Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 22:20




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
 Sniper pro budoucí HPA 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Sniper pro budoucí HPA
Mám taky zde běžný dotaz, přemýšlím o sniperce se "sportovnější" stavitelnou pažbou, co by nebyla do bojů, ale jen na "doma", u které bych do budoucna uvažoval o předělání na HPA. Určení je parodie na HFT, tudíž ideálně vysoká energie přes 3J kolem 200m/s. Střílel bych s nějakým BIO střelivem. Netuším teda úplně, jestli je to dobrý nápad, bo to chci porovnat s nákupem vzduchovky PCP, u které mi vadí to olověné zasírání zeleně.

Koupil bych si dopředu upgrady spoušťového mechanismu, kovový válec a nějaké další.
Pro HPA bych koupil láhev s regem na výstupu s 800/850psi + třeba
https://www.armymarket.cz/sdik-hpa-konverze-pro-mb4411-mb440-a-podobne-mancraft-d7690-4411

ale prosím Vás, co všechno bych k tomu musel ještě koupit ohledně té vzduchotechniky, nejlépe odkazem, abych to dovedl úspěšně do konce?
Neřeším rozumné peníze, protože u dotazu na M4 na vzduch mi napočítali 25000,-Kč. Mám tedy hrubou nákladovou představu.

Děkuju předem za posouzení a tipy.


14 led 2020, 11:07
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Len doplním že do PCP sa nerobí len olovené strelivo a na tvoje účely by to bola fakt asi najrozumnejšia voľba.
Ďalej ak uvažuješ o kúpe manuálnej sniperky na prestavbu na HPA zbytočne by si do nej kupoval drahé silové diely keď by to po prestavbe na HPA bolo úplne zbytočné a vyhodené peniaze. Buď to kúp manuál a hneď sa daj na prestavbu na HPA, alebo od HPA upusti a postav silnú manuálku. Ďalšia možnosť je plynová puška, tieto už v základe vykazujú vysoký výkon no chce to trochu ladenia a laborovania a dá sa z toho vytiahnuť slušný výsledok. Na prerábku na HPA potom stačí len upraviť plynový zásobník. Ničmenej ak sa ti stým nechce babrať dajú sa kúpiť už hotové predpripravené pušky na HPA kde už len dokúpiš fľašu a regulátor. Cena je okolo tých 300-600 eur cca za zbraň s HPA kitom a hadicou. Na bazaroch sa taktiež pohybuje kopec HPA pušiek. Znovu však zopakujem že byť tebou vážne sa zamyslím práve nad PCP vzduchovkou.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


14 led 2020, 11:43
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Silnej manual (200+) nema cenu, upgrade drahej a vydrz nerentabilni, hop uz pochybny, navic ji nemusi treba pak uz natahnout. Pokud chce ciste tercovku s HPA idalni jsou velkorazni odstrelovacky, do m82 se HPA vejde i s bombou.


15 led 2020, 11:48
Profil
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Ta možnost flašku v pažbě je zajímavá, uvažoval jsem spíše zavěšení na předbažbí jak u většiny vzduchovek PCP.
Tak M82 jsem našel toto
https://airsoftpro.cz/cz/airsoftove-zbr ... ual-detail
A pak M99
https://www.armymarket.cz/ch-m99-barret ... -m99-d3509

Která by byla vhodnější pro možné budoucí HPA? Je lepší si takovou předělávku dělat sám podle možných vnějších rad obdobných kutilů nebo to rovnou svěřit pak obchodu?


17 led 2020, 11:30
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
tak urcite klasika m82, navic v ni je HPA pomerne castou zalezitosti, navic obrovska vyhoda hodne dlouhe hlavne.

HPA bych asi rohodne nechal odbornikovi, do m82 set vc prace je nejak 10k.

Jsem opomel M82 je AEG, M99 manual (uvnitr je APS2 a na to dnes sehnat dily dost nemozne)


17 led 2020, 12:54
Profil
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Dívám sa, že ta M82 je docela tyčka ke smetáku a vevnitř jen 50cm hlaveň. Hmotnost ale s ohledem na požadovaný výkon odpovídá. Ta UPG pružina musí být do 160m ve specifikaci nebo lze prosím Vás použít bezpečně i silnější? A hlavně se do toho jako UPG dávají jaké?

Pokud bych třeba zabloudil ke klonům L96, jakého výrobce nebo řadu prosím Vás preferovat ohledně UPG a možnosti HPA?


20 led 2020, 14:45
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Hlaven v zakladu je kratka, jde tam v poklidu 650ka, add M82 je to AEG takze tam nejde jen tak dat 160 pruzinu, je tam mechac z AKcka, takze upgrade dily dle toho, cenove vyjde stejne jak HPA ale samozrejme HPA vykon vetsi.

Ad L96ky, s HPA nevim, ale obecne mit k pusce trubku s bombou je dost na prd z praktickyho hlediska, jinak upgrade manualu na vysoky vykon (200) je potreba stejne vyhodit vse a to v mnoha pripadech i vc natahovaci paky a spoustaku, a vzhledem k naslednym silnym otresum pri vystrelu se to pomalu vse samo povoluje a odchazi, skryte v pozici v lehu to natahnout nelze ani omylem.


21 led 2020, 07:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Pokiaľ trvá na tom že to chce na "doma" tak by externý tank s hadicou nemal byť prečo problém. Do boja by sa mi to veru tiež nechcelo ťahať. Inak M82 má mechabox V2 čiže zbrane AR-15 apod.
Ako som písal už predtým rozhodni sa hneď na prestavbu AEG/manuálnej/plynovej softky na HPA, alebo na silový Upg. Robiť klasický upgrade a potom to vyhodiť a prestavať na HPA sa ti zbytočne predraží. Ak by ti nevadil externý tank pozri napr toto. Prípadne by si si vedel dáku 13Ci fľašu dakde zašiť na pažbe atď.
https://www.begadi.com/well-mb01b-mancr ... -18-j.html
Je tam aj rolovacie menu s rôznymi možnosťami "pre upgradu", flaše, hlavne atď. Len ako príklad...

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


21 led 2020, 10:12
Profil
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
K té M82 jsem našel jen tuto
Ch M82A1 Barrett Sniper (elektrická zbraň, celokov, nožičky, optika) (Snow Wolf) [SW-02A(M82A1)]
a u toho je uvedeno
Mechabox verze: 2 - ZESÍLENÝ
Více výrobců na místním trhu jsem neviděl.

To HPA bych uvítal už k PCP vzduchovce, ale pokud vyjdou náklady na novou rovnou na 25000, tak bude muset postačit AEG nebo pružina a budoucí předělávka na HPA jen z rozplasanosti. To HPA mě "trápí" hlavně kvůli používání mých resetovacích střelniček, kdy nejsou tovární airsoftové, kdy výkon necelých 2J mojí M4 s pružinou M130 rozhodně nestačí, jen to cinkne. Ty airsoft pušky jsou podle mně daleko více stavěné na otřískání, to je u PCP vzduchovky naprosto nepoužitelný mód používání. Děcka papírové terč nebaví a takhle do omrzení kácí prasátka a jiná lízátka, aby se znovu "sami" postavili. Pro ty potřebné nejméně 3J lépěji 4J nevidím manuál jako použitelný a elektriku nevím nevím.

Jinak L96 bych měl stejně se setama na spoušťák a válec s pružinou max.M160 spíše M150, bo jednou jsem u známého natahoval M170 v leže a dost dobře to teda nejde. Na kmitnutí lízátek to stačí a neřešil bych nabíjení a skladování akumulátorů, které v podstatě po podzimním zapomění na jaře vyhazuju do sběrného dvora.

U toho odkazu do němec bych musel najít někoho s němčinou, aby mi poradil s nákupem, bo gůgl překladač asi nebude na toto technické čtení nejvhodnější. Ale základ 8500 bez flašky je rozhodně zajímavý, akorát nevím, co všechno bych k tomu musel dokoupit. Navíc si myslí, že by to šlo i namontovat do pažby M99.


21 led 2020, 10:36
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Tak ma ešte napadlo že výkon okolo 3-4 J sa dá vydupať zo zbrane KC-02 od KJW. Zbraň ako taká nieje v základe ani drahá, je na to hromada upgrade dielov, len skoro všetko zo zahraničia. Je to na Green Gas alebo CO2 (dá sa potom prerobiť aj na HPA). Pri použití propylenu je výkon zhruba rovnaký ako pri CO2, odpadá ti problém s naťahovaním, je to semiautomatická puška, čiže na tieto účely ideál. Odpadá ti problém aj so skladovaním akumulátorov. (Tento problém by ti pri M4 mohli vyriešiť lipolky. )
U plynoviek je taktiež fajn že s použitím ťažšieho sterliva ti vzrastie aj energia a na terčovku robí BLS aj 0,85g medenné guličky.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


21 led 2020, 11:00
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
ano SW dela M82 nebo pak M107, ale to jen estetika, pak u kazdyho dela set s optikou nebo bez a cerna/pisek.

Z nemecka nema cenu cokoliv kupovat, dost nesmylne ceny. A jestli me pamet neklame porad tam tomu zakon moc nepreje. Nejbenevolentnejsi je CZ + snad jeste itoska.


21 led 2020, 11:11
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Preto som uviedol že je to len príklad :) A na rôzne diely a doplnky sa dajú nájsť dobré ceny aj v DE alebo UK, Rakúsku aj IT, FR, je toho hromada stačí hľadať. Výborné je aj PL. Často bývajú aj dobré výpredaje a zľavy. Ale to už sme trošku odbočili.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


21 led 2020, 11:32
Profil
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Když se na ten odkaz do němec dívám, ta plynovka se mi z gruntu nelíbí :-) , tak to je jen puška s namontovaným vzduchovým pístem a vyvedenou hadičkou. Ty volby jsou sice fajn, ale jak už jsem psal, raději bych UPG řešil tady u nás. Co všechno bych prosím Vás postupně musel přimontovat k té hadičce, abych se dostal na 800/850 psi na regulátoru flašky?
Variantu předělávky CO2 na HPA jsem taky zvažoval, z regulátoru flašky bych potřeboval dostat těch 70Bar a jen "nějak" připojit do pohonu. Vadí akorát na tom zásobníky s pár kulička kvůli bombičce a nabízí se tady v podstatě jen SVD z odstřelovaček. Nejhorší na tom je, že neznám v okolí nikoho a do nejbližšího obchodu airsoftu se sobotním prodejem opravdu hodně daleko. Mám 40km Brno a ty dva obchody, co tam znám, v sobotu nefungují.
Se vzduchovkama je to výrazně jednodušší, ale zase mají dostřel v 16J až 360m, což není v případě střelby dětí až zas tak potřeba. Zvlášť když řeším hlavně ten bác efekt do střelniček.


21 led 2020, 11:47
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Aby si dosiahol výstupný tlak okolo 800-850 PSI netreba na flašku dávať žiadny regulátor, to býva zväčša výstupný tlak z fľaše a toho ventilu ktorý už je na fľaši. Pre airsoft účely sa tento ventil mení za ventil na ktorom sa dá nastaviť rozsah 400 - 850 PSI
Pre airsoftky je vhodný práve ten výstupný tlak okolo 450 -500 PSI. Tým si nastavíš výstupný tlak z fľaše. Potom sa tam dáva regulátor ktorým si môžeš regulovať tlak z východzieho čo ti pôjde z fľaše v rozsahu od 0 do výstupného tlaku z fľaše (dajme teda tomu že od 0 do tých 450-500 PSI čo pôjde z fľaše ) Hadica dáke tie spojky. Napísal by som mail sem, tu ti určite dobre poradia. čo som sa dočítal dávalo si tam poradiť s HPA pre airsoft viacero ľudí.
https://www.paintballshop.cz/oddeleni/6-co2-vzduch/

Ešte ku tomu zhadzovaniu terčíkov. S plastovým airsoftovým strelivom pri vysokom výkone sa ti to možno tiež nebude dariť. Plastové strelivo totiž veľkú časť energie pri náraze na pevnú prekážku pohltí a deformuje sa. Často do takej miery že sa rozletí na kúsky(napr aj pri náraze do skla). Preto by na toto boli asi fakt najlepšie tie kovové 0,85g BB ktoré určite lepšie odovzdajú svoju energiu terču. Ale to len tak bokom, podstatná je zbraň a so strelivom sa dá už špekulovať potom.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


21 led 2020, 23:39
Profil
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Tak se moje tužby vyplnili, našel jsem něco v HPA i u nás :-D
https://www.armymarket.cz/ch-svd-kov-pd ... -svd-d7945

Toho roztříštění kulliček bych se nebál, bo ta deformace nemusí znamenat nepředání energie. Kdysi byli i hliníkové kuličky 0,3g. Je pravda, že nějakou sekci HPA navštívit musím, silně mi to připomíná předělávky CO2 vzduchovek na PCP. Tam se taky řeší tlak do ventilu, ale s tlakama běžně 90-125Bar. Pokud půjde řešit ventil, co dá z flašky rovnou vhodný tlak do vzduchového válce, tak je to varianta snů kvůli místu. Zatím budu řešit hadičku na 90Bar z regulátoru láhve do toho airsoft regulátoru, a hadičku od něj.


22 led 2020, 08:13
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
to nebyl hlinik ty .30 a pak .43 to byl plast obaleny nejakou grafitovou smesi a nalakovany, problem s nima byl dlouhe skladovani bo pak se otlacovaly ... btw prodavaj se dodnes.


22 led 2020, 10:10
Profil
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Toto jsem našel pro to SVD, uvidím v budoucnu co a jak.
https://www.afg-obrana.cz/hlinikove-pre ... d-vfr-svd/
Jinak děkuju všem za čas a pomoc v orientaci v tématu.


22 led 2020, 10:45
Profil
Četař
Četař

Registrován: 31 led 2012, 15:22
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Sniper pro budoucí HPA
Tak jsem zaplatil a čekám na UPG SVD. Zatím to nechám na pružině a na Ohňu udělám soutěž střelby na špalíčky s hlavní cenou 8let uleželou starou whísky v mojí skříni :-D
Budu ještě řešit RIS předpažbí a tam je to kruté s nabídkou :-(
Otestuju ty resetovací střlničky, kuličky z M4 (nakonec jsem koupil lipo s nabíječkou z čajná, aku 5200MAh má 2900mAh) se o lílzóny z 3mm plechu roztříští. Zkouším si udělat vodorovný překlápcí ter s kílzónama ze stěn PET láhví.


26 čer 2020, 09:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz