Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:37




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
 M4 GBB open bolt 
Autor Zpráva
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek M4 GBB open bolt
Zdravim,
obávám se, že už je to tady tak trošku mrtvé a tudíž se tu netočí tolik lidí, jako dřív, ale stejně se zeptám.

Před nedávnem jsem prodal svou m4 od G&P s hliníkovým mechem a komplet střevama od SHS a mám v plánu pořídit si novou hračku.
Přemýšlel o něčem od Systemy, přeci jen je to takový Rolls Royce mezi AS kvérama, ale..

Padly mi do oka GBB s open boltem, protože to působí super realistickým dojmem.
Jenže se v tom vůbec nevyznám, takže nemám absolutně tušení, jak jsou na tom jednotlivé firmy co se zpracování ani náhradních dílů týče.
Ideální by pro mne byla možnost upgradu na stabilních 150/s bez nějakých značných výkyvů zároveň spolehlivost zbraně.
Klasické AEG jsem se zbavil (i když ta má držela jako židovská víra) a chci teď něco, co nebude vypadat jako hračka a bude to spolehlivé.

Takže babo raď.
Jakou firmu WE, G&P, etc...?!
A jaké díly, aby to makalo tak jak má a byl na to spoleh?

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


26 dub 2015, 18:25
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Ahoj, 150m/s je reálnejch, ale bude to chtít trochu lazení. Určitě ne GP, WE open jedině WE.

Já mám WA systém, tak se v tom moc nevyznám. Ale WE M4 se opravdu hodně řešila na gasas.cz, tak se tam regni a uvidíš že se dozvíš vše.


26 dub 2015, 19:44
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Ak chceš niečo hodne spoľahlivé tak by som WE neriešil síce lacné a dostupné diely v čechách ale nie veľmin spoľahlivé skús značky ako VFC, GHK a KWA hlavne VFC sa v poslednom čase dosť rozmáha ja osobne preferujem KWA mám od nich niekoľko zbraní a už z krabice je to vysoká spoľahlivosť a kvalita a maximálny možný výkon aj keď Mko asi bežne v ČR a SR nekúpiš.


26 dub 2015, 20:33
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
no ono je to takovy vosmetny s tema znackama no, pravda je ze na WE je v CR plna podpora, a cenove je nejnizsi z tech pouzitelnejch, ale rozhodne to neni TOP ...

kazdopadne us z krabice davaj podle delky hlavne od rekneme 100-130 m/s s 0,3g

150m/s s 0,2g na eletrice mas nakejch 120m/s s 0,3g tudiz ses na tomhle vykonu u mnohych kveru us v zakladu.

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


26 dub 2015, 23:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
T-Dog, heleď jak jsi tenhle tejden na krámu, že bych se zastavil na kus řeči?
Asi to bude lepší, než to řešit takhle po netu :)

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


27 dub 2015, 17:16
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Tak tady se zas nekdo muze priucit .. a hlavne muj nazor je muj nazor, spoustu lidi ho muze mit jinej a treba mnohem hodnostnejsi ... :wink:

ale jinak jo sem urcite st a ct.

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


27 dub 2015, 19:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Tak jasně, že může mít plno lidí jinej názor. Ale jde o to, že o těch plynovkách vim uplný hovno, takže pokud máš čas, tak se stavim na krámu a dáme o tom řeč.
Mám teď celý týden dovolenou, takže mam prd co na práci.
Protože moudrej z toho moc nejsem. Zas nechci kupovat něco, na co bude oser sehnat náhradní díly.
Mam atypů plnej barák a chci něco normálního a spolehlivýho.
Edit// a co jsem tak koukal, tak to všecko v základu fouká do 400fps s 0.2 kulema, což je na moje požadavky máálo :)

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


27 dub 2015, 20:27
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Určitě zajdi na krám, tam uvidíš že to není nic špatnýho. Jasně plynovky mají svoje limity a nelze je úplně porovnávat s AEG, ale ty doby kdy byly plynovky jen nespolehlivý verky jsou naštěstí pryč.

A třeba T-Dog dá a ukáže ti i pěknou M4 od ratech....jen ji musí dodělat :D


27 dub 2015, 20:45
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Co jsem si tak pročetl, tak ten ratech taky neni uplná paráda. Dost lidem to zlobí.. Já to ani nechci porovnávat s AEG. Mam doma kosu od ASguns a SVD od realswordu. To GBB chci jen na léto kvůli požitku. A vzhledem k český as scéně tam chci alespoň 150m/s

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


27 dub 2015, 22:00
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2014, 14:42
Příspěvky: 58
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Ono taky měřit u plynovky úsťovku na 0,2g je hřích. A nazývat to výkonem je na facku :D Se zvyšující se gramáží totiž výkon neklesá lineárně. Podle toho, co mně ke SCARu řekli kluci v Morrisu, tak úbytek úsťovky je až do gramáže cca 0,3g minimální.
Takže můžeš mít 120m/s s 0,2 a pak tam nacpeš 0,3 a budeš mít třeba 115m/s. No a vyměníš a dotěsníš hop gumu (otázka pár stovek) a dostaneš najednou o 5-10m/s víc + lepší stabilitu.
Dojdi tam, nech si ji změřit na 0,2 a pak na něčem, co ti doporučí T-Dog a budeš koukat ;)
Jinak dneska už se to dá použít na víc, než zablbnutí v létě, jak jsem předesílal výš :)
Edit:
Zmiňoval jsem to v jiném tématu, nějak se tu ty GBBR začínají kupit :D Je to v tématu "WE AK PMC GBB"

_________________
Máme na to.
7. Horská Divize


28 dub 2015, 04:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
jak psali kluci hodnoty s 0,2g jsou nevypovidajici, mrkni se na hodnoty co jsem psal s 0,3g... proste na to abyses s tema 0,3 dostal pres 120, coz je tvuj pozadavek, mnoho nepotrebujes, a u dlouhych hlavni us je to tak z krabice...

Zajdi, pokecame

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


28 dub 2015, 10:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
So zvyšujúcou sa gramážou neklesá výkon ale rýchlosť strely výkon v Jouloch môže naopak narastať.


28 dub 2015, 11:10
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Super, díky všem.
Jak jsem psal v plynu se vyznám jak koza v petrželi.
Každopádně ještě jednou dík.
Jsem zas o něco chytřejší :)

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


28 dub 2015, 16:56
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Tak jsem se dneska stavil za Kubasem (T.Dog) na krámu a...
Asi půjdu do toho WEčka.
Vnější zpracování super (nevím teda, jestli se to časem nerozvaklá), pocit ze střelby ummm orgasmus :D
A co se týče dílů..
Jestli koupím WE za 9k a s tím, že mam plnou podporu ND a příslušenství, nebo "lepší značku" s tím, že si připlatím třetinu navrch, ale dostupnost dílů je mizerná a ještě stojí většina věcí 2x tolik..
Tak je prostě WE jasnej vítěz. Jen mě trošku zarazila životnost, kterou T.dog říkal a to je okolo 15k kulí, což jsou nějaký tři pytle kuliva. Což mi přijde mizérie. Ale na druhou stranu stejná životnost byla garantovaná u TM a CA kvérů ještě před pár lety (kdo pamatuje, ten ví)
Takže bůh ví, jak to bude. Nehledě na to, že většina "spotřebních" dílů stojí pár korun, takže by (dle mě) měly být náklady na servis max 3k ročně, pokud člověk není pí*a.. :)
Jinak si to teda chci osahat a ozkoušet někde venku, než to pořídim, takže tomu nějakej čas ještě nechám :)

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


29 dub 2015, 20:31
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
To děláš dobře, tohle chce trochu uležet.

Hele WE je jasnej vítěz. Já sice mám M4 WA systém, custom komplet od Ratech, puška vyšla na 17000,- jeden zásobník stojí kolem 2400,- plus ještě nějaký drobnosti taky za 2000,- no a jsi na 32 000,- za pušku a 5 zásobníků. Takže WE není o třetinu levnější, ale nejmíň o polovinu.

Osobně bych se tý životnosti nebál.


29 dub 2015, 20:57
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Hele když už bych investoval 32k, tak bych šel do tý systemy, i když ten požitek ze střelby nebude takovej..
Nehledě na to, že WA u nás nemá takovou podporu. Ať co se díl, nebo servisáků týče..

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


29 dub 2015, 21:43
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Tak lidi co WA rozumí tu jsou, ale díly ne, něco málo mají u Morrise a počítám že anareus taky něco měl (minimálně aspoň gas routy pro plynový zásobníky), ale jinak je to slabý a musí se všechno řešit ze zahraničí.

Ono už jen mít softovou M4 za tuhle cenu je trochu na palici, za to pořídíš už krásnou ostrou. Proto myslim že nejlepší je jít do WE, není o moc horší ve výrobě než WA systémy ale cena je nesrovnatelná. A navíc teď co WE produkuje za nový plynový kvéry tak je to jen radost - L85, AK, MP5 všechny nejen pěkný ale hlavně dobře udělaný.


30 dub 2015, 05:56
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: M4 GBB open bolt
Tak výrok "můžeš mít ostrou" je nesmyslnej.. Ostrá je mi k ničemu, když jí chci do lesa.
eLko a empice jsou super no, ale já jsem bídák a vybral jsem si HK416, což je prej největší vojeb :D

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


30 dub 2015, 18:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz