Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 15:42




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 534 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další
 Optiky 
Autor Zpráva
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 01 kvě 2009, 09:21
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optiky
samozřejmě jde o to abych se trefil ze snipy na dálku kterou ta zbraň dostřelí :D


25 pro 2009, 14:45
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Optiky
Deacon92 píše:
samozřejmě jde o to abych se trefil ze snipy na dálku kterou ta zbraň dostřelí :D


Tak to je hlavně o tom, jestli umíš střílet žejo :D Na těch několik desítek metrů se dá bez problémů zamířit i s klasickejma mířidlama nebo kolimátorem, přiblížení vlastně vůbec nepotřebuješ. Naopak, příliš velký přiblížení je na škodu...na airsoftovou zbraň je maximum tak 3x nebo 4x.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 pro 2009, 16:14
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 01 kvě 2009, 09:21
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optiky
Griffon píše:
Deacon92 píše:
samozřejmě jde o to abych se trefil ze snipy na dálku kterou ta zbraň dostřelí :D


Tak to je hlavně o tom, jestli umíš střílet žejo :D Na těch několik desítek metrů se dá bez problémů zamířit i s klasickejma mířidlama nebo kolimátorem, přiblížení vlastně vůbec nepotřebuješ. Naopak, příliš velký přiblížení je na škodu...na airsoftovou zbraň je maximum tak 3x nebo 4x.

takže na těch 100 metrů nepotřebuju mildota na odhadnutí vzdálenosti atd? stačí teda jen ten kříž jak psal reyes? a kdyžtak muže sem dát nějakej odkaz jak se to používá? :D jsem hrozná lama :D jinak ta optika co jsem postoval je kvalitní?


25 pro 2009, 16:18
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optiky
Do těch 100m si myslím že zvládneš vzdálenost odhadnout, stačí prostě střílet, střílet a střílet za různejch podmínek na různý vzdálenosti a časem se ti to dostane do krve ;) Takže stačí libovolná optika s obyč křížem a s rozumným přiblížením, případně by nemusel být špatný nějaký ACOG (optika fungující jako kolimátor).
Jak se používá mildot (kříž s tečkama) je dost dobře vysvětlený v tom odkazu co jsem dával. Jednoduše si změříš v optice velikost pozorovanýho objektu - budeš mít třeba člověka mezi dvěma sousedníma tečkama, takže jeho "uhlová velikost" je jeden Mil, velikost člověka znáš a podle jednoduchýho vzorce si spočítáš vzdálenost - detailněji je to na těch stránkách Gunexpertu.
Co se týká měření vzdálenosti pomocí stupnice jako má třeba PSO (Dragunov). Tak tam je většinou jedna rovná vodorovná čára a nad ní křivka s číslicema a když se podíváš přes tu optiku a umístíš člověka pod nějaký to číslo, tak aby byl mezi rovnou čárou a křivkou tak to číslo udává vzdálenost. Pro ilustraci je v příloze obrázek (není to z PSO, ale z jiný optiky).
Závěrem bych jen řekl že, úhlový měření vzdálenosti sice AS sniper k životu vyloženě nepotřebuje, ale rozhodně to k odstřelovačině a pozorování patří a je dobrý o tom něco vědět.

Jo a co se týká tý optiky z armymarketu, tak ji neznám, ale výrobce Tasco není žádná špička! Zas ale za 1000kč těžko koupíš něco lepšího a myslím si že na AS by to mělo stačit. Kdyžtak ale na ebairsoftu vyjde o pár stovek levněji.


Přílohy:
stupnice.jpg
stupnice.jpg [ 18.7 KiB | Zobrazeno 22300 krát ]

_________________
http://www.Sniperblog.cz
25 pro 2009, 17:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: Optiky
reyes102 píše:
Elvis píše:
... A k tomu existujou tabulky, podle kterých zjistíš jak 1.7 metru vysoká věc (nebo taky voják) je v krajině daleko.... Ale tyhle tabulky jsou kalibnoraný na pušky s dostřelem 500 - 1000 metrů


Myslím že si pleteš dálkoměrnou stupnici a balistický tabulky. Dálkoměrná stupnice (MilDot, PSO apod.) není kalibrovaná na žádnou vzdáleost, ta je universální a je jedno jestli měříš objekt vzdálenej 10m, nebo 10km. Nemusíš taky měřit vzdálenost pouze k člověku vysokýmu 1,7m, ale k čemukoliv od čeho znáš rozměry. (viz. třeba TADY). To je klasickej mildot, pak samozřejmě existujou takový ty stupnice jako má třeba PSO kde měříš přímo tu vzdálenost k člověku.

Jinak co se týká dotazu na čínský optiky, tak já bych nevěřil tomu že ten mildot v nich bude nějak moc přesnej. Jde o to jestli to chceš jen na airsoftový střílení, nebo na nějaký kvalitní měření vzdálenosti.


ok, ale jak chces realne používat (tzn odměřit si, odsadit, vystřelit) mildot pod 50 metrů? To prostě neni možný...

EDIT: právě, že samozdřejmě v AS tohle odměřovní pomocí mildotu atd nevyužiješ protože střílíme na krátký vzdálenosti.... Jde mi o to pokuď chceš dělat odstřelovače opravdu věrohodně, tak by to mělo být i s použitím tohodle systému měřění. Jinak samo, že v AS stačí obyč kříž a umět střílet... to zvládne každá bukva co někdy držela vzduchovku.... Jde mi o ten vyšší level realističnosti v AS...

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


25 pro 2009, 18:08
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 01 kvě 2009, 09:21
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optiky
moc se mi nechce objednavat ze zahraničí nenašlo by se něco na moravě nebo na tom armymarketu ?


25 pro 2009, 18:26
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: Optiky
Deacon92 píše:
moc se mi nechce objednavat ze zahraničí nenašlo by se něco na moravě nebo na tom armymarketu ?


co je slozityho na tom objednavat ze zahranici? Zpusob je identickej jako kdyz to objednavas z čech akorat ze formular o platbe mas v anglictine.... Nehlede na to, že český shopy jsou mrchy a maj to mnohem dražší než věci ze zahraničí i s poštovnym....

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


25 pro 2009, 18:36
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 01 kvě 2009, 09:21
Příspěvky: 67
Nový příspěvek Re: Optiky
Elvis píše:
Deacon92 píše:
moc se mi nechce objednavat ze zahraničí nenašlo by se něco na moravě nebo na tom armymarketu ?


co je slozityho na tom objednavat ze zahranici? Zpusob je identickej jako kdyz to objednavas z čech akorat ze formular o platbe mas v anglictine.... Nehlede na to, že český shopy jsou mrchy a maj to mnohem dražší než věci ze zahraničí i s poštovnym....

neni mi 18 a nemám účet


25 pro 2009, 18:40
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Optiky
můžu ti říct že na 50 metrů nemáš šanci vzdálenost pomocí mildotu změřit, na 100 metrů by to šlo ale pod 50 metrů rozhodně ne

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


26 pro 2009, 20:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optiky
kucer@z píše:
můžu ti říct že na 50 metrů nemáš šanci vzdálenost pomocí mildotu změřit, na 100 metrů by to šlo ale pod 50 metrů rozhodně ne

A můžeš nám toto svoje moudro něčím podložit? Geometrie na který je Mildot založenej funguje na jakoukoliv vzdálenost! Pokud teda nemáš nějakou extra nekvalitní optiku...
Samozřejmě že při měření na kratší vzdálenost musíš znát přesnější rozměry cíle, ale to neznamená že by to nešlo. Na jedný naší akci jsme celkem přesně změřili vzdálenost k listu papíru na 60m a pomocí jiný úhlový metody běžně měřím vzdálenost pod 50m.
Momentálně ten mildot nemám jak vyzkoušet, ale za pár týdnů bych měl mít novou optiku a pak se klidně budu hádat, teď se jen ptám: Proč s tím nejde měřit pod 50m?


Deacon92: Pokud nechceš brát ze zahraničí, tak si ji kup z armymarketu, případně o něco levněji se dá najít na Aukru - s mildotem i bez mildotu.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


27 pro 2009, 09:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2009, 07:54
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Optiky
reyes102 píše:
Proč s tím nejde měřit pod 50m?


možná protože mildotovej systém fakt neni určenej aby se s nim střílelo na "blbejch" 50 metrů....

_________________
Cpl, 3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-enacted 2008-2012
USMC & USN Reenactors Associacion


27 pro 2009, 16:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optiky
No to je jako kdybys řekl že OP96 Falcon není dělanej pro střelbu na 25m. Troufám si říct, že by ses ale trefil :)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


27 pro 2009, 16:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Optiky
reyes: myslel jsem to tak že podle člověka to pod 50 metrů nezměříš ale podle něčeho menšího to půjde

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


27 pro 2009, 17:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Optiky
Ja by som sa chcel este spytat na jednu optiku. Videl som jedneho snipera , ktory mal na optike kryt s malou dierkou v strede optiky.Takze z O sa tak stala iba mala .. Je to nejaka vyhoda?


27 pro 2009, 20:36
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optiky
Tohle se používá když máš na pušce noční vidění a používáš ji vedne - před optiku se nasadí krytka s malou dirkou aby dovnitř pronikl jen zlomek světla a NV se nepřesvítilo.

V příloze je noční vidění druhé generace Meo50.


Přílohy:
meo50.jpg
meo50.jpg [ 45.96 KiB | Zobrazeno 22229 krát ]

_________________
http://www.Sniperblog.cz
27 pro 2009, 20:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optiky
Máte někdo zkušenost s dalekohledem Meopta D6? Budu rád za každej poznatek. Případně pokud máte jinej dalekohled s dálkoměrnou stupnicí, tak poraďte. Díky
http://www.militaryrange.com/zbozi/1360 ... ed-d6-6x30

_________________
http://www.Sniperblog.cz


27 pro 2009, 20:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Re: Optiky
Mohli by ste mi povedat ci je optika Strike 4x32 vhodna na zaciatok?


10 led 2010, 15:16
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Optiky
AnDy píše:
Mohli by ste mi povedat ci je optika Strike 4x32 vhodna na zaciatok?


To půjde dost těžko. Musíš říct na jakou zbraň to chceš, k čemu to chceš využívat a tak dále.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 led 2010, 17:03
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 08 led 2009, 12:19
Příspěvky: 399
Nový příspěvek Re: Optiky
jak psal Griff...když jsem si vybíral optiku, chtěl sem monstrozni priblizeni...mám GD 3-9x40mm s červenym a zelenym přísvitem...to velký přiblížení je dobrý akorát tak na prohlídnutí přírody dál, abys objevil nepřátelský pozice, jinak sem maximálně použil 3x-4x...přísvit jsem ještě nikdy nepoužil...v airsoftu hlavně kladně hodnotim velikost čočky...čim větší, tím líp se ti míří...50mm je idealni...s tou 40mm sem spokojenej, ale jak říkám, menší bych nemohl mít...jednou sem měl pučenou 4x20 a to je hrůza...lituju ty co maj SVD a na tom PSOP 4x20...

_________________
One shot, two kills!


13 led 2010, 08:24
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Optiky
Před pýr týdny tu někdo ukazoval tuhle optiku s RIS lištami. Docela se mi líbí, na Steyera potřebuju něco nízkého a možnost přidat nahoru kolimátor by se hodila, nicméně čočky má docela malé. Ale v nás v obchodě jsem viděl prakticky tu samou, jen s průměrem vstupní čočky tak 50 mm (změřil jsem si to), i když stála 2000 Kč. Tak nevím, jestli je to dobrá cena, na netu jsem nikde nic podobného neviděl.

Jo, a co je to "s paralaxou"? Vím co je to paralaxa, ale mám dojem, že u puškohledů se spíše koriguje, protože překáží, tak nevím co tím myslí.


13 led 2010, 08:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Optiky
Jerson -> estli jsi někde v popise viděl napsáno jen "s paralaxou", tak to asi byla chyba a mělo tam být "s korigovatelnou paralaxou" :wink: Paralaxu má každá optika.

M3jl4 -> Co já vim, tak PSOčka jsou x32...ale možná že se dělají i verze x20, to nevim. Ale to čínský, co má většina airsofťáků, je určitě x32, což je docela v pohodě.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


13 led 2010, 09:47
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Re: Optiky
Griffon píše:
AnDy píše:
Mohli by ste mi povedat ci je optika Strike 4x32 vhodna na zaciatok?


To půjde dost těžko. Musíš říct na jakou zbraň to chceš, k čemu to chceš využívat a tak dále.


Tato optika by bola na G36K a pouzival by som ju skor na identifikaciu nepriatelov , ktory by boli vzdialeny cca 30-60m. A po roku s G36C by som ju chcel dat na SVD Dragunov kym by sa mi ta optika bud nezdala dobra alebo kym by sa neposkodila.


13 led 2010, 14:20
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Optiky
Griffon píše:
Jerson -> estli jsi někde v popise viděl napsáno jen "s paralaxou", tak to asi byla chyba a mělo tam být "s korigovatelnou paralaxou" :wink:

V odkazu, který jsem posílal v minulém příspěvku je právě napsáno "s paralaxou".
I když si nejsem úplně jist, jak se vykládá pojem "paralaxa" u zaměřovacích optik, vím jen co to znamená v astronomii a u fotografování.


13 led 2010, 16:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Optiky
Jerson -> Aha, už to vidim, jak říkam, hádal bych to na prostou chybu v popisu. Paralaxa je úhel, říct "optika s paralaxou" je vcelku blbost, je to jako říct "kabel s délkou" nebo "kolo s průměrem" :D

Andy -> Tak pokud to chceš používat spíš na pozorování, tak si kup něco s regulovatelným přiblížením...4x je na airsoft fajn na míření, na pozorování je lepší víc.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


13 led 2010, 17:12
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Optiky
To není chyba v popisu, ale klasický obchodnický trik. Za prvé věci co mají v názvu X se líp prodávaj, za druhé věci co maj v popisu cizí slova se ještě líp prodávaj. :wink: Takže za tím nehledejte vědu, prostě je to optika na pušku a hotovo. U neznačkových optik bych se díval jen na zvětšení, světlost, rozměry, uchycení, materiál těla a design.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


13 led 2010, 17:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 07 čer 2009, 08:59
Příspěvky: 80
Nový příspěvek Re: Optiky
Pso/posp optiky origoš jsou JEN x24 a x42.Žádné x20 nebo x32.Tu čísnkou nemyslim,u toho nevim...

_________________
AS challenges:
Obchodník se smrtí


13 led 2010, 17:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Optiky
Špíca píše:
Pso/posp optiky origoš jsou JEN x24 a x42.Žádné x20 nebo x32.Tu čísnkou nemyslim,u toho nevim...


Jo, máš pravdu, omlouvam se za dezinformaci. Ten čínskej je podle EB x26, ale zdá se mi to divný, je to docela atyp...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


13 led 2010, 18:39
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Optiky
Griffon píše:
Paralaxa je úhel

Tak jsem si o tom něco přečetl, nicméně mám dojem, že pro airsoft je to k ničemu, leda mít speciální optiku na airsoft a jen pro snajpry.

Kdyby v tom někdo plaval jako já.

Citace:
Existují i puškohledy, kde lze na určitou vzdálenost paralaxu korigovat. Jedním z nich je i níže vyobrazený Gold Crown Tactical. Na objektivu je jasně vidět objímka s popisky. Výhody jsou hned dvě. Můžete nastavením vzdálenosti, na kterou střílíte, provést korekci paralaxe, a tím zabezpečit přesné zamíření. Také můžete pomocí paralaxy měřit vzdálenost k cíli: při největším zvětšení zaměříte cíl v neznámé vzdálenosti, korekčním kruhem otáčíte až k dosažení nejjasnějšího a nejostřejšího obrazu a poté na stupnici odečtete, jaká je vzdálenost cíle. Takto lze stanovit vzdálenost s přesností na cca 5m až do 40m. I při drobném lovu, kdy je potřeba rychle zamířit a na korekci paralaxe není čas, není tento puškohled k zahození. Při nastavení menšího zvětšení (4x, 6x, 8x) je obraz ostrý a jasný na velikém rozsahu vzdáleností a korekci paralaxe lze nechat na nějaké průměrné vzdálenosti, což pro drobný lov může být cca 25m.

Při koupi puškohledu s korekcí paralxe POZOR na důležitý údaj. Puškohledy s korekcí, určené pro palné zbraně, umožňují korekci paralaxe až od 50 nebo 100m. To by u vzduchovky, kde střílíte na 20, 30, 40m, bylo k ničemu. Vzduchovkové modely umožňují korekci již od 10m, jak je tomu i u popisovaného modelu.


13 led 2010, 18:52
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 04 říj 2009, 12:06
Příspěvky: 42
Bydliště: Slovensko - Trstená
Nový příspěvek Re: Optiky
Griffon tak aku by si mi radil.


13 led 2010, 20:16
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 08 led 2009, 12:19
Příspěvky: 399
Nový příspěvek Re: Optiky
ja třeba osobně na G36 bych dal něco skladnýho a na SVD něco rustikálního :-D

na G36 bych dal http://airsoftmorava.cz/index.php?_a=vi ... ductId=862

ja mam na SVD http://www.armymarket.cz/optika-3-9x40- ... e-gd-d0399

a když na to dáš i tu clonu a tak tak to vypadá hustodémonsky

_________________
One shot, two kills!


13 led 2010, 20:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 534 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz