Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:53




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 375 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Radar na území ČR 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 06 bře 2009, 14:11
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Griffon píše:
Daimler ->

Drpa -> Rusko nemělo problém? ......
Mno a druhý odstavec, ohledně toho že radar vyvolává válku a bez radaru bude mír...cos to hulil když jsi to psal? :lol: Prostě a jednoduše, celý tvůj názor je skutečně naivní.


Tak ano podmínky to byly pro někoho možná nepřijatelny, ale nějaka komunikace tam proběhla. A ten druhej odstavec byl myšlenej obrazně, možná sem se opět špatně vyjadřl.

Já to vidím takhle : Mě radar nic extra nepřinese, ani ČR. Co sem četl tak rusákům to silně vadí. Jestli to má být namířený na nějaky terrorismus tak to zbytečně poštvava východní velmoc a pokud se nedohodnou kde to může stát, tak tady je další hrozba, možná větší než terrorismus.

To je muj názor, kterej sem si vytvořil viceméně diskusí rodinných příslušníků, kolegy u piva, čtením zprav a čumění na bednu. Kdyby bylo referendum, tak volím NE, protože mě zatím nikdo moc nepřesvědčil o opaku a to by měl v prvé řadě udělat stát a diplomati.

(nechcu sem tahat politiku, ale ODSS se na referendum zvysoka ****. přitom lidi z okolí psali petice a protesty proti tomu, volali po referendu a nikdo si jich nevšímal, už jenom takova arogance a amíkovlezprdelovství se mě nelíbí. A jedno ke druhymu, prostě radar pro mě končí).

_________________
TM Steyr AUG A2 -> homemade phantom
KM 550mm 6.04 hlaveň
SRC šikmý kola a péro 130
SRC píst, Guru vzduch
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

China P90
Péro 110
Element 6.04 hlaveň
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

http://www.ashady.cz/


02 zář 2009, 12:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Já bych to všechno řekl odkazey: http://www.radaryrakety.cz/ a http://www.prozakladnu.cz/ Skutečně doporučuji pročíst.

A co se referenda týče, vážně si myslíš, že české obyvatelstvo problematice natolik rozumí, aby mohlo rozhodnout? Vždyť naprostá většina lidí v ČR o tom ví kulový s přehazovačkou...část si mysli, že na základně budou rakety s nukleárními hlavicemi, část si myslí že nás budou USA okupovat, část si myslí že radar bude smažit mozky a část je proti jenom z principu či kvůli tomu, že být proti USA je teď zrovna ohromně in. Těch lidí, kteří chápou dnešní svět, jsou dostatečně informovaní a znají všechna pro a proti (ne jen ty žblebty, co na svém webu píše bolševická organizace Ne Základnám), je poměrně málo. Vyhlásit referendum o tom, jestli má být v ČR radar, je jako vyhlásit referendum o tom, jestli chceme platit daně...jaký myslíš, že by byl výsledek referenda? A jak si myslíš, že by to dopadlo? Přímá demokracie je sice krásná myšlenka, ale v dnešní situaci fungovat nemůže.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 zář 2009, 14:06
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 kvě 2009, 16:48
Příspěvky: 182
Bydliště: 4 zavit na pruzine
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
To je zajimavy ze se nikdo nehadal nad tim kdyz stavelo NATO radav ve vojenskem prostoru Ujezd U Brna...ten byl postavenej tak rychlo ze nikdo nestacil ani ceknout...
A pritom je do to mrte ten samej radar....

_________________
:arrow: :idea: :mrgreen:


02 zář 2009, 14:26
Profil
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 03 črc 2009, 06:37
Příspěvky: 299
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
kucer@z píše:
američani to ''zapíchli'' u Plzně protože tak byli domluvení američani to měli dobýt k Plzni a rusové zbytek takže nechtěli porušit dohody...


No a kde se s Rusákama a Britama "domluvili" - na Jaltské konferenci 1943.

Všude se mluví o radaru USA ne o radaru NATO a v tom rozdíl je.

_________________
If you see the flash, it's already too late...


02 zář 2009, 14:35
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 06 bře 2009, 14:11
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Griffon píše:
Já bych to všechno řekl odkazey: http://www.radaryrakety.cz/ a http://www.prozakladnu.cz/ Skutečně doporučuji pročíst.

A co se referenda týče, vážně si myslíš, že české obyvatelstvo problematice natolik rozumí, aby mohlo rozhodnout? Vždyť naprostá většina lidí v ČR o tom ví kulový s přehazovačkou...část si mysli, že na základně budou rakety s nukleárními hlavicemi, část si myslí že nás budou USA okupovat, část si myslí že radar bude smažit mozky a část je proti jenom z principu či kvůli tomu, že být proti USA je teď zrovna ohromně in. Těch lidí, kteří chápou dnešní svět, jsou dostatečně informovaní a znají všechna pro a proti (ne jen ty žblebty, co na svém webu píše bolševická organizace Ne Základnám), je poměrně málo. Vyhlásit referendum o tom, jestli má být v ČR radar, je jako vyhlásit referendum o tom, jestli chceme platit daně...jaký myslíš, že by byl výsledek referenda? A jak si myslíš, že by to dopadlo? Přímá demokracie je sice krásná myšlenka, ale v dnešní situaci fungovat nemůže.


Máš pravdu, ale kdo za to muže, že je veřejnost neinformovaná ? Máme ve vládě lidi, který sou "našimi zástupci" co maj hajit naše zájmy a pokud nedokažou sami přesvědčit vlastní lidi co se týče radaru, je to špatný.

_________________
TM Steyr AUG A2 -> homemade phantom
KM 550mm 6.04 hlaveň
SRC šikmý kola a péro 130
SRC píst, Guru vzduch
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

China P90
Péro 110
Element 6.04 hlaveň
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

http://www.ashady.cz/


02 zář 2009, 14:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Méně emocí, bitte.
To, že by to mělo chránit i nás, je z úst našich politických ''protlačovatelů''.
Osobně jsem toho názoru jaký má většina národa.
''Spojenců a ochránců'' jsme tu měli za posledních 100 let několik.
Rakušany, Třetí říši, Rusy - všichni vytrubovali, jak to s námi myslí dobře.
Že si s námi ale pouze vytírali řiť, víme všichni.
Spojenci ano ale odsud podsud.
Ne za tu cenu, že se z nás může stát prvotní cíl jen proto, že USA svou zahraniční politikou po zeměkouli nasírají několik států.
A ty státy nevidí jako nepřítele ČR ale USA. Jediný důvod, proč by zrovna sem měli něco střílet by byl akorát ten radar USA.
A jednání oněch našich protlačovatelů stylem - ''národe referendum nebude protože jste do jednoho stádo blbců, rozumíme tomu jen my'' toť kapitola sama.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


02 zář 2009, 14:48
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 06 bře 2009, 14:11
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Daimler píše:
Méně emocí, bitte.
To, že by to mělo chránit i nás, je z úst našich politických ''protlačovatelů''.
...
A jednání oněch našich protlačovatelů stylem - ''národe referendum nebude protože jste do jednoho stádo blbců, rozumíme tomu jen my'' toť kapitola sama.


Krásně si to shrnul, a mnohem líp než ja na posledních třech postech... :D

_________________
TM Steyr AUG A2 -> homemade phantom
KM 550mm 6.04 hlaveň
SRC šikmý kola a péro 130
SRC píst, Guru vzduch
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

China P90
Péro 110
Element 6.04 hlaveň
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

http://www.ashady.cz/


02 zář 2009, 14:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 18:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Já sem od brd daleko.. takže by mi nevadil. ale v mém okolý bych ho nechtěl.

_________________
Kdysi jsem slyšel moudrá slova. Kdyby každý člověk šel k nejbližšímu památníku obětem válek a řekl by "Už nikdy víc" a myslel by to opravdu vážně, Války by zůstali pouze v učebnicích dějepisu.


02 zář 2009, 16:28
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Mart -> NENÍ v tom rozdíl, ten radar je taky součástí mezinárodní sítě protivzdušný obrany NATO, někdo ho tam postavil (a Češi to nebyli) a někdo ho spravuje. Ta protiraketová obrana je to samý, taky je do budoucna v plánu, že bude rozšířena tak, aby plně chránila celé území NATO...po postavení radaru a raket ve střední Evropě by ho koneckonců už chránila také, i když jen v omezené míře.

Drpa -> Za to, že je veřejnost neinformovaná, může veřejnost sama. Ty informace jsou snadno k dispozici na internetu, v novinách, v televizi se o tom jeden čas také dost mluvilo...jenže to by lidi nesměli kupovat Blesk a čučet na Novu, tam se toho moc nedozví.

Daimler -> Tohle je typicky český přístup, ze kterého je mi vyloženě na blití. Hlavně držet hubu a krok, do ničeho se nemíchat, nikomu nepomáhat pokud bych z toho mohl mít já sám problémy, radši ani neříkat vlastní názor. Jestli si myslíš, že v případě nějakého konfliktu se nám ten konflikt vyhne, tak se podívej na mapu, uvědom si že jsme členy NATO a zamysli se nad tím...a následně zapřemýšlej o tom, že až budeme v průšvihu, komu budou USA pomáhat napřed. Státům, které jim vyšly vstříc, nebo nám, kteří jsme je poslali do háje s hromadou blbých keců? A co se toho jednání týče, tak se podívej na nějaké ankety mezi veřejností...sám poznáš, kolik lidí problematice opravdu rozumí. Ono to, že většina odpovědí je ve stylu "nechci tady žádné nukleární rakety" nebo "nechci aby ČR byla okupována vojsky USA", o něčem svědčí. A na závěr...ty snad chceš srovnávat nacistickou okupaci nebo okupaci po srpnu 68 s umístěním radaru USA na našem území? Pokud ano, tak k tomu už skutečně nemám slov.

Hetflik -> Proč?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 zář 2009, 18:12
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 18:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
No... v podstatě by se u nás ani postavit nedal.. kopeček-dolina-kopeček-údolí...... A místo na stavbu tu fakt není. Leda před barákem našim na poli. Ale abych každej den koukal z okna na radar.... Ale tak blízko obidlím by asi nešel což,??

_________________
Kdysi jsem slyšel moudrá slova. Kdyby každý člověk šel k nejbližšímu památníku obětem válek a řekl by "Už nikdy víc" a myslel by to opravdu vážně, Války by zůstali pouze v učebnicích dějepisu.


02 zář 2009, 18:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
A ještě jednu věc bych rád řekl. Jak tak totiž koukám, tak to nevidíte, nebo nechcete vidět v širších souvislostech. Ten protiraketový systém - zde mají jeho odpůrci pravdu - totiž není nijak extra účinný. Celkové počty antiraket, které jsou připravené k odpálení se počítá na desítky, navíc nemají zdaleka stoprocentní účinnost. Čili systém má chránit USA a potažmo Evropu spíše v případech, kdy by nějaký šílený ruský generál odpálil několik raket, v Severní Koreji někomu "ujela ruka" nebo pár atomovek postavili na koleně Arabové. V případě celosvětové termonukleární války, kdy by byly odpáleny stovky až tisíce hlavic, by hrál minimální roli. Tohle samozřejmě Rusové dobře vědí, čili řeči o narušení strategické nukleární rovnováhy z jejich strany jsou pouze politickým tahem...jim umístění systému u nás a v Polsku vadí z úplně jiného důvodu. Tím důvodem je rozšíření sféry vlivu USA na naše a Polské území, které z historického měřítka bylo ještě poměrně nedávno "jejich" a ve kterém by chtěli mít co největší vliv oni. V případě umístění vojenského zařízení USA (je naprosto fuk jestli to bude radar, raketová základna, opravna aut nebo centrální distribuční sklad Cocacoly) mohou na nějaké pokusy o získání vlivu v naší zemi zapomenout...a v tom je největší výhoda umístění amerického radaru u nás. Hlavní je, že budeme spojencem USA...jestli by systém dokázal sestřelit rakety letící na naše území je ve finále vcelku jedno. Vzpomeňte si, co se stalo nedávno v Gruzii, uvědomte si, že na Ukrajině je vliv Ruska již poměrně zásadní a Slovensko moc velké není a pak se zamyslete nad tím, jestli by nebylo fajn být s USA kamarád.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 zář 2009, 18:59
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Hetflik píše:
No... v podstatě by se u nás ani postavit nedal.. kopeček-dolina-kopeček-údolí...... A místo na stavbu tu fakt není. Leda před barákem našim na poli. Ale abych každej den koukal z okna na radar.... Ale tak blízko obidlím by asi nešel což,??


Musí stát na kopci, nebo alespoň na rovině. Jinak budovy mu nevadí a lidem opravdu neubližuje (narozdíl od různých továren, spaloven a podobných zařízení, které spousta lidí má opravdu za barákem), ale vojenská zařízení se většinou staví alespoň kousek od obydlených oblastí, aby se to dalo lépe hlídat a aby to tam lidi neštvalo :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 zář 2009, 19:04
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
jestli ten radar nemá stoprocentní účinost je vcelku jedno,aspoň že něco, rozhodně lepší než jen čekat až sem něco přiletí a nemít se jak bránit navíc USA je víc než dobrej spojenec

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


02 zář 2009, 19:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 06 bře 2009, 14:11
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
2 grifon : ted se vžij do situace, že ten radar není od USA ale Ruskej a americe se to nelíbí. Hájil bys ho tak i v opačným případě?

Jenom se ptam stačí mě stručná odpověd :)

_________________
TM Steyr AUG A2 -> homemade phantom
KM 550mm 6.04 hlaveň
SRC šikmý kola a péro 130
SRC píst, Guru vzduch
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

China P90
Péro 110
Element 6.04 hlaveň
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

http://www.ashady.cz/


02 zář 2009, 20:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Drpa píše:
2 grifon : ted se vžij do situace, že ten radar není od USA ale Ruskej a americe se to nelíbí. Hájil bys ho tak i v opačným případě?

Jenom se ptam stačí mě stručná odpověd :)


Tak jedna věc je můj názor a druhá věc jsou fakta :wink: Samozřejmě já bych byl proti radaru, protože jsem prozápadní a proamerickej člověk a jsem proti jakémukoli posilování ruského vlivu u nás...ale snažil bych se argumentovat rozumně, a ne lživými, překroucenými nebo z kontextu vytrženými informacemi jako nynější odpůrci amerického radaru.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 zář 2009, 20:56
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Vidíš, ty jsi halasnej proameričan a já jsem Čechoslovák-Čech-Slovan - ať se ti to líbí nebo ne, jsi jím pravděpodobně taky.

Mám už dost toho našeho řitilezectví a potřebě být stále s někým "spojenec za každou cenu", nikdy z toho nic dobrého nevzešlo, každý národ se ve srabu bude starat nejdříve o zajištění vlastního přežití a ne o "spojence" potažmo tak malého a ve světovém měřítku takřka bezvýznamného, jako jsme my.

Bezpečnost občanů mého, našeho, tvého národa je mi opravdu přednější, než zájmy USA nebo kohokoliv jiného a pokud se podobně zeptáš kteréhokoliv američana, tak ti odpoví naprosto stejně - vlastní národ na prvním místě - patriotismus, vlastenectví.

Proto odmítám abychom jim nebo komukoliv jinému, dělali "volavku" nebo prvotní terč.

Pokud se v Evropě něco zesere tak budeme opět "někde" uprostřed takže už tak žádná výhra.

Místo toho abychom si budovali to své a hospodařili ve svém svobodném státě (za posledních 100 let jsme si té svobody moc neužili), tak neustále hledáme prdel, do které by se dalo vlézt a s falešným pocitem bezpečí se tam schovat . . .

Kdyby amíci někdy dopustili, aby KLDR dokázali vypustit raketu na USA - rozhodně nepoletí naším směrem ale na druhou stranu přes Japonsko, pokud by se k tomu dostal nějakej Mahmůd AhmáníNEŘÁD - preventivně by mu to vykosil Izrael, ať už s amíkama nebo bez nich, protože Izrael je první na ráně a asi i na Neřádově "seznamu".
Kdo tedy zbývá ?
Odvěký "nepřítel" USA -> Rusko . . . zase to nebezpečné a nepřátelské Rusko, které se i přes McDonaldy a CocaColu nepodařilo "obrátit západním směrem", stále si chce jet po svém se svou ropou, plynem a neklesnout dostatečně nízko, aby se ho už nemuseli USA bát.
Ožralý ruský generál na velíně v raketové základně ?
U těchhle druhů zbraní to mají zřejmě všechny státy s jaderným arzenálem podobné - nepřípustné/nemožné.
Takže stejně tak se můžeš bát ožralýho Francouzskýho generála nebo Americkýho či jinýho.

Ad Gruzie, člověče pokud mne paměť neklame tak první tam stříleli "američtí spojenci" Gruzínci s podivným Saakašvilim v čele do Osetinců (1.8. 2008), kteří snad chtěli autonomii nebo nezávislost na Gruzii.
To, že si (8.8.2008) pozvali na pomoc "většího souseda zpozaplotu" který Saakašviliho i s armádou vypráskal až skoro k bezvědomí, je důsledek toho, co sami Gruzínci začali.
12.8. 2008 se rusové rozhodli stáhnout se zpět z Gruzínského území.
14.8.2008 Gruzie "na truc" vystoupila ze SNS.
26.8.2008 Rusko uznalo samostatnost Jižní Osetie a Abcházie.
Jó média to tenkrát zkraje prezentovali popravdě ale jak dostávala prozápadní Gruzie na prdel tak jim to došlo, začaly obracet a dělat ty chudáky z Gruzínců. :D


:) jako kdyby se zase vracela železná opona :) a tentokrát se budeme dívat z druhé strany, což ?

Zase jsou tendence dělit svět a Evropu na západ a východ ?

To samé ve společnosti: nejsi s ODS ? tak seš socan ! / nejsi socan ? tak seš ódésák . . . jak za komančů > nejdeš-li s námi, jdeš proti nám !
Historie se vrací v obráceném gardu a jsme na houpačce ?
Budeme na polích hubit mandelinku, brouka-komunistu ?

Tak to máme docela asi špatný, protože jsme Slované hovořící slovanským jazykem a jsme už přes půl století "zaškatulkováni" jako "nějaká země na východě Evropy u Ruska" - tudíž ne moc důvěryhodní - vhodní pouze k "použití".
Další hvězdička na americké vlajce tedy asi hned tak nebudeme. :)

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


02 zář 2009, 22:45
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Daimler -> Kamaráde, to že jsem proamericky založenej neznamená, že nejsem vlastenec. Česká země je moje vlast, kterou mam opravdu rád, to mi věř. A z toho důvodu pro ní chci logicky jen to nejlepší...a spojenectví s mocností, jako je USA, k tomu rozhodně v dneším světě patří. Tobě asi stále nedochází, že umístění radaru by naši bezpečnost nesnížilo, ale naopak zvýšilo...jak říkáš, pro Američana je (stejně jako pro kohokoli jiného, naprosto logicky) na prvním místě vlastní zájem, obrana vlastního národa, vlastního území a vlastního majetku...a do toho, kupodivu, spadá i radar protiraketového deštníku. Pokud tady radar nebude, tak v případě průseru budeme jen jednou z mnoha zemí...pokud ano, tak budeme zemí, ve které mají USA svoji základnu, svůj radar, který potřebují, čili vlastní zájem. Na prvním místě pro ně bude samozřejmě vždy obrana USA...a protiraketový deštník je součástí obrany USA, a proto jej nenechají padnout, pokud nebudou muset. To, že v případě nějakého konfliktu budou na našem území jednotky amerických ozbrojených sil, a každý útočník si dvakrát rozmyslí, jestli se s nimi pustit do křížku nebo se na to radši vykašlat, je již triviálním důsledkem. A nějaká volavka nebo prvotní terč? V případě nějakého překvapivého útoku je v Evropě spousta lákavějších cílů, než radar protiraketové obrany - Šestá flotila, letecké základny v Anglii atd. A v případě konfliktu tak velkého, že by někomu stálo za to napadnout i radar u nás, nebo dokonce v případě jaderného útoku by se nám to stejně nevyhnulo, jak jsi sám řekl. A rovněž asi stále nechápeš, že se jedná o oboustranně výhodnou dohodu a spojenectví, žádnou okupaci, omezování naší suverenity nebo něco podobného. Podívej se, kde všude v Evropě mají USA svoje základny...máš pocit, že by ty státy byly okupované, nebo že by to mělo nějaký vliv na jejich suverenitu? Jistěže ne...USA se starají o svoje základny, v širokém okolí profitují obchodníci z útrat amerických vojáků, občas se podepíše nová smlouva, díky které dostane hostitelský stát pár beden nových zbraní nebo nějaký podobný "dárek" a zbytek obyvatel může o něco klidněji spát, protože ví, že v seznamu států, které by USA v případě konfliktu bránily, jsou mnohem výše než ti, na jejichž území USA nic takového nemají...a spokojení jsou všichni.

Ad teorie o tom, kdo by mohl střílet nukleární rakety...jak říkam, to je až podružné, jde hlavně o umístění nějaké základny USA na našem území, to že to je radar protiraketového deštníku a že se dá pochybovat o tom, jak moc je ten deštník účinný, to už je vcelku buřt.

A konečně Gruzie. U Gruzie se nabízí krásná paralela se Sudety. Jak to vypadalo v Sudetech jistě víš...bylo to naše území, na kterém poměrně velké procento obyvatel bylo německé národnosti. Ještě větší procento tamních obyvatel pak sympatizovalo s myšlenkou nacismu, potažmo s nacistickým Německem, a také chtěli nezávislost, nebo možnost připojit se k Německu. A jak tak doba postupovala a blížil se rok 38, tak se to tam přiostřovalo...občas Němci a čeští nacisté zaútočili na četnickou stanici a pobili pár českých četníků, občas podpálili dům někomu kdo byl proti nim a podobně. Mno a nakonec nám bylo území sebráno a krátce poté následovala okupace našeho státu nacistickými vojsky. Mno a v Gruzii to bylo téměř stejné. V Osetii bylo ohromné procento ruských a prorusky smýšlejících obyvatel, kteří požadovali na Gruzii nezávislost a chtěli území, které Gruzii bezesporu patří. Postupně se to vyostřovalo, došlo i na zbraně, až tam vpadli Rusové, obsadili Gruzii a Osetii Gruzíncům sebrali. Když si uvědomíš tu paralelu, je vcelku jasné si domyslet, kdo byl ten zlý a kdo ten dobrý. A to, že ruští vojáci okupující Gruzii tam rozkradli na co přišli, a co nemohli rozkrást tak alespoň zničili, je už jen detail.

Na závěr bych rád řekl, že nechci být další hvězdička na vlajce USA, jsem pro naprostou suverenitu ČR, dokonce jsem byl (a stále jsem) i proti vstupu do EU...což ovšem nevylučuje podporu amerického radaru a spojenectví s USA. Je zajímavé, že čím více někdo inklinuje ke komunistům (tedy těm, kteří v roce 68 způsobili dvacetiletou okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy), tím více teď křičí, že je proti přítomnosti cizích vojsk na našem území. A uvědom si, že zatímco u nás se hubil imperialistický brouk, hrdinové druhé světové války se zavírali do uranových dolů, lidé kteří nesouhlasili s režimem byli mučeni a popravováni, působila tajná policie, k lidem se dostávaly pouze informace které se hodily do krámu propagandě a demonstrace byly rozháněny střelbou ostrými, tak na západě vzkvétal kapitalismus, demokracie a svoboda...čili nějaké srovnávání a hlášky o hubení brouka-komunisty opravdu nejsou na místě. V USA totiž nikdy žádná příručka o hubení komunistických škůdců nevyšla. U nás příruček o hubení škůdců imperialistických vzniklo spousta. A ano, pokud by se měl svět znovu rozdělit železnou oponou na východ a západ, pevně doufám, že Čechy budou na tom západě, a radar by v takovém případě byl téměř vstupenkou...pobyt na východě se totiž v minulosti příliš neosvědčil. Bohužel, pro některé lidi je asi 40 let málo na to, aby jim to došlo.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 zář 2009, 23:51
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2009, 07:02
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
americka propaganda za studeny valky si moc nezadala s propagandou komunistickou v nas. v USA bezne sledovany a znevyhodnovany a zavirany lidi hlasici se k myslence komunismu. demonizovani lidi z vychodniho bloku...

radar? klidne ale jak rekl jeden znamej, at k nemu pribalej patrioty kery budou spadat pod cesky vojaky a neskodila by jedna balisticka ponorka Jan Amos Komensky a letadlova lod Jan Ziska + pristav a podpurna plavidla.

_________________
I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!


03 zář 2009, 10:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Jubal A. Early píše:
radar? klidne ale jak rekl jeden znamej, at k nemu pribalej patrioty kery budou spadat pod cesky vojaky a neskodila by jedna balisticka ponorka Jan Amos Komensky a letadlova lod Jan Ziska + pristav a podpurna plavidla.


Tak se podívej, co dostali Poláci když se s Američanama dohodli na umístění antiraket :wink: Sice to nebyla ponorka ani letadlová loď, ale ty Patritoty slíbené měli a k tomu ještě další věci...myslim si, že se jim to rozhodně vyplatilo :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 zář 2009, 10:44
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2009, 07:02
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
tak to mame spatny politiky kdyz nedokazou dohodnout aspon trosku vyhodny podminky pro nas stat.
myslim ale ze ty patrioty meli mit polaci jen pujceny a navic i s obsluhou a furt by podlehaly vlade USA. ja myslel patrioty jako dar do uzivani armady CR.

_________________
I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!


03 zář 2009, 10:55
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Jubal A. Early píše:
tak to mame spatny politiky kdyz nedokazou dohodnout aspon trosku vyhodny podminky pro nas stat.
myslim ale ze ty patrioty meli mit polaci jen pujceny a navic i s obsluhou a furt by podlehaly vlade USA. ja myslel patrioty jako dar do uzivani armady CR.


Netvrdil bych, že pro náš stát by to nebylo vůbec výhodný, ale rozhodně z toho zdaleka nevytřískali co mohli, to máš pravdu. A Poláci rozhodně nějaký věci přímo dostat měli, jestli do toho spadaly i ty Patrioty, nebo byly jak říkáš jen zapůjčený, to netušim.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 zář 2009, 11:19
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
jak jsem četl od svého příspěvku tak moc lidí tu ani nemeví co píšou. a nemají fakta a neznají to

dělat referendum na radar je blbost. Řekni kolik toho víš ty o fungování radaru, zahraniční a bezpečnostní politice? moc ne, a co třeba nějakej pepa z horní dolní tan ví taky prd ... lidi o tomhle nemají potuchy

to že to bude lidem smažit mozky ... jo mozek ti usmažim i radiozařízením kterých jsou nad plzní tisíce :lol:

zatim sem tu neslišel jedinej rozumnej důvod proti radaru snad kromě toho že se někomu nelíbvbí přítomnost cizích vojáků

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


03 zář 2009, 12:25
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2009, 07:02
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
rozumnym duvodem muze byt i ,,nevystavovat CR zbitecnemu nebzpeci,,
uz nevim co to bylo za ruskyho generala kerej rikal ze v pripade ze v CR bude funkcni radar USA muze pri vecim ,,nedoruzmneni,, nastat situace ze rusove smaznou radar a pak teprve prejdou k dalsimu vyjednavani.
nadruhou stranu z pohledu ruska velmi logicky tah.

_________________
I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!


03 zář 2009, 13:02
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Jubal A. Early píše:
rozumnym duvodem muze byt i ,,nevystavovat CR zbitecnemu nebzpeci,,
uz nevim co to bylo za ruskyho generala kerej rikal ze v pripade ze v CR bude funkcni radar USA muze pri vecim ,,nedoruzmneni,, nastat situace ze rusove smaznou radar a pak teprve prejdou k dalsimu vyjednavani.
nadruhou stranu z pohledu ruska velmi logicky tah.


Důvod to je, ale neřekl bych že rozumný...myslim si, že přítomnost vojenského zařízení USA na našem území bude mít za následek zvýšení naší bezpečnosti, nikoliv snížení. Navíc jak říkam, z tohohle českého přístupu ve stylu "já se do ničeho nebudu míchat, nikomu radši nebudu pomáhat a nebudu dělat nic, co by mi případně mohlo způsobit nějaké problémy...i kdyby to znamenalo to, že se budu muset plazit nepříteli u nohou" je mi vyloženě na blití.
A to, že při nějakém nedorozumění by Rusové napřed stříleli na radar a pak až se ptali je samozřejmě blbost, podobné věci pouští do éteru aby nás zastrašili a odradili od amerického radaru...a očividně jim to vychází na jedničku. Bylo by to jako zastřelit někoho, kdo má na sobě neprůstřelnou vestu a následně se hájit tím, že ses cítil tou neprůstřelnou vestou ohrožen.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 zář 2009, 15:47
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
A ještě bych přihodil odkaz na výborný článek - "Test IQ: Chcete americkou základnu?"

http://www.virtually.cz/?art=11810

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 zář 2009, 15:52
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2009, 07:02
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
a muzu se zeptat cim zvissi nasi bezpecnost pritomnost radaru? myslim primo CR.
pomahat jinejm... no dejiny nas ucej ze na nas stejne kazdej sere.
straseni ruskejch generalu... popravde to co rekli je vic nez logicky kdybych sefoval velmoc jako je rusko asi bych se zachoval stejne. navic radar se da smaznout i konvencnima strelama, to este neznamena nuklearni vymenu. jen nastoleni novejch podminek pro vyjednavani.
to s tou vestou neni pravda. situace muze bejt naprosto jina a smaznuti radaru muze nastat i z duvodu kery s ceskou republikou nemaj vubec nic spolecnyho. nemyslim si ze by rusko znicilo radar jen proto ze vzniknul. proste to od jeho postaveni bude vyznamnej cil kerej pude do prdele jako prvni at uz nastane jakykoliv vyznamenjsi nedorozumneni.
odmitat si tu nechat postavit strategickej prvek cizi velmoci neni plazeni se u nohou nepritele.

_________________
I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!


03 zář 2009, 17:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Jubal A. Early píše:
a muzu se zeptat cim zvissi nasi bezpecnost pritomnost radaru? myslim primo CR.
pomahat jinejm... no dejiny nas ucej ze na nas stejne kazdej sere.
straseni ruskejch generalu... popravde to co rekli je vic nez logicky kdybych sefoval velmoc jako je rusko asi bych se zachoval stejne. navic radar se da smaznout i konvencnima strelama, to este neznamena nuklearni vymenu. jen nastoleni novejch podminek pro vyjednavani.
to s tou vestou neni pravda. situace muze bejt naprosto jina a smaznuti radaru muze nastat i z duvodu kery s ceskou republikou nemaj vubec nic spolecnyho. nemyslim si ze by rusko znicilo radar jen proto ze vzniknul. proste to od jeho postaveni bude vyznamnej cil kerej pude do prdele jako prvni at uz nastane jakykoliv vyznamenjsi nedorozumneni.
odmitat si tu nechat postavit strategickej prvek cizi velmoci neni plazeni se u nohou nepritele.


Už jsem to tu psal, možná by stálo za to si přečíst ale budiž. Budeme v povědomí jako stát, který s USA uzavřel určité spojenectví...pro případného agresora nebudeme "jakýsi zapadákov" ale "jakýsi stát, na jehož území je základna USA", čili si případnou agresi vůči nám rozhodně dvakrát rozmyslí. Protože ať se to lidem líbí nebo ne, USA je stále jednou z nejsilnějších, ne-li nejsilnější světovou velmocí, a takovou si proti sobě nikdo poštvat nechce. Dále, kdyby už k nějakému průšvihu došlo, tak USA budou mít na našem území něco, co jim stojí za to bránit, z čehož vyplývá přítomnost jejich ozbrojených sil na našem území, což s sebou v případě konfliktu rozhodně nese řadu výhod.

A já nepopíram to, že to jak se Rusko chová je od nich skvělý tah...naprosto chápu, že jim je umístění radaru u nás hodně proti srsti a že se mu snaží zabránit...a dělají to dobře, o tom žádná.

A to s tou vestou je naprostá pravda, je to ideální přirovnání, protiraketový systém je taky čistě obranná věc, kterou není možné použít k útoku...přesně jako neprůstřelná vesta chrání vlastníka v případě, že je napaden nějakým agresorem. Někomu, kdo neplánuje vůči vlastníkovi agresi, nemůže nijak vadit, stejně jako tobě může být fuk, že někdo nosí neprůstřelnou vestu...pokud ho ovšem nechceš zastřelit. V případě radarové základny je tu ovšem ještě to hledisko rozšiřování vlivu USA, které jsem popsal výše...z tohoto hlediska je vcelku fuk protiraketový systém nebo jeho účinnost, podstatné je že USA budou mít na našem území něco, je jedno co, což s sebou nese rozšíření jejich vlivu na naše území. To se Rusku samozřejmě nelíbí a to je ten hlavní důvod, proč proti umístění radaru na našem území bojují.

Další část příspěvku absolutně nechápu, o nějakých potenciálních důvodech zničení radaru jsem nemluvil a také jsem nikdy neřekl, že by Rusové radar zničili jen z toho důvodu, že by vznikl...vážně mi uniká, jak jsi to myslel.

To, že je radar v případě konfliktu jeden z důležitých cílů pro nepřítele, je samozřejmě pravda. Ovšem v případě konfliktu takového rozsahu, že by někdo napadl radar USA, ať už konvenčními či jadernými zbraněmi, by se nám tento konflikt stejně vzhledem k naší poloze a členství v NATO stejně nevyhnul...a pak bychom opět jen těžili z toho, že jsme dříve vyšli USA vstříc a stali se jejich spojenci.

Já prostě stále nechápu, jak si vůbec může někdo myslet, že by umístění radaru USA na našem území mělo nějaký vliv na to, jestli by se nám případný válečný konflikt zasahující střední Evropu vyhnul. Samozřejmě že nevyhnul, nehledě na to jestli tu nemáme radar žádný nebo jich tu máme deset.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 zář 2009, 18:54
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008, 13:41
Příspěvky: 682
Bydliště: Mělník
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Kap ...kap,kap....kap :evil:
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... polem.html

_________________
Johny Perez


03 zář 2009, 20:28
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 27 dub 2009, 15:33
Příspěvky: 150
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Citace:
Na závěr bych rád řekl, že nechci být další hvězdička na vlajce USA, jsem pro naprostou suverenitu ČR, dokonce jsem byl (a stále jsem) i proti vstupu do EU...což ovšem nevylučuje podporu amerického radaru a spojenectví s USA. Je zajímavé, že čím více někdo inklinuje ke komunistům (tedy těm, kteří v roce 68 způsobili dvacetiletou okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy), tím více teď křičí, že je proti přítomnosti cizích vojsk na našem území. A uvědom si, že zatímco u nás se hubil imperialistický brouk, hrdinové druhé světové války se zavírali do uranových dolů, lidé kteří nesouhlasili s režimem byli mučeni a popravováni, působila tajná policie, k lidem se dostávaly pouze informace které se hodily do krámu propagandě a demonstrace byly rozháněny střelbou ostrými, tak na západě vzkvétal kapitalismus, demokracie a svoboda...čili nějaké srovnávání a hlášky o hubení brouka-komunisty opravdu nejsou na místě. V USA totiž nikdy žádná příručka o hubení komunistických škůdců nevyšla. U nás příruček o hubení škůdců imperialistických vzniklo spousta. A ano, pokud by se měl svět znovu rozdělit železnou oponou na východ a západ, pevně doufám, že Čechy budou na tom západě, a radar by v takovém případě byl téměř vstupenkou...pobyt na východě se totiž v minulosti příliš neosvědčil. Bohužel, pro některé lidi je asi 40 let málo na to, aby jim to došlo.


A co když nám právě Amíci zase způsobí okupaci? Přesně jak řekl kolega Daimler, proč musíme vždycky někomu lízt do řiti? Mimochodem radar by měl najít teroristický rakety, že? Ale proč je zrovna dvě prdele od Iráku, Iránu a jinejch potencionálně nebezpečnejch zemí? Turecko je třeba ideální místo, protože je na blízku, tím pádem by logicky měl najít rakety dřív než náš radar. Podle mě když už se máme spojit s vojenskou velmocí, tak proč ne s Německem, jsem sousedi, mají moderní armádu a v případě útoku by u nás v ČR byli sakra rychle.

_________________
Výzbroj: TM G36C (AEG) s ACOGem
TM MK.23 SOCOM (manuál) s tlumičem
Výstroj: Zatím se šetří :-D

ICQ: 450 671 743


03 zář 2009, 20:42
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Radar na území ČR
Murphy -> Jak to jako myslíš, že by nám Amíci způsobili okupaci? Dále, co se umístění radaru týče...zjisti si něco o tom, jak ten systém funguje/má fungovat, nebo si zahraj nějakou počítačovou strategii. Pak možná pochopíš, proč chtějí nyní další část protiraketového systému umístit do střední Evropy a ne například do Turecka. A nakonec, co se týče spojení s Německem, my s ním spojenectví máme, stejně jako s Francií, Velkou Británií nebo USA...to je totiž jaksi podstata NATO.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 zář 2009, 21:53
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 375 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz