Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 19:18




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Nový začátek 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2018, 20:15
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Nový začátek
Zdravím.
Již delší dobu chci začít s airsoftem a vůbec si nejsem jist čím začít. Téma od Griffona, které je připnuté na začátku jsem četl. Uvažoval jsem o manuální sniperce, jelikož mě to velice láká. Už jsem se jaksi dokázal zasvětit do pojmů FPS, dostřelu a celkově funkčnosti zbraně. Údajně se pro začátečníky doporučují levné manuály, aby bylo vůbec jasné, zda-li mě to bude bavit. Jak jsem tak koukal, tak ceny elektrických AS zbraní jsou docela vysoké a nechce se mi hned investovat tolik peněz. Zajímal by mě váš OSOBNÍ názor na podobné téma, popř. rady. Griffonův "tutorial" byl dobrý, ale četl jsem více podobných článků, které tvrdí něco jiného. Děkuji za všechny dobré duše co odpoví :-)


21 úno 2018, 20:54
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 30 led 2012, 13:38
Příspěvky: 118
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Pokud chceš koupit sniperku počítej, stím že zbraně v zákaldu mají slabí výkon a budeš je muset upgradovat aby se stím dalo vůbec hrát. To stojí taky docela nějakou tu korunu .Takže je jedno jestli koupit levnou zbraň + uprade nebo rovnou lepší AEG. Finální cena bude + - stejná.

_________________
JG Magpul Tactical (150m/s)
TM AK47 (170m/s)
A&K SVD (182m/s)


22 úno 2018, 08:39
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Nový začátek
FPS je len číslo ktoré ti nepovie ako ďaleko a presnsne zbraň bude strieľať. Čím viac FPS neznamená automatický aj viac dostrelu. Pokiaľ sa budeme baviť o krivke ktorá čo i len vzdialene pripomína krivku pušky a nie dela tak dostrel airsoftovej zbrane je niekde okolo 65 až 80m.
Výhoda manualnej sniperky je že už v základe sú schopné výkonu okolo 2J a po malom upgrade (hop up guma,kvalitnejšia pružina,odstranenie tovarenského maziva, pretesnenie vzduchotechniky a tak podobne) ktorý ja často za babku a trocha času sú schopné na cca 40m sústrelu do A4 a menej a na 70m sa dá triafať čupiaca postava.
Ďalšia výhoda podstatne jednoduchšia konštrukcia oproti AEG nepotrebuješ bateriu a tak podobne.
Nevýhoda je že máš len jeden výstrel oproti niekoľkým desiatkam s AEG tým pádom musíš postatne viac pri hre premýšľať.
V podstate je jedno čím začneš či AEG alebo manuálom najpodstatnejšie na airsofte je hráč a jeho schopnosti nie zbraň zbraň stačí ak funguje a nekazí sa.


22 úno 2018, 16:24
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Poradim - porid si nejake Cymacke AKcko, v zakladu jsou slusna, kolem 120-130 davaji skoro vsechny novejsi, takze super-znacka-ideal.

Casem (bude-li Te to bavit) zkus snipu + AK budes mit kdyztak jako zalozku pokud by neslapala snipa. Snipa tak, aby za neco stala je proste drazsi, narocnejsi na slozeni -- a -- mas vazne jen omezeny pocet vystrelu + pocasi je mrcha (strileni ve vetru je vyzva).

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


23 úno 2018, 09:08
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2018, 20:15
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Cymacke ? Co to znamená ? No právě kvůli ceně sniperky jsou levnější a myslím si, že by mě to bavilo no. Jinak jak je to s akcemi ? Dělají se spíš soukromé, nebo nějaké veřejné akce ?


24 úno 2018, 23:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Od výrobcu pod názvom CYMA. Často označované "CM"

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


25 úno 2018, 01:31
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2018, 20:15
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Ale to bude určitě elektrika ne ? Počítám tak 8-9 tisíc. Právě tolik se mi nechce investovat od začátku hned.


25 úno 2018, 01:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Stále si nenapísal to najhlavnejšie. Koľko si ochotný do začiatku zaplatiť za zbraň?
Udaj rozpočet a my ti skúsime poradiť čo by bolo v tvojom prípade najlepšie do začiatku. Sniper to z pravidla ale nebýva. Viac zábavy si ako začiatočník užiješ rozhodne s AEG a budeš v hre aj použiteľnejší pre tým.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


25 úno 2018, 11:24
Profil
Četař
Četař

Registrován: 08 led 2018, 18:58
Příspěvky: 12
Bydliště: Benghází
Nový příspěvek Re: Nový začátek
zdar mrkni na bazoš .cz kolikrát tam je supr zbran za mrzký peníz 8)


25 úno 2018, 20:58
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2018, 20:15
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Nový začátek
No tak 3,5 tisíce počítám. Zatím se mi nechce hned napodobovat nějakou jednotku, takže jako vybavení počítám navíc ještě masku a brýle, a zbytek najdu doma určitě. Hlavně taky jsem dost přemýšlel jak je to s akcemi. Vy jakožto zkušení hráči ... jak je to se srazama ? Na facebooku se dohodnete, nebo tady na fóru se něco vytváří ? Dík


25 úno 2018, 23:10
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Nový začátek
bohmacek píše:
No tak 3,5 tisíce počítám. Zatím se mi nechce hned napodobovat nějakou jednotku, takže jako vybavení počítám navíc ještě masku a brýle, a zbytek najdu doma určitě. Hlavně taky jsem dost přemýšlel jak je to s akcemi. Vy jakožto zkušení hráči ... jak je to se srazama ? Na facebooku se dohodnete, nebo tady na fóru se něco vytváří ? Dík

Hoj,

Begginer entry aeg od cymy se pohybuje cenovkou kolem 2,5K. Máš sice plastovy tělo, nicméně vnitřní mechanismus je plně shodny s vnitřkama celokovovych replik. Jedná se o spolehlive zbraně, který se daj i prodat pokuď by tě sport chytl, protože je stale na trh dost lidi (čti dětí), který si chtěj koupit jety aeg za par šupu po někom. Nicméně na trvaly hraní to moc není, protože to plastovy tělo toho moc nevydrží
Pokuď se bavime o AK
https://www.airsoftmorava.cz/airsoftove ... 33mscj9fg0
V případě M4 se da sehnat tež v plastu
V případě M4
https://www.airsoftmorava.cz/airsoftove ... m-515.html

Za zbyly peníze si kup brýle, pytel kuliček a uvidíš jestli má cenu do tohoto sportu investovat.

Co se týká akcí a týmů... to je hold věc pohledu a lokace kde se nacházíš. Zkus se přidat k nějakymu rozumně vyspělymu tymu (nemyslim tryhardící jedince, ale skupinu dospělych co to už nějaky patek hraji a chapou že to je sport). Idealni je Facebook, popř přímý stránky týmů. Akce už se tež řeší na facebooku, fora tohle už davno netahnou, zaleži odkud seš a jestli seš nějak rozumně mobilní.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


26 úno 2018, 11:29
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2018, 20:15
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Co se týče zbraně. Zřejmě jsem si spletl automatickou plynovou zbraň s AEG. Ceny AEG zbraní jsou nízké jak jsem již zjistil, v tom případě by určitě nebyl problém nějakou koupit. Tady na fóru je hodně témat ohledně pořádných výrobců AEG zbraní a podobně. Protože ne každý dělá dobré manuálky i AEG / plynovky. Brýle jsou samozřejmostí a pak nějaká bandana, nebo šátek, abych nedostal do zubu. No trošku jsem brouzdal internetem ohledně akcí a v Praze se vždy prý něco koná v sobotu, to mi vyhovuje. Popř. teda na facebooku se dohodnout, zeptat, nebo podobně. Děkuji za všechny rady všem


26 úno 2018, 13:17
Profil
Četař
Četař

Registrován: 21 srp 2017, 07:59
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Koukni na colosus.cz AEGčka jsem tam celkem za levno


03 kvě 2018, 11:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Nový začátek
Tamtie zbrane s cenovkou d 3000Kč sú neni plnohodnotné AEG, ale detské hračky ktoré sú na airsoftovú hru úplne k ničomu.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


03 kvě 2018, 14:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz