Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:23




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 699 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
 Hlaveň 
Autor Zpráva
Podporučík
Podporučík

Registrován: 05 dub 2011, 09:05
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Celkem vtipny jak vymyslite ptakoviny jestli 375 nebo 300mm hlavne(vazne na upgrade hlaven delkou vhodnou do cqb?), ale pak tam narvete prumerne hlavne.
Pokud chces maximalni vykon, tak jedine KM nebo Prometheus.


03 bře 2016, 07:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Hlaveň
na KM neviem ale na Prometheus som minimálne v tomto vlákne čítal tolko bordelu že fuj ..., ako áno sú vraj dobré ak narazíš na dobrý kus respektíve na nie FAKE. Takže toto by som povedal že je jedine preferencia každého čo sa mu zdá ako kvalitné. Druhá vec dať za hlaveň ľavé vajce podla mňa hovadina, aj tak je 65% presnosti skôr vecou hopupu.

Toť môj názor. čo sa dĺžky tíka tak mi je to tiež proti srsti kupovať krátku hlaveň. Na druhú stranu podložené fyzikou to je...

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


03 bře 2016, 08:33
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Osobně používám jenom kvalitní hlavně, ale úkol zněl hlaveň z actionshopu do 1500, tak jsem hledal hlaveň z actionshopu do 1500. Jinak KM head jsem ještě nepoužíval, ale jsem trošku skeptickej. Navíc u hlavně v oblasti 1000 korun dostaneš nejvíc muziky za svoje peníze. Levnější podle mě není upgrade, a dražší nabízí míň v poměru k penězům co do toho dáš. Ale jinak má T-23 pravdu, že Hop má obrovskej vliv na přesnost. Stejně jako střelivo. Člověk zůstane sniperským panicem až do chvíle kdy si uvědomí, že najít kvalitní a vyhovující munici je ta nejtěžší část na cestě za dobrou zbraní.


03 bře 2016, 11:32
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 10 bře 2014, 18:46
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Šnek píše:
... Navíc u hlavně v oblasti 1000 korun dostaneš nejvíc muziky za svoje peníze. Levnější podle mě není upgrade, a dražší nabízí míň v poměru k penězům co do toho dáš....

No a já koupil za 1000 korun JBU 6.01 :D a jak tak pročítám fórum tak každý říká že zrovna JBU nebrat, takže jsem prohloupil. :D pomalu všechno koupím, jakožto nezkušený začátečník mi někdo obije ohlavu :D

_________________
Weapon: M4A1 [AimTop] 500FPS; Mosfet, přesná hlaveň, 4x32 ACOG NSN, ACM
Secondary: KWA G17, APS ACP601
Maskáče: Marpat digital woodland


03 bře 2016, 11:49
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
No tak já ani netvrdím, že všechny hlavně v té cenové relaci jsou dobrý :) Angel Custom je dobrý příklad do kterýho bych ani klackem nerýpnul. Ba ne, na důkladném výběru hlavně záleží.


03 bře 2016, 14:32
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Osobně nedám dopustit na SRC 6,03. Mám ji 2,5 roku a vnitřek stále vypadá dobře a zbraň je stále slušně přesná. V druhé mám KM a ačkoliv KM stojí 2x tolik, rozdíl jsem nepoznal. Obojí jsou M4 standardní délky a hop gumy značek GP, GD, AT...


04 bře 2016, 20:50
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 čer 2011, 14:26
Příspěvky: 108
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Zdravíčko, proč mají hlavně pro VSR rozdílné "přechody" do komory?
Jedna takováhle

Obrázek

a druhá zase

Obrázek

Jaký je mezi nimi rozdíl? Proč je jedna tak a druhá tak a přitom oboje do VSR co je ve výsledku lepší? Děkuji za vysvětlení :)

_________________
G&P SR25 M150
̶V̶S̶R̶-̶1̶0̶ ̶P̶r̶o̶ ̶S̶n̶i̶p̶e̶r̶,̶ ̶T̶o̶k̶y̶o̶ ̶M̶a̶r̶u̶i̶
̶S̶V̶D̶ ̶D̶r̶a̶g̶u̶n̶o̶v̶
̶C̶A̶ ̶M̶P̶5̶ ̶S̶D̶2̶


28 dub 2016, 09:45
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Ako tak na to pozerám asi to bude to isté, jediný rozdiel že horná hlaveń bude asi lepšie držať gumu v ose zato zase asi bude trošku problém mať kompatibilnú gumu, takú aby nezasahovala zúžením pre trysku tam kde je práve ten nadbytočný výstupok. Toť môj názor.

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


28 dub 2016, 10:50
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
VSR hlavně normálně nemívají "můstek" (obr. 2). Myslím, že PDI hlavně byly navrženy pro jejich VSR gumičku. Fungovat asi budou oboje, ale hlaveň [obr. 1] ti dovolí použítí pouze některých gumiček.

Jenom hádám teda. Je to poprvé, co vidím VSR hlaveň s můstkem. Při nejhorším se dá vždy ubrousit.


28 dub 2016, 16:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Hlaveň
V KJW M700 je v základe rovnaká hlaveň ako hore na obrázku, vpohode zameniteľná so všetkými AEG hlavňami, zatial sa mi nestalo že by mi nezobrala nejakú gumičku typu VSR.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


28 dub 2016, 17:29
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2015, 19:07
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Ahoj lidi, tak jsem z toho trochu zmatenej. Mám Retro vzduchotechniku pro AK a KM Head 455 mm. Mám tam 130 pružinu Guarder a teď mám dilema, jaký mám použít kule pro nejlepší využití toho vzduchu. Zatím používám 0,28, ale byl bych rád, kdyby mi dal někdo radu, co by bylo výhodnější. Potřebuju trochu nahnat dostřel. Díky za pomoc.


12 kvě 2016, 15:26
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Hmmm co to tak počítám tak tě asi potěším a zklamu zároveň. Tvá hlaveň se zdá být ideální délky pro střelivo 0.28g. Vychází mi tu délka 422-434 mm (při 100% utěsnění a špetkou soli), takže využíváš veškerý vzduch z válce. Samozřejmě můžeš pořád použít těžší střelivo a zvýšit si tak o trochu dostřel, ale bude to na úkor energie a přesnosti/konzistence.


12 kvě 2016, 16:53
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Honza21 píše:
Ahoj lidi, tak jsem z toho trochu zmatenej. Mám Retro vzduchotechniku pro AK a KM Head 455 mm. Mám tam 130 pružinu Guarder a teď mám dilema, jaký mám použít kule pro nejlepší využití toho vzduchu. Zatím používám 0,28, ale byl bych rád, kdyby mi dal někdo radu, co by bylo výhodnější. Potřebuju trochu nahnat dostřel. Díky za pomoc.


Vôbec by som sa nebál 0,36 a ťažších záleží či chceš strieľať na veľké vzdialenosti a s veľkou presnosťou alebo skôr preferuješ krátke vzdialenosti a pohyblivé ciele.

Ľahká guľa poletí rýchlo ale nemá taký dostrel a presnosť. Ťažká guľa naopak letí pomaly ale ďalej a presnejšie.


13 kvě 2016, 07:58
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Těžké kuličky jsou přesnější než lehké ve chvíli, kdy vyletí z hlavně. Ovšem JAK vyletí z hlavně je také faktor. Když kulička vyletí křivě z hlavně, tak je ti k ničemu že letí rovně, protože nejspíš letí rovně špatným směrem. Když kulička poletí těsnou hlavní a bude za sebou tahat vzduch, jelikož všechen už byl využit, kladný vliv to na přesnost mít určitě nebude.

Jako určitě to zkus, nemáš téměř co ztratit. Co určitě neříkám, je jak velký vliv nedostatek vzduchu bude na přesnost mít. Zhorší se ti přesnost natolik, že by jsi nebyl schopen trefit stodolu a to ani zevnitř? To asi ne, možná ani nepoznáš rozdíl. To nezjistíš dokud to sám nevyzkoušíš. Jestli jsi chtěl aby tvá zbraň chrlila kuličky s maximální možnou energií, už tam jsi. Nicméně jestli jsi chtěl větší dostřel, kuličky 0.28 jsou příliš lehké, a nenabízí nejlepší letové vlastnosti pro střelbu na velkou vzdálenost.


13 kvě 2016, 09:13
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 úno 2016, 08:42
Příspěvky: 44
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Jak se ukazuje:
- vzdy plati, ze tim tezsi kule, tim lepe. (I na beznych 120 m/s se vyplati pouzivat 0,3g. Dostrel je proste o neco vetsi nez s typickymi 0,25g.)
- kulicky bez ohledu na hmotnost uleti vzdalenost cca 30 metrů prakticky vzdy stejnou dobu. Rozdil v case doletu se pak objevuje az pri delsich vzdalenosti, ale vzdy se jedna o rozdil 0,1-0,2 sekundy.

http://mackila.com/airsoft/atp/index.htm

Šnek píše:
Hmmm co to tak počítám tak tě asi potěším a zklamu zároveň. Tvá hlaveň se zdá být ideální délky pro střelivo 0.28g. Vychází mi tu délka 422-434 mm (při 100% utěsnění a špetkou soli), takže využíváš veškerý vzduch z válce.


Na to jsi popravde prisel jak? Valec pro AK je plny, takze pri delce hlavne 455mm ani omylem nevyuziva vsechen vzduch z valce. Navíc válce se konstruuji tak, aby pro dany rozsah hlavni tam bylo cca 1,7-2x vice vzduchu, nez je potreba.


13 kvě 2016, 10:26
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2015, 19:07
Příspěvky: 34
Nový příspěvek Re: Hlaveň
mkosario píše:
Jak se ukazuje:
- vzdy plati, ze tim tezsi kule, tim lepe. (I na beznych 120 m/s se vyplati pouzivat 0,3g. Dostrel je proste o neco vetsi nez s typickymi 0,25g.)
- kulicky bez ohledu na hmotnost uleti vzdalenost cca 30 metrů prakticky vzdy stejnou dobu. Rozdil v case doletu se pak objevuje az pri delsich vzdalenosti, ale vzdy se jedna o rozdil 0,1-0,2 sekundy.

http://mackila.com/airsoft/atp/index.htm

Šnek píše:
Hmmm co to tak počítám tak tě asi potěším a zklamu zároveň. Tvá hlaveň se zdá být ideální délky pro střelivo 0.28g. Vychází mi tu délka 422-434 mm (při 100% utěsnění a špetkou soli), takže využíváš veškerý vzduch z válce.


Na to jsi popravde prisel jak? Valec pro AK je plny, takze pri delce hlavne 455mm ani omylem nevyuziva vsechen vzduch z valce. Navíc válce se konstruuji tak, aby pro dany rozsah hlavni tam bylo cca 1,7-2x vice vzduchu, nez je potreba.



To je retro AK vzduchárna. ta má válec s dírou.


13 kvě 2016, 12:49
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Problem je ale že to je objem vzduchu s atmosferickym tlakom, cim mas tazsie BB tym potrebujes vecsi tlak na jeho vytlacenie z hlavne bez toho aby BB v hlavni zpomalovalo. Preto sniperi casto pocitaju o mnoho vecsie násobky. viem ze mne pre 520FPS + 0,36g bbcka vychadzalo ako ideal pouzit hlaven cca 330mm.

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


13 kvě 2016, 14:14
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
mkosario píše:
Na to jsi popravde prisel jak? Valec pro AK je plny, takze pri delce hlavne 455mm ani omylem nevyuziva vsechen vzduch z valce. Navíc válce se konstruuji tak, aby pro dany rozsah hlavni tam bylo cca 1,7-2x vice vzduchu, nez je potreba.


Našel. Na internetu je spousta dat, někdo to vypočítal a podpořil důkazy. Navíc proč si myslíš že výrobci ví, jak přesně ty zbraně fungujou? Oni vyrábí něco co vynalezl někdo jiný, nemusí o tom nutně nic vědět. Rozhodně neví všechno. Někteří se snaží být lepší než ostatní volbou materiálu, ale to bude tak všechno. ( <- nadsázka). Někteří výrobci se občas ukážou být prozíravější, než jiní, ale největší znalosti má samotná hráčská komunita. (jako celek, spousta hráčů toho taky moc neví)

Citace:
To je retro AK vzduchárna. ta má válec s dírou.


Jestli je to s dírou, tak hold vyměnit válec. By mě zajímalo, kdo si myslel že zrovna do AK bude válec s dírou dobrá volba....

Citace:
viem ze mne pre 520FPS + 0,36g bbcka vychadzalo ako ideal pouzit hlaven cca 330mm.


Tam bude hrát více faktorů.


13 kvě 2016, 15:57
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 01 pro 2015, 16:16
Příspěvky: 27
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Zdravim. Trochu se tady prizivim. Chlapi,vypada to ze tomu rozumite,chtel bych se teda zeptat co pro me bude idealni. Koukam ze jedna vec je dira ve valci a jina vec vaha kule a vykon a dohromady je to zas uplne jinak :D
Takze moje otazka zni, co bude pro me idealni? Hlaven 6.03 420(430)mm,valec s dirou,130m/s, kule bych rad strilel 0.28 a vic. Klidne i 0.36. Takze je ten valec s dirou dobra volba? Nechce uz to plnej valec? Pokud ne,s jakym koeficientem pocitat ri vypoctu diry ve valci? Proste co bude nejlepsi pro zbran. Hraji v lese takze nez rychlost kule preferuji presnost a dostrel. Dekuji moc za rady,rad se v teto problematice necemu priucim.


13 kvě 2016, 18:33
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Hlaveň
OIK píše:
Hlaven 6.03 420(430)mm,valec s dirou,130m/s, kule bych rad strilel 0.28 a vic. Klidne i 0.36. Takze je ten valec s dirou dobra volba? Hraji v lese takze nez rychlost kule preferuji presnost a dostrel.


Pre vysoký výkon a presnosť je zásadné použitie ťažších BBčiek a na to je na 100% nutná výmena valca za plný. Ak je hlaveň 6,04mm + valec je plny tak pre 0,28g je podla vypočtu ideal dlzka hlavne 459mm, pre 0,30 je to 428mm a pre 0,32g je to 401mm. Ja osobne radšej používam vždy čo najťažšie BBčka takže na tvojom mieste by som skúsil po výmene valca a zkontrolovaní že tvoja vzducharina + hop je 100% tesná, asi tie 0,32g BBčka a uvidíš ako to pôjde. Ideálne by bolo zobrať si od kamarátov vzorku 0,30 0,32 a vyskúšať, ale osobne by som vsadil na 0,32. Predsa len čím ťažšie BB tým menejje ovplivňované vetrom a dlšie si udrží kinetickú energiu + dá sa aplikovať viac hopu čo zlepšuje presnosť. Navyše keď porovnáš dobu za ktorú dopadne 0,28 a 0,36 na cieľ vzdialený 40m prídeš na to že časovýrozdiel je zanedbatelný. To je spôsobené tým že 0,28 síce rýchlejšie uletí prvú polovicu dráhy ale potom začne viacej spomalovať, kdežto 0,36 síce bude od začiatku pomalšia avšak svoju počiatočnú rýchlosť bude strácať pomalšie a tak doženie 0,28 ako nič. tzn rozdiel by bol vidno len pri strelách na krátku vzdialenosť do cca 15-25m a tam je ten čas aj tak taký krátky že je to prakticky jedno :-D.

Odporúčam skúsiť si preštudovať toto: http://mackila.com/airsoft/atp/index.htm a na výpočet dĺžky hlavne som používal https://dl.dropboxusercontent.com/u/22123269/v%C3%BDpo%C4%8Dty%20airsoft.xlsx

PS: moja skúsenosť hovorí že pre zvýšenie efektivity snipera a jeho presnosti je vhodné použiť na konci hlavne aspoň malý tlmič naplnený penou, ten nie len že o niečo utíši výstrel ale tak isto pohltí časť turbulentného vzduchu ktorý pri výkonnejšej zbrani a kratšej hlavni vychádza za BBčkom a môže spôsobovať rozhadzovanie BBčiek. Je však potrebné aby tlmič nebol len pre krásu ale fungoval, teda vnútro bolo vyplnené penou s otvorenými bublinkami ktorá dobre pohltí pretlak. Ja mám tlmič cca 9cm dlhý, priemer asi 30mm vyplnený niečím ako toto http://s328.photobucket.com/user/GSG5Host2/media/fakesuppressor/foam.jpg.html a stredom je valec z pletiva ktoré zabraňuje tomu aby sa do dráhy bbčka dostala pena.

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


13 kvě 2016, 23:26
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 01 pro 2015, 16:16
Příspěvky: 27
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Páni. Díky za opravdu velmi včerpávájící odpověď. Zase jsem o něco chytřejší. Moc si toho vážím. Takže se pomalu pustím do přestavby a testování :-)


14 kvě 2016, 08:37
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 18 lis 2015, 08:46
Příspěvky: 5
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Jen krátká recenze, která by mohla někomu pomoci při výběru hlavně pro M16 (510mm):
Vim, že drtivá většina lidí tu kope za ty nejdražší hlavně, ale dovolim si nabídnout i něco jinýho. Převčírem jsem koupil hlaveň Shooter 6.02mm v airsoftpro.cz za nějakých 770kč. Materiál leštěná nerez. Prodává se zastrčená v tubě, oba konce ucpaný záslepkou, aby se tam nedostal bordel. Otřepy jsem nikde nenašel. Když jsem vhodil kuličku Guarder do původní D-boys hlavně a ucpal ji, aby se vytvořil podtlak, kulička vypadla prakticky hned. Z nové hlavně kulička prostě nevypadla.
Takže hlaveň jsem usadil a šel poslat pár kulí na krabici 20x30cm, vzdálenost 40m. Tu a tam jsem ji trefil, kule lítaly rovně, bez většího rozptylu. Z cca 200 kulí se nezasekla ani jedna. Za mě, maximální spokojenost a můžu doporučit. Jinak vzhledem k tomu, že se jedná pouze o leštěnou tvrdou nerez, nějaký vydírání vnítřku bych prakticky vyloučil. Jinak samozřejmě veledůležité je odstranit sebemenší vůli mezi vnitřní a vnější hlavní, stejně tak zamezit jakémukoliv pohybu hop komory.


28 kvě 2016, 18:19
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 15 čer 2016, 20:59
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Čau jakou hlaveň byste mi doporučili do m24 od SW- úsťovka 230m/s (max), kule 0,43, délka okolo 50cm, komora od PDI. Potřebuju hlaveň s výřezem pro elektriky a chci docílit lepší přesnosti i se základovkou to na těch 80m není špatný, ale kvalitní hlaveň to prostě chce


15 čer 2016, 21:14
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Krok č. 1: sniž úsťovku. Jestli se s úsťovkou 170 m/s nedostaneš na 100m a dál, máš zásadní nedostatky ve stavbě zbraní.

Jinak na hlaveň bude potřeba znát rozpočet.


16 čer 2016, 07:46
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 15 čer 2016, 20:59
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Hlaveň
ústovku mám štelovatelnou a psal jsem okolo 100 m protože nevím kolik za to to ještě letí a navíc ta kulička to už fyzikálně moc dál nepovolí ten let


16 čer 2016, 10:51
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Matematické prepočty a praktické skúšky ukazujú že ideálna rýchlosť strely je niekde okolo 115 až 120 m/s pokiaľ letí BB vyššou rýchlosťou stráca dostrel a presnosť. Ak si vezmeme že bežne dostopne BB sa robia vo váhe 0,43g tak sme niekde na 3,1J čo je po prepočte na 0,2g BB cca 170 až 175 m/s a aj to je úplne zbytočné.


16 čer 2016, 16:24
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Když ji máš štelovatelnou, tak ji sniž. Takhle vysoká úsťovka je jednak zbytečná, druhak nebezpečná. Jestli ještě nemáš potvrzenej kill na 100m, pak je obzvlášť k ničemu. Navíc jsi psal okolo 80m.

Jediný přijatelný důvod proč mít takovou úsťovku, je kdyby jsi používal 0.69g kuličková ložiska a střílel na vzdálenosti 130m a více.


16 čer 2016, 16:59
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 15 čer 2016, 20:59
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Hlaveň
80m byl efektivní dostřel s tou zbraní, ta zbraň to posílá dál jak těch 100 m, nebudu říkat 120, protože jsem to neměřil, ale jakou hlaveň na to teda, aby ta přesnost byla lepší, ostatní údaje jsem uváděl jen proto. že kolikrát prý pomáhají při výběru


17 čer 2016, 07:51
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 úno 2016, 08:42
Příspěvky: 44
Nový příspěvek Re: Hlaveň
m.ape píše:
Matematické prepočty a praktické skúšky ukazujú že ideálna rýchlosť strely je niekde okolo 115 až 120 m/s


To je naprosta hloupost.


17 čer 2016, 08:00
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Hlaveň
Nie nie je nakúp si gule s každej váhy zober zbrane rôzneho výkonu a testuj. Gule s úsťovou rýchlosťou nad 120 m/s rýchlejšie strácajú energiu ako gule letiace rýchlosťou do 120m/s okrem strácania energie sú náchylné na vychyľovanie ľudovo povedané letia ako opitý s krčmy. To vychyľovanie ide takmer úplne odstrániť ubratím hop upu ale na úkor dostrelu.


17 čer 2016, 08:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 699 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz