Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
 Připomínky a úpravy fora 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Sistematicx píše:
Tak tohle tam můžete rovnou přesunout http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=32&t=4044 :arrow: :idea: :mrgreen:


Máš to mít :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 říj 2009, 14:20
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 kvě 2009, 16:48
Příspěvky: 182
Bydliště: 4 zavit na pruzine
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Nevim zda je problém na mé straně ale pokud nejsem přihlášenej tak se mě nezobrazuje kategorie ELEKTRO (zkoušel sem vymazat cookies, historii a nic, používám FF).
To je nákej záměr u téhle kategorie nebo jen náká dočasná chybka :arrow: :idea: :?:

_________________
:arrow: :idea: :mrgreen:


01 lis 2009, 20:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Sistematicx píše:
Nevim zda je problém na mé straně ale pokud nejsem přihlášenej tak se mě nezobrazuje kategorie ELEKTRO (zkoušel sem vymazat cookies, historii a nic, používám FF).
To je nákej záměr u téhle kategorie nebo jen náká dočasná chybka :arrow: :idea: :?:


Pravděpodobně je kategorie nastavená tak, aby byla vidět jen pro přihlášený uživatele...jestli je to záměr nebo náhoda nevim, ale žádnej velkej problém v tom nevidim :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 lis 2009, 20:08
Profil ICQ
Site Admin
Site Admin

Registrován: 19 říj 2007, 16:00
Příspěvky: 1237
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
for Sistematicx: ano, toto tema se zobrazuje pouze prihlasenym uzivatelum. pro neregistrovane navstevniky neni viditelne.

_________________
9.Lajdácký Průzkumný Oddíl



Obrázek


01 lis 2009, 23:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Griffon píše:
Chlape...hledej a čti. Na tomhle fóru je opravdu hromada témat jak typu "začínám s airsoftem" nebo "jakou zbraň si vybrat do X Kč"


Tak, dneska to bylo už fakt naposledy, co jsem tenhle příspěvek četl a nereagoval na něj. KDyž máme ten nový rok, tak už to řeknu naplno, a tedy nejen Griffonovi.

Tohle je uvěřitelně debilní rada. Bez urážky, ale taky bez pardonu. Podívejte se někdy, kolik je tu témat, jak jsou seřazené a co se tam vlastně píše. Jen zkusmo jsem otevřel sekci "zbraně" a co nevidím - 19 stran různých témat, některé se dvěma, jiné se dvěma stovkymi příspěvků, různě nadepsané, různě hodnotné. Když jsem tu před půl rokem hledal zkušenosti lidí pro kamaráda, který si pořizoval novou elektriku, trvalo mi to dost dlouho, než jsem něco našel (i když nutno říct, že jsem to našel), ale jen díky tomu, že už sem njaký ten rok chodím a vím, že mezi tunou keců tu jsou i opravdu hodnotné věci. A také díky tomu, že ten kamarád věděl, co chce - (L85, Steyera nebo SIGa). Nováček, který o airsoftu ani tomhle foru nic neví je prakticky bez šance, nic pořádného tu nenajde, protože bude mít dojem, že zrovna jeho otázka tu není zodpovězena, takže raději založí nové téma. A další, který tu něco bude hledat má o jedno zbytečné téma navíc.

Už jsem to tu psal před časem, ale zopakuju to - proč neuděláte na první stranu několik málo jasně definovaných témat, ve kterých by bylo na začátku jasně napsáno, o co jde - a témata nepřínosná, zamčená po čtvrtém příspěvku prostě nesmažete, podobná témata nesloučíte.

Prostě mít tu velkým písmem psané kategorie typu "Začínám a nevím co chci", "Začínám a chci být snajpr", "Jakou zbraň a co všecho do začátku" "Jak na upgrady" "airsoftové akce" a pak "zbraně" - kde by bylo pro každou zbraň jedno (!) jasně nadepsané téma, takže člověk který ví co hledá se postupně dokliká na to, co potřebuje.

A v každé sekci by byl na záčátku velkým písmem (!) (A to myslím jako fakt velkým, přímo uprostřed obrazovky, žádné nahoře nebo dole) odkaz na článek, který by shrnoval většinu otázek, které člověk položí jako první.

Stovky lidí, které se za rok přijdou a ptají se na to co si koupit nebo jak upgradovat pak nebude muset zakládat nové téma (rady, kdy zakládat nové téma jsou také ve speciálním tématu, to je fakt vtipné - nebo spíše smutné, tam si je nikdo nepřečte)

Vsadím se, že tu už takové články na různá témata jsou, třeba jak a s čím začít a jak upgradovat je tu určitě, ale vsadím se, že bych je teď do deseti minut nenašel. A postovat každém desátému nováčkovi odkaz na ně a každému prvnímu říkat "hledej šmudlo, už to tu je, lock" je fakt vopruz pro obě strany.

Jestli s tím něco budete dělat nebo ne je na vás. Nicméně co sem chodím, mám dojem, že nováčků a jimi založených témat pořád pomalu přibývá, nebo jich je alespoň dost na to, aby bylo jasné, že současný systém je prostě nefunkční a je pro ně opravdu lepší napřed založit téma a zeptat se, než aby hledali. Ostatně hledání v cizím bordelu baví málokoho, zvláště když neví, jesto to cohledá tam je.


01 led 2010, 17:49
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
zamykanim duplicitnich temat se snazime zamezit zasirani fora, ja se k tomu snazim najit puvodni odpovidajici tema, aby moje zamceni melo aspon nejakou hodnotu pro toho cloveka. ale chapu griffona, ze se mu to nechce hledat, tj. prinest jim vse pod nos at se ani nemusi snazit.

uz tu byl pokus mit takova temata pro zacatecniky s vyberem zbrani a nikam to nevedlo, stejne to bylo neprehledne a lidi se ani nesnazili v tomto chlivku najit podobne tema.

mas tu velikym napisem napsano "pravidla fora" i tak je nekteri neznaji, muze to na tebe blikat pres celou obrazovku, ale kdyz je clovek linej, tak si stejne radeji zalozi nove tema, aniz by se snazil neco hledat.

mas tu sekci "knihovna", kde jsou hodnotne prispevky, ktere jen tak nezapadnou, ale to zase narazi na lenost uzivatelu se tam aspon podivat, zda tam neni clanek co hledaji. viz napriklad griffonovy rady na upgrade AEG zbrani jsou velmi hodnotne, ale kdyz si vsimnes, tak lidi stale zakladaji temata s navrhem upgradu jejich konkretni zbrane.

osobne nevim, jak forum nejak vyrazne vylepsit, ono to je hlavne o kvalite uzivatelu a prisnosti moderatoru. jako dalo by se udelat to, ze se vsechny temata krome knihovny smazou a vsechny nove temata se budou dost prisne moderovat, aby se zamezilo zneprehledeni fora. napriklad na airsoft-portalu to takto dost dobre funguje, ale ne kazdymu se libi tak prisny rezim od vedeni a bany litaj i za relativni malickosti

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


01 led 2010, 19:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Vždyt jsem to napsal - takže ještě jednou.

To že je tady jeden velký červený nápis mezi hromadou dalších a obashující slova "můžete" a "pravidla fora" je na dvě věci - když můžu, tak nemusím, a pravidla fora mě nezajímají (a stejně tak nezajímají nikoho z příchozích). Sekce "knihovna" je možná dobrá, ale je ve výpisu témat dole, takže příchozí musí vědět, že tu něco takového je a že se pod malým nápisem "knihovna" skrývají užitečné rady.

Zato spolehlivě největší je reklamní banner "zelené impérium". Pokud tam musí být, budiž.
Nicméně zbytek je třeba mít jako pro idioty - několik málo (!!!) velkých nápisů na stránce a nic mezi tím.

Místo toho když kliknu na hlavní stranu, tak vidím tunu nápisů

!UPOZORNĚNÍ!
Fórum Témata Příspěvky Poslední příspěvek UPOZORNĚNÍ

PROVOZOVATELÉ TOHOTO FÓRA NENESOU ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST ZA PŘÍSPĚVKY NAPSANÉ V NÁSLEDUJÍCÍCH TÉMATECH

Ředitelna
Pravidla chování a reklamy na tomto boardu - čtěte, než něco napíšete!

NOVINKY
Novinky na fóru
Dotazy a připomínky
Dotazy a připomínky věnované fóru, moderátorům či na admina

Černá tabule
Blacklist uživatelů, kteří nějak porušili pravidla fóra

Fakt super (to je ironie, ve skutečnosti je to fakt na hovno - opět si nebudu brát servítky.) To jsou opravdu nejdůležitější na tohme foru pravidla, to že modi za nic napsaného nenesou odpovědnost a kdo dostal jaký ban? A vzkazy adminům?

Kdyby tam místo toho byly sekce "Nováčci klikněte SEM - jak začít, výběr zbraní"
déle
"Upgrady"
"Zbraně"
"výstroj"

a někde dole admonistrativní, technické a jiné diskuse, tak to bud jednak mnohme přehlednější, a pak to kopne do očí. Samozřejmě že se ty kategorie dají nazvat jinak, ale důležité je, aby jich bylo málo, tak málo, aby se vešly na jednu stránku bez nutnosti scrollování. A sekci o užitečných radách a článcích nenazývat "knihovna", ale "užitečné rady a články - ČTI ZDE? NEŽ SE ZEPTÁŠ" a opět těch článků, pokud je jich víc než pět, možná šest, tak musí být rozděleny do méně kategorií - jinak je to víceméně zbytečná práce.

Pokud jde o zamykání, nemám proti němu nic - ale podstatné je zamknout a smazat. Jinak je to to samé, jako když ti někdo nasere na trávník, a ty k tomu exkrementu dáš cedulku "pozor nešlapat." Tedy je hezké, že téma zamknete, ale forum je zasrané stejně. A když dám vyhledávání podle nějakého klíčového slova, tak mi to ukáže i přísspěvky v těchhle zamčených tématech.

Pak by to chtělo také jít s dobou - když je zima, tak prostě téma "airsoft v zimě" označit jako důležité, aby se v každém výpisu objevovalo nahoře. Nebo ještě lépe tam dát odkaz na článek, jak na airsoft v zimě, aktualizovaný o nejčastější dotazy a odpovědi sesbírané z příslušných debat. Stručný článek, podotýkám. Přesněji stručný výtah psaný velkým písmem na začátku a dál se pisatel může rozkecat.

A nesvádějte to ne lenost - lidé jsou líní od přírody a když sem jdou s nějakým zájmem, chtějí se věnovat tomu co zajímá je a ne si číst nějaká pravidla, jak zakládat diskuse.


01 led 2010, 21:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Tohle je diskusní fórum, ne poradna pro začátečníky nebo informační středisko. Ty informace tu jsou, vyhledávání taky, takže kdo chce, tak najde co potřebuje. Mno a když někdo nechce (protože je línej), tak ať jde o dům dál, my se tu bez něj obejdem. Možná ti to bude připadat jako arogantní přístup, ale prostě je to tak.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 led 2010, 22:09
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Popravdě, mně je to šumák. Já si nestěžuju každý týden, že tu lidé zakládají pořád ta samá témata a nedrží se pravidel. Chtěl jsem jen říct, že s tímto přístupem tu budeš zamykat témata a dávat bany, dokud tě to neotráví nebo nebude omezený přístup.

(Nehledě na to, že snad nikde na netu není dobrá poradna pro začátečníky nebo opravdu dobré informační středisko airsoftu. Vždycky je jednodušší chovat se arogantně a mít přístup "takhle to je a my to nebudeme měnit". Pak si ale nestěžuj.


02 led 2010, 00:17
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2009, 22:26
Příspěvky: 232
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
no griffe myslim že jerson má pravdu a určitě nejsem jediný kdo si tohle myslí

_________________
Ak-47ß Specnaz je moje zbraň, takových jsou spousty, ale tahle je moje, bez mojí zbraně nejsem vůbec nic a beze mě neni ta puška nic


02 led 2010, 00:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Tak dobře, řekněme že bychom se rozhodli to upravit nějak tak, jak říkal Jerson. Znamenalo by to pročtení té tuny témat, co tu je, jejich sloučení a následnou úpravu do podoby, aby mohly fungovat jako návod pro začátečníky. Druhou možností by bylo napsání úplně nových článků. Tak jako tak by to bylo strašně práce a bylo by na to třeba strašně času, který prostě nikdo z nás nemá. Pokud by se někomu chtělo nějaký takový článek napsat, my to jen uvítáme a na začátek příslušné sekce jej milerádi umístíme. Já už jsem napsal článek na upgrade, ještě plánuju právě něco o výběru zbraně pro začátečníky, ale prostě čas neni.

Nebo by se muselo fórum kompletně smazat (předtím samozřejmě někam zarchivovat, aby se stará témata neztratila) a pak důsledně hlídat, aby tu o každé věci bylo pouze jedno téma, ale to mi připadá jako docela naprd.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 led 2010, 11:42
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
článek pro naprosté začátečníky jsem schopen napsat taky, jen by někdo znalý musel doplnit některé detaily ohledně konkrétních zbraní - třeba od jaké firky AK ano a od jaké ne.

Pokud jde o práci, o které píšeš, jsou dvě možnosti - ty nebo i někdo další ji odvede cíleně a jednorázově na úpravu fora - přesněji úpravu hlavní strany a řazení témat - nebo to samé či větší množství práce budete odvádět průběžně pořád dál a dál s tím, jak budete odpovídat na to samé, nebo pak už jen zamykat, mazat nebo banovat. to první je náročnější, ale dlouhodobě ji se vyplatí.

Jinak na začátek není třeba upravovat všechny témata - v prvním kroku by stačilo projít ofum a smazat všechny témata kratší než deset příspěvků a také všechny neaktuální, uzavřené inzeráty, domluva dávno proběhlých akcí a tak podobně. Ve druhém kroku pak projít forum a spojit thready na stejné téma do jednoho - všechny snajperská témata sloučit do jednoho, všechny o SVD do jednoho, všechna o brýlích do jednoho a tak dál. To že se při čtení bude jakoby skákat z jednoho tématu na jiné nevadí, diskuse v některých takhle vypadají normálně.

Až ve třetím kroku pak přijde psaní souhrnů a promazání balastu - třeba člověk mající zkušenost s daným typem zbraně o něm napíše článek, ten se umístí do záhlaví daného tématu, v navazující diskusi se k němu osatní vyjádří, na základě připomínek se článek upraví a od té chvíle slouží jako odrazový bod všem ostatním. V sikusi se pak smažou všechny příspěvky, které jsou o ničem, rekace na ně, několikanásobné citace, takže zbyde možná pětina, ale užitečných názorů.

Výhodou je, že hodně té psavé prácve můžou udělat různí lidé, kteří jsou chopní psát tuny textu i tak. Na adminy zbyde hlavně spojování a mazání.

Ostatně sám jsi dával odkaz na modelforum - tak se tam podívej, jak ho mají organizované, utříděné a jak tam vypadají témata. Konkrétně to o washování je nádherná ukázka toho, jak má užitečné diskusní vlákno vypadat - na začátku je návod s obrázky, pod tím základní údaje, a dokud mi něco nepůjde nebo to nepochopím, nemusím nic psát. a než neco napíšu, můžu si přečíst patnáct stran diskuse, kde bude moje otázka určitě zodpovězená.

Když to takhle jde dělat u portálu o modelech i u portálu o druhé světové válce, nevidím důvod, proč by to nešlo u airsoftu.

Smazat a začát znovu je pitomost, takhle vznikají nové airsoftové stránky a nové diskuse, na které chodí jen zakladatel a pár známých, kterým to vnutil. Není žádná členská základna zkušených lidí, od kterých je možné čerpat názory, což tady je, alespoň si to myslím, a to je také největší výhoda každého zavedeného fora.


02 led 2010, 12:54
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
No a co taky udělat sekci (jestli to tu už je tak se omlouvám, ale nenašel jsem), no prostě sekci AEG, kde by byla vždy konkrétní zbraň a nebo jí konstrukně podobné a u nich by se popisoval upgrade - jaké součástky jsou vhodné, co a jak vyměnit apod......např. v sekci ,,AEG" - CM.028/S + (další konstrukčně podobné) - a v tom 1) popis zbraně, 2) rozborka zbraně, 3) upgrade - a to jaké díly, jak je namontovat, kde koupit apod.

Tohle by bylo pro nováčky jak dělané, protože by v dané sekci měli POPIS (RECENZE), ROZBORKU a UPGRADE = vše co potřebujou vědět, protože 1) rozhodli by se jakou chtějí zbraň, 2) až jim přijde domů, tak si můžou udělat rozborku (podívat se jak zbraň funguje, jak ji promazat) 3) mohli by si ji upgradeovat, protože by věděli jak postupovat a co je nejlepší pro jejich konkrétní zbraň = zamezilo by se tím zakládání nových topiců, protože přijde nováček a: 1) je tato zbraň dobrá CM.028 = danná sekce o CM.028, 2) jak rozebrat CM.028 = sekce o CM.028, 3) jakupgradovat CM.028 = sekce o CM.028 ========prostě věnovat podobným zbraním jeden topic a duplikační topici hned mazat!

EDIT: Každý kdo je na tomto fóru, a který by chtěl by mohl o své/svých zbraních napsat právě co jsem popisoval výše a pak by to jednoduše poslal moderátotům (celý článek), ti by to zkoukli, popřípadě upravili nebo doplnili a hodili by to na fórum a nebo taky smazali/ neschválili.

_________________
IN OMNIA PARATUS


02 led 2010, 13:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Site Admin
Site Admin

Registrován: 19 říj 2007, 16:00
Příspěvky: 1237
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
V první řadě jsem se chtěl všem omluvit, že jsem nezareagoval na tuto diskusi již dříve. Byl jsem zaměstnán připravou silvestra a na nic jiného bohužel nezbyl čas.

Jsem rád, že si Jerson dal práci s takovou rozsáhlou kritikou.

V první řadě bych chtěl říct, že všichni kdo nějakým způsobem zajišťují chod tohoto fóra(ať již to jsou naši moderátoři či normální uživatelé) to dělají zadarmo a ve svém volném času, tak vím, že řešit takovéto znovu opakující otázky od uživatelů musí být dost často psychicky náročné. Zároveň chci ale říct, že toto je i částečná naše vina(spíš moje) kvůli tomu, že tu není nějaký rozcestník pro "nováčky", který by je mohl zavést přesně tam kam oni potřebují. Vím, že mohou být moderátoři i administrátoři kritizování za příliš arogantní či tvrdé postihy, které si uživatelé vyslouží, ale bez toho bychom se opravdu zbláznily přílišným "zasíráním" zbytečných příspěvků, které nemají žádnou hodnotu či jsou off-topic.

Je dobře, že jste se ozvali a řekli nám svůj názor co by se mělo zde mělo změnit či přidat, protože přece jenom je toto fórum určené pro veřejnost a nebudu se bránit potřebným úpravám, které pomohou "nováčkům" s přehledem a vyznáním se na tomto fóru.

Je dobré, že jste se vyjádřili co by mělo změnit a předělat, protože je fórum určené především Vám!
Určitě do budoucna se budeme snažit o zpřehlednění fóra.

_________________
9.Lajdácký Průzkumný Oddíl



Obrázek


02 led 2010, 20:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
tomasrom -> Ale velkou část toho, co jsi tu popsal, přeci splňuje právě knihovna...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 led 2010, 20:51
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
je pravda, ze by se mohla knihovna presunout vys, reditelna klidne nekam niz. no sekce by se taky mohli vice rozdelit, ale akorad nam pribude prace se zarazenim temat do spravneho chlivku, protoze ani ted hodne uzivatelu nepozna rozdil mezi vyzbroji a vystroji i kdyz je to v poznamkach u daneho chlivku vysvetleno.

inzeraty v bazaru se automaticky mazou po par tydnech od zalozeni, takze nevidim duvod, proc to nejak dal moredovat (zamykam ci mazat), kdyz se to po case zaridi samo. nevim jak je to u akci, ale aspon u pozvanek na akce bych taky doporucil dat automaticky promaz dejme tomu mesic od posledniho prispevku.

jak se zamcenyma tematama jsem ja osobne resil v reditelne v moderatorskym foru a dohodli jsme se, i pres moje protesty, ze se to nebude mazat, ze to muze byt pro nekoho dale prinosne, kdyz neco hleda. temata se zamykaji s oduvodnenim, aby dany clovek vedel proc se to zamklo a pak se neptal stylem "heeej kdo mi smazal moje skvele tema uz 3x?". osobne bych zamcena temata mazal automaticky z fora po mesici.

nejaky vybirani temat jako aktualnich nevidim jako realny, na to proste nemame kapacity a ja ani nervy. slucovani temat taky nevidim realne, protoze to z toho pak dela docela solidni gulas zvlast, kdyz lidi do nich prispivaji paralelne ve stejny cas a ty odpovedi se naprosto promisi takze to nikdo nebude chapat.

BTW: opravdu nepatrime mezi vyjimky s tim, jak se tu resi duplicitni temata, viz priloha s dnesnim vlaknem na jinem portale, kde nemaji takovy problem s novackama jako my


Přílohy:
diskuze.PNG
diskuze.PNG [ 28.3 KiB | Zobrazeno 27987 krát ]

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století
03 led 2010, 00:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Griffon píše:
tomasrom -> Ale velkou část toho, co jsi tu popsal, přeci splňuje právě knihovna...

Jestli splňuje, tak ji přesnuňte nahoru.

Nicméně co jsem do ní koukal, tak jako nováček (navíc pokud bych chtěl začít snajpeřit) tam stejně nenajdu článek co ptřebuju, a už bych zakládal nové téma.)
Kromě toho by také nebylo špatné nazvat všechny články o zbraních stejným způsobem - tedy nejlépe napsat napčřed název zbraně, výrobce a až za to "- recenze zbraně" nebo "- upgrade" či "- porovnání", a tak dál. Je to mnohem přehlednější, navíc člověk který pak něco hledá ke zbrani asi ví co hledá, a kdž je název na začátku, tak se spíše nepřehlédne.

Edit:
Mimochodem, zrovna jsem koukal do nových příspěvků, a vylezlo mi tohle:

Hledám airsoft Team v Praze dnes, 02:56
Hledám Team z Prahy dnes, 02:50
Hledam tym v Praze dnes, 02:46
Hledam tym - lidi kolem 25roku - Praha

Přesně o tomhle mluvím. Čtyři duplicitní témata (a v náborech je toho ještě víc), které by se klidně mohly sloučit a označit tak, aby ve výpisu v kategorii "nábor nových členů" zůstávalo výsledné téma nahoře.


03 led 2010, 10:05
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009, 08:51
Příspěvky: 809
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Griffon píše:
tomasrom -> Ale velkou část toho, co jsi tu popsal, přeci splňuje právě knihovna...

Já vím, ale ono by to chtělo, aby si moderátoři přečetli názvy nových topiců a upravili jejich název, pokud to bude nutné, protože hodně topiců je úplně blbě pojmenováno, že chudák nováček neví, že se jedná právě o to, co hledá a řekne si, že tam není nic s názvem co hledá není a založí nový topic. A název knihovna, to nováčkovi asi nic moc neřekne, chtělo by někam nahoru napsat, že v knihovně je plno užitečných rad apod.

_________________
IN OMNIA PARATUS


03 led 2010, 11:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 10 kvě 2009, 13:37
Příspěvky: 141
Bydliště: Plei Ku II CTZ, RVN
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
šlo by v seznamu nově přidanejch témat či nepřečtenejch témat přidat kouzelné slůvko Bazar u konkrétních příspěvků?
ono Zbraň, díly sou moc konkrétní...
kdyby se před předmět prodeje uvedlo zdali chce dotyčnej koupit/prodat/vyměnit tak by se to nemuselo řešit to co píšu ...


např

"Zásobník
v Zbraň "

=>

"Zásobník
v Bazar - Zbraň "


=>
"(P) Zásobník
v Bazar - Zbraň "


09 bře 2010, 20:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 18:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Nešlo by nějak pořešit chybičku ve vyhledávání? Když tam zadám znak & Třeba v G&P tak mi to tam hodí tudle hlášku.

Následující zadaná slova byla při vyhledávání vynechána, protože jsou příliš obecná: g p
Musíte zadat minimálně jedno slovo, které chcete vyhledat. Každé slovo musí obsahovat nejméně 2 a maximálně 10 znaků (kromě *).

Díky

_________________
Kdysi jsem slyšel moudrá slova. Kdyby každý člověk šel k nejbližšímu památníku obětem válek a řekl by "Už nikdy víc" a myslel by to opravdu vážně, Války by zůstali pouze v učebnicích dějepisu.


09 bře 2010, 21:49
Profil
Site Admin
Site Admin

Registrován: 19 říj 2007, 16:00
Příspěvky: 1237
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
zajicmikeforce píše:
šlo by v seznamu nově přidanejch témat či nepřečtenejch témat přidat kouzelné slůvko Bazar u konkrétních příspěvků?
ono Zbraň, díly sou moc konkrétní...
kdyby se před předmět prodeje uvedlo zdali chce dotyčnej koupit/prodat/vyměnit tak by se to nemuselo řešit to co píšu ...


např

"Zásobník
v Zbraň "

=>

"Zásobník
v Bazar - Zbraň "


=>
"(P) Zásobník
v Bazar - Zbraň "


Podivam se na to a uvidime.. Zalezi jak moc se bude muset delat uprava kodu.

_________________
9.Lajdácký Průzkumný Oddíl



Obrázek


09 bře 2010, 23:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Site Admin
Site Admin

Registrován: 19 říj 2007, 16:00
Příspěvky: 1237
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Hetflik píše:
Nešlo by nějak pořešit chybičku ve vyhledávání? Když tam zadám znak & Třeba v G&P tak mi to tam hodí tudle hlášku.

Následující zadaná slova byla při vyhledávání vynechána, protože jsou příliš obecná: g p
Musíte zadat minimálně jedno slovo, které chcete vyhledat. Každé slovo musí obsahovat nejméně 2 a maximálně 10 znaků (kromě *).

Díky


Ono je totiž problém ve znaku "&". Phpbb tento znak nepovažuje za relevantní pro hledání, ignoruje ho a je nahrazen mezerou. Proto si vyhledávač myslí, že se chce hledat "g p" a to neodpovídá jednomu slovu s min. 2 znaky.

_________________
9.Lajdácký Průzkumný Oddíl



Obrázek


10 bře 2010, 00:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 18:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Aha, tak to jo. Takže se za to musí něco dopsat. Je to tak?

_________________
Kdysi jsem slyšel moudrá slova. Kdyby každý člověk šel k nejbližšímu památníku obětem válek a řekl by "Už nikdy víc" a myslel by to opravdu vážně, Války by zůstali pouze v učebnicích dějepisu.


10 bře 2010, 10:12
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Otvírání odkazů v novém okně/panelu možno?

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


28 bře 2010, 10:02
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Pokud chceš otevřít odkaz v novým panelu/okně, klikni na něj kolečkem na myši. Pokud to tak nemáš nastavený, tak to vřele doporučuju... vuď někde v Ovládacích panelech, nebo o ovladačích od myši, nebo přímo v prohlížečí... už přesně nevim, mám to tak automaticky.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


28 bře 2010, 10:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 18:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Když chceš něco jednoduše otevřít v novým panelu, tak na to najeď miší a zmáčkni středový kolečko.

_________________
Kdysi jsem slyšel moudrá slova. Kdyby každý člověk šel k nejbližšímu památníku obětem válek a řekl by "Už nikdy víc" a myslel by to opravdu vážně, Války by zůstali pouze v učebnicích dějepisu.


28 bře 2010, 10:14
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Jo fachá.. tak dobrý :)

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


28 bře 2010, 10:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Opik92 píše:
Otvírání odkazů v novém okně/panelu možno?


Just for the record, tohle je featura kterou na webech bytostně nesnášim. Otevřít odkaz v novym okně nebo panelu, když je to nastavený na otevření v původnim si můžu pomocí asi deseti různejch voleb/kláves/tlačítek na myši, otevřít ho v původním panelu když je to nastavený na otevření v novym prostě nejde.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 bře 2010, 18:52
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Koukal jsem do knihovny, co tam všechno je, a mám jednu připomínku - chce to jednotný styl názvů témat.

Osobně myslím, že styl
název zbraně (v závorce případně název airosftové verze, pokud se výrazně liší, třeba u čín) - výrobce - typ.
Žádné "recenze" nebo u jedné zbraně TM Glock 17 a u druhé Glock 17 STTi.

Až tam bude článků víc (a já doufám že bude), tak se v tom kdokoliv mnohem lépe bude orientovat.

Takže třeba plynový Desert od Marui by měl název:
Desert Eagle .50 - Tokio Marui (TM) - plynovka blow back (GBB)

Záměrně to píšu takhle, i když by šlo samozřejmě dát na jadne viditelné místo abecení seznam zkratek a psát jen Desert Eagle - (TM) - GBB nebo M4 - (JG) - AEG.
A u každého článku by měl být funkční(!) obrázek - jeden obrázek zbraně vydá za tisíc vysvětlujících slov.


28 bře 2010, 21:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Připomínky a úpravy fora
Já plně souhlasim s Jersonem.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 bře 2010, 21:58
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz