíš zakempený a za tebou se přestanou ozývat ptáci, z louky vyletí k kraválem bažant, slyšíš šustění, mluvení, chrastění. To vše ti může zachránit krk. Jak jsi psal o těch stínech, taky je potřeba se je naučit využívat. Prostě naučit se využívat všechny smysly. Divili byste se kolik lidí se na airsoft stříká sprejem proti pocení, maže old spicem nebo dokonce maže ksicht vodou po holení či stříká parfémem. Odstřelovač nekuřák rovněž mnohem více cítí zapálenou cigaretu, kde opravdu při dobrém větru, je jedna cigareta cítit i na více jak 100 metrů.


Kovi píše:
Corty píše:
GODofWAR píše:
Ne to třeba nosem se nadýchnout a ústami vydechnout

Taky jeden způsob, já osobně dýchám normálně (když někde ležím a pozoruji) ono horší je to potom když si nepřátelská skupina udělá tábor 5 metrů od vás kde

ležíte to potom se aj já začnu potit a pak už je těžký podnikat další manévry.

takto souhlasim napriklad ja bys se potil, zamlzily by se mi bryle, dostaval bych naschval krece lehky, vsechno by me svedilo mno hruza :lol: a jeste u toho

premyslej :shock: ale kazdej ji jinej ze?


tohle je přesně o té vyrovnanosti a psychice co tu někdo psal a co se píše všude po netu. Prostě zachovat chladnou hlavu v každé situaci. Bývalý kolega jednou zakempil pod pěkným hustým smrkem, nebylo ho vidět ani na dva metry, zatímco on měl přehled o situaci před sebou skrze malou škvíru ve větvích ve výšce asi jednoho metru. Najednou slyší zezadu kroky, zastavily se u stromu, pak jen cítil teplo na kotníku levé nohy. I přesto, že byl pochc*n nepřitelem nehnul ani brvou a dokončil úkol. Přijemné mu to nebylo, dlouho jsme si z toho utahovali (dotyčný se mu potom i omluvil - i když vlastně neměl za co) ale uznali jsme všichni, že takhle se pozná člověk co má opravdu zájem být dobrý odstřelovač.


GODofWAR píše:
Nejhorší je že se mlží brejle

tenká letní kukla a palestina kolem krku pod hejkala. Kukla zachytí pot z obličeje a čela, palestina odizoluje teplo z hrudníku a břicha a zabraňuje aby procházelo až na brýle, kde obyčejně kondenzuje. Pravda, že v létě to není moc příjemné, ale funguje to - teda ne u všech, ale u většiny lidí. Důležité je mít dostatek tekutin, bez nich jde o zdraví - přehřátí organizmu, což vede k: bolestem hlavy, závratím, může se přidat zvracení, rychlé dýchání, zrychlený pulz, zvýšená tělesná teplota až ke 40°C. Já osobně v létě v hejkalu spotřebuju 4-5 litrů čisté vody (žádnou kolu, slazené minerálky atd.). Určitě se hodí do batohu jeden Iontový nápoj (např. Isofruit) - POZOR NEPLÉST S ENERGETICKÝMI NÁPOJI - REDBULL, SEMTEX, SHOCK, KAMIKAZDE atd. - tyto zvyšují díky kofeinu a taurinu tepovou frekvenci a tlak, což je v případě přehřátí organizmu nebezpečné. Při přehřátí se snaží tělo ochlazovat tím, že nechá více proudit krev (zvyšuje tlak a tep). V případě že sami cítíte, že je vaše tělo extremně přehřáté (viz příznaky výše) okamžitě přerušte činnost, shodtě hejkala a přesuňte se někde kde jsou lidi, kteří se o vás v nějhorším postarají (mrtvoliště) a hodně pijte i když nemáte pocit žízně a nemáte ani chuť pít. Není to žádná ostuda, přehřátí organizmu je velice nebezpečné a může vést i ke smrti (sice ojediněle, ale může).


kucer@z píše:
můj kámoš to dělá tak že když mu dřevění nějaká část těla tak se kousne do prstu a je ok :D ale u mě to nefunguje


to je dobrý, musím to někdy vyzkoušet jestli to bude fungovat :)


bammer píše:
taky bych chtěl začít snipovat a chtěl bych vědět jestli se dá ještě vyhnat úsťová rychlost téhle zbraně třeba na 180 m/s
http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=968


bez problému 210 m/s


10SniperCZ píše:
Takže tady bych se teď chtěl pokusit vysvětlit co je to odstřelovač (sniper) v airsoftu.

Většina lidí si pod pojmem odstřelovač vybaví střelce s velkou, silnou puškou, která střílí na sto metrů. To ale není žádná pravda. Jestli si říkate sniper, tak se musíte potichu, pomalu pohybovat, mít opakovací pušku a hlavně dokonale ovládat maskování a přesnou střelbu. Pokud ale postupujete s týmem a střílíte po každém nepříteli kterého vidíte, tak nejste žádný sniper, ale ostrostřelec (sharpshooter). Ostrostřelci mají v týmu určitě důležitou úlohu a rozhodně si zastřílí více než snipeři, ale je to úplně o něčem jiném. Skutečný odstřelovač, se pohybuje sám nebo ve dvojici (s pozorovatelem). Parťák ho může krýt a sniper se může více soustředit na svúj úkol. Já jako sniper a nejlepší střelec mám v našem týmu úlohu zneškodňovat nejdůležitější a nejlepší hráče soupeře a mohu potvrdit, že s pozorovatelm je to mnohem jednodušší. Nemusíte se pořád otáčet a kontrolovat situaci dalekohledem, když víte, že to za vás průběžně dělá pozorovatel. Také se velmi vyplatí při ústupu, nejlepší je pokud má nějaké AEG. Ale také záleží na typu mise, při některých akcích vám pozorovatel může spíše překážet. Být odstřelovač má také řadu nevýhod, a to: za výbavu dáte mnohem víc peněz než vaší spoluhráči, je to také psychicky nejnáročnější role v airsoftu a není to pro ty,co se bojí, že si zašpiní ruce. Odstřelovač musí být trpělivý a klidný člověk, musí si veřit, že zasáhne cíl první ranou, ale také musí trošku riskovat. Protože, jak říkám, odstřelovač, který neriskuje, je předem mrtvý. Z vlastní zkušenosti vím, že všichni chtějí vědět jaké si mají do své pušky koupit kuličky a jestli si mají na obličem udělat černou nebo hnědou čáru. O tomto to ale vůbec není, Myslím si, že na tom jaké zvolíte kuličky zase tolik nezáleží (je jasné, že nebudete kupovat kuličky o 10g lehčí nebo těžší než je doporučená váha) ale třeba na značce zase tolik nezáleží. Hlavní je střelec a poté jeho zbraň. Vemte si střelce co se netrefí na 20 metrů a dejte mu zbraň za 30 tisíc. K čemu mu asi bude? K ničemu. Pokud chcete být špičkový odstřelovač, tak musíte mít předevšm talent (bez toho to nejde), musíte na sobě tvrdě makat, pořád chtít být lepší a nikdy se sebou nebýt spokojený. Pokud jedno chybí je vám i ta sebelepší zbraň na nic.
Každý se mě ptá jaký mám rekord, tak to tady napíšu a zbytečně mi pořád něco na toto téma nepiště, děkuju (pokud potřebujete s něčím poradit, tak vám rád pomůžu)

Odstřelovači mi určitě dají za pravdu.... :-)


Amen, konečně rozumné slova. Jen bych opravil to s těmi kuličkami. Rozdíl ve značkách je obrovský. Bez dobrého střeliva je zbraň jako tanaka na stejné úrovni jako průměrné AEG. Dostřel je samosebou pořád vyšší, ale díky špatné kvalitě kulí ztrácí zbraň přesnost hlavně na těch Long Range (tedy 70 metrů +)


Griffon píše:
Nechci do tebe nějak rejpat nebo tak, ale dostřelit 112m s Tanakou M700 je nemožný. Hranice 100m se obecně považuje za nepřekonatelnou při střelbě 6mm BB.


Co se týče maximálního dostřelu tak maximální hranice je opravdu mezi 90-100 metry, ale s nadmířením společně se střelbou se svahu dolů to není nic nereálného. Záleží na situaci. Můj osobní rekord je okolo 90ti metrů na třetí výstřel (podle googlemaps a mapy.cz - obě ukazovaly vzdalenost +- 1metr stejnou), taky to bylo z kopce a cíl byl na "dně údolí" (nevím jak líp to specifikovat), kdyby byl uprostřed svahu a já netrefil tak by to letělo ještě o dost dále. Taky nezapomínejte na fakt, že když nakloníte zbraň dolů, hopup zabírá více než normálně (sice ne o moc, ale zabírá). Střelbu z kopce ale nemůžete brát jako střelbu v rovině a navíc pokud to bylo štěstím. Za sebe můžu říct, že na jistotu střílím tak na 50 metrů , s lehkou obavou tak na 60 metrů a více už je jen dílo štěstí, haluze a náhody a dobrého postavení hvězd. Podotýkám, že mám TW M24, úsťovka okolo 190-195 m/s - teď mě kamenujte, že mám prasokvér, ale nosím sebou jako záložku M4 s SP110 a když vím, že můžu ublížit tak nestřílím, např. když vidím jen hlavu. Kvér mám více jako rok a nikomu jsem s tím ještě neublížil a sám jsem se nechal střelit ať vím jak to bolí - na 15 metrů do zad přes napnuté triko. A to 15 metrů je vzdálenost na kterou bych nikdy nestřelil.


Griffon píše:
A Tanaka M700 má, pokud vím, maximální úsťovku někde kolem 550fps, což je hluboko pod maximem některých manuálních či CO2 airsoftových zbraní.



znám týpka který má Tanaku M24 jehož úsťová rychlost je 690 FPS (ano přes 210 m/s). Stačí na to powerpacky, hliníková hopkomora, set gumiček a redgas.


kucer@z píše:
SmrtihlavS-dobrý sniper by měl umět docel přesně odhadovat vzdálenost a pomocí MIL-DOTu se dá vzdálenost určovat taky dost přesně


teď se poptej všech lidí co mají na pušce optiku (nemusí být jen odstřelovači) kolik z nich má Mil-Dot osnovu a kolik z těch Mil-Dot osnov má přesné parametry.

Jestli najdeš jednoho tak ti gratuluju ;)


Jde jen o mé subjektivní názory a pokud se s nimi někdo neztotožní beru to, je to jeho subjektivní názor, který respektuju.

Snad jsem napsal i pár rad (mlžení, tepelná izolace) které se budou hodit začínajícím sniperům a nejen jim.

Sorry za takový šílený elaborát


24 úno 2010, 00:54
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Sniper
a ještě k tomu měření vzdáleností pomocí optiky, pokud nemáte mil-dot tak se dá vzdálenost měřit i zaostřováním optiky pokud tam máte vyznačený vzdálenosti (jako tady http://www.colosus.cz/image.php?id=7686 ... size=large ) není to těžký jen kouknu do optiky zamířím na místo ke kterýmu chci změřit vzdálenost, zaostřím a kouknu na kolik metrů to ukazuje

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


24 úno 2010, 20:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Sniper
kucer@z píše:
a ještě k tomu měření vzdáleností pomocí optiky, pokud nemáte mil-dot tak se dá vzdálenost měřit i zaostřováním optiky pokud tam máte vyznačený vzdálenosti (jako tady http://www.colosus.cz/image.php?id=7686 ... size=large ) není to těžký jen kouknu do optiky zamířím na místo ke kterýmu chci změřit vzdálenost, zaostřím a kouknu na kolik metrů to ukazuje


tohle zrovna moc nefunguje, presnost je asi tak +- autobus (doslova) a mozna i vice


24 úno 2010, 21:33
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Sniper
Tak tak seřizování paralaxi na odhad vzdálenosti je velice špatná volba. A seknout se jen o mer nadělá v konečném výsledku při střelbě peklo.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


24 úno 2010, 21:56
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Sniper
jinak co se týče mil-dot osnov tak je to fakt bída. Všechny ty guardery, číny atd. co mají rádoby Mil-Dot jsou na Mil-Dotování na houby. Ja kupoval kopii Leupolda Mark IV z ASM a tam je ta osnova zatím nejpřesnější co jsem zatím viděl (když nepočítam POSP DM6 PRO co mám na SVD).

Harry z A-P říkal, že jsou ještě slušné optiky Leapers, že u nich je odchylka přesně 10% což se dá do vzorce pro výpočet vzdálenosti dobře zakomponovat.


24 úno 2010, 22:04
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Sniper
Vanhouten: Amen!

http://www.leapers.com/production/index.php pro obchod leapers. Mam s nima dobre zusenosti.

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


25 úno 2010, 12:44
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Sniper
Leapers se dá koupi i ČR, cena bude ale asi vyšší. Mají je na T4B


25 úno 2010, 16:56
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Sniper
Monty píše:
Tak tak seřizování paralaxi na odhad vzdálenosti je velice špatná volba. A seknout se jen o mer nadělá v konečném výsledku při střelbě peklo.

taky to je jen na přibližný určení vzdálenosti, přesně se s tím měřit nedá, to vím

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


25 úno 2010, 20:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Sniper
kucer@z píše:
Monty píše:
Tak tak seřizování paralaxi na odhad vzdálenosti je velice špatná volba. A seknout se jen o mer nadělá v konečném výsledku při střelbě peklo.

taky to je jen na přibližný určení vzdálenosti, přesně se s tím měřit nedá, to vím

No vono to není ani na přidližný určení vzlášť ne u softovích optik.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


25 úno 2010, 21:06
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Sniper
Já jsem si za 1000kč pořídil starej dělostřeleckej dalekohled Di6 a maximální spokojenost. Vzdálenost se s tím dá měřit dost dobře, co jsem zatím zkoušel, tak jsem se dostal minimálně na přesnost 10-20% a to jsem jenom dost přibližně odhadoval velikosti měřených předmětů. Myslím že by s tím šlo měřit i přesněji.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


25 úno 2010, 21:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Sniper
reyes102 píše:
Já jsem si za 1000kč pořídil starej dělostřeleckej dalekohled Di6 a maximální spokojenost. Vzdálenost se s tím dá měřit dost dobře, co jsem zatím zkoušel, tak jsem se dostal minimálně na přesnost 10-20% a to jsem jenom dost přibližně odhadoval velikosti měřených předmětů. Myslím že by s tím šlo měřit i přesněji.

Glosuji velice dobrá volba. :wink:

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


25 úno 2010, 21:14
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Sniper
Monty píše:
kucer@z píše:
Monty píše:
Tak tak seřizování paralaxi na odhad vzdálenosti je velice špatná volba. A seknout se jen o mer nadělá v konečném výsledku při střelbě peklo.

taky to je jen na přibližný určení vzdálenosti, přesně se s tím měřit nedá, to vím

No vono to není ani na přidližný určení vzlášť ne u softovích optik.

to už záleží jenom na optice

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


27 úno 2010, 20:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Sniper
kucer@z píše:

to už záleží jenom na optice[/quote]
Mno je vidno že se jaksi tak nějak v optikách velice ztrácíš a hlavně v jejich funkcích.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


27 úno 2010, 20:31
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 469 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz