Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:23




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Recenze na Na Classic Army M249 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 06 lis 2014, 19:33
Příspěvky: 22
Nový příspěvek Recenze na Na Classic Army M249
Úvod
Kulomety se mi vždy líbily. A na většinu akcí na které jsem dorazil žádné nebily, nebo jen v základu. Musel jsem se připravit do kulometu hodně zainvestovat, aby měl slušný výkon + munice. Ze všech dostupných značek jsem zvolil CA (Classic Army) verzi mk II. Kamarád mi doporučoval A&K což je až na mechabox úplně totožné - i slitina těla je stejná. Ale CA je prostě klasika.

Zpracování
Za zpracování si výrobce rozhodně zaslouží uznání. V první řadě je tělo z jednoho kusu ocely takže se vám nikdy nebude kývat, skřípat nebo jak tomu u předpažbí M4 říkám nezhadovatí. Párkrát už mi spadnu a nic nikde neupadlo nebo neprojevilo žádnou slabost. Jediným kamenem úrazu je pažba. Ta je totiž z plastu (jako u originálu) a uvnitř je na rozdíl od ostatních verzí baterie. Patka pažby je zajištěna opěrkou na rameno, takže po pár akcích upadla a už jsem jí nenašel a navíc do pažby 11.1 li-pol nenacpete. Mířidla jsou použitelná a dobrá. Kryt závěru tzv. feed cover drží a správně zapadá na svoje místo bez jakýchkoliv problémů. Natahovací páka je sice k ničemu, ale dělá hezký zvuk. Hlaveň je něco úžasného protože jí lze vyndat páčkou na boku zbraně, jako je tomu u ostré zbraně. Na regulátoru v plynovém potrubí se bohužel nenachází potenciometr na řízení kadence jako je tomu u M60, takže nemá žádnou funkci. Jediné co je třeba vyměnit je úchyt dvounožky za ocelový (otázka 600 Kč)

Střelba v základu
Mechabox je černý (atypický) a všechno kromě pístu, hlavy válce a trysky je kovové. Zbraň mi střílela kolem 110 m/s a to je na kulomet opravdu dost málo. Hlaveň je 6.09 mm takže s přesností také moc nepočítejte, ale na tom u kulometu ani moc nezáleží. Spouštění je zajištěno standardním mikrospínačem který koupíte v jakémkoliv obchodu s elektronickými díly, proto se vám tu kontakty neopalují, ale daň za to že ke spoušť není spojena s mechaboxem, je že mikrospínač toho zatížení tolik nevydrží. Jak jsem již zmínil patka pažby se ztratila a tak tam baterie 9.6 v 1800 mAh držela izolepou. Přepínač střelby logicky chybí - kulomet střílí jen na full auto. Jediné co se dá ještě popsat je pojistka, která se nachází na masivní pažbičce a je oboustranná.

Zásobník
K CA je dodáván jen standardní 300 raný zásobním standartu M4. Ale bez pořádné zásoby munice to není kulomet. Tak jsem zvolil zásobník od A&K, který byl levný (levnější než MAG atd.) a měl funkci sound control. Hned zde jsem narazil na problémy. Pokud je zásobník již nasazený, nelze zastrčit “kazetu” do šachty protože okraj se zadrhává o pojistku zásobníku. I systém sound control po čase odešel a navíc mi po upgradu zbraně zásobník ani nestíhal podávat. K tomu všemu je zásobník moc velký a trochu drhne o zem, takže střelba v leže byla dost problematická

Upgrade
Bylo mi jasné že bude nutné rapidně zvýšit výkon. Protože jinak vám bude stačit Kalashnikov s bubnovým zásobníkem. Mechabox který do M249 dává firma A&K je podle specifikací odolnější než ten od CA. Proto jsem sehnal mechabox od A&K na M249. Většinu ostatní dílů jsem tedy nakoupil od značky ASG ultimate. S kterou mám dobré zkušenosti ze svých jiných zbraní. Koupil jsem nejdražší produktovou řadu, která je vyráběna v Evropě. Například jen kola (převodový poměr 40:1) stáli necelé 3000 Kč. Vzduchotechniku (ASG ultimate) jsem si sám sestavil (nekupoval jsem set). Motorek jsem pořídil vysokozátěžový Up-Parts a pružinu s progresivním vinutím od Guearderu (M150). A trysku jsem pořídil mosaznou od ASpro přímo určenou pro M249. Hlaveň jsem vyměnil za 6.02 mm od firmy Madbull. V neposlední řadě jsem zakoupil procesorovku basic extreme s univerzální kabeláží od firmy Jefftron. Procesorovka advanced přidává jen funkci aktivní brzdy a to je u kulometu k ničemu. Jako poslední jsem zakoupil z Red wolf airsoft zásobník od MAGu který je menší, má větší kapacitu a stíhá bez problému dotáčet i munici 0.30 g. Zásobník jsem pomocí speciálního kabelu na 9 v baterie a odporu (10 ohm) upravil, aby dotáčel automaticky a nepotřeboval žádné baterie. Šťávu dostává ze zbraně.


Estetické úpravy
Odpadlá patka pažby se mi nelíbila. Ani samotnou pažbu jsem si neoblíbil. Tak jsem od známého koupil za 500 Kč pažbu z verze mk I. Ta je kovová nic zní nemůže upadnout. A podle mě vypadá na kulometu líp než původní pažba. Baterii (11.1 1800 mAh Li-pol) vkládám do předpažbí, nebo pokud je kulomet použit stacionárně vyvedu kabel z předpažbí do externí baterie 11.1 v 5500 mAh. Mechanická mířidla také moc nevyhovovala, tak jsem přední i zadní sundal. V Morrisu mi na kryt závěru přidělali RIS lištu. Původní díry zasádrovali a přestříkali. Poté jsem zvolil tubusový kolimátor od Strike systems, který na kulometu vypadá opravdu dobře.

Závěr
S M249 MK II převálcujete jako nic M60 i vz. 21. Pokud nemáte dost peněz abyste mohli provést upgrade vnitřku i vnějšku, tak si kulomet (jakýkoliv) nekupujte. Po tom co do něj dáte (včetně pořizovací ceny) něco kolem 20 000 Kč - 30 000 Kč. To bude nádherná a úžasná zbraň k nezaplacení. Nebo si ji necháte v základu a bude to stát za nic. U kulometu není nic mezi “nejlepší zbraň co jsem kdy držel” a “už abych se toho zbavil”. Takže pokud na to máte tak to kupte a “vytuňte”. Můžu vám ho jen doporučit!


Video kde je ukázáno proudění kuliček v bowdenu:
http://youtu.be/BcjOiloqLuY

Příloha:
Poznámka: Prostor na baterii - v předu uložena procesorovka
L1020001.JPG
L1020001.JPG [ 4.18 MiB | Zobrazeno 26505 krát ]

Příloha:
Poznámka: Spojení se zásobníkem
L1010999.JPG
L1010999.JPG [ 4.56 MiB | Zobrazeno 26505 krát ]

Příloha:
L1010998.JPG
L1010998.JPG [ 3.57 MiB | Zobrazeno 26505 krát ]


13 pro 2014, 14:56
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
docela hezka recenze =)

ale lipolku 11v do pazby das ... zasadrovali diry, jako fakt sadrou? =)


to dotaceni zasobniku mas napojeny primo na hlavni spinac zbrane, resp. motor, a odporem jen snizujes napeti co jde z baterie k motorku zasobniku?

edit: imho te nekdo ocural, pac dle obrazku mas AK nikoli CA

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


17 pro 2014, 21:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 06 lis 2014, 19:33
Příspěvky: 22
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
Dost venkovních dílů jsem spolu s upgradem měnil. Kupoval jsem ho na evike.com. A jak jsem psal měnil jsem i mechabox za ten od A&K protože je odolnější. Vyměněno toho bylo hodně včetně plastu na předpažbí a heat cover - ty byly bohužel během přepravy z US rozbity. Také hlaveň (vnější) jsem vyměnil za tu od A&K protože ta od CA, no transportní ručka moc odolně nevypadala a bál jsem se to za ní nosit. Ale základ a co popisuji před upgraded je skutečně CA nyní je to více méně mix 4 značek. Bylo by toho hodně co psát o výměnách.

A ano díry byly zasádrovány jistou "speciální" sádrou a přestříkány, zbroušeny. I při bliším pohledu to nepoznáš. Ale co bylo použito na to by ses musel zeptat technika z Morrisu

Lipolky které jsem měl v plánu použít (a používám) jsou silné a modelářské což je bohužel úplně jiná liga než ty airsoftové (což mě mrzí říkat). Ano 11.1. AK type tam dáš jako nic, ale ten nemá takový výkon kapacitu atd. Plus modelářské li-pol jsou o dost lepší (můžeš je vybýt pod 3v na článěk, dobře jim to neudělá, ale přežijou to).

Zásobník je napojen na vodiče k motoru a odporem jen snižuju napětí. Kupodivu to funguje naporosto bezchybně (nevystřelím jediný ránu na prázdno). Ale původní spínací káblík je jen smotaný uvnitř a tlačítko je drženo plastovou svorkou. A koupil jsem drát co se nasazuje na 9v baterie a ten je napojen na konektor baterie v zásobníku. V bužírce co jde ven ze zábníku jsou dráty a odpor. Jestli máš zájem o návod jak MAG i standardní zásobník vylepšit mohu ho klidně napsat.


19 pro 2014, 11:05
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
Kde jsi proboha přišel na to, že čínskej mecháč je lepší než CAčkovej? Totéž platí o hlavni a ručce...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


19 pro 2014, 18:31
Profil ICQ
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
Souhlas s grifem, pripadne bych klido dily co zbyly odkoupil ...

jinac ja to mam delany ze mi pri stisknuti spouste v zajistenym stavu jen dotaci a rpi odjisteni dotaci a strili ... (mam tam druhej mikrospinac porimo ve spoustaku) skousel jsem napojit spinani zasobniku na mikrospinac zbrane, ale spinal se pak mosfet zasobnikem ... ale dat to na motor me nenapadlo, to je celkem vychytavka a velmy jednoducha vychitavka =)

ja to nakonec udelal jak jsem psal, a diky tomu vynalezl bonusovou funkci dotaceni v zajistenym stavu, coz se muze hodit ...

to urcite nebyla sadra, spis nakej kit/tmel/epoxid ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


19 pro 2014, 18:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 06 lis 2014, 19:33
Příspěvky: 22
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
Co se mecháče týče díval jsem se někde na slitiny ze kterejch je to dělaný, tloušťku materiálu a tyhle chemicko-technický nesmysly a A&K vychází jako odolnější. To samí platí o vnější hlavni ta od A&K je z pevnější slitiny a celkový způsob přidělání ručky je odolnější. Jestli máte zájem můžu se po těch datech podívat na netu, ale už je to rok co jsem to skoumal.

Tenhle mod zásobníku je dobrej v tom že nepotřebuješ baterie. A vzhledem k tomu že zbraň dává kolem 8.5 V (1-2 A) stíhá dotáčet naprosto bez problémů. Jediná nevýhoda je že ho musíš natočit externí 9 v baterii a pak připojit ke kulometu, nebo rovnou připojit a 5 s střílet na prázdno

PS: všechny díly se mnou vyměnil jeden kámoš co si dělal z pary MK II a měl to v základu tak mu na odolnosti mecháče dvakrát nezáleželo. Tak mi nic nezbylo až na měcháč co jsem prodal přes net.

A to neberte jako úražku já si za svým názorem stojím. Posudek pevnosti (podle nalezených dat) mám od člověka co má ing. z chemie (ČVUT). A kulomet je zkutečně od CA (nyní jen část)


19 pro 2014, 19:25
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
To mi přijde jako hodně velkej nesmysl, jelikož praxe říká přesnej opak. CA mecháč do M249 je vysoce ceněná věc, kdo sežene, tak ho dává namísto čínskýho. Vnější hlaveň u číny se musí upravovat, jelikož jinak nedrží, u CAčka nikoli.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 pro 2014, 17:30
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 06 lis 2014, 19:33
Příspěvky: 22
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
O tom nic nevím každopádně současný díly si stojej víc než dobře. Hlaveň se ani o kousek nehnula a mecháč už vůbec ne. Současná kombinace vnitřních i vnějších dílů je skvělá. Někdo by možná chtěl mít všechno CA, ale já jdu po tom co mi vyhovuje. A tohle mi vyhovuje. Nehodlám vést spor o to co je lepší. Já to vím takhle, někdo zase jinak. Každopádně bylo by možné tuto recenzi umístit do knihovny?


20 pro 2014, 18:55
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2014, 14:42
Příspěvky: 58
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
Páni, skoro jsem měl pocit, že by bylo ekonomicky výhodnější koupit A&K a vyladit, než CA a naházet na něj skoro všechno z A&K :-D Jakou máš teď úsťovou rychlost a přesnost?

_________________
Máme na to.
7. Horská Divize


23 pro 2014, 12:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 06 lis 2014, 19:33
Příspěvky: 22
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
Z A&K je jen hlaveň a mecháč. Úsťovka je stabilních 170 m/s a je to extrémě přesný. Když to chci hodně přesný tak používám munici 0.36g . Když ti jde jen o rozptyl a kropení (dělám nejčastěji), tak používám 0.28 nebo 0.30 g


23 pro 2014, 13:10
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 srp 2013, 12:28
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
prosimtě jak dlouho ti vydržel ten základní mechabox co si do toho kupoval na pružině M150 ??? mám paru v upgradu, vysokozátěžák, Systema kola , kvalitní píst , ale nejsem si jistej ... mám tam zatim M130 a dává mi to 145 m/s bez přesný hlavně.. Tak se ptám jeslti neni risk jít na vyšší pružinu bez CNC mechaboxu


02 črc 2016, 18:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
Na SP140 sa nemusíš vôbec obávať

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


02 črc 2016, 23:10
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 srp 2013, 12:28
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Recenze na Na Classic Army M249
zvláštní dneska jsem měřil a s kulema 0,25 jsem měl nějakých 110 m/s na pružině M130 ...s zapnutým hopem teda, ale to nemuže být takovej velkej rozdíl ne ?


03 črc 2016, 19:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz