Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 16:42




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 
 M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Prosím o radu, pročetl jsem snad vše, ale nic jsem nenašel o aktuálních M24 SW 170m/s a SVD Dragunov 170m/s v základech od airsoftpro.cz

Zajímá mě životnost/kvalita těchto zbraní již takhle v základu s touto úsťovou rychlostí (pružinou).

Soustřel a přesnost těchto zbraní.

A ohledně záruky, jestli je klasická dvouletá záruka s touto úsťovou rychlostí a jestli je popřípadě možnost si nechat v obchodu koupit přesnou hlaveň a nechat vyměnit zrovna, bez ztracení záruky na zbraň?

Psal jsem do airsoftpro, ale tam mi zatím neodepsali, tak už nevím kde mám shánět informace, člověk si ani s tou zbraní nemůže vystřelit předtím, než jí koupí.

Za každou radu a informaci budu moct vděčný. :D :)


23 srp 2016, 22:08
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Zakladni rozdil mas ze M24 ma puskovou pruzinu ne AEG takze tam lze dosahnout lepsiho vykonu.
Ustovka je pocitana s kulickama 0.2, pri upgradu pak pouzivas 0.3+, vetsinou 36 ci 43.
Zalezi jak moc mas silny ruce, abys silnejsi uprgade natahnul i zalehnutej.
Abych priznal detailne neznam vnitrnosti cinskej pusek, ale neverim, ze tam budou ocelove vnitrnosti, ktere jsou na silnejsi upgrady bezpodminecne potreba. Takze na upgrade je potreba pocitat s vymenou vsech vnitrnosti ve vetsine pripadu :)
Jo a SVD neni v reale "natahovacka" :D


23 srp 2016, 22:21
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Zbraň chci nechat na těch 170m/s, takže o upgrade ještě na silnější výkon ani neuvažuji. :) Spíš jak to vydrží takhle poskládaný z prodejny, ty díly uvnitř.

SVD není v reálu natahovačka? :D Díky moc za informace.


P.S. Zvládnu jako laik rozdělat SVD či M24 a pak ho zase složit? :D


24 srp 2016, 06:00
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Za 1. Taký výkon vôbec nie je potrebný
Za 2. Záleží ako bol ten výkon dosiahnutý dá sa to dvoma spôsobmi
- silnou pružinou
- slabou pružinou a správnou kombináciou dlžky a tesnosti hlavne utesnenia vzduchotechniky a tak podobne.

Silné pružiny vyžaduju silné diely a to niečo stojí a zbraň vydrží podstatne menej ako na slabších pružinách.

Som vlastníkom Dragunova aj Bar10
Bar 10 dokázala na Element 125 a základnej 510 mm hlavni dosiahnúť cca 175 m/s v Dragunove na to bolo treba 150 až 160 Dragunov má hlaveň 590mm
Po výmene hlavne za cca 400mm a pružinu za 120 Airsoftpro sa síce nad chronom masturbovať nedá že aký som ja mačo ale dostrel a presnosť je vynikajúca

Aby som to zhrnul chceš niečo čím budeš ubližovať protihráčom alebo chceš niečo čim sa dá vyradiť nepriateľ na slušnú vzdialenosť čo zároveň dlho vydrží a nestojí ako ojazdené auto.


24 srp 2016, 08:06
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
http://airsoftpro.cz/cz/airsoftove-zbra ... rna-detail - odkaz na tu zbraň


Předem chci poděkovat za dost přínosný přízpěvek. 8) ..Výkon potřebuji kvůli tomu, že když je člověk na akci a elektriky mají kolem 130m/s, tak abych měl s manuálem vzdálenostní výhodu.

Jinak jsi mi úplně otevřel obzory co se týče těch hlavních. Až koupím zbraň, tak si ideální hlaveň vypočítám, pro maximalní výkon a přesnost, ale zatím nevím přesný obsah válce v této zbrani, může se lišit oproti Bar 10.
M24 je dělaná upevněním hlavně na hlaveň dlouhou cca 500cm, tak nevím až tam třeba budu pasovat 400cm jak hlaveň ve zbrani uchytím.
Ještě se chci poptat, vůbec nechápu jak jsi mohl z pružiny Element 125 vytáhnout úsťovou rychlost 175m/s.. fakt to nechápu :D nevíš prosím, není nějaký návod jak utěsnit tyto zbraně? nikde nic nemohu najít a to čtu od rána do večera :D


25 srp 2016, 00:00
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
http://airsoftpro.cz/cz/airsoftove-zbra ... rna-detail - odkaz na tu zbraň


Předem chci poděkovat za dost přínosný přízpěvek. 8) ..Výkon potřebuji kvůli tomu, že když je člověk na akci a elektriky mají kolem 130m/s, tak abych měl s manuálem vzdálenostní výhodu.

Jinak jsi mi úplně otevřel obzory co se týče těch hlavních. Až koupím zbraň, tak si ideální hlaveň vypočítám, pro maximalní výkon a přesnost, ale zatím nevím přesný obsah válce v této zbrani, může se lišit oproti Bar 10.
M24 je dělaná upevněním hlavně na hlaveň dlouhou cca 500cm, tak nevím až tam třeba budu pasovat 400cm jak hlaveň ve zbrani uchytím.
Ještě se chci poptat, vůbec nechápu jak jsi mohl z pružiny Element 125 vytáhnout úsťovou rychlost 175m/s.. fakt to nechápu :D nevíš prosím, není nějaký návod jak utěsnit tyto zbraně? nikde nic nemohu najít a to čtu od rána do večera :D


25 srp 2016, 00:00
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
VSR hop up systém je proste lepší ako ten AEG ktorý je využívaný vo VSR a de fakto aj M24 a v tom je celé čaro.

ČO sa toho výkonu týka môžeš mi veriť že viac FPS neznamená aj väčší dostrel niekedy je menej viac a čo sa výdrže týka ako som už napísal záleží ako je ten výkon dosiahnutý. Upgrade zbrane s predajní len majú silnejšiu pružinu a tým pádom kratšiu životnosť.
Ja by som zobral základnú verziu a poskladal si ju sám. Pružinu by som dal max 130 a výkon nahnal cez hlaveň.
pri ladení by som sa nesústredil na dosiahnutie čo najvyššie výkonu ale na dosiahnutie čo najväčšej presnosti a dostrelu.
Ako som už napísal vzorec čím viac FPS s 0,2g BB nezamená aj najväčší dostrel.
Aby si výkon 170 m/s s 0,2g BB dokázal na plno využiť vychádzala mi váha strely okolo 0,6g.
Môj Dragunov má momentálne cca 100 m/s s 0,3g BB a dostrel okolo 80 až 85m na 65m so schopný drafiť cieľ veľkosti hlavy.
Pre porovnanie M700 má 160 m/s s 0,28g BB a 0,45g BB som dostrelil max 65m aj to s veľkým námerom dôvod bol ten že pri zapnutom hope ich dvíhalo do neba a s výpnutým bolo treba hodne nadmerať.


25 srp 2016, 06:35
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
V dnesni dobe kdy uz jsou hlavne 6.01 uz ani hlaven neni moc slabe misto, drive bylo max 6.03 takze tudy utikalo dost energie.

Silnejsi pruzina v zakladu ti vzdy snizuje zivotnost a to dost razantne, vystrelem vybiji trysku, a vetsi silou na natahovani zase vyrvavas trn paky, a ve finale ti vtrulovati valec.

Ber taky v potaz ze cim lehci kulicku strilis, tim je ovlivnitelnejsi okolnim prostredim, a taky ji musis hopem uridit coz pri 170ti 0.2 na delsi vzdalenost bych ruku do ohne za to nedal. U pusky taky ber jako hodnotu vzdalenost jisteho mireneho zasahu, nikoli dostrel.

edit: jenom bych te chtel upozornit nad "ja si udelam" jakakoliv uprava robodomosamo uvlivnujici vykon/efekt zbrane je v rozporu se zakonem. Takze se drz bezne dostupnych dilu na upgrady.


25 srp 2016, 08:29
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
fbenes si udělal svůj domácí úkol, to mě těší :) Jestli už máš vybranou platformu, s délkou hlavně ti s radostí pomůžu. Co se průměru týče, různý lidi ti řeknou různý věci, ale já bych doporučoval větší, než 6.01, alespoň 6.03.

Co se utěsnění týče, je to docela snadné:

Zbraň ti dojde, rozebereš ji, vytáhneš píst, pružinu, atd.. Vezmeš píst, vyměníš původní O-kroužek za ten největší O-kroužek co se tam vejde, a pokud bude potřeba, tak promažeš. Pak si vezmeš hlavu válce, teflonovou pásku, a obmotáš ji tolikrát, aby to stačilo na utěsnění vesmírné lodi. Utěsnění válce můžeš zkusit tak, když zacpeš trysku, natáhneš píst, a vypustíš. Když ti píst dorazí na hlavu válce téměř okamžitě, utěsnění je mizerný. Když ti píst pomalu pojede kupředu, máš slabou kompresi. Když se píst nebude pohybovat vůbec, a po minutě sundáš palec a hromada vzduchu se vychrlí ven, máš válec perfektně utěsněný.

Hop-up gumičku opět obvaž teflonovou páskou, dle svého nejlepšího uvážení. Zbraň s 100% kompresí poznáš tak, že natáhneš závěr jako by jsi chtěl střílet (ujisti se, že nemáš nabitou kuličku!), zacpeš hlaveň, a vystřelíš. Opět pokud palec po minutě odděláš, a vychrlí se hromada vzduchu, máš perfektně utěsněnou zbraň. Toto je samozřejmě mnohem těžší se silnějšími pružinami, a málokomu se tohoto cíle podaří docílit, ale za pokus nic nedáš.

Hlaveň můžeš uchytit tím, že ji několikrát a na vícero místech obmotáš dostatečným množstvím lepící pásky. JG BAR-10 Pro má hlaveň o délce 430mm již v základu, avšak design její páky závěru není úplně nejlepší, a při natahování nejspíš budeš narážet prsty do optiky. JG BAR-10 G-Spec tento problém nemá, avšak by vyžadovala úpravu adaptéru na tlumič, aby se jím mohla protáhnout hlaveň.

Co se výměny hlavně týče, jsem trošku v rozpacích. Vůbec netuším jak to je s hlavní v SW M24, to řeknu na rovinu. Co se BAR-10 týče, AEG hlaveň by měla jít nainstalovat (s úpravou hop-komory), ale VSR hlaveň by určitě byla výhodnější. Záleží na tom, co by jsi se rozhodl udělat s Hop komorou.

JG BAR-10 je obecně považována za nejlepší platfomu (co se natahovaček týče) především díky množství dílů, velikosti válce a možnosti používat VSR gumičky. SW M24 ti určitě dá větší výkon za méně peněz, ale výkon přetěsněné BAR-10 považuju za naprosto dostačující. S 100% kompresí (včetně hlavně) jsem s základní vzduchotechnikou vytáhl 150 m/s s .20g. Předpokládám, že kuličky 0.40g by mi měly přidat kolem 0.5J (možná se šeredně mýlím, nijak jsem to neměřil :lol: ). Dostřel jsem neměřil, ale s 80 metry jsem si docela jistej.

Hmm snad jsem zodpověděl všechno, a snad to dává smysl :D Neboj se zeptat na cokoliv jinýho :wink:


25 srp 2016, 12:26
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Ok, takže po dlouhých přečteních furt a furt dokola jsem zas o kus chytřejší :D Děkuji moc za cenné rady 8)
Nejde mi tedy o výkon, ale o dostřel, přesnost :)

Co se mi honí hlavou.., budu vděčný za každou informaci - opravu, potvrzení mých myšlenek :D

Nejvíce se mi zamlouvá JG Bar-10 Pro - 430cm hlaveň, vzhled, vhodná na upgrade, cena - ALE již se neprodává :D jedinně starší, kdybych sehnal, ale mám strach s tou pákou závěru, že se prstama chytá o optiku při natahování.

Takže to spíše vidím na SW M24 (airsoftpro.cz). Zbraň prodávají s pružinou M155 (170m/s) již z prodejny - záruka 2 roky. Takže si říkám, když už to prodávají s tak velkou pružinou, tak zbraň musí něco vydržet a tedy vnitřní díly by měly být kvalitnější. Zbraň bude pořízená., komplet utěsním podle cenného návodu od šneka, popřípadě promažu. Spočítat ideální délku vnitřní hlavně na určitou gramáž kulí umím, ale nevím jak změřím obsah válce, konkrétně míry délek válce, odkaď kam (viz. obrázek). Nejsem si jistý, že válec v M24 je shodný s válcem z VSR 10 a jestli má tedy také obsah 36 000mm^3. Poté hrají role také kule, s jakými střílet? Při váze kulí 0,36 a s obsahem válce jako u VSR 10 (36 000mm^3) mi vyšla ideální hlaveň 508cm. Ve zbrani je hlaveň 500cm, takže s kulemi 0,36 ideál, nemuselo by se nic měnit, ale jaká přesnost bude se základní hlavní a s kulemi 0,36g není to málo? Jestli-že přesnost a dostřel bude nic moc, koupím tedy jinou hlaveň, nejspíše zamýšlím 6,03cm a těžší kule. Hlaveň bude tedy pochopitelně kratší, ALE jakou hlaveň? M24 nemá hop komuru jako AEG, takže vůbec nevím, kde na toto sehnat hlaveň? Nebo koupit airsoftpro hop komoru na M24, která je už stejná jako AEG a koupit klasickou hlaveň jako pro aeg? Kratší hlaveň zajistím páskou, aby držela ve vnější hlavni, bude tedy kratší, ale vadit by to ničemu nemělo? Třeba průchodu kuličky vnější hlavní? Dále ještě pružina, moc nevím, kterou pořídit, neumím si představit jak zbraň bude takhle střílet, ale tedy asi nižší pružinu než m155 kterou dostanu ke zbrani, abych se vešel na měření úsťové rychlosti do 170m/s na akcích.

A jakou optiku? Dosti se rozhoduji jestli 3-9x40 nebo 3-9x50, ale asi bych to viděl na tu padesátku a konkrétně Nikko Stirling Mountmaster 4-12x50AO jestli bude někde skladem. Nebo máte typy na jinou? Akorát mám strach, aby člověk nechytal jako u Bar 10 při nabíjení prstama o optiku.

http://www.kentaurzbrane.cz/index.php?r ... ct_id=4771

Kolik chci investovat
m24 Snow wolf - 3 600kč
hlaveň max 1200kč, když se bude muset kupovat kvůli hlavni i hop komora, tak spíš levnější hlaveň
optika max 1750kč, spíš levnější, třeba 3-9x40

Doufám, že se dají pochopit myšlenkové postupy :D


Přílohy:
Poznámka: Z těchto délek spočítat obsah válce?
válec.jpg
válec.jpg [ 15.72 KiB | Zobrazeno 24364 krát ]
25 srp 2016, 16:44
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
No vis on ten dostrel se silou a presnosti docela souvisi :) Pokud to nechces pouzivat jen jako tercovku tak pokud chces strilet na dlouhou vzdalenost potrebujes i rychlost kulicky, aby ti cil "neutek", a lehkou kulicku pri silnejsim vykonu neuridis. Pokud chces mit tu M155 0.3ky kulicky budou akorat v pomeru presnosti a cilene strelby, tezsi mej v druhym zasobniku pokud bude foukat.
Hlavne na pusky se normalne prodavaj tim si hlavu nelam, podivej se do eshopu.
TM VSR10 - M24 ma jine nekompatibilni vnitrnosti.
U pusek je hlaven vsazena vetsinou do distancnich valecku, takze tam ti lepenka moc nepomuze, je dobre si jich poridit vice.

Optika je ciste estetika ten rozsah je v as nepouzitelnej, takze spise mene nez vice, takze 3-9 bohate staci, nikdy sem nevyuzil vice jak 5.

Abys neskrtal prstama o optiku, nevim me se to nikdy nepovedlo a to mam ruku 10ku, tak si porid vyssi montazni krouzky.

U odstrelovacky z prdu neudelas mercedes a izolacka na utesnovani te nespaci, coz sam poznas. Bohuzel neznam vnitrnosti ty cinsky M24 takze nedokazu rict co co vydrzi, znam jen CAcko.


25 srp 2016, 18:41
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
M24 od SW má údajně 2 verze, z toho jedna má VSR vnitřnosti, druhá se zdá mít L96. ASPro prodává pro SW M24 stejný díly jako pro L96, tak budem předpokládat, že to bude ona. Jediný díl, který nesedí je válec? Jsem z toho teda docela zmatenej. Objem by se musel asi přepočítat, ale L96 má objem válce 28 000mm^3. Bohužel jsem četl, že píst a záchyt pístu se po měsíci používání docela opotřebí, takže upgradu se asi nevyhneš.

Problém je tu i s Hop komorou. Jak jsem říkal, nevím jaká je ta základní, ale ta od ASPro má opravdu špatný design. Jakou používá základní hop-up hlaveň se ještě pokusím zjistit.

Kuličky budeš chtít používat určitě .43g, jinak by ti ten výkon byl k ničemu. Ty ti zajistí nejlepší dostřel, přesnost, a od určité vzdálenosti budou i rychlejší (nevím přesně od jaké, někde je graf, ale nechce se mi hledat). Ideální délka hlavně s těmito kuličkami a válcem 28 000mm^3 by byla asi 300mm. Já vím, je to docela málo, bohužel válec nejspíš bude dost malý.

Optiku vem 40mm, větší průměr zvyšuje množství světla, které zachytí, ale nezvýší ti zorné pole. S výběrem ti asi nepomůžu, ještě jsem žádnou nekupoval :oops: . Pokud ti bude optika vadit v natahování, kdykoliv můžeš použít vysoké montážní kroužky.


25 srp 2016, 20:02
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Hlaven pro odstrelovacku 30cm? :D :D tak do toho fakt nejdi. Klasicka APS 495mm je jedina volba. Myslim ze japonsti soudruzi vedi moc dobre proc tam je. (bo s APS zacal pred xx lety Maruzen) Jeste se stavi prodlouzena hlaven ktere vede pak krze redukci do tlumice. A .43ky na tak malej uprade je moc.

Edit: v pripade upgradu je nutna i vymena spoustaku, zjisti si jaky maj v tom cinskym zobacky a raminka uvnitr, pokud hlinikovy ci zidokov, je to na nic, velice rychle se ochodej a pak ti nezaseknou pist pri natazeni, pripadne to od spouste k zasekaci rado praska, zase dosmrtna volba vymenit za ocelove.

Me v upgradu na 210 aka 380 praskaly vzdy akorat pruziny, ale jak rikam lepsi vse vymenit hned, nez po kouskach, protoze sam zjistis ze ty kousky ti stacit nebudou a po schudkach te to vyjde mnohem draz.


Naposledy upravil Orangutan dne 25 srp 2016, 20:39, celkově upraveno 1



25 srp 2016, 20:30
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Tak teď se mi zbortily všechny positivní představy :D Jestli vážně tam jsou díly z l96 jako tomu fakt vypadá, tak ten válec je fakt příliš malý, s vypočítanou hlavní 300mm fakt to nezní lákavě. Docela začínám litovat, že už neprodávají ty JG BAr-10 :D

a jaký problém s hop komorou? tady je podle mě ta org. co na zbrani je.
http://www.millitary.cz/viewtopic.php?f=111&t=10638
při koupení airsoftpro hop komory se vlastně pak jen musí použít aeg hlaveň, ale vše sedí jak má ne?
Ale je pravda jak poslal Orangutan, že ty APS hlavně tam jdou přímo na tu hop komoru původní, aspoň to tam píšou.

Fakt už nevim coby. nemůžou vyrábět něco ve všech směrech ideálního? :D


25 srp 2016, 20:38
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
vykasli se na nejaky pocitani drz se dilu co se prodavaj :D 30cm hlavni trefis leda kulovy :D

Jak pisou v tom vlakne, L96 hop tam jde po maly uprave, z cehoz plyne ze tam cinani maj nejakej svuj a nikdo lepsi nevyrabi. Z toho plyne vyzkouset ho s lepsi hlavni, a nebo koupit 96 a upravit ulozeni.

Osobne sem nikdy do pusky aegckovej hop a hlaven nedaval, ale je fakt ze sem stavel jen rozinu APS.


25 srp 2016, 20:49
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Moc to počítání hrotím :D Ale člověk když už to kupuje, tak by to chtěl mít dokonalý a dokonale vymyšlený. :D

Dík za rady 8)


25 srp 2016, 20:58
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Nevymyslis nic lepsiho nez nekdo uz davno vymyslel a vyrobil a svetove se to pouziva.

Kup si na aspro ten 300 set a dej si tam jen slabsi pruzinu a do smrti nemusis s valcovym setem nic resit, pokud se ti ta tvoje zvolena bude zdat malo, jen si das tu s kterou to koupis, add spoustak sem uz psal, hlaven taky, pokud budes pouzivat ty pografitovany kule asi bych sel do 6.03 pokud plast klidne 6.01.


25 srp 2016, 21:05
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Soudruzi Japonci používají dlouhé hlavně, protože zbraně jednak dělají dle předlohy, druhak v Japonsku používají lehké střelivo, nemusí se tedy trápit objemy válců.

Člověk co drží rekord za nejdelší kill (kolem 150m) používal hlaveň 200mm. Jenom pro zajímavost.

Ideální munice se neurčuje podle úsťové rychlosti s .20g, nýbrž pomocí úsťové energie.


25 srp 2016, 21:09
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Sorry ale ak by si chcel na 300 mm hlavni dosiahnúť dostatočnú energiu na 0,43g BB potrebuješ pružinu aspoň M145

Ak dám hlaveň napríklad 500 mm stačí mi pružina M125 a mám rovnaký výkon a menšiu námahu vnútorných dielov a čo je hlavné nie je to hlučné.

Dlhšie hlavne sú už kontraproduktívne.


25 srp 2016, 21:16
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
m.ape takto to nefunguje. Ve chvíli kdy píst dorazí na hlavu válce, kulička bude 300mm hluboko v hlavni. Tím pádem ji dalších 200mm nemá co pohánět, takže těžká munice nemá z těžké hlavně vůbec žádný užitek.

Tady je příklad testování:

0.2gm_______507fps_____2.38joules
0.23gm______478fps_____2.43joules
0.25gm______462fps_____2.47joules
0.28gm______440fps_____2.51joules
0.3gm_______427fps_____2.53joules
0.32gm______416fps_____2.56joules
0.36gm______379fps_____2.63joules
0.4gm_______381fps_____2.69joules
0.43mg______364fps_____2.65joules
0.45gm______356fps_____2.64joules

Vidíte jak kuličky 0.4g vyprodukovaly nejvíce energie? To je proto, protože kuličky lehčích vah nevyužily veškerý vzduch z válce, a kuličky těžší váhy již nemělo co v hlavni pohánět, ztratily tedy kinetickou energii.


25 srp 2016, 21:22
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
http://www.softair.cz/Odstrelovaci-pusk ... -d2119.htm

asi poslední JG snad na netu, jestli teda ještě je :D Co vy na to? Ta hlaveň by se dala vyřešit ideálně jak jsme se bavili jí protáhnout do toho tlumiče, to by asi problém být neměl. :) Vnitřnostmi dílů bude JG asi tak nastejno s SW nebo se pletu? :)

edit. už plašim, ráno moudřejší večera :D


Naposledy upravil fbenes dne 25 srp 2016, 21:56, celkově upraveno 1



25 srp 2016, 21:52
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
fbenes píše:
http://www.softair.cz/Odstrelovaci-puska-VSR-10-G-SPEC-BAR-10G-optika-d2119.htm

asi poslední JG snad na netu, jestli teda ještě je :D Co vy na to? Ta hlaveň by se dala vyřešit ideálně jak jsme se bavili jí protáhnout do toho tlumiče, to by asi problém být neměl. :) Vnitřnostmi dílů bude JG asi tak nastejno s SW nebo se pletu? :)

edit. už plašim, ráno moudřejší večera :D


Mel si nekdy VSR10 v ruce, dyt ta flinta je desne malinka :mrgreen:

odstrelovacky maj vnitni dily co se tyce do kvantity a typu stejne, jen samozrejme ne kompatibilni.


25 srp 2016, 21:59
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Tak to vysvětluje proč je skladem a delší verze ne :D


25 srp 2016, 22:07
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
Pockej ty si chces koupit zbran podle nazoru nekoho a zadnou si nemel v ruce? Na to se vykasli, sjed si nekam to osahat do kramu az potom kup, ta ci ona zbran ti nemusi sednout ergonomicky.


25 srp 2016, 22:20
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2016, 21:38
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: M24 SW 170m/s vs. SVD Dragunov 170m/s
První aby mi sedla po technických stránkách a pak až se zajede osobně, díky :)


25 srp 2016, 22:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz