Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:46




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1249 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Další
 Brýle 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 dub 2012, 15:27
Příspěvky: 153
Nový příspěvek Re: Brýle
1.
Mlženie je individuálne. Niekomu viac, niekomu menej. Sú postupy na jeho zníženie či elimináciu.

2.
pokiaľ ti vadí skreslenei spôsobené šošovkou, tak by si ju asi nemal používať, alebo robiť činnosť kde ti to vadí. (Ja tento problém nemám lebo nenosím dioptrie...zatiaľ :D )

Každopádne strašne laboruješ.
Ber to tak, že pokiaľ investuješ do poriadnych real steel okuliarov od renomovaných značiek, ktoré používajú vojaci, nerobíš zdaľeka takú činnosť ktorú oni, takže nerozumiem čo chceľ vymyslieť.

A btw.. chceš robiť/robíš snipera, ale nechceš poriadne okuliare ?


24 lis 2015, 21:48
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 lis 2015, 13:40
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: Brýle
Scath píše:
1.


Každopádne strašne laboruješ.
Ber to tak, že pokiaľ investuješ do poriadnych real steel okuliarov od renomovaných značiek, ktoré používajú vojaci, nerobíš zdaľeka takú činnosť ktorú oni, takže nerozumiem čo chceľ vymyslieť.

A btw.. chceš robiť/robíš snipera, ale nechceš poriadne okuliare ?


Samozřejmě že chci, ale i tak je rozpočet omezený a myslím že 1500 + cca 1k na vložku je na brýle dostatečné.

Vymyslet chci jen to, aby se mi nemlžily. Zkreslení vem čert, čočky jsou nepraktické zejména kvůli té možnosti ztráty a blbé následné manipulaci na akci, u dioptrické vložky mám strach z mlžení. Pokud to chápu správně, dioptrická vložka bude místy přiléhat ke sklu brýlí a tím pádem se tam vytváří další prostor pro orosení - ať už brýlí nebo vložky. A proto jsem se také ptal na zkušenosti. Že je to individuální snad ani nemusíte psát, to je jasné, já se ptám zejména na zkušenosti lidí, kteří vyzkoušeli brýle s i bez a můžou to porovnat.


25 lis 2015, 07:34
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: Brýle
Dioptrická vložka nepřiléhá těsně na brýle. Alespoň ne u ESS Ice. Tam se dotýká jen konci skel, jinak je tam mezera. Originální nosník se nahradí o něco větším (je součástí diop. vložky) a tím se brýle oddálí od tváře aby bylo místo na tu dioptrickou vložku. Tím pádem je pořád umožněno vzduchu proudit okolo obou skel. Čímž by mělo být mlžení stejné jako bez ní.
Doposud jsem hrál bez diop. vložky a sní toho mám nahráno minimum. Nicméně zatím nesleduji v mlžení rozdíl.


25 lis 2015, 15:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 lis 2015, 13:40
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: Brýle
Tací píše:
Dioptrická vložka nepřiléhá těsně na brýle. Alespoň ne u ESS Ice. Tam se dotýká jen konci skel, jinak je tam mezera. Originální nosník se nahradí o něco větším (je součástí diop. vložky) a tím se brýle oddálí od tváře aby bylo místo na tu dioptrickou vložku. Tím pádem je pořád umožněno vzduchu proudit okolo obou skel. Čímž by mělo být mlžení stejné jako bez ní.
Doposud jsem hrál bez diop. vložky a sní toho mám nahráno minimum. Nicméně zatím nesleduji v mlžení rozdíl.



Supr, dík za koment, tohle jsem potřeboval slyšet! (dal bych like, ale není to facebook :) )


25 lis 2015, 21:35
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2010, 17:13
Příspěvky: 116
Nový příspěvek Re: Brýle
Máte někdo zkušenosti s těmito brýlemi?

http://www.softair.cz/ochranne-polykarb ... arder.html

Jde o to, že sháním kvalitní ochranné brýle s dioptrickou vložkou, je mi jasné, že nejlepší volbou by asi byly ESS ICE, ale jsou drahé, dioptrickou vložku k tomu ještě musím koupit zvlášť, a ta taky není nejlevnější.
Proto hledám cenově výhodnější alternativu.


28 pro 2015, 17:33
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: Brýle
No co jsem slyšel tak nejsou špatný. Tady na foru je i taková rádoby recenze.
Jinak jestli chceš levnou variantu tak se mrkni na army burzu. (Nebo jinde na inzeráty.)
Koupil jsem tam nedávno požitý set ESS Ice se třema sklama a dioptrickou vložkou za tácek. Například na marines shopu je současná cena toho samého 2780,-Kč.
Tak zkus zvážit i tuto alternativu.


28 pro 2015, 18:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Brýle
Tyhle Guardery mám už pár let a jsou naprosto super.
V zimě se občas zamlží, ale jinak s nimi ani s mlžením problém nemám.
Dioptrickou vložku v nich taktéž mám.

Ale dnes už se ICE dají koupit za pár korun:
http://www.us-armyshop.cz/e-shop.html?p ... gory_id=13
Takže si myslím, že není, co řešit.

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


28 pro 2015, 22:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2010, 17:13
Příspěvky: 116
Nový příspěvek Re: Brýle
Díky. Překvapuje mě, že se ceny ESS mohou an různých shopech tak obrovsky lišit, čím to je?
Asi nakonec půjdu do těch guarderů, vše pěkně v jednom balení, mám jistotu kvality, u těch ESS bych ještě musel shánět zvlášť dioptrickou vložku, takže by to cenově vyšlo podobně... + se mi nezdají ty rozdíly cen u ESS, nevím no:)


29 pro 2015, 12:27
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Brýle
Zrovna tohle je obchod, kterýmu bych věřil.
Tahají to rovnou z Ameriky, možná proto ta cena.
Já mít tento výběr, volil bych ESS
Ale je to samozřejmě na tobě, Guarderkama chybu neuděláš :)

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


29 pro 2015, 12:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2010, 17:13
Příspěvky: 116
Nový příspěvek Re: Brýle
Ještě uvidím, každopádně moc díky za rady :))


29 pro 2015, 13:09
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 lis 2015, 13:40
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: Brýle
Stručná recenze:

Na Vánoce jsem bráchům pořizoval brýle, objenané jsem měl
1) ESS Ice One (http://www.armymarket.cz/bryle-ess-ice- ... -ess-d6553)
2) ESS crosshair (http://www.armymarket.cz/bryle-ess-cros ... -ess-d6597)
3) Dodatečně ESS crossbow (http://www.armymarket.cz/bryle-ess-cros ... -ess-d7055)

Ice mi (a tím pádem i bráchům) byly velké - jsou dělané na větší šišky, crosshair jsou menší, stejně jako crossbow a z těchto dvou vítězí jasně crossbow díky tomu, že se skutečně nemlží - rozdíl je fakt markantní.

Čili result: Sháníte-li brýle na užší hlavu, ESS crosbow jsou to co chcete.


01 led 2016, 14:20
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Brýle
Crossbow jsou super, ale pokud máš užší hlavu, musíš pořídit ESS Ice naro, ty jsou na užší hlavu.

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


03 led 2016, 14:02
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 lis 2015, 13:40
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: Brýle
spitfire píše:
Crossbow jsou super, ale pokud máš užší hlavu, musíš pořídit ESS Ice naro, ty jsou na užší hlavu.


Tak asi zas tak úzkou hlavu nemám, čili Crossbow budou na standardní velikost :)


04 led 2016, 12:39
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 23 kvě 2013, 21:55
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Brýle
Crossbow mám a zahmlievajú sa mi rovnako, ako sa mi kedysi zahmlievali ICE. Na kerberestactical som si v akcií kúpil (40 eur) originál Bollé X800 a nezahmlievajú sa mi až tak moc. Trochu sa vedia zahmlieť, ale je to omnoho lepšie a som s nimi maximálne spokojný, od vtedy som Crossbow na sebe nemal. Okuliare sú to kvalitné, ale zahmlievajú sa, ako všetky okuliare. A samozrejme je to individuálne, niekomu viac, niekomu menej, záleží, ako sa kto potí.


03 úno 2016, 21:30
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: Brýle
Za sebe mohu maximálně doporučit nemlžící přípravek od Bolle. Funguje na jedničku :-)

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


11 úno 2016, 20:58
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 bře 2014, 16:45
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: Brýle
Má tu niekto skúsenosť s kupovaním okuliarov na ebay.com ? Mám pocit, že tam sú samé čínske kópie a tieto ESSky sú podľa mňa jasný dôkaz: http://ebay.to/26DNAAj
Za 22€ tri sklíčka, to je úplne na smiech cena. Alebo sa mýlim ? Cena je lákavá ale ak to je naozaj čínska kópia ruky od toho radšej preč ...


30 dub 2016, 13:48
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: Brýle
To je jasná kopie. ESS nedělá modrý a duhový skla!

Dělá jen klasický barvy (čirá, tmavá, žlutá) plus speciální (červenohnědý) a minimálně rožšířené zelené (laser protective).

Stačí se podívat na stánky ESS a uvidíš.


30 dub 2016, 21:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 bře 2014, 16:45
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: Brýle
Tací píše:
To je jasná kopie. ESS nedělá modrý a duhový skla!

Dělá jen klasický barvy (čirá, tmavá, žlutá) plus speciální (červenohnědý) a minimálně rožšířené zelené (laser protective).

Stačí se podívat na stánky ESS a uvidíš.


Tak na to seriem, radšej si priplatím a mám istotu, že to bude originál a bude to spoľahlivá ochrana, nie ako tieto čínske sračky .. Díky


01 kvě 2016, 18:25
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 23 kvě 2013, 21:55
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Brýle
Vlastnil som ESS ICE, okuliare sú to fajn a na soft maximálne postačujúce, a k tomu sú za perfektnú cenu. Na užšie tváre je model ESS ICE Naro, takže s veľkosťou by nemal byť problém. Vymenil som ich za ESS Crossbow, práve kvôli zahmlievaniu okuliarov. ICE nemajú celý rámik a šošovky sa obtierajú o tvár a obočie, pot steká po šošovkách a celkovo sú bližšie k tvári a tým sa viac zahmlievajú. Crossbow ten rámik má a to je výhoda, aj majú lepšiu úpravu proti zahmlievaniu, ale mne sa aj tak zahmlievajú, síce o niečo menej, ale moc veľký rozdiel medzi ICE a Crossbow tam nevidím. Ono je to o tom, kto sa ako potí či máte helmu, klobúk atď. A keďže ma to zahmlievanie neskutočne jebalo, tak som si kúpil Bollé X800 a tie sa mi nezahmlievajú, respektíve zahmlievajú, ale omnoho menej, neprekáža mi to v hre a antifog to ešte zlepšuje. Takže ja som svoje okuliare nakoniec našiel.


03 kvě 2016, 10:55
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 24 bře 2014, 16:45
Příspěvky: 32
Nový příspěvek Re: Brýle
Ak je prostredie, v ktorom sa najčastejšie pohybujem les, tak asi tmavé sklá nie sú moc dobrý nápad či ? Aspoň ja si myslím. Zároveň by som chcel ESSky s tmavým sklom ale bojím sa, že moc toho neuvidím v tom lese.


28 kvě 2016, 16:36
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: Brýle
ESS Ice mají u těch tmavých skel docela dobrou průchodnost světla. Takže v lese při běžných světelných podmínkách jdou na 95% použít. Do baráků už moc ne. Ty tmavý místa jsou pak hodně neprůhledný, než se z venku rozkoukáš.

Pokud chceš mít jistotu tak si vem set se dvěma skly (černý a čirý) ať máš možmost volby a je to...


28 kvě 2016, 19:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 04 srp 2016, 16:26
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Aké ochranné okuliare ?
Chcem sa spýtať aké okuliare by ste odporúčili. Prosím hlavne slovenské e-shopy. Ja som rozmýšľal nad týmito :
http://www.municak.sk/swiss-arms-okulia ... l-extreme/


10 srp 2016, 17:54
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Aké ochranné okuliare ?
Myslím že by mohli byť o.k
Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť tieto dva modely od uvex
http://www.municak.sk/ochranne-okuliare ... sion-cire/

http://www.municak.sk/ochranne-okuliare ... a-na-tvar/

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


10 srp 2016, 18:35
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 03 led 2017, 19:00
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Brýle
Chci se zeptat na tyto brýle jestli s nimi má někdo zkušenost.
http://www.anareus.cz/detail.php?id=7540

Předem děkuju za odpověď.


05 led 2017, 21:07
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2010, 20:29
Příspěvky: 73
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Brýle
Nemají nijak deklarovanou odolnost, já bych si to opravdu nelajsnul.
Navíc si myslím, že pokud lze koupit originální ESS ICE pod pět stovek, tak imho není vůbec důvod koukat po něčem jiným...
http://www.us-armyshop.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=442&category_id=13&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=3
Pravost by tu mohl snad ověřit někdo z rady starších, sám se ty ICE chystám objednat.

V létě není i s těma tmavejma sklama vůbec problém (mám ess land ops: http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=1590 bez bílých skel a problém jsem neměl). Případně jde skla vždycky dokoupit. Vstupní investice je tedy nižší (než u brýlí, na který koukáš) a pokud trváš na bílejch sklech, tak se sice zvedne o cca 600,- ale rozhodně to je kvalitativně nesrovnatelný.

Nebo by se dalo ještě uvažovat o něčem takovým:
https://www.tegus.cz/balisticke-bryle-3m-peltor-maxim-ballistic-cire

Prostě nějaký brýle od ověřenýho výrobce s atestacema na odolnost skel.

edit: Teď jsem si všiml, že ty ESS ICE z Holoubkova mají na fotce z krámu nad nosníkem, uprostřed skel nápis ICE místo ESS. Máte někdo info o tom, že by to takhle ESS dřív dělalo? Nějak se mi to nezdá.

edit2: Ty brýle jsou navíc od čínskýho výrobce (oficiální stránky: http://www.fma.hk/ballistic-goggle-tb421-p-845.html). A takzvaně balistický jsou akorát z pohledu výrobce a jeho marketingu.


06 led 2017, 21:57
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 20 dub 2011, 08:43
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: Brýle
2 Thorleif: pokud se nepletu, tak nápis ICE měla právě verze NARO, proto i obchod píše, že se nejedná o verzi NARO, neboť tak se to dalo poznat, skrze ten nápis.

_________________
mně chybí kulomet z poslední akce, co si někdo půjčoval. potřebuju vědět, kdo ho má


07 led 2017, 09:05
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2010, 20:29
Příspěvky: 73
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Brýle
Na oficiálních stránkách výrobce ESS mají na fotkách u produktový řady ICE i ICE NARO použitý na sklech označení ESS.
http://www.esseyepro.com/uploads/files/ESS_ICE_NARO_TDS.pdf


07 led 2017, 09:42
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 20 dub 2011, 08:43
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: Brýle
a ty ice naro to mají na boku, ale to je, tipuju, leták z poslední doby. ačkoliv brýle, co se sem tahaj z armády, budou starší a tam je to značení jiný klidně. vím, že se to rozebíralo klidně cca 5 let zpět na starých portálech. navíc tomu shopu bych se nebál věřit. 99% věcí mají levnější jak kdokoliv tady, protože to berou ve velkým a přímo.

_________________
mně chybí kulomet z poslední akce, co si někdo půjčoval. potřebuju vědět, kdo ho má


07 led 2017, 12:07
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 03 led 2017, 02:44
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Brýle
Zdravim, co hovorite na tieto bryle? - http://www.airsoftmorava.cz/takticke-do ... directed=1

Potrebujem taketo velke lyziarske aby sa mi vosli dioptrie do nich, mozno skusim nejake Ess ale tak tieto z as morava su pekne lacné, az podivne lacne na ten popis :D tak ci nahodou nema niekto skusenosti.

Dik


24 úno 2017, 03:15
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Brýle
DDarmy ma 50% na všechno koukni tam, jinak ess nebo revisiony a dělá se dipotrická vložka jak do ESS tak do Revision a dá se vložit i do obyč brýlí


24 úno 2017, 07:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz