Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:05




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 15 led 2015, 18:12
Příspěvky: 18
Nový příspěvek dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli existuje v airsoftu maska pod, kterou bych bezbolestně mohl nosit dioptrické brýle.


16 srp 2018, 19:11
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
Dnes už by som celoxichtové masky považoval v airsofte trochu za prežitok. Riešením by bola dáka paintball maska, no praktickejšie a elegantnejšie riešenie je podla mňa brýle + drátená maska cez nos a zuby. Niektoré firmy robia pre svoje okuliare aj dioptrické vložky.
Viď : https://www.marines-shop.com/dioptricke-vlozky
https://www.armytrade.cz/hledej/?retezec=dioptrie
Stačí si potom už len vybrať či chceš uzavreté alebo otvorené okuliare.
Dajú sa pekne nakombinovať s drôtenou maskou, prilbou, kuklou, šatkou...možností je kopec. Pozrel by som po značkách ako ess, bolle.
Ďalšia možnosť je nájsť uzavreté ochranné okuliare do ktorých sa ti vôjdu tvoje dioptrie ktoré bežne nosíš. Ideálne to vyskúšať, kamarát nosí cez dioptrie tieto uvexy a super. http://www.municak.sk/ochranne-okuliare ... a-na-tvar/
Na margo "celoobličejovej masky" by som ešte napísal jednu veľkú nevýhodu a tou je vo väčšine prípadov o dosť sťažené, často až nemožné mierenie. Taktiež sa vyhni sieťovaným okuliarom a maskám so sieťovaným priezorom.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


16 srp 2018, 21:42
Profil
Četař
Četař

Registrován: 15 led 2015, 18:12
Příspěvky: 18
Nový příspěvek Re: dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
Aha děkuji, no tu masku jsem si chtěl polepit umělýma listama a maskováním.
Ta vložka vypadá dobře, ale brutálně by se to prodražilo. Nevím tedy kolik stojí skla, ale hádám že by to vyšlo dohromady tak na 4000 :S brýle, vložka, skla...
Tak uvidím, vyzkouším ty větší brýle, ale mít dvoje od toho si moc neslibuji, určitě to bude padat, nebo nepohodlné a nakonec budu muset stejně sáhnout na ty s vložkou. Slepej su no, nebo chodit jen s optikou před xichtem :D. Budu si teď kupovat většinu výbavy, takže to bude pálka i tak, ale vidět je základ no. Tak děkuji za rady dobrý muži!


17 srp 2018, 17:15
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 úno 2015, 14:14
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
Kontaktní čočky ti nevyhovujou? Pokud je nechceš nosit dlouhodobě (14tidenní, měsíční), dají se koupit jednodenní, takže po akci příjdeš domů, čočky vyhodíš a nasadíš dioptr. brýle.


17 srp 2018, 22:15
Profil
Četař
Četař

Registrován: 15 led 2015, 18:12
Příspěvky: 18
Nový příspěvek Re: dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
M@tezz píše:
Kontaktní čočky ti nevyhovujou? Pokud je nechceš nosit dlouhodobě (14tidenní, měsíční), dají se koupit jednodenní, takže po akci příjdeš domů, čočky vyhodíš a nasadíš dioptr. brýle.
aha s těmi nemám žádnou zkušenost, to se prodává i v optice bez předpisu? Já mám každé oko znatelně jinou dioptrii, takže by pár stejných byl na prd, ale zkusím tuto možnost prozkoumat děkuji.


18 srp 2018, 09:15
Profil
Četař
Četař

Registrován: 15 led 2015, 18:12
Příspěvky: 18
Nový příspěvek Re: dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
Ještě bych se prosím zeptal, jak časté je v Česku používání té ocelové mřížkové masky? Chtěl bych mít všechno možné, ale nechci vypadat směšně. Jestli to třeba není tabu a v airsoftu se říká, že jí nosí jen poseroutky nebo tak něco..? Je to normální? Než z bezpečnostních důvodů bych ji měl spíš kvůli vybavenosti a vzhledu. A taky si nedokážu představit, zda jde zkomponovat s kuklou, jak by to vypadalo. Nebo je to jedno, nebo druhé?


28 srp 2018, 18:06
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 úno 2015, 14:14
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
Zajdi si tam, kde mají vyšetření zraku optometristou. Ten ti oči proklepne (platil jsem 300 Kč) a v ceně máš jeden pár diagnostických čoček podle tvých dioptrií a případné oční vady. Dostal jsem měsíční vč. pouzdra a malého roztoku.

A jestli ti budou sedět a nebudeš mít problém např. se suchýma očima, tak další si koupíš třeba přes net. Kupuju měsíční, balí se po 3 nebo 6 ks. Rozdílné dioptrie pro levé a pravé oko nejsou problém. Vezmeš jedno balení pro levé oko, druhé balení pro pravé.

Masku na tvář (ne na oči!!!) si klidně kup, hlavně jestli budeš hrát CQB a jestli se někdo bude posmívat, že jsi srab, tak ho ignoruj. Bude se smát nejspíš do chvíle, kdy mu někdo ustřelí zuby. Zdraví je priorita. Jestli to chceš ale jenom kvůli cool vzhledu, tak machr index ti to asi nezvýší. Je to prostě ochranná pomůcka, ne tacticool doplněk.


29 srp 2018, 13:56
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 01 bře 2019, 23:08
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: dioptrické brýle pod masku? celoobličejová maska
Zdravím Vás. Můj kamarád dělá v OPTICE a nechal mi udělat dioptr. brýle, které jsou z tvrzeného polymeru..Boční strany jsou kryte, takže se Vám nestane, že se Vám dostanou do očí kuličky. tvrdostí jsou top2. První jsou Balistické vojenské brýle, ale my na airsoft nepotřebujem Balistické, protože kulička nemá takovou ráži jak střepina :D, kdyby jste měl nekdo na co se chcete zeptat volejte mi 721523348. Jsou sqělé,


02 bře 2019, 08:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz