Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 10.-11.4.09 --- Hot Spring 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Report za CUSTOM (dále jen ačr) :
Nuže, sešlo se nás pro tuto akci celkem cca 32 z 43 přihlášených. Na akci jsem dorazil v pátek v 9 hodin. Po pár komplikacích s orientací jsem se v 10.30 ocitl na základně AČR. Hned mě zaujalo naše HG, v němž bivakoval Joseff. Precizní práce :wink: . Ovšem ani 9. LPO z Klatov se nenechala zahanbit ... Do 18.30 se sešla většina přihlášených a cca v 19.00 mohl začít briefing. Když padla tma a zima, začalo vše býti zajímavější. Průzkum bez NVG neměl smysl a i ty, kdož NVG měli, s problémama ale úspěšně průzkum zvládli. V noci se nic zvláštního nestalo, jen jsme objevili nepřátelovic základnu a pár lidí od nás na ní zaútočilo.... Druhý den kolem 11.30 oběvili naší polohu. Nutno podotknout, že o té doby o nás vůbec nevěděli. Soudě podle toho, že jsem mezi US a AČR táborem viděl rozdíly. US měli základnu na stráni a již z dílky byli vidět pytle s hlínou, okopy, HG a vytážené karimatky a jiné věci ... Narozdíl od AČR, kteří byly precizně okrytí a využili maskovacího prostředí lesního porostu. Prozradila nás jen hrdě vztyčená česká vlajka uvnitř základy. V tu dobu už se formoval první a zárověň poslední útok. Po chvíli střílení na semi US našlo krabici s municí a již mohlo plítvat municí po dávkách. Češi se statečně drželi. V 13.00 byla povolena střelba na auto (nikoliv dopravní prostředek) a řež pokračovala. Jen bych podotkl, že někteří nepřátelé se zachovali jako správní Amíci, když nepřiznávali nebo přiznali až 5 kouli v obličeji ... Hlodem celé akce bych vyhlásil výrok ze strany US na střelbu dávkou od Kuřete z GSAS. Bylo to takto: Jakýstakýs US voják křikl na Kuře, jestli má jako už munici (střelba semi viz. pravidla akce), načež mu Kuře odpověděl, že má kulomet a že může. Odpovědi se mu na to dostalo, že střílí z Kalacha, tak ať nekecá. Kuře měl ovšem RPK, což US bratři jaksi nemohli dlouho pochopit. Poté poznali, že již pžes zmíněné RPK nelze prorazit a hledali jinou cestu. Suma sumárum, AČR se povedlo udržet základnu před nepřátelským útokem a poté velitel našeho malého kontingentu dostal od Glanycho kapitulační SMS .... Tímto bych chtěl všem zúčastněným, ať už jednotkám nebo jednotlivcům, poděkovat za skvělou akci a atmosféru. Joseffovi za příkladné velení a organizování bojové činnosti AČR a všem, kteří se na akci Hor Spring podíleli.

Toť vše z mého krátkého a doufám že i srozumitelného reportu

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


11 dub 2009, 21:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Já se ti divim, že máš sílu dneska večer něco takovýho sepsat...asi jste se flákali pánové, já se skoro ani neudržim na nohou :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 dub 2009, 21:42
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Grife neflákaly :lol: Práce bylo hoodně a jen těžko trefuju i teď klávesy.
Akce fajn, hodnocení až začne fungovat mozek.


Jen pro odlehčení atmosféry: http://www.youtube.com/watch?v=l7eFrgwPq-A




Jo o jihlavanka RULEZ :lol:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


11 dub 2009, 22:06
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 led 2008, 20:01
Příspěvky: 127
Bydliště: Dobřany
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
jj přesně tak... nějake to hodnoceni asi taky vydam pozdeji... sotva vidim klavesnici, nespal jsem od pátečních 5 hodin do sobotních 18:30, to jsem uz usnul vsedě :D ted mě probudili, že musim jit makat... sotva tam dojdu... ale snad... tak az budu ready, tak taky neco napisu... :)

_________________
Alex "Sáš" Podhorsky
B/1-23 INF, 2ID duty: 2007 - 2012
615th MP Co. duty: 2012 - now


12 dub 2009, 07:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Griffon píše:
Já se ti divim, že máš sílu dneska večer něco takovýho sepsat...asi jste se flákali pánové, já se skoro ani neudržim na nohou :D


Opravdu jsme se Griffe neflákali ... Na mě prostě únava vždy dolehne až pozdě večer. Ještě do 23.30 jsem hrál NHL :wink: :lol: .... Jinak jsem na sobě načapal 6 příživníků z čeledi klíšťákovitých. Moje B Rh + jim asi chutnala 8) ... JInak dneska, kdy se mi všechny šrámy na duši i na těle rozležely, jsem měl problém vstát z postele a nohy mam jak sirky :D

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


12 dub 2009, 07:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008, 06:15
Příspěvky: 72
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Tak že z akce mám vesměs kladné pocity, nejlepsí zázitky mám z noční pruzkumné hlídky to bylo "kurva hustý". Jediný co mi pohled na akci kazí jeto že údajně některý amíci v noci z pátka na sobotu chlastali u ohně, jako jestli je todle pravda tak se nad sebou zamyslete, todle se fakt nedělá. Jinak jste byli dobrý protivník a tesím se nadalší společnou akci.


12 dub 2009, 08:00
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2007, 17:02
Příspěvky: 627
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Zdravím pánové !
Poděkování v první řadě patří Pepimu ktrý báječně organizoval akci.po dlouhé době jsem vyděl jak opravdu funguje radiokomunikace také jsem tam potkal spoustu lidí o kterých jsem myslel že už soft fodili do žita a hle najdnou se ukázali.
Chtěl bych se omluvit za hlášení a zlehčování situace na naší základně kdy jsem byxl docela nervózni jestli tu základnuá udržíme a tak jsem začal hlásit lidi,doufám že jster to vše btrali v legraci každopádně to v legraci bylio myšleno a vstup do Valhali se nám povedl :lol: :lol: kdo slyšel chápe :lol: :lol: :lol:
ještě jednou díky všem zúčastněným za skvělou akci bez hádek !!! :wink:

_________________
Nenávist je přítěž, živoj je moc krátkej na to, abychom byli pořád nasraní!
www.gsas.ic.cz


12 dub 2009, 08:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2009, 12:46
Příspěvky: 3
Bydliště: Dobřany
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Tahle akce byla opravdu vydařená ve všech směrech-počasí, parta dobrých spolubojovníků ale i nepřátelů, kteří si nedali nic líbit ... A za tohle vše vděčíme organizátorům, takže 3x hurá, hurá, hurá :D

:arrow: Jinak takhle v noci jsme se ještě snad nebáli :wink:

_________________
Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.


12 dub 2009, 08:50
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 27 bře 2008, 09:41
Příspěvky: 36
Bydliště: Staňkov
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Akce byla moc povedena, moc se mi to libilo, nočni pruzkumy bez NGV byl peknej adrenalin hlavne když jsme narazili na hlidku GUSTOM :D. Hodnotim tuto akci jako velmi dobrou a už se teším na další podobne akcičky.....Dekuji timto Glancymu, Havlovi a Griffovi za ukoly pro SF určite sme se nenudili :wink: a samozdřejme všek chlapum se kteryma sme stravili 2 dny na US zakladne.

Za 7th SFG Jirka


12 dub 2009, 08:51
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
akce byla skvělá , díky organizátorům za možnost se tohohle zůčastnit...

jinak průběh akce z pohledu člena týmu AS Draženov.....

Začátek Pátek 17 : 00 - 23 : 00

V pět hodin odpoledne jsme dorazili na parkoviště do Osvračína , naházeli na sebe výstroj a následoval přesun na naší základnu . Po nahlášení nás Joseff zavedl na jím vybrané místo nad roklinkou jež tvořila jednu z hranic naší základny . Navíc jsem dostali posilu jednoho muže jež byl sám bez jednotky tudíž náš počet vzrostl na 5 . Společnými silami jsme vybudovali opevnění z něhož jsme mohly krýt celou naší stranu a hlavně onu zminovanou roklinku jež mohla posloužit amíkům jako skrytá přístupová cesta na naši základnu . Následoval odpočinek a příprava na noční hlídku .

Noc Pátek 23 : 00 - Sobota 08 : 00

Po velitelském brífingu nás Honza ( náš velitel ) informoval že nám byl svěřen důlezitý úkol najít a nastřelit nepřátelskou základnu jejíž pozici zhruba lokalizovala první vlna hlídek . Vzhledem k absenci NVG (pokud vím naše strana měla 2 ) u našeho týmu jsme šli de fakto naslepo (dohled byl tak 10 m ) a byli jsme nuceni chodit hlavně po cestách kde se dalo jít relativně bez hluku ( ve tmě větev prostě nevidíte ale zapraskání vás prozradí široko daleko ) . K prvnímu kontaktu došlo ve 23 : 45 u horního konce pasek kdy jsme zaslechli přibližující se praskání zřejmně větší jednotky a pro jistotu zalehli . Na naše zvolání bohužel odpověděl jen urágán kulek a výkřik "deme do nich ! " .... bylo ješte před půlnocí a tak jsme byli pod těžkou palbou z automatů navíc morbidně přesnou (pravděpodobně měli NVG ) . Bohužel jsme ztratili jednoho muže ( první ztráta na straně custom jednotek ale jedinná ztráta u našeho teamu za celou hru ) a museli se jsme se stáhnout . Rádiem jsme informovali velitelství o situaci a dostali jsme rozkaz spojit se s dalším týmem což se nám povedlo bez problémů . Následovalo plížení se v lese na nepřátelské straně při němž se nám sice nepodařilo splnit náš hlavní cíl najít nepřátelskou základnu ale prý jsme byli blízko . Následoval návrat na základnu a odpočinek . Podle toho co jsem se dozvěděl jedna z jednotek z další vlny hlídek prošla a zmapovala nepřátelskou základnu a na nedalekém mrtvolišti jako trofej ukořistila blembák. Po zbytek noci byl relativně klid , jen občas jsme zaslechli pohyb v lese nedaleko naší základny . K ránu navíc už byla celkem "kosa" což jsme všichni dost podcenili . Za svítaní jsme všichi očekávali mohutný útok nepřítele ale ten nepřišel .

Den Sobota 08 : 00 - 14 : 00

Po ranním brífingu jsme dostali další úkol projít linie nepřítele a najít a přinést naši bednu s municí . Povzbudily nás zprávy že v oblasti kudy půjdeme operuje cca 20 členná skupina amíků jež rozstřílela dvě předchozí hlídky . Prošli jsme okolo spodního okraje pasek kde se nám přidal "Hitmann" - přeživší člen předchozí hlídky jež se ukázal jako skvělý pomocník při průchodu linemi nepřítele . Prošli jsme linie amíků po celé délce od spodního okraje pasek až k hornímu a cestou beze ztrát zlikvidovali dvě stanoviště a poslali na mrtvoliště osm nepřátel . Bednu jsme bohužel nenašli a přišel rozkaz stáhnout se a doplnit zásoby . Bohužel jsme nebyli vysláni zpět kvůli malému počtu lidí na základně. V rádiu nás pobavil dotaz jedné z hlídek zda máme nějaké jiné patroly za pasekou na což přišla odpověd : "všechny " .
bohužel tato situace moc dlouho nevydržela a amíci zformovali velkou skupinu jež během chvíle zlikvidovala 15 našich lidí a zbytek dostal rozkaz se stáhnout a posílit obranu v očekávání velkého útoku . Okolo poledne se amíkům za mohutného řevu konečně podařilo lokalizovat jejich bednu nedaleko našeho předsunutého stanoviště a zmocnili se jí . Následoval očekávaný silný útok (a další řev ) na naši základnu který jsme zastavili a zkončil jako otukávání BB-čkama na velkou vzdálenost . Celkově tak amíci propásli šanci nás dobýt a i když dopravili bednu na svou základnu a mohli nás ostřelovat dávkami na čož jsme mohli odpovědět pouze na semi jedním kulometem tak neprorazili . Zbytek akce tak jen prováděli velké i malé frontální útoky , navíc absolutně nekoordinované a ústící v proud jejich mrtvých směrem k mrtvolišti . v jednu odpoledne navíc padlo omezení pálit pouze na semi což jsme okomentovali nadšeným řevem a hláškami typu " podte si pro to " a smrští kulek . poté už se celkem nic moc nestalo a boje mě spíš připadali jako akce typu i ty si ulov svého amíka .
Boje skončili jak již bylo zmíněno po sms ve 14 : 00 které předcházela zpráva o znovudobytí našeho předsunutého stanoviště .

Následoval závěrečný brífing , likvidace okopů , společné fotečky a pak již jen balení věcí a odchod domů .

edit ...pár foteček
http://keldron.rajce.idnes.cz/10-11.4_2009/

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


Naposledy upravil Keldy dne 12 dub 2009, 10:52, celkově upraveno 2



12 dub 2009, 09:11
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 27 úno 2008, 19:04
Příspěvky: 260
Bydliště: Dobřany
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Tak akci hodnotim jako velmi povedenou, jediný co mě mrzí že se mi 3. den rozbil kvér(ulomená tryska), takže sem si nemohl moc zastřílet, ale jinak to bylo perfektní - počasí, zákopy, lidi, atmosféra... prostě super, noc v zákopu neměla chybu, zrovna tak HQ párty hned 1. den... zase je na co vzpomínat... jinak bych chtěl poděkovat Glancymu, jakožto hlavnímu organizátorovi akce a pak dalším lidem, zejména US straně a v neposlední řadě i nepříteli, protože bez nich by ta akce neměla správnou "šťávu" ...ještě jednou díky

EDIT: tady sou fotky z akce: http://carver.rajce.idnes.cz/Hot_spring_9.-11._4._2009/


Naposledy upravil Jack Carver dne 12 dub 2009, 09:33, celkově upraveno 1



12 dub 2009, 09:24
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Jen durazne upozornuji na to, ze zadna kapitulacni SMS neprisla!!!

Jednalo se o SMS oznamujici konec akce ve zneni: Akce ukoncena, dekujeme za ucast.


To jen pro poradek a zklidneni situace.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


12 dub 2009, 09:26
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 říj 2008, 16:33
Příspěvky: 134
Bydliště: Blížejov
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Takže já bych si dovolil ve stručnosti to shrnout z pohledu 2ID pod mým velením.
Časy jsou přibližné :idea:

Ve čtvrtek ve 1330 jsme pěšky vyrazili z Blížejova na budoucí stanoviště US jednotek (dále HQ) v doprovodu Griffonovo 2ID a Wiliamsovo USMC.
Po 1500 jsme přišli do prostoru budoucího HQ a s Brooksem a Griffem jsme rozjímali nad tím kde umístíme epicentrum HQčka, čímž jsme si krátili tak strašně dlouhou chvíli než dorazil Glancy bez kterýho jsme nemohli nic dělat, jelikož on byl velitel. V 1630 dorazil a přivedl s sebou další lidi (sorry, jména nevím). Schválil vizi HQ, vzal si lidi na budování velitelskýho okopu a já jsem se zabýval rozmístěním ostatních pozic. Cca v 1700 lidi věděli kde budou kopat a dali se do práce. Glancy opustil HQ asi ve 2000. Poté začala volná zábava, zapálil se oheň a lidi si užívali společnosti cca do 2300.

Pátek. 99% lidí vzbuzeno do 0730. Pokračovalo se v budování pozic. Hlína, hlína, skála a zase jen skála a kamení. Tak to šlo do tý doby, než dorazil Glancy kolem 1600. Poté, co se rozpoutal "humbuk" kolem opravování velitelskýho okopu (ve kterém plál čtvrteční oheň) mi bylo sděleno, že Ženy a Caysey ještě dorazí a že máme být frakcí útočící a ne bránící (což mne překvapilo a zaskočilo nepřipraveného). Počítání pytlů všech zákopů, pač Glancy pohřešoval pytle se mi moc nezamouvalo - lidi, který měli cizí pytle bez dovolení se zachovali vyloženě hnusně. Až na dokončování okopů se až do 1900 nic nedělo. Poté se konal nástup, kdy proběhl jedenapůl hodinový brífink. Určili se poslední nepřesnosti a vydali se některé z rozkazů. Poté se všichni rozešli do okopů a nejspíš kolem 2030 jsme zaznamenali první kontakt. Poté, možná předtím, vyslán Ženy na vybudování ošetřovny cca 150 metrů od HQ. Ve 2230 zrušeny předsunuté obranné pozice, jelikož bylo všem jasné, že tam by se leda umíralo. Po 2300 byli poprvé vysláni Special Forces na průzkumnou patrolu. Měli se zdržet kontaktu, více bude upřesňeno od Fifiho. Hlídání, hlídání a opět hlídání. Pár kontaktů bylo, probíhalo fungující, ale až moc časté, nasvětlování nepřítele. Odražení všech kontaktů proběhlo beze ztrát. Návrat SF byl ale nepotěšující. Narazili na část CUTOM jednotek, bohudík taktéž beze ztrát, ale jinak byla patrola zbytečná, jelikož po AČR jako by se slehla zem.

0300 vyslána další patrola, opět SF, tentokráte doprovázené 1st Cavalry, USMC a některými Griffonovo lidmi z 2ID. Doufám, že popsáno bude později. Návrat SF znamenal vymýšlení prohledání prostoru. Poté, co se nám probudila velící šípková růženka, která nebyla v noci téměř vůbec k zastižení a ani jí nebylo v PMR rozumět, nám bylo řečeno, že nepřítel je od nás vzdálen cca 4 - 5 km. Byla to chyba orientace v mapách a poté, co kvůli nadměrnému množství věcí některých zůčastněných byl zamítnut návrh na průzkum a poté, co došlo k ústní konfrontaci mezi mnou, Griffonem, Brooksem a Glancym, jsem byl poslán "rovně", přibližným směrem na západ.
Nečekal jsem, že na zvolání "Second ID ke mně!", přiběhne tolik lidí (díky Griffe), ale mile překvapen jsem se vydal "rovně". Třináctičlenná skupinka pod mým velením opustila hlídaný prostor kolem HQ a po kontaktu z nepřítelem, z něhož jsem viděl jen dva padlé spolubojovníky a utíkající CUSTOM jednotky jsme začali pročesávat prostor mezi US a CUSTOM stanovišti. Kromě člověka, kterej se musel vrátit kvůli nemoci šlach a kterého CUSTOMáci zbavili života jsme vydrželi beze ztrát, přičemž na straně CUSTOM byly zaznamenány 4 potvrzené zásahy. Stáhnutí pěšáků zpět na US HQ. Poté jsme Glancymu vysvětlili, že bez dávek to teda jde a počkali jsme na refresh, jelikož posili, které nám měli dorazit se zatoulali úplně jinam.
Pár lidí jsme nechali na HQ a v 6ti čtyřčlenných Fire Teamech jsme se vydali proti nepříteli. Podpořili jsme stahující se SF, kteří si vzali další FT na hlídání HQ a ve 20ti lidech jsme pročesávali prostor nad CUSTOM HQ. Jediný nepřítel, kterého jsem viděl byl nepřítel prchající, nebo odcházející na mrtvoliště. Ztráta 2 lidí. Po vyčištění keříků jsme se vydali směrem ke CUSTOM HQ, bohužel, jsme přesně neznali jeho pozici. Byli jsme nemile překvapeni, že v prostoru, v kterém předtím moje první pěšácká procházka kolem nepřátelských pozic nezaznamenala odpor, bylo schováno mraky CUSTOMáčků. Tam jsem jakožto příkladný velitel první v lajně padl a padla tam také celá naše grupa, než jsme se stačili vyrefreshovat. Výsledkem pro nás bylo získání FULL AUTO možnosti na našich zbraních.
Poté moje 2ID zůstávala na HQ, protože od toho jsme tam původně byli - ukázali jsme ostatním jak se to dělá a jelikož koordinátorem útoku měl být CPL Griffon, nechali jsme nepřátelské HQ napokoji.
Ve 1330 jsem požádal o povolení k opuštění pozice a po 1400 jsem z HQ odcházel. Lidi zahrabávali okopy, to, že akce skončila jsem se dozvěděl až tady.

K amíckým nepřiznávačům - na straně CUSTOM byli taky, aneb tvrzení proti tvrzení.
K naší linii - byla do kruhu, ten předsunutý okop smrti, kde nám zařvalo 8 lidí byl zbytečnej výmysl kvůli krabici s municí pro CUSTOM.
Ano, na otevřeném prostoru jsme byli. Ano, svítili nám pytle, v noci lightsticky a odráželo se nám světlo od některých plachet, ale naše opevnění nebylo prolomené ani ve chvílích, kdy se na HQ vyskytovala pouze polovina lidí (15), ani ve chvíli, kdy na HQ zůstali celkem možná 4 lidé ve chvíli, kdy zbytek odcházel na již popsaný útok do doby, než se vrátili SF.
K pravidlům ohledně dávek - každýmu ujede ruka, na naší straně jsem to zaregistroval jednou (viník byl upozorněn a uvědomil si to - nedorozumění), na straně nepřátel nemůžu soudit - neviděl jsem je jinak, než zády, nebo vůbec díky dobrému maskování.

Čistě z mého pohledu - splnil jsem i to, co jsem nemusel - vybudoval jsem HQ, kudy neproklouzla noha CUSTOM lidí až na jednoho chudáka, který nemohl najít CUSTOM HQ. Prolomil jsem ledy v útocích a staral jsem se o vše, co jsem mohl.

Tímto chci poděkovat Glancymu a Joseffovi za uskutečnění téhle akce.
CPL Griffonovi za velení, CPL Brooksovi a PFC Wikimu za pomoc při plnění rozkazů daných mně, Special Forces a Caysymu za připravenost (ale pánové, v noci jste kecat nemuseli).
Dále 1st Cavalry za vše, co udělali a za trpělivost, zváště pak SGT Moorovi za pokec.
Celá US strana si zasluhuje moje velký dík za to, že dělali to, co se jim řeklo a že dodržovali noční hlídky. Možná mne někdo z vás nebude mít rád kvůli "buzeraci", ale nedalo se svítit.
Enemákům děkuji za to, že mně nechali se procházet v 11ti lidech po jejich území, dále za to, že nedokázali vyvinout tlak na naše HQ, i přes to, že to nebylo jejich povinností a přesto, že občas stav lidí na HQ byl žalostný.

Akce se mi líbila, s velením na US straně už to bylo slabší. Rozkazů bylo po málu a občas jsem se opravdu nudil (a nemyslim hlídkování v okopech).

Za pravopisné chyby a překlepy, nesrovnalosti s časy, nebo neúplnosti událostí se omlouvám, snad bude doplněno.

PFC John "Havel" Blackbean

_________________
CPL John "Havel" Blackbean
A/1-23 INF, 2ID
"Second to none"
We serve

www.23rd.wz.cz
Second ID, who is more? We won´t knock on haeven´s door!


Naposledy upravil Havel dne 12 dub 2009, 11:14, celkově upraveno 3



12 dub 2009, 10:18
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 12 říj 2008, 19:52
Příspěvky: 285
Bydliště: Tachovsko
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Tak tahle akce byla velmi dobrá. První den co sme dorazili na místo základny US po menšim blouděním lesem, ve čtvrtek jsme dostali úkol vybudovat zákop. Samozřejmě že ve čtvrtek jsme zákop nestihly vybudovat tak jsme zákop budovaly i v pátek, po dokončení zákopu bylo nutné udělat ještě pár věcí ohledn maskovaní. Večer kolem 20.00. hodin se začalo stmívat tak jsme zalezly do zákopu a hlídaly sme základnu. Naše první hlýdky vyrazily na průzkum v 21.00-22.00. hodin. Kolem 23.00. hod na nas zautočila menší skupinka protihráču, ale díky sluničku jsme je vistřílely a držely jsme se až do rána aby jsme neusly. Od 07.00. hod bylo už světlo ale to už jednotky CUSTOM na nas neutočily ale vydaly jsme se najít my je cestou k jejich základně jsme narazily na menší skupinky jednotek CUSTOM ale ty pred namy ustupovaly, až ustopily až do křový kde na ně nebylo vydět tak jsme se stahly na zakladnu US po pul hodině se vydala větší jednotka napadnout základnu CUSTOM. Mezi tim co odešly tak nas napadly dvě manší skupinky, ale my jsme se ubranily a pak jsme se vydaly v pěti lydech pomoci dobyt zakladnu CUSTOM mezi tim než jsme došly ke svým jednotkam tak jsme vzaly bednu a dopravyly ji na naši zakladnu, poté jsme dostaly povolení střílet dávkami ale nic vyc se nam nepovedlo než sebrat pouze bednu s munici. K vlajce jsme se nedostaly jelikož byly dobře opševněný a vběhnout pro vlajku byla sebevražda tak jsme je pouze otukavaly z dalky, ale skusili jsme se k vlajce dostat ze spoda ale tam na nas čekakla smršt kuli tak jsme se vlajky ani nedotkly. Po té jsme se sebraly a odešly se zbalyt a zahazet zakopy, a pak jsme odešly.
Timto chci poděkovat za skvělou akci Glancymu, Havlovi, Grifonovi a hlavně všem co byly za stranu US.


12 dub 2009, 10:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
No omlouvám se že i já jsem mystifikoval ohledně názvu oné sms . Jinak Díky Pepo za skvělé velení .

Ohledně nepřiznávačů .... z naší jednotky dostal zásah jen jeden a to navíc v naprosté tmě a přesto přiznal .
Ovšem byl jsem svědkem incidentu v sobotu ráno kdy US jednotka čítající 2 - 3 muže a jednu blondatou dívčinu napadla naše pozice . Jeden kluk + ona dívčina dostaly zásah už na velkou vzdálenost , poctivě zahlásily ale pak si v klidu sedly na zem a kochaly se probíhající bitvou - to že by měly klusat na mrtvoliště je nezajímalo a hrozně se divily proč občas znovu inkasují zásah . Další z jejich jednotky to ovšem zkusil úžlabinou a přeztože byl několikrát zasažen jen se nám smál a kempil dál .
je to jen hra a nechtěl jsem to vytahovat ovšem když už ste to načly tak prosím

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


12 dub 2009, 12:51
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2007, 13:19
Příspěvky: 700
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
ja porad nevim co k tomu rict no...

proste super prostor, super lidi, super pruzkumy, super organizace, super vsechno proste :D :D

chtelo by to ale nejaky RMK(remake) v nejblizsi dobe.. pac tehle akci by melo bejt podstatne vic... ;)
fakt to nemelo chybu.. takze vsem dekuju za super vejkend..

EDIT: cekal sem ze se tu nekdo pusti do GSAS, kdyz nas kulometcik (jako jedinej za CUSTOM) strilel fullauto...par jednotlivcu se ozvalo.... ale vecinou je Kuře sprazil jak hlaskama ze muze, protoze je kulometcik, tak dalsi davkou...

uz by to ale chtelo nejaky fotky lidi!!!!! ale ne ze to prasknete rovnou sem!!! na to mame jiny mistecka.. ;)


12 dub 2009, 12:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Takže je čas na můj report. Vzhledem k tomu, že jsem celou akci měl tu čest stát po boku Havla, bude dost podobný jako ten jeho, tak se nedivte :D

Čtvrtek:
Po cestě vlakem z Plzně jsme se já a Williamsovi mariňáci setkali v Blížejově s Havlovými lidmi a cca ve 1330 vyrazili na pochod směrem na pozice. I přes některé technické (jak se sakra můžou z GPSky smazat všechny uložený body?) a fyzické (kdo mi dal do batohu ty neviditelný cihly?) potíže jsme vcelku bez potíží za necelé dvě hodiny došli na plánovanou pozici naší základny. Společně s Havlem jsme obhlédli terén a předběžně naplánovali umístění velitelství a obranného perimetru, ale nezačínali jsme nic dělat, dokud nedorazil Glancy. Ten nám rychle schválil náš původní plán, vzal si lidi a pustili se do výstavby HQ. Během několika desítek minut měl Havel rozmyšlený a rozkreslený obranný perimetr, každý dostal svoji pozici a mohli jsme se pustit do kopání. Někdy v průběhu prací opustil Glancy HQ, s tím že se vrátí v pátek odpoledne. Kopalo se až do setmění, poté se rozjela 'HQ párty', na které jsme se za přispění ohně, upgradované cocacoly, zásob lokálního specifického nápoje a trochy atmosféry Vietnamu bavili cca do půlnoci.

Pátek:
Já osobně jsem si v očekávání toho, že se příští noc moc nevyspím (což se splnilo) dovolil trochu přispat, ze spacáků jsme se s Martym vyhrabali až po 0800, kdy už většina dalších lidí vesele kopala do země. Což všichni koneckonců dělali i po zbytek dne. Během dopoledne ještě dorazili zbylí dva členové mojí jednotky a několik dalších lidí, kteří rychle dostali přidělené obranné pozice a mohli se hned zapojit do budování obranného perimetru. Ačkoli terén nebyl zrovna ideální (zkuste si hloubit zákopy v kamenolomu, vyjde to možná nastejno), v odpoledních hodinách už většina lidí měla vykopané parádní díry a začínalo se pracovat na maskování, přístřešcích na spaní a podobných srandách. Já jsem konečně začal trochu plnit i své velitelské povinnosti, snažil jsem se pomoci Havlovi, který měl při koordinaci budování obranných pozic sakra hodně práce a párkrát jsem si obešel obranný perimetr a trochu si zakibicoval. Během odpoledne se také vrátil Glancy a opět se pustil do budování HQ. Když se začínalo stmívat, většina lidí už měla okopy hotové, připravené a zamaskované a musím říct, že když jsem obranný perimetr viděl, měl jsem z toho vyloženou radost a těšil jsem se na to, jak si na nás vyláme zuby nejeden nepřátelský útok. Proto mne zrovna dvakrát nepotěšilo, když jsem se na briefingu dozvěděl, že naším úkolem je v první řadě útok a ne obrana. Z OPORDu jsem to pochopil přesně opačně. Vědět to, rozhodně bychom nenechali lidi plýtvat silami na budování takhle silného obranného perimetru a raději se šetřili na průzkumné a útočné akce, a to především v noci. Briefing se jinak nesl v klasickém duchu, jednalo se spíše o zdůraznění pravidel a některých zásad a zopakování některých částí rozkazu. Krátce poté dorazil ženy, který se vydal na mrtvoliště vybudovat ošetřovnu a Casey, který se rychle zkamarádil s ostatními spešláky. Několik lidí se též vydalo vybudovat jedno předsunuté postavení, víceméně jen kvůli dodržení scénáře (uložení bedny s municí). Po setmění byla základna víceméně hotová, většina lidí už seděla ve svých okopech a hlídala. S hrůzou jsem zjistil, že ženyho ošetřovna není nic jiného než stan, před kterým plápolá oheň s několikametrovými plameny a kolem nějž posedávají lidé, kteří pořádají párty a svítí kolem sebe LED svítilnami...jako by se nechumelilo, čert vezmi to, že jsme v bojové oblasti. Výsledek asi stejný, jako kdybychom si dovezli obrovský neonový nápis "US základna" a vyvěsili ho nad naše velitelství. Celá snaha o zamaskování naší základny a co největší ztížení jejího objevení nepřítelem tedy přišla vniveč, nepřátelský průzkum to nemohl mít snadnější. Glancy jakožto velitel celé akce to nijak neřešil, takže nám nezbylo než zůstat sedět v zákopech a připravit se na obranu základny. První kontakty s nepřítelem na sebe nenechaly dlouho čekat a pokračovaly po celou noc, i když postupně ochabovaly a ráno byl prakticky klid. Nepřišel žádný soustředěný útok, spíše se jednalo o menší jednotky, které se lidem v zákopech podařilo rychle vykázat do patřičných mezí :D Ve 2300 jsem se rozhodl vyslat první průzkumnou jednotku, volba nepadla logicky na nikoho jiného než na SF. Zároveň jsme s Havlem zrušili předsunutý okop, lidé v něm byli zbytečně a chyběli v obranném perimetru. Velení jsme měli na starosti víceméně já s Havlem, Glancy byl každou chvíli někde pryč a víceméně jen schvaloval naše plány. Do půlnoci se již nic zvláštního nestalo.

Sobota:
Chvíli po půlnoci zahlásila patrola SF kontakt s nepřítelem a stáhla se na HQ. Měli několik potvrzených mrtvých nepřátel a žádnou vlastní ztrátu, ale hlavní úkol - lokalizování nepřátelské základny - se jim bohužel splnit nepodařilo. Kolem 0300 jsem tedy vyslal další patrolu, které se kromě SF účastnila ještě část mých lidí, celá jednotka USMC a celá 1st Cav. SF se vrátili cca v 0500, bez kontaktu, ovšem pozice nepřátelské základny stále neznámá, navíc se oddělili od zbytku patroly, který zůstal neznámo kde. USMC a kavalerie se po troše bloudění vrátili až o dvě hodiny později, ovšem opět bez výsledku. Noc pro nás tedy skončila z jedné strany dobře (ukázalo se že náš obranný perimetr je skutečně pevný, byli jsme narozdíl od nepřítele beze ztráty) a z druhé špatně (pozice nepřátelské základny stále neznámá). Když se rozednilo, začali jsme plánovat co dál. Bylo jasné, že nemůžeme sedět v zákopech a čekat. Původní Havlův plán - úplně zrušit naše velitelství a v plné síle vyrazit proti nepříteli - nebyl Glancym schválen, takže jsme se nakonec rozhodli vzít všechny z 2ID - vznikla z toho jednotka o síle 3FT pod Havlovým velením - a vyrazit směrem k předpokládané pozici nepřátelské základny. K prvnímu kontaktu s nepřítelem došlo již několik desítek metrů od našeho HQ, ovšem díky perfektnímu Havlovu velení a znalosti taktiky jsme část z nich rychle pobili a zbytek zahnali na ústup. Rozhodli jsme se postoupit ještě dál, ovšem nepřátelský odpor se stupňoval a požadované posily nedorazily (namísto toho se dostaly do kontaktu s nepřítelem jinde a došlo u nich ke ztrátám), takže Havel nakonec zavelel ústup a vrátili jsme se zpět na HQ. Jednalo se o jednoznačný úspěch - byli jsme beze ztráty a měli jsme hned několik potvrzených mrtvých nepřátel. Počkali jsme na refresh a vyrazili znovu, tentokrát už měla naše jednotka sílu 6 FT, čili téměř 30 lidí. Cestou jsme narazili na jednotku, která měla být původně naší posilou při prvním kontaktu. Část z nich se přidala k nám, část z nich se společně s jedním z našich fireteamů vrátila na základnu pro případ nepřátelského útoku. Postupovali jsme směrem k oboře, kde jsme předpokládali nepřátelskou základnu. U obory jsme narazili na poměrně veliký počet nepřátel, ovšem jejich odpor byl poměrně nesoustředěný a rychle se rozpadl. Bohužel i my jsme měli ztráty, jedním z našich mrtvých byl i Havel, velení tedy převzal Brooks. Po vyčištění oblasti jsme se vydali na druhou stranu obory, kde jsme k našemu údivu (v noci tam naše patrola prošla a nic neobjevila) našli nepřátelskou základnu. Postupovali jsme z několika stran a rychle, i když se ztrátami, se nám podařilo dobýt nepřátelská předsunutá postavení, která byla opevněna pouze natahanými větvemi. V jednom z nich jsme objevili bednu s municí, kterou jsme okamžitě poslali na naši základnu. Začali jsme postupovat na nepřátelskou základnu, ovšem ta byla již opevněna lépe, navíc jsme byli již oslabeni, padlo hned několik našich lidí včetně Brookse. Velení jsem tedy převzal já a pokusil jsem se zatlačit na nepřátelské pozice, ovšem neúspěšně a s poměrně vysokými ztrátami. Nakonec jsem u nepřátelské základny zůstal pouze já s několika zbylými hrdiny. Vydal jsem rozkaz k držení dobytých nepřátelských pozic a doufal v příchod posil. Kromě několika mariňáků ovšem nikdo nedorazil. Pokusil jsem se tedy ještě o jeden útok, a i přesto, že v jeho průběhu jsem dostal zprávu o tom, že munice je na základně a můžeme pálit dávkami, se mi opět nepodařilo základnu dobýt. Jen tak mimochodem, bylo poměrně vtipné, že ve chvíli, kdy jsme my dostali možnost pálit dávkami a využili jí, začali nepřátelé z okopů pražit také dávky, ačkoli jejich munice byla ještě bezpečně na naší základně. Teprve když jsem si málem zničil hlasivky, jak jsem jim za to nadával, jim to došlo a přepli zpět na semi. Nakonec jsem dostal zásah od snipera (komu čest tomu čest, přímo mezi oči :D ) a odešel jsem na mrtvoliště. Do akce už jsem se znovu nedostal, vzhledem k tomu že většina lidí už končila a odcházela Glancy akci ukončil, my jsme zasypali zákopy a jeli domů.

Celkově se mi akce opravdu líbila. Myslím si, že svůj úkol (více útočit než bránit) jsme splnili více než dobře, nebýt toho, že posily se ztratily a že nepřátelé dostali možnost pálit dávkou i když nezískali munici, tak jsme možná jejich pozice dobyli. Chtěl bych poděkovat Glancymu za uskutečnění akce, Havlovi za naprosto perfektní a příkladné velení v boji, Brooksovi za to že je a všem klukům pode mnou za to, že dělali co dělat měli. Zvláštní plus mají všichni za funkční rádiové spojení. Jediné co mě trochu mrzí je to, že jsme nevyužili naše krásné okopy, nepřátelé se nezmohli na jediný útok :( a také to, že s velením na naší straně to nebylo takové jak jsem čekal. Ohledně dodržování pravidel a přiznávání - já osobně jsem žádného vyloženého nepřiznávače nezaznamenal, i když jsem párkrát řval...ale to bylo v případech, kdy jsem pálil na přebíhajícího nebo utíkajícího nepřítele, a v takových chvílích chápu že člověk případný zásah prostě necítí, zvlášť když se pálí jednotlivejma. Povinná palba jednotlivejma se taky dodržovala, až na incident který jsem popsal v reportu.

Teď bych se ještě rád vyjádřil k reportům Wrtaka, mám pocit, že jsme byli na jiné akci :D
Ohledně maskování US základny...sám jsem si na to dával pozor, dovolil bych si říct že to přeháníš, možná že sem tam něco vidět bylo, ale rozhodně jsme tam neměli žádný kemp, který by byl vidět na půl kilometru. Objevili jste nás díky ženyho vatře a kalbě, takže nepovídej že jsme byli blbě zamaskovaný, nemůžeš to posoudit...ono když už víš že máš něco někde hledat, tak to nakonec najdeš, i když to je zamaskovaný sebevíc. Ohledně RPK - pokud jsi takovej frajer, že rozeznáš RPK od AK na padesát metrů když po tobě střílí, tak to teda klobouk dolu :D Rychle se to vysvětlilo a nikdo z nás neřekl ani popel už. A to že jste udrželi základnu a my kapitulovali - joseff to zčásti vysvětlil, já bych si ještě dovolil dodat, že narozdíl od vás, kteří jste ani nezaútočili, jsme vám dali docela zabrat :D

Jinak máme fotky, ale budou až v pondělí večer.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 dub 2009, 13:17
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2007, 13:19
Příspěvky: 700
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Griffon píše:

no.. tak kazdej to vidi z jinyho pohledu zejo... ale wrtak si toho doopravdy vsiml tak na 400m.. ja sem to sam nevidel.. a on hele tamhle doole je plachta atd...

k tomu ze sme nezautocili.. no my sme se drzeli rozkazu.. a scenare udrzet zakladnu!!! coz se povedlo.. ;)

(a ted trosicku popichnu :lol: )
vase utoky byli pekne chaoticky... v dobe kdy sme jeste nemohli fullauto tak ste se nezmohli na nic.. porad ste utocili na jednu stranu zakladny, kde byl kure a ten vas vzdy pekne sprazil.. pak oddelal pastorek.. vzal sekundarku a strilel jednotlivkama jako ostatni.a i tak ste to nedobyli
ja tam porad sedel dole v zakopu.. a nikde nikdo.. kdyby ste tlacili ze vsech stran.. tak by ste na tom byli podstatne lip...... a pak kdyz uz bylo 13:00 ste nemeli sanci...

krom toho nezapominej kolik bylo nas a kolik vas.. ;) ono se ti to rekne utok!! kdyz mas branit zakladnu a utocit v 30lidech.. nevim ted kolik bylo vas.. ale naposled mi bylo receno neco pres 50.. ;)

navic.. nicit 5celnny pruzkumy taky neni nic tezkyho...
ale co no.. kazdej ma svoji pravdu.. nema cenu se nejak dohadovat a kazit tak super akci.. ;)

krom toho todle je hlaseni.. xD bavit se o tom muzeme jinde.

EDIT: porad cekam na Joseffa kdy poda hlaseni jak to vlastne bylo za CUSTOM z pohledu veleni.. ;)


12 dub 2009, 13:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 říj 2008, 16:33
Příspěvky: 134
Bydliště: Blížejov
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Pro srovnání:
US boys na HQ - 32 lidí + Ženyho ošetřovna, která byla ku prospěchu spíš lidem od CUSTOM.
Takže tímto chci nastínit, že šance na útok byli na obou stranách stejné. Chaotické útoky na vaše pozice? Alespoň do doby, co jsem byl bojeschopen a živ, tak útok šel hladce, ladně a vaši lidé padali jeden za druhým.

A dovolil bych si otázečku, když jste teda věděli o našich pozicích tak dobře a když byly tak hezky vidět a na ráně, proč jste nevyvinuli větší tlak?
Mohla být sranda...

Ne, dle mýho uvážení byl kámen úrazu v tom, že byl špatně sepsán/pochopen OPORD. Všichni jsme si mysleli, že se budeme muset bránit a činností mimo HQ nám budou jen průzkumné patroly.

Taky jsem pro REPETE, ale trošičku odstup a jiný velení na straně US.

EDIT: Už mlčím, Skřet má pravdu, nebudeme se dohadovat...
Těšim se na další podobné akce s lidma jako jste vy...

_________________
CPL John "Havel" Blackbean
A/1-23 INF, 2ID
"Second to none"
We serve

www.23rd.wz.cz
Second ID, who is more? We won´t knock on haeven´s door!


12 dub 2009, 13:48
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2007, 13:19
Příspěvky: 700
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Havel píše:
Pro srovnání:
US boys na HQ - 32 lidí + Ženyho ošetřovna, která byla ku prospěchu spíš lidem od CUSTOM.
Takže tímto chci nastínit, že šance na útok byli na obou stranách stejné. Chaotické útoky na vaše pozice? Alespoň do doby, co jsem byl bojeschopen a živ, tak útok šel hladce, ladně a vaši lidé padali jeden za druhým.

A dovolil bych si otázečku, když jste teda věděli o našich pozicích tak dobře a když byly tak hezky vidět a na ráně, proč jste nevyvinuli větší tlak?
Mohla být sranda...

Ne, dle mýho uvážení byl kámen úrazu v tom, že byl špatně sepsán/pochopen OPORD. Všichni jsme si mysleli, že se budeme muset bránit a činností mimo HQ nám budou jen průzkumné patroly.

Taky jsem pro REPETE, ale trošičku odstup a jiný velení na straně US.

jak sem rekl.. tohle muzeme resit nekde jinde.. a rozhodne se tu nehodlam hadat :lol: :lol: ... protoze ty mas svoji pravdu a ja svou.. tak to je a bude. ;) nechme to radsi v klidu.. ;) akce byla paradni.. ja sem si ji uzli a nehodlam to nejak dal resit.. jasne ze sme mohli vice utocit.. ale ted uz je pozde to resit... mozna z vasi strany vam utoky prisli super... ale kdyz sme sedeli v okopech tak nerikam ze nasi lidi nepadali.. ale vzdy sme to odrazili sice se ztratama.. ale porad tam bylo dost lidi na to aby se zakladna ubranila...

EDIT: s tim poctem.. fakt nevim jak to bylo.. nas bylo 30 a kolik bylo vas sem fakt nevedel.. ale bylo mi receno ze je vas skoro jednou tolik.. a s tim zenym.. za to ja chlape nemuzu... ani cokoli co se vam nepovedlo na vasi strane... je to o vyberu lidi.. a za CUSTOM to snad nemohlo bej lepsi.. doufam ze to tak vidi vscici customaci .D


12 dub 2009, 13:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Takže mozek už jede na standartních 30% výkonu, hlína z trenek venku a laufy vyčištěný. Můžem se podívat na to, jak to vidí rákosníček z bažiny :lol:

Počet účastníků za stranu CUSTOM: 35hlav (2 někdy v noci zmizely, neznámo kam, neznámo s kým, nikomu krom svýho velitele nic neřekly, takže jeho průser :!: )

Vyhlášení plného stavu a bojeschopnosti: pá 19:30h
Spnění primárních úkolů alce Pá 22:40h
Spnění sekundárních úkolů akce: 0 :!: :!: :!:
Počet zabitých lidí v průběhu akce: 36 (dle jejich hlášení)
Počet vážných ztranění: 0


Pátek 10,4,2009
09:30h položen základní kmen bažiny
10:00- 19:00h budování opěrných bodů HQ
19:00h breefing
19:30-20:30h budování a obsazení předsunuté základny
21:00-05:30 průzkum terénu

Sobota 11,4,2009
05:30-11:30h Pátrání po sestřeleném letadle
11:30-14:00h Obrana Bažiny
14:00-15:00h Likvidace Bažiny, opuštění pozic


Za sebe tuhle akci hodnotím vesměs kladně.
Ti od kterých jsem očekával špičkovou práci ji provedly.
Ti od kterých jsem neočekával nic překvapily.
Ti od kterých jsem něco potřeboval to splnily.
Ti které jsme měly nalézt jsme nalezly.
To co jsme měly naléz jsme nenalezly.

Když to shrnu: Primární úkoly mise které pro CUSTOM jednotky zněly vybudovat základnu, vybudovat předsunutou základnu, nalézt pozice nepřítele a pokusit se v jeho řadách způsobit ztráty jsme splnily na 100%

Sekundární úkoly mise které zněly: Nalézt munici ze sestřeleného letadla, dobýt ovládnout prostor na naší straně hranice, zlikvidovat nepřátelskou základnu jsme bohužel nesplnily. Chyby je možná na straně velení, možná to bylo naším počtem, možná to bylo něčím úplně jiným. Úkoly jsme každopádně nesplnily a to je holý fakt.
Někdo výše zmiňoval že bylo možno US HQ dobýt, nebo se o to alespoň pokusit v době ,kdy ji hlídalo "JEN" 15 lidí, rád bych podotknul, že o takové ostraze se bažině nemohlo ani snít :lol: Když se dařilo v bažině (krom posledního útoku kdy ji bránily všichni živí) hlídalo 10-12 osob, takže o návštěvě HQ jsme si mohly maximálně nechat zdát, prostě nebyly lidi. Průměrně bylo krom noci k dispozici cca 20-25 lidí na všechnu práci, takže marné pokusy malých skupinek v sobotu ráno byly předem odsouzeny k neúspěchu. Věděl jsem jedno, bedna bude blízko, bude dobře střežená a mám na její nalezení 80-10 lidí a 4 hodiny než nepřítel získá iniciativu. Chvílemy kdy se našim pátracím skuponám velmi nedařilo bylo naživu jen skutečně nezbytné minimum lidí, z nichž velké procento bylo na předsunuté hlídce.
Bohužel nezbývalo nic víc, než stáhnout ocas mezi půlky a udržet se. Základnu jsme udržely 1,5h nátlaku na jedničky ,poté dle dohody s glancym jsme otevřely kohoutky plastu a bylo po všem.
S tím co jsem měl k dispozici nebylo možno k útoku na HQ poslat více než 8 lidí a tento útok byl předem odsouzený k neúspěchu. Raději jsme volily cestu napadání menšímy skupinkamy a to ukáže až hodnocení hlubší jestli byla ta správná cesta.


Všek kteří bojovaly po našem boku děkuji a obvzláště bych chtěl vyzdvyhnout úspěchy nočního průzkumu a oni samy všichni vědí které a proč mám namysly. Akce dle mě mírně nad očekáváním, příště budeme ještě lepší.

Za stranu US ,díky za bezproblémový průběh provázený až nezvykle málo konlikty a jen tak dál.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


12 dub 2009, 14:15
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Ještě si dovolím edit ve formě dalšího přízpěvku. To k počtu US boys byla informace ode mě. Pocházela z informace od glancy staré týden. Zněla: Asi už zastavíme registrace ne? Je nás kolem 50ti. Z toho jsem (možná milně jeho vyjádření tu ještě není) usuzoval, že když to běželo ještě týden, tak přibyly další. Každopádně i tak jsem se potýkal s krutým nedostatkem lidí. Pro akci takového rozsahu je 50 lidí na každé straně minimum.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


12 dub 2009, 14:20
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 led 2008, 20:01
Příspěvky: 127
Bydliště: Dobřany
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
takže z mého pohledu za US... :)

já osobně jsem přijel až v pátek a to v 7:00 do Osvračína, tam pro mě přišli 2 chlapcí od US, abych zbytečně nehledal naší základnu a mohl se rovnou pustit do budování okopu...
Poté co jsem dorazil na místo určení, jsem se dozvěděl jaké místo jsem vyfasoval, a ihned jsem se pustil do kopání. Zákop byl hotov cca okolo 1300, dále jsme připravovali celtu a maskování. Je možné, že to byla zrovna naše celta, která udajně svítila, ale nevím, měli jsme přes ni natahané smrkové větve. Možná svitila celta, která se nacházela na HQ.
Odpoledne se přihnali Glancy a Helen. Jelikož jsme měli svoji práci hotovou, pustili jsme se do opravy a vybudování HQ.
Kolem 1900 se odehral briefing, poté jsme se rozešli do zákopů a čekali.
Přes noc se odehráli nějaké menší "nájezdy", ale ty jsme bezestrát odrazili.
Přibližně kolem 2230 jsem opustil okop, nechal jsem hlídat druhého člověka, a začal s Glancym a Brickem kroužit po celé naší základně.
Později se ke mě přidal ještě Klajsnýrek, a dělal nám krytí, jelikoz jsme s Glancym působili jako "Sluníčko" :D , to ovšem bylo někdy dosti přehnané, jelikož nás volali několikrát uplně zbytečně.
Dále začali vyrážet na průzkum i jednotky SF, ke kterým se přidal i Casey, který kolem 2200 dorazil do tábora. Na tábor se pokusilo ještě udeřit pár nepřátelských jednotek, ale bez úspěchu.
A ted ještě otázečka... :?: měli jsme připraveny tolik věcí na prozrazení nepřítele, a ani jeden z nich nezačal fungovat....
přeskočím par věcí co uz bylo zmíněno.
Ráno jsem se dobrovolně přihlásil k obraně předsunutýho okopu, který střežil munici 7.62. Tento okop měl jen 4 členy, jelikož tato pozice měla být lehce dobyvatelná. Cca po 2 hoďkách hlídání pozice, nás přišla vystřídat jiná hlídka a my jsme se mohli přidat ke skupině, která vedla utok na nepřátelské HQ.
Zase přeskocím pár věcí, a dostávám se rovnou k utoku na enemy HQ, kde jsem eliminoval 4 nepřátele. Jestě po pár menších přestřelkách jsem se stáhnul zpátky na HQ a začal rušit zákop.

Takže závěr: akci hodnotím známkou 1méně z 5, a to ne z organizačních duvodu atd, ale z duvodu, že když se balili veci tak tak všichni nechali krumpáče, lopaty a ja nevim vsechno co, jen tak Glancymu. Ten, a jeste pár lidi + ja, museli vsechno odnáset. Tyto věci pouzival asi snad kazdy a nikdo se nezmohl na to aby alespon s necim pomohl, ale to je ted uz jedno.
Tímto chci poděkovat Glancymu za velmi podařenou akci 8)

_________________
Alex "Sáš" Podhorsky
B/1-23 INF, 2ID duty: 2007 - 2012
615th MP Co. duty: 2012 - now


12 dub 2009, 15:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2007, 09:44
Příspěvky: 249
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Přiznávám to nerad,čekal jsem totiž standartní softovou akci plnou hádek a nepřiznávání,ale jsem z této akce mile překvapen!Doufám tedy,že tahle akce nebyla letos poslední.
4Keldron - Bylo fajne dělat vám bludičku-Hitmann2 :wink:

_________________
Homo homini lupus


12 dub 2009, 15:38
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2008, 14:35
Příspěvky: 60
Bydliště: Tachov
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
-Asi každému kdo se zůčastnil, nebo se podívá do některé foto-galerie, je jasné, že hlavní důraz této akce spočíval v budování táborů v ideálním smrko/borovém lese za krásného jarního počasí a následného kempení v něm!
-Jestli někdo počítal s nepřetržitou kropičkou, kdy nestihne měnit baterie, tak mohl být zklamán - v sobotu už možná někomu ani nezbývalo dost sil opakovaně se vracet do boje o základny, které byly možná příliš vzdálené :?:

-Americká základna byla fantastická :!: Nejspíš nebyla neviditelná, ale naprosto funkční k obraně/krytí obránců a odvracení i mohutnějších útoků, než těch airsoftových...

-Stejně jako mě překvapilo úsilí k budování základny, tak i nezdolná morálka jejích Amerických obránců! Hluboko v noci jsem šel sehnat nějaké pacienty do Ošky, ale marná snaha: Amíci seděli v dírách-v chladnu- bez odpočinku- bez teplého dlabance a pití, ale ani nepípli, drželi jak z ocele :wink:
-Strávit noc v lese s takovou partou tvrďáků (a tvrďačkou Goldhelen) je prostě radost!
-MOC HEZKÉ, dík patří organizátorům :!:

_________________
ВООРУЖЕННЫЕ СИЛЫ РОССИИ


12 dub 2009, 17:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Nemohu ti nez doporucit abys zkusil oslovit organizatory Protecktoru a ucastnil se ho. Tak bys mozna pochopil ze tyhle zakladny byly nadostrel. Jqko pardon, ale tyhle zakladny Byly od sebe pod kilometr!!

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


12 dub 2009, 17:32
Profil
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27 bře 2008, 00:19
Příspěvky: 8
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Keldron napsal:


Ovšem byl jsem svědkem incidentu v sobotu ráno kdy US jednotka čítající 2 - 3 muže a jednu blondatou dívčinu napadla naše pozice . Jeden kluk + ona dívčina dostaly zásah už na velkou vzdálenost , poctivě zahlásily ale pak si v klidu sedly na zem a kochaly se probíhající bitvou - to že by měly klusat na mrtvoliště je nezajímalo a hrozně se divily proč občas znovu inkasují zásah .

RE:
Když jste nás dostali,volala jsem na vás jestli si tam na chvilku můžeme sednout-chtěli jsme se napít a sundat ze sebe mikiny..Dočkali jsme se jen sprostých nadávek ,vypadněte a dál jste po nás stříleli...Ono by se vám nic nestalo kdyby jste nás tam chvilku nechali,jsme přeci jen lidi...Jinak ty nadávky byli i na GLANCYHO-pořádal tu akci s JOSEFEM a chtěl mít přehled o dodržení pravidel.....Chápu, že někdo odsuzuje hráčky softu,ale je to každýho věc......A holek hraje celkem dost...Nechci se tady hádat.....

Akce se mi moc líbila...v noci jsme akčnili, ani minutku jsme nespali a tak to má být....děkuji pořadatelům a všem zůčastněným :D


12 dub 2009, 17:42
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 úno 2009, 22:35
Příspěvky: 91
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Jak jiz napsal Paddy, nebylo nouzi o "kurva hustych"zazitku, na airsoftovou akci jsem byl mile prekvapen a to i nebyvale velkou ferovosti :)
Snad jen jeden dotaz na vsechny velitele....

Kdopak rval na svuj tym v noci? Neco ve stylu:"Jestli vas budu muset jeste jednou hledat, tak vas poslu domu, a pudete si klidne po svejch :)" chtel bych vedet, kdo na me skoro slapl :)

Druha vec,co se tyce zakladny a jejich blizkosti. Byla vice nez dostatecna a idealni, pro pocet ucastniku.Na Protectoru to byva s dostupnosti horsi :)

tesim se na dalsi podobnou akcicku

_________________
Podle dobrého pána dobrá jízda bývá....


12 dub 2009, 18:01
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 pro 2007, 12:06
Příspěvky: 271
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
ze strany organizatora:
Chtel bych upresnit par drobnosti, ktere se tu resi, cili
-Kdo cetl scenar, musel pochopit, ze US strana je utocici
-Havel mel mit na starosti obranu zakladny
-Griffon mel mit na starost planovani utoku a mel byt na HQ a radit se s Glancym a posilat jednotky do utoku, koordinovat utoky
-Glancy byl organizatorem cele akce, to aby bylo upresneno
-Brooks nemel zadnou stanovenou funkci
-hlavni dustojnici meli byt na HQ
-Predsunute okopy mely byt dva, chapu, ze z nedostatku lidi byl jen jeden, po nalehani Havla jsem byl nucen okop zrusit. Chtel jsem,aby mel kazdy moznost si uzit dobrodruza alepson na predsunu, mel jsem rozpocetno, ze cca za 10 hodin se na teto hlidce vystrida kazdy clen US strany.
- akci jsem byl nucen ukoncit ve 14.00 z duvodu nedostatku lidi, drtiva vetsina lidi zacala s bouranim okopu a naslednym opoustenim pozic, bojova moralka spadla pod bod mrazu.


Add RPK na zakladne CUSTOM: myslim si, ze clovek neni neomylny a ze je lepsi se zeptat, proc z AK 47 s dvojnozkou litaji davky,kdyz se strili pouze semi. Po odpovedi, ze je to RPK, nikdo z US jednotek nic nenamital,cili se to vysvetlilo.

Po tomto incidentu jsem byl zasazen spolecne s GOLDHELEN. Navrhl jsem odsun stranou od utocicich jednotek, sundat teple obleceni a doplnit tekutiny s tim, ze chci doopravdy zjistit, kdo z CUSTOM jednotek strili davkami a co je to tedy za zbran, dale jsem chtel sledovat nepriznavace i z duvodu systemu poctivy airsoftak, coz mi nebylo tedy umozneno. K memu prekvapeni jsme byli vyhlaseni s nadavkami, a opakovane po nas letali strely, i po tom, co jsem okamzite sundal pokryvku hlavy, zacal s ni mavat nad hlavou s krikem mam, mam, mam, nestrilet, mam mam mam.

Z meho pohledu nebyl scenar dodrzen tak, jak bylo uvedeno. Nepochopil jsem, asi z nedostaku IQ? proc chce velici obrannych pozic zbalit bagly a okopy a vyrazit na nepritele. ( nepritel by nemel co dobyt )
Doufam, ze kazdy chape, ze jeden clovek to nemuze vse zvladnout. Kazda jednotka mela urceneho zastupce jednotky a tento zastupce dostal za ukol seznamit sve podrizene se scenarem a OPORDEM, ktery vyfasoval, spolecne sice s chudou mapou terenu,ale preci... Na otazky bylo casu dost, nikdo se na nic zeptat neprisel, coz je mi tedy lito...

+Havel se chopil cele obrane pozice od A do Z, splnil svereny ukol nad ocekavani, klobouk dolu pri taktickem utoku, skvele nacasovane

+statecnost nekterych US lidi, za revu a podpurne strelby jsem na vlastni oci videl, jak tito skacou do nepratelkych okopu

+nepratelske utoky v noci, castejsi, nez jsem si predstavoval ( casteji smyslene )

+ochota vybudovani okopu a preckani za chladne noci

+ obrovske plus lidem, co pomahali s budovanim a demolici HQ ( hlavne klukum z dobran )

+ muzu odhadem rict, ze cca 30 procent US lidi bylo na military akci prvne
a jeste vic lidi v zivote nedelalo okop, ale mile prekvapily



add HQ: necekal jsem, ze kdyz prijedu, najdu uprostred naseho HG spoustu odpadku, ohniste, prakticky uslapany okop a strzene valy. Nase prace prisla v nivec.

add ,,spici ruzenka,, :

celou noc jsem hlidkoval, obchazel okopy, ujistoval se o stavu na obrannych pozicich a budil jsem spici lidi. Sam jsem ulehal za svetla kolem pul seste a v pul sedme jsem procitl.


Zaverem jsem si akci uzil a doufam ze i ostatni, coz bylo prakticky smyslem akce. Jestli bych mel hodnotit i sam sebe, dal bych znamku akci 3 z 5 ti.

****CHCI PODEKOVAT HLAVNE JOSEFFOVI,HAVLOVI A VSEM ZUCASTNENYM BOJOVNIKUM****

Glancy

_________________
B/1-23 INF,2ID-Blackhawk
US Army infantry
viewtopic.php?f=245&t=5307
Pruzkumnik/Zbrojir/Sberatel hmyzu/Pyroman/Kutil/do kuli/Gun nut/Obchodnik se smrti/Zenista/Vitezstvi nebo smrt/Drill Sergeant/Hereck/Staresina/Motostrelec


Naposledy upravil glancy dne 12 dub 2009, 19:24, celkově upraveno 6



12 dub 2009, 18:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2008, 11:23
Příspěvky: 14
Bydliště: Dobřany
Nový příspěvek Re: 10.-11.4.09 --- Hot Spring
Akci jako Hot Spring jsem navštívil poprvé a jsem těžce spokojenej :-). Všichni si to užili a jak bylo slíbeno, nuda nebyla vůbec. Velký díky patří organizátorům a taky velení US. Podle mě akce neměla vůbec chybu a jsem nadšenej z přátelský atmosféry, která panovala na US základně nepřetržitě. Proto se těšim na další zážitky s váma. Na Hot Spring budu dlouho a rád vzpomínat a doufam, že to nebyla poslední akce tohoto typu tady. :wink:

_________________
SSG Thomas "Klajsnýrek" Parker
1-75 Ranger RGT, B company- Dobřany
http://www.asdobrany.ic.cz


12 dub 2009, 18:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz