Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:37




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 AEG Mazivo / vazelíny / údržba 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Osobne mám so silkonovým olejom a sprejom len zlé skúsenosti. Na gumu je dobrý glycerín a na kĺzne časti PTFE suchý alebo na báze minerálného oleja.


21 úno 2016, 07:27
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Jak píše m.ape je asi to nejlepší možné. Na všechny gumové části-těsnění Glycerin a na zbytek PTFE. Výhoda PTFE je že na rozdíl třeba od silikonu je to suché mazivo, které poté co zaschne na sebe nechytá nečistoty a prach. Silikon s nečistotami je pak jako smirkový papír.

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


21 úno 2016, 11:43
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Rád bych znovu otevřel toto téma. Nedávno mi známý vykládal o tom, že si svoji plynovku maže grafitem (ne vazelínou, fakt jen grafitem), jelikož je suchý a nelepí na sebe nečistoty, zároveň dodá výbornou kluznost.
Zajímal by mě váš názor na toto. Používá někdo grafit? Nebo je grafit bez příměsi nesmysl?
Použil bych ho rovněž na plynovku a také na vnějšek válce u sniperky. To okénko výhozu nábojnic vyloženě přitahuje bordel...
Případně, co jiného používáte? PTFE mazivo mě zaujalo, ale 4 kila za plechovku je dost...


14 pro 2018, 22:12
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Mike_223 píše:
Rád bych znovu otevřel toto téma. Nedávno mi známý vykládal o tom, že si svoji plynovku maže grafitem (ne vazelínou, fakt jen grafitem), jelikož je suchý a nelepí na sebe nečistoty, zároveň dodá výbornou kluznost.
Zajímal by mě váš názor na toto. Používá někdo grafit? Nebo je grafit bez příměsi nesmysl?
Použil bych ho rovněž na plynovku a také na vnějšek válce u sniperky. To okénko výhozu nábojnic vyloženě přitahuje bordel...
Případně, co jiného používáte? PTFE mazivo mě zaujalo, ale 4 kila za plechovku je dost...

nejsem uplně gas a manual guru ale cokoliv co má v sobě PTFE částice (báze ropneho produktu), nemá ve zbrani s gumovým těsněním co dělat. Na převodech a mechanických konstrukcích se to chytí a maže dobře, nicméně jakmile se PTFE dostane na gumu (vzducharny, těsnění apod) tak ji při zahřátí rozežere (vlastní zkušenost)

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


15 pro 2018, 16:41
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
PTFE suché alebo vo forme oleja je zatiaľ to najlepšie čo sa odskúšalo. Grafit som neskúšal ale na čisto kovové diely prečo nie. Ja osobne fungujem bez pripadne s minimálnym mazanim používam Baufix červený.
Hlavne nie vazeliny a silikonovy olej.


15 pro 2018, 16:46
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Díky za tipy. Mimochodem, plynovku mažu olejem na šicí stroje a je to tak fajn, ale znáte někdo složení? Já ho nenašel :D
M.ape - do čeho všeho to mazivo používáš? Zajímalo by mě, jestli tam bude i nějaký přínos do AEG, ale tam nevidím ve vazelíně a silkalu potíž vzhledem k tomu, jak je mecháč uzavřený - nepořádek, co by z vazelíny udělal brusnou pastu, se tam prakticky nedostane...


15 pro 2018, 18:27
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Používam to na všetko dokonca aj na tesnenia hlavy piestu ale dostal som tip na iný sprej tak idem l testovať je to lihiova vazelina s PTFE v spreji označenie G82 vhodné na akýkoľvek materiál alebo kombináciu materiálov tak Ak chceš vyskúšaj a daj info
Čo sa tyka oleja na šijacie stroje je to čistý mineralny olej ale nehodí sa napr na mazanie tesneni hláv piestu teplom sa deformuju tesnenia.


15 pro 2018, 21:18
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Mike_223 píše:
Díky za tipy. Mimochodem, plynovku mažu olejem na šicí stroje a je to tak fajn, ale znáte někdo složení? Já ho nenašel :D
M.ape - do čeho všeho to mazivo používáš? Zajímalo by mě, jestli tam bude i nějaký přínos do AEG, ale tam nevidím ve vazelíně a silkalu potíž vzhledem k tomu, jak je mecháč uzavřený - nepořádek, co by z vazelíny udělal brusnou pastu, se tam prakticky nedostane...

to není úplně pravda, zcela běžně při čištění aegeček nachazim ve válci typický "bordel z lesa" - částečky písku/hlíny/piliny. Nejčastěji se to tam dostane před komoru nebo hlaven

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


16 pro 2018, 22:13
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
NoobsRush píše:
Mike_223 píše:
Díky za tipy. Mimochodem, plynovku mažu olejem na šicí stroje a je to tak fajn, ale znáte někdo složení? Já ho nenašel :D
M.ape - do čeho všeho to mazivo používáš? Zajímalo by mě, jestli tam bude i nějaký přínos do AEG, ale tam nevidím ve vazelíně a silkalu potíž vzhledem k tomu, jak je mecháč uzavřený - nepořádek, co by z vazelíny udělal brusnou pastu, se tam prakticky nedostane...

to není úplně pravda, zcela běžně při čištění aegeček nachazim ve válci typický "bordel z lesa" - částečky písku/hlíny/piliny. Nejčastěji se to tam dostane před komoru nebo hlaven

Mám to chápat, tak, že bys vazelínu a silkal už nepoužil ani do AEG? Jinak chápu, také už jsem našel ve vzduchotechnice slušné bahno nebo pískoviště... ale to už se pak bavíme o trochu hrubějším zacházení, kde bych řekl, že už to mazivo moc nezachrání.
Proč se vlastně na to ptám - roky používám do AEG klasicky silkal a vazelínu, ale když tyto maziva jsou nevhodná pro plynovky, zajímá mě, jestli i v AEG bude nějaký přínos ve zvolení jiného maziva...


17 pro 2018, 09:29
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Vazelina a silikal na seba viažu špinu mechač AEG nie je prachotesny preto by som volil na mazanie niečo iné osobne okrem klznych ložísk nevidím dôvod niečo mazať iba ak používaš extra silné pružiny a aj tam je to otázne.


17 pro 2018, 20:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Ja vám akosi neviem, roky dávam na prevody vazelínu (napr obyč. kolomaz ) do vzduchu trošku silikónu a prstom vytriem, mastné ruky si utriem o pružinu, drážku piestu a trn :-D A nikdy som nezaznamenal nejaký problém. Ono to že mastnota viaže prach a bordel nemení nič na tom, že ak sa tam dostal pri namazanom mecháči..tak sa tam dostane rovnako tak aj pri suchom a sám od seba odtiaľ zázračne nevyletí a niekde sa tak či tak zadrbe. Iné to je napríklad u kazety na bajku ktorá je celý čas vystavená vonkajším vplyvom a preto sa maže len reťaz..ale tam je aj tá údržba a interval o niečom inom.
A keď už som začal s tým bajkom, tak na plynovky používam rovnaký sprej ako na bike a to brunox deo, na údržbu a ochranu odpružených vidlíc a tlmičov bicyklov a motoriek. Takže to mám dve muchy jednou ranou.
Vyrábajú všemožné spreje a prípravky dokonca aj pre ostré zbrane atď. Treba pozreť ich ponuku a preštudovať.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


17 pro 2018, 23:43
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
Mike: Neřešim to, že to na sebe váže bordel, řeším spíš to jak reaguje dany mazivo na komponenty. Vazelína s příměsí PTFE silně reaguje s gumou a degraduje ji. Na několika hlavách válce/pístu jsem už viděl, že se guma při práci (po par tisícovkách) guma ztáhla, u některých popraskala a rozpadla se. Na vzduch se zásadně nic jinyho (podle mě) krom silikonovýho oleje (ne spreje) s vysokou viskozitou. Na převody, ložiska + píst dávám klasický průmyslový vazelíny oleje na převody, tam ničemu vazelíny s PTFE a malou viskozitou nevadí (u převodu se dokonce nedoporučuje mít vysokou viskozitu, funguje to pak jak lepidlo). Mažu to timhle způsobem už několik na desítkách zbraní a pokud to majitele vyloženě neválej v bordelu tak to vydrží namazaný správně klidně několik let. Většinou se to pak čistí kvůli bordelu co se dostal dovnitř a ne kvůli nedostatku maziva.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


18 pro 2018, 19:24
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: AEG Mazivo / vazelíny / údržba
NoobsRush píše:
Mike: Neřešim to, že to na sebe váže bordel, řeším spíš to jak reaguje dany mazivo na komponenty. Vazelína s příměsí PTFE silně reaguje s gumou a degraduje ji. Na několika hlavách válce/pístu jsem už viděl, že se guma při práci (po par tisícovkách) guma ztáhla, u některých popraskala a rozpadla se. Na vzduch se zásadně nic jinyho (podle mě) krom silikonovýho oleje (ne spreje) s vysokou viskozitou. Na převody, ložiska + píst dávám klasický průmyslový vazelíny oleje na převody, tam ničemu vazelíny s PTFE a malou viskozitou nevadí (u převodu se dokonce nedoporučuje mít vysokou viskozitu, funguje to pak jak lepidlo). Mažu to timhle způsobem už několik na desítkách zbraní a pokud to majitele vyloženě neválej v bordelu tak to vydrží namazaný správně klidně několik let. Většinou se to pak čistí kvůli bordelu co se dostal dovnitř a ne kvůli nedostatku maziva.

Nesúhlasím tiež používam na tesnenia hlavy piestu olej s primesou PTFE a robí praví opak regeneruje gumu takže za ti poškodenie nebuďte zodpovedné PTFE ale niečo iné. Ja používam Baufix červený a známy G82 podľa jeho podpisu má ešte lepšie účinky ako Baufix ktorý vyprchava a treba mazať častejšie.


18 pro 2018, 22:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz