Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 19:19




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 P90 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík

Registrován: 17 lis 2008, 11:34
Příspěvky: 94
Bydliště: Kopřivnice
Nový příspěvek P90
Takže budu přezbrojovat (z moji milované M14) a jelikož potřebuju něco lehčího a lépe manévrovatelnějšího tak jsem zatím přemýšlel o dvou zbraních a to AK-U nebo P90, o akačku vím hodně takže nemám žádné dotazy ale spíše by mně zajímala P90 jelikož jsem ji nikdy nedržel v ruce by mně zajímaly nějaké zkušenosti které s tou zbraní máte...
Hlavně kolem přesnosti, dostřelu a jak se dá ve zbrani ,,hrabat" :D

_________________
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou.

Když už nemáš žádnou naději, vymysli si ji.


18 zář 2009, 19:16
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: P90
a jaká značka?

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


18 zář 2009, 19:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 05 lis 2008, 20:28
Příspěvky: 243
Nový příspěvek Re: P90
No já mám obě jak CA tak Chinu.
- jsou lehké se srovnáním s M14 (tu mám taky a nedá se to srovnat.)
-zbraň nechrastí pokud chceš být tichý
-vynikající kadence
- rozborka je úžasná, jen dva šrouby a mech č.6 je venku
- na CQB bez debat, CA 90m/s, plast. ložiska a vnitřek je pěkně barevný, :lol: a TR 110m/s kovová ložiska.
-do lesa taky ujde s AK, M14 a M4 se to ale nedá srovnat s dostřelem ikdyž ta čína není pozadu 110m/s stačí
- na ubgrade je každá zbraň, takže se to dá určitě překopat, ale já ji mám právě do baráku tudíž zvyšovat výkony nebudu.

a nevýhody:
-u CA už nestřílí semi (je to problém většiny P90), myslím že to spravím mosfetem už je nachystaný
-upozorňuji !!!!! nekupuj točáky k P90 ani CA ani číny a prej ani Marui vynechávajá a občas tak nepodávají.
-určitě si kup 2-3 tlačáky ty jsou super a stačí i čínsky.


18 zář 2009, 21:29
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2008, 19:28
Příspěvky: 825
Bydliště: Česká Lípa
Nový příspěvek Re: P90
Každopádně se zásobníkama má kolega nademnou pravdu, ani značkový, ani čínský točáky nepodávaj... akorát je to o nervy. Takže jedině tlačáky.

Co do upgrade, donedávna jsme v týmu měli jednu P90 od TM (tzn TM mech tam zůstal) a v ní full tune up s M130 od Guarderu (nebyla do baráku, ten člověk tu zbraň proste miloval, a tak jí měl jako primárku). Hlaveň vytažená skrz tlumič (takže 363mm, klasika M4).
Zbran podávala ohromující výkony, a podává do dnes, jen se jí ňouma rozhodl prodat :).
Tím ohromující výkony... dostřelila kolem 70ti m, a s tou kadencí, pokud člověk nebyl schovanej, neměl moc šanci (9,6V 1.1OOmAh, GP; kupodivu vydržela celej den)... takže plastový prdítko s tlumičem primárně myšlené jako zbraň pro CQB si hrálo na snipera.

Mech je pevný, snesl 130ku a myslím že to nebyla náhoda, je dobře konstrukčně řešený, nemá slabá místa, k kritických oblastech je dost "materiálu".
Jediný problím byl (opět) v Guarder kolech, jak už jsem tu kdysi psal, dělaj je tak nějak divně s ostrými hranami... Kolo vs. kolo to většinou kvůli stejné tvrdosti materiálu snese (až na M14 středové, poznámka autora)... ale pastorky to žralo jako o závod.

_________________
22nd SAS Rgt. A Sqn. Mobility troop
- servisuji už jen M4/M16 a klony


19 zář 2009, 00:30
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 17 lis 2008, 11:34
Příspěvky: 94
Bydliště: Kopřivnice
Nový příspěvek Re: P90
Hmm uvažuji spíše že si ji koupím z druhé ruky.
Něco v tomhle smyslu:
http://aukro.cz/item741669199_airsoft_m ... nctvi.html
Nebo lépe tohle:
http://aukro.cz/item738702528_elektrika_tm_p90.html

Potom přikoupit tlumič a trošku zvýšit výkon...

O kadenci mi nejde od té doby kdy jsem musel sponzorovat borce s vysokorychlostním motorem (nemůžu si vzpomenout na typ) tak mně kadence přestala zajímat :? :lol:

_________________
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou.

Když už nemáš žádnou naději, vymysli si ji.


19 zář 2009, 07:31
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 13:46
Příspěvky: 1073
Bydliště: NJ
Nový příspěvek Re: P90
nvm jestli by nebylo lepší si koupit tu levnější a za peníze co ušetříš si patřičné úpravy udělat podle sebe

_________________
moje elektro-kolo :)
http://senovnavyseals.rajce.idnes.cz/elektro-kolo/


19 zář 2009, 08:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 03 črc 2009, 06:37
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: P90
Na morrisu za 3999 nová, ale není skladem a kdo ví jestli ještě za tyhle prachy bude...

_________________
If you see the flash, it's already too late...


19 zář 2009, 13:34
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 17 lis 2008, 11:34
Příspěvky: 94
Bydliště: Kopřivnice
Nový příspěvek Re: P90
Mart píše:
Na morrisu za 3999 nová, ale není skladem a kdo ví jestli ještě za tyhle prachy bude...

Od TM ? (no nic jdu se podívat...)

_________________
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou.

Když už nemáš žádnou naději, vymysli si ji.


19 zář 2009, 14:19
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 05 lis 2008, 20:28
Příspěvky: 243
Nový příspěvek Re: P90
Hele nebo takhle to polaď, viz foto: http://img.redwolfairsoft.com/upload/pr ... -p90-l.jpg
mě se to líbí. :roll: :wink:


19 zář 2009, 23:35
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2009, 17:01
Příspěvky: 196
Bydliště: Skřipov
Nový příspěvek Re: P90
bral bych spis tu prvni mas k vic zasobaku a je to stejne tm a za penize ktere usetris tak popr. upgrad :wink: jinak k tomu upravovani zbrane :lol: to uz je moc hosi s P90 takove veci?? to nééé


20 zář 2009, 07:26
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2009, 17:01
Příspěvky: 196
Bydliště: Skřipov
Nový příspěvek Re: P90
ale mas tu zase dva rizdulne typy p 90 ten privni (pro me lepsi) je FN P90 s integrovanym kolimatorem http://www.anareus.cz/detail.php?id=1355

a ten druhy FN P90 TR http://www.anareus.cz/detail.php?id=28 lisi se pouze tim ze TR verze ma ris listu misto integrovaneho kolimatoru a je k ni prikladan tlumic


20 zář 2009, 07:29
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 03 črc 2009, 06:37
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: P90
Ja bych zase raději volil P90 TR právě kvůli tomu, že nemá integrovaný kolimátor - a na R.I.S. si můžeš dát, co chceš. Dá se vůbec ten integrovaný štelovat - poloha tečky, osvit?

_________________
If you see the flash, it's already too late...


20 zář 2009, 08:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: P90
jeste verze s ris listou ma oproti verzi s integrovanym kolimem telo zbrane do sediva. s integrovanym kolimem ma cerne telo.

integrovany kolimator je plne seriditelny a ma 2 stupne svitivosti, davaji se do nej 2ks malych tuzkovych akumulatoru a moc pekne se pres nej miri, ma prumer tubusu 20mm, svetlost tecky je dostatecna i ve slunecnem dni

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


20 zář 2009, 09:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2009, 17:01
Příspěvky: 196
Bydliště: Skřipov
Nový příspěvek Re: P90
Jestli ses rozhod koupit si P90 z te aukce tak ti doporucim jen FN P90 protoze k ni mas steheni pozdro baterku a 3 zasobniky tlacaky to mas pak lepsi pocit ze hry kdyz prebijis


20 zář 2009, 10:03
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 03 črc 2009, 06:37
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: P90
Jeff píše:
jeste verze s ris listou ma oproti verzi s integrovanym kolimem telo zbrane do sediva. s integrovanym kolimem ma cerne telo.

integrovany kolimator je plne seriditelny a ma 2 stupne svitivosti, davaji se do nej 2ks malych tuzkovych akumulatoru a moc pekne se pres nej miri, ma prumer tubusu 20mm, svetlost tecky je dostatecna i ve slunecnem dni


Aha, díky za poučení. Takže teď by u mě vyhrála verze s integrovaným kolimátorem - přece jen to k sobě víc pasuje (pouze můj subj. názor).

_________________
If you see the flash, it's already too late...


20 zář 2009, 10:11
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: P90
Hlavně jedna věc je důležitá...než si P90 koupíš, tak si jí někde vezmi do ruky a zkus si, jak se ti bude držet. Pro někoho to je zázrak ergonomie, já mam pocit že bych si musel ukroutit prsty aby se mi ta zbraň držela dobře.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 zář 2009, 19:52
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2009, 17:01
Příspěvky: 196
Bydliště: Skřipov
Nový příspěvek Re: P90
Griffon píše:
Hlavně jedna věc je důležitá...než si P90 koupíš, tak si jí někde vezmi do ruky a zkus si, jak se ti bude držet. Pro někoho to je zázrak ergonomie, já mam pocit že bych si musel ukroutit prsty aby se mi ta zbraň držela dobře.


a mel si ji v ruce?


20 zář 2009, 21:05
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: P90
_Peťa_ píše:
Griffon píše:
Hlavně jedna věc je důležitá...než si P90 koupíš, tak si jí někde vezmi do ruky a zkus si, jak se ti bude držet. Pro někoho to je zázrak ergonomie, já mam pocit že bych si musel ukroutit prsty aby se mi ta zbraň držela dobře.


a mel si ji v ruce?


Co je to za otázku proboha? Z toho co jsem napsal je snad jasný, že jo..

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 zář 2009, 21:16
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2009, 17:01
Příspěvky: 196
Bydliště: Skřipov
Nový příspěvek Re: P90
docela urcite ano, jde o zvyk, me taky trvalo nez sem si zvyknul z ak na m15


20 zář 2009, 21:20
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 28 dub 2009, 16:06
Příspěvky: 455
Nový příspěvek Re: P90
AK a M16 nemaj moc rozdilu v drzeni, ale treba M16 a P90, to je co rict.. ja bych P90 nemoh, za 1. jak uz rek griff, tak ty otvory pro drzeny, no, nevyjadruju se; za 2. nemuzu tim mirit, proste nemuzu mit treba kolim hned u oka a navic mirit.. proste to nejde.. proto bych do P90 nesel, navic nejsem nejakej extra fanda super kratkych zbrani


21 zář 2009, 15:13
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 05 lis 2008, 20:28
Příspěvky: 243
Nový příspěvek Re: P90
Ergonomie
Nechápu co tu řešíte, pokud se nejedná o přerostlého hybrida tak se ta zbraň drži normálně ale asi pro některý to vyžaduje delší dobu. Je to jen věcí vkusu a nálady.

Integr.kolim
Já mám 2x zbaň s RIS a mám výhodu možných kombinaci (1x30 wallter) a zdá se mi to lepší. To je zase věc názoru. Kolega má integrovaný kolim a mě se to zdá prťavý, bohužel.

A pro toho co tototéma založil
Pokud máš na TM směle do toho. Ale mysli na to, že je třeba zavčas tam dát MOSFET aby si šetřil spoušť, tu nikde zatím neseženeš jakonáhradní díl tak pozor. A mysli na to, že TM je vždy v základu +,- 90m/s. Takže každé AK od číňanů je min 110m/s. a pak tě přestřílí ve volném terénu, v budově to je jedno.


21 zář 2009, 15:21
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 13:46
Příspěvky: 1073
Bydliště: NJ
Nový příspěvek Re: P90
no P90 je kapitola sama o sobě, jak jsem jí měl prvně půjčenou tak jsem mu s ní chtěl utéc a nevrátit mu ji, to držejí je dle mého názoru super.
ten integrovaný kolim bych ale nebral ( aspoň já ne ).
je to prostě moderní zbraň pro 21 století a postupem času se budevíce a více rozšiřovat v reálu.
a navíc upgrade taky není špatný, jediné a to velké mínus je že tam nedáte jiný aku než miny a kapsu na tak krásnou zbraň nedám !

_________________
moje elektro-kolo :)
http://senovnavyseals.rajce.idnes.cz/elektro-kolo/


21 zář 2009, 16:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: P90
takže hrdej uživatel TM P90 může k tomuhle tématu vyjadřit:
1) P90 je zbran do budov, je malá, vysoká kadence. konec debaty. Ano, pro některé je prostě zbran přiliš krátká, některým lidem prostě nehoví ale otázka zvyku
2) jestli vám točáky nepodavají, tak si kupte TM točák anebo jakkekoliv tlačáky. P90 točák je jedinečnej v tom, že nechrastí ale dají se blbě sehnat sumky. Točák je taky dost citlivé na vyberu kuli, žere TM kule v pohodě, někdy mají problém s GD kule
3) otázka upgradu: 2 šrouby, mech je venku, mech drží i 130ka, můj upgrade zní: ASP 120ka, ASP vzduch set, KM Head hlaven, Systema guma, Sanyo 9,6V, Mosfet, otevřený kolimač. (už nevím co bych na ní vylepšil, střílí krásně, dává 140m/s, dostřel 60-70m)

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


21 zář 2009, 16:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: P90
1tg píše:
Ergonomie
Nechápu co tu řešíte, pokud se nejedná o přerostlého hybrida tak se ta zbraň drži normálně ale asi pro některý to vyžaduje delší dobu. Je to jen věcí vkusu a nálady.

Řešíme tu kupodivu to, že ta zbraň opravdu nesedne každému...to, že co se ergonomie týče je ta zbraň diametrálně odlišná od většiny ostatních zbraní, a tudíž je opravdu vhodné si ji "osahat" před koupí, je prostě fakt, který nemůžeš popřít. Neříkam, že je špatná, je spousta lidí co na ni nedají dopustit a neříkam, že se na ní nedá zvyknout, ale prostě lepší je napřed ozkoušet, než potom litovat. Další věcí (kterou jsi mi připomněl tím "přerostlým hybridem") je to, že zbraň je opravdu krátká, nemá vysunovací pažbu a střelba bez zapření o rameno je docela napytel. To může být pro vysokého člověka (já sám mám 190cm, čili nevím jestli jsem zrovna přerostlý hybrid, ale vysoký jsem dost) další dosti zásadní problém...zatímco například u Mp5 s vysunutou pažbou pro mě není problém zapřít o rameno a v pohodě střílet, u P90 jsem nevěděl, jak mam ty ruce složit. Koneckonců možná že to byl hlavní důvod toho, že mi zbraň absolutně nesedla.


vojtka píše:
je to prostě moderní zbraň pro 21 století a postupem času se budevíce a více rozšiřovat v reálu.


Bullshit. Je to moderní zbraň zajímavé a v několika ohledech revoluční konstrukce, ale oproti dalším podobným zbraním to zase není nic tak moc extra. Sice díky svému futuristickému vzhledu působí dojmem, že se jedná o nějaký supermoderní zázrak, ale ve skutečnosti to je prostě další z řady pdw samopalů se svými výhodami a nevýhodami. A nevidím důvod, proč by se měla rozšiřovat více než jiné zbraně...je to zbraň poměrně specifického určení a se specifickými vlastnostmi, žádný všeúčelový superzázrak, jak to vypadá v Hvězdné Bráně.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 zář 2009, 17:01
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 05 lis 2008, 20:28
Příspěvky: 243
Nový příspěvek Re: P90
Ale no tááák čekal jsme od takového zkušeného AS kozáka, že se toho hned nechytí. Samo, že to byla narážka na to, že máš nekonfekční výšku a, že to vemeš s nadhledem.


21 zář 2009, 17:06
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 13:46
Příspěvky: 1073
Bydliště: NJ
Nový příspěvek Re: P90
no včera zas bylo na dyscovery něco o gunech a P90 tam byla pěkně vychválená

_________________
moje elektro-kolo :)
http://senovnavyseals.rajce.idnes.cz/elektro-kolo/


21 zář 2009, 17:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: P90
1tg -> Ne, v pohodě, nejsem naštvanej nebo tak něco :D

vojtka -> Šak je to v mnoha ohledech výborná zbraň, o tom já se nehádam...jenom říkam, že to zase není žádnej vyloženej zázrak, jak občas lidi tvrdí, že má i svoje nevýhody a že je to pořád jen samopal.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 zář 2009, 17:27
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 05 lis 2008, 20:28
Příspěvky: 243
Nový příspěvek Re: P90
Griffon super :wink:

Vážení já si myslím, že jakákoliv zbraň, třeba i luk, puška s křesadlovým zámkem anebo zmíněná P90, jsou produkty své doby. A tehdy byly a jsou na svou dobu naprosto IN, Málo která zbraň je naprosto ale nejuniverzálnější. Taky záleží na situci pro kterou je konkrétní zbraň určena a taky hlavně záleží na výcviku dotyčného střelce.
A pro airsoft je P 90 šikovná především na CQB, kvuli své velikosti, kadenci a dostřel je dostačující. Sám sleduji co si ostatní nosí na akce a vidím různé úpravy P90, delší hlavně, integrované v tlumiči nebo bez, optiky, kolimátory aj.
Můj mladý má P90 TR s 110m/s a je schopný i v lese konurovat "normálním" zbraním se stejným výkonem. A to nejen pohybem ale i přesnou střelbou. A když nedostřelí ta si prostě dojde blíž. A pak slyším Mám nebo Máš.
Já ji mám jen na CQB a do lesa si beru něco většího AUG či M14. Nejsem už tak rychlý. :lol:
Prostě pokud si koupíš P90, a airsoft kup hlavně tlačáky, žádný točák není dobrý ta konstrukce točáku je naprd.
Jo budu experimentovat s Lipolkou u P90 uvidíme co to udělá. :wink:


21 zář 2009, 17:53
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2009, 17:01
Příspěvky: 196
Bydliště: Skřipov
Nový příspěvek Re: P90
jasne ze P90 je spise do budov a na kratsi vzdalenost a u toho drzeni to je podle me otazka zvyku


21 zář 2009, 18:01
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 17 lis 2008, 11:34
Příspěvky: 94
Bydliště: Kopřivnice
Nový příspěvek Re: P90
Pro mně je to takový zázrak :lol: Ne vážně strašně se mi líbí a je taková ehm.. moderní problém je však že jsem ji opravdu nikdy nedržel v ruce :(

Jinak s teamem jedeme lesy takže planuju tlumič a od P90 bych chtěl přesnější střelbu na 60m.
Hmm asi skočím k vietnamcům jestli nemají P90 že bych si jí chtěl podržet :lol:
Mimochodem zbraň chci pořídit tak do těch 5500 CZK bo potřebuju přikoupit ještě kanady a vestu 8)

_________________
Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou.

Když už nemáš žádnou naději, vymysli si ji.


21 zář 2009, 18:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz