Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:58




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze 
Autor Zpráva
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2008, 19:19
Příspěvky: 60
Bydliště: Kamenný újezd u Rokycan
Nový příspěvek Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Po několik týdnech mě konečně dorazil nový kolimátor s optikou, takže jsem se rozhodl napsat takovou mini-recenzi :twisted: pro lidi uvažující o stejné koupi.

Jedná se o čínskou repliku EOTechu 557 a 4x FTS magnifier koupenou z Ebaybanned, v reálu se tato kombinace prodává jako MPO kit. Oboje došlo v pěkně vypolstrovaných krabičkách, u kolimátoru byl navíc pár AAA baterií, takovej poslepovanej letáček/manuál a hadřík na čištění. Magnifier se dodává včetně Flip-to-side základny.

Obrázek

EOTech 557 se od ostatních 551/2/3 odlišuje umístěním tlačítek na bok kvůli montáži magnifieru a zvýšenou ukousnutou základnou pro montáž na zbraně bez RIS předpažbí.
První čeho si člověk na replice kolimu všimne, je že se nejedná o přesnou kopii 557mičky, holt šikmoocí soudruzi v rámci snižování nákladů na výrobní linky (5 číňanek někde v garáži) trochu zjednodušili design a kovový kryt není speciálně tvarovaný, kolim je celkově kratší a rovněž postrádá originální potisk od EOTechu. Prostě vypadá to jako mutace 553ky a ještě je na pravé straně pod krytem baterky prapodivná škvíra :roll: .

Obrázek

real vs. replika (ps: replika byla původně taky s černou krytkou)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Kryt baterií a částečně i tělo kolimátoru je z plastu, vnější kryt průhledu je z kovu. Jak jsem už zmínil, kolim papá AAA baterie ovšem značení + - je přehozené :) přičemž pokud baterie dáte opačně, začnou se i s kolimátorem nehorázně zahřívat. Vertikální i horizontální korekce funguje (i když trochu zvláštně, zaměřovač se posune až při pootočení šroubu o celých 360 )

Obrázek

Sklo kolimátoru ztmavuje jen mírně, zaměřovací bod má tvar A65 a stiskem NV lze přehazovat mezi zelenou a červenou barvou. Jas bodu není nijak zázračný a na přímém slunci ho člověk chvilku hledá, ale vidět více méně jde. Ghost effect se u něj téměř vůbec neprojevuje, ale tohle asi bude kus od kusu.

Obrázek Obrázek


4x FTS magnifier
Magnifier je zpracován velice pěkně a robustně, FTS základna se na RIS šroubuje a jde z ní magnifier rychle odepnout pomocí páčky. Poměrně zajímavý je průhled, který je čtvercový a při pohledu přes kolimátor nic nevadí ve výhledu. Pro dobrý výhled jsem se musel víceméně namáčknout až na hranu magnifieru, s ESS ICE to šlo, ale řekl bych že s tlustšíma brejlema by to mohl být problém. Magnifier je pěkná pomůcka na pozorování, těžko říci jak moc bude užitečný pro střelbu na nepřítele.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
(na poslední fotce zamořeovač neni pač jsem ji fotil bez kolimu)

Na závěr bych to celé zhodnotil asi tak, že to je pěkná hračka a parádně to vypadá 8), ovšem jas bodu není žádný zázrak :| a taky to sežere spoustu místa na zbrani.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

linky:
China 557: http://ebaybanned.com/product_info.php?cPath=32&products_id=1939
4xFTS: http://ebaybanned.com/product_info.php?products_id=1660

_________________
Omicron Airsoft Team


Naposledy upravil Noradu dne 09 kvě 2009, 12:25, celkově upraveno 1



27 dub 2009, 22:47
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 bře 2008, 13:36
Příspěvky: 113
Bydliště: Domažlice
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Moc pěkná recenze a koněčně s něčím novým, dávám 10 bludišťáků


27 dub 2009, 22:58
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Hezké, můžu přesunout do knihovny?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 dub 2009, 08:20
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2008, 19:19
Příspěvky: 60
Bydliště: Kamenný újezd u Rokycan
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Griffon píše:
Hezké, můžu přesunout do knihovny?

Pokud možno nech to tu pár dní, pokud by se rozvinula nějaká "diskuse", pak to přesuň do knihovny :wink:

_________________
Omicron Airsoft Team


28 dub 2009, 09:46
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 bře 2008, 13:36
Příspěvky: 113
Bydliště: Domažlice
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
nakolik tě to vyšlo v CZK i s dopravou do ČR?


Naposledy upravil janky dne 28 dub 2009, 10:12, celkově upraveno 1



28 dub 2009, 09:50
Profil ICQ
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
janky píše:
nakolik ti tě to vyšlo v CZK i s dopravou do ČR?


Taky by mě t ozajímalo, pěkná hračička :wink: a výborna recenze :!:

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


28 dub 2009, 10:02
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2008, 19:19
Příspěvky: 60
Bydliště: Kamenný újezd u Rokycan
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
janky píše:
nakolik tě to vyšlo v CZK i s dopravou do ČR?


Byly to dost nechutné peníze, cca 1600 magnifier, 1700 kolim. Doprava je na ebaybanned už v ceně, ale balík putoval 3 týdny a komunikace s EB je od nového čínského roku mizerná takže člověk neví na čem je.

_________________
Omicron Airsoft Team


28 dub 2009, 10:22
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Tak jsem to do knihovny okopiroval a necham to i tady :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 dub 2009, 12:25
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Takhle, veškerý kopie EOTechu jsou nanic, protože nefungujou tak jak by měly (jsou to normální kolimátory, nikoliv holografický)...takže když už bych si to kupoval z toho důvodu, že se mi to líbí, tak bych bral nějakej co nejlevnější, protože nemá cenu vyhazovat peníze za dražší kopie, je to všechno stejný.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 kvě 2009, 11:48
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2008, 19:19
Příspěvky: 60
Bydliště: Kamenný újezd u Rokycan
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
JackCY píše:
Co je to za výrobce? (jasně je to china ale jaká)
A jak jsi vyrobil/sehnal/... ten kryt v TAN barvě? (Přestříkal?)

uvažuju o 552, ale nevím jaké jsou tam úchyty?
tipuju že vše kromě 553 se nasouvá na RISku, a 553 lze asi nasadit a zacvaknout těma páčkama?
Co třeba kopie od HurricanE nebo ostatních značek? Jak si vede v porovnání s nima?
Je HurricanE dobrej? (pominuli cenu)

Nevíš kde by se dali sehnat takový ty průhledný krytky který se daj nasadit/zasunout na přední stranu EOTechu? Jednou jsem je našel, ale už se neprodávali :(
Díky


Kryt je opravdu přestříkanej, ale prodává se i celá 553 v TANu s kompletním značením (dragonredairsoft.com), výrobce těžko říct, slyšel jsem, že to je Huang. Jináč 552ka co jsem videl já, měla naprosto stejnej úchyt na RIS jako moje 557 (stačí utáhnout jedno kolečko) zatímco 553ky mají ten rychloupínák pomocí dvou páček. Krytku má například zde http://stores.ebay.com/lamp4us. HurricanE považuju za nejlepší (a strašně drahou) repliku, co se intenzity týče jsou na tom prý o něco málo lépe jak ty levný číny, jejich 556ka má dokonce auto-adjust intenzity, ovšem ani HurricanE se nevyhýbá ghosting.
Každopádně souhlasim s Griffonem, že co do funkčnosti nejsou kopie EOtechů žádnej zázrak, dají se koupit mnohem praktičtější airsoftové kolimatory.

_________________
Omicron Airsoft Team


09 kvě 2009, 12:23
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 kvě 2009, 09:26
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
hurricane je pry vybornej...

_________________
"Good. Bad. I'm the guy with the gun"


02 čer 2009, 19:15
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2008, 19:19
Příspěvky: 60
Bydliště: Kamenný újezd u Rokycan
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Tak jsem se rozhodl napsat pár postřehů po delším používání.

Kolimátor 557:
- zelená je vydět podstatně hůře jak červená a navíc se u zelené projevuje ghosting
- občas se při střelbě dávkou stalo, že to gumové "zkratovací" tlačítko vlivem otřesů vypnulo kolimátor (tenhle neduh se dá jednoduše odstranit malým kouskem pěnové podložky pod tlačítkem)
- párkrát se stalo, že se kolim sám vypnul a nechtěl se zapnout, což se vyřešilo vyměnou či vyjmutím/opětovným vložením baterií (patrně to bylo způsobeno slabejma baterkama, ale dodnes si nejsem jist)
- při použití kvalitních lithiových bateríí je bod lépe zřetelný
- maximální doba provozu na baterie 2-3 dny nepřetržitě

Magnifier 4x:
- čtvercový rámeček se dá vyšroubovat a magnifier má pak klasický kulatý a širší průhled :-)
- po 2 akcích se magnifier zevnitř nečím "umazal" a zamlžil po okrajích
po otevření, jsem uvnitř našel nějaký olej či vazelínu, která zamastila čočky a částečně i krystal. Vyčistit magnifier přesto nebyl větší problém.
- na základně pro magnifier se strhnul šroub pro uchycení na RIS (musel jsem ho nahradit větším robustnějším šroubem a novým závitem)
- na základne pro magnifier vypadla osička držící zachytávací tlačítko flipu (opět lze opravit a nahradit robustnější)
- při střelbě se magnifier díky "pužnému" uchycení na filp základně, trochu třese což zhoršuje míření při střelbě.
- průhled magnifierem přez kolimátor neni dokonalý, asi jako když se díváte přez nekvalitní okno (prostě to místama malinko zkresluje/rozmazává), ale je to jen místy a není to nijak výrazné.
- světelnost magnifu by mohla být lepší, není vyloženě špatná, ale na velkou kvalitní optiku nemá.

Takže víceméně všechny mouchy co kolim a magnif mají se dají nějak řešit, přesto je znát, že celkové kvalita je prostě "čínská".

_________________
Omicron Airsoft Team


28 črc 2009, 19:14
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Eotech 557 + 4x Magnifier - minirecenze
Přidal jsem to do knihovny :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 črc 2009, 23:50
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz