Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:02




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
 Airsoft jen se zbrojákem??? 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Airsoft jen se zbrojákem???
Podle aktuálního návrhu zákona, to vypadá asi takto:
Citace přímo do zdroje: "Vláda se chystá předložit návrh zákona o zbraních a střelivu.
Podle tohoto zákona budou podléhat oznámení i airsoftové zbraně, tasery a laserová ukazovátka.
Držitel bude muset být způsobilá osoba zapsaná do centrálního registru zbraní.
"

Je tedy otázkou, zda zůstaneme sedět se založenýma rukama, či zda něco podnikneme, ale muselo by to být hned.
Představa je, že ti velcí hráči, jako organizátoři akcí, prodejci, provozovatelé hřišť se spojí pro vytvoření a následnou distribuci petice či podobného dokumentu čímž apeluji i na administrátory zdejšího fóra
A omlouvám se za titulek, je záměrně přehnaný.
více zde:
https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid= ... oJqWlJIkAs
PS: pokud jsem porušil pravidla zásahem do grafiky textu omlouvám se, ale toto téme si to myslím žádá.


Naposledy upravil OldMan dne 09 zář 2019, 02:26, celkově upraveno 1



05 zář 2019, 13:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
Špatný výklad návrhu zákona. Na airsoftky nebude potřeba zbroják, bude pouze potřeba jejich držení po nákupu ohlásit na PČR. Osobně v tom nevidím velký problém a šance to změnit pomocí petice nebo podobně už je v téhle fázi stejně minimální.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 zář 2019, 09:18
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
Griffon píše:
Špatný výklad návrhu zákona. Na airsoftky nebude potřeba zbroják, bude pouze potřeba jejich držení po nákupu ohlásit na PČR. Osobně v tom nevidím velký problém a šance to změnit pomocí petice nebo podobně už je v téhle fázi stejně minimální.

Tak v textu jasně píšu: "Omlouvám se za titulek je záměrně přehnaný"
Jasně, ohlašovací povinnost a co bude v příští novele?
A velmi důležitá je věta: Držitel bude muset být způsobilá osoba a teď je otázkou jak si tohle kdo vyloží, protože k tomu není žádné vysvětlení a jak známo, úředník je svině. Nezpůsobilej můžeš být už jen kvůli více přestupkům v autě, nebo taky jen že ti ještě není 18.
Pak mně i vcelku rozčiluje, že sebeobranný prostředek ve formě taseru bude též podléhat oznamovací povinnosti, a co teprve laserové pravítko či dálkoměr které pracují na funkci paprsku, to vše je cesta do pekel. Dělám s laserovejma měřícíma přístrojema, z nichž valná většina lze použít i jako ukazovátko a budu nucenej to ohlašovat neb když tak neučiním a narazím na nějakýho udavače a aktivního blba na úřadě, mám 100% jistotu že se po mně svezou.
Nicméně základem pro veřejné odmítnutí takového zákona je, že oni moc dobře vědí že drobné změny překousneme, ale jaká bude další drobná změna a pak ta další to už nikdo neřeší, tedy bránit se i těmhle plíživým změnám které za pár let můžou znamenat konec Airsoftu v Čechách.


06 zář 2019, 09:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
OldMan píše:
Griffon píše:
Špatný výklad návrhu zákona. Na airsoftky nebude potřeba zbroják, bude pouze potřeba jejich držení po nákupu ohlásit na PČR. Osobně v tom nevidím velký problém a šance to změnit pomocí petice nebo podobně už je v téhle fázi stejně minimální.

Tak v textu jasně píšu: "Omlouvám se za titulek je záměrně přehnaný"
Jasně, ohlašovací povinnost a co bude v příští novele?
A velmi důležitá je věta: Držitel bude muset být způsobilá osoba a teď je otázkou jak si tohle kdo vyloží, protože k tomu není žádné vysvětlení a jak známo, úředník je svině. Nezpůsobilej můžeš být už jen kvůli více přestupkům v autě, nebo taky jen že ti ještě není 18.
Pak mně i vcelku rozčiluje, že sebeobranný prostředek ve formě taseru bude též podléhat oznamovací povinnosti, a co teprve laserové pravítko či dálkoměr které pracují na funkci paprsku, to vše je cesta do pekel. Dělám s laserovejma měřícíma přístrojema, z nichž valná většina lze použít i jako ukazovátko a budu nucenej to ohlašovat neb když tak neučiním a narazím na nějakýho udavače a aktivního blba na úřadě, mám 100% jistotu že se po mně svezou.
Nicméně základem pro veřejné odmítnutí takového zákona je, že oni moc dobře vědí že drobné změny překousneme, ale jaká bude další drobná změna a pak ta další to už nikdo neřeší, tedy bránit se i těmhle plíživým změnám které za pár let můžou znamenat konec Airsoftu v Čechách.


"Záměrně přehnat" titulek tak, že obsahuje nepravdivou a víceméně poplašnou informaci, není moc dobrý způsob, jak přesvědčit lidi, aby podporovali tvoji myšlenku.

Vzhledem k tomu, že v současnosti platná novela je z roku 2002, nový zákon má vejít v platnost až příští rok a navíc je k držitelům zbraní extrémně vstřícný (obzvláště ve srovnání s omezeními, která jsou platná v jiných evropských zemích) a ve spoustě ohledů pravidla dokonce uvolňuje, opravdu nevidím důvod plašit kvůli nějaké teoretické další novele, která by někdy v budoucnu mohla přijít. Vážně pochybuji o tom, že by takhle zásadní změnu v dohledné době někdo udělal. Pokud by někdo chtěl zavádět airsoftky na zbroják, udělal by to už teď, když jsou k tomu ideální podmínky a ještě by to mohl svést na eurosměrnici.

Způsobilost pro držení zbraně kategorie PO je jasně vymezená v §58.

Tasery dneska zkušebna standardně zařazuje do Ačka, takže jejich přeřazení do PO je velmi výrazné uvolnění současných podmínek, ergo fakt nechápu, co tě na tom štve.

Jak jsi přišel na to, že pod novou legislativu spadají věci jako laserové dálkoměry, pravítka nebo ukazovátka, to fakt nechápu. Jediné, co pod ní spadá, jsou laserové zbraně a laserová zařízení, schopná člověka oslepit nebo zničit/zneschopnit cíl, což laserové ukazovátko ani měřící přístroj fakt není.

Jinak osobně takovéhle drobné změny překousnu rád vzhledem k faktu, že mi spousta z nich výrazně zjednoduší a usnadní život. Povinnost registrovat současná "Dčka" je sice otravná, ale celkem pochopitelná a nijak zvlášť mě netrápí. Plašit kvůli tomu, že by možná někdy v budoucnu někdo mohl chtít utáhnout šrouby a bojovat kvůli tomu proti zákonu, který je mimořádně kvalitní a dobrý, považuju za nesmysl.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 zář 2019, 10:37
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
OldMan píše:
Griffon píše:
Špatný výklad návrhu zákona. Na airsoftky nebude potřeba zbroják, bude pouze potřeba jejich držení po nákupu ohlásit na PČR. Osobně v tom nevidím velký problém a šance to změnit pomocí petice nebo podobně už je v téhle fázi stejně minimální.

Tak v textu jasně píšu: "Omlouvám se za titulek je záměrně přehnaný"
Jasně, ohlašovací povinnost a co bude v příští novele?
A velmi důležitá je věta: Držitel bude muset být způsobilá osoba a teď je otázkou jak si tohle kdo vyloží, protože k tomu není žádné vysvětlení a jak známo, úředník je svině. Nezpůsobilej můžeš být už jen kvůli více přestupkům v autě, nebo taky jen že ti ještě není 18.
Pak mně i vcelku rozčiluje, že sebeobranný prostředek ve formě taseru bude též podléhat oznamovací povinnosti, a co teprve laserové pravítko či dálkoměr které pracují na funkci paprsku, to vše je cesta do pekel. Dělám s laserovejma měřícíma přístrojema, z nichž valná většina lze použít i jako ukazovátko a budu nucenej to ohlašovat neb když tak neučiním a narazím na nějakýho udavače a aktivního blba na úřadě, mám 100% jistotu že se po mně svezou.
Nicméně základem pro veřejné odmítnutí takového zákona je, že oni moc dobře vědí že drobné změny překousneme, ale jaká bude další drobná změna a pak ta další to už nikdo neřeší, tedy bránit se i těmhle plíživým změnám které za pár let můžou znamenat konec Airsoftu v Čechách.


Plus je samozřejmě potřeba se na to podívat i z toho pohledu, že rozumné omezení teď pomůže předejít řadě incidentů se současnýma "Déčkama", díky čemuž je podstatně menší šance, že se toho v budoucnu chytne nějaký blb a přijde nějaké podstatně horší a nesmyslnější omezení.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 zář 2019, 10:58
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
Griffe na totohle pána raději nereaguj, protože mě přijde že je to totalní hoaxer a troll (viz poslendí vyblitej že měl udajně manualni softku s výkonem 530 m/s rofl - uplně vidim jak čínskej dosáhne většího výkonu jak náboj 7,65 Br rofl)

Evidentně ZP nemá, protože by pulku těhle keců nevyblil.

Tak já to vysvětlim jednoduše

ZPŮSOBILÁ OSOBA MŮŽE BÝT JEN VĚKĚM A NIC DALŠÍHO NEPOTŘEBUJE

To neznamená, že musíš hlásit koupi na pčr proti kolkům s žádostí o nákupko (evidentně neznáš)

A ani to neznamená že po koupi jdeš na registaci (taky neznáš)

Uplně vidim jak příslušník odboru zbraní a střeliva kouká na repliku AR15 kde na 80% neni unikátní seriový číslo dle našeho zákona (rám, hlaven, závěr) což je v některých případech často u replik neproveditelny.

Takže ne.

Co tu píšeš je totálně špatný výklad zákona
NE softky na zbroják nebudou
NE na PČR se nic hlásit nebude
NEpiš tu blbosti o kterých znáš minimum...

a ANO, nový zákon o zbraních a střelivu počítá s malou úpravou zbraní kat.D ale to se týká historických perkusek na čerňák a plynovejch poplašňáků ktery lze předělat na ostrý náboje.

Btw došlo vubec někomu že takovej blábol jako softka na ZP by způsobila tolik komplikací než by čekal? Nákup přes internet s doručením pase, nákup kuliček taky pasé, každej kver by musel na zkušebnu kvůli značce... jasně... ne díky česky zakon tak retardovany opravdu neni ;)

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


07 zář 2019, 20:15
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
NoobsRush píše:
Btw došlo vubec někomu že takovej blábol jako softka na ZP by způsobila tolik komplikací než by čekal?

očividně reaguješ pouze na titulek, ale už jsi nečetl co jsem psal, pak je tedy otázkou kdo trolí
ten návrh zákona si přečti než budeš argumentovat, ohlašovací povinnost se má vztahovat na vešekeré zbraně typu D bez výjimky tedy i na airsfot a v konečném důsledku i na dětské pistolky střílející šipky s přísavkou
530m/s není nic nemožnýho, rád předvedu nebo popíšu jak na to
PS: jen tak mimochodem, zvláštní typ ZP na Airsoft už v některých Evropských zemích najdeš


09 zář 2019, 02:25
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
Griffon píše:
"Záměrně přehnat" titulek tak, že obsahuje nepravdivou a víceméně poplašnou informaci, není moc dobrý způsob, jak přesvědčit lidi, aby podporovali tvoji myšlenku.

ergo fakt nechápu, co tě na tom štve.

Jak jsi přišel na to, že pod novou legislativu spadají věci jako laserové dálkoměry, pravítka nebo ukazovátka, to fakt nechápu. Jediné, co pod ní spadá, jsou laserové zbraně a laserová zařízení, schopná člověka oslepit nebo zničit/zneschopnit cíl, což laserové ukazovátko ani měřící přístroj fakt není.

Titulek sem nepatrně upravil
Co mně štve je jednoduché, vzhledem k tomu mezi kým se pohybuji a vidím a slyším jak se věci mají, je mi zcela zřejmé co jsem již napsal, drobné změny překousneme a tudíž překousneme i další drobnou změnu za rok či dva, ale tak jako tak to má snahu dojít do finální stavu kdy to prostě zabalíme. Jasně důvody změn známe, je to snaha zavřít hubu EU, naštěstí se u nás Zbraně stále drží a mají podporu i od legislativců, ale ne odevšech, tedy ve finále se zavírá huba nejen EU ale i těm blbům u nás, ale ti nepřestanou řvát a tudíž ty změny lze očekávat stále k horšíme, jen že budou po troškách co mi skousneme a to je celý fígl.
K těm laserům, kdysi jsem to kupoval naprosto bez problémů, dne skoupit výkonnější laser už jedině se živnosťákem a občankou a už ne jakýkoliv silnější, ty opravdu silné ve volném prodeji, třebaže se jedná o výrobní technologie si nekoupí ani běžnej živnostník, tam je hodně složité se k tomu dostat. A i tím blbým laserovým pravítkem oslníš, dá se tedy očekávat že podle návrhu viz vysvětlivky, budou zařazena veškerá laserová zařizení.
O co mi tedy jde:
Airsoft podporuji a podporovat budu, důvodů jsou kvanta a rozepisovat je netřeba, známe je všichni. Jde mi o to veřejně se ozvat, nemyslím tím ani tak psaní petic, ale spíše navázat užší kontakt s kolegy od ostrých zbraní.
LEX ti určitě něco říká, jejich základna není nezanedbatelná a rozšíření jejich stavu a zároveň získání podpory pro případné další změny v zákonech by nebylo od věci. A konec konců i ty airsoftky jsou zbraně, třebaže těm s ostrejma jsme povětšinou pro smích, pořád platí že pádlujeme na stejné lodi a bylo by hloupé aby lidé se stejným zájmem kormidlovali každej jinam.
PS: mnohem zajímavější nežli ohlašovací povinnost bych spíše viděl povinnost registrace v nějakém sdružení, finální efekt úplně stejný, ale u organizace stavějící se za práva držení zbraní by mě ta registrace bavila víc než běhat na PČR. A ano, souhlasím že to může pomoci předejít možným nedorozuměním.


09 zář 2019, 02:41
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
OldMan píše:
NoobsRush píše:

530m/s není nic nemožnýho, rád předvedu nebo popíšu jak na to

Ak by sme brali do úvahy váhu strely 0,2g jednalo by sa o zbraň s výkonom 28 J sorry ale je to blabol to sa u airsoftky dosiahnúť nedá nehovoriac o tom že už to je tuším aj podľa českých zákonov zbraň kat C minimálne s ohlasovacou povinnosťou ak nie na ZP.


09 zář 2019, 08:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
OldMan píše:
NoobsRush píše:
Btw došlo vubec někomu že takovej blábol jako softka na ZP by způsobila tolik komplikací než by čekal?

očividně reaguješ pouze na titulek, ale už jsi nečetl co jsem psal, pak je tedy otázkou kdo trolí
ten návrh zákona si přečti než budeš argumentovat, ohlašovací povinnost se má vztahovat na vešekeré zbraně typu D bez výjimky tedy i na airsfot a v konečném důsledku i na dětské pistolky střílející šipky s přísavkou
530m/s není nic nemožnýho, rád předvedu nebo popíšu jak na to
PS: jen tak mimochodem, zvláštní typ ZP na Airsoft už v některých Evropských zemích najdeš


Mas v tom bordel. Detska prisavkova pistolka fakt neni Dcko, stejne jako treba NERFka. Dale zakon obsahuje i kategorii NO, ktera bude fungovat stejne, jako Dcko dnes, tzn. nic se nikam hlasit nebude. De facto deli soucasne Dcko na dve kategorie - PO a NO.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 zář 2019, 10:52
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
OldMan píše:
Griffon píše:
"Záměrně přehnat" titulek tak, že obsahuje nepravdivou a víceméně poplašnou informaci, není moc dobrý způsob, jak přesvědčit lidi, aby podporovali tvoji myšlenku.

ergo fakt nechápu, co tě na tom štve.

Jak jsi přišel na to, že pod novou legislativu spadají věci jako laserové dálkoměry, pravítka nebo ukazovátka, to fakt nechápu. Jediné, co pod ní spadá, jsou laserové zbraně a laserová zařízení, schopná člověka oslepit nebo zničit/zneschopnit cíl, což laserové ukazovátko ani měřící přístroj fakt není.

Titulek sem nepatrně upravil
Co mně štve je jednoduché, vzhledem k tomu mezi kým se pohybuji a vidím a slyším jak se věci mají, je mi zcela zřejmé co jsem již napsal, drobné změny překousneme a tudíž překousneme i další drobnou změnu za rok či dva, ale tak jako tak to má snahu dojít do finální stavu kdy to prostě zabalíme. Jasně důvody změn známe, je to snaha zavřít hubu EU, naštěstí se u nás Zbraně stále drží a mají podporu i od legislativců, ale ne odevšech, tedy ve finále se zavírá huba nejen EU ale i těm blbům u nás, ale ti nepřestanou řvát a tudíž ty změny lze očekávat stále k horšíme, jen že budou po troškách co mi skousneme a to je celý fígl.
K těm laserům, kdysi jsem to kupoval naprosto bez problémů, dne skoupit výkonnější laser už jedině se živnosťákem a občankou a už ne jakýkoliv silnější, ty opravdu silné ve volném prodeji, třebaže se jedná o výrobní technologie si nekoupí ani běžnej živnostník, tam je hodně složité se k tomu dostat. A i tím blbým laserovým pravítkem oslníš, dá se tedy očekávat že podle návrhu viz vysvětlivky, budou zařazena veškerá laserová zařizení.
O co mi tedy jde:
Airsoft podporuji a podporovat budu, důvodů jsou kvanta a rozepisovat je netřeba, známe je všichni. Jde mi o to veřejně se ozvat, nemyslím tím ani tak psaní petic, ale spíše navázat užší kontakt s kolegy od ostrých zbraní.
LEX ti určitě něco říká, jejich základna není nezanedbatelná a rozšíření jejich stavu a zároveň získání podpory pro případné další změny v zákonech by nebylo od věci. A konec konců i ty airsoftky jsou zbraně, třebaže těm s ostrejma jsme povětšinou pro smích, pořád platí že pádlujeme na stejné lodi a bylo by hloupé aby lidé se stejným zájmem kormidlovali každej jinam.
PS: mnohem zajímavější nežli ohlašovací povinnost bych spíše viděl povinnost registrace v nějakém sdružení, finální efekt úplně stejný, ale u organizace stavějící se za práva držení zbraní by mě ta registrace bavila víc než běhat na PČR. A ano, souhlasím že to může pomoci předejít možným nedorozuměním.


Samozrejme, ze mi LEX neco rika, jelikoz jsem clenem :-) Soucasny navrh zakona je mj. vysledkem snah a pripominek nekterych lidi z LEXu a ver tomu, ze u toho mysleli i na airsoftaky. Uz jen proto povazuju za nesmysl do toho rejpat, kdyz je to vysledek nemale snahy rady rozumnych lidi o nalezeni co nejfunkcnejsiho reseni. Pokud se nejaky airsoftak chce stat clenem LEXu, ucastnit se jeho aktivit a snazit se, aby se v jejich ramci na “kulickare” nezapominalo, nic mu v tom nebrani; podminkou clenstvi neni vlastnictvi ZP ani nic takoveho.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 zář 2019, 10:58
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
Griffon píše:
Samozrejme, ze mi LEX neco rika, jelikoz jsem clenem

Také jsem členem a jak jsem psal výše, nehodlám vrtat, spíše sdružovat už jen proto aby o nás věděli. Není nás málo tak jako například v USA offrouďáků, kteří velmi rádi lepí na svá auta "I já jsem volič". Prostě být připraven, než věci řešit na poslední chvíli.


09 zář 2019, 13:17
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
m.ape píše:
Ak by sme brali do úvahy váhu strely 0,2g jednalo by sa o zbraň s výkonom 28 J sorry ale je to blabol to sa u airsoftky dosiahnúť nedá nehovoriac o tom že už to je tuším aj podľa českých zákonov zbraň kat C minimálne s ohlasovacou povinnosťou ak nie na ZP.

špatný výpočet


09 zář 2019, 13:20
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem???
530 m/s z manualni airsoftovky s komercne dostupnejma dilama je kapitalni blbost i kdyby s 0.2kama tak tim netrefi ani dvere od stodoly, bo hop uz v tomdle nefunguje, maximum na ustovce se da kolem 200 m/s a to ta puska stejne dlouho nevydrzi, proste na to neni stavena, ty otresy pri uderu pistu proste jsou uz moc na ty materialy.

jako neco prestavenyho na plyn silny kompresor, vse ocel, ano proc ne, ale to uz neni airsoftovka. btw 530m/s je to je uz ustovka pistolovejch razi :D


10 zář 2019, 07:43
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem
OldMan píše:
m.ape píše:
Ak by sme brali do úvahy váhu strely 0,2g jednalo by sa o zbraň s výkonom 28 J sorry ale je to blabol to sa u airsoftky dosiahnúť nedá nehovoriac o tom že už to je tuším aj podľa českých zákonov zbraň kat C minimálne s ohlasovacou povinnosťou ak nie na ZP.

špatný výpočet


výpočet je správny ale je možné že si ty mýliš m/s s FPS čo je dosť podstatný rozdiel.


10 zář 2019, 13:14
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem???
Btw jen bych k tomu "jinde maji na softky zbroják" dodal další věc.
Je to LEŽ

Na softky se v UK, ND, apod. státech zbroják nedává, to co hoaxeři a další neznalci ukazují v čr jako zbroják je jen klubová kartička. NIC VÍC TO NENÍ.

Popíšu už milionkrat zmiňovanou situaci s UKARA licencema v UK. V UK (kdo neví co je UK tak použít google) si může koupit airsoftku kdokoliv kdo je starší 18ti let a může s ní aktivně hrát na hřištích k tomu určených (kterých je v UK tuna) takže žádná změna oproti ČR. Co je ovšem podmínkou takovyho nákupu je to, že replika musí být z 60% zbarvená minimálně do 1 ze 7 reflexních barev, aby bylo jasně poznat, že se jedná o repliku - hračku.

UKARA je klub airsoftových hráčů a prodejců v UK, který si vymámil u britskýho parlamentu vyjímku, že jejich členové mají právo na to, aby mohli mít airsoftky základních/camo/cerakote barvách skutečných replik. Rozhodně se nejedná o zbrojní průkaz a rozhodně se nejedná o povolení o nošení airsoftky. Je to jen klubová karta, která přináší výhody a o její získání si lze zažádat bez jakýhkoliv testů apod. blblostí. Jedinou podmínkou pro získání UKARA členství je prokázání že jsi skutečně hráč airsoftu a musíš mít na nějakym hřišti odehraný aspoň dva měsíce. A ne že jsi jen magor co chce na ulici strašit lidi replikou nějakyho kveru.

Airsoftky a vybavení se kupuje v UK taky přes internet, stejně jako u nás. Jediny rozdíl je ten, že do objednávky dáš číslo členství v UKARA (nikdo nevidí jméno pod tímhle číslem, vidí jen jestli jsi člen nebo ne) a podle toho ti pošle kver v základní barvě, nebo ti naúčtuje 20 liber navíc a kver ti přestříká.

Rozhodně a vůbec bych soft nespojoval s nesmyslama, který momentálně útočej na držitele ZP a nositele střelných zbraní A,B,C. To jsou dva úplně jiný světy, který budou mít vždycky vlastní zákony a vlastní přístup

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


10 zář 2019, 16:10
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem???
Orangutan píše:
530 m/s z manualni airsoftovky s komercne dostupnejma dilama je kapitalni blbost:D

takže WE Glock s origo komorou i gumičkou a jen delší hlavní 130-150ms na Greengasu případně CO2, tam není rozdíl ve výkonu (podle okolní teploty) s 0,45BB je taky blbost?


20 pro 2019, 18:35
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2019, 00:23
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Airsoft jen se zbrojákem???
Nový zbraňový zákon v Německu
Bonus – žádný full-auto airsoft
Úplně největší překvapení novela přinesla v oblasti airsoftu. K novele předložené 11. prosince byl 12. prosince vložen pozměňovací návrh, který byl následně 13. prosince schválen. Na první pohled šlo o nenápadný odkaz na směrnici č. 2009/48/EHS o hračkách, který však bude mít dalekosáhlé důsledky.

Nově mají být plynové pistole a pušky považovány zbraně, pokud neodpovídají evropské definici hračky. Vedle řady dalších kritérií je za hranici pro “hračky” považována maximální energie 0,08 J (doposud byla v Německu hranice mezi hračkou a zbraní 0,5 J a 0,08 J byla hranice pro hračky dostupné osobám mladším 14 let). Podle výkladů, které se objevily po přijetí novely, to má v důsledku znamenat úplný zákaz držení plně automatických airsoftových zbraní ( >0,08 J). To by pro přibližně 2 – 5 milionů airsofťáků znamenalo, že se s datem účinnosti nového zákona stanou nelegálně ozbrojenými zločinci, ledaže své repliky urychleně neutralizují na “hračkovou” úroveň energie. Zda-li by postačila úprava na samonabíjecí není jasné, protože německá legislativa samonabíjecí zbraně vzniklé úpravou automatických také zakazuje.


30 bře 2020, 11:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz