Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 13:08




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 mazani GBB, nebo nemazat vubec 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 01 čer 2015, 19:46
Příspěvky: 16
Nový příspěvek mazani GBB, nebo nemazat vubec
Ahoj,
Koupil jsem si MoS2 tuk pro repliky AEG/ GBB [GUARDER], protoze jsem mel pocit, ze je potreba zbran obcas maznout na trecich ploskach a obcas cistit od prachu a dalsich necistot, ktere si do zbrane mohou dostat. Pak jsem se docetl, ze je lepsi na vnitrek zbrane vubec nesahat. Obcas opatrne vytrit hlaven papirovym kapesnikem.
Otazka: Ma tedy smysl treci plochy velmi lehce nanesenim mazadla na hadriku mazat. A jeste jsem se docetl, ze neni od veci promazat na zasobniku misto, kde vychazi plyn. Popr. jake mazadle kde a jak pouzit, aby zbran vydrzela co nejdele.

Osobne bych se chtel o zbran starat stejne jako o jakoukoliv realnou pistoli, ale u AS pistole to asi vubec neni tolik potreba.
Dekuji za nazory.


04 čer 2015, 11:10
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: mazani GBB, nebo nemazat vubec
Tak ja moje GBB pištole udržiavam vždy po akcí, pretože keď sa napr plazím a podobne a mam to ako sekundarku zvykne sa tam dostať bordel, ale to iste aj keď to použivam ako primarku. čiže rozborka, vytrem všetko dosucha, trecie plochy namažem troškou vazeliny (fakt minimum), vyčistím hlaveň a zásobníky (tam kde ide strelivo). Gasroute (na zasobniku misto, kde vychazi plyn) ja osobne nemažem, ale nastriekam to silikonovym olejom a utrem dosucha, vyskúšam chod hybných častí, zbraň zložím, simulujem pár cyklov a zvonku zbraň utrem suchou handrou, hotofson. Ak zbraň použivaš len doma alebo na strelnici tak takáto udržba neni nejako nevyhnutná ale pri plynovke to proste človeka baví :-D

Ak to chceš detailnejšie tak mrkni sem
viewtopic.php?f=314&t=14754&p=164061&sid=ce589515e88cfde63b4add147379b99f#p164061

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


04 čer 2015, 11:39
Profil
Četař
Četař

Registrován: 01 čer 2015, 19:46
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: mazani GBB, nebo nemazat vubec
dekuju a ten tuk je vhodne mazadlo, treba na treci plochy, nebo jsem vyhodil 100 Kc a natru si to akorat tak na cizu:)


04 čer 2015, 11:58
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: mazani GBB, nebo nemazat vubec
Na GBB nie je potrebný žiaden tuk ani vazelína a už vôbec nie na koľajnice záveru lepí sa na to bordel tuk stuhne a zbraň nefunguje nehovoriac o tom že nakoniec dôjde k vydretiu koľajnic záveru a iným problémom rovnako nedoporučujem používať aj silikonový olej. Celkovo to s mazaním airsoftových GBB netreba preháňať. Na gumené tesnenia je skvelý glycerínový olej s lekárne na čisto kovové časti olej na zbrane alebo nejaký minerálny olej. Ja používam olej na šijacie stroje číry ktorý je zároveň vhodný aj na mazanie gumených a plastových častí. Najdôležitejšie je neutápať zbraň v oleji stáčí ozaj veľmi jemne.


04 čer 2015, 15:31
Profil
Četař
Četař

Registrován: 01 čer 2015, 19:46
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: mazani GBB, nebo nemazat vubec
K cemu je tedy ten tuk? Matlat ho tam nebudu, ale nikde jsem nenasel, k cemu je vhodny. Vsude jen videa a texty o olejich. Jinak by se mi libilo, kdyby nekdo udelal video o udrzbe (jak pro zacatecniky tak pro dukladnejsi cisteni), preci jen to vysvetleni u ukazky je srozumitelnejsi. Tak kdyby se nekomu chtelo poucit me a treba i dalsi zacatecniky, budu vdecny. Rad si necham poradit. jinak dekuji za odpovedi


04 čer 2015, 16:44
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: mazani GBB, nebo nemazat vubec
Tak ešte raz : viewtopic.php?f=314&t=14754&p=164061#p164061
Neni to síce video..ale je to perfektne napísané a doložené fotkami tak, že ktomu video naozaj netreba, stačí prečítať a pozreť obrázky s popiskami.
Bicí mechanizmus by som nechal tak pokial neovládaš kompletnú rozborku zbrane, na zbytok ti stačí základná rozborka..ak niekto neovláda ani tú, tak proste do zbrane nehrabať a nemazať a dať to raz začas niekomu kto to vie. :)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


04 čer 2015, 18:15
Profil
Četař
Četař

Registrován: 01 čer 2015, 19:46
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: mazani GBB, nebo nemazat vubec
Jj uz jsem to procital je tam toho spousty. Diky


04 čer 2015, 18:50
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: mazani GBB, nebo nemazat vubec
jp naprostej souhlas s mapem.

osvedcilo se mi idealne mazani kluznejch ploch ptfe sprejem, coz je vlastne suchy mazani, takze se bordel nelepi... dys je jeste vylesteno, tak je to parada ;-)

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


06 čer 2015, 02:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz