Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 10:45




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Airsoft-věk,začátek 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 srp 2018, 15:58
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Airsoft-věk,začátek
Zdravím. Ještě před tím, než mě začnete nadávat za můj věk, že sem vůbec nepatřím, prečtěte si můj dotaz.
Je mi 14 let, a chtěl bych začít hrát airsoft. Přivádí mě k tomu hlavně taťka, který má samozřejmě zbrojní průkaz, a chodím s ním rád na střelnice.
Je mi jasné, že ve 14 mi asi nikdo nedovolí hrát, ale chtěl bych to zkusit.
Rád bych se proto zeptal, jestli by tu byla možnost, že bych hrál pod dozorem táty. Další otázka je zbraň, a zase v tom hraje roli můj věk. Nechci nic silného, to je jasné, ale aby to zase dokázalo střílet. Oblečení si myslím že zas až takový problém nebude, ale zpočátku do toho nechci investovat mnoho, jak je všude napsané, aby mě to nepřestalo bavit hned po 1 hře, avšak myslím si že ne.
Předem děkuji za normální odpovědi.
Jakub


25 srp 2018, 16:12
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 bře 2012, 18:03
Příspěvky: 332
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
Ak budes naozaj hrat s otcom, tak by to mohlo byt na mensich akciach OK, len budete musiet chodit stale spolu. Ak má otec zbrojak tak bezpecnost ta zvladne naucit.

Samozrejme sa je potrebne najprv dohodnut s organizatorom akcie.

Co sa tyka zbrane mozno ti pomoze toto http://airsoftacademy.eu/2015/10/test/


28 srp 2018, 17:17
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
Můj syn začínal taky ve 14, teď je mu 16. Na hodně akcích mají minimum 15 let a buď s písemným souhlasem, nebo s doprovodem. Ale určitě najdeš i místa, kde můžeš hrát od 14.
Počítej s tím, že AS zbraň můžeš mít oficiálně až od 18 a nejspíš ti v obchodě neprodají ani kuličky (zbraň kategorie D a střelivo k ní). Ani jedno nejde obejít žádným papírem/souhlasem. Rozhodně bys neměl nikam jezdit sám se zbraní třeba MHD (ani když budeš mít souhlas rodičů ke hře, ani když budeš mít zbraň v obalu).
Co se týče zbraně, my jsme vybrali Cymu CM048 a rozhodně nelitujeme. Takže pokud ti nevadí AK, vyber si něco z řady CM04x podle toho, co se ti bude líbit. Z krabice to střílí cca 125-130 m/s, takže si zahraješ i na větším hřišti a zároveň tolik nehrozí, že bys někoho zranil. Silnější zbraň bych stejně do ruky dítěti nedal.
Pokud si myslíš, že tě to bude chvíli bavit, asi se vyplatí do zbraně těch cca 4500-5000 dát. Zbraň něco vydrží (vnitřek i vnějšek) a když se v tom nebudeš vrtat, budeš s ní dlouho hrát.


29 srp 2018, 21:18
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
Kdybys byl náhodou z Prahy a chtěl si AS vyzkoušet, můžeš zkusit https://airsoftgame.cz/
Hrají každou neděli v Hloubětíně, půjčí ti i zbraň. Je to úplně obyčejná střílečka bez scénáře, bývá tam tak 20-30 lidí.


29 srp 2018, 21:22
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 srp 2018, 15:58
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
Ahoj, děkuji za pomoc.
Rád bych se zeptal jestli cm028 by šlo, nebo ze začátlu jenom pistol? Vůbec nevím


31 srp 2018, 20:25
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
V pohodě vem CM.028, to je taková legenda, se kterou si zahraješ, je na ni spolehnutí a nestojí moc. Jen nečekej zpracování celokovu :wink:


01 zář 2018, 12:42
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
S pistolí si proti AEG na běžném venkovním hřišti nezahraješ.


03 zář 2018, 15:12
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
HBr píše:
S pistolí si proti AEG na běžném venkovním hřišti nezahraješ.

Záleží o akej pištoli sa bavíme a v akom priestore ja hrávam pištoľami už nejaký ten rok.


04 zář 2018, 15:22
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Airsoft-věk,začátek
Citace:
Záleží o akej pištoli sa bavíme a v akom priestore ja hrávam pištoľami už nejaký ten rok.


Jasně, ale vzhledem k tomu, že ji uváděl jako zvažovanou patrně levnější variantu k CM028, tak to skutečně nebude žádný zázrak.


05 zář 2018, 09:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz