Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:42




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Zdravím, podělím se s vámi o takovou vychytávku, kterou již nějaký rok u svých M4 používám. Mnozí ji možná také používáte, nebo vás něco podobného už napadlo, každopádně k věci.

Možná jsem sám, ale nejsem zrovna velký fanda externího uložení akumulátoru, které podle mě z většiny případů hyzdí vzhled zbraně (pokud se nepodvede nějaké elegantní řešení, třeba v Peq boxu). Problém nastává když máte nějaký lepší upgrade a nemáte místo, kdam vložit velké aku (= pevná pažba).

Moje řešení - do standartního předpažbí M4 se celkem v pohodě vejdou dva akumulátory mini 9,6V, nebo Lipol 3S (11,1V) spolu s jejích paralelním zapojením docílíme dvojnásobné výdrže a trochu lepšího výkonu oproti jednomu akumulátoru.

Vím, že se dělají dělené akumulátory, ale sehnat nějaké nad kapacitu 2000mAh může být problém. Takto můžete získat kapacitu třeba 3200mAh s tou výhodou, že tam pořád můžete připojit buď jen jeden, nebo zmiňovaný dělený.

Zjednodušeně takto http://i.imgur.com/QkG40.png
A takhle vypadala moje první verze ještě se starými konektory http://bit.ly/NA0ARq

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


28 črc 2012, 17:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
hlavne at to jsou stejne akumulatory, stejne nabite a stejne stare, jinak se budou mezi sebou navzajem akumulatory vybijet

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


28 črc 2012, 18:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Tak určitě, to jsem tam zapoměl napsat. První verze byla na 2x GP 9,6V 1300mAh a další na 2x XCell 9,6V 1600mAh. Teď plánuju 2x 3S Lipo a ještě nějaké drobné změny + XT60 konektory, tak pak jsem hodím foto.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


28 črc 2012, 19:02
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 čer 2013, 12:09
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Já mám něco podobného, ale z jinného důvodu sám používám t knektory, ale na spousta softáků má stále tamiu a tak mám 1 s tečkoe a jeden s tamiyou a tan slouží jako záložní v případě, kdyby mi odešla moje baterka


12 čer 2013, 13:44
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Já už jsem z toho ustoupil. Teď používám 3S Li-Po 2000mAh - nejvíc co se do předpažbí vejde. S XT60 konektorama a stěžovat si nemůžu.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


15 čer 2013, 19:34
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Nerad oživuji toto staré téma, ale potřebuji se ujistit o pár faktech.

Nedávno jsem se zbraní získal dva lipol akumulátory (Turnigy nano-tech 1200 mAh 25-50C) které, ale nejsou s výkonem a výdrží nic moc. Tak mě napadlo místo toho abych je střídal (až se jeden znich vybije druhým), je spojit paralelně s tím, že zvýším kapacitu.

Jak je to ale s proudem který jsou schopny dát? Je stejný nebo se taky zdvojnásobí jako kapacita?

Proč se na to ptám? Protože mám pocit, že zbraň si bere víc proudu než jsou baterie schopny dávat. Tyto konkrétně 30A trvale a 60A krátkodobě. Takže jestli si sestava bere víc jak 30A tak se baterie přetěžují. Jsou i mírně nafouklé. Nevím teda jak se o ně předchozí majitel staral, ale předpokládám, že odběr zbraně ja na ně moc. Nevím jestli se to dá nějak změřit. (Multimetr mám ale nevím přesně jak.) Proto jsem si spájel ten propoj, ale teď přemýšlím jestli to vlastně něco řeší...

Příloha:
LiPol.jpg
LiPol.jpg [ 233.12 KiB | Zobrazeno 23777 krát ]

Pročetl jsem několik modelářských for a kromě toho, že to jde, jsem tam nic víc nevyčetl. Jinak zásady typu: spojení stejně nabitých článků, stejného stáří a kapacity jsou v mém případě dodrženy.


13 kvě 2017, 12:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 bře 2012, 18:03
Příspěvky: 332
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Zvysa sa maximalny odberovy prud, takze zbrani to neublizi, ak to skusis sam uvidis ako sa zmeni kadencia. Beznim multimetrom prud nezmerias, musis mat taky co zvlada merat taketo vysoke prudy alebo pouziť watmeter, alebo sa pohrat s bocnikom.


13 kvě 2017, 12:56
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
No já se rozhodně nebál, že to zbrani ublíží. Jen mě zajímalo jestli se ten vybíjecí proud zvětší zárověň s kapacitou, ale nevěděl jsem jak to zjistit.
Ten tvůj nápad s tou kadencí byl dobrej a hned jsem ho vyzkoušel.

Tak při zapojení obou (paralelně): RPS: 13 RPM: 800
Při zapojení jednotlivě to kleslo na: RPS: 10 RPM: 600

Pro srovnání jsem ještě zkusil LiPol 2200mAh 25C a chrono ukázalo RPS: 14 což znamená, že paralelním spojením získáme i vyšší proud, nicméně né dvojnásobek, protože jinak by to tu 2200mAh dotáhlo nebo i mírně překonalo.
Protože ta 2200mAh má vybíjeci proud 55A a tyto dvě v paralelním spojení by se měli sečíst na 60A. Pochopitelně čistě teoreticky.

Rozhodně jsem tímto pokusem zjistil co jsem potřeboval a děkuji za radu.


13 kvě 2017, 14:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 21 srp 2018, 19:02
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Je to zajimave a dobre reseni v pripade ze mame vice mensich baterii a nechceme je menit behem hry. Jedine co bych nejspise doplnil do obvodu by byly jednosmerne diody aby se baterie navzajem nevybijely.


23 srp 2018, 09:19
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 15 kvě 2014, 09:07
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Paralelní zapojení AKU v předpažbí M4
Na tak krátkou dobu jako jedna akce nemá vůbec smysl dávat diody nebo se strachovat vzájemné vybíjení. Tohle se řeší u dlouhodobějších zapojení a hlavně dobíjení.


07 bře 2019, 21:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz