Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:45




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 15 úno 2009, 00:49
Příspěvky: 39
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Monty píše:
Canaris, Morávek, Mašín, Kutlvašr.


Canaris Ok
Morávek - těch jsme měli v armádě mnoho - upřesni
Kutlvašr - upřesni

Ale Mašínové jsou vrazy tátů od rodin!!! ať mají státní vyznamenání nebo ne!!! :oops: :twisted: Ty dali světu leda tak ho.no a bolest!!! pak se váleli v USA jak.............. :evil: bojovníci za demokracii a proti komunistickému teroru ho ho ho - vrahouni!!!!!


14 led 2010, 23:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
centurionss píše:
Monty píše:
Canaris, Morávek, Mašín, Kutlvašr.


Canaris Ok
Morávek - těch jsme měli v armádě mnoho - upřesni
Kutlvašr - upřesni

Ale Mašínové jsou vrazi tátů od rodin!!! ať mají státní vyznamenání nebo ne!!! :oops: :twisted: Ty dali světu leda tak ho.no a bolest!!! pak se váleli v USA jak.............. :evil: bojovníci za demokracii a proti komunistickému teroru ho ho ho - vrahouni!!!!!

Nepleť si brigádního generála Mašína a jeho syny Mašíny ok? BG Mašín nepřežil válku byl zabit gestapem kvuli odboji.
štábní kapitán (in memoriam generál)Morávek, člen odbojové skupiny 3králů, kde byl i BG Mašín.
Armádní generál Kutlvašr byl jedne zmála už v 33 generál a dokázal to umem a hlavně odvahou v boji jinak dál http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Kutlva%C5%A1r
Neznalost vlastních dějin je opravdu na pováženou.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


14 led 2010, 23:35
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 15 úno 2009, 00:49
Příspěvky: 39
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Monty píše:
centurionss píše:
Monty píše:
Canaris, Morávek, Mašín, Kutlvašr.


Canaris Ok
Morávek - těch jsme měli v armádě mnoho - upřesni
Kutlvašr - upřesni

Ale Mašínové jsou vrazy tátů od rodin!!! ať mají státní vyznamenání nebo ne!!! :oops: :twisted: Ty dali světu leda tak ho.no a bolest!!! pak se váleli v USA jak.............. :evil: bojovníci za demokracii a proti komunistickému teroru ho ho ho - vrahouni!!!!!

Nepleť si grigádního generála Mašína a jeho syny Mašíny ok? BG Mašín nepřežil válku byl zabyt gestapem kuli odboji

Proto to upřesnění - moc nás toto jméno spojuje právě s jeho syny.


14 led 2010, 23:41
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
centurionss píše:
Proto to upřesnění - moc nás toto jméno spojuje právě s jeho syny.

Psal sem Mašín ne bratři Mašínové ale to je jedno.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


14 led 2010, 23:44
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
centurionss -> A například odbojáři, co bojovali za druhé světové války proti nacistům, jsou tedy také vrahouni, co dali světu akorát ho*no a bolest? Protože já nějak nevidím rozdíl řekněme mezi odbojáři, co v roce 1944 zabíjeli nacisty (v mnoha případech také určitě táty od rodin) a bratry Mašínovými, co v roce 1951 zabíjeli komunisty. Je to tedy strašně zjednodušeně a černobíle řečené, toho jsem si vědom, ale v principu to tak je.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 led 2010, 00:12
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 15 úno 2009, 00:49
Příspěvky: 39
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
4 Monty - nikde v odkazu na Wikipedii, však nepíší to hlavní - čím se Československu po WWI brigádní generál Karel Kutlvašr nejvíce zasloužil. Tím je úspěšný boj o Těšínsko, kde mistrně porazil polskou armádu snažící se ukrojit z naší mladé republiky podstatnou část a vybojoval i kus území. 8)


15 led 2010, 00:17
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 15 úno 2009, 00:49
Příspěvky: 39
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Griffon píše:
centurionss -> A například odbojáři, co bojovali za druhé světové války proti nacistům, jsou tedy také vrahouni, co dali světu akorát ho*no a bolest? Protože já nějak nevidím rozdíl řekněme mezi odbojáři, co v roce 1944 zabíjeli nacisty (v mnoha případech také určitě táty od rodin) a bratry Mašínovými, co v roce 1951 zabíjeli komunisty. Je to tedy strašně zjednodušeně a černobíle řečené, toho jsem si vědom, ale v principu to tak je.


Podstatná věc Ti uniká - bránit se agresorům a okupantům je tvá povinost!!!

Prosazovat svoje názory krví záklaďáků a policistů ve službě stejné národnosti, né komunisty, je svinstvo a nedělá to z tebe mučedníka.Pokud chtěli pobít komouše, tak měli vtrhnout na jednání úřadu vlády, nebo na hrad, ale to by asi nepřežili. Krev obyčejného člověka je lacinější!

Ale v zemi kde vítal milion občanů na Václaváku po okupaci Hitlera se zdviženou pravicí a o pár let později Klementa Gotwalda když se vracel z hradu se špatně chápe obyčejný rozměr a tím je lidství. 8)


15 led 2010, 00:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
centurionss píše:
4 Monty - nikde v odkazu na Wikipedii, však nepíší to hlavní - čím se Československu po WWI brigádní generál Karel Kutlvašr nejvíce zasloužil. Tím je úspěšný boj o Těšínsko, kde mistrně porazil polskou armádu snažící se ukrojit z naší mladé republiky podstatnou část a vybojoval i kus území. 8)

Já to vím mě to říkat nemusíš a lidi co o nevěděj maj možnost internetu. Ne všechno se jim musí podávat na podnose.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


15 led 2010, 09:10
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
centurionss píše:
Podstatná věc Ti uniká - bránit se agresorům a okupantům je tvá povinost!!!


Bojovat proti zločinnému totalitnímu režimu ve svojí zemi taky. To bohužel 40 let unikalo naprosté většině Čechoslováků.

centurionss píše:
Prosazovat svoje názory krví záklaďáků a policistů ve službě stejné národnosti, né komunisty, je svinstvo a nedělá to z tebe mučedníka.Pokud chtěli pobít komouše, tak měli vtrhnout na jednání úřadu vlády, nebo na hrad, ale to by asi nepřežili. Krev obyčejného člověka je lacinější!


Záklaďáka nezabili žádného. Je mi jasné, že člověk si mnohem snáze ospravedlní zabití německého vojáka jakožto okupanta, než českého policisty, který tu "byl doma a dělal jen svoji práci"...ale je třeba to vzít z toho pohledu, že každý policista, který dělal svoji práci, tím vlastně pomáhal režimu a udržoval ho v chodu. Samozřejmě netvrdím, že by každý z nich byl přesvědčený komunista, spousta režim určitě taky nesnášela, ale prostě ve chvíli, kdy je policie využívána režimem nikoli k chytání zločinců, ale k lovení a likvidaci odpůrců režimu, stává se pro tyto odpůrce nepřítelem stejným, jakým byli pro druhoválečné partyzány němečtí okupanti. Spousta německých vojáků (hlavně ke konci války) určitě také nebyli přesvědčení nacisté, ale byli tu a bojovali, protože prostě museli.

Krev zabitých policistů není na rukou bratrů Mašínů, ale na rukou komunistů, kteří jsou jedinými viníky toho, že proti sobě stáli synové českého válečného hrdiny a čeští policisté. Vtrhnout na jednání vlády nebo Hrad mohli, a komunismus u nás mohl skončit stejně rychle, jako začal...jenže to by takových "vrahounů" muselo být pět tisíc, a nikoliv pět. Škoda že nebylo. A i kdyby to hypoteticky chtěli udělat, stejně by museli někde sehnat zbraně a peníze, stejně by se tam museli nějak dostat, stejně by se museli dostat nějak ven a kdo by podle tebe po celou tu dobu stál proti nim? Zase čeští policisté a vojáci. Partyzánská válka je taky válka a proto v ní umírají lidé...bohužel z velké části ti, kteří vlastně za nic nemohou. Krev obyčejného člověka je lacinější, a proto ve všech válkách teče v naprosté většině případů ona...neexistuje válka, ve které by tekla pouze krev těch, kteří za to opravdu mohou.

A jen tak mimochodem, co měli podle tebe dělat? Držet hubu a krok a dívat se, jak váleční hrdinové, kteří narozdíl od jejich otce druhou světovou válku přežili, dostávají namísto vyznamenání oprátky? Sledovat, jak komunistický režim, úplně stejný (v mnoha ohledech možná i horší) než nacistický, uchvacuje jejich vlast? Když jejich otec teprve před pár lety položil v boji právě proti takovému režimu život? Někteří lidé prostě tohle nezkousnou...jak říkám, škoda že tu takových nebylo pět tisíc.

Jo a jen tak mimochodem, ještě dvě hezké informace.
- Oba byli krátce po nástupu komunistů k moci za pomoci vykonstruovaného obvinění zatčeni a nějakou dobu vězněni. A policisté, vyšetřovatelé, bachaři, soudci, všichni tihleti byli také "Češi, co tu byli doma a dělali jen svoji práci."
- Poté, co se dostali za hranice (z pětičlenné skupinky to zvládli pouze tři, z toho jeden těžce zraněný, zbylí dva byli chyceni a popraveni), se všichni přihlásili do armády USA s tím, že budou pokračovat v boji proti komunismu. Tolik k tomu "válení se v USA".

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 led 2010, 09:22
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:52
Příspěvky: 263
Bydliště: provincie Helmand
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
No nic proti(komunismus bylo svinstvo),ale podřezat lidi, kteří byli svázáni a předtím omráčeni, hraničí už s vražděním ba i se šílenstvím. Jasně, druhá skupina v podání komunistických předáků a jejich síly prováděli o hodně horší zvěrstva, ale na národní hrdiny, kteří byli vyznamenáni mi tohle rozhodně nesedí.

_________________
"AUDACES FOTUNA IUVAT"
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel.
http://www.uso-sog.ic.cz
Non nobis, Domine, non nobis sed Nomini Tuo da gloriam


15 led 2010, 16:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Chlewy píše:
No nic proti(komunismus bylo svinstvo),ale podřezat lidi, kteří byli svázáni a předtím omráčeni, hraničí už s vražděním ba i se šílenstvím. Jasně, druhá skupina v podání komunistických předáků a jejich síly prováděli o hodně horší zvěrstva, ale na národní hrdiny, kteří byli vyznamenáni mi tohle rozhodně nesedí.


Nevím proč mluvíš v množném čísle, když takovýhle případ byl pouze jeden, ale máš pravdu v tom, že už to hraničí s obyčejnou vraždou a rozhodně to nebylo nic chvályhodného. Na druhou stranu se na to musíš koukat tak, že zoufalá doba a zoufalá situace s sebou přináší zoufalé činy...a nikdo z nás neví, co je k tomu činu vedlo.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 led 2010, 16:14
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:52
Příspěvky: 263
Bydliště: provincie Helmand
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Griffon píše:
Chlewy píše:
No nic proti(komunismus bylo svinstvo),ale podřezat lidi, kteří byli svázáni a předtím omráčeni, hraničí už s vražděním ba i se šílenstvím. Jasně, druhá skupina v podání komunistických předáků a jejich síly prováděly o hodně horší zvěrstva, ale na národní hrdiny, kteří byli vyznamenáni mi tohle rozhodně nesedí.

Nevím proč mluvíš v množném čísle, když takovýhle případ byl pouze jeden.

Já tam nikde nemluvil v množném čísle, abych to myslel jako opakující se případ. :)

_________________
"AUDACES FOTUNA IUVAT"
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel.
http://www.uso-sog.ic.cz
Non nobis, Domine, non nobis sed Nomini Tuo da gloriam


15 led 2010, 16:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 15 úno 2009, 00:49
Příspěvky: 39
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
4 grifon - nemam slov

To, že se tato diskuse rozpoutala jen díky emociálnímu přehlédnutí jmeného určení osoby a tím byl myšlen otec bratrů Mašínových je teď již věc vedlejší,
ale to že si přečteš žvásty někde na netu ohledně těchto individuí ses stal odborníkem na slovo vzatým :D jen ta podstata tobě uniká a opravdu si pleteš mnoho skutečností.

Nezapomeň ještě na jednu věc - komunisti neprovedli převrat, jak se mnohdy uvádí, ale dostali se k moci zcela legálním využitím legislativy, za podpory 3/4 národa. Smutné co chlape, velice smutné. Populismus je hezká věc, ale tohle je diskusní fórum :D né stránky kde se musí každý vyjádřit jen jak tobě se líbí - diskuse je diskuse


16 led 2010, 20:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
centurionss -> Věř mi, že můj názor opravdu není založený na nějakých "žvástech z internetu". Já jsem pár knih, článků a názorů týkajících se tohohle tématu četl. Zajímalo by mi, co jsi o tom četl ty, když máš takové silné řeči. Jestli máš pocit, že mi uniká podstata a pletu si mnoho skutečností, rád se nechám poučit. Žádný protiargument nebo podložený protinázor jsi totiž nenapsal, jenom jsi o mně opatrně volenými slovy řekl zhruba to, že jsem pitomec, co o tom nic neví...a to se za hodnotný příspěvek do diskuse opravdu považovat nedá.

A moc dobře vím, že komunisté byli regulérně zvoleni ve svobodných volbách a že zde neproběhl žádný násilný převrat. Což ale nic nemění na faktu, že toho následně využili k nastolení totalitního režimu, které již bezesporu násilné bylo...a pevně doufám, že to popírat nebudeš, protože to by teprve bylo smutné.

A poslední dvě věty absolutně nechápu, tobě tu snad někdo brání v diskusi a svobodném vyjádření tvého názoru?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 led 2010, 20:57
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
No nechci to tu znova nějak rozvířit ale s Mašínama mám stejnej názor. Prosě proně o byl novej válečnej stav a kdyby to bylo tak super truper tak by jim komunisti nebránily odejít do zahraničí a ještě předtím je nezavřely. Stejný jak s Hitelrem toho tu vítaly taky a mávali naněj a víali ho. Každej režim má své.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


17 led 2010, 10:30
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:52
Příspěvky: 263
Bydliště: provincie Helmand
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Monty píše:
No nechci to tu znova nějak rozvířit ale s Mašínama mám stejnej názor. Prosě proně o byl novej válečnej stav a kdyby to bylo tak super truper tak by jim komunisti nebránily odejít do zahraničí a ještě předtím je nezavřely. Stejný jak s Hitelrem toho tu vítaly taky a mávali naněj a víali ho. Každej režim má své.

No nepleť si vítání Hitlera německými obyvately Sudet s českými občany. Nevím jestli by Češi koukali jak jim někdo zabírá zemi a ještě ho přitom vítali. Naopak byli smutní a pražští četníci museli lidi držet na uzdě

_________________
"AUDACES FOTUNA IUVAT"
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel.
http://www.uso-sog.ic.cz
Non nobis, Domine, non nobis sed Nomini Tuo da gloriam


17 led 2010, 16:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
for Chlewy Myslíš,tak to potom nechápu proč v osumatřicátým,sklopili češi hlavu a nebránili se,až na pár jedinců,kteří si raději prostřelili hlavu než by se smířili z naší okupací a další kteří utekli bojovat za naši zem na východní nebo západní frontu. Já si myslím,že to je taková naše povaha česká,sklopit hlavu nechat se zabrat a pak rozebrat nepřítele tak nějak zevnitř,pravděpodobně to bude až moc velkým pudem sebezáchovy nebo vychytralosti,protože v tomto žádný podobný národ neznám,klasickým příkladem je slavná sametová revoluce z minimálnímy ztrátamy, skoro všude jinde v evropě kde došlo k převratu se střílelo a z komunisty udělali rychlej proces,jen u nás to odneslo pár pitomců co byli mediálně známý a ty největší pohláváři pouze převlíkli kabáty,pak je na místě se ptát jestli člověk může být hrdý na to že je čech!!! Já už o veškeré ideáli co se patriotismu dávno přišel :(

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


17 led 2010, 18:47
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:52
Příspěvky: 263
Bydliště: provincie Helmand
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
JARIN JPP píše:
for Chlewy Myslíš,tak to potom nechápu proč v osumatřicátým,sklopili češi hlavu a nebránili se,až na pár jedinců,kteří si raději prostřelili hlavu než by se smířili z naší okupací a další kteří utekli bojovat za naši zem na východní nebo západní frontu. Já si myslím,že to je taková naše povaha česká,sklopit hlavu nechat se zabrat a pak rozebrat nepřítele tak nějak zevnitř,pravděpodobně to bude až moc velkým pudem sebezáchovy nebo vychytralosti,protože v tomto žádný podobný národ neznám,klasickým příkladem je slavná sametová revoluce z minimálnímy ztrátamy, skoro všude jinde v evropě kde došlo k převratu se střílelo a z komunisty udělali rychlej proces,jen u nás to odneslo pár pitomců co byli mediálně známý a ty největší pohláváři pouze převlíkli kabáty,pak je na místě se ptát jestli člověk může být hrdý na to že je čech!!! Já už o veškeré ideáli co se patriotismu dávno přišel :(

No možná proto, že bylo nařízeno všeobecně neklást okupantům odpor, kdo by kladl odpor by byl zavřen. Také možná proto, že kdyby jsme kladli odpor byli by jsme našimi tzv. "spojenci" označeni za agresory a už by to nebylo jenom Neměcko s kým by jsme měli problémy. Možná také zapomínáš na to, že před 38 byla všeobecná mobilizace a všichni muži se hrdě hlásili do služby, že jsme byli připraveni se bránit. Nejsem toho úplným zastáncem, ale když se podívám na fakta, jsem rád, že jsme se nebránili (nejenom kvůli horší, ač na tu dobu poměrně dost dobrou výzbroji, zásobování, ale také kvůli tomu, že by to Český stát odnesl s dalekosáhlejšími následky). Navíc poté co nám sebrali sudety, Slovensko si udělalo svůj vlastní "štat" a Podkarpatkou Rus zabralo zabral SSSR jsme byli už pouze hříčkou, stát, který byl zmrzačen. A na to, že samotová revoluce proběhla poměrně v klidu...no tak co víc si přát, než revoluce bez krve (ano mělo to své stinné stránky, např. pan Klaus, který je nyní prezidentem v dřívějších dobách komunista jak vyšitý). Ale nenazývej zbabělcema Čechy, kteří měli v krvi víc národní hrdosti než my všichni dohromady a byli ochotni se bránit . Z dnešního českého národa je mi tedy upřímně opravdu na blití, nejsou tací samozřejmě všichni, ale větší množství ano. Já osobně jsem, ale hrdý na to, že jsme Čech(nebo tedy Čecho-moravák :) )poněvadž máme bohatou historii, za kterou se nemusíme vůbec stydět, nehledě na to, že téměř 300 let Češi bojovali tvrdě za samostatnost. :wink: No a k tomu rozebrání nepřítele zevnitř, tak to je si myslím nejlepší strategie, nevést otevřený boj, vést partizánskou válku, nehledě na to, že nejsme největší stát, nemámě tak velký materiální a populační potenciál :wink:
Omlouvám se za OT, vždycky se nechám unést

_________________
"AUDACES FOTUNA IUVAT"
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel.
http://www.uso-sog.ic.cz
Non nobis, Domine, non nobis sed Nomini Tuo da gloriam


17 led 2010, 20:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Chlewy píše:
Nejsem toho úplným zastáncem, ale když se podívám na fakta, jsem rád,že jsme se nebránili (nejenom kvůli horší, ač na tu dobu poměrně dost dobrou výzbroji, zásobování, ale také kvůli tomu, že by to Český stát odnesl s dalekosáhlejšími následky).


Tak, a teď bych prosil podrobněji vysvětlit to barevně označené . . . "páč´s mě na*rál :twisted: :lol:

Jen tak na úvod: NĚMCI SE U NÁS VYZBROJILI NA EVROPU.

Jedem . . . .

V třicátých letech jsme patřili mezi největší vývozce zbraní na světě.
V roce 1934 to šlo tak dobře, že malinkaté, mladé Československo kdesi uprostřed Evropy bylo ten rok dokonce NEJVĚTŠÍM/nejúspěšnějším exportérem zbraní na celém SVĚŤĚ tzn. CCCP, USA, UK, Francie a jiní, byli proti nám žabaři.
Německá Wehrmacht na tom v r.1938 nebyla tak dobře, jak se zdálo díky propagandě a častým přehlídkám v německu.
Ona "motorizace moderní něm. armády" byla dokonce taková, že ještě v r.1941 v opraci "Barbarossa" - (invazi do CCCP) museli mít ještě víc jak milión koní.

Plzeňská Škodovka a Zbrojovka Brno měly ve světě zbraní "zvuk".
To samé Aero, Letov, Avia, Praga, Tatra, Jawa, Walter a pod.

Pevnostní linie v pohraničí patřila k tomu nejlepšímu, co kdy kde podobného existovalo. Ikdyž se s dostavbou opevnění kolem celé ČSR počítalo až v roce 1952-4, tak tam kde bylo, tam by nápor udrželo - což bylo jeho úkolem - po obsazení Sudet si něm. generálové po prohlídce našich pevností, hóóóódně oddechli.
Pušky - zavedena puška vz.24 r.7.92x57 + kratší karabina vz.33 - defakto německá Mauser k98
Pistole - vz.27, vz.24 - oboje slušné kvality - za války používali i němci, Abwehr si nechal vyrobit i pi.vz.27 s tlumiči.
Samopaly - na podzim ve fázi prototypu tzv. "kulometná pistole vz.38" na bubnový zásobník.
Kulomety - LK vz.26 r.7.92 - skvělá zbraň, hojně používán za okupace i němci, za války vyráběn (a mírně upraven) licenčně i v Anglii pod světoznámým názvem BREN = název je ze složenin oněch dvou zbrojovek - BRno-ENfield).
TK vz.37 r.7,92 další skvělá zbraň, možnost volení kadence ve dvou stupních, pěchotní verze, pevnostní a tanková. (němci též hojně využíván)
TK. vz 24 = systém Schwarzlose, vodou chlazený, starší ale fungovaly.
Tanky - mimo jiné Škoda LT vz.35, Praga LT vz.38. V malém počtu (upřednostnili jsme pevnosti před pohyblivou armádou na malém území) ale kvalitou srovnatelné s tehdejšími německými PzKpfw.I,II,III (IV byl v pár desítek kusech prvních verzí a počítalo se s ním tehdy jen jako s podpůrným tankem)
Guderian s našimi tanky na jaře 1940 vtrhnul "Blitzkriegem" na západ, o rok později Slováci na východ. Na kvalitním podvozku LT vz.38 se po celou dobu války vyráběly různé nástavby např. stíhače tanků Marder, Hetzer, různé "flaky" atd.
Dělostřelectvo jsme měli již tradičně na velice dobré úrovni. Např. naše pevnostní kanóny vz.36 potkávali angloameričani v německých bunkrech na plážích Normandie ještě v r.1944. Polní děla a houfnice jsme pak dělali pro němce po celou válku.
Letectvo na tom nebylo sice početně nejlépe ale Avia B.534 by byla němcům důstojný protivník. Těch Messerschmittů Bf-109 ještě neměli tolik, jen se předváděli na přehlídkách jak s tanky, aby se svět bál.
Měli jsme ve vývoji Avii B.35 ze které pak, už pod dozorem okupantů, vzešlo několik vyrobených prototypů Avie B.135, což už byla stíhačka která se mohla směle měřit s tím nejlepším, co němci měli - a v něčem byla i lepší proto nám to "utípli" a vyrobených pár kusů dali Bulharům a ti s jednou z nich ještě v r.1943 sestřelili jeden US Liberator při náletu na rafinerie v Ploiesti.

Tedy - u tanků nám chyběl čas na výrobu více kusů - kvalita srovnatelná, možná i lepší, u samopalu nám chyběl také čas na zavedení do výroby - kvalitu nelze už dnes korektně posoudit, u letectva to nebylo zcela růžové ale chyběl nám taky hlavně čas na Avii B.135, jinak B.534 by byly zdatný soupeř něm. strojům.
U ostatního jsme na tom byli stejně nebo lépe.

Takže mi prosím uveď nějakou naší zbraň z té doby, která by se kvalitou nemohla měřit s německou z té doby a byla tedy horší, asi jsem na ni už zapomněl.

Za mne, kvalitou jsme na tom byli obdobně, někde i lépe . . . hůře jsme na tom byli POČTEM a s časem.

Dik, D.
P.S: obrňák jak prase, vím, sorry.
P.S:2: Podřezání svázaného, odzbrojeného, už bezmocného příslušníka SNB je u mne prachsprostá vražda, nic víc.
Nelze porovnávat s akcemi během válečného stavu skoro celé Evropy a akcím proti okupantům.

Naopak je možno to vidět i pohledem z jiné strany: např. nacisté vyhlásili za největšího nepřítele žida a systematicky jich milióny bezbranných usmrtili.
Z jejich nácko-pohledu to byl tehdy v "té době jejich legitimní boj proti jejich nepříteli-židovi" ale náš střízlivý pohled to od konce "těch dob" dodnes označuje za genocidu/holocaust/vyvraždění/masové vraždy - protože to byly vraždy bezbranných.
Zkráceně - Označili si nepřítele a bezbranného ho usmrtili pro svou vidinu lepšího světa, za kterou šli "přes mrtvoly".

Porovnejme s Mašíny, jejich vyhlášení boje proti režimu a oním podřezáním svázaného SNB-áka.
Dá se také říci, že : Označili si nepřítele a bezbranného ho usmrtili pro svou vidinu lepšího světa, za kterou šli "přes mrtvoly".

Možná je to porovnání trochu kostrbaté nebo ne každý pobere, jak jsem to myslel ale i takové zabití bezbranného nepřátelského zajatce je vražda.
Ten z nich, kdo nožem podřezával toho svázaného poldu - je vrah, ne hrdina na metál.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


18 led 2010, 05:31
Profil
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 03 črc 2009, 06:37
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Malý komentář:
Linie pevností nebyla v roce 1938 souvislá a to byl velký problém (Frantíci se zanedlouho taky divili odkud se ti Němci berou).
Frantíci nám neposlali nové motory pro B-35/135, dále byl zpožděn vývoj zatahovatelného podvozku, zdržely se dodávky 20mm kanonu. Od SSSR jsme měli kupovat bombardéry, ty francouzské rakve, co jsme měli byli nebezpečnější posádce, než nepříteli. Žel ty už k nám nestihli dorazit. B-534 nebylo nejhorší letadlo, ale bylo už za zenitem. Ve španělské válce si už Němci 109ky vyzkoušeli v boji, kdežto naše B35/135 byla teprv na papíře. Letov Š-328 byl dobrý, leda jako štábní, jako bombardér by skončil jako cvičný terč.
Pěchotní zbraně byly na velice slušné úrovni to samozřejmě souhlasím, snad až na pistoli vz. 38, ale ty pak zabavovali Němci, dobře jim tak.
Tank LT-38 na svou dobu velmi dobrý, ale bylo jich málo, Němcům pak sloužil jeho podvozek po celou válku. LT-35 slabší, poruchový podvozek.
Pokud by jsme se začali bránit, byli bychom označeni našimi "spojenci" za agresory.
Nevím jak by to dopadlo, nevím jestli bych tady mohl dneska psát.

K Mašínům:
Neznám okolnosti, nevím co je vedlo k tomu zabít bezbranného, ale stejně je mi to silně proti srsti.

A abych nebyl až tak OT, tak za mě Saša Veliký.

_________________
If you see the flash, it's already too late...


18 led 2010, 07:31
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2009, 16:39
Příspěvky: 266
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Martin píše:
Vim, omlouvam se vsem, kterym to zpusobilo nejakou ujmu. :)


Tak se příště neomlouvej, a nedělej to, je to menší ztráta času a energie ;)

Za mě to budou klasicky Scipio, Hannibal (protože už jen dostat tu armádu skrze Alpy chtělo dobrého vojevůdce), Jan Lucemburský, Žižka, Napoleon, Jamamoto, David Petraeus (Irák)

_________________
Perks:
[recon specialist] [eagle eyes] [sugar rush] [infiltrator] [family man] [Speedy Gonzales] [Chairsofter] [Fortunate Son]


18 led 2010, 08:26
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 úno 2009, 22:35
Příspěvky: 91
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Faire píše:
Martin píše:
Vim, omlouvam se vsem, kterym to zpusobilo nejakou ujmu. :)


Tak se příště neomlouvej, a nedělej to, je to menší ztráta času a energie ;)

Za mě to budou klasicky Scipio, Hannibal (protože už jen dostat tu armádu skrze Alpy chtělo dobrého vojevůdce), Jan Lucemburský, Žižka, Napoleon, Jamamoto, David Petraeus (Irák)

Mohu se zeptat na Jana Lucemburského a jeho konkrétní činy, kromě bitvy u Kresčaku? Ano hrdina to byl, ale nejlepsi vojevudce a general vsech dob?
Hannibal byl mozna genialni valecnik, vedel jak vitezstvi ziskat, ale uz nevedel jak ho vyuzit. Nastesti...
Za stredovek bych jeste zminil Panu Orleánskou, protože ať se Vám to líbí, nebo ne, tak ta ženská dokázala opravdový zázrak a vyhrála Francii 100letou válku. Což v té době a představě o ženách je ještě velkolepější vítězství

Jinak Flamu o Masinech a Zda sme se meli branit, bych dal uplne novy Topic,protoze to se nikdy nevyresi.

P.S. Koukam, ze pisu stridave s interpunkci a bez ni, ach jo :-) Omlouvam se

_________________
Podle dobrého pána dobrá jízda bývá....


18 led 2010, 15:03
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Mart píše:
Malý komentář:.................................


http://www.fronta.cz/situace-letectva-csr-na-podzim-1938

Nebyla to taková hrůza co se týče kvality a výkonů . . . . jen ty počty a čas.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


18 led 2010, 15:30
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2009, 16:39
Příspěvky: 266
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Flanker: Dokud se bavíme o vojevůdcích, tak oba zmínění prokázali schopnost jít příkladem a své muže inspirovat. Výsledky jsou věc závislá nejen na schopnostech, ale i náhodě :) Předpoklady pro vynikajícího vojevůdce měli dost možná oba (Hannibal je jasný, o JL zase tolik nevím :)).

_________________
Perks:
[recon specialist] [eagle eyes] [sugar rush] [infiltrator] [family man] [Speedy Gonzales] [Chairsofter] [Fortunate Son]


18 led 2010, 15:53
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 zář 2009, 17:36
Příspěvky: 37
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Prominte trochu OT ale... oprav du by me zajimalo kdo z vas tady komunismus zazil na vlasni kuzi aspon po dobu 10ti let??


18 led 2010, 16:11
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
anonym píše:
Prominte trochu OT ale... oprav du by me zajimalo kdo z vas tady komunismus zazil na vlasni kuzi aspon po dobu 10ti let??

No já tedy rozhodně jo,ikdyž jsem 76 ročník,tak jsem vliv komunistů dost dobře cítil,ono to není jenom o politicky dospělích věcech,ale když ti od pátý třídy vnucujou ruštinu,nebo ti na modely letadílek zakazujou kreslit americký znaky to už taky pěkně nase..! Nemluvě o tom,že člen mojí rodiny lítal u 311. v Anglii,naštěstí se toho když se komunisti ujmuli vlády nedočkal,bohužel se však nedočkal ani pádu nacistů,protože ho sestřelili nad zálivem a pravděpodeobně asi víš jak komunisti přistupovali ke všem co měli něco společného z členy odboje na západní frontě,to bych to tady mohl rozepisovat....OT JAKO PRASE :roll: SORRY

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


18 led 2010, 16:46
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
anonym píše:
Prominte trochu OT ale... oprav du by me zajimalo kdo z vas tady komunismus zazil na vlasni kuzi aspon po dobu 10ti let??

+1, děláš si seznam ? :)
Komunismus tu snad nikdo nehájí, politické názory stranou ale ať už takový čin člověk spáchá z jakýchkoliv pohnutek a proti komukoliv, tak je to stejně pokaždé vražda bezbranné oběti, ať má třeba následně milion sympatizantů.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


18 led 2010, 16:51
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 14:52
Příspěvky: 263
Bydliště: provincie Helmand
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
4Daimler: Tak to se omlouvám pokud jsem tě na*ral :D ...já to tak viděl :wink: ...sice jak ty říkáš upřednosťnovali jsme pevnosti před tankami, ale v tom jsme zase oželili težší tanky. Pohraniční opevnění...ano tot bylo unikátní, už jsem tu zmiňoval, že když stavěl Hitler pevnosti na plážích v Normandii, pokoušel se postavit pevnosti ze stejné konzistence, poněvadž po zásahu se naše opevnění nerozpadlo, protože materiál byl tajná receptura a malta proto nikdy úplně neztvrdla. Bohudík se to Hitlerovi nepovedlo. Slabinou, ale bylo nedokončené opevnění. Letectvo mělo moderní stíhačky na papiře a do té doby jí sloužil dvojpolšníky Avia, které byly jak jsem řekl na svou dobu dost dobré, ale úplně nedostačovaly ve velké výšce. Ale jinak byly výborné. Jediné co považuji za dokonalé byly české zbraně. LK vz.24, který později přejala i firma Enfield a dále používána dalšími zeměmi. Sa vz.23, mám pocit, že si tu i zmiňoval, že byl použit pro vývoj izraelského Uzi. Vrátím se ale k tankum...Co považuji, ale za opravdu dobrý byl LT-35, poté OA vz.30, kterých se dochovalo jenom pár kusů. Vím, že tato technika se vyvážela i dál do zahraničí, že se s ní spojenci setkali během války a ani neříkám, že byla špatná, ale některé kusy zaostávaly v poměru se svou dobou(mělo na tom také podíl to jak ty si řekl malý počet, čas a hlavně také finance, i přesto, že jsme byli jeden z nejsilnějších států v Evropě, ale té době probíhala stále ještě hospodářská krize) Samozřejmě jsem, ale na to hrdý jako na vše české :wink:

No jinak komanče jsem nezažil, zažít nechci.
A jinak Jan Lucem. nevím jestli byl dobrý stratég, byl jistě dobrý voják, ale kromě bitvy u Kresčaku, kde svázal podle pověsti koně do jedné řady, prohlásil, že je český král a padl v něm nevidím velkého stratéga. A panna orleánká, ano. Nebudeš mi to věřit, ale taky jsem o ni uvažoval. Nemůže se jí upřít velká motivace vojska a na svou dobu jak jsi řekl to bylo zajímavé, přes smýšlení o ženách a přes to, že to byla žena :wink: (doufám, že me přítomné dámy nebudou brát jako šovinistu :lol: )
Končím s OT odteď už jenom přes SZ :wink:

_________________
"AUDACES FOTUNA IUVAT"
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel.
http://www.uso-sog.ic.cz
Non nobis, Domine, non nobis sed Nomini Tuo da gloriam


Naposledy upravil Chlewy dne 18 led 2010, 18:05, celkově upraveno 2



18 led 2010, 17:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
anonym píše:
Prominte trochu OT ale... oprav du by me zajimalo kdo z vas tady komunismus zazil na vlasni kuzi aspon po dobu 10ti let??


Tohle je vcelku klasická hláška v podobnejch diskusích...a přitom je to naprosto irelevantní. Kolik z dnešních bojovníků proti neonacismu podle tebe zažilo nacismus na vlastní kůži? Naprostý minimum...a taky se nad tim nikdo nepozastavuje.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 led 2010, 18:02
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Nejlepší vojevůdce,generál,stratég všech dob
Chlewy, cece siris dezinformace. :mrgreen: Nejde o maltu ale o cement - beton. Neslo o LK vz.24 ale 26 a CS samopaly vz.23/25 a 24/26 jsme meli az po valce - zmatly te cisilka, co ? :mrgreen: Sorry za diakritiku a odstavce - Opera mini 5.0 to jeste nejak neumi. :?

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


18 led 2010, 19:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz