Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:42




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 10 pro 2018, 12:43
Příspěvky: 4
Nový příspěvek SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
Zdravím, chtěl bych upgrade zbraně.
Vlastním zbraň Specna Arms SA-B01 , 3 měsíce starou, po 5 akcích.
https://www.actionshop.cz/sa-m4a1-carabine-gen-ii-sa-b01

Měl bych zájem udělat menší upgrade, abych docílil zvýšení výkonu na 130m/s.
Součastné parametry této zbraně jsou 120m/s. Motorek této zbraně je dlouhý SPECNA standart M130. Pružina v Gearboxu je M120. Baterie Li-pol 7,4. 1000.
Ostatní součástky jsou kovové. Nejspíš standardní kvalita.

Jsem momentálně teoretik. Do upgradu se pouštím poprvé. Však tuto zbraň jsem rozebranou měl.

Napadlo mě, že bych vyměnil pouze pružinu za M130, ale myslím si, že motor bude zatížený na 100% Bez nějaké větší rezervy.
Dočetl jsem se, že i baterie 11.2V, by dost zvýšila výkon. Ta se mě však nevleze rozměrově. A nejsem si jíst, jestli moje SPECNA kabeláž a motorek by ty volty utáhli. „Motorek asi ne…“
Našel jsem jeden fajnový motorek 160m pro li-pol 7,4 – 11.2 baterie. I točivý moment by jistě byl dosti rychlejší na rozdíl od původního standartu M130.

Myslíte si, že by stačila pružina M130? K dosažení výkonu 130m/s. (bez ztráty točivého momentu na dávky).
Nebo se mám pustit i do výměny motorku s ozubenými kolečky?


10 pro 2018, 16:25
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
No na 130 m/s sa vieš dostať aj bez výmeny pružiny, motoru atď. Ďalej, silnejšia batéria ti výkon nezvýši.
Zameral by som sa na celkové dotesnenie systému, dobrá hop up guma, dotesniť teflonovou páskou. Zaistiť čo najlepší prítlak hop up komory na čelo mechaboxu.
Podľa vzduchotechniky, buď dotesniť teflonkou poprípade vymeniť určité časti ako napr. hlavu piestu/valca + trysku s tesniacim O krúžkom. Mosfet so silikónovou kabelážou by tiež nebol odveci. Zvýši sa kadencia a odozva spúšte. Celkovo to zbraň trochu oživí a eliminuje opalovanie kontaktov a straty.
Zvyšovať výkon primárne výmenou pružiny je cesta zo zlého konca a trocha kontraproduktívna z viacerých hľadísk.
EDIT : Podľa popisu zbrane to vyzerá na celkom slušný základ no nikde sa tam neuvádza že pružina je ekvivalentu 120m/s..iba že pribalená je M100. Bolo by fajn zmerať výkon na tej 100vke pružine a možno by na 130 m/s stačilo do zbrane dať SP120 od Guarderu + stále platí to čo som uviedol vyššie

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


10 pro 2018, 16:49
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
silnější baterie vždycky ovlivní kadenci, ne výkon (a btw jedná se o 11.1V LiPo ne 11.2V)

Specna vzduch není v základu špatnej, trysku bych dal možná s lepším hrdlem a vyměnil hopgumu (co vim tak i tahle serie ma trysku s těsněním). Samozřejmě to chce pořádně vyčistit a promazat správně, ne všechno poblejt vazelínou a doufat že to nějak začne těsnit. Hodnotám pružin u kvéru nikdy nevěř, co výrobce to originál, může to být podle jejich parametrů M120 ale může to být klidně 120 m/s pružina (označení ne sily ale ustovy rychlosti). Obecně udělat u základní zbraně jen po spravnym dotěsnění 130 a víc m/s nikdy problem nebyl.

A btw., těm reklamním kecům, že to zvládne M130 vůbec nevěř, dvojkovy gearbox svojí konstrucí může bejt jakykoliv odlitek, ale na rázy z M130 fakt stavěnej neni (minimalně ne dlouhodobě).

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


10 pro 2018, 17:57
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 10 pro 2018, 12:43
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
Hele, takže motor je zbytečnost měnit? Namontovaná pružina je určitě 120 m/s. Samozřejmě od výrobce deklarovaná.

Přesto bych ji vyměnil aspoň za tady tu 120ku.
http://www.armymarket.cz/pruzina-m120-japanese-certified-quenching-material-shs-d6300-120

Výstřel nemužu momentalně změřit. Nemám u sebe žádny měřák na usťovou rychlost.

Těsnění hlavy pístu, trysek - Je u mé Specny všude kroužkové těsnění, je to tak... Kvalitou to není žádny aušus. :D

Přesto i tyto části můžu vyměnit, za nějaký lepší kousek.
Budu to kupovat u Morrise. http://www.armymarket.cz/valec-pistu-typ-m4-hladky-shs-d5751-3
http://www.armymarket.cz/trysky-k39

Máte nějaký odhat na kvalitu, který kousek je lepší?


Jinak vazelinu nepoužívam. Mám teflonovou mazací pastu. Co se týče te teflonové pásky, moc nechapu její užití. Kde, že ji budu cpát?

Zatim díky za odpoveď. :)


11 pro 2018, 00:36
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 10 pro 2018, 12:43
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
madafaka píše:
No na 130 m/s sa vieš dostať aj bez výmeny pružiny, motoru atď. Ďalej, silnejšia batéria ti výkon nezvýši.
Zameral by som sa na celkové dotesnenie systému, dobrá hop up guma, dotesniť teflonovou páskou. Zaistiť čo najlepší prítlak hop up komory na čelo mechaboxu.
Podľa vzduchotechniky, buď dotesniť teflonkou poprípade vymeniť určité časti ako napr. hlavu piestu/valca + trysku s tesniacim O krúžkom. Mosfet so silikónovou kabelážou by tiež nebol odveci. Zvýši sa kadencia a odozva spúšte. Celkovo to zbraň trochu oživí a eliminuje opalovanie kontaktov a straty.
Zvyšovať výkon primárne výmenou pružiny je cesta zo zlého konca a trocha kontraproduktívna z viacerých hľadísk.
EDIT : Podľa popisu zbrane to vyzerá na celkom slušný základ no nikde sa tam neuvádza že pružina je ekvivalentu 120m/s..iba že pribalená je M100. Bolo by fajn zmerať výkon na tej 100vke pružine a možno by na 130 m/s stačilo do zbrane dať SP120 od Guarderu + stále platí to čo som uviedol vyššie


Tak jsem se opět do toho trochu víc zasvětil.

Udělal jsem kabeláž a přidal čip mosfet ver.2.
Jen se zeptam, když mám součastně polykarbon píst s jedním kov zubem. "nevim, jestli je to špatný"... Kola mám základní 18:1. Teď to má ústovku 440 +- FPS.

Uvažuji, že si tam dám kolesa SHS 13:1 a vyměním píst za 14kov. + baterií 11.2 a pružinu necham 120.
Myslíte si, že je to dobrý upgrade pro M4A1? Má to smysl? :)


31 pro 2018, 16:28
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
13:1 jsou nesmysl. V dnešní době pokud jdeš po kadenci tak si kup jako první rychlej motor a kola si kup s klasickym převodem. Sam mam guarder rychlostní, do toho 18:1 kola a na 11.1 lipolce to má rps na takovym levelu, že to nestíhá podávat z točáku.

Ta lipola jako takova dokáže s tou zbraní dělat nesmysl co se týká kadence

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


31 pro 2018, 19:38
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 10 pro 2018, 12:43
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
NoobsRush píše:
13:1 jsou nesmysl. V dnešní době pokud jdeš po kadenci tak si kup jako první rychlej motor a kola si kup s klasickym převodem. Sam mam guarder rychlostní, do toho 18:1 kola a na 11.1 lipolce to má rps na takovym levelu, že to nestíhá podávat z točáku.

Ta lipola jako takova dokáže s tou zbraní dělat nesmysl co se týká kadence


Jako samoosobě ta baterie 11.1v dělá hodně, netvrdil bych že "dělá nesmysl v kadenci". Když to srovnám s Lipo7,4v. Dostřel je výrazně lepší. Podávaní z točáku je v pohodě.
Mám vybraný SHS AEG Motor High Torque, tak snad bude fajnovější než original M130.

Kola klasický máš namysli nizkootáčkové? Nebo třeba 16:1?


01 led 2019, 22:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
Silnejšia batéria ti nijako nezlepší dostrel a už vôbec nie výrazne, to je nonsens.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


01 led 2019, 23:07
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
Arkantos píše:
NoobsRush píše:
13:1 jsou nesmysl. V dnešní době pokud jdeš po kadenci tak si kup jako první rychlej motor a kola si kup s klasickym převodem. Sam mam guarder rychlostní, do toho 18:1 kola a na 11.1 lipolce to má rps na takovym levelu, že to nestíhá podávat z točáku.

Ta lipola jako takova dokáže s tou zbraní dělat nesmysl co se týká kadence


Jako samoosobě ta baterie 11.1v dělá hodně, netvrdil bych že "dělá nesmysl v kadenci". Když to srovnám s Lipo7,4v. Dostřel je výrazně lepší. Podávaní z točáku je v pohodě.
Mám vybraný SHS AEG Motor High Torque, tak snad bude fajnovější než original M130.

Kola klasický máš namysli nizkootáčkové? Nebo třeba 16:1?


18:1 mám a to je základní převod, který je už jako takovy dost rychly s lipolou a jak ti tu kolega i ja řikame, baterie ti dostřel NEZLEPŠÍ to je jen pocit když vidíš souvislou bílou čáru kuliček tak máš pocit že ti to lítá dál.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


02 led 2019, 15:15
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 07 kvě 2019, 06:24
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: SPECNA ARMS M4A1/SA-B01 - výkon na M130
Mám tuto zbraň bez úprav a na různých akcích mi shodně naměřili úsťovou rychlost 129-132 m/s BB 0.2 a povolený hop-up.
Vystříleno cca 16 tis kuliček a vše ok (většinou jednotlivé rány, krátká dávka zřídka)
Do předpažbí se vejde i tříčlánková baterie.
Opravdu nevidím důvod se do této povedené zbraně šťourat.
Jestli to zvládneš líp než ve fabrice, tak klobouk dolů.


07 kvě 2019, 06:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz